Prijava

Pogledaj Punu Verziju : Šala je opasno oružje



kojica
09-06-2011, 09:15
Uzmimo za primer indeksovo radio pozorište – ljude koji su srušili Slobodana Miloševića.
Dobro, ima tu još raznih uticaja koji su tome doprineli, ali ja sam apsolutno sigurna da su
oni bilili okidač i glavni prenosilac poruke.


http://www.youtube.com/watch?v=Wi4rx_OqyyY&feature=related

Ili Laneta Gutovića, koji je karijeru izgradio na liku koji ne zna da kaže slovo ć. Nije baš neki
glumac, ali je veoma popularan i potpuno je formirao naše mišljenje o ljudima sa
jugoistoka srbije. Koliku je korist stekao za sebe, a koliku štetu naneo ljudima o kojima
stvara nakaradnu sliku?


http://www.youtube.com/watch?v=7HOdq8DLJAs

Indeksovo pozorištance radilo sa nekim konkretnim ciljem, bez obzira da li se on nama
svideo ili ne. Sa namerom da se svest mladih promeni i da pogledaju svet oko sebe malo
drugačijim očima.
A lane? Koji je njegov plemeniti cilj?

Pa onda imamo viceve o plavušama, crnogorcima, bosancima, slovencima...

Kada ozbiljno saopštavamo naše mišljenje o nekome ili nečemu, bez obzira da li je naš
nastup miran ili agresivan, ljudi mogu da se slože ili ne. Imaju izbor. Kada to radimo šalom,
izbora nema, jer ne zauzimamo gard, ne razmišljamo o tome treba li poruku prihvatiti..
jednostavno se smejemo.. :lol:

причалица
09-06-2011, 10:27
pa ne znam...ne smejem se baš svemu i onda ispadnem gloopa u društvu.
ranije sam se smejala svim mogućim vicevima, ali danas - retko šta može da me nasmeje...pogotovo ako je u pitanju šala na tuđ račun. meni lično lane jeste smešan, taman da ćuti i da ništa ne kaže...ali, šojića nisam gledala ni jednu epizodu - organski ne podnosim taj lik i nije mi uopšte smešan.
ne znam uopšte ni šta je smešno tu i čemu se ljudi toliko smeju i zašto željno čekaju nove epizode....vicevi? pa hm.
i tu sam sve više kritična.
što bi mnogi rekli ''nema više dobrih viceva''. uostalom, kakva vremena - takvi su i vicevi.

Adio
09-06-2011, 10:52
Zvucace bezveze, ali mi je jednom neko rekao "Humor je za inteligentne" i donekle je to istina.
Slozila bih se sa Pricalicom. Meni licno Sojic nije smesan, zasto ne znam, mozda mi je malo i glup, ali se ljudima svidja taj humor jer je na neki nacin ismevanje.

причалица
09-06-2011, 10:56
Zvucace bezveze, ali mi je jednom neko rekao "Humor je za inteligentne" i donekle je to istina.
Slozila bih se sa Pricalicom. Meni licno Sojic nije smesan, zasto ne znam, mozda mi je malo i glup, ali se ljudima svidja taj humor jer je na neki nacin ismevanje.

ismejavanje čega?
okolnosti u kojima živimo nisu uopšte smešne, a potenciranje lika kao što je šojić je gore od zelenašenja. ipak, narod to baš voli da gleda, kao što voli da gleda i ''velikog brata''. dakle, ne mogu da kritikujem narod...ali mogu da kažem da mi se ne sviđa uređivačka politika televizija kojima je samo prfit bitan, a ne i sadržaj zbog kojeg profit stiču.
dakle, i kultura smeha je nešto što se neguje.
u velikoj britaniji nećete naići na glup humor :nene: ali i ne možete reći da je bbc ili tako neka slična institucija veliki gubitaš, jer ima kvalitetan program.

Adio
09-06-2011, 11:02
Ismevanje politicke situacije, ljudi koji na neki nacin predstavljaju elitu ove zemlje samo zato sto su u politici ili imaju novca, a nisu ustvari elita, izmedju ostalog.
Ne gledam ja TV vec par godina sigurno, a ako nesto i odgledam to su uglavnom naucno istrazivacke emisije, ili bilo sta sto ima veze sa zivotinjama.

paculjkica
09-06-2011, 11:14
ismejavanje čega?
okolnosti u kojima živimo nisu uopšte smešne, a potenciranje lika kao što je šojić je gore od zelenašenja. ipak, narod to baš voli da gleda, kao što voli da gleda i ''velikog brata''. dakle, ne mogu da kritikujem narod...ali mogu da kažem da mi se ne sviđa uređivačka politika televizija kojima je samo prfit bitan, a ne i sadržaj zbog kojeg profit stiču.
dakle, i kultura smeha je nešto što se neguje.
u velikoj britaniji nećete naići na glup humor :nene: ali i ne možete reći da je bbc ili tako neka slična institucija veliki gubitaš, jer ima kvalitetan program.

Ne smatram da se nešto potencira lik kao što je Šoić...ako se nešto prikazuje ne znači da se nameće.. Da on ne postoji verovatno bi smatrala da tako nešto nije dozvoljeno, jer baš se čudim koliko je dozvoljeno ismevanje političara u toj seriji. Uostalom neko ko je zaslepljen lažima političara može baš na osnovu tog humora da otvori oči i ne smatram da je taj humor glup. U stvari kakav god da je humor ne razmišljam da li je glup ili nije ako može da me nasmeje, jedino neki crnjak od viceva može da me zapannji i ne bude mi smešan.
Šoić mi je beskrajno simpatičan , smešan i obožavam ga.

Man
09-06-2011, 11:28
Opasne su to stvari, ismevanjem naše situacije, kao i političara skreće se pažnja mase... smejemo se umesto da budemo zabrinuti.
Mnogo me više brine ignorisanje političara na očigledan podsmeh... to može samo značiti da ih zabole ona stvar za javno mnjenje...
To po onom narodnom "pas laje vetar nosi"
Mnogo im je jednostavnije da nam pred izbore zamažu oči i nastave po starom.

kojica
09-06-2011, 11:37
Pa da i indeksovci su zbijali šale na račun toga da su oni, kao i ostali koji su protiv Slobe
strani plaćenici, pa se eto posle ispostavilo da je zaista tako. Lepo ljudi pričali a mi nismo
verovali nego smo se smejali.

Ova kritika u seriji koja trenutno ide, a ja je ne pratim baš naročito, nije usmerena toliko na
one koji su na vlasti, već na male stranke koje bi tek trebale da stupe na scenu. Zato je
i dozvoljena.
Po sistemu ''ko zna kakav šojić će probiti cenzus, bolje glasaj za ove stare''.
Piroćanci i leskovčani navalili u skupštinu, a na vlasti sve sami crnogorci, na čelu sa
precednikom. :lol:

причалица
09-06-2011, 11:45
na primer, mica ubica :lol: to mi je smešno....na jedan očigledan način (a i opšteprihvaćeni smešan način) karikira se šalterska službenica - njen stav prema strankama, koleginicama, poslu...ima moć, ne kažem da nema, da ne uradi ono što nam treba, ali ta njena moć je ipak ograničena.
dovoljno mi je smešno to što izigrava vlast i što trpimo takve službenice....mada, možda je i neko od nas baš mica ubica? :lol:
ali, šojić....ne. on je oličenje političara danas, ne samo ovih iz malih stranki...svi su oni nekad bili male stranke, pa evo gde su nas doveli...šojić mi nije smešan, naprotiv.

Sandokan
09-06-2011, 11:50
Ne znam al onda ispada da su Nušić i Domanović na primer hteli da ismevajući ondašnju situaciju, skrenu narodu pažnju sa pravih problema :hm:

Mslm ovaj jeftin šojićevski humor nema tih dometa, i možda stvarno i jeste podmetačina .... ali nesam protiv ismevanja političara, vlasti pre svega :aha:

http://razbibriga.net/imported/2011/06/2584_2-1.jpg

причалица
09-06-2011, 11:52
nisam ni ja protiv ismevanja vlasti...pogotovo na način kako je to radilo ''indexovo radio pozorište''...mislim, taj humor je gađao tačno, ali je bio i malo naivan....missim, meni je to smešno. šojić nije naivan, on je opasan.
ali, 100 ljudi - 100 ćudi...ne može se svima ugoditi.

paculjkica
09-06-2011, 11:55
Ljudi jesu zabrinuti, možda smatraju da ne mogu nešto posebno da promene i jedino im je preostalo da se smeju :hm:

Mladi na neki svoj način pokazuju bunt protiv sistema , eto Beogradsi sindikat je primer...Njihovi tekstvoi su stvarno potresni . Kada su izjavili da naredni albumi neće biti vezani za politiku svi su bili razočarani. Ljudi vole kada neko smelo priča o nekim tako velikim i bitnim stvarima , a o kojima retko neko javno govori.
Sad to ne spada u šalu ali može da bude opasno oružje. :hm:

Sandokan
09-06-2011, 11:55
nisam ni ja protiv ismevanja vlasti...pogotovo na način kako je to radilo ''indexovo radio pozorište''...mislim, taj humor je gađao tačno, ali je bio i malo naivan....missim, meni je to smešno. šojić nije naivan, on je opasan.
ali, 100 ljudi - 100 ćudi...ne može se svima ugoditi.

Ja sam odrastao uz Indexovce ..... i bili su divni, posebno u periodu dok su još bili na 202-ojci :bisa: ...... ono kasnije je preteča Šojića :aha: ...

mikili
09-06-2011, 12:02
naravno da je opasno oruzje..nijednoj vlasti nije bilo prijatno da cita tekstove ,nekada,ili da gleda parodije ,ismevanje na svoj racun..njihov osmeh je uvek kiseo,jer im se kroz salu govori istina,i oni to znaju..setite se samo ,pocev od nusica,domanovica,zmaja,koje su reprsivne mere koristili protiv tih ljudi,a i u nase vreme,uklanjali repetitore,cenzurisali,pretili,pokusavali da ih predstave politicki nepodobnim..

причалица
09-06-2011, 12:02
Ja sam odrastao uz Indexovce ..... i bili su divni, posebno u periodu dok su još bili na 202-ojci :bisa: ...... ono kasnije je preteča Šojića :aha: ...

ma, kasnije nisam ni slušala...nije sve bilo sjajno. neša leptir je bio zaista generator te dobre enrgije u zezanju....ali, ode čovek :(
smešno mi je što ukazuju na našu sopstvenu glupost na jedan bezazlen i očigledan način...i smešno je što tu glupost vidimo, ali se nekako sa tim moglo živeti.
ovo danas? :nene:


uklanjali repetitore

vlažili koaxijalne kablove :raz_114:

Sandokan
10-06-2011, 11:36
ma, kasnije nisam ni slušala...nije sve bilo sjajno. neša leptir je bio zaista generator te dobre enrgije u zezanju....ali, ode čovek :(
smešno mi je što ukazuju na našu sopstvenu glupost na jedan bezazlen i očigledan način...i smešno je što tu glupost vidimo, ali se nekako sa tim moglo živeti.
ovo danas? :nene:

vlažili koaxijalne kablove :raz_114:

El to beše u vreme kad nam je ministar dezinformisanja bio sadašnji direktor javne kuće evropske Srbije :aha:

причалица
10-06-2011, 11:43
El to beše u vreme kad nam je ministar dezinformisanja bio sadašnji direktor javne kuće evropske Srbije :aha:

pa valjda...slabo ja gledam te političare :lol: ili ulizice...niti baš nešto vodim evidenciju ko je kad koga s kim i tako...