PDA

Pogledaj Punu Verziju : Odgovornost- dugovanja



twm
02-06-2011, 12:05
Da li ste odgovorni prema opstini, gradu, drzavi, bankama..prijateljima? Osim placanja redovnih rezijskih obaveza, komunalija, raznih taksi etc da li ste posudili novac na ovaj ili onaj nacin i da li ga vracate? Da li uredno servisirate sve svoje dugove i da li vam se desilo da ste bili onemoguceni vratiti dug? Kako ste postupali u takvim situacijama? Da li ste vi nekom posudili novac i da li vam je neko za neku uslugu/posao ostao duzan, jeste li uspjeli naplatiti dug, jeste li izgubili prijatelja, jeste li se posvadjali sa familijom?
Da li ste finansijski odgovorna osoba?

Vragolanka
02-06-2011, 12:15
ne pozajmljujem ljudima koji mi u životu znače.
familiji ne dam zinat.
ne želim da razmišljam o odgovornosti, niti dajem, nit' uzimam... čak me i pokloni na neki način 'obavezuju'.

twm
02-06-2011, 12:21
ne pozajmljujem ljudima koji mi u životu znače.
familiji ne dam zinat.
ne želim da razmišljam o odgovornosti, niti dajem, nit' uzimam... čak me i pokloni na neki način 'obavezuju'.

pa dobro, prema sebi si veoma odgovorna, iznad emocionalne granice prosjecnog covjeka;)

mikili
02-06-2011, 13:35
racune se trudim da izmirim na vreme,desi mi se da mi iskljuce internet,ili telefon,onda pozajmim pa platim,obicno od sestre,racune za struju placam delimicno,da se ne nakupi previse.kad pozajmim novac vracam ga uvek na vreme,mada pozajmljujem samo od sestre i to bas ako moram.kredite ,naravno poskidaju od plate..nikad nisam dosla u situaciju da izigram necije poverenje u pogledu novca,niti sam dozivela nesto tako ako ja pozajmim novac.trudim se da postujem ono-ako smo sestre,kese nam nisu rod-mislim da je tako najbolje,a da mi vaspitanje i nepisane moralne norme ne dozvoljavaju drugacije.

kojica
02-06-2011, 14:05
jesmo finansijski odgovorna porodica... :hm:

twm
02-06-2011, 14:10
racune se trudim da izmirim na vreme,desi mi se da mi iskljuce internet,ili telefon,onda pozajmim pa platim,obicno od sestre,racune za struju placam delimicno,da se ne nakupi previse.kad pozajmim novac vracam ga uvek na vreme,mada pozajmljujem samo od sestre i to bas ako moram.kredite ,naravno poskidaju od plate..nikad nisam dosla u situaciju da izigram necije poverenje u pogledu novca,niti sam dozivela nesto tako ako ja pozajmim novac.trudim se da postujem ono-ako smo sestre,kese nam nisu rod-mislim da je tako najbolje,a da mi vaspitanje i nepisane moralne norme ne dozvoljavaju drugacije.
posteno mikili :cmok:

mica
02-06-2011, 17:59
Racuni svi placeni..uh retko kad pozajmljujem jer sam blentava pa umem da zaboravim da vratim,ali mislim da ne dugujem :) a dovoljno sam velika budala da sma za drugu osobu digla kredit..

kojica
02-06-2011, 18:00
Pazite šta pišete, možda ćete nakada trebati da pozajmite od nekoga sa foruma.. :hm:

причалица
02-06-2011, 18:05
kreditni biro kaže da sam okej.
a sad, koliko sam stvarno okej, to samo ja znam...jer plaćam račune po prioritetima. najvažnije mi je da imam za decu i njihovo školovanje, mada moram da kažem da uglavnom sve redovno izmirujem osim računa za ''infostan''...tu kasnim nekoliko meseci. ovo ostalo - hoćeš nećeš moraš da platiš.
kad pozajmim novac od nekoga, vraćam ga na vreme (da bih imala obraza opet da tražim :lol:)...a kad nekome pozajmljujem novac - dajem ga, ne očekujem nazad da se vrati....takve situacije nisu česte, ali se dešavaju.
nikad mi nije bilo žao :)

twm
02-06-2011, 21:12
kreditni biro kaže da sam okej.
a sad, koliko sam stvarno okej, to samo ja znam...jer plaćam račune po prioritetima. najvažnije mi je da imam za decu i njihovo školovanje, mada moram da kažem da uglavnom sve redovno izmirujem osim računa za ''infostan''...tu kasnim nekoliko meseci. ovo ostalo - hoćeš nećeš moraš da platiš.
kad pozajmim novac od nekoga, vraćam ga na vreme (da bih imala obraza opet da tražim :lol:)...a kad nekome pozajmljujem novac - dajem ga, ne očekujem nazad da se vrati....takve situacije nisu česte, ali se dešavaju.
nikad mi nije bilo žao :)

dusa :cmok:

ribizla
02-06-2011, 21:16
Jednom pozajmila novac... vratila u roku. Ali koliko je to breme zapravo tek sam tad osetila. uzasnan osecaj.
I od tad, nikad vise nisam pozajmila novac od nekoga.
volim da pozajmim prijateljima, i od njih ne ocekujem da mi vrate... (i svi mi kazu da sam luda) ali tako je, lepo od njih ako vrate, a i ako ne vrate ja to zaboravim. ipak prijatelji sluze da se pomazu. :]

Bisernica
02-06-2011, 21:16
Da li ste odgovorni prema opstini, gradu, drzavi, bankama..prijateljima? Osim placanja redovnih rezijskih obaveza, komunalija, raznih taksi etc da li ste posudili novac na ovaj ili onaj nacin i da li ga vracate? Da li uredno servisirate sve svoje dugove i da li vam se desilo da ste bili onemoguceni vratiti dug? Kako ste postupali u takvim situacijama? Da li ste vi nekom posudili novac i da li vam je neko za neku uslugu/posao ostao duzan, jeste li uspjeli naplatiti dug, jeste li izgubili prijatelja, jeste li se posvadjali sa familijom?
Da li ste finansijski odgovorna osoba?

Nemam tu vrst problema ,vrlo sam odgovorna osoba inače,
finansijski pogotovo.

twm
02-06-2011, 21:23
Nemam tu vrst problema ,vrlo sam odgovorna osoba inače,
finansijski pogotovo.

i ja relativno. vise puta su mi ostali duzni malo vece iznose i to ljudi sa kojima sam bio u nekim poslovima. zadnji put me prevario covjek kojeg sam stavio "na noge"/ priznao je dug i nagulio, nema ga nigdje 2 godine. cujem da nije samo meni ostao duzan.

причалица
02-06-2011, 21:25
i ja relativno. vise puta su mi ostali duzni malo vece iznose i to ljudi sa kojima sam bio u nekim poslovima. zadnji put me prevario covjek kojeg sam stavio "na noge"/ priznao je dug i nagulio, nema ga nigdje 2 godine. cujem da nije samo meni ostao duzan.

mora da je grozno kad ostaneš bez novca na koji si računao :(

Vragolanka
02-06-2011, 21:26
mora da je grozno kad ostaneš bez novca na koji si računao :(

grozno je kad ostaneš bez prijatelja zbog novca...

twm
02-06-2011, 21:44
mora da je grozno kad ostaneš bez novca na koji si računao :(

je bzv. cetri nule su iza prve cifre , pa to zvuci jos strasnije. zena kad me nije ubila jer je dug mogao biti mnogo manji da sam na vrijeme poduzeo korake. ona me upozoravala a ja pustio nek ide..i ybg.

Moonster
02-06-2011, 22:12
Da li ste odgovorni prema opstini, gradu, drzavi, bankama..prijateljima? Osim placanja redovnih rezijskih obaveza, komunalija, raznih taksi etc da li ste posudili novac na ovaj ili onaj nacin i da li ga vracate? Da li uredno servisirate sve svoje dugove i da li vam se desilo da ste bili onemoguceni vratiti dug? Kako ste postupali u takvim situacijama? Da li ste vi nekom posudili novac i da li vam je neko za neku uslugu/posao ostao duzan, jeste li uspjeli naplatiti dug, jeste li izgubili prijatelja, jeste li se posvadjali sa familijom?
Da li ste finansijski odgovorna osoba?
Državu nikada nisam zarezivao ni 0.2% oko obaveza prema njoj, posebno kada je porez u pitanju.
Banke izbegavam obavezno, nemam kredite niti imam nameru da ih dižem, u tom kontekstu banke za mene ne postoje.
Komunalije, režije plaćam na vreme, tu nikada ili jako retko kasnim, ako se baš desi iz nekog razloga da moram da kasnim, ali izuzetno retko.
Posudio novac jesam samo jednom i vratio u roku i nikada više.
Posudio jesam, ostali su mi dužni, nisam naplaćivao te dugove osim u dva slučaja, u prvom slučaju dao sam šansu osobi da vrati dug, ponovo je izigrao poverenje i pobegao.
U drugom slučaju nisam mu dao šansu, vratio je koliko je trebao.
Ne, prijatelja nikada nisam izgubio zbog novca, kada posudim prijatelju to odmah i otpišem, ako vrati ok, ako ne, nikome ništa.
Familiji ne dam ništa.
Da, finansijski sam odgovoran.

Moonster
02-06-2011, 22:14
grozno je kad ostaneš bez prijatelja zbog novca...
Nije, to je najbolje, kao što mi jedan poznanik reče: "Hoćeš da se rešiš prijatelja, samo mu pozajmi 100 evra i više ga nikada nećeš videti." novac je odličan test za ljude po mnogim pitanjima.

Vragolanka
02-06-2011, 22:15
Nije, to je najbolje, kao što mi jedan poznanik reče: "Hoćeš da se rešiš prijatelja, samo mu pozajmi 100 evra i više ga nikada nećeš videti." novac je odličan test za ljude po mnogim pitanjima.

znam, zato sam gore navela kome ne pozajmljujem...

kojica
02-06-2011, 22:15
samo malo skup test.. :hm:

Vragolanka
02-06-2011, 22:16
samo malo skup test.. :hm:

e tu grešiš...

Moonster
02-06-2011, 22:19
samo malo skup test.. :hm:
Bolje da te neko na novcu prevesla, nego kasnije u životu u nekim ozbiljnim situacijama gde ćeš možda računati na tu osobu i gde ćeš se jako neugodno iznenaditi kada te ta osoba proda za jako male pare.
Skup test jeste zavisi koliko dozvoliš da bude skup, ja nedavno platih jako skupo jedan takav test, ali mi nije žao, vredelo je svaku paru.

Tibi
02-06-2011, 22:32
Nije, to je najbolje, kao što mi jedan poznanik reče: "Hoćeš da se rešiš prijatelja, samo mu pozajmi 100 evra i više ga nikada nećeš videti." novac je odličan test za ljude po mnogim pitanjima.

To i nije prijatelj. Prijateljima se ne posudjuje vec daje;)
Mnogo novaca sam...oprostio. Inace, uvek znam da li cu dobiti nazad ili ne ali...ne drzim se osecaja.
U poslovnom zivotu sam puno posudjivao od Banki, privatrno ne.
Postoji narodna: dug je uvek los drug. Mislim da je narod uvek u pravu.

kojica
02-06-2011, 22:38
Pa da li to što neko nema da nam vrati novce koje smo mu pozajmili, čini od njega toliko lošeg čoveka
da više ne može da nam bude prijatelj?

Vragolanka
02-06-2011, 22:41
Pa da li to što neko nema da nam vrati novce koje smo mu pozajmili, čini od njega toliko lošeg čoveka
da više ne može da nam bude prijatelj?

ne čini lošeg čoveka to što nema, već to što je svestan da neće imati da vrati.
a nakon toga postaje ružno, ako se očekuje vraćanje... samo retki znaju da kažu; daj mi, nemam da ti vratim... ili daj mi, ne znam kada ću ti vratiti...

Tibi
02-06-2011, 22:43
Pa da li to što neko nema da nam vrati novce koje smo mu pozajmili, čini od njega toliko lošeg čoveka
da više ne može da nam bude prijatelj?

Ako je prijatelj, vratice kada bude imao, ako nema, ne moze vratiti:) ali...ostaje prijatelj. Kod pravih prijatelja nema posudjivanja vec...pomoc u momentu kada je potrebna;)

twm
02-06-2011, 22:44
obicno nije svjestan, to je problem. samo varalice znaju

Vragolanka
02-06-2011, 22:45
obicno nije svjestan, to je problem. samo varalice znaju

imaš koju kintu da daš na zajam? vraćam prvog... :P

kojica
02-06-2011, 22:47
Da, može čovek neočekivano da upadne u neki problem i da zaista nema.
Ako bih insistirala da mi vrati novac, onda sam ja ta koja ni je prijatelj.


Ako je prijatelj, vratice kada bude imao, ako nema, ne moze vratiti:) ali...ostaje prijatelj. Kod pravih prijatelja nema posudjivanja vec...pomoc u momentu kada je potrebna;)
:bisa:

Tibi
02-06-2011, 22:48
Da, može čovek neočekivano da upadne u neki problem i da zaista nema.
Ako bih insistirala da mi vrati novac, onda sam ja ta koja ni je prijatelj.


:bisa:

Lepo je kada se zna sta je prijatelj:)

twm
02-06-2011, 22:54
imaš koju kintu da daš na zajam? vraćam prvog... :P

neam :pusi: tiberius je u pravu, mada ti se moze desiti da prijatelju treba malo veca suma i on zna da ti imas. tada- niti ga odbiti niti dati

kojica
02-06-2011, 22:54
Do sada nismo imali potrebe da pozajmljujemo novac. Mnogima smo pozajmljivali
i vraćali su. Pa ne znam.. :hm: kada bi došli u situaciju da moramo da pozajmimo
valjda bi se prvo obratili prijateljima... :hm:

Vragolanka
02-06-2011, 22:57
neam :pusi: tiberius je u pravu, mada ti se moze desiti da prijatelju treba malo veca suma i on zna da ti imas. tada- niti ga odbiti niti dati

ako ti ne da, nije ti prijatelj... ako ti da, jeste?
nije poenta u da li imaš, nego u da li hoćeš da daš... a ne možeš ga ubiti što ne da. :lol:
moš samo da ga mrziš... :pusi:

Moonster
02-06-2011, 23:00
ako ti ne da, nije ti prijatelj... ako ti da, jeste?
nije poenta u da li imaš, nego u da li hoćeš da daš... a ne možeš ga ubiti što ne da. :lol:
moš samo da ga mrziš... :pusi:
Pa jeste, ako mi da onda mi je prijateljica, ako mi ne da, onda mi i nije prijateljica :pusi:
Baš je u tome poenta, da li hoće da mi da ili ne ? :stidljiva:

Pričamo o novcu, samo da se zna :pusi:

Vragolanka
02-06-2011, 23:02
Pa jeste, ako mi da onda mi je prijateljica, ako mi ne da, onda mi i nije prijateljica :pusi:
Baš je u tome poenta, da li hoće da mi da ili ne ? :stidljiva:

Pričamo o novcu, samo da se zna :pusi:

sve ima svoju cenu... naravno da pričamo o novcu... :pusi:

Moonster
02-06-2011, 23:08
sve ima svoju cenu... naravno da pričamo o novcu... :pusi:

Da doradim to iz iskustva : Skoro svako ima svoju cenu.......naravno pričamo o novcu definitivno, a i o ljudima, onako pomalo :pusi:

Vragolanka
02-06-2011, 23:10
Da doradim to iz iskustva : Skoro svako ima svoju cenu.......naravno pričamo o novcu definitivno, a i o ljudima, onako pomalo :pusi:

al' se ne prodaje svako za istu valutu... :pusi:
ne mislim više na novac kada pričamo o ovakvoj vrsti 'prodaje'.

Moonster
02-06-2011, 23:14
al' se ne prodaje svako za istu valutu... :pusi:
ne mislim više na novac kada pričamo o ovakvoj vrsti 'prodaje'.

Jeste, nešto ide za tvrdu valutu a nešto na razne druge načine, to već zavisi od "ugovora" :pusi:

Vragolanka
02-06-2011, 23:15
Jeste, nešto ide za tvrdu valutu a nešto na razne druge načine, to već zavisi od "ugovora" :pusi:

s kakvim si ti to trgovao... :qq:

Moonster
02-06-2011, 23:15
s kakvim si ti to trgovao... :qq:
Sa....prilagodljivima......svakoj vrsti valute :pusi:

Tibi
02-06-2011, 23:22
Prijatelj ne treba da trazi, pravi prijatelj vidi i...reaguje. Ali mora da sam promasio temu:pusi:

Moonster
02-06-2011, 23:26
Prijatelj ne treba da trazi, pravi prijatelj vidi i...reaguje. Ali mora da sam promasio temu:pusi:
Nisi, nisi temu promašio :pusi:
Samo si naglasio da prijatelji treba da reaguju, ja ću samo dodati da je to posebno važno kada su prijateljice u pitanju, da reaguju na vreme :pusi:

twm
02-06-2011, 23:26
Prijatelj ne treba da trazi, pravi prijatelj vidi i...reaguje. Ali mora da sam promasio temu:pusi:

brzo je vrijeme i svi su nesto preinvestirani tako da od cekanja ugl nema vajde..ili bude kasno

Tibi
02-06-2011, 23:40
Vidim ja da dolazim iz nekog drugog vremena:kafa: i gde samo sleteh na ovu temu:tibi:

marlon
03-06-2011, 12:01
Prijatelj ne treba da trazi, pravi prijatelj vidi i...reaguje. Ali mora da sam promasio temu:pusi:

tibi prijatelju... kako da ti kazem vidi.... fali mi 20 soma €... aj' reaguj prijateljski al' nemo da promasis pa bude nula manjka:lol:

QueenOfClubs
03-06-2011, 12:08
Све плаћам на време. Имам дуг за струју једино.
Био је велики па га смањујем по мало сваког месеца. :aha:
Позајмљивала сам ретко, мале суме и то искључиво од мојих...
Хиљаду-две на пар дана.
А другима позајмљујем колико могу.
Не размишљам кад ће да ми врате.
Кад год да врате, мени то дође ко неки добитак. :)

причалица
03-06-2011, 14:44
brzo je vrijeme i svi su nesto preinvestirani tako da od cekanja ugl nema vajde..ili bude kasno

e, sva sreća da imam prijatelje kojima vreme još uvek teče sporo :) a nadam se da sam i ja takva :g:

twm
03-06-2011, 14:47
e, sva sreća da imam prijatelje kojima vreme još uvek teče sporo :) a nadam se da sam i ja takva :g:

znaci ti si kao tiberijus, kada vidis da ti je prijatelj u nevolji o'ma pitas koliko treba? :cmok: lepo:)
nego htjeo sam reci da obicno ljudma ponos neda ni da posudjuju a kad su bas prisiljeni onda je lakse dobiti od onih koji manje imaju

причалица
03-06-2011, 14:50
znaci ti si kao tiberijus, kada vidis da ti je prijatelj u nevolji o'ma pitas koliko treba? :cmok: lepo:)
nego htjeo sam reci da obicno ljudma ponos neda ni da posudjuju a kad su bas prisiljeni onda je lakse dobiti od onih koji manje imaju

meni je ta vrsta ponosa potpuno strana. novac tretiram kao nešto do dolazi i odlazi...a ne kao trajno dobro.
pristojno zarađujem i mislim da, ako nekome treba i mogu da pomognem - tu sam....previše ponosni ljudi na tu temu lako padaju u bedu, a beda je (za razliku od siromaštva) ipak porok (reče dostojevski, tek da se zna).
''ljudi koji manje imaju'' - šta to znači? manje u odnosu na koga?

twm
03-06-2011, 14:54
meni je ta vrsta ponosa potpuno strana. novac tretiram kao nešto do dolazi i odlazi...a ne kao trajno dobro.
pristojno zarađujem i mislim da, ako nekome treba i mogu da pomognem - tu sam....previše ponosni ljudi na tu temu lako padaju u bedu, a beda je (za razliku od siromaštva) ipak porok (reče dostojevski, tek da se zna).
''ljudi koji manje imaju'' - šta to znači? manje u odnosu na koga?

koji zaradjuju prosjecno ili malo iznad u odnosu na tajkune

причалица
03-06-2011, 20:42
koji zaradjuju prosjecno ili malo iznad u odnosu na tajkune

ko zarađuje malo iznad u odnosu na tajkune? ne razumem.

mihaela
03-06-2011, 21:27
Trudim se da racune placam na vrijeme,i uglavnom je tako.Kredit imam,redovno uplacujem ratu.Ali bilo je trenutaka kada nisam mogla,i posudjivala sam.
Takodje posudjujem novac,rodbini,prijateljima.Ne bih nikada mogla da kazem nemam ili ne dam,a da imam.

twm
04-06-2011, 10:38
ko zarađuje malo iznad u odnosu na tajkune? ne razumem.


''ljudi koji manje imaju'' - šta to znači? manje u odnosu na koga?


kako ne razumijes, pitala si:)

причалица
04-06-2011, 10:41
pa ne razumem kad svako ima manje u odnosu na tajkune :huh:

twm
04-06-2011, 10:47
pa ne razumem kad svako ima manje u odnosu na tajkune :huh:

to je sporedno u komentaru onog o cemu pricamo. i sirok je pojam tajkuna- nekom je tajkun i vlasnik tri stana ili dva lokala dok taj ist tajkun naspram vlasnika neke velike firme nije ni 5%
vrati se nazad na prvi komentar

причалица
04-06-2011, 10:51
ma, ne razumem tvoj prvi kometar...nije bitno.

twm
04-06-2011, 10:58
ma, ne razumem tvoj prvi kometar...nije bitno.

e ybg, kao ne razmijes? npr, treba ti novac hitno i trazis od koga ces posuditi- pitas nekog prijatelja koji ima lanac butika i on ti kaze "nemam brate, sve sam ulozio u robu, posao mi stoji bla, bla, posudio sam na 100 strana pa ako mi on vrati dacu ti" i sl dok onaj koji radi za mnogo manje kod nekoga, zaviri u svoju ustedjevinu (ako je ima) i da ti. missim, banalan primjer

Raisa
04-06-2011, 11:25
Nije, to je najbolje, kao što mi jedan poznanik reče: "Hoćeš da se rešiš prijatelja, samo mu pozajmi 100 evra i više ga nikada nećeš videti." novac je odličan test za ljude po mnogim pitanjima.

Zar nije to prvi rekao Makijaveli na lepsi nacin? :lol:

Moonster
04-06-2011, 11:31
Zar nije to prvi rekao Makijaveli na lepsi nacin? :lol:
Možda i jeste na lepši način, ali ovaj je direktniji :lol:

QueenOfClubs
04-06-2011, 11:37
Ако пријатељу позајмиш 20 долара и више га у животу не видиш, онда је тих 20 долара заправо сјајно уложен новац. :aha:
Имала сам тај потпис некад, али да намоменем да заиста нема везе с форумашима, већ ми се тако нешто десило овако, од неког од ког нисам очекивала...

причалица
04-06-2011, 12:20
e ybg, kao ne razmijes? npr, treba ti novac hitno i trazis od koga ces posuditi- pitas nekog prijatelja koji ima lanac butika i on ti kaze "nemam brate, sve sam ulozio u robu, posao mi stoji bla, bla, posudio sam na 100 strana pa ako mi on vrati dacu ti" i sl dok onaj koji radi za mnogo manje kod nekoga, zaviri u svoju ustedjevinu (ako je ima) i da ti. missim, banalan primjer

e, sad mi je jasno...:)

twm
04-06-2011, 14:33
Možda i jeste na lepši način, ali ovaj je direktniji :lol:

ma jasno, pravo u "sridu". imao je m. dosta dobrih, sjecam se one "covjek ce lakse podnijeti smrt oca ili blize familje nego gubitak imovine" tako nekako

kojica
04-06-2011, 16:16
Vidim ja da dolazim iz nekog drugog vremena:kafa: i gde samo sleteh na ovu temu:tibi:

ili sa nekih drugih prostora.. :hm:

jedino u islamskim zemljama imaju noramalan bankarski sistem, ovo ostalo je.. :qq:

Zbog čega bi iko pozajmljivao od prijatelja, ako bi mogao da pozajmi od banke bez kamate.

причалица
04-06-2011, 16:19
Zbog čega bi iko pozajmljivao od prijatelja, ako bi mogao da pozajmi od banke bez kamate.

pa niko ne bi pozajmljivao tada ni od koga osim od banke...a i to bi bilo pitanje da li bi ti bilo potrebno, ako živiš u takvom sistemu...čim banke pozajmljuju bez kamate, to znači da su plate sasvim pristojne i da nema velike potrebe za kreditima, tj. pozajmicama.
ovo je ipak srbija....tj. balkan, tačnije...gde i ''prijatelji'' umeju da zacepe kamatu :pada:

QueenOfClubs
04-06-2011, 16:23
Како би банке опстале да нема камате? :pada:

kojica
04-06-2011, 16:45
pitanja i odgovori o islamskom bankarstvu (http://bbibanka.com.ba/web/index.php?option=com_content&view=article&id=286&Itemid=290&lang=ba)

QueenOfClubs
04-06-2011, 18:18
Прочитала сам скоро све.
Ово делује савршено.
Нажалост, није доступно свима.

Што се банака у нашој земљи тиче, најбољи опис дао је мој колега: :lol:
"Боље да позајмим од зеленаша.
Њима ако не вратим, бар знам шта ће да ми раде.
А ако позајмим од банке, ја не знам шта ће они да ми раде.
Могу шта им падне ум, нема код њих правила" :qq:

DaDole
04-06-2011, 18:19
Oduvijek sam bila odgovorna u svemu,pa i u tome..a odgovornost,sama po sebi značajno opterećuje i lakše je onima koji o tome jednosatvno manje misle.Nemam znatna dugovanja,sem nekoliko manjih administrativnih zabrana i ne volim kredite.Finansijska odgvoornost je važan odnos prema sebi i svojoj porodici.

причалица
05-06-2011, 07:26
što se tiče banke u kojoj sam i kredita koji vraćam - tu nema spornih detalja. rata je fiksna, na oderđeni period je...zbog dobrog prethodnog iskustva sam digla kredit ponovo.
naravno, niko ne voli da bude dužan nikome, pa ni banci, ali ima životnih situacija kad je novac potreban i kad nemam drugog izbora nego da podignem kredit. doduše, moj kredit se računa u kratkoročne, ali ne vidim neku frku ni kod dugoročnih...treba vraćati, to je tačno...ali, ako nisi siguran da ćeš vraćati - nemoj ga ni podizati.
uostalom, ceo svet živi na kredit...što bih ja bila izuzetak?