PDA

Pogledaj Punu Verziju : Стерилитет



QueenOfClubs
27-01-2011, 09:53
Пост на једној другој ме навео на размишљање...
У ствари, никад нисам чула – лечила се од стерилитета па родила.
Увек – лечила се од стерилитета па ништа а ретко – усвојили су дете...
То што ја нисам чула, не значи да се људи не лече успешно.

Пошто заиста ништа не знам о овој теми а волела бих да сазнам, немојте ми замерити и ако поставим неко несувисло питање...
Које све врсте стерилитета постоје?
Да ли постоје неизлечиве?
Начин и трајање лечења...
И проценат успешности излечења.
У којим случајевима се прибегава вантелесној оплодњи?

andromeda
27-01-2011, 15:46
Postoji muski i zenski sterilitet.

Uzroci zenskog steriliteta :
1. Mehaničke prepreke u genitalnim organima, kao što su neprohodnost jajovoda, priraslice u jajovodima, ciste na jajnicima, miomi...
2.Hormonalni poremećaj od kojih su najčešći amenoreja (izostanak ciklusa) anvulatorni ciklus (izostanak ovulacije), policistični jajnici...
3.Prisustvo bakterija, virusa i drugih patogenih mikroorganizama koji su danas sve češći uzročnici neuspešnih trudnoća.
4.Endrometioza

Uzroci muskog steriliteta:
1.Oligoastenospermija
2.Nekrospermia
3.Azospermija, totalna nepokretljivost spermatozoida

andromeda
27-01-2011, 15:50
postoji i neizleciv sterilitet ali ne daj boze nikome , ipak medicina nije tako napredna , ne moze se protiv prirode
lecenje je dugo i po nekoliko godina sve zavisi koliki je stepen steriliteta i sta je konkretno u pitanju
do vantelesne oplodnje se dolazi posle nekog reda ispitivanja i konstatovanja lekara da drugacijim putem nije moglo. za to je potrebno vreme i dosta zivaca zarad pozitivnog rezultata :)

andromeda
27-01-2011, 15:52
znam za jedan par koji se lecio 11 godina i imao 4 vantelesne oplodnje sto u Srbiji sto u Londonu i nikako
posle 11 godina su digli ruke , i kada su se najmanje nadali dobili su dete :)

kojica
28-01-2011, 10:15
Ja sam čula za uspešno lečenje. Znam ljude koji imaju troje dece,
prvo jedno pa nakon toga blizance, s tim da je majka morala da
uzima neke lekove u međuvremenu. Znam i one koji su se ''neuspešno''
lečili pa su nakon usvajanja deteta dobili decu bez ikakvog lečenja.

QueenOfClubs
28-01-2011, 11:14
То да неко добије децу кад практично "одустане" од њих након година и година неуспешног лечења је посебан случај.
Баш је са мном у породилишту, у соби, била жена која је у 42 године добила дете.
Остала је трудна кад се помирила са тим да никад неће имати дете.
То ми тек није јасно... Ако је код пара све физички у реду а ипак немају децу, како се они онда лече од стерилитета?

Raisa
08-06-2011, 23:21
То да неко добије децу кад практично "одустане" од њих након година и година неуспешног лечења је посебан случај.
Баш је са мном у породилишту, у соби, била жена која је у 42 године добила дете.
Остала је трудна кад се помирила са тим да никад неће имати дете.
То ми тек није јасно... Ако је код пара све физички у реду а ипак немају децу, како се они онда лече од стерилитета?

I vrlo cest u sustini.
ja verujem da volja lomi sve, pa i slabost tela.. a te zene su dokaz :-)