PDA

Pogledaj Punu Verziju : Koji ti je đavo?



DaDole
15-06-2011, 09:01
Vjerovatno ste svi imali priliku čuti takvu ili sličnu rečenicu upućenu vama u trenutku kad ste bili oštri,drski,neprijatni prema sagovorniku ili jednostavno,kad ste vikali bez ikakvog povoda..
kako se osjećate kad čujete tu rečenicu od nekog vama bliskog kog ste povrijedili ?
Kako se ponašate ?

kojica
15-06-2011, 09:02
stidim se...:bela:

DaDole
15-06-2011, 09:05
meni bude neprijatno i žao..i rado bih da "povučem " riječ,ali jednom izrečena,ona se ne vraća..mislim da nema tog što jedno "Oprosti" ne bi moglo da popravi sem ako nam izvinjavanje ne bi prešlo u naviku..
Stoga ne podnosim ljude koji imaju kratak fitilj,pale se ko heppo kocke i gledajući u njih,radosna sam jer im ne pripadam:)

Sarmica
15-06-2011, 09:06
Stidim se i ja:bela:..ali tek drugi dan kad me prodje "inaćenje":lol::aha:

DaDole
15-06-2011, 09:07
Stidim se i ja:bela:..ali tek drugi dan kad me prodje "inaćenje":lol::aha:

inat je loš saputnik:) ko bi rekao da se ti znaš inatiti..ja ne vjerujem u to milojka:)

ribizla
15-06-2011, 09:08
zavisi od razloga.. ako je rechena meni.. a znam da sam upravu.. i da ne gresim zasto se tako ponasam. nije me stid. i nastavljam dalje po starom.
ako skontam da sam mozda preterala i da nije bas tako kako ja mislim.. kazem izvini, i odlazim da brojim do beskonacno ... dva puta! xD

kojica
15-06-2011, 09:08
meni bude neprijatno i žao..i rado bih da "povučem " riječ,ali jednom izrečena,ona se ne vraća..mislim da nema tog što jedno "Oprosti" ne bi moglo da popravi sem ako nam izvinjavanje ne bi prešlo u naviku..
Stoga ne podnosim ljude koji imaju kratak fitilj,pale se ko heppo kocke i gledajući u njih,radosna sam jer im ne pripadam:)

Ja imam kratak fitilj. :stidljiva:

Naročito kad mi padne šećer. Obično izjutra.. :lol:
onda bude ''šta me gledaš'' :ljut:

DaDole
15-06-2011, 09:12
Ja imam kratak fitilj. :stidljiva:

Naročito kad mi padne šećer. Obično izjutra.. :lol:
onda bude ''šta me gledaš'' :ljut:
Nije to kratak fitilj kojice..već kad postoje ljudi koji su neprekidno spremni da "skoče" bez ikakvog povoda..koji ni na šta ne mogu da odreaguju tako da sačekaju,da razmisle,već odmah "skaču za vrat" :)

Sarmica
15-06-2011, 09:13
inat je loš saputnik:) ko bi rekao da se ti znaš inatiti..ja ne vjerujem u to milojka:)

Pusti me Nedo da bar ovde izgledam stroga kad me niko tako u stvarno životu ne shvaĆa:lol:

Evo spomenu Valkira brojanje do beskonačno...za većinu ljudi oko mene sam spremna da brojim beskonačno puta do beskonačno,i nemam problem s tim da se izvinem ako sam pogrešila...sve zarad mira,od inata nema ništa:aha:

kojica
15-06-2011, 09:15
Nije to kratak fitilj kojice..već kad postoje ljudi koji su neprekidno spremni da "skoče" bez ikakvog povoda..koji ni na šta ne mogu da odreaguju tako da sačekaju,da razmisle,već odmah "skaču za vrat" :)

joj nedo.. :lol: pa ne znaš ti mene... pa ne zovu mene za dž zla kojica...

Samo nije neprekidno, već povremeno.

Sarmica
15-06-2011, 09:16
Ja imam kratak fitilj. :stidljiva:

Naročito kad mi padne šećer. Obično izjutra.. :lol:
onda bude ''šta me gledaš'' :ljut:


A nirvana i te stvari:hm:

kojica
15-06-2011, 09:17
A nirvana i te stvari:hm:

E pa pomažu malo. Al ja sam tek početnik...:bela:

DaDole
15-06-2011, 09:23
Pusti me Nedo da bar ovde izgledam stroga kad me niko tako u stvarno životu ne shvaĆa:lol:

Evo spomenu Valkira brojanje do beskonačno...za većinu ljudi oko mene sam spremna da brojim beskonačno puta do beskonačno,i nemam problem s tim da se izvinem ako sam pogrešila...sve zarad mira,od inata nema ništa:aha:
vidiš kako sam znala da me "farbaš":raz_082:

DaDole
15-06-2011, 09:25
Sve se može izvježbati,potrebna je samo volja..a najteže je biti sebi gospodar:)

kojica
15-06-2011, 09:33
Juče sam naišla na jedan deo u knjizi, koji mi se svideo:

Zadovoljstvo i nezadovoljstvo

Možemo se zapitati: Gde nas je to hedonističko traganje za zadovoljstvom
kao ciljem samim po sebi dovelo? Već decenijama
idemo za tim, ali je li čovečanstvo išta srećnije zbog toga? Čini
se da danas imamo pravo i slobodu da činimo šta god poželimo
sa drogama, seksom, putovanjima i sličnim – sve prolazi, sve je
dopušteno; ništa nije zabranjeno. Morate uraditi nešto zaista
skaredno, zaista nasilno, pre nego što vas kazne za to. No, je li
nas mogućnost da sledimo svoje porive učinila išta srećnijim,
opuštenijim i zadovoljnijim? Zapravo, od svega toga postali
smo jedino sebičniji; ne razmišljamo kako naši postupci mogu
uticati na druge. Skloni smo da mislimo samo o sebi: ja i moja
sreća, moja sloboda i moja prava. Tako postajem užasna napast,
izvor velike frustracije, nespokojstva i bola za ljude oko mene.
Ukoliko smatram da mogu da uradim sve što želim ili kažem
sve što poželim da kažem, čak i nauštrb drugih, tada sam ja
puka napast za društvo.

Četiri plemenite istine - Ađan Sumedo

Razmišljala sam da otvorim temu, al nekako mi se čini da ovo može
i u ovu Nedinu temu da se uklopi i da se malo proširi priča..

Na šta zapravo smatramo da imamo pravo?

причалица
15-06-2011, 10:48
Vjerovatno ste svi imali priliku čuti takvu ili sličnu rečenicu upućenu vama u trenutku kad ste bili oštri,drski,neprijatni prema sagovorniku ili jednostavno,kad ste vikali bez ikakvog povoda..
kako se osjećate kad čujete tu rečenicu od nekog vama bliskog kog ste povrijedili ?
Kako se ponašate ?

pretpostavljam da može da bude neprijatno...jer te taj na koga izlivaš negativnu energiju ne kapira uopšte.
kad mi se desi da sam neprijatna prema nekome - uopšte mi nije krivo...jer mi je taj neko verovatno svašta priredio, pa sam trpela trpela i onda sam prasnula...za to nemam grižu savesti uopšte.
ako je to još i neko blizak, onda ta osoba mora da shvati zašto se tako ponašam a ne da me pita ''koji mi je đavo''....eto.

DaDole
15-06-2011, 12:05
pretpostavljam da može da bude neprijatno...jer te taj na koga izlivaš negativnu energiju ne kapira uopšte.
kad mi se desi da sam neprijatna prema nekome - uopšte mi nije krivo...jer mi je taj neko verovatno svašta priredio, pa sam trpela trpela i onda sam prasnula...za to nemam grižu savesti uopšte.
ako je to još i neko blizak, onda ta osoba mora da shvati zašto se tako ponašam a ne da me pita ''koji mi je đavo''....eto.
to je sasvim opravdano pričo jer kad se u svakom od nas nakupi,mora da nam "prekipi" ali,da li je to onda u tebi dobar osjećaj..dala sam mu(joj) pa nek vidi..to "osipanje paljbe" djeluje na onog koji je sipa kao satisfakcija koja mora da ima bumerang..vraća se nama kao olakšanje("E,jesam i nek sam" ) ili kao negativna reakcija ("Mogla sam da ne vičem..ima drugih načina komunikacije..naštetila sam ipak sebi" )

DaDole
15-06-2011, 12:06
kojice:)
bilo bi dobro da u ovo uklopimo odgovor na pitanje: "Na šta zapravo smatramo da imamo pravo"

причалица
15-06-2011, 12:14
to je sasvim opravdano pričo jer kad se u svakom od nas nakupi,mora da nam "prekipi" ali,da li je to onda u tebi dobar osjećaj..dala sam mu(joj) pa nek vidi..to "osipanje paljbe" djeluje na onog koji je sipa kao satisfakcija koja mora da ima bumerang..vraća se nama kao olakšanje("E,jesam i nek sam" ) ili kao negativna reakcija ("Mogla sam da ne vičem..ima drugih načina komunikacije..naštetila sam ipak sebi" )

nisam naštetila sebi, jer nikad ne pribegavam povišenom tonu ako ne moram. hoću da kažem da je moja ljutita reakcija strogo kontorlisana, a onaj ko je tumači drugačije - ili me ne poznaje ili neće da uvidi svoju grešku.
znam da mi je mnogo lakše kad odreagujem upravo tako u nekim situacijama...sva sreća pa nisu česte.

mare
15-06-2011, 12:19
shvatim to kao kompilment

uostalom, mene baš briga šta ljudi oko mene govore

Raisa
29-06-2011, 13:37
Vjerovatno ste svi imali priliku čuti takvu ili sličnu rečenicu upućenu vama u trenutku kad ste bili oštri,drski,neprijatni prema sagovorniku ili jednostavno,kad ste vikali bez ikakvog povoda..
kako se osjećate kad čujete tu rečenicu od nekog vama bliskog kog ste povrijedili ?
Kako se ponašate ?


Nikad nisam cula tu recenicu,upucenu meni.

Raisa
29-06-2011, 13:52
u stvari,culan sam '' kako mozes samo tako da lupetas '' :lol: ali to je proisteklo jer sma tu osobu napala sa pravom, i imala sam razlog i onda me je pokusala ubediti da sam ja luda pa sam naravno postala gora :lol:

mihaela
29-06-2011, 14:11
Imam ponekad te ispade,za koje se ponekad pokajem,ponekad ne.
Eto bas,prije neki dan sam se izderala na jednu blisku osobu...nije mi rekla koji ti je djavo,ustvari nije mi nista rekla.Samo je oborila glavu i zacrvenila se :neutral:
Toliko mi je tesko bilo,znala sam odmah da sam pogrijesila.
Kada sam se smirila,otisla sam kod nje i izvinula joj se.

DaDole
29-06-2011, 14:15
Imam ponekad te ispade,za koje se ponekad pokajem,ponekad ne.
Eto bas,prije neki dan sam se izderala na jednu blisku osobu...nije mi rekla koji ti je djavo,ustvari nije mi nista rekla.Samo je oborila glavu i zacrvenila se :neutral:
Toliko mi je tesko bilo,znala sam odmah da sam pogrijesila.
Kada sam se smirila,otisla sam kod nje i izvinula joj se.

desi se..ali,nekako dešava nam se više da to uradimo nama bliskim osobama..a rjeđe prema onima sa kojima imamo distancu..valjda se u krugu bliskih ljudi previše opustimo il ih uzimamo "zdravo za gotovo" pa oni moraju da nas trpe kakvi god da smo..

Raisa
29-06-2011, 14:16
ali ja i dalje stojim iza toga da to nisam ni dozivela niti cula niti videla.

prosto mi je nelogicno :lol:

DaDole
29-06-2011, 14:17
nikad ti niko nije rekao "Šta je tebi danas" i nikad nisi čula da to neko nekom kaže?

Raisa
29-06-2011, 14:21
Pa,u kontekstu prepiranja ili svadje,nisam iskusila nikad da mi to neko kaze, sem tog jednog '' kako mozes da lupetas'' , niti sam cula u toku prepiranja izmedju dvoje. Cula sam osobu koja je zapodenula svadju ili prepiranje da kaze onoj strani koja prima ''udarce'' koji ti je k, i nastavak tog govora ,al nikad nisam cula da osoba sa kojom se svadjaju kaze to nazad. mislim,ti nekog napdas,ili pocnes da se svadjas i sad nema logike da ta druga osoba tebe pita koji ti je.

Lujka
29-06-2011, 17:10
Retko mi se desi, da ne kazem uopste bilo kakvo "istresanje" posebno prema meni vaznim i dragim osobama. Uglavnom odmah kazem sta mi smeta, ne trpim i ne kupim u sebi.
Situacija kad moze tako nesto da se desi je ako sam iz nekog sasvim desetog razloga nervozna. Bas u tom trenutku "natrci" mi neko - bio blizak ili ne. Ponasanje te osobe me u tom trenutku toliko nervira (iako za to konkretan razlog ne postoji), moja nervoza nadjaca i reknem sta ne treba. Ma cim zinem vec mi je zao i izvinim se tako da taj neko ni ne stigne da pita: "Koji ti je djavo?"

Bisernica
29-06-2011, 20:08
Mnogo vremena prođe pre nego mi se skrati fitilj ,a kad se skrati
uopšte više nemam potrebu da se suzdržavam i skačem na prvu.
Ali ,da bi došlo do ovoga ,mora predhodno biti zadovoljen jedan uslov ,a to je da
onaj kome jasno stavljam do znanja da nisam plašljiva ,već suzdržana i da umem
i ja da pustim jezik i te kako,ali se trudim da to izbegnem ,sklanjam se koliko
god je to moguće i pokušavam sve staviti u manju torbu, a osoba/e to ne shvati za ozbiljno
- e onda mi je merak,i da znaš da me briga da li će neko da kaže "koji ti je đavo".

mikili
29-06-2011, 21:26
ja retko psujem,gotovo nikad,mora da budem bas iznervirana,ili ljuta,mislim da me je muz cuo da opsujem prvi put posle jedno pet godina braka..onda mu se i na licu,i po zaustavljenom pokretu videlo da je bas to hteo da me pita..

mica
12-08-2011, 04:26
bas pokusavam da se setim.:hm: Bilo je mozda parputa,ali to mene uglavnom ljudi pitaju kad se umusim i cutim..ja tako nekako reagujem bzvz...ne derem se,ne svadjam se,samo ucutim,sto je jos iritantnije. I onda me piaju,koji mi je djavo..doobro razmislism pre nego progovorim,jer procenjujem da li sam s' pravom umusena ili brez..i dok tako ja vagam i vagam,odustanu ljudi od pokusaja da saznaju,koji mi je djavo :lol:

boba@
25-09-2011, 08:44
oo koto,baš mi se dopada taj tvoj post :zvezdica: ...pokušavala sam i ja,nije da nisam,da održavam mir i spokoj u svom toplom domu :rol: ali jednostavno mi ne uspjeva...moje dvoje ,još uvijek da kažem male djece,se neprekidno svađa..ljudi kažu da je to normalno,da su te prepirke 'zdrave' :krsti: a ja ludim i ludim od toga :dosta: nekad sam previše tolerantna,jednostavno se isključim a ponekad puknem radi obične sitnice :sarma: e tad mene pitaju ''koji ti je đavo'' jer se u trenu pretvorim u Brus Lija :angry: imam lošu narav :srbpla:

kojica
25-09-2011, 09:07
jao užas.. :qq: ni ja ne volim kad se svađaju...
Prvo se rastužim, pa me posle obuzne bes. :sad:

причалица
25-09-2011, 09:40
super je kad covek moze da spreci histeriju..svoju ili tudju..:zrika:

verovatno jeste bilo super u tom konkretnom slučaju.
ali, ima slučajeva kad neće neko da te čuje dok ne kreneš da komuniciraš drugačijim tonovima.

DaDole
27-10-2011, 10:45
verovatno jeste bilo super u tom konkretnom slučaju.
ali, ima slučajeva kad neće neko da te čuje dok ne kreneš da komuniciraš drugačijim tonovima.
tačno,pričo..ima slučajeva kad moraš "oštro i na prvu",ali koliko je do nas samih,odnosno koliko smo u stanju izbalansirati onaj autodestruktivni,rušilački impuls koji nas obuzme..

Moonster
28-12-2011, 03:20
Vjerovatno ste svi imali priliku čuti takvu ili sličnu rečenicu upućenu vama u trenutku kad ste bili oštri,drski,neprijatni prema sagovorniku ili jednostavno,kad ste vikali bez ikakvog povoda..
kako se osjećate kad čujete tu rečenicu od nekog vama bliskog kog ste povrijedili ?
Kako se ponašate ?

To mi niko do sada nije rekao :hm: ne, niko, nikada :aha:

Bliskog ? :hm:
Porodica,ne pamtim da sam to ili slično čuo od članova porodice :nene:
Prijatelj, nema šanse, predugo se poznajemo i predugo radimo da bi imali ikakve konflikte po bilo kom osnovu :dada:
Poznanici, o daaaa, samo ne spominju đavola, već druge stvari, oni dobiju svoj deo kada god pogreše, posebno u poslu :aha:
Kome uputim kritiku, to je za njegovo dobro, ako dođe do toga da povisim ton glasa, to nikako ne valja :nene:
To znači da je osoba nešto gadno zabrljala, obično u poslu, a tada ne praštam, niti me interesira finoća, radim po principu
pogrešio si = skidam glavu, ne interesiraju me izgovori onih koji greše, a u poslu tolerancija mi je na nuli prema greškama onih koji rade.

U suštini vrlo je jednostavno, nemoj grešiti i nećemo imati nikakvih problema :pusi:
A ako već grešiš, nemoj nikada raditi niti za mene niti sa mnom i ponovo je sve ok :tibi:

Cruz
28-12-2011, 12:23
"koji ti je djavo?" je za mene nesto poput "sta je bilo?", "sta nije u redu?", "sta ti nije jasno"... i tome slicno, nikako nije ponizavajuce ili pogrdno pitanje upuceno meni ili sagovorniku, bar ja to tako ne dozivljavam :nene:

Moonster
02-01-2012, 00:45
uhhh moon..ko tebi -skida glavu- kad pogresis?ili si ti bezgresno ljudsko bice?:raz_125:

Ne skida mi niko glavu kada pogrešim, ali znam da dobijem kritike, a mišljenje onih od kojih ih dobijam izuzetno cenim u svakom pogledu, tako da se maksimalno trudim da ne grešim. Nisam bezgrešno ljudsko biće, naravno da grešim, samo jako, jako retko grešim, ali tada kada pogrešim, pogrešim potpuno u svakokm smislu i pogledu, onda baš zabrljam, najblaže rečeno :aha:

Paranoik
02-01-2012, 00:51
Vjerovatno ste svi imali priliku čuti takvu ili sličnu rečenicu upućenu vama u trenutku kad ste bili oštri,drski,neprijatni prema sagovorniku ili jednostavno,kad ste vikali bez ikakvog povoda..
kako se osjećate kad čujete tu rečenicu od nekog vama bliskog kog ste povrijedili ?
Kako se ponašate ?

dešava se, ali se obavezno izvinim za takvo ponašanje, jer je meni sasvim normalno da kada neko nešto pogreši da izvinjenje, naročito ako to nije urađeno iz nekih niskih pobuda, pa da se to izvinjenje prihvati. http://razbibriga.net/imported/2012/01/treptrep-1.gif

причалица
02-01-2012, 00:55
dešava se, ali se obavezno izvinim za takvo ponašanje, jer je meni sasvim normalno da kada neko nešto pogreši da izvinjenje, naročito ako to nije urađeno iz nekih niskih pobuda, pa da se to izvinjenje prihvati. http://razbibriga.net/imported/2012/01/treptrep-1.gif

mnogo je lakše dati izvinjenje nego ga prihvatiti, ako si bio jako povređen.

Paranoik
02-01-2012, 00:58
To je već do ljudi, ja npr iskrena izvinjenja uvek prihvatam od dragih ljudi, pa ponekad čak i do onih koji to nisu, ako ukapiram da nije bilo malicioznosti.
Onda svi budemo srećni do sledeće prilike http://razbibriga.net/imported/2012/01/trep-1.gif

причалица
02-01-2012, 00:59
ako ukapiraš...a ako ti treba vremena da ukapiraš - o tome pričam...

Paranoik
02-01-2012, 01:01
Valjda se to međ' ljudima koji se dobro znaju i vole zna odmah.
Npr, kada se brat tako ophodi prema sestri, ili sestra prema bratu, kada se sin prema ocu, ili otac prema sinu etc, tada je najnormalnije da, pošto se ti ljudi poznaju, ukapira u roku od nanosekunde.

Sagacity
02-01-2012, 01:04
Vjerovatno ste svi imali priliku čuti takvu ili sličnu rečenicu upućenu vama u trenutku kad ste bili oštri,drski,neprijatni prema sagovorniku ili jednostavno,kad ste vikali bez ikakvog povoda..
kako se osjećate kad čujete tu rečenicu od nekog vama bliskog kog ste povrijedili ?
Kako se ponašate ?
Koji ti je đavo, mi je isto što i ''šta ti je''...Uglavnom nije nešto zbog čega bih se baš nasekirala..Kada se nešto ozbiljno diskutuje, pa ti neko skrene pažnju, može malo da ''preseče''......
U svakom slučaju nije baš prijatno...Ali sve je za ljude pa i to...Komunikacija svašta trpi...:dada:

ljubičica
02-01-2012, 21:02
cesto mi se desi.
ja sam ostra, preka i brza osoba..kad sam u tom "posebnom" raspolozenju, cesto predjem granicu..
kad nahebe neko ni krivn ni duzan, pa mi kaze alo bre koji ti je..ja se u tom trenutku obicno dodatno izderem
kasnije bih dupe sebi pojela, i obicno se izvinem..nastojim da opravdam svoju neuroticnu agresivnu prirodu
zaista se trudim da se kontrolisem.

Sarmica
03-01-2012, 06:19
Koji mi je đavo?:ljut:
Znam ja koji mi je đavo, šta me pitaš:ljut:
Kad sam ljuta uglavnom znam što sam ljuta, nisam od onih koji u besu svašta lupetaju, ne vičem nikad, kad kažem nešto znam zašto sam to rekla.
A da me naljutiš, da me baš naljutiš, treba doooosta, dosta dosta:hm:

DaDole
03-01-2012, 08:23
Riječ zna da siječe glavu:dada: i da boli dugo vala,baš dugo,,uvijek sam se divila onima koji znaju da ne kažu,da ćute:)
Kao ona tri starca na vrhu Himalaja..sjede njih trojica i ćute..Prvi kaže:"Čini mi se,kiša će".Drugi nakon desetak minuta progovara:"Jok"..a treći nakon pola sata:"Ako ćete vas dvojica da se svađate,odoh ja kući":pada: