PDA

Pogledaj Punu Verziju : Klub ljubitelja pozorišta



andromeda
03-03-2011, 09:56
Pozoriste ili bioskop , pre bih odabrala pozorite :)

U teoriji pozorista razlikuju se 4 vrste pozorista: dramsko, muzicko, lutkarsko,plesno.
U dramsko spadaju tragedija i koedija, u muzicko opera, mjuzikl i opereta, plesno pozoriste i balet.


Koliko cesto idete u pozoriste, i sta volite da gledate ? Vasi omiljeni glumci ?

Prestave koje su vam se dopale i zasto i one koje nisu i zasto ? Kritike pozitivne i negativne.

Preporucite predstave :)

različak
22-08-2011, 21:46
samo da se upisem u klub
povremeno idem u pozoriste.omiljeno mi je `zvezdara teatar`.

markovacevic
26-08-2011, 15:23
Obožavam predstave...
Zaboravila si napisati Studentsko pozorište, oni mi ostave najjači utisak
:roll:

Cruz
04-12-2011, 10:32
obozavam pozoriste, bas mi je u planu da sledece nedelje odgledam seobe, ne mogu da docekam :jasenka:

inace, ne mogu da istaknem ni jednu predstavu, svaka je na svoj nacin dobra, bilo bi neukusno s moje strane da kao laik kritikujem.

Nežnicah
15-04-2013, 17:06
nisam gledala, ali moja majka jeste i oduševljena je tako da mi je u planu da je odgledam čim nađem društvo za to :)

http://www.buha.rs/thumbnail/Krcmarica%20Mirandolina%201.jpg?thumbId=645&fileSize=52938&lastModified=1271768300000&contentType=image/jpeg
MIRANDOLINA
„Mirandolina" je priča o neodoljivoj krčmarici, o ženi koja svojom harizmatičnošću osvaja muškarce, zavodi ih, sukobljava, dovodi ih do ruba egzistencije, do emotivnih slomova. Priča o dominantnom ženskom principu, o snazi ženske senzualnosti i erotike, o snazi ženskog uma i nepogrešivoj taktici u osvajanju i najtvrđih muških srca.
Mirandolina predstavlja prototip žene koja, koristeći svoje vrline, kako mentalne tako i telesne, koncipira svet oko sebe onako kako ona sama želi, određujući sudbine brojnih muškaraca koji za njom gube glavu. Priča o manipulaciji emocijama od strane racionalne i prema emotivnom muškom svetu surove i beskompromisne žene, sa ciljem da ženski princip nadvalda muški i da žena postane vladar naizgled jačem muškom principu.
Premijera 25. februar 2007.
Trajanje 100 min



prevod

Bogoboj Rucović



dramaturg

Ivana Dimić



scenograf

Aleksandar Denić



kostimograf

Jelena Stokuća



kompozitor

Kristina Kovač



scenski govor


dr Ljiljana Mrkić Popović



scenski pokret

Marija Milenković



dizajn svetla

Srđan Cvetković



organizator

Tanja Perović





Lica



VITEZ OD RIPAFRATE

Andrija Milošević



MARKIZ OD FORLIPOPOLIJA

Goran Jevtić



KONTE OD ALBAFIORITE

Nenad Nenadović



MIRANDOLINA, gostioničarka

Katarina Žutić



ORTENZIJA, glumica

Ana Zdravković
Marija Milenković



DEJANIRA, glumica

Marijana Mićić



FABRICIO, momak u gostionici

Milan Vasić, Miodrag Radonjić



VITEZOV SLUGA

Igor Damnjanović