PDA

Pogledaj Punu Verziju : Uprkos gravitaciji ?!



Bisernica
16-01-2011, 20:32
Kako priroda može da zbuni i iznenadi ljude pokazuje primer iz sela Ivanje
na Radan planini. U ovom selu, nedaleko od Djavolje varoši, na deonici puta
od oko stotinu metara meštani su otkrili postojanje gravitacione anomalije,
pa tako kada ugasimo automobil i otkočimo ga, on se, umesto nizbrdo, kreće
uzbrdo.


http://www.youtube.com/watch?v=Y27R2-BpiJs

Ima li neko logično objašnjenje za ovu pojavu ?

Sale
16-01-2011, 23:52
a dal se ko setio da ponese libelu da metne da se uverimo i tuđim očima tojes u vidu nekog mernog instrumenta.
meni ovo pomalo deluje ko optička varka. ako isključimo sve ono što je nemoguće, rešenje je ono što preostaje.

Bisernica
20-01-2011, 12:27
Sale,ja sam očekivala da će Priča da se uključi ,ona je fizičarka,
pa bi verovatno imala neko objašnjenje.....vrlo je zanimljiva pojava :)

Sale
20-01-2011, 13:24
čuo sa ja za take slučajeve da voda teče uzbrdo.
al sam jedared u austriju imo situvaciju, to svima pričam pa mor bit da sam i vami pričo, da sam vozijo avto nizbrdo i primetijo da slabo vuče.
poslen sam sfatijo da je uzbrdica bila tolko dugačka da mi je poslen nekog vremena izgledalo da se spušćam a ja se i dalje penjo

ne kaem da je to i ovden slučaj i to. al eto ko biva da reknem nešta.

Ometač
27-01-2011, 18:30
Magnet?

dr.Kadžija
30-01-2011, 14:14
[COLOR="#4b0082"]Ima li neko logično objašnjenje za ovu pojavu ?

U pitanju su gravitacione anomalije koje mogu da se na mestima ispoljavaju kao umanjeno dejstvo gravitacije ili obrnuto dejstvo gravitacije. Nisu retka pojava u svetu, do sad je zabeleženo na Kavkazu SAD, Kini, Kanadi...a ova tačka na Radan planini je jedina u Srbiji sa takvom anomalijom. Uopšteno, u okolini Radan planine i Đavolje varoši je neobično magnetno polje, svi piloti znaju da se iznad Radan planine koristi žirokompas, jer aviomagnetni ne funkcioniše najbolje.
Krcun je na Radan planini formirao OZNU :lol:, a dr.Mladen Stojanović je pred kraj rata bio načelnik partizanske bolnice na Radan planini, i u njegovim beleškama je ostalo zabeleženo da se ranjenicima u toj bolnici rane nebično brzo zaceljuju, i ostavio je poruku i poziv budućim generacijama da se to sve podrobno ispita, ali je to ostalo u zapećku. Samo su se retki bavili ''misterijama'' Radan planine. Poznata je lekovitost vode i bilja sa Radan planine, što se može pripisati i dejstvu tog neobičnog magnetog polja.
Leskovački profesor dr. Vidak Jovanović je za života bio multidisciplinarni stručnjak za Radan planinu, na njoj je proveo dosta vremena, između ostalog tragajući i za nepoznatom biljkom za koju je verovao da u sebi sadrži zmijski protivotrov. U svom traganju za tom biljkom vršio je i surove eksperimente, gde je pustio zmiju otrovnicu da ujede mačku, potom mačka pobegne u šumu a sutradan se vraća živa i zdrava...onda bi ona analizirao sadržaj mačijeg želuca kako bi otkrio koju je to biljku mačka našla pod nagonom održavanja i preživljavanja, ali nije uspeo da odgonetne tajnu....itd( sad vidim da ovo nije tema o Radan planini :lol: )

Bisernica
30-01-2011, 14:29
Nije tema o Radan planini ,ali je jako zanimljiv komentar :)
hvala na objašnjenju ,u svakom lsučaju ima mnogo zaniljivosti
tu oko nas u našoj blizini za koje nismo imali dovoljno vremena ili
interesovanja :)