PDA

Pogledaj Punu Verziju : Nova ljubav



DaDole
18-06-2011, 18:27
Možemo li je doživjeti kao nešto novo ili ćemo upoređivati sa starom ljubai,tražiti sličnosti i gušiti sebe..koliko smo slobodni i oslobođeni kad nam na prag pokuca ona...Nova Ljubav?

DaDole
18-06-2011, 18:34
KAd ponovno zatreperi ono najiskričavije u nama,najbolje je da pokušamo da dišemo te nove mirise ljubavi..a to nije lako,ukoliko nismo oslobođeni sjećanja i žala za nečim što je izgubljeno...U svaku ljubav ulazimo oprezno,kao neplivač u vodu,ako dijete koje prohodava...a ne treba,,zar ne?

Moonster
18-06-2011, 18:35
KAd ponovno zatreperi ono najiskričavije u nama,najbolje je da pokušamo da dišemo te nove mirise ljubavi..a to nije lako,ukoliko nismo oslobođeni sjećanja i žala za nečim što je izgubljeno...U svaku ljubav ulazimo oprezno,kao neplivač u vodu,ako dijete koje prohodava...a ne treba,,zar ne?
Mjok NeDo skočiš u tu ljubav sa najviše kote koju možeš da nađeš i taman na pola puta do vode shvatiš da je plićak u pitanju :aha:

naki
18-06-2011, 18:36
Pu, pu, ne daj Boze... Uporedjivati dve ljubavi je nezahvalno...I bez smisla... Kao da uporedjujes dva oblaka...Koji je belji, lepsi, koji donosi kisu, a koji krije sunce? Jock... Koji god da je, on nosi novo i tome se treba radovati .

Sarmica
18-06-2011, 18:37
KAd ponovno zatreperi ono najiskričavije u nama,najbolje je da pokušamo da dišemo te nove mirise ljubavi..a to nije lako,ukoliko nismo oslobođeni sjećanja i žala za nečim što je izgubljeno...U svaku ljubav ulazimo oprezno,kao neplivač u vodu,ako dijete koje prohodava...a ne treba,,zar ne?

Naravno da ne treba...ne volim da me uporedjuju ni sa kim pa ni ja to nikad ne radim:nene:
Ja lepo zaboravim sve i krenem od nule,pa kako bude bude:)

naki
18-06-2011, 18:37
Pa Moon malo probrckas noge u plicaku i krenes ka novim dubinama :mrgreen: !

DaDole
18-06-2011, 18:37
Pu, pu, ne daj Boze... Uporedjivati dve ljubavi je nezahvalno...I bez smisla... Kao da uporedjujes dva oblaka...Koji je belji, lepsi, koji donosi kisu, a koji krije sunce? Jock... Koji god da je, on nosi novo i tome se treba radovati .
čestitam naki..divno si to rekao:)

DaDole
18-06-2011, 18:39
Mjok NeDo skočiš u tu ljubav sa najviše kote koju možeš da nađeš i taman na pola puta do vode shvatiš da je plićak u pitanju :aha:
moraš da vježbaš doskok;)
taman posla moon..nije svaka voda plićak:)

Moonster
18-06-2011, 18:39
Pa Moon malo probrckas noge u plicaku i krenes ka novim dubinama :mrgreen: !
prvo se razbiješ jer skačeš neoprezno :aha:
A već vidim klasične laži u opticaju ovde, biće ovo jedna...hmmmm.....klasična tema :aha:

Adio
18-06-2011, 19:10
Možemo li je doživjeti kao nešto novo ili ćemo upoređivati sa starom ljubai,tražiti sličnosti i gušiti sebe..koliko smo slobodni i oslobođeni kad nam na prag pokuca ona...Nova Ljubav?

Secam se jedne recenice jednog prijatelja: "Znas kada ces zaboraviti? Onda kada pocnes da uzivas" :aha:
Nemam pojma.
Neko sam ko se tesko upusta u nove ljubavi, jer mi se retko ko svidi a ne nesto drugo trece...peto!
Jos nije naisao neko takav :(

Nema uporedjivanja, nikada, iz prostog razloga sto je prihvatanje jedan nacin od onoga "ici dalje" ;)

Adio
18-06-2011, 19:11
A i skoro sam upropastila nesto sto je moglo biti lepo, al ebi ga, nisam mogla, jednostavno kada nije to to , onda nije :(

naki
18-06-2011, 19:14
Ako nije to to...Ondak ne bi bilo lepo.

Adio
18-06-2011, 19:16
Ako nije to to...Ondak ne bi bilo lepo.

Moglo je biti i zelela sam...ali jednostavno, ne bi bilo fer da jeste...ja nisam takva :aha:

naki
18-06-2011, 19:17
Ako ti ne osecas da je to to, ondak iako moze delovati kao lepo, ipak nije...A to bi ti vrlo dobro znala. Tako da, trazi dalje :mrgreen:

Moonster
18-06-2011, 19:18
A i skoro sam upropastila nesto sto je moglo biti lepo, al ebi ga, nisam mogla, jednostavno kada nije to to , onda nije :(

Ma seci odmah, kasnije se samo komplikuje bezveze i teže postaje :aha:

Adio
18-06-2011, 19:18
Sami se nadju :mrgreen:

Adio
18-06-2011, 19:19
Ma seci odmah, kasnije se samo komplikuje bezveze i teže postaje :aha:

Upravo zbog toga!
Ako je sam pocetak los, stvari se kasnije tesko ili nikako popravljaju.
A i svesna sam da sam sama zakakila , da prostite :aha:

naki
18-06-2011, 19:20
E dobro je kad je covek svesan svojih gresaka :raz_088: ...

Adio
18-06-2011, 19:23
E dobro je kad je covek svesan svojih gresaka :raz_088: ...

Uh...da mi je ova pamet :qq:

naki
18-06-2011, 19:24
Kad god dosla, dobrodosla je :mrgreen:!

Adio
18-06-2011, 19:25
Kad god dosla, dobrodosla je :mrgreen:!

:bisa:
Jaoooo...Djoleeeeeeeeee.... :haha:

Moonster
18-06-2011, 20:04
Upravo zbog toga!
Ako je sam pocetak los, stvari se kasnije tesko ili nikako popravljaju.
A i svesna sam da sam sama zakakila , da prostite :aha:

Iskustvo :aha:
Ma nema veze što si pogrešila niti ko je pogrešio, bitno je znati samo preseći kako treba :aha:

Adio
18-06-2011, 20:19
Iskustvo :aha:
Ma nema veze što si pogrešila niti ko je pogrešio, bitno je znati samo preseći kako treba :aha:

A EBES GA, DAS SVE OD SEBE, AKO NEKOME NIJE DOVOLJNO....STA SAD, krivca tu nema
izvinjavam se za cl

elem, strpljiv spasen ;)

Moonster
18-06-2011, 20:23
A EBES GA, DAS SVE OD SEBE, AKO NEKOME NIJE DOVOLJNO....STA SAD, krivca tu nema
izvinjavam se za cl

elem, strpljiv spasen ;)
A što se deremo :qq: pa dobro ja čujem još uvek :aha:
Zezam se ;)
Ma nema krivca, nije ni bitna tada krivica osima ako su neke druge stvari u pitanju :aha:

Ne, ne strpljiv, nestrpljiv spašen, neće jedan/jedna, hoće drugi/druga ma ima ih ko na traci :aha:

Nije vredno mučiti se i tražiti preko hleba pogače ;)

Adio
18-06-2011, 23:13
A što se deremo :qq: pa dobro ja čujem još uvek :aha:
Zezam se ;)
Ma nema krivca, nije ni bitna tada krivica osima ako su neke druge stvari u pitanju :aha:

Ne, ne strpljiv, nestrpljiv spašen, neće jedan/jedna, hoće drugi/druga ma ima ih ko na traci :aha:

Nije vredno mučiti se i tražiti preko hleba pogače ;)

Mogu oni sta oce, ja necu ;)

Moonster
18-06-2011, 23:14
Mogu oni sta oce, ja necu ;)
To je već druga stvar :aha:

Adio
18-06-2011, 23:15
To je već druga stvar :aha:

To je prva stvar sine :aha:

Moonster
18-06-2011, 23:16
To je prva stvar sine :aha:
kako kod koga ćero :aha:

Adio
18-06-2011, 23:21
kako kod koga ćero :aha:

De mi objasni?
Kod vas muskih je to malo drugacije, ne?

Jednostavno je sve stvar osecaja, pogodi se sto sta ali mene mi se ne sloze kockice.

Moonster
18-06-2011, 23:23
De mi objasni?
Kod vas muskih je to malo drugacije, ne?

Jednostavno je sve stvar osecaja, pogodi se sto sta ali mene mi se ne sloze kockice.

Šta da objasnim ?
Šta je drugačije ?

Adio
18-06-2011, 23:24
Šta da objasnim ?
Šta je drugačije ?

Kazes da je kod tebe drugacije nego kod mene?
Ili .....

naki
18-06-2011, 23:27
Ljudovi, ja drzim do toga da je sve to do licnosti...Nema to toliko veze sa polom, sprecite generalizaciju... Sve zavisi od osobe ...

Moonster
18-06-2011, 23:28
Kazes da je kod tebe drugacije nego kod mene?
Ili .....
Zavisi od osobe do osobe, kod mene je definitivno drugačije, ali nekada nije tako bilo, ali......
Zavisi doslovno na koga naiđeš, nema tu mesta nekoj generalizaciji koja bi se mogla održati kada se uđe u neku dublju analizu :aha:

naki
18-06-2011, 23:29
Ej, bre Mune, pa skoro u isto vreme slicno odgovaramo...Jastrebe :pusi:!

Moonster
18-06-2011, 23:30
Ej, bre Mune, pa skoro u isto vreme slicno odgovaramo...Jastrebe :pusi:!
Ista škola :pusi: hašiška :haha:

naki
18-06-2011, 23:31
Jeste vala... Jastrebi hasisa :pusi:!

Moonster
18-06-2011, 23:33
Jeste vala... Jastrebi hasisa :pusi:!
Pssssst....nemoj nikome da kažeš za jastrebove, za hašiš ionako nije ni bitno :pusi:

Adio
18-06-2011, 23:34
A joooooooj...pa gde pise da ja trazim generalizaciju. Pitam tebe, kako je kod tebe i zasto je drugacije, bre :aha:
Meni je tesko da prelomin ali kad prelomim to je to, samo mi treba vremena, sa jedne strane. Sa druge strane, u neke nove price ulazim onda kada sam sama sa sobom nacisto, nema nece jedan, oce drugi treci peti!

Sandokan
18-06-2011, 23:34
Možemo li je doživjeti kao nešto novo ili ćemo upoređivati sa starom ljubai,tražiti sličnosti i gušiti sebe..koliko smo slobodni i oslobođeni kad nam na prag pokuca ona...Nova Ljubav?

Svaka priča u koju smo ušli "do kraja" nas čini osobom koja je manje u stanju da se sledetji put u potpunosti rastereti "prtljaga" koji sa sobom nosi... Ovde ne govorim o vezama i vezicama koje nas nisu "dotakle" ....
Ljubav nije ništa drugačija od drugih životnih iskustava .... u koja implementiramo sve ono što smo ranije naučili, a ima veze sa sličnim situacijama ... kad ne bi bilo tako bili bi mentalno sumnjivi :aha:

Moonster
18-06-2011, 23:38
A joooooooj...pa gde pise da ja trazim generalizaciju. Pitam tebe, kako je kod tebe i zasto je drugacije, bre :aha:
Meni je tesko da prelomin ali kad prelomim to je to, samo mi treba vremena, sa jedne strane. Sa druge strane, u neke nove price ulazim onda kada sam sama sa sobom nacisto, nema nece jedan, oce drugi treci peti!
Izvinjavam se, nisam znao da je pitanje upućeno direktno meni :aha:
Kod mene je jednostavno, lako i brzo prelomim, mada ponekada traje nepotrebno dugo :aha:
Nema tu puno filozofije kod mene, ne idemo zajedno, razlaz, brzo i čisto i efikasno :aha:
Zašto je drugačije kod mene nego kod mnogih drugih, zato što sam se umorio od gluposti, kompromisa, ustupaka, beskorisnih rasprava oko nebitnih stvari i slični stvari :aha:

naki
18-06-2011, 23:41
Preseci stvar, koja god ona to bila, jeste malo surovija medota koja ume i jace da zaboli...Ali sprecava nagomilavanje bespotrebnih rasprava, glupih osecaja (ne emocija) i moze biti bolji lek za rane... Ili jeste ili nije. Odlucis i tako ucinis!

Adio
18-06-2011, 23:46
Izvinjavam se, nisam znao da je pitanje upućeno direktno meni :aha:
Kod mene je jednostavno, lako i brzo prelomim, mada ponekada traje nepotrebno dugo :aha:
Nema tu puno filozofije kod mene, ne idemo zajedno, razlaz, brzo i čisto i efikasno :aha:
Zašto je drugačije kod mene nego kod mnogih drugih, zato što sam se umorio od gluposti, kompromisa, ustupaka, beskorisnih rasprava oko nebitnih stvari i slični stvari :aha:

Treba otici i odustati ako nisi zadovoljan, ali to je najlakse. Na tim nekim greskama se i uci.
Misljenja sam da je potrebno vremena izgraditi neki odnos i da u nove stvari ne treba ulaziti ako nisi resio stare. Neko sam ko se brzo vezuje samo onda kada se kockice posloze i na neki nacin, i meni cudan dajem sve od sebe, pustim uvek da taj neko pokaze pa ja delujem.
Zbog toga i nisam za te seme i semice, a niko nema strpljenje, vecina je mahom pogubljena negde pa je zato i ta ljubav na nekom novom, meni cudnom nivou.
Ako su dve osobe dovoljno zrele, dovoljno poklopljene jedna sa drugom i ima razumevanja i volje da idu istim tim nekim putem, ne postoji dalji razlog zasto ne mogu biti zajedno.
Na tacni nema nista :aha:

Moonster
18-06-2011, 23:50
Treba otici i odustati ako nisi zadovoljan, ali to je najlakse. Na tim nekim greskama se i uci.
Misljenja sam da je potrebno vremena izgraditi neki odnos i da u nove stvari ne treba ulaziti ako nisi resio stare. Neko sam ko se brzo vezuje samo onda kada se kockice posloze i na neki nacin, i meni cudan dajem sve od sebe, pustim uvek da taj neko pokaze pa ja delujem.
Zbog toga i nisam za te seme i semice, a niko nema strpljenje, vecina je mahom pogubljena negde pa je zato i ta ljubav na nekom novom, meni cudnom nivou.
Ako su dve osobe dovoljno zrele, dovoljno poklopljene jedna sa drugom i ima razumevanja i volje da idu istim tim nekim putem, ne postoji dalji razlog zasto ne mogu biti zajedno.
Na tacni nema nista :aha:
Nije uvek najlakše otići i odustati, zavisi, nekada je to najteže.
Šeme i šemice su nešto što koriste samo dve grupe ljudi, neozbiljni i umorni.
Ljubav, jako čudna reč i jako precenjena, ali nećemo o tome.
Bold ti je sasvim tačan,samo retko se na tako nešto naiđe :aha:
Na tacni ima jako puno toga, po želji, po principu švedskog stola u neograničenim količinama, samo nije vredno uzimanja.

Sandokan
18-06-2011, 23:51
Treba otici i odustati ako nisi zadovoljan, ali to je najlakse. Na tim nekim greskama se i uci.
Misljenja sam da je potrebno vremena izgraditi neki odnos i da u nove stvari ne treba ulaziti ako nisi resio stare. Neko sam ko se brzo vezuje samo onda kada se kockice posloze i na neki nacin, i meni cudan dajem sve od sebe, pustim uvek da taj neko pokaze pa ja delujem.
Zbog toga i nisam za te seme i semice, a niko nema strpljenje, vecina je mahom pogubljena negde pa je zato i ta ljubav na nekom novom, meni cudnom nivou.
Ako su dve osobe dovoljno zrele, dovoljno poklopljene jedna sa drugom i ima razumevanja i volje da idu istim tim nekim putem, ne postoji dalji razlog zasto ne mogu biti zajedno.
Na tacni nema nista :aha:

Sve što pričate je difan opis ličnog odnosa prema tome koliko Vam je lako/teško da prekinete nešto loše i udjete u nešto novo ..... al ne znam dal ste pročitali uvodni post :g:

naki
18-06-2011, 23:52
Ume prica da odnese na drugu stranu Sandi ....

Adio
18-06-2011, 23:56
Nije uvek najlakše otići i odustati, zavisi, nekada je to najteže.
Šeme i šemice su nešto što koriste samo dve grupe ljudi, neozbiljni i umorni.
Ljubav, jako čudna reč i jako precenjena, ali nećemo o tome.
Bold ti je sasvim tačan,samo retko se na tako nešto naiđe :aha:
Na tacni ima jako puno toga, po želji, po principu švedskog stola u neograničenim količinama, samo nije vredno uzimanja.

Znas kako, uvek sam bila za to da je lakse biti ostavljen nego ostaviti, medjutim nije tako, sada shvatam, ali druga je tema.
I sve je stvar volje i zelje, jer ljubavi uvek ima, nekada ne sasvim dovoljno, i tu je kraj. Kada zelim, ja zelim, ne postoji prepreka ili razlog zasto necu ili ne mogu, a imam mogucnost.
I tu je meni najveci grc, u stvari najvise zao.


Uvek je bolje biti sam, nego sam u dvoje :aha: ili pak losem drustvu, lose po nas same!

Sandokan
18-06-2011, 23:56
Ume prica da odnese na drugu stranu Sandi ....

Ma to su moji drugari i jedno i drugo, netje se ljuta na jas vaLda ... nego ja se uključio da malo vidim ima li života mimo čata, pa nikako neduškino pitanje da povežem sas razvojem teme ... mea culpa... :aha:

Adio
18-06-2011, 23:58
Možemo li je doživjeti kao nešto novo ili ćemo upoređivati sa starom ljubai,tražiti sličnosti i gušiti sebe..koliko smo slobodni i oslobođeni kad nam na prag pokuca ona...Nova Ljubav?

Konkretno...Kada zakuca nova ljubav, na staru ne mislis, mislis kao i na sve ostale...stare ;)

Moonster
19-06-2011, 00:00
Znas kako, uvek sam bila za to da je lakse biti ostavljen nego ostaviti, medjutim nije tako, sada shvatam, ali druga je tema.
I sve je stvar volje i zelje, jer ljubavi uvek ima, nekada ne sasvim dovoljno, i tu je kraj. Kada zelim, ja zelim, ne postoji prepreka ili razlog zasto necu ili ne mogu, a imam mogucnost.
I tu je meni najveci grc, u stvari najvise zao.


Uvek je bolje biti sam, nego sam u dvoje :aha: ili pak losem drustvu, lose po nas same!
Lakše je ostaviti, ali ne uvek, nekada je baš to najteže ali najneophodnije za sve.
Zavisi da li ljubavi ima ili nema i ako je ima koliko je uopšte ima.
Žaljenje je najveća šteta na duge staze, ali nekada nas i opomene da ne ponovimo istu ili sličnu grešku, najgore je kada ne poslušamo.
Najbolje je za određene ljude da budu sami, to je činjenica.

Moonster
19-06-2011, 00:01
Ma to su moji drugari i jedno i drugo, netje se ljuta na jas vaLda ... nego ja se uključio da malo vidim ima li života mimo čata, pa nikako neduškino pitanje da povežem sas razvojem teme ... mea culpa... :aha:
Ma kakvi da se neko ljuti, metla uvek može naknadno da pomete ono što odstupa od teme,a nas je razgovor odveo malo dalje :aha:

Sandokan
19-06-2011, 00:02
Konkretno...Kada zakuca nova ljubav, na staru ne mislis, mislis kao i na sve ostale...stare ;)

Ako si nekoga VOLEO, stekao si neke navike, razočarao si se, "naučio" kako treba da se ponašaš u odredjenim situacijama ..... i to se obriše gumicom, ne ostane ništa, negde ..... makar u podsvesti :hm:

Moonster
19-06-2011, 00:06
Ako si nekoga VOLEO, stekao si neke navike, razočarao si se, "naučio" kako treba da se ponašaš u odredjenim situacijama ..... i to se obriše gumicom, ne ostane ništa, negde ..... makar u podsvesti :hm:
Vidiš baš ovo što si naveo od ogromnog broja žena sam čuo kao klasičnu priču koju ponavljaju, ali vrlo brzo se utvrdi da lažu :aha:

naki
19-06-2011, 00:12
Bogami, mnogo vise njih slaze o tome, nego sto to ucine...Jock, neke stvari se ne zaboravljaju, a nazalost neki ni ne potisnu...Pa to implementiraju u buduce odnose...

Adio
19-06-2011, 00:12
Vidiš baš ovo što si naveo od ogromnog broja žena sam čuo kao klasičnu priču koju ponavljaju, ali vrlo brzo se utvrdi da lažu :aha:

Zasto?
Nisu lagale nego prikrivale.
Kada me prodju emocije, prosle su me, nema tu sta dalje.

Moonster
19-06-2011, 00:14
Zasto?
Nisu lagale nego prikrivale.
Kada me prodju emocije, prosle su me, nema tu sta dalje.
To bih i ja voleo da znam, čisto radi saznanja :aha:
Nemoj mi molim te to o tome da je razlika u prećutkivanju i laganju :haha:
Ok, prikrile su, jaka razlika, suština je ista, neiskrenost = laž :aha:
Onda si retkost.

Adio
19-06-2011, 00:16
Lakše je ostaviti, ali ne uvek, nekada je baš to najteže ali najneophodnije za sve.
Zavisi da li ljubavi ima ili nema i ako je ima koliko je uopšte ima.
Žaljenje je najveća šteta na duge staze, ali nekada nas i opomene da ne ponovimo istu ili sličnu grešku, najgore je kada ne poslušamo.
Najbolje je za određene ljude da budu sami, to je činjenica.

Slazem se u potpunosti, zato i secem na samom pocetku, jer je svaki dalji trud uzaludan.
Al dobro, pogresi coek pa i ja neki put :aha:

Sandokan
19-06-2011, 00:17
Zasto?
Nisu lagale nego prikrivale.
Kada me prodju emocije, prosle su me, nema tu sta dalje.

Zašto stalno insistiraš na emocijama .... pričamo o životnoj školi u kojoj smo pet puta iz kašike sve sebi prosuli u krilo ali sada to više ne radimo :aha:

Moonster
19-06-2011, 00:17
Slazem se u potpunosti, zato i secem na samom pocetku, jer je svaki dalji trud uzaludan.
Al dobro, pogresi coek pa i ja neki put :aha:
Isto tako, ali sve ređe i ređe, na odličnom sam putu :aha:

Adio
19-06-2011, 00:20
To bih i ja voleo da znam, čisto radi saznanja :aha:
Nemoj mi molim te to o tome da je razlika u prećutkivanju i laganju :haha:
Ok, prikrile su, jaka razlika, suština je ista, neiskrenost = laž :aha:
Onda si retkost.

Ja nemam taj problem, kazem sta imam i kako stvari stoje, pa ko prihvati prihvati, naravno ako je igrac protiv koga igram fer, ako nije...pa uvek imam inspiracije za neciji bezobrazluk.
U tome i jeste poenta, jer je sujeta cudo :aha:

Adio
19-06-2011, 00:21
Zašto stalno insistiraš na emocijama .... pričamo o životnoj školi u kojoj smo pet puta iz kašike sve sebi prosuli u krilo ali sada to više ne radimo :aha:

Pricali smo koliko se secam o proslim ljubavima u odnosu na nove, druge jel? Ili sam ja nesto pobrkala?

naki
19-06-2011, 00:22
Ooooo sujeta nije dobra... Ni ne donosi postene rabote...:raz_088:

Moonster
19-06-2011, 00:22
Ja nemam taj problem, kazem sta imam i kako stvari stoje, pa ko prihvati prihvati, naravno ako je igrac protiv koga igram fer, ako nije...pa uvek imam inspiracije za neciji bezobrazluk.
U tome i jeste poenta, jer je sujeta cudo :aha:
Sujeta ili samoživost pitanje je sada ? :hm:
Ulažem kviska na samoživost :aha:

naki
19-06-2011, 00:23
Uuuuuu samozivost... Jos grdje... :raz_088:

Adio
19-06-2011, 00:24
Moze se i tako reci, samo...ti samozivi nisu nizasta sposobni!

naki
19-06-2011, 00:49
Eeeeee ti samozivi jesu sposobni za nesto...Da sebi ugode... :raz_088:

Moonster
19-06-2011, 00:54
Itekako sebi ugode, ali uvek na štetu svih drugih. Nije problem u ugađanju već u bezobzirnosti prema drugima :aha:

naki
19-06-2011, 00:57
E ima i tu kvaka... Nikad oni sebi nece ugoditi u potpunosti, jer tajna totalnog ispunjenja je i kada se druga strana tako oseca...Ali samozivi to ne znaju... :raz_088:

naki
19-06-2011, 00:58
Kad sam rekla druga strana da se tako oseca...Mislila sam da joj bude ugodjeno... Pih...Ma da svima bude lepo :pusi:

Moonster
19-06-2011, 00:59
E ima i tu kvaka... Nikad oni sebi nece ugoditi u potpunosti, jer tajna totalnog ispunjenja je i kada se druga strana tako oseca...Ali samozivi to ne znaju... :raz_088:
Da istina potpuna, samo njima i nije bitno da drugome ikada na bilo koji način ugode :aha:
Najveća ironija je u tome što se od samoživih najviše čuju priče o nečijoj tuđoj samoživosti :aha:

naki
19-06-2011, 01:01
Sto bi rekli, slepi su kod ociju... :raz_088: E kad su takvi, ostace samo...Kad tad... Pa ako im dodje iz glave u dooope, dobro je, mozda se spasu...Ako ne...Ostaju robovi svoje osobine...

Moonster
19-06-2011, 01:02
Ma nije im ni bitno, a i ja što sam stariji sve više delim njihovo mišljenje, da nije ni bitno uopšte :aha:

naki
19-06-2011, 01:04
Ako njima nije bitno, nije ni meni... Ali taki ne trebaju u zivotu...Mozda se jednom za..ebes pa ih primis, ali drugi put...Jock :pusi:

Moonster
19-06-2011, 01:06
Najbolje je ne primati i vrata zazidati dobro :pusi:

naki
19-06-2011, 01:10
Ili im napraviti putokaz kojim bi takvi skrenuli drugim smerom od tebe :pusi: !

Moonster
19-06-2011, 01:12
Ili im napraviti putokaz kojim bi takvi skrenuli drugim smerom od tebe :pusi: !
Bolji je zid, provereno :pusi:

naki
19-06-2011, 01:20
Je li bez prozora? :raz_088:

Moonster
19-06-2011, 01:21
Je li bez prozora? :raz_088:
Bunker totalni :pusi:

naki
19-06-2011, 01:23
Uuuuuuuuuuu el trebaju i neke besne kuce ispred njega? :mrgreen:

Moonster
19-06-2011, 01:24
Uuuuuuuuuuu el trebaju i neke besne kuce ispred njega? :mrgreen:
Jock, prenapregnuti beton nikada nije izneverio, dovoljna je tajna lokacija :pusi:

naki
19-06-2011, 01:25
Negde u divljini? Ili medju masom? Najbolje se sakriti u guzvi... :pusi:

Moonster
19-06-2011, 01:28
Negde u divljini? Ili medju masom? Najbolje se sakriti u guzvi... :pusi:
Hajde ovako, logika je obično sledeća, knjiga se najbolje sakrije u biblioteci, prema tome u masi bi bilo najlogičnije, ali nekada je bolja divljina, daje bolje mogućnosti odgovora u slučaju napada :pusi:

Sandokan
19-06-2011, 10:19
Pricali smo koliko se secam o proslim ljubavima u odnosu na nove, druge jel? Ili sam ja nesto pobrkala?

Bitje da sam ja pogresno shvatio i razumeo da je pitanje to na koji način iskustva i navike koje smo stekli u prethodnim vezama utiču na naše ponašanje u novoj vezi. Što se neraščićenih emocija koje vučemo iz prethodne veze, naravno da se slažem da je apsolutno najbitnije raščistiti sa avetima prošlosti, jer u suprotnom nema ništa od nove priče .....

Adio
19-06-2011, 12:23
Bitje da sam ja pogresno shvatio i razumeo da je pitanje to na koji način iskustva i navike koje smo stekli u prethodnim vezama utiču na naše ponašanje u novoj vezi. Što se neraščićenih emocija koje vučemo iz prethodne veze, naravno da se slažem da je apsolutno najbitnije raščistiti sa avetima prošlosti, jer u suprotnom nema ništa od nove priče .....

Pogresno sam i ja razumela :aha:
Ako na bilo koji nacin odes ili budes ostavljen i bude ti tesko pa i prodje odredjeno vreme, uvek ostane neki model ponasanja koji pratis, iz tezih prica kada ima previse emocija, mora biti neke posledice, bar malo, ali to se sve vremenom popravi ako nemas strah od novog povredjivanja, a toga i ima svaki put kada krenes u neku novu pricu, dakleM rizik uvek postoji samo je besmisleno voditi se stalno njime...sta ako?

mica
19-06-2011, 15:38
Možemo li je doživjeti kao nešto novo ili ćemo upoređivati sa starom ljubai,tražiti sličnosti i gušiti sebe..koliko smo slobodni i oslobođeni kad nam na prag pokuca ona...Nova Ljubav?

Ne uporedjujem,prosto je nekako besmisleno..jer kad uhvatim sebe da to radim,znaci da jos nisam spremna za novo..a istina je da jako tesko se zaljubljujem u poslednje vreme :( nisam emotivno slobodna i zato ne ulazim u nove veze,dok ne izbacim ovu :mirka: iz glave..eventualno dolazi u obzir neka kombinacija ali to je sve kratkog daha..

Lilu
19-06-2011, 16:17
ma mico, stara se izbacuje iz glave samo kad se nadje nova... ljubav se ljubavlju leci... sve dok ne nadjes novu ta stara se mota po glavi, sad da li u pozitivnom ili negativnom kontekstu, ali mota se... zato, ako hoces staru da izbacis iz glave, oma trazi novu :pusi:

mica
19-06-2011, 16:18
ma mico, stara se izbacuje iz glave samo kad se nadje nova... ljubav se ljubavlju leci... sve dok ne nadjes novu ta stara se mota po glavi, sad da li u pozitivnom ili negativnom kontekstu, ali mota se...


pa ti znas najbolje da vec godinu ebenih dana ne mozem da je izbacim i da sam pokusavala al avaj :aha:..glupavi mazohista...

Lilu
19-06-2011, 16:20
cek da te pitam nesto, znam ja tebe podugo, sta si pricala za onu ljubav pre ove koju hoces da izbacis iz glave? jel ti se mota sad ona predhodna po glavi? a umirala si...

Man
19-06-2011, 16:21
istrujemo zlo i uterujemo dobro :P

šifra: krivi stojko

Man
19-06-2011, 16:22
cek da te pitam nesto, znam ja tebe podugo, sta si pricala za onu ljubav pre ove koju hoces da izbacis iz glave? jel ti se mota sad ona predhodna po glavi? a umirala si...

čupava se i meni mota po glavi a da neće mici :kk:

mica
19-06-2011, 16:22
cek da te pitam nesto, znam ja tebe podugo, sta si pricala za onu ljubav pre ove koju hoces da izbacis iz glave? jel ti se mota sad ona predhodna po glavi? a umirala si...

jok more..oladila sam se :aha: al nekako je ova uspela da pregazi onu,tako lako..a sad nikako da nadjem nekog ko moze da pregazi ovu :)

kojica
19-06-2011, 16:24
Koga treba da ugazimo. :sr-kalas::sr-kalas::sr-kalas:

Profesionalni ugazivač... :lol:

mica
19-06-2011, 16:40
Koga treba da ugazimo. :sr-kalas::sr-kalas::sr-kalas:

Profesionalni ugazivač... :lol:

ae,idemo pravac u Nis..:aha:

Sandokan
19-06-2011, 16:47
Pogresno sam i ja razumela :aha:
Ako na bilo koji nacin odes ili budes ostavljen i bude ti tesko pa i prodje odredjeno vreme, uvek ostane neki model ponasanja koji pratis, iz tezih prica kada ima previse emocija, mora biti neke posledice, bar malo, ali to se sve vremenom popravi ako nemas strah od novog povredjivanja, a toga i ima svaki put kada krenes u neku novu pricu, dakleM rizik uvek postoji samo je besmisleno voditi se stalno njime...sta ako?
Ma razumemo se mi :aha: ..... ja sam samo teo da pitam dal i polseM tog odredjenog vremena ostaju trajne posledice (potpuno nevezane za konkretnu osobu xyz) .... ja mislim da DA ... i u suštini to je bio moj odgovor na ovu temu

Adio
19-06-2011, 16:58
Ma razumemo se mi :aha: ..... ja sam samo teo da pitam dal i polseM tog odredjenog vremena ostaju trajne posledice (potpuno nevezane za konkretnu osobu xyz) .... ja mislim da DA ... i u suštini to je bio moj odgovor na ovu temu

Pa ne znam, iskreno da ti kazem. Jedino to sto sam jos zatvorenija i hladnija prema bilo kome ko zeli bar malo kao muskarac da mi se priblizi. Jednostavno imam taj gard i sve moze da bude super ali sam kao led ledena, prosto numem :aha:
Ili mi se nisu toliko svideli da se dovoljno opustim.
Da ostavi trajne posledice? Ne ne i ne, kada god se udaris, kazes "Jao" protrljas, nastavis dalje i zaboravis. Eto...bilo tako svaki put pa ce biti i opet...ih...

Sandokan
19-06-2011, 17:02
Pa ne znam, iskreno da ti kazem. Jedino to sto sam jos zatvorenija i hladnija prema bilo kome ko zeli bar malo kao muskarac da mi se priblizi. Jednostavno imam taj gard i sve moze da bude super ali sam kao led ledena, prosto numem :aha:
Ili mi se nisu toliko svideli da se dovoljno opustim.
Da ostavi trajne posledice? Ne ne i ne, kada god se udaris, kazes "Jao" protrljas, nastavis dalje i zaboravis. Eto...bilo tako svaki put pa ce biti i opet...ih...
Čekaj pokidala mi se tetiva i svaki put kad pokušam da zakoračim na tu stranu zaboli me i ondaK izbegavam da gazim na tu nogu :aha: neje to samo ogrebotina koja će da zaraste :nene: ..... al ja sam samo jedan matori lajavi krelac ..... koji voli da misli kano i ti :cmok:

Adio
19-06-2011, 17:08
Čekaj pokidala mi se tetiva i svaki put kad pokušam da zakoračim na tu stranu zaboli me i ondaK izbegavam da gazim na tu nogu :aha: neje to samo ogrebotina koja će da zaraste :nene: ..... al ja sam samo jedan matori lajavi krelac ..... koji voli da misli kano i ti :cmok:

Prihvatanje je jedan od nacina "ici dalje" ;)

Ma...ne postoji nista sto u zivotu nije neprihvatljivo, boze moj :aha: i tetiva se da izleciti :lol:

Zak
19-06-2011, 17:45
http://bear.gerbergear.com/knives/ultimate-knife/

Flertusa Cipelic
19-06-2011, 17:49
Možemo li je doživjeti kao nešto novo ili ćemo upoređivati sa starom ljubai,tražiti sličnosti i gušiti sebe..koliko smo slobodni i oslobođeni kad nam na prag pokuca ona...Nova Ljubav?

Ja sa, ta koja jesam, bas zbog svoje "istorije" .
Uporedjivanje ne mora znaciti da trazimo mane vec samo pravimo paralelu,
ili pokusavamo da nadjemo nacin da se nesto resi.

mikili
19-06-2011, 18:38
meni je svaka nova ljubav bila drugacija,donosila drugacija iskustva reakcije..nisam uporedjivala,prethodna je ,ako je prestala izbrisana...jedino kad sam naletala na osobe sa istim obrazcem ponasanja,palila mi se neka sijalica u glavi sto je bilo dovoljno da prekinem kontakte.

Flertusa Cipelic
19-06-2011, 18:40
meni je svaka nova ljubav bila drugacija,donosila drugacija iskustva reakcije..nisam uporedjivala,prethodna je ,ako je prestala izbrisana...jedino kad sam naletala na osobe sa istim obrazcem ponasanja,palila mi se neka sijalica u glavi sto je bilo dovoljno da prekinem kontakte.

Uvek sam se divila ljudima koji to mogu :)
Ja sam totalno tip koji ceni svako iskustvo koje mi se desilo i ne zaboravljam..

Adio
19-06-2011, 18:47
meni je svaka nova ljubav bila drugacija,donosila drugacija iskustva reakcije..nisam uporedjivala,prethodna je ,ako je prestala izbrisana...jedino kad sam naletala na osobe sa istim obrazcem ponasanja,palila mi se neka sijalica u glavi sto je bilo dovoljno da prekinem kontakte.

Meni taj momenat odluke da se nekome ne javljas i prosto izbrises nekog, nije jasan. Ja sa svima njima sam i dalje ok, javimo se, neke cak i vidjam, jedino sto su te neke emocije prosle, ali smo i dalje ok.
I ne prekidam kontakte, posle dobrog sexa mozmo i pivo da popijemo...i da se secamo :mrgreen:

Adio
19-06-2011, 18:49
Uvek sam se divila ljudima koji to mogu :)
Ja sam totalno tip koji ceni svako iskustvo koje mi se desilo i ne zaboravljam..

Bilo bi glupo da se zaboravi, a i kako mozes. Pa to je deo tebe, neceg sto si sada, ne? To su ljudi koji su sa tobom delili dan

Flertusa Cipelic
19-06-2011, 18:50
Bilo bi glupo da se zaboravi, a i kako mozes. Pa to je deo tebe, neceg sto si sada, ne? To su ljudi koji su sa tobom delili dan

Sta dan, krevet :lol:

Adio
19-06-2011, 18:52
Pih, krevet, to moz sa svakim :lol:

Flertusa Cipelic
19-06-2011, 18:55
Pih, krevet, to moz sa svakim :lol:

Iju :pada: Kako sa svakim? :lol:

Adio
19-06-2011, 19:06
Iju :pada: Kako sa svakim? :lol:

Pa lepo, zar sex nije fizioloska potreba, kao i krevet na kome spavas :lol:

Flertusa Cipelic
19-06-2011, 19:07
Pa lepo, zar sex nije fizioloska potreba, kao i krevet na kome spavas :lol:

:lol: Meni je sex emocionalna potreba.
A i krevet biras :lol:

Adio
19-06-2011, 19:08
Francuski ili onaj stiskavac :lol:

Flertusa Cipelic
19-06-2011, 19:12
Single bad? :lol:
Jok ja samo saS baldahini (obrisace nas Kvince :qq:)
I da volim kad je veliki :rumenko:

Adio
19-06-2011, 19:15
Single bad? :lol:
Jok ja samo saS baldahini (obrisace nas Kvince :qq:)
I da volim kad je veliki :rumenko:
El ti pamtis sex i osobu (e) ili krevet i baldahiMe? :lol:
Veliki, ma...bolje mali ali tehnicki ispravan :lol:
Nek brise, sta fali :mrgreen:

Flertusa Cipelic
19-06-2011, 19:19
El ti pamtis sex i osobu (e) ili krevet i baldahiMe? :lol:
Veliki, ma...bolje mali ali tehnicki ispravan :lol:
Nek brise, sta fali :mrgreen:

Ja pamtim hotelske sobe :mrgreen:
Ozbiljno sada, pamtim i sex i osobu, neodvojivo mi je ;)

Adio
19-06-2011, 19:20
Ja pamtim hotelske sobe :mrgreen:
Ozbiljno sada, pamtim i sex i osobu, neodvojivo mi je ;)

Iskusno, nema sta :mrgreen:

Flertusa Cipelic
19-06-2011, 19:22
Iskusno, nema sta :mrgreen:

Ja sam postenazena.com

Adio
19-06-2011, 19:24
Ja sam postenazena.com

I nevina verovatno :mrgreen:

Salim se malo!
:cmok:

Flertusa Cipelic
19-06-2011, 19:26
Iju pa narFski :roll:
:cmok:

mikili
19-06-2011, 20:20
Meni taj momenat odluke da se nekome ne javljas i prosto izbrises nekog, nije jasan. Ja sa svima njima sam i dalje ok, javimo se, neke cak i vidjam, jedino sto su te neke emocije prosle, ali smo i dalje ok.
I ne prekidam kontakte, posle dobrog sexa mozmo i pivo da popijemo...i da se secamo :mrgreen:
cuj...a sta ti je nejasno..raskinemo.on se posle mesec dana ozeni drugom,sto po meni znaci da je imao paralelnu vezu,i sad bih ja trebala da se druzim s njim i da sam ok..ili da mu se javljam a on okrece glavu kao ne vidi me...bas nesto i nisam imala zelju za tim:raz_088:

Adio
19-06-2011, 20:28
cuj...a sta ti je nejasno..raskinemo.on se posle mesec dana ozeni drugom,sto po meni znaci da je imao paralelnu vezu,i sad bih ja trebala da se druzim s njim i da sam ok..ili da mu se javljam a on okrece glavu kao ne vidi me...bas nesto i nisam imala zelju za tim:raz_088:

pa to je onda to
nema tu sta dalje
mada...imala sam ja drugaricu koja se posle 3 godine pomiri sa deckom, godinu dana bili zajedno ali ona nastavi po starom izivljavanja ko i ranije...i naravno on raskine. posle par meseci ozeni se sa nekom droljom iz inata.

moje sve price su povrsne, ja prosto numem ...eto :aha:
bilo je da su teli i mogli ali ja nisam :(
bilo je jednom da sam ja tela al nije...eto i to

mikili
19-06-2011, 20:34
kad naletis na pravog..umeces..:bisa:

Adio
19-06-2011, 20:36
kad naletis na pravog..umeces..:bisa:

numem al naletela :bisa:

Lujka
20-06-2011, 04:30
Možemo li je doživjeti kao nešto novo ili ćemo upoređivati sa starom ljubai,tražiti sličnosti i gušiti sebe..koliko smo slobodni i oslobođeni kad nam na prag pokuca ona...Nova Ljubav?

Naravno da ce to biti nesto novo, drugacije bez obzira sto ce (verovatno vremenom) neke stvari mozda biti slicne ili iste sa prethodnom ljubavi. Ali, mislim da je najgora varijanta uporedjivati je i traziti u nekoj novoj ljubavi bilo sta (uglavnom ono lepo) sto smo imali u prethodnoj vezi :nono: a da u novoj (trenutno) nema ili ima ali u drugacijoj formi, a mi ne vidimo i ne prepoznajemo. To je samo jedan od dokaza da je jos uvek nismo preboleli. Ono sto je bilo bilo je i proslo. Tek kada se toga "resimo" postajemo slobodni i oslobodjeni proslosti i rasirenih ruku, cistog uma, otvorenog srca, ulazimo u nesto novo, uzbudljivo zeljni da upoznamo pa mozda i zavolimo jos vise nego onu prethodnu ljubav.

QueenOfClubs
21-06-2011, 06:16
Možemo li je doživjeti kao nešto novo ili ćemo upoređivati sa starom ljubai,tražiti sličnosti i gušiti sebe..koliko smo slobodni i oslobođeni kad nam na prag pokuca ona...Nova Ljubav?
Можемо и једно и друго.
Даклем, зашто упоређивање са старом љубави мора бити негативно и синоним за гушење?
Баш напротив, кад се осврнем, видим да су ми љубави све лепше и лепше.
Зашто не упоредити – ух, како ми је дивно, да сам знала пре бих завршила са старом...
;)

naki
22-06-2011, 01:36
Tako je Kvini :mrgreen:! Podignute glave, sa pogledom u buducnost :pusi:!

DaDole
23-06-2011, 07:47
Ako ti ne osecas da je to to, ondak iako moze delovati kao lepo, ipak nije...A to bi ti vrlo dobro znala. Tako da, trazi dalje :mrgreen:

Mišljenja sam da ljubav ne treba tražiti,niti čekati ..možda samo željeti je i prepoznati kad se desi..jer,ona uglavnom dođe sama,nepozvana i zatekne nas nespretne i začuđene ...treba joj samo otvoriti vrata:)

DaDole
23-06-2011, 07:52
Можемо и једно и друго.
Даклем, зашто упоређивање са старом љубави мора бити негативно и синоним за гушење?
Баш напротив, кад се осврнем, видим да су ми љубави све лепше и лепше.
Зашто не упоредити – ух, како ми је дивно, да сам знала пре бих завршила са старом...
;)

Slažem se da je to pozitivan način razmišljanja jer ljubav mora imati svoju evoluciju,onaj razvojni put u kojem uzimamo i gradimo bolje od boljeg..ali svedoci smo čestog žala za "prethodnim" a on se nekako događa kad nam tamo,u prošloj ljubavi ostane neka emocija koju nismo ugasili..

DaDole
23-06-2011, 07:57
Ja sa, ta koja jesam, bas zbog svoje "istorije" .
Uporedjivanje ne mora znaciti da trazimo mane vec samo pravimo paralelu,
ili pokusavamo da nadjemo nacin da se nesto resi.

Upoređivanje uvijek može biti ka traženju ili mana ili vrlina i dobro je da je tako:)
Pokušavamo da nađemo način(kako kažeš) da se nešto riješi,ali i da se nešto ne desi,ne ponovi..ali,tu se krije velika opasnost:
jer šta ako samim tim počnemo da kalkulišemo..svako mjerenje i u poređivanje može nas odvesti u taj proces:hm:

naki
23-06-2011, 21:00
Nas Mika je sve objasnio...
"Svaki put moraš iznova znati da voliš bolje, da voliš jače.
Ne da se vadiš. Ne da se tešiš.
Već da se istinski do neba smešiš." :pusi:

marlon
25-06-2011, 21:47
Možemo li je doživjeti kao nešto novo ili ćemo upoređivati sa starom ljubai,tražiti sličnosti i gušiti sebe..koliko smo slobodni i oslobođeni kad nam na prag pokuca ona...Nova Ljubav?

jok nedo...ne moz' to tako....

Ruby
25-06-2011, 23:00
nema ljubavi

naki
26-06-2011, 00:14
kako nema? ja cula drugacije :raz_088:

DaDole
27-06-2011, 09:13
kako nema? ja cula drugacije :raz_088:

dobro si ti čula maro:)