PDA

Pogledaj Punu Verziju : Izjave astronauta o vanzemaljcima



kojica
03-06-2011, 16:59
Ovo je dobra prilika da pročešljamo dostupne izjave američkih astronauta o susretu sa
vanzemaljcima.

1. Pukovnik Gordon Cooper

Jedan od astronauta iz programa Mercury i poslednji Amerikanac koji je leteo sam u
svemiru. Petanaestog maja 1963. nalazio se u kapsuli Merkurija u orbiti oko Zemlje.
Tokom poslednjeg kruga javio je stanici u Muchea (kraj Perta u Australiji) da "...vidi
svetleći, zelenkasti objekat ispred sebe koji brzo prilazi njegovoj kapsuli. UFO je bio
stvaran i materijalan, jer ga je uhvatio zemaljski radar."

http://www.anomalous-images.com/astroufo.html

kojica
03-06-2011, 16:59
Cooper-ov komentar je uhvaćen na NBC-u koji je pokrivao let; međutim, nakon što je
astronaut sleteo na Zemlju reporterima je rečeno da im neće biti dozvoljeno da ga pitaju
o UFO letelici. Pukovnik Cooper je, takođe, svedočio pred Ujedinjenim
nacijama: "Verujem da ove vanzemaljske letelice i njihove posade posećuju našu planetu
sa drugih planeta... Većina astronauta je veoma uzdržana da komentariše UFO pojave...
Imao sam priliku 1951. da dva dana zaredom posmatram veliki broj njihovih letova sa
istoka na zapad Evrope... Dugi niz godina živeo sam sa tom tajnom koja važi za sve
specijaliste u astronautici. Danas mogu otkriti da svaki dan u SAD naši radarski
instrumenti hvataju objekte koji su po poreklu nama nepoznati. I da postoje hiljade
svedoka i izveštaja, i gomile dokumenata da ovo dokažu, ali se ne dozvoljava njihovo
objavljivanje…”

kojica
03-06-2011, 17:00
2. Astronauti Ed White (prvi Amerikanac koji je hodao u svemiru) i James Mc Divitt

Juna 1965. svemirski brod Gemini je nadletao Havaje. Oba astronauta su videla čudni
metalni objekt. UFO je imao dugačke antene. McDivitt je snimio fotografije koje nisu
nikada publikovane (a koje možete pogledati na gornjem sajtu).


3. Astronauti James Lovell i Frank Borman

U decembru 1965. astronauti Gemini-ja su, takođe, videli UFO letelicu tokom njihovog
rekordnog 14-odnevnog leta. Nakon što su to prijavili Kontroli leta odgovoreno im je da
vide deo vlastite Titan rakete. Borman je potvrdio da vide deo rakete, ali "...da može da
istovremeno vidi i nešto sasvim drugačije."

kojica
03-06-2011, 17:00
4. Astronauti Neil Armstrong i Edwin Aldrin

Ko se ne seća istorijskog prvog spuštanja na Mesec u julu 1969? (Oni koji nisu gledali
legendarni prenos 21. jula 1969, naravno.) Uglavnom, njegove prve reči po stupanju na
mesečevo tle bile su "Ovo je mali korak za čoveka, ali veliki za čovečanstvo" (unapred
pripremljene pre leta). Malo neuobičajena je bila slika američke zastave pobodene u tlo
koja je lepršala, kao na vetru (vetar postoji tamo gde ima atmosfere). I jedan uzdah
Aldrin-a koji kao da je primetio svetlo u obližnjem krateru. Puno direktniji bio je Neil
Armstrong nekoliko godina kasnije. On tvrdi: "Vanzemaljci imaju bazu na Mesecu i
neuvijeno su nam rekli da se gubimo i držimo podalje od Meseca".

Prema navodima bivšeg stručnjaka NASA-e, Otto Binder-a, VHF radio prijem koji je
zaobišao sigurnosni sistem NASA-e uhvatio je sledeću komunikaciju:

kojica
03-06-2011, 17:00
NASA: Šta vidite?

Apollo 11: Ove "bebe" su ogromne. Neverovatno velike! O, bože! Ne biste verovali!
Kažem vam, ovde je još jedan svemirski brod na drugom kraju kratera! Oni su na Mesecu
i posmatraju nas!

Drugom prilikom Armstrong je tvrdio da su bili "upozoreni da se ne vraćaju". "Ne mogu ići
u detalje, ali njihovi brodovi su daleko superiorniji u odnosu na naše u pogledu veličine i
tehnologije. Nema sumnje da imaju svemirsku stanicu. Mi smo doduše imali još nekoliko
misija, jer smo imali zacrtane projekte i budžet. Ali te misije su bile kratke I usputne."
(Oni koji bolje poznaju Program mogu da se sete da su zadnja tri leta otkazana mada su
svemirske letelice već bile napravljene a astronauti obučeni i spremni za let.) Tokom
boravka na Mesecu Armstrong je opisao dve letelice koje je video. Te izjave javnost nije
čula jer su bile cenzuirane od strane NASA-e. Aldrin je snimio kolor film iz Apola, ali je po
dolasku na Zemlju odmah prebačen na tajnu lokaciju CIA-e.

kojica
03-06-2011, 17:01
5. Astronauti Donald Slayton (Mercury), major Robert White, NASA pilot Joseph Walker,
svi oni su imali susret sa UFO letelicama. Walker ih je dva puta snimio. Tokom Druge
Konferencije o mirnom korišćenju svemirskih istrazivanja u Seattle-u izjavio je: "Ne zelim
spekulisati o UFO letelicama. Sve što znam nalazi se na filmu koji je razvijen nakon leta".
Treba li reći da ovi filmovi nikada nisu ugledali svetlost dana?


6. Eugene Cernan, komandant Apola 17, izjavio je za Los Angeles Times (1973. godine)
sledeće: "Pitali su me za UFO letelice ranije i već sam javno izjavljivao da oni pripadaju
nekoj drugoj civilizaciji..."

kojica
03-06-2011, 17:01
7. Maurice Chatelain, direktor NASA-inog Komunikacionog sistema je potvrdio da je
Armstrong video dve UFO letelice na ivici kratera. Ovi susreti su uobičajena stvar za
NASA-u, ali niko o tome ne govori. "...Svi letovi Apola i Džeminija su bili praćeni, nekad
sa distance, a nekad iz velike blizine od strane letelica vanzemaljskog porekla, zovite ih
UFO ako hoćete. Svaki put kad bi se pojavili, astronauti bi informisali Kontrolu leta, koja
bi im naredila apsolutnu tišinu."

8. Astronauti Walter Schirra (Mercury 8) i James Lovell (Apollo 8) uveli su šifru "Deda
mraz" za UFO letelice. "Please, be informed that there is a Santa Claus", svi su čuli
Lovell-a 1968. godine iz Apola 8.

9. Dr Edgar Mitchell, astronaut Apollo 14, bio je šesti čovek koji je kročio na Mjesec i
jedan od onih koji je znao zašto je Neil Armstrong izjavio, na istom mestu: "Oh, my God,
what is that?" Nešto kasnije je izjavio: "O, da, život postoji izvan Zemlje. Ali,
vanzemaljci su davno prošli tačku razvoja na kojoj smo mi sada. Žive u kooperativnijem i
racionalnijem svetu, za razliku od našeg, agresivnog."