PDA

Pogledaj Punu Verziju : mediokriteti.....



marlon
15-08-2009, 02:36
mediokriteti.... zene ili muskarci.... mladi ili stari... kao pojam ili crta lichnosti.... obicno je vezano za mushki rod ali danas zene preuzimaju tu palicu kao americka stafeta na olimpijadi i cesto stoje na njenom pijedestalu ovenacani lovorikama gluposti... razlog je jako prost. oslobodjenjem od muske dominacije emancipacija zena na povrsinu izbacuje sve duhovne atavizme njenih neurastenija, nezadovoljstava konstantnim sopstvenim neshvatanjem sebe, svoje mizantropije, licemerja i sveta u kome zivi gde ne ume da prepozna koji joj je drustveni polozhaj najprimereniji a koji ne zheli da prizna...vezano je obicno za menopauzu i nedostatak svega... od strasti, ljubavi, prave duhovnosti na ime one lazhne tj. vestacke koju gaji u sebi i promovise je u formi laudator temporis acti ne shvatajuci da tim svojim ponasanjem drzi samoj sebi i svom sirotinjskom duhu najcistiji laudatio funebris. muskarci pak globalno gledano savrseno dobro prihvataju stvarnost kao odrednicu i putokaz u kome se krece danasnja civilizacija i normativni red gde je onaj ko je inetligentniji povlasceniji za razliku od onoga ko je duhovno obogaljen. problem nastaje kad neuroze pocnu da lece pivom ili rakijom i deformacija telesnog pocinje pogubno da deluje na rastroshnost njihove egzaltirajuce duhovnosti koja se valja u kalu prostakluka u kome se oseca sigurno bas kao svinja u valovu.

marlon
15-08-2009, 02:37
mediokriteti se najbolje prepoznaju kada im dash malo vlasti... sve ono skriveno, gajeno, mazheno i pazheno godinama kod oba pola vezano za nihilistichko zlo pogubne samoobmane pocinje da buja ako pored njih u blizini i tu na dohvat ruke primete nesto sto je sushta suprotnost njihove zidom plača omedjene duhovnosti.onda na scenu stupa filozofija tipa noli turbare circulous meos koja za za razliku od arhimeda koji je sushtinski imao viziju neceg kontemplativno filozofskog dok je crtao chuvene krugove u pesku sirakuze, mediokritet tj. vlast, a u ovom slucaju vojnik, stavlja se u poziciju sudije koji gazi ono sto njegova svest nikad nece razumeti i ubija ispoljenu inteligenciju kod drugoga koju u sebi naravno nikad nije uspeo da razvije jer zaboga on je samo vojnik, on odredjuje pravila igre gde svoj debalans razuma stavlja u diskurs podsvesne bujajuce i frustrirane svesti te jednim potezom macha eliminise uzrok svoje nervozno naopake orgazmicke samodopadljivosti.

marlon
15-08-2009, 02:37
inteligentni ljudi zive svoje fantazije...mediokriteti ih samo sanjaju...inteligentni ljudi stvaraju... mediokriteti im to brishu ili rushe... inteligentni ljudi misle... mediokriteti kopiraju njihove misli i predstavljaju ih kao naopake prozvode svog bezumlja... inteligentni ljudi imaju svoju intimu koju ne dele ni sa kim a pri tom ceneći tudju .... mediokriteti trachare o tudjoj na sav glas i uz zvuke deformisanog schlendorfovog limenog dobosha pri tom posprdno poskakuju uz kakafoniju krikova svojih pristalica koji im aplaudiraju na samo za njih otvorenoj sceni.... inteligentni ljudi ne zele vlast u bilo kojoj formi jer im je duh deus ex machina... mediokriteti su u stanju da se za gram vlasti bore do zadnjeg trzaja svog bolesnog patoloshkog kvazi duha koga je veliki ciceron kanalisao kao jedan obichan i zastareo gnev koga od miloste mi srbi nazivamo mrzhnja.... odium est ira inveterata.... za inteligentne bez obzira na pol ceo zivot je in baccho et in venere... za mediokritete je ceo smisao postojanja jutarnji uzvik salve rex ili pak salve regina kada ugledaju svoje bestidno, lazhno i prazno lice u iskrivljenom jutarnjem ogledalu gde su sami sebi najlepshi, najpametniji, najmudriji, najposteniji, najobjektivniji, najmilosrdniji a svojim svakominutnim postupcima potvrdjuju opravdanost ovakvih tema i to bas na ovom mestu.

sani
16-08-2009, 01:53
inteligentni ljudi zive svoje fantazije...mediokriteti ih samo sanjaju...inteligentni ljudi stvaraju... mediokriteti im to brishu ili rushe... inteligentni ljudi misle... mediokriteti kopiraju njihove misli i predstavljaju ih kao naopake prozvode svog bezumlja... inteligentni ljudi imaju svoju intimu koju ne dele ni sa kim a pri tom ceneći tudju .... mediokriteti trachare o tudjoj na sav glas i uz zvuke deformisanog schlendorfovog limenog dobosha pri tom posprdno poskakuju uz kakafoniju krikova svojih pristalica koji im aplaudiraju na samo za njih otvorenoj sceni.... inteligentni ljudi ne zele vlast u bilo kojoj formi jer im je duh deus ex machina... mediokriteti su u stanju da se za gram vlasti bore do zadnjeg trzaja svog bolesnog patoloshkog kvazi duha koga je veliki ciceron kanalisao kao jedan obichan i zastareo gnev koga od miloste mi srbi nazivamo mrzhnja.... odium est ira inveterata.... za inteligentne bez obzira na pol ceo zivot je in baccho et in venere... za mediokritete je ceo smisao postojanja jutarnji uzvik salve rex ili pak salve regina kada ugledaju svoje bestidno, lazhno i prazno lice u iskrivljenom jutarnjem ogledalu gde su sami sebi najlepshi, najpametniji, najmudriji, najposteniji, najobjektivniji, najmilosrdniji a svojim svakominutnim postupcima potvrdjuju opravdanost ovakvih tema i to bas na ovom mestu.




..i mediokriteti , interesantno, uvek isplivavaju u smislu da dospevaju na visi pa i na najvisi drustveni polozaj...da li ovaj svet ima sistem negativne selekcije ili ima previse mediokriteta?

marlon
17-08-2009, 13:24
problem sa mediokritetima je uvek i samo jedan, otprilike kao ucesnika u preljubi.... nikad javno ne priznaj da si mediokritet. svi to vide, svi to znaju, pokazujes to zapetljanoscu u sopstvene trice i kuchine, molish i trcish kao muva bez glave da ti pomognu i da kazhu da su svi drugi mediokriteti a nikako ti sam i imash uvek na kraju istu kompulsiju sa nagradjivanjem svojih istomisljenika koji za divno chudo uopste ne moraju da budu stvarni mediokriteti vec samo bezochni ljudi koji koriste situaciju i tvoju mediokritetsku potrebu da budes nesto sto nisi i nikad ne mozes biti dok te bolesna potreba za vlascu lomi kao vodenica kamen.. ostajesh sa svojom neostvarenom ekspresijom na vetrometini poraza i nemash nishta drugo za odbranu osim elemenata bas te mediokritetske vlasti koja ti daju represivnu snagu da pobedish. koga, uvek sam se pitao? uvek i jedino samo sebe. jer mediokritet nikad nece uci u fajt sa nekim kod kojih je bilo koji od ta dva k/q jak. mediokritet ce da obigrava okolo, da pravi spletke, sitne prljavstine, zavere, da prica ako treba sam sobom okrecuci kapu cas na jednu pa na drugu stranu, da digresijama slomije kriticki osvrt na njegovu mediokritetsku sustinu, da organizuje pozornicu istomisljenika koji ce tapshati mediokriteta po ledjima sa uzvikom ave najpametniji od nas....

marlon
17-08-2009, 13:25
znachi mediokritet nije protivnik za potcenjivanje jer ima jako uporishte demagogije u svom mediokritetstvu. mediokritet koji ima vlast je josh opasniji protivnik a ti si u stvari samo jedan obican pojedinac, obican usamljeni ludak koji se cudnim slucajem nasao u situaciji da mora da dokazuje svoje ludilo ali nikako ne zalazeci i sferu nedodirljivih mediokriteta.. zato je najbolje posmatrati pojedine reakcija mediokriteta kada im se ukazhe zashto su to shto ne zhele da priznaju da su. psihijatrija na delu bez da se studira i placa skolarina. javne diksusije su jako lepa mesta jer mnogi ucestvuju u definisanju tog pojma i njegove sustine kao i u maskiranju same prirode mediokriteta lazhnim oblandama slave, statusa, obrazovanosti ili pak potrebe da se svima predoci kako da se bude empaticno srećan u zajednici istih gde svako ko odstupa od klimajuce vecine mediokriteta biva izopshten dok eventualno to ne postane i sam jednog dana. sustina je da je u svakoj zajednici srećan samo onaj, koji ne drugima vec sebi izgleda srecan....a to je odlika inteligencije one emocionalne sa k ili q a ne mediokritetstva.

Ciciban
12-09-2009, 08:03
znachi mediokritet nije protivnik za potcenjivanje jer ima jako uporishte demagogije u svom mediokritetstvu. mediokritet koji ima vlast je josh opasniji protivnik a ti si u stvari samo jedan obican pojedinac, obican usamljeni ludak koji se cudnim slucajem nasao u situaciji da mora da dokazuje svoje "ludilo" ali nikako ne zalazeci i sferu nedodirljivih mediokriteta.. zato je najbolje posmatrati pojedine reakcija mediokriteta kada im se ukazhe zashto su to shto ne zhele da priznaju da su. psihijatrija na delu bez da se studira i placa skolarina. javne diksusije su jako lepa mesta jer mnogi ucestvuju u definisanju tog pojma i njegove sustine kao i u maskiranju same prirode mediokriteta lazhnim oblandama slave, statusa, obrazovanosti ili pak potrebe da se svima predoci kako da se bude empaticno srećan u zajednici istih gde svako ko odstupa od klimajuce vecine mediokriteta biva izopshten dok eventualno to ne postane i sam jednog dana. sustina je da je u svakoj zajednici srećan samo onaj, koji ne drugima vec sebi izgleda srecan....a to je odlika inteligencije one emocionalne sa k ili q a ne mediokritetstva.


Lepo si ovo rekao ali ni jedan mediokritet sam po sebi ma koliko mu bilo uporiste demagogije nije opasan, kvantitativno su jaci ali samo kvantitativno . Inace kako mislis da svoje ludilo ( stavila sam ti ludlo pod znakom navodnika) dokazes gomili jedino ako se ne spustis malo nize, njima se sve namece marlone , zato moras uci u sferu njihove nedodirljivosti, tamo gde se razmishlja papagajski i lepim recima i laznim osmesima nametnes svoje ludilo, jednog ces ubediti , a to je sasvim dovoljno da kasnije bar nekog izvuces iz izopstenosti, bar nekog sa IQ 99,9 . Prema Borki svi oni imaju IQ ispod stotke a za IE i ne znaju, mada nije pravilo, IE nedostaje, velike vecine ljudi na ovom svetu bar po meni.

Juce sam bila na jednoj promociji , bilo je prisutno vecina zena generacijski 5 + - od mene i automatski sam osetila kako me gledaju s visine valjda zato sto sam bila u farm i patikama a one sve na stiklama i sesirima , neznam .... knjiga se zove" Lice u ogledalu" ...mediokritet pretocen rukom mediokriteta na hartiji. Htela sam da ti kazem da su mi nakon diskusije patike "zamenili" visim podpeticama od njihovih ....;)

aj da idem na inekciju ...

marlon
12-09-2009, 09:21
hmmm.. zapanjujes me kako bez gramaticke greske pises postove :lol: ne znam ima puno toga sto bi mogao da kazem, treba poci od sebe uvek u startu...ako komuniciras sa gomilom kako kazes, postoje dva puta... da se drzis svoje dogme i svog principa ili da se spustis na njihov nivo...ili pak uzdignes, naravno jer mozes da se nadjes u drustvu koje je intelektalno superiornije od tebe sto nije redak slucaj ali nije sad o tome rec....ljudi ne kontaju mnoge stvari. mozes im objasniti na nekoliko nacina, mozes im crtati mozes ih lupiti po usima, mozes im danima objasnjavati i prepirati se argumentovano ili ne kao na onoj temi o kreacionistima i evolucionistima... i sta si postigo ..ama bas nista. rasprave su uvek manje vise jalove jer niko od nas nece otkriti za zivota tajnu univerzuma ili sta ja znam... ali su dobre da razvijamo sive celije u konstruktivnom pravcu...e tu cici stupaju na scenu mediokriteti.... cim im se uskomesa zacrtana "doktrina" nekog stava oma odlaze u demagogiju jer nemaju protiv otrov ...i to onu najcistiju...znaci udari po svim osobinama sagovornika, dezavuisi ga, zameni teze, pravi digresije, rasparcavaj misao na rezance ako treba da se izgubi smisao iznete sustine...ovo ti je poznato sa foruma jel tako?.... oni su ti koji posmatraju komunikaciju kao biti ili ne biti a ne drugi sagovornici... oni ne stvaraju nesto vec samo kritikuju tudje.... tako ih najlakse prepoznas. razgovor sluzi da bi ljudi dosli do neke sustine, kakve takve a ne da bi jedan ponizio drugoga i ispao baja...iq sa tim nema veze, emocionalni iq jos manje... to je indukovano odrastanjem i sazrevajem i koncepcijom odbrane od nepoznatog sto ne razumeju... kao zena ili muskrac kad se plase da izraze osecanja.... oni barem cute ali ovi ne....zato imas pljuvanje po svemu....po religiji, pljuvanje po nauci, pljuvanje po filozofiji, umetnosti... demagogija je najopasnija disciplina kad se da u ruke neprosvecenim jedinkama koje imaju mogucnost mas kontrole... videla si isto to na forumu, inteligentni modeartori kao ta borka jako dobro manipulisu sa njom i time odrzavaju status quo diskusija kako samo njima odgovara...takvim osobama je sirina u prici opasna jer moze da narusi tu homogenost koju misle da trebaju da ustogle u svakom korisniku....mi to gledamo u srbiji ceo maltene prosli vek a danas pogotovo....zato mediokriteti koji prate te predvodnike i imaju uporiste jer gledaju samo obris necega, kao sto su gledali tebe u farmerkama ili npr neku filozofiju koju ne razumeju i posmatraju iskljucivo kao klise... jer sve sto iskace iz njihovog klisea mora biti demagoski obojeno jer je za njih klise samo jedan i jedini...

bleja
12-09-2009, 11:28
meni je sve to gubljenje vremena, mislim, ko ima da ga gubi a ne zna na bolji nacin da ga upotrebi ok.
covek treba da iznese svoj stav, ne vidim uopste potrebu ubedjivati nekog u nesto?! koja je svrha toga? ljudi su razliciti, razlicito misle, funkcionisu i to je to.
razumljivo je da ako neko ne shvata tvoj stav, a vec pokaze zelju da ga shvati, pokusas da objasnis ali da nameces bilo kome bilo sta i to jos u nekim beskonacnim raspravama.....cisto mlacenje prazne slame.
sve su to neke davno ispricane price koje se samo ponavljaju a akteri su razliciti i sve mi je to poprilicno detinjasto.
takodje pretpostavljam da uvek isti ljudi okapavaju po gomili foruma, na srecu, vecina ljudi s kojima se uzivo druzim nije "forumskog i chat" tipa, cak to preterano forumisanje smatram devijacjiom. :mrgreen:

sani
12-09-2009, 13:23
meni je sve to gubljenje vremena, mislim, ko ima da ga gubi a ne zna na bolji nacin da ga upotrebi ok.
covek treba da iznese svoj stav, ne vidim uopste potrebu ubedjivati nekog u nesto?! koja je svrha toga? ljudi su razliciti, razlicito misle, funkcionisu i to je to.
razumljivo je da ako neko ne shvata tvoj stav, a vec pokaze zelju da ga shvati, pokusas da objasnis ali da nameces bilo kome bilo sta i to jos u nekim beskonacnim raspravama.....cisto mlacenje prazne slame.
sve su to neke davno ispricane price koje se samo ponavljaju a akteri su razliciti i sve mi je to poprilicno detinjasto.
takodje pretpostavljam da uvek isti ljudi okapavaju po gomili foruma, na srecu, vecina ljudi s kojima se uzivo druzim nije "forumskog i chat" tipa, cak to preterano forumisanje smatram devijacjiom. :mrgreen:


svaku forumsku temu posmatram kroz prizmu onoga sto sam ja trazila kad sam uopste otkrila forume...iz mora stavova, zakljucaka, misljenja, formiras neki svoj stav o necemu o cemu nisi ranije ni razmisljao..hocu da kazem, mozda sam nekad imala neki povrsan stav o necemu, ali su neprocenjiva iskustva i misljenja drugih, koja su me cesto navela da stvari posmatram iz drugog ugla i eventualno promenim misljenje. To je za mene sustina foruma.

da ne bih sirila pricu, posto odoh off i ne pricam o mediokritetima, samo da dodam ono sto svima i svaki put kazem, ja vrlo ozbiljno i odgovorno shvatam forume i trudim se da svaki moj post bude napisan sa svescu da ce mozda to na nekog uticati , bas onako kako su na mene uticali tudji postovi.
Svakako je preterano forumasenje devijacija, ali eto , nadjosmo se mi ovde, na forumu gde ima vrlo pametnih i kvalitetnih ljudi koji itekako imaju sta da kazu.

Ciciban
12-09-2009, 13:52
hmmm.. zapanjujes me kako bez gramaticke greske pises postove :lol:

ma muku mucim marlone ko greshan djavo , zato izbegavam da pisem duze postove, ja sam ti nesudjeni lingvist po struci ( zamalo nisam diplomirala ) ...i volim da izgovaram pravilno, inace veliku ulogu igra i afinitet ....

btw hvala

marlon
12-09-2009, 16:08
svi ste u pravu.... a i niste :lol: