PDA

Pogledaj Punu Verziju : Мамин син



QueenOfClubs
25-05-2011, 17:12
За разлику од татине ћерке, појам мамин син код већине изазива грозу.
Чак много већу од појма татин син, што уме да буде и пожељно :lol:

Шта прво помислите кад неко за неког каже – ево га, прави мамин син?
Или, како закључите да неко јесте мамин син?
Какво је то понашање дотичног и колико он јесте крив за то?

И, шта мислите, да ли маме намерно праве мамине синове од мушкараца?
(опет жена крива :qq:)

kojica
25-05-2011, 21:19
Prva asocijacija - moja deca.. :bisa:

Lola
25-05-2011, 21:25
:ljut:Sinovi uvek stavljaju mamu na prvo mesto ,neki na zalost cak i ispred dece , naravno "velika manjina" je u pitanju,ali sigurna sam da svako od nas zna za bar dva slucaja.

причалица
26-05-2011, 10:20
mislim da postoje 3 tipa ''maminih sinova''.

1. oni koji su ''mamini sinovi'' pa su posle ženidbe neopevani papučići.
2. oni koji su ''mamini sinovi'' pa posle ženidbe tirani prema ženi.
3. oni koji posle ženidbe uspevaju da budu pažljivi i prema majci i prema ženi.

sva tri ponašanja isključivo generišu majke, po nekom mom iskustvu...što strožija (ali uglavnom nepravedna, da preciziram) majka - veća je verovatnoća za drugu varijantu. prvu varijantu generišu ''velike majke''....tzv. ''žrtve'' koje stalno ističu svoj život kao primer krajnjeg altruizma. treće varijanta je najnormalnija, naravno, i ne znam da li je najređa...znam otprilike isti broj primera za sve varijante. treću varijantu generišu majke koje su strpljive, odlučne ali ne po svaku cenu...
a kad kažem ''pravi mamin sin'' ne mislim ništa posebno osim da možda likom podseća na majku. ne volim da nekoga etiketiram karakterno po roditeljima.

kojica
26-05-2011, 10:21
moj konan je treća varijanta.. :prcko:

ribizla
26-05-2011, 10:41
moja mama ima svog sina, njemu sve titra... kuva se ono sto on jede, njemu mora da se ostavi obavezno zadnje parche torte..
a mene ko shisha...
tako da .. jako se jezim na to. i ne podnosim ih. jako shizim na tu njenu posesivnu ljubav. :/
i upravo sam popizdela na istu od same pomisli.

twm
26-05-2011, 10:44
tatin sin je novija etiketa vezana prije svega za matrijalni status ( tu je npr i sintagma "zlatna omladina"), no u sustini se radi ugl o razmazenim deranima ili maminim sinovima. dok drugi uce on je preko nekoga vec ispisao pola indexa, dok druga djeca rade on ne moze jer mama kaze da je tesko, kad zeli stvari koje su iznad mogucnosti porodicnog budzeta naci ce podrsku u maminom pogledu, kad bira djevojku mama ce prouciti porodicno stablo i ugl. nijedna nije dovoljno dobra, kada se zeni mama odredjuje ko, gdje i kako, ako ne zive pod istim krovom mama pazljivo nadgleda budzet, urednost stana i ekonomise. ima toga jos, jedino ovoj groteski treba dodati da takva mama pravi ogromnu razliku izmedju sina i cerke (ako je ima) i povremeno ce deklarativno pokusati poravnati ljubav. no vec sledecih dva mjeseca to joj ne uspijeva. i tako u krug.
ps
ovo je moja punica, da, da..:lol:

причалица
26-05-2011, 10:46
moja mama ima svog sina, njemu sve titra... kuva se ono sto on jede, njemu mora da se ostavi obavezno zadnje parche torte..
a mene ko shisha...
tako da .. jako se jezim na to. i ne podnosim ih. jako shizim na tu njenu posesivnu ljubav. :/
i upravo sam popizdela na istu od same pomisli.

što joj ne skreneš pažnju na to?

ribizla
26-05-2011, 10:47
što joj ne skreneš pažnju na to?

zasto bih?! ja sam tatina cerka, koja sve dobije sto zeli od njega :trepp:

kojica
26-05-2011, 10:51
lepo ste se podelili.. :lol:

A kako će čovek koji ne poštuje svoju majku, sutra poštovati ženu.. :hm:

причалица
26-05-2011, 10:52
zasto bih?! ja sam tatina cerka, koja sve dobije sto zeli od njega :trepp:

pa dobro...je l ti to ''vraćaš'' majci ili bratu? nije mi jasno....

ribizla
26-05-2011, 10:52
pa nece je ni poshtovati. verovatno ce morati da trpi ponizavanja, batine, itd.. itd..

ribizla
26-05-2011, 10:53
pa dobro...je l ti to ''vraćaš'' majci ili bratu? nije mi jasno....

ne vracam nikome, tako je od kako sam se rodila :trepp:
podela se znala izgleda od starta.. ali smeta znas..
nije toliko izrazeno ovo tatina cerka.. koliko je sindrom maminog sina !! svaki ****ni dan.

причалица
26-05-2011, 11:47
ne vracam nikome, tako je od kako sam se rodila :trepp:
podela se znala izgleda od starta.. ali smeta znas..
nije toliko izrazeno ovo tatina cerka.. koliko je sindrom maminog sina !! svaki ****ni dan.

i nikad niste pričali o tome? nikad se tvoj brat nije bunio što je tata samo tvoj?

ribizla
26-05-2011, 12:38
zasto bi? :trepp: kad on ima mamu svoju koja njemu sve cini.. a ja mog tatu. uzmimo u obzir da on je on '78 godiste.

naravno da nismo.. nema potrebe...

причалица
26-05-2011, 12:39
zasto bi? :trepp: kad on ima mamu svoju koja njemu sve cini.. a ja mog tatu. uzmimo u obzir da on je on '78 godiste.

naravno da nismo.. nema potrebe...
ako si zadovoljna, zašto ti onda to smeta? a pretpostavljam samo da smeta, jer su neki postovi sa psovkama :lol:

Flertusa Cipelic
26-05-2011, 12:40
Pa, znas se, mama uvek najbolje zna :qq:

ribizla
26-05-2011, 12:41
zato sto tatina cerka nije toliko izrazeno.. skoro pa ne primetno. znachi ne moze da zaboli nikog!
a mamin sin.. trpeti svaki dan?! smeta. bash bode oci.

Zak
26-05-2011, 13:14
zato sto tatina cerka nije toliko izrazeno.. skoro pa ne primetno. znachi ne moze da zaboli nikog!
a mamin sin.. trpeti svaki dan?! smeta. bash bode oci.
Pa nemo da gledas. I Sunce smeta kada se gleda direktno bez naocara.

kojica
26-05-2011, 13:21
ne vracam nikome, tako je od kako sam se rodila :trepp:
podela se znala izgleda od starta.. ali smeta znas..
nije toliko izrazeno ovo tatina cerka.. koliko je sindrom maminog sina !! svaki ****ni dan.

Ma kako nije izraženo. Možda samo mi malo više brbljamo o svojim problemima,
ali muškarci i te kako propate pored tatinih ćera, jer ni jedan nije tako naj naj
kao što je njihov tata.

mica
26-05-2011, 17:31
За разлику од татине ћерке, појам мамин син код већине изазива грозу.
Чак много већу од појма татин син, што уме да буде и пожељно :lol:

Шта прво помислите кад неко за неког каже – ево га, прави мамин син?
Или, како закључите да неко јесте мамин син?
Какво је то понашање дотичног и колико он јесте крив за то?

И, шта мислите, да ли маме намерно праве мамине синове од мушкараца?
(опет жена крива :qq:)



Pa ovako,prvo pomislim sa negodovanjem na mog bivseg muza,a onda sa neznoscu na svog sina. Sta vise reci..:aha:

причалица
26-05-2011, 18:01
Pa ovako,prvo pomislim sa negodovanjem na mog bivseg muza,a onda sa neznoscu na svog sina. Sta vise reci..:aha:

da ti nije lako :lol:

Sandokan
26-05-2011, 18:07
За разлику од татине ћерке, појам мамин син код већине изазива грозу.
Чак много већу од појма татин син, што уме да буде и пожељно :lol:

Шта прво помислите кад неко за неког каже – ево га, прави мамин син?
Или, како закључите да неко јесте мамин син?
Какво је то понашање дотичног и колико он јесте крив за то?

И, шта мислите, да ли маме намерно праве мамине синове од мушкараца?
(опет жена крива :qq:)

Mislim da za degenerativni pojavni oblik ovog fenomene jeste kriva majka! E sad ako dečaci ne treba da vole majku, jer bouže moj treba da se i žene ili ne daj bouže da još dobiju i neku ćeru :qq: onda to treba da nas i uču od malena ....
Imam jednu malu digresiju .... okrenite se oko sebe ... pa pogledajte koliko odraslih dečaka šeta sa svojim majkama, a koliko devojčica :g:

причалица
26-05-2011, 18:10
.... okrenite se oko sebe ... pa pogledajte koliko odraslih dečaka šeta sa svojim majkama, a koliko devojčica :g:

koliko? missim, ne primećijem da iko šeta sa majkama....više šetaju očevi.

Rosa
26-05-2011, 18:11
Slažem se sa Sandokanom.

Ovaj fenomen su izmislile žene kojima i sama činjenica da njov partner ima "majku"-smeta.

I puno žena ulaze u brak ili vezu sa unapred pripremljenim stavom: Za sve je kriva svekriva.

Samo ću reći: BLJAK.

причалица
26-05-2011, 18:13
Slažem se sa Sandokanom.

Ovaj fenomen su izmislile žene kojima i sama činjenica da njov partner ima "majku"-smeta.

I puno žena ulaze u brak ili vezu sa unapred pripremljenim stavom: Za sve je kriva svekriva.

Samo ću reći: BLJAK.

pa takav stav imaju one koje će u budućnosti biti ''svekrive''....druga je stvar što je to masovna pojava u srbiji i što skoro svaka snajka misli da je njena svekrva posesivni manijak.

Sandokan
26-05-2011, 18:13
koliko? missim, ne primećijem da iko šeta sa majkama....više šetaju očevi.

Pričo obično je to tri generacije žena (ili možda muška beba) .... look around :lol:

причалица
26-05-2011, 18:15
Pričo obično je to tri generacije žena (ili možda muška beba) .... look around :lol:

kad budem izašla da šetam, pola od toga neće više biti živo.
uglavnom, nikad se ne šetam s majkom, a kamoli još majka, ja i moje ćerke :krsti: nikad.

Rosa
26-05-2011, 18:15
Pričo obično je to tri generacije žena (ili možda muška beba) .... look around :lol:

:aha:

Sandokan
26-05-2011, 18:18
Mslm meneme to ne smeta al me smeta malo ovaj stereotip .... a jo više me smeta to što su najvetji pobornici ovih stavova žeMske koje od svojih mužjaka prave sinove ..... i utrkuju se da im budu vetje mame nego što im rodjene mame jesu :lol:

причалица
26-05-2011, 18:19
Mslm meneme to ne smeta al me smeta malo ovaj stereotip .... a jo više me smeta to što su najvetji pobornici ovih stavova žeMske koje od svojih mužjaka prave sinove ..... i utrkuju se da im budu vetje mame nego što im rodjene mame jesu :lol:

nisi pročitao moju podelu na 3 kategorije maminih sinova.

Rosa
26-05-2011, 18:21
Mslm meneme to ne smeta al me smeta malo ovaj stereotip .... a jo više me smeta to što su najvetji pobornici ovih stavova žeMske koje od svojih mužjaka prave sinove ..... i utrkuju se da im budu vetje mame nego što im rodjene mame jesu :lol:

Pazi to su žene koje uglavnom nisu sigurne u sebe,i pre svega nisu sigurne u ljubav tog svog muškarca...Pa sve oko njega,uključujući i njegovu majku smatraju za potencijalnu opasnost.

Nijedan muškarac ne sme zapostaviti svoju majku zbog iskompleksiranih bubica jedne žene.

A na žalost takvih slučajeva ima...

причалица
26-05-2011, 18:22
Pazi to su žene koje uglavnom nisu sigurne u sebe,i pre svega nisu sigurne u ljubav tog svog muškarca...Pa sve oko njega,uključujući i njegovu majku smatraju za potencijalnu opasnost.

Nijedan muškarac ne sme zapostaviti svoju majku zbog iskompleksiranih bubica jedne žene.

A na žalost takvih slučajeva ima...
ima i drugih slučajeva. pitaj babu.

Slowpoke Rodriguez
26-05-2011, 18:22
Slažem se sa Sandokanom.

Ovaj fenomen su izmislile žene kojima i sama činjenica da njov partner ima "majku"-smeta.

I puno žena ulaze u brak ili vezu sa unapred pripremljenim stavom: Za sve je kriva svekriva.

Samo ću reći: BLJAK.

Ja si nemam taj problem da mi cure mrzu mamu cak sta vise problem je sto kako koju upoznam s kevom odma postanu drugarice, pa krene kafenisanje i tracarenje a, da ne pominjem da ne mog ja da dodjem na red posle...

причалица
26-05-2011, 18:24
Ja si nemam taj problem da mi cure mrzu mamu cak sta vise problem je sto kako koju upoznam s kevom odma postanu drugarice, pa krene kafenisanje i tracarenje a, da ne pominjem da ne mog ja da dodjem na red posle...

:raz_114: pa crni rigel...ti zato nisi još ženjen

Slowpoke Rodriguez
26-05-2011, 18:26
:raz_114: pa crni rigel...ti zato nisi još ženjen

Mislis zbog onog sto ne mog na red da dodjem il sto mi ne mrzu mamu...

причалица
26-05-2011, 18:26
Mislis zbog onog sto ne mog na red da dodjem il sto mi ne mrzu mamu...

pa đuture :lol:

Sandokan
26-05-2011, 18:27
nisi pročitao moju podelu na 3 kategorije maminih sinova.

Nisam .... nisam uopšte teo da ulazim na ovu temu ... (pogledatju) ... al iskreno bih voleo da neko obradi i ljubav majke i tjerke ... jer nesu svi muškarci najsretniji na svetu što je njihova draga sa majkom pa oni na miru mogu da rade šta im volja....


Pazi to su žene koje uglavnom nisu sigurne u sebe,i pre svega nisu sigurne u ljubav tog svog muškarca...Pa sve oko njega,uključujući i njegovu majku smatraju za potencijalnu opasnost.

Nijedan muškarac ne sme zapostaviti svoju majku zbog iskompleksiranih bubica jedne žene.

A na žalost takvih slučajeva ima...

KrAafno mislim videh ti nokte ... i prstići, žemsko 1/1 :bisa: ... al neš se ti od ove pesme leba najesti :lol:

Sandokan
26-05-2011, 18:30
Ja si nemam taj problem da mi cure mrzu mamu cak sta vise problem je sto kako koju upoznam s kevom odma postanu drugarice, pa krene kafenisanje i tracarenje a, da ne pominjem da ne mog ja da dodjem na red posle...

Riki lavice se ne bore dok im teritorija neje ugrožena .... a mi ameboidni to nikda netjemo shvatiti, jerbo teritorija je ipak dovoljna za sve :lol: .... al šta zna ameba ....

QueenOfClubs
26-05-2011, 18:31
Riki lavice se ne bore dok im teritorija neje ugrožena .... a mi ameboidni to nikda netjemo shvatiti, jerbo teritorija je ipak dovoljna za sve :lol: .... al šta zna ameba ....
А ја тебе сад ништа нисам схватила :huh:

Rosa
26-05-2011, 18:32
[B]KrAafno mislim videh ti nokte ... i prstići, žemsko 1/1 :bisa: ... al neš se ti od ove pesme leba najesti :lol:

Kako to misliš? :hm:

Sandokan
26-05-2011, 18:33
А ја тебе сад ништа нисам схватила :huh:

I bolje ... objasniću ti jednom prilikom ...

Rosa
26-05-2011, 18:33
Ja si nemam taj problem da mi cure mrzu mamu cak sta vise problem je sto kako koju upoznam s kevom odma postanu drugarice, pa krene kafenisanje i tracarenje a, da ne pominjem da ne mog ja da dodjem na red posle...

To je bašš lepo :bisa:

причалица
26-05-2011, 18:34
Nisam .... nisam uopšte teo da ulazim na ovu temu ... (pogledatju) ... al iskreno bih voleo da neko obradi i ljubav majke i tjerke ... jer nesu svi muškarci najsretniji na svetu što je njihova draga sa majkom pa oni na miru mogu da rade šta im volja....


ima takvih slučajeva zaista...ne razumem ni njih, pravo da ti kažem.
missim, nemam lično iskostvo tog tipa, pa eto....niti imam nameru da gradim takvu vrstu odnosa sa ćerkama.

Rosa
26-05-2011, 18:36
Nisam .... nisam uopšte teo da ulazim na ovu temu ... (pogledatju) ... al iskreno bih voleo da neko obradi i ljubav majke i tjerke ... jer nesu svi muškarci najsretniji na svetu što je njihova draga sa majkom pa oni na miru mogu da rade šta im volja....


:[/B]

Ne brini se takvi brakovi NE opstaju dugo,

ma dokazano.

QueenOfClubs
26-05-2011, 18:38
У уводном посту сам намерно прескочила термин "мамина ћерка".
То је ипак посебна прича. :aha:

Rosa
26-05-2011, 18:40
Evo ko je izmislio obvaj fenomen :facepalm:


http://www.youtube.com/watch?v=-xgxVhDWUNI

Rosa
26-05-2011, 18:40
У уводном посту сам намерно прескочила термин "мамина ћерка".
То је ипак посебна прича. :aha:

To je troduplo gora priča :rol:

Sarmica
26-05-2011, 18:41
El to nije malo bolesno?:hm:...msm da se mešaju te toooootalno različite vrste ljubavi?:hm:

причалица
26-05-2011, 18:42
kako da se mešaju ako su različite, Milojčice?

Sarmica
26-05-2011, 18:49
kako da se mešaju ako su različite, Milojčice?

Pa msm,ima slučajeva gde je majka ljubomorna na snaju jer se ona sad tu odjednom nešto pojavila i "ukrala" joj sina:eek:....a takodje i žena ljubomornih na svekrvu zbog tog posebnog odnosa koji ona ima sa svojim sinom...meni je to:neutral:

причалица
26-05-2011, 18:51
zato i prerasta u patologiju....ali, nisu svi mamini sinovi isti, napisah na početku teme.

Rosa
26-05-2011, 18:54
El to nije malo bolesno?:hm:...msm da se mešaju te toooootalno različite vrste ljubavi?:hm:

Upravo to.

Ali pogodi šta,mešaju se! :facepalm:

Rosa
26-05-2011, 18:55
Pa msm,ima slučajeva gde je majka ljubomorna na snaju jer se ona sad tu odjednom nešto pojavila i "ukrala" joj sina:eek:....a takodje i žena ljubomornih na svekrvu zbog tog posebnog odnosa koji ona ima sa svojim sinom...meni je to:neutral:

Da :aha: baš to....

I to u Srbilendu puuuunoooo da ne kažm u 85 %slučajeva...:aha:

mihaela
26-05-2011, 18:55
Moj bivsi muz je bio mamin sin.Do neke granice sam mogla to da razumijem.
Dok je bio dijete,otac mu je poginuo i bio je jako vezan za majku.To razumijem.
Ne razumijem odnos koji su imali-mama je raspolagala finansijama(on je radio,imao dobru platu),ona je odlucivala sta da se kupi,koliko da se trosi...Pitala se,ama bas za sve.Kupovala mu odjecu(u 30-oj godini)...i jos mnogo toga.Kada smo se vjencali,nigdje nismo mogli otici bez nje.Ali nigdje.Samo nas u spavacu sobu nije pratila.
Po meni ljubav majke i sina ipak mora imati granicu.U ovom gore slucaju,majka je bila posesivno vezana za sina.I sin za majku.

Sarmica
26-05-2011, 18:56
K'o što je od moje drugarice snajka bolesno ljubomorna na nju jer se ona i brat neizmerno vole,i imaju baš onako poseban odnos....
Ne sme ni da zagrli rodjenog brata kad je ona tu:huh:
Sick:aha:

Rosa
26-05-2011, 18:59
K'o što je od moje drugarice snajka bolesno ljubomorna na nju jer se ona i brat neizmerno vole,i imaju baš onako poseban odnos....
Ne sme ni da zagrli rodjenog brata kad je ona tu:huh:
Sick:aha:

Imam sličnu priču Milojka i to je jako tužno.

To boli.
Ja samo kažem nek joj se vrati troduplo.

причалица
27-05-2011, 06:38
Ja samo kažem nek joj se vrati troduplo.

ovo zvuči osvetnički....mislim da je bolje da se priča sa dotičnom osobom nego joj želeti ono čega se plaši.

Flertusa Cipelic
27-05-2011, 13:16
Moj bivsi muz je bio mamin sin.Do neke granice sam mogla to da razumijem.
Dok je bio dijete,otac mu je poginuo i bio je jako vezan za majku.To razumijem.
Ne razumijem odnos koji su imali-mama je raspolagala finansijama(on je radio,imao dobru platu),ona je odlucivala sta da se kupi,koliko da se trosi...Pitala se,ama bas za sve.Kupovala mu odjecu(u 30-oj godini)...i jos mnogo toga.Kada smo se vjencali,nigdje nismo mogli otici bez nje.Ali nigdje.Samo nas u spavacu sobu nije pratila.
Po meni ljubav majke i sina ipak mora imati granicu.U ovom gore slucaju,majka je bila posesivno vezana za sina.I sin za majku.
:qq:

QueenOfClubs
28-05-2011, 10:37
Moj bivsi muz je bio mamin sin.Do neke granice sam mogla to da razumijem.
Dok je bio dijete,otac mu je poginuo i bio je jako vezan za majku.To razumijem.
Ne razumijem odnos koji su imali-mama je raspolagala finansijama(on je radio,imao dobru platu),ona je odlucivala sta da se kupi,koliko da se trosi...Pitala se,ama bas za sve.Kupovala mu odjecu(u 30-oj godini)...i jos mnogo toga.Kada smo se vjencali,nigdje nismo mogli otici bez nje.Ali nigdje.Samo nas u spavacu sobu nije pratila.
Po meni ljubav majke i sina ipak mora imati granicu.U ovom gore slucaju,majka je bila posesivno vezana za sina.I sin za majku.
Мајке треба да знају да поставе границу.

Sarmica
28-05-2011, 10:40
ovo zvuči osvetnički....mislim da je bolje da se priča sa dotičnom osobom nego joj želeti ono čega se plaši.

Joj Pričo,šta tu ima da se razglaba,da ume normalno da rasudjuje (snajka) ne bi joj tako nešto ni palo na pamet:aha: