PDA

Pogledaj Punu Verziju : faktor



ribizla
20-07-2011, 18:39
koji faktor koristiti za suncanje?!
koja "marka" je najbolja?!
i kako se najbolje zastiti od opekotina, i crvenila?!

ps. ovo pitam zbog sebe najvishe :haha:

причалица
20-07-2011, 18:42
pa...svaki koji koristiš u velikim količinama je dobar. uvek treba da ga namažeš još u sobi, da lepo koža upije i da se mackaš posle plivanja.
mada, mi najviše koristimo ''niveu'' dok malo ne nabacimo boju, a onda samo maslinovo ulje :) tj. ja koristim maslinovo ulje, a ove moje neka ulja sa niskim spf.
najjači spf koji smo koristili je 20 i nešto, ali ga posle smanjimo...jer s tim nikad da pocrniš....bar plavuše nikako da pocrne.

ribizla
20-07-2011, 18:51
:aha:
sta podrazumeva to u velikoj kolicini?! :haha:
znaci posle kupanja, tushiranje pa mackanje?! smara brate to :aha:

znaci ne treba veliki faktor?!
ja sam do prosle godine kupovala Carotne.. ali ovde godine sam resila da uzmem Niveu. :) oko 25 spf pa posle tek 5 dana da uzmem ulje neko :g:

Zolton
20-07-2011, 18:51
pantenol je za sve najbolji

ribizla
20-07-2011, 18:52
ja prosle godine morala kupim Jomelope melem :aha: izgorela bila .. :( bolelo.. peklo.. :aha:

причалица
20-07-2011, 18:54
:aha:
sta podrazumeva to u velikoj kolicini?! :haha:
znaci posle kupanja, tushiranje pa mackanje?! smara brate to :aha:

znaci ne treba veliki faktor?!
ja sam do prosle godine kupovala Carotne.. ali ovde godine sam resila da uzmem Niveu. :) oko 25 spf pa posle tek 5 dana da uzmem ulje neko :g:

''u ogromnoj količini'' mislim na to da svaki put kad izađeš iz vode (prvih dana) namažeš kožu. neko to ne radi, pa izhleda kao rak. deluje mi da imaš belu kožu i da možeš lako da izgoriš.
kad vidiš da si dobila bojicu, onda možeš i neki niži spf da koristiš.
mislim da je ''nivea'' odlična za te prve dane, a posle je bezveze jer je toliko dobra da nikako da pocrniš :lol:
volim tih kasnijih dana da koristim ulja, jer se onda voda od kupanja samo slije niz kožu i ne moraš često da se mackaš :)

ribizla
21-07-2011, 06:15
''u ogromnoj količini'' mislim na to da svaki put kad izađeš iz vode (prvih dana) namažeš kožu. neko to ne radi, pa izhleda kao rak. deluje mi da imaš belu kožu i da možeš lako da izgoriš.
kad vidiš da si dobila bojicu, onda možeš i neki niži spf da koristiš.
mislim da je ''nivea'' odlična za te prve dane, a posle je bezveze jer je toliko dobra da nikako da pocrniš :lol:
volim tih kasnijih dana da koristim ulja, jer se onda voda od kupanja samo slije niz kožu i ne moraš često da se mackaš :)

:g: vazi mama :g:

:haha:

kojica
21-07-2011, 06:28
Ništa ja tim kremama ne verujem.. :nene: Najsigurnije je skloniti se sa sunca.
Iako se ne sunčaju i od 11 do 5 su zamračenoj zatvorenoj prostoriji, moji klinci svako
letovanje završe tako što se kupaju u majcama.. :sad:

Obično uzimam najveći faktor i to kreme za bebe. Nešto računam da za bebe prave
bar malo kvalitetnije. Nisu providne (pokrivaju) i malo su masnije pa se ne ispiraju
lako u vodi.

ribizla
21-07-2011, 06:32
ja sma od onih sto bih da bezi u hotel od 11 do 5 .. ali do ove godine svima sam se nesto prilagodjavala.. :aha: pa ostanem ceo dan na jbnom plazi i izgorim :aha:
ali ove godine :nene:
idem u 11h u sobu.. u 5 izlazim.. :aha:
i bicem crna go cigance :haha:

+ niveu kupujem pa sta mi Bog da. xD (i ponecu melem za opekotine za svaki slucaj :aha: )

kojica
21-07-2011, 06:36
Evo imaš jednu Pričinu temu o sunčanju. Možda pomogne:
http://razbibriga.net/showthread.php/1401-sunčanje

ribizla
21-07-2011, 07:18
odlicno, pogledacu posle :D
:g:

причалица
21-07-2011, 13:20
Evo imaš jednu Pričinu temu o sunčanju. Možda pomogne:
http://razbibriga.net/showthread.php/1401-sunčanje

:bravo: ja nisam mogla da je nađem