PDA

Pogledaj Punu Verziju : Devojčica koja je ućutala svet na 6 minuta



mare
17-03-2011, 19:25
http://www.youtube.com/watch?v=5zxT-1QjXLk

Sve je rečeno, a sve ovo bih i ja rekao
Možda ne ovako lepo sročeno, ali suštinu da

Baš danas, nastavnica biologije, pričala nam je o ekološkoj svesti, da čuvamo prirodu,
kada sam je pitao zašto nešto ne preduzme, da vodi kampanju, volontera ima koliko hoćeš, rekla je, hladno, da ima ko će to da uradi..

I sad ja vas da pitam, KO ĆE?
Dokle će da se predaje o šteti dima, i ona predavač siđe sa bine, i zapali jednu?

Dokle će se deci marihuana, biljka, od BOGA, predstavljati kao najveće zlo (da se razumemo, droge jesu zlo, ovo je za marihuanu) a na 10m od škole možeš da kupiš pivo, vino, viski, vodku, pa čak i absent?

Ovde konkretno kažem za škole, i decu, a imam mnogo toga da kažem, mada ne mogu da kucam!


?

PRCKO
17-03-2011, 19:26
Mrzi me da gledam video,ali za maru si u pravu...neophodna je HITNA LEGALIZACIJA!!!

Sandokan
17-03-2011, 19:38
Video je zaheban do koske ....

Moonster
17-03-2011, 19:42
Dokle će se deci marihuana, biljka, od BOGA, predstavljati kao najveće zlo (da se razumemo, droge jesu zlo, ovo je za marihuanu) a na 10m od škole možeš da kupiš pivo, vino, viski, vodku, pa čak i absent?

Jel' ovo znači da marihuana nije droga :hm:

Mr.OneTwo
17-03-2011, 19:45
korscenje dece u politicke svrhe, lamentiranje, lupetanje, patetika... zali boze utrosenog vremena na gledanje ovog djubreta. u sustini, svi ovi klipovi su retardirani. seruckanje o opstim temama, apokalipticnim tonom 'nema nam spasa, propali smo'.

edit:

Mrzi me da gledam video,ali za maru si u pravu...neophodna je HITNA LEGALIZACIJA!!!

svako se cese gde ga svrbi. :mrgreen:

ЖениМиСе
17-03-2011, 19:46
Jel' ovo znači da marihuana nije droga :hm:

Da se razumemo dokazano je naučnim studijama da je obična cigareta štetnija od marihuane koja se u pojedinim zemljama koristi u medicinske svrhe.

kojica
17-03-2011, 19:55
Kako ste nakon ovog govora, stigli do marihuane? :neutral:

Sandokan
17-03-2011, 19:57
Kako ste nakon ovog govora, stigli do marihuane? :neutral:

Ne sam ni ja shvatio .... :lol:

mare
17-03-2011, 19:58
Baš to htedoh da kažem, nije tema o marihuani, već o svetu, našoj državi, gradu, naselju, o našoj budućnosti..
Možda vi imate pola veka iza sebe, ali se ponekad zapitam da li ću ja da doživim uz ovakav život

Moonster
17-03-2011, 19:59
Da se razumemo dokazano je naučnim studijama da je obična cigareta štetnija od marihuane koja se u pojedinim zemljama koristi u medicinske svrhe.
Da se razumemo, dokazano je praksom koju možeš svakodnevno da sretneš na ulicama Bg-a, da je marihuana ulazna karta za heroin.
Ako misliš na Kaliforniju i još neke zemlje gde se odobrava uzgoj marihuane u medicinske svrhe, te "medicinske svrhe" su dozvola korištenja marihuane kod neizlečivih bolesnika koji su u terminalnoj fazi određenih vrsta tumora i kojima osim čekanja smrti ništa drugo nije ni ostalo.

Sandokan
17-03-2011, 20:04
I dalje ne shvatam kakve veze VIDOJE ima sa MAROM, kao i to kakve veze MARA ima sa ŽUTIM .......

mare
17-03-2011, 20:05
dobro, sad prelazimo na narkomaniju
to jeste problem, ali nije to tema
tema jeste naša budućnost, budućnost planete, prirode?

mare
17-03-2011, 20:06
I dalje ne shvatam kakve veze VIDOJE ima sa MAROM, kao i to kakve veze MARA ima sa ŽUTIM .......

inače, heroin je čist beo kao kokain, samo kada rasturaju sve i svašta dodaju, pa poprima razne boje

kojica
17-03-2011, 20:07
Baš to htedoh da kažem, nije tema o marihuani, već o svetu, našoj državi, gradu, naselju, o našoj budućnosti..
Možda vi imate pola veka iza sebe, ali se ponekad zapitam da li ću ja da doživim uz ovakav život
Ja sam po tom pitanju totalni pesimista. Devojčica jeste rekla istinu, ali se bojim da od
toga nikakve koristi neće biti.

Sandokan
17-03-2011, 20:08
inače, heroin je čist beo kao kokain, samo kada rasturaju sve i svašta dodaju, pa poprima razne boje

Izvinjavam se na žargonu .... ne videh za života ni belo, ni žuto ...... zeleno ....... pa ima u Beogradu zelenila :)

Sandokan
17-03-2011, 20:09
Ja sam po tom pitanju totalni pesimista. Devojčica jeste rekla istinu, ali se bojim da od
toga nikakve koristi neće biti.

Kojice ....... izgleda smo samo ti i ja odgledali video :lol:

mare
17-03-2011, 20:10
ne znam da li smem to da kažem javno, ali reći ću
jedino rešenje i jeste u zlatnoj milijardi, verujem da svi znate šta je to
nema to veze sad sa masonima, iluminatima i ostalim čudima, već da nas je previše, neravnomerno raspoređenih
mislim da smo postali preteški prirodi, da više ne može da izdrži

eh, da je hitler tu..

ЖениМиСе
17-03-2011, 20:17
Kojice ....... izgleda smo samo ti i ja odgledali video :lol:

odgledao sam taj video još davno, kao što je kojica rekla sve je to istina ali ta devojčica nije sigurno to sama smislila već iza nje stoji profesionalni marketinški stručnjak koji je osmislio ceo koncept tog govora tako da sve to gubi svaki smisao.

mare
17-03-2011, 20:25
odgledao sam taj video još davno, kao što je kojica rekla sve je to istina ali ta devojčica nije sigurno to sama smislila već iza nje stoji profesionalni marketinški stručnjak koji je osmislio ceo koncept tog govora tako da sve to gubi svaki smisao.

ma devojčica kao osoba, nije bitna
niti je bitno da li je ono što je rekla stvarno mislila

iza mene ne stoji apsolutno niko, pa ipak želim nešto da promenim, kako to objašnjavaš?

ne znam imaš li dece, gubi li smisao to da tvoje dete neće znati šta je park, jezero, reka, da gleda ribice kako plivaju, da šeta psa, da ide na kampovanje? možda sam sebičan, prvenstveno me brine sopstvena budućnost, ali ništa manje ni budućnost ostatka sveta

ЖениМиСе
17-03-2011, 20:31
ma devojčica kao osoba, nije bitna
niti je bitno da li je ono što je rekla stvarno mislila

iza mene ne stoji apsolutno niko, pa ipak želim nešto da promenim, kako to objašnjavaš?

ne znam imaš li dece, gubi li smisao to da tvoje dete neće znati šta je park, jezero, reka, da gleda ribice kako plivaju, da šeta psa, da ide na kampovanje? možda sam sebičan, prvenstveno me brine sopstvena budućnost, ali ništa manje ni budućnost ostatka sveta

sve je to deo smišljenog scenarija. nemam dece , čak sam i sretno razveden, ali to sad nije bitno.
naravno da bih voleo da moje dete danas, sutra ili nebitno za koje vreme zna šta je park, jezero, reka da gleda ribice kako plivaju itd... ali mi ne treba neko ko će mi pričati da je sve to otišlo u materinu, trebaju mi ljudi koji su voljni nešto praktično da urade po tom pitanju.

QueenOfClubs
17-03-2011, 20:34
Kojice ....... izgleda smo samo ti i ja odgledali video :lol:
Odgledala i ja, al ćutim

QueenOfClubs
17-03-2011, 20:36
odgledao sam taj video još davno, kao što je kojica rekla sve je to istina ali ta devojčica nije sigurno to sama smislila već iza nje stoji profesionalni marketinški stručnjak koji je osmislio ceo koncept tog govora tako da sve to gubi svaki smisao.
Veruj mi da bi moj sin, koji ima 13 godina ovo sam mogao da napiše.

QueenOfClubs
17-03-2011, 20:36
mislim da smo postali preteški prirodi, da više ne može da izdrži

Nikako da shvatimo da smo samo podstanari na ovoj planeti.

Moonster
17-03-2011, 20:38
Rešenje odavno postoji i zove se grad smeća (http://www.vecernji.hr/vijesti/grad-smeca-egiptu-u-reciklazi-kopti-su-prvaci-svijeta-clanak-236992), predgrađe Kaira je u pitanju :pusi:

Sandokan
17-03-2011, 20:39
Veruj mi da bi moj sin, koji ima 13 godina ovo sam mogao da napiše.

Verujem da bi mogao...... a onda i ta devojčica i tvoj sin i svi mi zajedno dobrovoljno upadnemo u mašinu za mlevenje mesa ..... i zaboravimo ....... SVE!

ЖениМиСе
17-03-2011, 20:39
Veruj mi da bi moj sin, koji ima 13 godina ovo sam mogao da napiše.

u redu je to ali teško da bi uspeo da izađe pred javnost bez podrške neke korporacije koja je i doprinela ovakvom stanju.

mare
17-03-2011, 20:39
sve je to deo smišljenog scenarija. nemam dece , čak sam i sretno razveden, ali to sad nije bitno.
naravno da bih voleo da moje dete danas, sutra ili nebitno za koje vreme zna šta je park, jezero, reka da gleda ribice kako plivaju itd... ali mi ne treba neko ko će mi pričati da je sve to otišlo u materinu, trebaju mi ljudi koji su voljni nešto praktično da urade po tom pitanju.

kako da uradiš nešto praktično, kada nemaš podršku okoline, bilo koga?

davimo se u đubretu, dok se pod parolom očistimo srbiju krije sajt od 25hiljada eura i bilbord za 500.000€
pa za te pare može jedan grad da se očisti

QueenOfClubs
17-03-2011, 20:43
Verujem da bi mogao...... a onda i ta devojčica i tvoj sin i svi mi zajedno dobrovoljno upadnemo u mašinu za mlevenje mesa ..... i zaboravimo ....... SVE!
Па ето, не може ни једно обично такмичење да се одржи без подршке.
Рецимо, ја бих да рециклирам, али како?
Јесам у машини, али не заборављам.

А што се штетних гасова тиче, много већу штету прав вулкани него ми.

QueenOfClubs
17-03-2011, 20:44
u redu je to ali teško da bi uspeo da izađe pred javnost bez podrške neke korporacije koja je i doprinela ovakvom stanju.
Па сад, велико је питање ко то стоји иза ње...

ЖениМиСе
17-03-2011, 20:46
kako da uradiš nešto praktično, kada nemaš podršku okoline, bilo koga?

davimo se u đubretu, dok se pod parolom očistimo srbiju krije sajt od 25hiljada eura i bilbord za 500.000€
pa za te pare može jedan grad da se očisti

taj isti grad može da se očisti ne bez jednog evra već i bez jednog dinara u džepu, problem je taj što te pare treba uložiti u čišćenje šuma, reka i jezera.
nedavno sam šetao fruškom gorom i u sred šume podalje od glavnog puta naletim na bačenog smederevca i jednog olupanog fiću. to sigurno nije bacila neka fabrika već čovek poput tebe i mene sa tom razlikom da nema dva grama mozga u glavi.

Moonster
17-03-2011, 20:46
Па сад, велико је питање ко то стоји иза ње...

Tata.....:pusi:

QueenOfClubs
17-03-2011, 20:48
Tata.....:pusi:
Па кад је упецо ону рибу...

Moonster
17-03-2011, 20:54
Па кад је упецо ону рибу...

:facepalm:
Nemoj i ti to da progutaš :eek:
Pusti nameštaljka detetu iz bogatije loze da se čuje za njega, pusti priče.

ЖениМиСе
17-03-2011, 20:56
:facepalm:
Nemoj i ti to da progutaš :eek:
Pusti nameštaljka detetu iz bogatije loze da se čuje za njega, pusti priče.

podržavam

QueenOfClubs
17-03-2011, 20:58
Али мене занима зашто је све ово урађено сад...
Шта је циљ?
Чишћење планете сигурно није.

ЖениМиСе
17-03-2011, 21:02
Али мене занима зашто је све ово урађено сад...
Шта је циљ?
Чишћење планете сигурно није.

poreske olakšice tu ti je odgovor

mare
17-03-2011, 21:27
ovaj video je iz '92 godine
ali i tada je bilo loše, iako to ne znam iz ličnog iskustva
od ovoga gore ne znam da li može..

ЖениМиСе
17-03-2011, 21:28
ovaj video je iz '92 godine
ali i tada je bilo loše, iako to ne znam iz ličnog iskustva
od ovoga gore ne znam da li može..

iz iskustva znam da i od najgoreg može da bude gore

Moonster
17-03-2011, 21:31
poreske olakšice tu ti je odgovor
Jedan od tačnih razloga, drugi ti je zamlaćivanje janosti kako se nešto radi, kako imaju plan, kako će biti bolje....itd.
Suština su banke i ekonomija koja je neumoljiva.
Evo uzmimo bivšu SFRJ kao prostor, sa izuzetkom Slovenije, a nama pridruži Albaniju, od navedenog prostora se pravi Evropska Indija.
Zašto bi vukao brodove na rezanje u Indiju, kada ti je sve dostupno preko "bare", Hrvatska, Crna Gora, jevtina radna snaga (seća li se iko radnika u Smederevu koji su tražili da imaju platu od 1$ na sat), za smeće ista logika. Tako polako ali sigurno postajemo smetlište sveta i trećerazredne robe koja je svagde drugde odbijena.
Ali bitno da imamo VB na tv-u i sve je ok. Kao što Rimjani davno rekoše:"Dok je hleba i igara"

ЖениМиСе
17-03-2011, 21:34
šta ćeš kad nemamo nikog ko je realno zainteresovan da sruši taj novi rim

mare
17-03-2011, 21:42
i šta, samo ćemo da sedimo, ćutke, u svojoj sobici, i posmatrati kako umire naša zemlja?

supermen*prvi
17-03-2011, 21:46
********

me?Struggle...
17-03-2011, 21:53
ma devojčica kao osoba, nije bitna
niti je bitno da li je ono što je rekla stvarno mislila

iza mene ne stoji apsolutno niko, pa ipak želim nešto da promenim, kako to objašnjavaš?

ne znam imaš li dece, gubi li smisao to da tvoje dete neće znati šta je park, jezero, reka, da gleda ribice kako plivaju, da šeta psa, da ide na kampovanje? možda sam sebičan, prvenstveno me brine sopstvena budućnost, ali ništa manje ni budućnost ostatka sveta

Sta to izlupeta druze? O cemu ti to?

mare
17-03-2011, 22:26
Sta to izlupeta druze? O cemu ti to?

O tome da će parkovi postati đubrišta, u ustajalim jezerima biće otpada, rekama će teći sve što izlazi iz fabrika, sve ribe će biti mrtve, jer ne mogu da plivaju u nafti i ostalim hemikalijama, a šume će biti posečene zbog papira i čega već ne, pa neće biti mesta za šetnju psa, kampovanje,

Moonster
17-03-2011, 23:55
i šta, samo ćemo da sedimo, ćutke, u svojoj sobici, i posmatrati kako umire naša zemlja?
Upravo tako.
Da bi menjao svet ili jedan sistem, to se može na dva načina, prvi je brutalna sila kojom niko trenutno ne raspolaže u zemlji, drugi je ulazak u sistem, borba unutar sistema da postaneš onaj ko vodi ceo sistem i onda menjanje sistema iznutra. Jedan od najboljih neuspelih primera unutrašnje tranzicije jednog sistema je Kuba. Kastro je preuzeo vlast na Kubi, postao vođa cele Kube i umesto promena desilo se......ništa, baš ništa. Kubanci su dobili izolaciju koja ne bi bila toliko strašna da je Kastro znao kako da je zaobiđe, a "revolucija" na Kubi i danas traje.

ЖениМиСе
18-03-2011, 10:32
i šta, samo ćemo da sedimo, ćutke, u svojoj sobici, i posmatrati kako umire naša zemlja?

koliko ja vidim ne ćutimo ali da bi ova diskusija imala smisla treba nešto i praktično uraditi

mare
18-03-2011, 13:41
koliko ja vidim ne ćutimo ali da bi ova diskusija imala smisla treba nešto i praktično uraditi

pa dobro, pričamo, i mogu da se pomolim da će neko ko može nešto da promeni da naleti na ovu temu

причалица
18-03-2011, 17:46
Kako ste nakon ovog govora, stigli do marihuane? :neutral:

pa kao...ekološka varijanta :lol: u poređenju sa vikicom.


pa dobro, pričamo, i mogu da se pomolim da će neko ko može nešto da promeni da naleti na ovu temu

e marko marko :facepalm:

ЖениМиСе
19-03-2011, 18:10
pa dobro, pričamo, i mogu da se pomolim da će neko ko može nešto da promeni da naleti na ovu temu

možemo i sami nešto da promenimo. nažalost mene koči poreska inače bih već odavno osnovao neko društvo za zaštitu prirode.

mare
19-03-2011, 19:24
možemo i sami nešto da promenimo. nažalost mene koči poreska inače bih već odavno osnovao neko društvo za zaštitu prirode.

mene koče godine
i to što moraš da budeš u nekoj stranci da bi imao podršku

ЖениМиСе
19-03-2011, 19:39
mene koče godine
i to što moraš da budeš u nekoj stranci da bi imao podršku

godine su manji problem, a što se tiče stranačke podrške to je žalosna realnost ali nije nepremostiva.
dovoljno je imati podršku neke veće kompanije i sve može da se uradi.

mikili
28-03-2011, 12:39
a kao prvo,treba da krenemo od sebe,pratimo svoje navike,menjamo ih i ne cekamo da neko drugi to uradi umesto nas..

!mila!
22-04-2011, 19:57
a kao prvo,treba da krenemo od sebe,pratimo svoje navike,menjamo ih i ne cekamo da neko drugi to uradi umesto nas..

slazem se.....