PDA

Pogledaj Punu Verziju : Zaigrala i njima mečka .....!



marabu
26-02-2011, 21:55
Izvor: Pressonline
26. 02. 2011


SUKOBI U ZAGREBU


http://www.pressonline.rs/upload/boxImageData/2011/1/26/132129/trg11.jpg

Više od 10.000 ljudi protestvuje u Zagrebu protiv premijerke Jadranke Kosor i vlade


Oko 12 sati na Trgu Bana Jelačića okupilo se nekoliko stotina branitelja, da bi u narednih sat i po broj narastao na više hiljada. Skupom dominiraju brojni transparenti, patriotske pesme, ljudi u uniformama i fotografije sa haškim optuženicima generalima. Skupu se obratio i potom zapevao Marko Perković Tompson.


http://www.pressonline.rs/upload/boxImageData/2011/1/26/132130/zg12.jpg

Oko 14.30, kada se okupljenima obraćao Tompson, grupa od nekoliko stotina protestanata, koji su se organizovali preko fejsbuka, krenula je prema Markovom trgu gde se nalaze sedišta Vlade i Sabora. Policija je pripremila barikade i ne dozvoljava prolaz.


http://www.pressonline.rs/upload/boxImageData/2011/1/26/132131/zg13.jpg


Po dolasku na barikade nastao je opšti haos u kome protestanti gađaju policiju bakljama i kamenicama, a policija uzvraća pendrecima i suzavcem.


http://www.pressonline.rs/upload/boxImageData/2011/1/26/132132/zg14.jpg


Prema informacijama medija iz Hrvatske do 16.30 privedeno je više od 30 ljudi, dok je povređeno petoro protestanata.


http://www.pressonline.rs/upload/boxImageData/2011/1/26/132133/zg111.jpg


http://www.pressonline.rs/upload/boxImageData/2011/1/26/132134/zg1112.jpg


Oko 17 časova situacija je počela da se smiruje. Deo policije se povukao sa ulica. Radićeva ulica, gde je došlo do najvećeg sukoba protestanata i policije, liči na bojno polje. Ima razbijenih izloga, po asfaltu se vide krv, flaše, kamenice, delovi obuće i odeće.

Do 17 časova policija je privela više od 40 ljudi, a pomoć lekara zatražilo je 13 civila i 11 policajaca.


******


http://razbibriga.net/imported/2011/02/Medved_144-1.jpg


Još pre deset godina rekoh : " Zaigraće i njima mečka " !!....I ne samo njima :lol:

Počelo je ...počelo ... :jasenka:

QueenOfClubs
26-02-2011, 21:58
Нумеју они то ко ми. :(
А шта је почело?

причалица
26-02-2011, 22:01
ni meni nije jasno šta je počelo? kako se neko može radovati tuđoj nesreći?

marabu
26-02-2011, 22:24
ni meni nije jasno šta je počelo? kako se neko može radovati tuđoj nesreći?

Ako te interesuje, pitaj nekog u tvojoj okolini ko se razume .... da ti sve to natenane objasni !
Taj > neko < se raduje njihovoj nesreći upravo onoliko (a možda i malko više!) koliko su se onomad i oni radovali našoj !!!!!!!!!!!!!!!!!
Obavesti se ..... pa diskutuj !

marabu
26-02-2011, 22:29
Нумеју они то ко ми. :(
А шта је почело?

Da! Nekada smo mi to mnogo bolje znali.Danas smo u tkzv. letargiji ....obamrli u bedi i očaju.... ali se ipak nadam da će se narod napokon opasuljiti i prihvatiti > onih motki < ! Došlo je Cara - do- duvara !!!
Što pitaš šta je počelo ...ako znaš ?:lol:

QueenOfClubs
26-02-2011, 22:30
То што су се они радовали нашој не значи да и ја треба да се радујем њиховој.
То стварно није мој ниво, а и замарајуће је.
Шта ме се бре тиче.
Занима ме само да ли ће се то одразити на нас у политичком и економском смислу.
Много ме више брину догађаји у Африци. Е ту заиста јесте почело. А брине ме како ће се завршити.
И све ми се чини да ће да се одрази на читав свет. :facepalm:

QueenOfClubs
26-02-2011, 22:33
Da! Nekada smo mi to mnogo bolje znali.Danas smo u tkzv. letargiji ....obamrli u bedi i očaju.... ali se ipak nadam da će se narod napokon opasuljiti i prihvatiti > onih motki < ! Došlo je Cara - do- duvara !!!
Što pitaš šta je počelo ...ako znaš ?:lol:
Па наш народ никад није кренуо спонтано нигде и није спонтано дигао ништа теже од виљушке.
Тренутно никоме не одговара да поведе народ и све док је тако, летаргични смо.
Нема ту неке науке.

mona
26-02-2011, 22:42
poslednji dani idu ka svome kraju :aha:

kojica
26-02-2011, 22:53
poslednji dani idu ka svome kraju :aha:
da.. pa onda dođu neki prvi dani i sve tako u krug... :raz_088: ringišpalj...


Ako te interesuje, pitaj nekog u tvojoj okolini ko se razume .... da ti sve to natenane objasni !
Taj > neko < se raduje njihovoj nesreći upravo onoliko (a možda i malko više!) koliko su se onomad i oni radovali našoj !!!!!!!!!!!!!!!!!
Obavesti se ..... pa diskutuj !
Ijaooooooooo!!!!!!!!! Super!!!!!!!!!

Sreća, sreća, rados... :mica:

(Mislim, to se ja radijem radosti tvojoj. Da ne bude zabune!!!!!)

marabu
26-02-2011, 22:53
Па наш народ никад није кренуо спонтано нигде и није спонтано дигао ништа теже од виљушке.
Тренутно никоме не одговара да поведе народ и све док је тако, летаргични смо.
Нема ту неке науке.

A ovo što se dešavalo danas u Zagrebu za tebe je spontano ili šta ? Ustvari, neznam šta ti podrazumevaš pod tim ,,spontano,, ??
I kada to naš narod nikada nije krenuo spontano ? Istorijski gledano ....i te kako je spontano kretao i dizao i teže od ,, viljuške,, ....Napr. Tandžaru, pištolj itd. :)
Ne bih rekla da nikom ne odgovara da povede narod !!,,... nego sam taj narod je u agoniji .... a i nema se para jer bez toga nema ni >kretanja< . Inače mu niko ne bi trebao.Ne bavim se vradžbinom ali atmosfera je kod nas odavno eruptivna. Samo se čeka ko će da upali fitilj. Tu nema nikakve nauke !!!

marabu
26-02-2011, 23:16
То што су се они радовали нашој не значи да и ја треба да се радујем њиховој.Niko ti se ni ne petlja a još manje sugeriše za bilo šta. Svako ima prava na svoje mišljenje.
То стварно није мој ниво, а и замарајуће је. Zato je i uredu ako ostaneš na svom !
Шта ме се бре тиче. Tako je ....slažem se !
Занима ме само да ли ће се то одразити на нас у политичком и економском смислу.Pa ako te se ne tiče sa tvog nivoa ....što bi te to onda posebno brinulo ???
Много ме више брину догађаји у Африци. Е ту заиста јесте почело. А брине ме како ће се завршити. Ako si samo malo bolje pratila političku scenu .... to što se desilo u Africi nije poteklo odatle ali ............ verujem ti da se brineš :lol:
И све ми се чини да ће да се одрази на читав свет. :facepalm: Čitav svet je već odavno ,, zaražen ,, a ovo u Africi je samo nastavak svega već izdogađanog.

marabu
26-02-2011, 23:20
poslednji dani idu ka svome kraju :aha:

Joooooooooooj mona nije još reč o potpunoj kataklizmi ali nisi daleko od istine ! Hvata me strah još jednog rata .... jer ovaj će biti još žešći....:qq:

mona
26-02-2011, 23:30
Joooooooooooj mona nije još reč o potpunoj kataklizmi ali nisi daleko od istine ! Hvata me strah još jednog rata .... jer ovaj će biti još žešći....:qq:

Nece biti kataklizme...

marabu
26-02-2011, 23:32
da.. pa onda dođu neki prvi dani i sve tako u krug... :raz_088: ringišpalj...


Ijaooooooooo!!!!!!!!! Super!!!!!!!!!

Sreća, sreća, rados... :mica:

(Mislim, to se ja radijem radosti tvojoj. Da ne bude zabune!!!!!)


[QUOTE] da.. pa onda dođu neki prvi dani i sve tako u krug... :raz_088: ringišpalj...

Ukoliko ona dvojica ne ispritiskaju onu dugmad ... biće kao što kažeš .Tako je uvek i bilo ..ili ?


(Mislim, to se ja radijem radosti tvojoj. Da ne bude zabune!!!!!)

Nisam zloća ali priznajem ... zlopamtilo sam !Što bih ja imala razumevanja za tvoju muku ako si se ti iživljavao na mojoj ?! U tom kontekstu, ne patim od finoće >nivoa< !!! Btw.... tante - za - kukurikum = što bi svi ostali imali prava na to... samo mi ne ? I to me uopšte ne zamara :namigusa:

marabu
26-02-2011, 23:33
Nece biti kataklizme...

Daj Bože :raz_095:

kojica
26-02-2011, 23:43
Ukoliko ona dvojica ne ispritiskaju onu dugmad ... biće kao što kažeš .Tako je uvek i bilo ..ili ?

Nisam zloća ali priznajem ... zlopamtilo sam !Što bih ja imala razumevanja za tvoju muku ako si se ti iživljavao na mojoj ?! U tom kontekstu, ne patim od finoće >nivoa< !!! Btw.... tante - za - kukurikum = što bi svi ostali imali prava na to... samo mi ne ? I to me uopšte ne zamara :namigusa:
Pa jeste. Al to saznanje da ste i vi i oni isti. Da se istim stvarima radujete i da zbog istih
stvari patite, je nekako oslobađajuće. Zar ne?
To nekako ruši granicu između vi i mi. :)

marabu
27-02-2011, 00:30
Pa jeste. Al to saznanje da ste i vi i oni isti. Da se istim stvarima radujete i da zbog istih
stvari patite, je nekako oslobađajuće. Zar ne?
To nekako ruši granicu između vi i mi. :)

Ne mogu da verujem, koliko me je sad' ovo tvoje mišljenje potreslo :misticlady::raz_114: Oslobađa .... samo tako !! :raz_088:

Moonster
27-02-2011, 00:57
То што су се они радовали нашој не значи да и ја треба да се радујем њиховој.
То стварно није мој ниво, а и замарајуће је.
Шта ме се бре тиче.
Занима ме само да ли ће се то одразити на нас у политичком и економском смислу.
Много ме више брину догађаји у Африци. Е ту заиста јесте почело. А брине ме како ће се завршити.
И све ми се чини да ће да се одрази на читав свет. :facepalm:

Ko se radovao i ne samo radovao već aktivno na sve moguće načine doprinosio da moja nesreća bude što veća, ubijao, proterivao, zarobljavao, mučio moj narod, taj itekako zaslužuje moju radost kada krene delimično vraća, još ih niko ne muči, ne ubija, ne proteruje....itd, pa moja sreća nije potpuna, ali biće u to sam 101% siguran.
Nivo, znači još uvek imaš dovoljan broj obraza da okrećeš dok te drugi udaraju ?
Meni je odavo te "finoće" i "tolerancije" prema pojedinim narodima ponestalo.
Šta te se tiče, da šta te briga, pa ne gori tvoja kuća, već tamo nekog xy-a, za koga niko nikada nije ni čuo. Tako je bilo i u početku, podsetimo se, šta nas briga za Sloveniju, iako tadašnja TO pobi one jadne vojnike tadašnje JNA koji su se predavali, ali hebeš to, pa u Hrvatskoj, hebeš tamo neke Srbe iz Hrvatske, bitno da nije kod nas, pa BiH, pa na kraju dođe i kod nas taj isti "požar", zapali se KiM, poče bombardovanje, granate sa raznim punjenjima, namerno gađanje civila i slično, da ne nabrajam više, sve to kao posledica onoga čuvenog, nek komšiji crkne krava, bitno da nije moja.
Samo niko ne shvata da ako neko pljačka ili ubija komšiju, taj isti ili ti isti će doći i na vrata onoga i onih koji tome istom komšiji nisu hteli da pomognu kada je trebalo.
Odraziće se, ali ne direktno, već indirektno preko BiH ovaj put.
Što se Afrike, tačnije Libije tiče, poveži, Libija, Al-Kaida, Italija, Rim, lako je i sasvim logično, ako uspeju da skinu Gadafija, a bojim se da će se to desiti.
I u pravu si apsolutno, ako Gadafi ode ono što će se posle desiti trajno će se odraziti na ceo svet.

U vezi događaja u Hrvatskoj, ja čekam neke druge događaje koji im sleduju pa da onda otvorim šampanjac kako i dolikuje.

QueenOfClubs
27-02-2011, 14:26
Ko se radovao i ne samo radovao već aktivno na sve moguće načine doprinosio da moja nesreća bude što veća, ubijao, proterivao, zarobljavao, mučio moj narod, taj itekako zaslužuje moju radost kada krene delimično vraća, još ih niko ne muči, ne ubija, ne proteruje....itd, pa moja sreća nije potpuna, ali biće u to sam 101% siguran.
Nivo, znači još uvek imaš dovoljan broj obraza da okrećeš dok te drugi udaraju ?
Meni je odavo te "finoće" i "tolerancije" prema pojedinim narodima ponestalo.
Šta te se tiče, da šta te briga, pa ne gori tvoja kuća, već tamo nekog xy-a, za koga niko nikada nije ni čuo. Tako je bilo i u početku, podsetimo se, šta nas briga za Sloveniju, iako tadašnja TO pobi one jadne vojnike tadašnje JNA koji su se predavali, ali hebeš to, pa u Hrvatskoj, hebeš tamo neke Srbe iz Hrvatske, bitno da nije kod nas, pa BiH, pa na kraju dođe i kod nas taj isti "požar", zapali se KiM, poče bombardovanje, granate sa raznim punjenjima, namerno gađanje civila i slično, da ne nabrajam više, sve to kao posledica onoga čuvenog, nek komšiji crkne krava, bitno da nije moja.
Samo niko ne shvata da ako neko pljačka ili ubija komšiju, taj isti ili ti isti će doći i na vrata onoga i onih koji tome istom komšiji nisu hteli da pomognu kada je trebalo.
Odraziće se, ali ne direktno, već indirektno preko BiH ovaj put.
Što se Afrike, tačnije Libije tiče, poveži, Libija, Al-Kaida, Italija, Rim, lako je i sasvim logično, ako uspeju da skinu Gadafija, a bojim se da će se to desiti.
I u pravu si apsolutno, ako Gadafi ode ono što će se posle desiti trajno će se odraziti na ceo svet.

U vezi događaja u Hrvatskoj, ja čekam neke druge događaje koji im sleduju pa da onda otvorim šampanjac kako i dolikuje.
Не изврћи и не стављај ми речи које нисам изговорила.
Ови догађаји немају везе са грађанским ратом. Што се мене тиче, баш никакве.
То, шта сам тада мислила и како сам се осећала, шта сам говорила није тема расправе.
Сад се 10.000 људи окупило због ситуације у својој земљи и не, не радујем се, зашто бих.
Такође, нисам рекла ни да сам фина нити толерантна, то је опет нека твоја интерпретација и ничим изазвано мишљење о мени.
Тренутно ме нико не удара, не видим како си уопште дошао до тог закључка да окрећем други образ.
Не знаш баш ништа о мени, ни ко сам, одакле сам, да ли сам можда неког изгубила у том рату.
Једноставно, упркос свему не мрзим, могу да не волим, да дистанцирам, да будем равнодушна.
Не тиче ме се, заиста. И не видех да су куће гореле него је поразбијано неколико излога.
Људе је тукла милиција. Да, то се дешава свуда у свету на оваквим протестима. Ништа ново не видесмо.

Повезала сам ја све те догађаје у Африци, само нисам хтела да тема оде у супротном правцу.

Sandokan
27-02-2011, 14:48
То што су се они радовали нашој не значи да и ја треба да се радујем њиховој.
То стварно није мој ниво, а и замарајуће је.
Шта ме се бре тиче.
Занима ме само да ли ће се то одразити на нас у политичком и економском смислу.
Много ме више брину догађаји у Африци. Е ту заиста јесте почело. А брине ме како ће се завршити.
И све ми се чини да ће да се одрази на читав свет. :facepalm:

Može Sandokan da se složi sas ovijem .... i da doda, da su braća Ameri ili ko već sa SEKOM, uzdrmali svet iz temelja, a kraj je potpuno neizvestan .... ili da citiram onog nesretnog SPS poslanika iz 90 godine ... "priča ima tužan kraj" ..... neka me stvarsnost ispravi, bio bih srećan .....
btw 10.000 ćeš uvek u Zagrebu skupiti na demonstracijama na kojima se pevaju ustaške i antisrpske parole .... pre par dana kada su bili čisto socijalni protesti bilo 50-ak demonstranata!

Sandokan
27-02-2011, 14:51
Не изврћи и не стављај ми речи које нисам изговорила.
Ови догађаји немају везе са грађанским ратом. Што се мене тиче, баш никакве.
То, шта сам тада мислила и како сам се осећала, шта сам говорила није тема расправе.
Сад се 10.000 људи окупило због ситуације у својој земљи и не, не радујем се, зашто бих.
Такође, нисам рекла ни да сам фина нити толерантна, то је опет нека твоја интерпретација и ничим изазвано мишљење о мени.
Тренутно ме нико не удара, не видим како си уопште дошао до тог закључка да окрећем други образ.
Не знаш баш ништа о мени, ни ко сам, одакле сам, да ли сам можда неког изгубила у том рату.
Једноставно, упркос свему не мрзим, могу да не волим, да дистанцирам, да будем равнодушна.
Не тиче ме се, заиста. И не видех да су куће гореле него је поразбијано неколико излога.
Људе је тукла милиција. Да, то се дешава свуда у свету на оваквим протестима. Ништа ново не видесмо.

Повезала сам ја све те догађаје у Африци, само нисам хтела да тема оде у супротном правцу.

Ti si gadjala tamo gde treba .... a to što hrvatski "Subnor" protestvuje .... tome da se radujemo ... nema potrebe...

marabu
27-02-2011, 18:30
Ko se radovao i ne samo radovao već aktivno na sve moguće načine doprinosio da moja nesreća bude što veća, ubijao, proterivao, zarobljavao, mučio moj narod, taj itekako zaslužuje moju radost kada krene delimično vraća, još ih niko ne muči, ne ubija, ne proteruje....itd, pa moja sreća nije potpuna, ali biće u to sam 101% siguran.
Nivo, znači još uvek imaš dovoljan broj obraza da okrećeš dok te drugi udaraju ?
Meni je odavo te "finoće" i "tolerancije" prema pojedinim narodima ponestalo.
Šta te se tiče, da šta te briga, pa ne gori tvoja kuća, već tamo nekog xy-a, za koga niko nikada nije ni čuo. Tako je bilo i u početku, podsetimo se, šta nas briga za Sloveniju, iako tadašnja TO pobi one jadne vojnike tadašnje JNA koji su se predavali, ali hebeš to, pa u Hrvatskoj, hebeš tamo neke Srbe iz Hrvatske, bitno da nije kod nas, pa BiH, pa na kraju dođe i kod nas taj isti "požar", zapali se KiM, poče bombardovanje, granate sa raznim punjenjima, namerno gađanje civila i slično, da ne nabrajam više, sve to kao posledica onoga čuvenog, nek komšiji crkne krava, bitno da nije moja.
Samo niko ne shvata da ako neko pljačka ili ubija komšiju, taj isti ili ti isti će doći i na vrata onoga i onih koji tome istom komšiji nisu hteli da pomognu kada je trebalo.
Odraziće se, ali ne direktno, već indirektno preko BiH ovaj put.
Što se Afrike, tačnije Libije tiče, poveži, Libija, Al-Kaida, Italija, Rim, lako je i sasvim logično, ako uspeju da skinu Gadafija, a bojim se da će se to desiti.
I u pravu si apsolutno, ako Gadafi ode ono što će se posle desiti trajno će se odraziti na ceo svet.

U vezi događaja u Hrvatskoj, ja čekam neke druge događaje koji im sleduju pa da onda otvorim šampanjac kako i dolikuje.


http://forum.rupirat.com/Smileys/classic/446.gif ... dabome ! Ni kod nas otoič nije počelo sa građanskim ratom već skoro indentićno kao i ovo sada kod bivše nam ,,braće,, ALI se na žalost uz tuđu velikodušnu pomoć tako završilo. Nisam sigurna međutim, mislim da nisi daleko od istine da će i ovoga puta sve krenuti iz Bosne. "Bumo"" videli ....:namigusa:


U vezi događaja u Hrvatskoj, ja čekam neke druge događaje koji im sleduju pa da onda otvorim šampanjac kako i dolikuje.

http://forum.rupirat.com/Smileys/classic/13337.gif



Što se Afrike, tačnije Libije tiče, poveži, Libija, Al-Kaida, Italija, Rim, lako je i sasvim logično, ako uspeju da skinu Gadafija, a bojim se da će se to desiti.
I u pravu si apsolutno, ako Gadafi ode ono što će se posle desiti trajno će se odraziti na ceo svet.

Iako nema blage veze sa prethodnom temom (neznam zašto je se i utrpalo u ovu ?!) i što je skoro nemoguće napisati ozbiljnu analizu događaja u forumskim diskusijama ipak... ovih par reči me iniciralo na neki osvrt ...

Sasvim je drugačiji slučaj sa Libijom, i pobuna protivu Gadafija je delo specijalnih službi da se iskoristi opšti afrički metež i Gadafi ukloni – kako bi se došlo do vredne Libijske nafte. Mislim da je Gadafi dosta nespremno dočekao ovakav udar i tu se stvari mogu zakomplikovati. Ako od tih sa strane dirigovanih udara uspe da se odbrani u sledećih nekoliko dana situaciju će konsolidovati, ali će to mnogi platiti glavom. Nije držao ni 1$ u stranim bankama i sav novac je u Libiji jer Libija svoje devizne rezerve drži isključivo u zemlji – i u novcu a više u zlatu.
U Africi se teško zakuvalo i nove pobune i smene neće biti (kao) iznenađenje jer je problem nerazvijenosti, korupcije, pljačkaških vlastodržaca i zapadnih „pijavica“ gotovo ne rešiv. Računa se više na zamor rušilačke snage nego na... neke korenite promene koje bi taj deo sveta podigle. Zapad zbog krize nema novca da bar ugasi požar, pa stvar može krenuti kroz prizmu ekstremnog verskog nacionalizma (džihada) što će upravo zapadu doneti velike probleme.

Ovakvih dešavanja u istoriji nije bilo jer je SFRJ... bila prvi praktičan eksperiment razbijanja jedne zemlje, a Srbija bila prvi poligon za ulično smenjivanje izabrane vlasti. Iskustva su tanka i na prvi pogled izgleda da od takvih nasrtaja zapadnih službi nema odbrane. Ne, postoje efikasne metode... kako se takva destrukcija države može sprečiti....

Sve ovo će se i nama dogoditi (samo je pitanje trenutka) jer kako pišu pojedini mediji Tadić je „težak“ blizu 2 milijarde evra, Šutanovac, Pajtić, Petrović, Đilas od 500 do 800 miliona evra, a to je samo deo DS-a. Gde su Dinkić, Đelić, Labus, Vlahović…. i još stotine manjih „demokratskih“ partijskih igrača. Kada na sve dodamo novokomponovane tajkune, pa u bescenje rasprodaja privrede uz isterivanje sa posla, čerupanje građana i privrede od strane zapadnih banaka i kompanija – sasvim je razumljivo zašto je pola Srbije gladno. E, dokle će ti gladni da trpe videćemo – ali sav taj novac koji se nalazi u rukama 3% ljudi.... izvučen je iz džepova običnih građana. Priča o „demokratiji“ i EU gde vise pečeni pilići je samo velika laž jer...onaj ko poznaje zapad... dobro zna da tamo nema ništa besplatno ... Krvavo se tamo sve plaća. Naša vladajuća „elita“ smatra da će igrom stalnih izbora ponovo prevariti narod.:eek: Ne gospodo „elitni“, izbora može i nemora da bude, ali će ulice sigurno biti !!!! ...

Bisernica
27-02-2011, 20:43
Ne razumem u kom smislu je i njima zaigrala mečka,ali jako dobro razumem u kom
smeru idu sve ove nazovi promene koje se dešavaju i ni malo mi se ne dopada ono što nazirem
kao direktnu posledicu svega.Ni jedno zlo i ničije zlo ne može dugoročno doneti bilo kome dobro,
ali mi se u ovom balkanskom kotlu neprekidno vrtimo u cikličkim krugovima ispoljavanja nasilja i
zla ,nikako da se isvučemo iz centrifuge koja nas neprekidno okreće u različitom broju obrtaja
oko nesreće i jada ,da li sopstvenog ili tuđeg,sasvim je nevažna stvar....iz jednog će proisteći drugo
i tako traje vekovima ...ne vidim u čemu im mečka igra ,ali ako se mnogo bude razigrala bojim se da
će joj trebati mnogo više prostora za igru,a da li će je *cigo* znati na štapu održati ...e to je ono što
mene brine i zanima ....ne znam čemu da se radujem ,lele nama dovijeka sa nama ....

marabu
28-02-2011, 03:12
Pozadina demonstracija u Hrvatskoj ...


PROTESTI PROTIV SRBIJE ....................................!!!!!


ZAGREB - Negodovanje hrvatskih vojnih veterana zbog otopljavanja odnosa Hrvatske i Srbije bilo je okosnica demonstracija koje su juče održane u Splitu, kao i u Zagrebu, gde je prekjuče došlo do krvavog obračuna sa policijom. Uz nacionalističku ikonografiju, govor mržnje i antisrpsku retoriku, više hiljada ljudi tražilo je ostavku premijerke Jadranke Kosor zbog, kako smatraju, nezahvalnog odnosa prema ratnim veteranima, pre svega Tihomiru Purdi, koji je u zatvoru u BiH i čije izručenje traži Srbija.


http://razbibriga.net/imported/2011/02/120447_0610hrvackafoto01beta_f-1.jpg?ver=1298843736


Spekulacije da iza organizovanja protesta stoji deo opozicionih stranaka demantovala je juče policija, a niko od predstavnika Srba u Hrvatskoj nije želeo da komentariše pokušaj narušavanja dobrosusedskih odnosa između naše dve zemlje. Ratni veterani najavljuju dalje proteste, a hrvatski predsednik Ivo Josipović pokušao je juče da spusti loptu. On je uvažio poruke veterana o njihovom teškom životu, ali je istakako da se ne slaže sa “ nekim porukama protiv srpske nacionalne manjine u Vukovaru”.
Na prozivke zbog slučaja Purde Josipović je izjavio da je u tom slučaju uradio sve što je u njegovoj nadležnosti. Antisrpska retorika se, međutim, nastavila na protestu u Splitu, koji je protekao mirno, ali je jedan demonstrant umro jer mu je pozlilo.

- Skandalozno je da srpski istražioci četnici u Hrvatskoj ispituju Petra Janjića Tromblona i ostale veterane. Najvećeg krvnika Ratka Mladića ne mogu naći, a kad je u pitanju hrvatski branilac, nađu ga bez problema - rekao je koordinator skupa i šef veterana Željko Strize juče u Splitu.

Preteći državnom tužiocu Mladenu Bajiću da mu se bliži kraj, jedan od organizatora Željko Sačić je od predsednika Josipovića zatražio da menja zakone jer se, kako je rekao, Mihajlu Hrastovu sudi 18 godina za ratni zločin nad srpskim rezervistima kod Karlovca.

http://razbibriga.net/imported/2011/02/119966_zagrebdemonstraci****ta_f-1.jpg?ver=1298652174

- Srbija ne može suditi hrvatskim braniocima jer za to nema nikakav legitimitet. To bi bilo isto kao da Nemačka sudi nekom Jevrejinu koji je bekstvom iz geta spasavao vlastiti život po dokumentaciji koju je prikupio SS ili Gestapo - rekao je Sačić.
On je tvrdio da iza veteranskih skupova ne stoje opozicione političke stranke. Demonstranti su nosili transparente s natpisima “Sudite lopovima, a ne braniocima”, “Mi smo branioci, a ne osvajači”, “Volim Hrvatsku, a ne EU” , kao i s likovima Josipa Broza Tita, Lenjina i Staljina sa mrtvačkim glavama.

Milorad Pupovac, lider Samostalne demokratske srpske stranke, zamolio je “Blic” da uvaži njegove razloge zbog kojih juče nije mogao da komentariše najnovije događaje jer danas drži pres konferenciju na tu temu.


***

Krajnje je vreme... da im se BOTA izvine u ime srpskog naroda zato što nas mrze !!!! http://razbibriga.net/

причалица
28-02-2011, 17:41
Ako te interesuje, pitaj nekog u tvojoj okolini ko se razume .... da ti sve to natenane objasni !
Taj > neko < se raduje njihovoj nesreći upravo onoliko (a možda i malko više!) koliko su se onomad i oni radovali našoj !!!!!!!!!!!!!!!!!
Obavesti se ..... pa diskutuj !

nećem da se obavestim...nećem da budem ista kao zlotvori.

marabu
28-02-2011, 20:32
nećem da se obavestim...nećem da budem ista kao zlotvori.

Čuj, nije samo poenta u htenju nečijeg informisanja koliko u saznanju.... njegove frapantne istovetnosti u poređenju!

P.S. Uopšte nije strašno ako ti se moji postovi ne sviđaju, hvala ...meni tvoji takođe i zato ih po mogućstvu zaobilazi a i nadam se, da je sa ovim svaka naša daljnja diskusija završena.
Želim ti prijatno veče!

supermen*prvi
28-02-2011, 21:04
Ako treba da se opredelim na jednu stranu ove bipolarne diskusije onda moram srcem da se priklonim dvema curicama. Medjutim, unutrasnje bure koje me pomeraju naklanjaju me onoj drugoj strani.
Biso, neka im se mecka otrgne i pojede i pocepa sve redom od prvog do poslednjeg. Poslao bih im jos i Grizlija i Belog Medveda da im zametnu tragove. (Kad to vec nije ni pokusao da uradi nas domaci Mrki medved)

Bisernica
28-02-2011, 21:07
Ako treba da se opredelim na jednu stranu ove bipolarne diskusije onda moram srcem da se priklonim dvema curicama. Medjutim, unutrasnje bure koje me pomeraju naklanjaju me onoj drugoj strani.
Biso, neka im se mecka otrgne i pojede i pocepa sve redom od prvog do poslednjeg. Poslao bih im jos i Grizlija i Belog Medveda da im zametnu tragove. (Kad to vec nije ni pokusao da uradi nas domaci Mrki medved)


Široke su mečki staze planinske ,moj supermene....a brdovit ovaj Balkan
...ni bure baruta ni zona mira ,nikad bio ,nikad biti neće....pa se nešto mečkama ne radujem ,
ni tuđim ni svojim ,daleko im lepa kuća !

supermen*prvi
28-02-2011, 21:11
Široke su mečki staze planinske ,moj supermene....a brdovit ovaj Balkan
...ni bure baruta ni zona mira ,nikad bio ,nikad biti neće....pa se nešto mečkama ne radujem ,
ni tuđim ni svojim ,daleko im lepa kuća !

Bas zato. Neka sada igra tamo, kod nas je odavno vec cirkus napravio.

(Daleko od toga da zelim ceo Balkan pod cirkusku satru smestiti)

Bisernica
28-02-2011, 21:15
O svakoj diskusiji koja se svodi na duhovnu nasladu nečijom nesrećom ,a da pri tom
taj nesretnik meni sasvim nepoznat bude ,pa i poznat da je mogu ostaviti jedan citat
koji govori više ,nego što bih ja mogla reći:

Ljudi greše ili iz samoljublja ili iz samoprezrenja. Ja čuh ispovest jednog starca na samrtnom odru;
ja sam, veli, grešio prvo iz radoznalosti, a potom iz samoprezrenja. Zato sam voleo grešnike svake boje,
jer su bili bliski duši mojoj, istoriji mojoj. Uzeti greh na sebe znači uzeti krst na sebe.


Sv. vladika Nikolaj

supermen*prvi
28-02-2011, 21:21
O svakoj diskusiji koja se svodi na duhovnu nasladu nečijom nesrećom ,a da pri tom
taj nesretnik meni sasvim nepoznat bude ,pa i poznat da je mogu ostaviti jedan citat
koji govori više ,nego što bih ja mogla reći:

Ljudi greše ili iz samoljublja ili iz samoprezrenja. Ja čuh ispovest jednog starca na samrtnom odru;
ja sam, veli, grešio prvo iz radoznalosti, a potom iz samoprezrenja. Zato sam voleo grešnike svake boje,
jer su bili bliski duši mojoj, istoriji mojoj. Uzeti greh na sebe znači uzeti krst na sebe.


Sv. vladika Nikolaj

Lepo je receno a meni milo sto sam gresnik samo zato sto se onoj tamo mecki radujem. Samo neka igra. Zna mecka zasto je tamo zaigrala.

Bisernica
28-02-2011, 21:28
U svakom čoveku, braćo, ima toliko zle volje da se na njemu može
sazidati Pakao, i toliko dobre volje, da se na njemu može sazidati Nebo.
Neprijatelj priznaje kod neprijatelja ono prvo; majka poznaje kod sina ovo drugo.
Više kapi otrova kaplje iz srca u mozak nego iz mozga u srce.


Sv. vladika Nikolaj

Ovim citatom završavam diskusiju na ovu temu ,jer ja stvari nikad ne posmatram
izdvojeno iz celokupnog konteksta ,uvek ih slažem u *bogatu sliku* koja ima malo
više i malo šire poglede na imlikacije koji neki događaj ima i na mikro i na makro
plan ,a i iz razloga koji je možda i presudniji - ne umem da mrzim i iz toga valjda
proizilazi i moj stav kada je u pitanju ljudska nesreća generalno.Usijane glave su je
uvek bile spremne doneti i podeliti ,ponajviše onima koji nit su je tražili niti im je bila potrebna .

supermen*prvi
28-02-2011, 21:59
U svakom čoveku, braćo, ima toliko zle volje da se na njemu može
sazidati Pakao, i toliko dobre volje, da se na njemu može sazidati Nebo.
Neprijatelj priznaje kod neprijatelja ono prvo; majka poznaje kod sina ovo drugo.
Više kapi otrova kaplje iz srca u mozak nego iz mozga u srce.


Sv. vladika Nikolaj

Ovim citatom završavam diskusiju na ovu temu ,jer ja stvari nikad ne posmatram
izdvojeno iz celokupnog konteksta ,uvek ih slažem u *bogatu sliku* koja ima malo
više i malo šire poglede na imlikacije koji neki događaj ima i na mikro i na makro
plan ,a i iz razloga koji je možda i presudniji - ne umem da mrzim i iz toga valjda
proizilazi i moj stav kada je u pitanju ljudska nesreća generalno.Usijane glave su je
uvek bile spremne doneti i podeliti ,ponajviše onima koji nit su je tražili niti im je bila potrebna .
Za razliku od tebe ja itekako umem da izdvojim dogadjaje iz celine, da posmatram samo jedan mec i da ga negeneralizujem niti mrznjom niti ljubavlju. Umem da se postavim svim dogadjajima kao posmatrac ili cak i nacvijac jednoj strani. U ovom slucaju posmatram mecku i navijam. Tu je i pocetak i kraj mog sudelovanja. Nema mrznje a naopako da ima ljubavi. Ima samo veselja jer jedna strana dobija a ja bas za nju navijam.

Sve znam sta hoces da kazes. Isti stav zauzimam kad je u pitanju obracanje onima koji mecku vode na lancu. Mecka je mirna kad je pustis u sumu. Zato bih rado mecku pustio za zatvorio "cigu" koji je mecku zalancio.

ps: Ti znas da ja tabe volim do neba Kamo lepe srece da svaka diskusija ima ton koji smo ti i ja veceras odsvirali i niti koje smo ispleli. :cmok:

Moonster
05-03-2011, 19:11
Не изврћи и не стављај ми речи које нисам изговорила.
Ови догађаји немају везе са грађанским ратом. Што се мене тиче, баш никакве.
То, шта сам тада мислила и како сам се осећала, шта сам говорила није тема расправе.
Сад се 10.000 људи окупило због ситуације у својој земљи и не, не радујем се, зашто бих.
Такође, нисам рекла ни да сам фина нити толерантна, то је опет нека твоја интерпретација и ничим изазвано мишљење о мени.
Тренутно ме нико не удара, не видим како си уопште дошао до тог закључка да окрећем други образ.
Не знаш баш ништа о мени, ни ко сам, одакле сам, да ли сам можда неког изгубила у том рату.
Једноставно, упркос свему не мрзим, могу да не волим, да дистанцирам, да будем равнодушна.
Не тиче ме се, заиста. И не видех да су куће гореле него је поразбијано неколико излога.
Људе је тукла милиција. Да, то се дешава свуда у свету на оваквим протестима. Ништа ново не видесмо.

Повезала сам ја све те догађаје у Африци, само нисам хтела да тема оде у супротном правцу.

A šta sam to "izvrnuo" ?

Tačno, još im ništa ne gori, ali polako, neće ono što ja čekam da se desi za godinu ili dve, ali će se desiti sigurno, a ja te događaje čekam i oni će se sigurno odigrati.
Ovo što se sada dešava nije ništa prema onome što će se desiti, ja to čekam.
Ni ti ne znaš ništa o meni.

Ovo što si iznela je tvoje mišljenje tvoje pravo.

A ja čekam, uživam i veselim se i niko mi to neće pokvariti, moje pravo.