PDA

Pogledaj Punu Verziju : Tužba



mare
27-12-2010, 20:25
Mogu li ja da tužim nekog nastavnika/nastavnicu zbog diskriminisanja na osnovu boje kose, stila oblačenja i stavova?
I pod kojim stavom zakona i koje su verovatnoće da ću dobiti odštetu?

G
27-12-2010, 20:30
Mogu li ja da tužim nekog nastavnika/nastavnicu zbog diskriminisanja na osnovu boje kose, stila oblačenja i stavova?
I pod kojim stavom zakona i koje su verovatnoće da ću dobiti odštetu?

Uvek možeš tužiti Marko. Ali bi pre toga trebalo da se posavetuješ sa tatom i advokatom(pravnim zastupnikom) Član zakona je tebi kao oštećenom manje bitan ako se obratiš Javnom tužiocu koji bi potencijalne optužene eventualno gonio po službenoj dužnosti ukoliko pronađe pravni osnov. Imaš i Ombudsmana kome se možeš obratiti a obzirom da se radi o povredi tvojih prava u okviru škole trebao bi školskom pedagogu i psihihogu gde bi pomenuti dali svoje mišljenje o celom događaju...:)To je jedino svrsishodno i pametno...Ostalo bi bilo previše...

kojica
27-12-2010, 20:32
Ja mislim da su takve tužbe danas moderne jako i da bi izašo i na tv i u novine i postao jako popularan. :raz_067:

Zazijavalo
27-12-2010, 20:33
Diskriminacija se odnosi na stvari za koje nisi odgovoran. Recimo rasu ili pol.
Škola ima veća prava da propisuje način ponašanja i odevanja i sl. zato što je vaspitna ustanova, tako da bih rekao da su ti šanse sasvim slabašne.
A što se tiče odštete - mož se ubrišeš. :pusi:

U moje vreme si bio u opasnosti da ti makazama otfikare parče kose ako ti kažu da se ošišaš, a ti baš nećeš. A to da si neošišan značilo je i da imaš "tarzanku" - običnu frizuru koja se na vratu završavala crtom podrezane kose, a ne postepenim prelazom do vrata :)

mare
27-12-2010, 20:34
A da li ja imam pravo da nosim plavo-zelenu kosu, dredove, npr, razan nakit, majice sa raznim slikama itd?

Zazijavalo
27-12-2010, 20:38
Ti bi da nerviraš profesore? :)

dr.Kadžija
28-12-2010, 10:33
A da li ja imam pravo da nosim plavo-zelenu kosu, dredove, npr, razan nakit, majice sa raznim slikama itd?

imaš to pravo, al uz svako pravo idu i obaveze :)...npr obaveza da shvatiš da ti možda u školi zbog propisa neće dozvoliti da dođeš ovako ili onako obučen i sređen, potom obaveza da se navikneš na ispoljavanja drugih ljudi u vezi sa tvojim izgledom (mišljenjem/stavom/principom)...