PDA

Pogledaj Punu Verziju : Принципи



QueenOfClubs
26-07-2009, 16:24
У љубави и сексу...
Сви ми имамо своје ставове, принципе, границе, критеријуме...
Али, где сте јачи?
На речима или делу?
И колико сте склони томе да осуђујуте друге?

Држим се само једног принципа: никад са заузетим а остало...
Не зна се шта носи дан а шта ноћ.
Никад не реци никад и
ко зна зашто је то добро...

doc holliday
27-07-2009, 20:15
pa postoje
al ih krijem

bundeva
28-07-2009, 23:28
ко зна зашто је то добро...

ti ko da pricas o saobracajnom udesu :)

QueenOfClubs
29-07-2009, 19:14
pa postoje
al ih krijem

Зашто?
Њих треба истицати увек и на сваком месту. :lol:

QueenOfClubs
29-07-2009, 19:17
ti ko da pricas o saobracajnom udesu :)

И мени се чини. :stidljiva:

doc holliday
03-08-2009, 17:10
Зашто?
Њих треба истицати увек и на сваком месту. :lol:


to mora da se otkrije

kojica
22-03-2010, 17:22
Svoje granice sama određujem, a druge ne kritikujem... nek radu šta oćedu...:raz_096:

Klu
05-04-2010, 09:17
jači sam na rečima...:stid:

QueenOfClubs
20-06-2010, 14:04
У љубави и сексу...
Сви ми имамо своје ставове, принципе, границе, критеријуме...
Али, где сте јачи?
На речима или делу?
И колико сте склони томе да осуђујуте друге?

Држим се само једног принципа: никад са заузетим а остало...
Не зна се шта носи дан а шта ноћ.
Никад не реци никад и
ко зна зашто је то добро...

Признајем да сам у време кад сам постављала тему била малко стидљива, па нисам навела још којешта.
А пошто имамо и доста нових корисника, да пробамо да дигнемо тему.

G
20-06-2010, 14:05
Teoretičarka.:huh:

QueenOfClubs
20-06-2010, 14:07
Не би био с теоретичарком?
Ел то твој принцип?

G
20-06-2010, 14:09
Не би био с теоретичарком?
Ел то твој принцип?

Kako da budem sa nekim ko samo teoretiše i pravi granice i ograde? Ko bi to sve uspeo zaobići? Ko minsko polje ....:huh: (zbunj)

G
20-06-2010, 14:13
Principe imaju oni koji se plaše promena. Ja sam slobodnog duha ! Principi postoje da se kukavice sakrivaju iza tuđih misli a svojih limitacija uslovljenih strahom...

причалица
20-06-2010, 15:18
pa, ne bih se složila, g. principi su kao zakon, znaš....u svakom slučaju, što kaže kvin - oženjen čovek (da sam slobodna i tako to) ne bi dolazio u obzir.
na primer, mm je od mene dosta stariji i zbog toga, kad sam videla da sve vodi ka zajedničkom životu, sam ga pitala - imaš li ti decu negde? reče da nema.
meni nekako bi lakše...
i, nadam se da ne osuđujem druge...nadam se, a Bog zna šta u stvari mislim.

G
20-06-2010, 15:24
Samo se ... Ništa... Ko meni daje pravo da pametujem. Nemam ni pravo ni kredibilitet. Mislim da olako prihvatamo tuđe moralne norme i načela kao pravila po kojima živimo...Eto nije moj dan, godina pa ni decenija...Pa sam samo napomenuo.

причалица
20-06-2010, 15:26
ma, nemamo pretenziju da pametujemo, g.
i jeste, nije neki dan...ovih dana :raz_114:

G
20-06-2010, 15:28
ma, nemamo pretenziju da pametujemo, g.
i jeste, nije neki dan...ovih dana :raz_114:

:sad:

QueenOfClubs
20-06-2010, 15:40
У свим стварима, па и у овој полазим од тога да не чиним другоме оно што не желим себи.
Не, ја то другој жени никад не бих могла да направим.
А ни деци. Јер, на крају се све сазна, а веровали или не, деца прва примете.
Такође, не бих поднела помисао да сам нечија љубавница, да сам друга.
Извинте, ал мислим да има довољно слободних мушкараца, и да ће се наћи неки и за мене.

причалица
20-06-2010, 15:59
У свим стварима, па и у овој полазим од тога да не чиним другоме оно што не желим себи.
Не, ја то другој жени никад не бих могла да направим.
А ни деци. Јер, на крају се све сазна, а веровали или не, деца прва примете.
Такође, не бих поднела помисао да сам нечија љубавница, да сам друга.
Извинте, ал мислим да има довољно слободних мушкараца, и да ће се наћи неки и за мене.

e pa, najgore je što i žena može da bude druga, 'naš.

Hexy De OZ
20-06-2010, 17:41
Ma evo, uskoro godinu dana kako sam BAŠ principijAlna:pusi:

QueenOfClubs
20-06-2010, 20:50
У време кад сам постављала тему није ми пало на памет да могу да привучем много млађег мушкарца, па о томе једноставно нисам ни размишљала.
А онда се појавио још један принцип: не са млађим.
Прво сам била шокирана, шта овај хоће од мене, мора да ме заебава.
А кад видех да је враг однео шалу (јбт, што су ова данашња деца упорна), малко сам се замислила.
И опет она моја чувена мисао – не чини ништа што не желиш себи (свом брату, сину).
Јер, кад сам мало боље погледала око себе, видела сам да тих веза има много.
Ваљда је ин, шта ли...
И почне мене да наговара колегиница – ајде, шта ти фали, ниси ти много старија (само шест година, шта је то...)
И питам ја њу... Ти имаш сина, ел тако? Колико је он млађи од мене? Шест година... Аха... И сад замисли...
Не беше јој право кад сам тражила његов број. :raz_128:

Mr.OneTwo
20-06-2010, 21:31
И почне мене да наговара колегиница – ајде, шта ти фали, ниси ти много старија (само шест година, шта је то...)

Не беше јој право кад сам тражила његов број. :raz_128:

to je zato sto je dvostruki moral doveden do granica savrsenstva. takav smo narod. prvi smo kada treba osuditi nekog, a nema veze sto mi sami radimo slicne ili gore stvari. napravicu malu digresiju.
sinoc ortakinja pljuje po nekom liku sa estrade, nemam pojma ko je u pitanju, ne zanima me. i kaze on je smrad jer nikada nije dao nista u humanitarne svrhe. na moje pitanje koliko para je doticna dala nekoj humanitarnoj organizaciji, ili licno nekome kome su te pare potrebne, dobijam odgovor: drugo sam ja. eto, to su ti dvostruki arsini koji mene uzasno nerviraju. danas je doslednost osobina koju izuzetno puno cenim.

ne bih se slozio sa hadzi dzijem da principi ogranicavaju. jednostavno svako od nas bi trebalo da postavi sebi odredjene granice. slazem se da ne treba preterivati i imati princip za svaku sitnicu, ali neka okvirna granica mora da postoji. znas sta ne smes da uradis i znas koje postupke drugih ljudi ne tolerises. toga se drzis i nema nikakvih problema.

Bad_Wolf
31-08-2010, 11:18
Све можемо да се договоримо.

Имам следећа стања, за варијанте: On, StandBy, Off.

Из Off стања нема повратка.

G
09-10-2010, 17:20
Vibrator ima iste operacije : On, StandBy, Off Nadam se da se ne poistovećuješ sa mašinom. Slobodan čovek ima slobodnu volju i prilagođava se uslovima i trenutku...Navedoh vibrator a mogao sam i neku drugu mašinu npr. Hilti ili slično...:lol:

mona
09-10-2010, 17:25
У љубави и сексу...
Сви ми имамо своје ставове, принципе, границе, критеријуме...
Али, где сте јачи?
На речима или делу?
И колико сте склони томе да осуђујуте друге?

Држим се само једног принципа: никад са заузетим а остало...
Не зна се шта носи дан а шта ноћ.
Никад не реци никад и
ко зна зашто је то добро...
Naravno da imam principe i imala sam ih oduvek...
Ne sudim drugima, njihova stvar kako zive...
I na recima i na delu ..

Moji principi su daleko iznad, nikada sa zauzetim...
Ali taj naravno...
U ljubavi...

boti
09-10-2010, 20:31
У време кад сам постављала тему није ми пало на памет да могу да привучем много млађег мушкарца, па о томе једноставно нисам ни размишљала.
А онда се појавио још један принцип: не са млађим.
Прво сам била шокирана, шта овај хоће од мене, мора да ме заебава.
А кад видех да је враг однео шалу (јбт, што су ова данашња деца упорна), малко сам се замислила.
И опет она моја чувена мисао – не чини ништа што не желиш себи (свом брату, сину).
Јер, кад сам мало боље погледала око себе, видела сам да тих веза има много.
Ваљда је ин, шта ли...
И почне мене да наговара колегиница – ајде, шта ти фали, ниси ти много старија (само шест година, шта је то...)
И питам ја њу... Ти имаш сина, ел тако? Колико је он млађи од мене? Шест година... Аха... И сад замисли...
Не беше јој право кад сам тражила његов број. :raz_128:

6 godina :raz_019:

QueenOfClubs
09-10-2010, 20:39
6 godina :raz_019:
Марлоне, нису у питању само године...
Ако ја имам 35, брак иза себе, великог сина, а он 10 година студија и маму која му кува.
Извини, такав треба да тражи себи девојку са којом ће остварити породицу, са којом ће да настави да "расте" заједно...
Шта такав дечко има да тражи са мном осим секса?
Стварно нисам овисник да морам са било ким, а постоји и велика шанса да се он веже.
Е па не може.
Ти кажеш да су све нерви и како ко окине.
Ја кажем да није тако и да постоји и разум.
И да је то оно што нас одваја од животиња.
И палац, наравно :lol:

Мени је одвратно кад видим да жена од 35+ шета клинца од 22-30 година.
Одвратне су ми те жене. Зна се да су с њим због секса и што се осећају надмоћно.
Болест.

boti
09-10-2010, 20:47
izvini qvini... ja ne posmtaram stvari kao normalan svet i kao tipican predstavniq mushqe populacije koji misli samo i isqkljuchivo qurtzem.... kad postoji veza dve osobe na istim talasnim duzinama i razumeju se sqoro pa savrseno veruj da je apsolutno nebitno dal' je razlika 6 ili 60 godina ma koliko ti ovo debilno zvucalo....i nije pitanje braqa to dvoje ili samo qresa ili samo emocionalne naqlonosti ili paq samo neobaveznog poznanstva... znachi kolko god mladji mogu da nauche od starijih veruj da i stariji iteqaqo mogu da shvate sebe i svoje pogreshqe u zhivotu od ranije qroz nequ formu veze sa mladjom osobom... reqo ja neqome privatno da taqa veza moze da te napravi boljim choveqom...al' iznutra.... zabole te shta misli okolina... nadam se da sam bio malqo jasniji

malavelika
09-10-2010, 21:34
ne znam bas da li je ljubav spojiva sa principima....mislim, imam ih ja nekoliko..tih principa, al nekako sto sam starija, to mi vise izgledaju smesni, jer ljubav sve vise vrednujem, kako sve manje verujem u nju...nekako se sve mislim-ma ebes bilo koji princip, ako je to to..mada opet, ne moze ni to biti TO bez bilo kakvih principa..i tako..komplikovana ta ljubav...

QueenOfClubs
09-10-2010, 22:15
Да би неког уопште заволео прво мораш да допустиш тој особи да ти приђе, ондак да се упустиш у везу...
Е па ту на сцену ступају принципи.
У том првом контакту.
Колико ћемо и коме шта допустити.

А Боти, слажем се да старији имају шта да науче од млађих и све, али не морам да будем у љубавној вези са неким да би се то и остварило. ;)

mona
09-10-2010, 22:21
Kada su u pitanju godine meni ne bi smetao mladji :lol:

Tibi
09-10-2010, 22:23
Kada su u pitanju godine meni ne bi smetao mladji :lol:
Ako ne pozuris dete, ondaK uskoro moras da budes Onazislady da ti to...prodje :andjeo:

mona
09-10-2010, 22:25
Ako ne pozuris dete, ondaK uskoro moras da budes Onazislady da ti to...prodje :andjeo:

sto bi zurila ja cu ziveti vecno, nego ti pozuri istice ti vreme :lol:

G
10-10-2010, 00:27
sto bi zurila ja cu ziveti vecno, nego ti pozuri istice ti vreme :lol:

Svima ističe vreme samo su neki toga svesni a neki ne. Međutim to nema veze sa principima osim ako prolaznost ne postaviš kao princip. Inače principi su ortopedsko pomagalo za beskičmenjake koji nisu formirane ličnosti i nemaju lični sistem vrednosti nego se oslanjaju na tuđe dogme...Često pogrešne nažalost...:mrgreen:

Tibi
10-10-2010, 00:36
Svima ističe vreme samo su neki toga svesni a neki ne. Međutim to nema veze sa principima osim ako prolaznost ne postaviš kao princip. Inače principi su ortopedsko pomagalo za beskičmenjake koji nisu formirane ličnosti i nemaju lični sistem vrednosti nego se oslanjaju na tuđe dogme...Često pogrešne nažalost...:mrgreen:
Al ga slogi G:) ovo bi se vecito mucio i nebi mogo da ga tako strucno sastavim, mnogo ti dobar taj cekic s kim zakivas, mora mi ponekad posudis da i moje tako lepo zvuci :stid: stavovi (citaj, principi) imaju puno sa ubedjem, posebno duhovnim :raz_088:

G
10-10-2010, 00:59
stavovi (citaj, principi) imaju puno sa ubedjem, posebno duhovnim :raz_088:

Tako je Tibi. Zato i razumem zašto sve više ljudi primenjuje Agnosticizam kao odgovor na pitanje relegijsko duhovnog u nama. I oni koji nisu članovi ili vernici neke crkve i verske zajednice nisu bezduhovna bića. Naprotiv njihov (čitaj naš) duh je znatno slobodniji da sam formira svoje stavove o životu i pravila po kojima živi...jedina razlika je što mi možemo da ih menjamo ako nam se saznanja promene a ograničeni se drže principa nametnutih od drugih kao pijan plota. :)

kojica
10-10-2010, 08:03
Bilo da smo usvojili princip od drugih ili ga sami formirali:
Princip je osnovno načelo po kome čovek misli, radi i živi.

Prema tome, da principa nema bili bismo nešto kao muve bez glave.
Ili beskičmenjaci? :lol:
Mala deca, na primer, nisu beskičmenjaci, ali usvajaju principe od roditelja.
Šta bi bilo da nije tako?
I odrasli usvajaju principe od mudrjih odraslih.
Šta bi bilo da nije tako?

G
10-10-2010, 09:29
Bilo da smo usvojili princip od drugih ili ga sami formirali:
Princip je osnovno načelo po kome čovek misli, radi i živi.

Prema tome, da principa nema bili bismo nešto kao muve bez glave.
Ili beskičmenjaci? :lol:
Mala deca, na primer, nisu beskičmenjaci, ali usvajaju principe od roditelja.
Šta bi bilo da nije tako?
I odrasli usvajaju principe od mudrjih odraslih.
Šta bi bilo da nije tako?

Imali bi svoje mišljenje i svoj stav koji se može a ne mora podudarati sa stereotipom koje nameću crkva, porodica, država, okruženje ...( ne nužno ovim redosledom) i u kratko...:)

QueenOfClubs
10-10-2010, 09:31
Па јес...
Стереотипи типа: не кради, не убиј, не чини прељубу...

kojica
10-10-2010, 09:32
Ne znam kako ti to zamišljaš.. čini mi se da si sve sagledao veoma površno...
evo da ti pomognem pitanjima...
Na koji način bi stekli svoje mišljenje i koliko bi im godina bilo potrebno za tako nešto?
Koliko ljudi bi do tada morali da sliuju, ubiju ili opljačkaju da bi shvatili da to nije ok?

G
10-10-2010, 09:42
Па јес...
Стереотипи типа: не кради, не убиј, не чини прељубу...

Nabroj i ostalih 7 zapovesti i okači krst na ulazu na LJ & S... Ili Mojsijevu sliku jer jebiga matori židov je znao ...

G
10-10-2010, 09:43
Ne znam kako ti to zamišljaš.. čini mi se da si sve sagledao veoma površno...
evo da ti pomognem pitanjima...
Na koji način bi stekli svoje mišljenje i koliko bi im godina bilo potrebno za tako nešto?
Koliko ljudi bi do tada morali da sliuju, ubiju ili opljačkaju da bi shvatili da to nije ok?

Pišemo o principima a ne o zakonima i njihovom poštovanju...Površno naravno a kako drugačije?

QueenOfClubs
10-10-2010, 09:46
Nabroj i ostalih 7 zapovesti i okači krst na ulazu na LJ & S... Ili Mojsijevu sliku jer jebiga matori židov je znao ...
Намерно сам набројала оне који важе као закони у свакој држави.
Који су закони друштва, ако изузмемо племена људождера.
А јесу и неке од божијих заповести.
Е сад, ако овако живимо због маторог жидова, јер је он знао, онда сам му ипак захвална...

kojica
10-10-2010, 09:51
Pišemo o principima a ne o zakonima i njihovom poštovanju...Površno naravno a kako drugačije?

Dakle na ovoj temi pričamo samo o principima koji nisu opšteprihvaćeni?

G
10-10-2010, 10:02
Намерно сам набројала оне који важе као закони у свакој држави.
Који су закони друштва, ако изузмемо племена људождера.
А јесу и неке од божијих заповести.
Е сад, ако овако живимо због маторог жидова, јер је он знао, онда сам му ипак захвална...

Zato njegovi saplemenici uspešno već hiljadama godina krše njegovih 10 zapovesti( Božijih) A ne, zakoni su ipak malo složeniji i sa više mere pisani u svim tim zemljama ... Pa postoji "Nužna odbrana" i "nehat" a ne prosto "ne ubij" itd... Ne bi se upuštao u razradu zakona sada...

Jesu li Krstaši bili božiji vojnici i blagosiljani od Sv Oca Pape da ubijaju "nevernike" ??? Šta bi sa principima tu? Posle lepo kleknu 12 Ave Marija i 3 Očenaša i oprošteno Ubi,zakolji ... Eto kako padaju principi i dogme posebno crkveni... Radije se ja držim svojih merila i važećih zakona zemlje u kojoj živim... Onih 10 su suviše uopšteni...


Dakle na ovoj temi pričamo samo o principima koji nisu opšteprihvaćeni?

Jok nego o svom mišljenju ili nametnutim principima...:)

kojica
10-10-2010, 10:05
e ja se onda izvinjavam što sam oamšila temu...:lol:

G
10-10-2010, 10:12
e ja se onda izvinjavam što sam oamšila temu...:lol:

Nema frke bitno da se zezamo i nabijamo broj postova :) Eno pričalica već ima preko 6000 :srpski: treba to postići...:lol:

QueenOfClubs
10-10-2010, 10:17
Г, а зашто мислиш да су принципи под обавезно наметнути?
Ево, мени заиста нису.
До њих сам дошла посматрањем и слушањем...
У мојој девојачкој кући се о тим темема никад није расправљало, чак ни споменуте нису.

Мада, мој први принцип јесте – не чини другоме оно што не желиш себи.
Из њега су приистекли сви остали.

G
10-10-2010, 10:20
мој први принцип јесте – не чини другоме оно што не желиш себи.
Из њега су приистекли сви остали.

Tvoj princip je plod tvog promišljanja...:) Bravo to sam i želeo da pročitam od tebe...Znam da si svoja ! :)I ostali su tvoji jer su proistekli iz ovog...To je to...:)

причалица
10-10-2010, 11:46
Pišemo o principima a ne o zakonima i njihovom poštovanju...Površno naravno a kako drugačije?

princip je iznad svakog zakona, na ličnom planu.

boti
10-10-2010, 15:57
Да би неког уопште заволео прво мораш да допустиш тој особи да ти приђе, ондак да се упустиш у везу...
Е па ту на сцену ступају принципи.
У том првом контакту.
Колико ћемо и коме шта допустити.

А Боти, слажем се да старији имају шта да науче од млађих и све, али не морам да будем у љубавној вези са неким да би се то и остварило. ;)

spoji se qvinche... pomesa poso i plezir,nije higijensqi mesati ta dva al' dusha ako je slovensqa..ma razumesh ti :raz_076:

QueenOfClubs
11-10-2010, 09:48
Ме нећу да разумем бре.
Ето...

G
11-10-2010, 12:34
princip je iznad svakog zakona, na ličnom planu.

Da ako ih sama usvojiš (bez nametanja sredine) kao takve i prilagodiš svojim potrebama i uslovima. :)


Ме нећу да разумем бре.
Ето...

Dobro, mada ni ja ne razumem sve ali ...:huh:

причалица
11-10-2010, 12:40
Da ako ih sama usvojiš (bez nametanja sredine) kao takve i prilagodiš svojim potrebama i uslovima. :)

pa da....mislim, zato sam i rekla na ličnom planu.

kojica
11-10-2010, 16:01
a drugima kako bog da...:lol:

G
11-10-2010, 16:05
Drugi imaju svoje principe ... :lol:

kojica
12-10-2010, 17:38
nači svako samo na sebe misli...:lol:

G
16-10-2010, 02:01
To bi bio osnovni princip. Princip opstanka.:)

Vragolanka
22-08-2011, 21:12
princip je naličje inata, pokušaj samoodbrane.
umetnost je stvoriti princip koji pobija sve ostale principe, 'po potrebi i sa razlogom'.
na neki način usklađujemo svoje potrebe određenim okolnostima... ali treba uzeti u obzir da se nepredviđene situacije ipak dešavaju, a principi su tu da bi se prekršili.
u suprotnom, rob si samog sebe.

Adio
23-08-2011, 01:07
Ne slazem se sa tim, nije to inat bas uvek, to moze bitii jednostavno izgradjen stav, nista vise.
Drugo, ljudi razmisljaju na odredjene nacine, vaspitanje i u zavisnosti od okoline u kojoj su rasli, principi formirani u odnosu na stavove.
Treba biti otvorenog duha i postovati sebe, pa ne biti rob :)

Raisa
23-08-2011, 11:08
Све можемо да се договоримо.

.

E upravo.

samo me postuj puno i ne lazi me,za sve ostalo mozemo da se dogovorimo.


ne bih nikad bila sa mladjim ili sa dekcom mog ili priblizno mog godista,ne jer necu vec su me uvek privlacili stariji,i to stariji tipa...ja 17 a on 33 ili slicno

причалица
23-08-2011, 11:52
E upravo.

samo me postuj puno

kako - puno? ili poštuje ili ne poštuje :huh: missim, to je princip :lol:

Vragolanka
23-08-2011, 22:10
Ne slazem se sa tim, nije to inat bas uvek, to moze bitii jednostavno izgradjen stav, nista vise.
Drugo, ljudi razmisljaju na odredjene nacine, vaspitanje i u zavisnosti od okoline u kojoj su rasli, principi formirani u odnosu na stavove.
Treba biti otvorenog duha i postovati sebe, pa ne biti rob :)

nisam se obazirala toliko na karakter, i samu ličnost... zato i naglasih okolnosti i situacije.
dalje bi mogli da se nadovežemo i na tvrdoglavost, ali nećemo... :lol:

zamisli čoveka koji se ceo život drži istih principa, neko bi rekao karakter, ja bih rekla budala... ne postoji univerzalni model ponašanja za sve prilike, a principi i stavovi služe da bi se korigovali ili menjali... ne pričam o gaženju sebe, jer u tom slučaju nisi svoj rob, već tuđ.

Adio
23-08-2011, 23:08
nisam se obazirala toliko na karakter, i samu ličnost... zato i naglasih okolnosti i situacije.
dalje bi mogli da se nadovežemo i na tvrdoglavost, ali nećemo... :lol:

zamisli čoveka koji se ceo život drži istih principa, neko bi rekao karakter, ja bih rekla budala... ne postoji univerzalni model ponašanja za sve prilike, a principi i stavovi služe da bi se korigovali ili menjali... ne pričam o gaženju sebe, jer u tom slučaju nisi svoj rob, već tuđ.
ok, ali ja ne mislim da je budala ako se neko drzi svojih principa, ljudi funkcionisu na sebi odredjen nacin, ako nikoga tim principima ne ugrozava, meni je ok.
mislim da se covek ceo zivot menja i prilagodjava situacijama kako bi i sam prosao sto bolje.
Ljudi su slabi u sustini!

Zak
03-09-2011, 12:06
U sustini ljudi su gladni.

причалица
03-09-2011, 12:07
U sustini ljudi su gladni.

i tad gaze sve principe :lol:

Zak
03-09-2011, 12:12
Ne, tada gaze po "frizideru". :zak:

Vragolanka
03-09-2011, 20:49
ok, ali ja ne mislim da je budala ako se neko drzi svojih principa, ljudi funkcionisu na sebi odredjen nacin, ako nikoga tim principima ne ugrozava, meni je ok.
mislim da se covek ceo zivot menja i prilagodjava situacijama kako bi i sam prosao sto bolje.
Ljudi su slabi u sustini!

i zato kreiraju principe koji će ih zaštititi...

naki
03-09-2011, 20:58
... bedem koji ce ih zastiti od nasrtaja zivota? :raz_088: svaki zid se srusi...kad tad... :raz_088:

Vragolanka
03-09-2011, 21:00
zato se valjda i osećamo loše kada principi počnu da padaju u vodu... usred nasrtaja života...

причалица
03-09-2011, 22:38
jedini princip koji treba poštovati je - živeti život :)

naki
03-09-2011, 23:21
i tako... idem ulicom i prinicipi paralelno sa mnom...nekad nam se upetljaju koraci, pa se oboje srucimo na zemlju... :raz_088:

slonce
04-09-2011, 02:16
principi postoje da bi pukli :stidljiva:

Cruz
22-02-2012, 19:52
У љубави и сексу...
Сви ми имамо своје ставове, принципе, границе, критеријуме...
Али, где сте јачи?
На речима или делу?
И колико сте склони томе да осуђујуте друге?

Држим се само једног принципа: никад са заузетим а остало...
Не зна се шта носи дан а шта ноћ.
Никад не реци никад и
ко зна зашто је то добро...

da li neko sledi svoje principe ili ih rusi zavisi od karaktera osobe, ali i od sutuacija koje zivot nosi, tako da niko od nas ne moze sa sigurnoscu da tvrdi da od principa ne odstupa.

ako zapocnem recenicu sa "u principu", vec naglasavam da je to moje pravilo, a kazem da u principu nikoga ne osudjujem, jer su principi individualna stvar.

kada govorimo o ljubavi, najcesci su primeri "padanja principa u vodu", jer srce nadjacava razum. medjutim, treba se truditi da se ne ide u krajnost.

причалица
22-02-2012, 20:29
da li neko sledi svoje principe ili ih rusi zavisi od karaktera osobe, ali i od sutuacija koje zivot nosi, tako da niko od nas ne moze sa sigurnoscu da tvrdi da od principa ne odstupa.

ako zapocnem recenicu sa "u principu", vec naglasavam da je to moje pravilo, a kazem da u principu nikoga ne osudjujem, jer su principi individualna stvar.

kada govorimo o ljubavi, najcesci su primeri "padanja principa u vodu", jer srce nadjacava razum. medjutim, treba se truditi da se ne ide u krajnost.

:bravo: slažem se svakom rečenicom.

Adio
22-02-2012, 21:54
У љубави и сексу...
Сви ми имамо своје ставове, принципе, границе, критеријуме...
Али, где сте јачи?
На речима или делу?
И колико сте склони томе да осуђујуте друге?

Држим се само једног принципа: никад са заузетим а остало...
Не зна се шта носи дан а шта ноћ.
Никад не реци никад и
ко зна зашто је то добро...


principi se grade vremenom i iskustvom
osim tog ne zauzeti...nem pojma
valjda vazi i ona ne i kad si zauzet :raz_076:

vrludava
23-02-2012, 00:10
У љубави и сексу...
Сви ми имамо своје ставове, принципе, границе, критеријуме...
Али, где сте јачи?
На речима или делу?
И колико сте склони томе да осуђујуте друге?

Држим се само једног принципа: никад са заузетим а остало...
Не зна се шта носи дан а шта ноћ.
Никад не реци никад и
ко зна зашто је то добро...

Najjaca sam u bokovima...

DaDole
23-02-2012, 08:18
Šta su principi u ljubavi:hm: Nešto preko čega ne prelazimo,neka granica koju uspostavi naš ego,a on je onaj koji mi mislimo da jesmo,on nas kao samoodređuje..pa kad zaronimo u taj naš svemoćni ego,naći ćemo svašta..a ako dublje začeprkamo možemo čak i da se samospoznamo i demistifikujemo taj ego..i gdje su onda ti principi?
Izblijedjela slova ili zaštitni bedem za one koji se štite od ludila ljubavi..
Čovjek je mjera ljubavi koju daje i prima,pa i onog što zove principom..a princip je uvijek nešto fleksibilno i sasma individualno..

Cruz
23-02-2012, 08:33
Šta su principi u ljubavi:hm: Nešto preko čega ne prelazimo,neka granica koju uspostavi naš ego,a on je onaj koji mi mislimo da jesmo,on nas kao samoodređuje..pa kad zaronimo u taj naš svemoćni ego,naći ćemo svašta..a ako dublje začeprkamo možemo čak i da se samospoznamo i demistifikujemo taj ego..i gdje su onda ti principi?
Izblijedjela slova ili zaštitni bedem za one koji se štite od ludila ljubavi..
Čovjek je mjera ljubavi koju daje i prima,pa i onog što zove principom..a princip je uvijek nešto fleksibilno i sasma individualno..

ne moze biti ego ako sebi kazes "ne zelim da budem sa ozenjenim muskarcem" ili "ne pristaje mi da sam sa mladjim od sebe", to su vise neke moralne norme koje sam sebi postavljas, nisu nametnute od strane drustva, vec ti sam ih odredjujes. ali ja zaista tu ne vidim nikakvu vezu sa egom.. ego bi mogao biti kada kazes "ma ko je bre onaj, sta on misli da moze lako da me pridobije.. e bas necu sa njim iz principa" i tako u tom smislu..

vrludava
23-02-2012, 08:37
Ne bih to nazvala princip nego kriterij.

DaDole
23-02-2012, 08:40
ne moze biti ego ako sebi kazes "ne zelim da budem sa ozenjenim muskarcem" ili "ne pristaje mi da sam sa mladjim od sebe", to su vise neke moralne norme koje sam sebi postavljas, nisu nametnute od strane drustva, vec ti sam ih odredjujes. ali ja zaista tu ne vidim nikakvu vezu sa egom.. ego bi mogao biti kada kazes "ma ko je bre onaj, sta on misli da moze lako da me pridobije.. e bas necu sa njim iz principa" i tako u tom smislu..
a ko određuje naše moralne norme? čiji ego,ako ne naš..ili smo robovi opšteprihvaćenih društveno upakovanih normi..ako je za deset žena nemoralna veza sa mlađim muškarcem ili se kao takva kosi sa principom,šta ćemo reći za neke žene koje za to ne haju..njihov ego je odredio njihove norme..

Cruz
23-02-2012, 08:58
opet cu se vratiti na ono sto sam napisala, principi zavise od karaktera osobe, da li ce se neko ponasati ovako ili onako zavisi od toga da li je podlegao normama koje je drustvo nametnulo ili ih je sam kreirao.

DaDole
23-02-2012, 09:04
saglasna sam..podlegao opšteprihvaćenom ili sam odredio svoje principe i svoja pravila. ..evo,već riječi"sam odredio" ukazuju na individuu odnosno posebnost,odnosno snagu jednog ega koji stoji iza onog što sam odluči i sebi nametne..i eto nas opet kod principa:)
odredila sam nešto i to je tako..držim se toga ko pijan plota ili pokleknem ponekad:hm:

Cruz
23-02-2012, 09:08
odredila sam nešto i to je tako..držim se toga ko pijan plota ili pokleknem ponekad:hm:

kaze se da se ne zna sta nosi dan, a sta noc... nisam do sada upoznala osobu koja je slepo sledila svoje principe kada su je zivotne nedace pritisle. sigurno je da se nasi principi menjaju kako se i mi menjamo i prilagodjavamo novim situacijama koje zivot nosi, ono sto je bio princip kada si imala 18 sigurno se promenio sada...

DaDole
23-02-2012, 09:30
Znam osobu koja je cijeli život slijedila neke svoje principe od kojih nije odustajala ni za mrvicu,nikad.
Mišljenja sam da je takvima najteže samima sa sobom,dok ih okruženje obiježi kao krute,tvrdoglave i nepoželjne za dublje odnose...slijediti neke principe iz ubjeđenja ili ko zna čega,može najviše da povrijedi takve osobe.

Cruz
23-02-2012, 09:33
to mi nije jasno, ne odustati od principa makar to islo i na sopstvenu stetu... u cemu takve osobe nalaze zadovoljstvo?

DaDole
23-02-2012, 09:41
to mi nije jasno, ne odustati od principa makar to islo i na sopstvenu stetu... u cemu takve osobe nalaze zadovoljstvo?
vrlo teško pitanje..ali mišljenja sam da od tog izopačenog neodustajanja od principa neizostavno postanu gorde ,pa čak i bahate osobe,netolerantne i za svaku interakciju nemoguće..
to već prilično graniči sa psihopatologijom..često smo svi čuli kako neko takav kaže:"Ja tjeram po svom,pa kud puklo da puklo" što znači da je svjestan toga da može da puca po njemu i da prihvata takvu odgovornost..znači,na svoju štetu,mazohistički dakle.

Cruz
23-02-2012, 09:49
desava se i meni da kazem "idem glavom kroz zid, pa sta bude" ali samo iz ubedjenja da sam u pravu kada resavam neki problem, ne zbog principa, tu mora da se napravi razlika...

DaDole
23-02-2012, 09:52
ok je to cruz..to nije princip već odluka,stav,činjenje nečeg o čem se razmišljalo ,šta se analiziralo..

Cruz
23-02-2012, 09:55
znaci, kod osoba koje se kruto drze svojih principa moze se reci da se javlja patologija... postoji li nacin da se takve osobe ipak, da tako kazem, ubede da nisu u pravu i da treba da su fleksibilnije?

DaDole
23-02-2012, 10:07
znaci, kod osoba koje se kruto drze svojih principa moze se reci da se javlja patologija... postoji li nacin da se takve osobe ipak, da tako kazem, ubede da nisu u pravu i da treba da su fleksibilnije?
veoma teško... budući da smatraju da su jedino oni u pravu..čak su spremni da saslušaju sve argumente pažljivo i da ostanu pri svom..oni se zapravo odnose prema tome kao prema dijelu tijela,fiksirani i opsesivno nastrojeni da istraju..i primijetila sam takođe,da je paradoksalno ali nažalost ima takvih slučajeva gdje su takve osobe zapravo vrlo fleksibilne u nekim situacijama koje ne dotiču njihove principe..znači,kruti su i isključivi parcijalno:hm:

Cruz
23-02-2012, 10:12
predlaze li se u tim slucajevima psihijatrijsko lecenje i dolaze li uopste takve osobe samosvesno do spoznaje da su bolesne? verovatno ne milom, a mogu li da se prisile od strane porodice?

DaDole
23-02-2012, 10:17
vrlo rijetko:( obično to nije alarm za uzbunu jer su one rukovođene opcijom"Takav sam i gotovo",one ne vide nikakvu potrebu za mijenjanjem i u najvećem broju slučajeva ne priznaju,odnosno čak ni ne prepoznaju bilo kakvu potrebu za pomaganjem..
sjećam se jednog čovjeka koji je zbog toga izgubio ženu koju je volio..trpila,apelovala,razgovarala,upozoravala,pr eklinjala..zalud..Iako je bio vrlo potresen njenim odlaskom,nije se promijenio jer takvi očekuju da se onaj drugi prilagodi njihovim principima i naravi..nažalost.

Cruz
23-02-2012, 10:22
mozemo da zakljucimo da su principi neophodni da bismo sebe zastitili od razocarenja, gubitaka i sl., ali i da treba da su fleksibilni u zavisnosti od zivotnih situacija koje nam se, zeleli mi to ili ne, namecu.

DaDole
23-02-2012, 10:24
saglasna sam cruz:) još bih samo dodala da su principi potrebni ne samo da bismo sebe zaštitili od razočarenja već i da bismo zadržali osnovni nivo samopoštovanja.

Cruz
23-02-2012, 10:25
saglasna sam cruz:) još bih samo dodala da su principi potrebni ne samo da bismo sebe zaštitili od razočarenja već i da bismo zadržali osnovni nivo samopoštovanja.

apsolutno se slazem dirka :bravo:

Adio
23-02-2012, 18:49
saglasna sam cruz:) još bih samo dodala da su principi potrebni ne samo da bismo sebe zaštitili od razočarenja već i da bismo zadržali osnovni nivo samopoštovanja.
kazu da se razocara samo onaj koji ocekuje, samo se ja pitam kako sebe istrenirati nista da ne ocekujes
valjda svako ima neke svoje potrebe koje na ovaj ili onaj nacin trebamo zadovoljiti, bilo emotivne ili fizicke, zar ne?
principi se isto tako grade ugradjenim ili stecenim moralom
to vazi i za ono nikad ne prevariti, a malo i neka vrsta ubedjenja

Sagacity
17-06-2012, 21:31
У љубави и сексу...
Сви ми имамо своје ставове, принципе, границе, критеријуме...
Али, где сте јачи?
На речима или делу?
I na rečima i na delu. Postoji neki lični pravilnik koga se strikno pridržavam. Ne treba reći nikad...ali teško da bih neke principe prekršila..To bi morao biti jako, jako dobar razlog...

Cruz
18-06-2012, 06:44
eeee a kad iskrsne taj jako jako dobar razlog, opali te po sred srca pa ne znas gde se nalazis...

Sagacity
18-06-2012, 06:48
Bogami teško...I kad opali posred srca...umem da trpim...:lol: bar do sada je bilo tako...Ali se ne treba zareći...nikad ne reci nikad, mada poznavajući sebe to bi moralo biti nešto spektakularno...

Cruz
18-06-2012, 07:02
to ti kazem, koliko god covek bio siguran u sebe i drzao se svojih principa, kada naleti uragan, sve barijere padaju :)

Sagacity
18-06-2012, 07:10
Ma spremno ću da dočekam uragan, samo neka naleti, da razbijemo ovu monotoniju. :)

Cruz
18-06-2012, 07:13
ne prizivaj nepogodu :lol:

Sagacity
18-06-2012, 07:18
E pa nemoj tako,ja ne očekujem nepogodu...:( :lol:
Inače sam uvek principijelna i uvek od reči. Principi nas na neki način i štite od tih ''nepogoda''. Uvek odolevam svakom uraganu, mada nikad se ne treba zareći...Doduše, od sudbine se ne može pobeći pa da ne znam kakav princip imaš. Zvuči bapski...ali tako je...:lol:

Cruz
18-06-2012, 07:19
.Doduše, od sudbine se ne može pobeći pa da ne znam kakav princip imaš.

to i jeste sustina ovog naseg razgovora :)

Man
18-06-2012, 08:18
Principi su ko i gaće, kad je suđeno same spadaju :blenta:

Sagacity
18-06-2012, 08:21
E sad si ga rekao...:haha:
Kako se samo setiš nekih fraza...

Picola
23-06-2012, 02:29
У љубави и сексу...
Сви ми имамо своје ставове, принципе, границе, критеријуме...
Али, где сте јачи?
На речима или делу?
И колико сте склони томе да осуђујуте друге?

Држим се само једног принципа: никад са заузетим а остало...
Не зна се шта носи дан а шта ноћ.
Никад не реци никад и
ко зна зашто је то добро...

Naravno da sam jaca na recima nego na delu, i lako sam sklona da osudjujem druge, mada se kasnije pokajem ili preispitam (ne ostane bas na osudi), a sto se principa tice, naravno, ne sa zauzetim, ozenjenim i sl. kao i ljudima drugih vera i nekih nacija.

Nežnicah
02-12-2013, 14:27
svi se uhvatiše tog principa: nikad sa zauzetim :blenta:

šta ako neko krije da je zauzet a vi se ludo zaljubite u njega i bude tu i seksa i svega :pardon:

Sarmica
03-12-2013, 08:53
ajme seksa i svega:qq:
a šta je to "svega":moris:

paculjkica
03-12-2013, 09:09
Ako neko krije da je zauzet to znači da vas na neki način laže, a graditi vezu na lažima ne znam dal ima neke svrhe...:hm: Jedino ako nekom nije to toliko bitno, mada i oprostiti laž je isto nekima stvar principa. Tako da kako se zaljubio može isto tako lako i da se razočara i odljubi ....

salel
03-12-2013, 11:15
ajme seksa i svega:qq: a šta je to "svega"

Bude svega lepog što se uvek rodi između dva bića i što može da popravi sve ono jako ružno koje seks i druge gluposti najčešće pokvare.:cicak:

причалица
03-12-2013, 17:17
druge gluposti najčešće pokvare.:cicak:
ako imaš principe, teško da će išta (a pogotovo gluposti) da ti pokvari bilo šta što je lepo.

salel
05-12-2013, 14:17
oće pričo,oće, tuđa se tuga prenosi na druge kvareći sve najlepše i ne obazire se ni na jedan princip.... ne poštujemo nijedan božji zakon a kako ćemo onda naše ljudske.... od svih principa poštujem božijih deset i dovoljno mi je i nikom netreba više.:bisa:

Sarmica
05-12-2013, 19:23
sasi prekršijo treću:mv:
de ćeš spominjati boga na ljisu:kadi:

salel
05-12-2013, 20:54
imaš krivo šarmili jer je gore pomenuti davno smislio ljis na radost ljudima i ženama, verovatno pritom više misleći na lj nego na s.:raz_083:

DaDole
01-11-2019, 09:50
Principi su ko i gaće, kad je suđeno same spadaju :blenta:

:hahaha:

Sve je to stvar elastičnosti,gaća ili principa sve je jedno