PDA

Pogledaj Punu Verziju : Biznis plan



kojica
05-08-2011, 08:16
za oporavak Srbije

šta mislite da mi iz Beograda prodamo šta imamo
i
za te novce negde u unutrašnjosti kupimo stan/kuću
a za ostatak pokrenemo neki biznis.. :hm:

Ne razumem što smo se svi stisli u ove betone, de kvadrati koštaju koliko
hektari tamo negde.

minjon
05-08-2011, 08:20
...moze... ja predlazem kad se sve proda da pare stoje kod mene... :)

...znaci biznis plan je da sadimo papriku na tim hektarima...?... ako sam dobro shvatio...

kojica
05-08-2011, 08:23
Ovo je ozbiljan bizmis plan. Nemoj da ste pomislili da se šalim.

Srbija nam je nenaseljena. Svi smo se stisli u Beograd i na kraju će samo on da
nam ostane. A i nije neki život ovde u Beogradu. Svi smo nešto ko na spidu.
Vazda nekud jurimo i žurimo i nikud ne stižemo.

Evo na primer. Prodam ovde stan za 50 000, a u okolini Pirota mogu da kupim
kuću za 5 000 i ostaje mi 45 000 da počnem neki posao. :hm:

kojica
05-08-2011, 08:24
...moze... ja predlazem kad se sve proda da pare stoje kod mene... :)

...znaci biznis plan je da sadimo papriku na tim hektarima...?... ako sam dobro shvatio...

Brate mili.. :qq: za papriku ti i ne treba neko ulaganje.. to bi bio više neki hobi.. :lol:

причалица
05-08-2011, 08:29
kojice, odličan ti je plan...ali, na primer, moja deca ne bi htela ni da čuju da se sele iz beograda :(

kojica
05-08-2011, 08:30
Znači moram da ga sprovedem dok su još mali i ništa se ne pitaju. :hm:

minjon
05-08-2011, 08:33
Brate mili.. :qq: za papriku ti i ne treba neko ulaganje.. to bi bio više neki hobi.. :lol:

...pa sta da radimo na tim hektarima... brate kojo...

...inace za pocetak ce ti ostati 40 hiljada... posto cu ja pozajmiti pet somica...:lol:

minjon
05-08-2011, 08:35
kojice, odličan ti je plan...ali, na primer, moja deca ne bi htela ni da čuju da se sele iz beograda :(

...neee, u gradu cemo ostaviti jedan stan... i u njega sabiti svu decu... :lol:

причалица
05-08-2011, 08:36
da.
htela ja pre 6 godina tačno da uradim to što si rekla i mislim da je već bilo polukasno :(
htela da prodam stan(ove) i da odem negde u okolinu arilja i sve tako....našla fenomenalnu kuću za 16 hiljada evra :) izračunala sam sve. kad, ne lezi vraže! starija ni da čuje...a mlađa mislim da ne bi imala ništa protiv...ali, ne mogu takvu odluku da dodnosim bez saglasnosti svih.
mm se složio, ali - on se uvek slaže.
i onda, kroz glavu mi je prošalo šta me sve čeka - studije, eventualne bolesti (za svaku sitnicu moram za beograd) i onda sam polako digla ruke od svega :(

kojica
05-08-2011, 08:40
...pa sta da radimo na tim hektarima... brate kojo...

...inace za pocetak ce ti ostati 40 hiljada... posto cu ja pozajmiti pet somica...:lol:
Dogovoreno. Bez kamate na dve godine.

Hektari su odlični za papriku, suncokret, duvan, vinovu lozu i još ponešto.
Al ne bih se ja nešto na hektare oslanjala. Vidi šta malinarima rade.. :qq: i to
iz godine u godinu.. upropastiše ljude..

Neki turizam ili trgovina.. :hm:

slonce
05-08-2011, 08:49
nije vama dobro :lol:

причалица
05-08-2011, 08:51
nije vama dobro :lol:

što?

kojica
05-08-2011, 08:51
da.
htrela ja pre 6 godina tačno da uradim to što si rekla i mislim da je već bilo polukasno :(
htela da prodam stan(ove) i da odem negde u okolinu arilja i sve tako....našla fenomenalnu kuću za 16 hiljada evra :) izračunala sam sve. kad, ne lezi vraže! starija ni da čuje...a mlađa mislim da ne bi imala ništa protiv...ali, ne mogu takvu odluku da dodnosim bez saglasnosti svih.
mm se složio, ali - on se uvek slaže.
i onda, kroz glavu mi je prošalo šta me sve čeka - studije, eventualne bolesti (za svaku sitnicu moram za beograd) i onda sam polako digla ruke od svega :(
eto.. čim je to i tebi palo na pamet, mora da sam genije.. :cmok:

Pa dobro, studije čekaju decu, a nas lekari. I ja sam o tome razmišljala.
Al mi se nekako čini da će mi manje lekari trebati ako se maknem odavde... :hm:
Fakulteta ima i u Pirotu i u Nišu. Njima je tamo Niš jaako daleko, pa deci plaćaju
stan dok studiraju. Ovde ako budu studirai u Zemunu, pre bi od Pirota do
Niša stigli. :lol:

kojica
05-08-2011, 08:55
nije vama dobro :lol:

Skroz mi nije dobro. :qq:
Na kraju ću otići tamo na dva dana i to će mi biti sve do sledeće godine. Ko i uvek. :lol:

Al ajde nešto da pričamo, kao... dok Konan nije video temu...:haha:

причалица
05-08-2011, 08:56
eto.. čim je to i tebi palo na pamet, mora da sam genije.. :cmok:

Pa dobro, studije čekaju decu, a nas lekari. I ja sam o tome razmišljala.
Al mi se nekako čini da će mi manje lekari trebati ako se maknem odavde... :hm:
Fakulteta ima i u Pirotu i u Nišu. Njima je tamo Niš jaako daleko, pa deci plaćaju
stan dok studiraju. Ovde ako budu studirai u Zemunu, pre bi od Pirota do
Niša stigli. :lol:

znam ja da bi život doneo prilagođavanja, ali nisam to mogla da objasnim kako treba. možda nisam imala snage, ne znam....kolebalo me je i to što mm ne zna ništa od onih običnih poslova vezanih za struju i vodu, a sama znaš da oko kuće uvek ima nekog posla - dakle, nisam bila sigurna da sam mogla tu da se oslonim na njega...
i tako, moja ideja bi potopljena kao ''titanik''.
ali, mislim da ideja jeste dobra, stvarno.

slonce
05-08-2011, 09:06
što?

odakle da pocnem :lol:

zivim na selu i mogu ti reci da od poljoprivrede se ne zivi...prezivljava da ali ne zivi.

idilicno ste ovo zamislili ali na terenu situacija je mnogo drugacija.ajd da uzmemo za primer latifundiju...poljoprivredno dobro od nekoliko hektara.ne mora ni toliko.nek bude i hektar.100 ari...to treba poorati,posaditi,podjubriti,prekopati,pocupati travu,zaliti...strahovati od vremenskih nepogoda i trzisne cene koja se uvek obara kad dodje berba useva,berba,transport...i sto i jedna zayebancija...e sad
pored semena i djubriva koje se kupuje potrebna je i mehanizacija...traktor sa prikljucnim masinama,freza kao manja pomocna masina za freziranje i kopacanje...kombajn kao velika masina za vrsu zita itd...sem troskova odrzavanja i goriva od ove godine se placa i registracija.relativno nije skupa...recimo 3000 dinara za traktor ali se takodje registruju i prikljucne masine...pa te sve izadje na 10000 minimum...jednom recju sve sto je na tockovima placa se...osim volovske zaprege...tehnicki pregled je tek pesma...dodje haraclija sa dva pandura...vidi...imas traktor daj pare.toliko o bezbednosti na putu.

mrzi me vise da pisem :neutral:

kojica
05-08-2011, 09:07
znam ja da bi život doneo prilagođavanja, ali nisam to mogla da objasnim kako treba. možda nisam imala snage, ne znam....kolebalo me je i to što mm ne zna ništa od onih običnih poslova vezanih za struju i vodu, a sama znaš da oko kuće uvek ima nekog posla - dakle, nisam bila sigurna da sam mogla tu da se oslonim na njega...
i tako, moja ideja bi potopljena kao ''titanik''.
ali, mislim da ideja jeste dobra, stvarno.
Razumem. Konan pristaje samo na dobre biznis planove, tako da ću morati dobro da
osmislim sve.
Ja bih slikala, pravila mozaike, petljala oko bašte i dece. E sad da smislim šta on da radi,
pošto od toga treba i da se živi... :haha:

Za sada sam samo smislila da ćemo uštedeti novce za zimovanje i letovanje. Tamo imamo
i planinu i jezero. :raz_088:

slonce
05-08-2011, 09:09
Skroz mi nije dobro. :qq:
Na kraju ću otići tamo na dva dana i to će mi biti sve do sledeće godine. Ko i uvek. :lol:

Al ajde nešto da pričamo, kao... dok Konan nije video temu...:haha:


drz se ti kruga dvojke...sto si u uzem krugu to ce vlas bolje da te cuva :lol:

kojica
05-08-2011, 09:10
odakle da pocnem :lol:

zivim na selu i mogu ti reci da od poljoprivrede se ne zivi...prezivljava da ali ne zivi.

idilicno ste ovo zamislili ali na terenu situacija je mnogo drugacija.ajd da uzmemo za primer latifundiju...poljoprivredno dobro od nekoliko hektara.ne mora ni toliko.nek bude i hektar.100 ari...to treba poorati,posaditi,podjubriti,prekopati,pocupati travu,zaliti...strahovati od vremenskih nepogoda i trzisne cene koja se uvek obara kad dodje berba useva,berba,transport...i sto i jedna zayebancija...e sad
pored semena i djubriva koje se kupuje potrebna je i mehanizacija...traktor sa prikljucnim masinama,freza kao manja pomocna masina za freziranje i kopacanje...kombajn kao velika masina za vrsu zita itd...sem troskova odrzavanja i goriva od ove godine se placa i registracija.relativno nije skupa...recimo 3000 dinara za traktor ali se takodje registruju i prikljucne masine...pa te sve izadje na 10000 minimum...jednom recju sve sto je na tockovima placa se...osim volovske zaprege...tehnicki pregled je tek pesma...dodje haraclija sa dva pandura...vidi...imas traktor daj pare.toliko o bezbednosti na putu.

mrzi me vise da pisem :neutral:
Nemoj ni da se mučiš da pišeš. Sve znam. :kk:
Ova država i treba da propadne kad je tako pritisla na najslabiju kariku.

slonce
05-08-2011, 09:11
Razumem. Konan pristaje samo na dobre biznis planove, tako da ću morati dobro da
osmislim sve.
Ja bih slikala, pravila mozaike, petljala oko bašte i dece. E sad da smislim šta on da radi,
pošto od toga treba i da se živi... :haha:

Za sada sam samo smislila da ćemo uštedeti novce za zimovanje i letovanje. Tamo imamo
i planinu i jezero. :raz_088:

jos ako imate kozu ustedecete i na mlecnim proizvodima :raz_088:

kojica
05-08-2011, 09:11
drz se ti kruga dvojke...sto si u uzem krugu to ce vlas bolje da te cuva :lol:

pa el to normalno.. :ljut:

Al i nisam u krugu dvojke. Šteta, jer da jesam davno bih pobegla. Ovako se još premišljam...

kojica
05-08-2011, 09:16
jos ako imate kozu ustedecete i na mlecnim proizvodima :raz_088:

ništa mi ne pomažeš.. :qq:

slonce
05-08-2011, 09:17
pa el to normalno.. :ljut:

Al i nisam u krugu dvojke. Šteta, jer da jesam davno bih pobegla. Ovako se još premišljam...

pa i nije...ali u ekonomiji postoji zakon amortizacije.a u istoriji kruzni ciklusi...nesto kao kad mesas sladoled.sto ce reci...rodjenim prestonicanima ne bih bio u kozi kad vreme nemastine dodje.
al opet nas srBski seljak nema kozu...odrali su je.opet...beograd ima najvece poljoprivredno dobro.

ali mogu ti zasigurno reci...do bozica skocice cene svih zivotnih namirnica tri puta.samo ne znam u kom postotku.

причалица
05-08-2011, 09:18
ništa mi ne pomažeš.. :qq:

kojice, neverovatno je da 100% ljudi koji nisu u beogradu ovakve ideje smatraju za nebuloze :( zar je moguće da je život tamo tako nemoguć?

Man
05-08-2011, 09:19
Neću didem nigde :ljut:

причалица
05-08-2011, 09:19
do bozica skocice cene svih zivotnih namirnica tri puta.samo ne znam u kom postotku.

kako - tri puta a ne znaš u kom postotku?

slonce
05-08-2011, 09:19
ništa mi ne pomažeš.. :qq:

razmisljam se da otvorim stovariste drva...ali me odnosi ta misao :raz_088:

no...da se vratimo na koze...imam kozu canu i dva jareta...i muka ih je cuvati :lol:

kojica
05-08-2011, 09:22
pa i nije...ali u ekonomiji postoji zakon amortizacije.a u istoriji kruzni ciklusi...nesto kao kad mesas sladoled.sto ce reci...rodjenim prestonicanima ne bih bio u kozi kad vreme nemastine dodje.
al opet nas srBski seljak nema kozu...odrali su je.opet...beograd ima najvece poljoprivredno dobro.

ali mogu ti zasigurno reci...do bozica skocice cene svih zivotnih namirnica tri puta.samo ne znam u kom postotku.
Da, sećam se one velike inflacije. Tada seljak nije rovario po kontejnerima niti se bavio
nelegalnim poslovima da bi preživeo. Tu muku su mučili samo oni koji žive u gradu.

Mi koji živimo u gradu mislimo da hrana nekako s neba pada i to će morati da nam se
obije o glavu.

minjon
05-08-2011, 09:23
...slonce, predlazem da se zanemis sa kojicom na mesec dva...

...verovatno bi posle toga obrisala ovu temu...:lol:

slonce
05-08-2011, 09:23
kojice, neverovatno je da 100% ljudi koji nisu u beogradu ovakve ideje smatraju za nebuloze :( zar je moguće da je život tamo tako nemoguć?

ne nebulozne vec van pameti :lol:

ljudi...za zivot na selu treba vam : zdravlje,brojno stanje i cvrsta volja.

stoka nece da ceka do podne da jede i pije.ako nema kise bastu treba zaliti.

missim...

причалица
05-08-2011, 09:24
ne nebulozne vec van pameti :lol:

ljudi...za zivot na selu treba vam : zdravlje,brojno stanje i cvrsta volja.

stoka nece da ceka do podne da jede i pije.ako nema kise bastu treba zaliti.

missim...
pa jes...mi smo pali s marsa pa to ne znamo :lol: missim...

slonce
05-08-2011, 09:25
...slonce, predlazem da se zanemis sa kojicom na mesec dva...

...verovatno bi posle toga obrisala ovu temu...:lol:

:eek: necu onana varvarina...zahebi... :lol:

zapravo...da....DA...to mi treba...trazim decka...moze i dva...za rad u njivi :lol:

slonce
05-08-2011, 09:28
pa jes...mi smo pali s marsa pa to ne znamo :lol: missim...

misliti i cvece brati su dva razlicita pojma...sto neje kojica otvorila ovu temu pre jedno tri nedelje pa da vas zovnem djuture kod mene...da preplanemo na vrshidbi :lol:

kojica
05-08-2011, 09:28
kojice, neverovatno je da 100% ljudi koji nisu u beogradu ovakve ideje smatraju za nebuloze :( zar je moguće da je život tamo tako nemoguć?

Nemoguć? Pa nije.
Eto mi kad odemo kod rođaka na selo u goste, muka nas je isterati. A oni ovde kad
navrate, prvi dan se odmaraju, drugi dan krenu da venu i treći su već u svom dvorištu.. :lol:

Problem jeste država koja samu sebe jede. Eto kod mene tamo su nagurali žene u
Prvi maj Pirot da rade za 10 000 dinara u tri smene i to što rade sve je za izvoz.
Vlas se bogati, a žene koje bi mogle da se bave pametnijim i unosnijim poslovima
propadoše. Nakon osam sati za mašinom rade i na njivi da bi preživele.
A što rade za tih 10 000? Da bi dočekale penziju. Aman. :qq:

причалица
05-08-2011, 09:36
misliti i cvece brati su dva razlicita pojma...sto neje kojica otvorila ovu temu pre jedno tri nedelje pa da vas zovnem djuture kod mene...da preplanemo na vrshidbi :lol:

a ti misliš da nikad nisam okopavala kukuruz, zalivala paprike, čuvala krave, muzla iste....i tako? misliš da samo fantaziram na temu mirnog seoskog života? eeee...slonče...radila ja na selu samo tako....

kojica
05-08-2011, 09:37
razmisljam se da otvorim stovariste drva...ali me odnosi ta misao :raz_088:

no...da se vratimo na koze...imam kozu canu i dva jareta...i muka ih je cuvati :lol:
ma kozice su zlata vredne.. :) uz njih se lakše preživljava, ali se ne živi

Drva kažeš? :hm: A što ne?

причалица
05-08-2011, 09:37
A što rade za tih 10 000? Da bi dočekale penziju. Aman. :qq:

koja će da bude 6 hiljada :qq: svašta...pa tolka bi im bila i zemljoradnička penzija.

причалица
05-08-2011, 09:38
ma kozice su zlata vredne.. :) uz njih se lakše preživljava, ali se ne živi

Drva kažeš? :hm: A što ne?

evo, imam 2 hektara hrastove šume, pa seci :)

slonce
05-08-2011, 09:39
Neću didem nigde :ljut:
nemo bre...nesi l0d :pijani:

kako - tri puta a ne znaš u kom postotku?

vrlo prosto...setva je podbacila u celoj srbiji.udarao je grad tri puta...mozda ce jos koji.ako bi globalno gledali setva je prepolovljena.disparzitet izmedju vojvodine i shumadije ide u korist prvih.jer kod nas je unisteno skoro 70%.sada recimo vise ima paprike kod mene nego u pirotu.

e sad...ionako uvozimo ne samo sirovine vec i polu i gotove proizvode a bedni pokusaji da se napuni drzavna kasa ne uradjaju plodom.stvar je jasna...ukoliko ne zelite da jedete pile koje sija florescentno u mraku.

sta sam ono hteo reci...a da...na sitna vrata uvesce poskupljenja kao nesto nuzno da ne bi plasili narod.meni je licno to debilizam ali to je samo moje misljenje.

причалица
05-08-2011, 09:42
kakva setva? čega?
kažu da je pšenica rodila rekordno.

slonce
05-08-2011, 09:45
ma kozice su zlata vredne.. :) uz njih se lakše preživljava, ali se ne živi

Drva kažeš? :hm: A što ne?

lakse je cuvati ih nego kravu sigurno.e sad...ko ima stado od 100 koza ili ovaca taj je miliJoner...al treba to namnoziti i ocuvati.u tom grmu lezi zajec :neutral:

drva su teska zayebancija...moje selo je pintorsko.pravi dosta ljudi burice.i razne drvne proizvode.e sad...u celom selu znam 2 pintora koja imaju sve prste...pupu,da ih ne urochim.

kojica
05-08-2011, 09:46
koja će da bude 6 hiljada :qq: svašta...pa tolka bi im bila i zemljoradnička penzija.

Pa eto kako veštački prave sirotinju. Ja razumem da u nekoj pustari de ni korov neće da nikne naprave fabrike i za male nadnice izrabljuju
ljude. Može im se.
Al vidiš da im se može i u zemlji Srbiji.

причалица
05-08-2011, 09:47
imam brata od strica na selu...on jedini ostao od vaskolike familije po ćaletovoj strani. ima 5ha zemlje i ne radi ništa - sve zaraslo :( on je baja u matičnom uredu :(

slonce
05-08-2011, 09:52
kakva setva? čega?
kažu da je pšenica rodila rekordno.

jeste rodila rekordno...samo sto je grad slepio...patosirao...pa kombajn to ne moze da povrshe.

sem ako nemas dresh naravno...znate sta je dresh?

kojica
05-08-2011, 09:57
lakse je cuvati ih nego kravu sigurno.e sad...ko ima stado od 100 koza ili ovaca taj je miliJoner...al treba to namnoziti i ocuvati.u tom grmu lezi zajec :neutral:

drva su teska zayebancija...moje selo je pintorsko.pravi dosta ljudi burice.i razne drvne proizvode.e sad...u celom selu znam 2 pintora koja imaju sve prste...pupu,da ih ne urochim.
pa takav im zanat...:sad:

Al ti bi se bavio samo dovlačenjem i prodajom drva. Zar ne?

причалица
05-08-2011, 09:58
jeste rodila rekordno...samo sto je grad slepio...patosirao...pa kombajn to ne moze da povrshe.

sem ako nemas dresh naravno...znate sta je dresh?

naravno...kad se u selu pomene dreš, niko na njivu ne ide.

slonce
05-08-2011, 10:07
pa takav im zanat...:sad:

Al ti bi se bavio samo dovlačenjem i prodajom drva. Zar ne?

izmedju ostalog...imam ovde njivu koja je idealno pozicionirana za stovariste drva za ogrev,gradju,sta vec...e sad...deo toga je i od mog brata...a ortacka krava ne daje mleko...narodna mudros :sad:

slonce
05-08-2011, 10:10
naravno...kad se u selu pomene dreš, niko na njivu ne ide.

:slamka:

jel prico a oklen si ti rodom?

причалица
05-08-2011, 10:11
:slamka:

jel prico a oklen si ti rodom?

po ćaletu sam iz toplice, a po majci iz zemuna...a njen otac je iz slavonije :)..samo, oni su bili neki bogataši, tako da tu seljačku crtu ne računam.

slonce
05-08-2011, 10:14
po ćaletu sam iz toplice, a po majci iz zemuna...a njen otac je iz slavonije :)..samo, oni su bili neki bogataši, tako da tu seljačku crtu ne računam.

cek bre...toplica kod brusa? :eek:

kojica
05-08-2011, 10:26
izmedju ostalog...imam ovde njivu koja je idealno pozicionirana za stovariste drva za ogrev,gradju,sta vec...e sad...deo toga je i od mog brata...a ortacka krava ne daje mleko...narodna mudros :sad:
a da to podelite? :hm:

mikili
05-08-2011, 10:39
kojice, neverovatno je da 100% ljudi koji nisu u beogradu ovakve ideje smatraju za nebuloze :( zar je moguće da je život tamo tako nemoguć?
nije nemoguc prico..ali je veoma tezak..nije tako jednostavno kao sto je koja obrazlozila,ni jeftino..ja sam odrasla u poljoprivrednoj porodici,brat mi se bavi time i jos je na domaku bgda,sto znaci da ima izgradjenu infrastrukturu,a pirot,okolina,zagubica,crna trava i slicno..oni su strasno siromasne opstine,zabacene i zapostavljene.

причалица
05-08-2011, 10:39
cek bre...toplica kod brusa? :eek:

mjok bwe...kod prokuplja. ali, to je valjda ista reka :lol:

slonce
05-08-2011, 10:52
mjok bwe...kod prokuplja. ali, to je valjda ista reka :lol:

zas...ovaj...zaprao sam se u te reke jednom :slamka:

u shavrane beshe ima mlin...tamo sam negde iso za brasno :hm:

slonce
05-08-2011, 10:55
a da to podelite? :hm:

pa da je kum pa sekirom...ovako brata ne znam..od tetke je doduse...:hm:

podela imovine je uvek bila seme razdora u zemlji srbiji.

kojica
05-08-2011, 10:57
http://pirotcity.olx.rs/prodajem-porodicnu-kucu-iid-90438943 :kk:

причалица
05-08-2011, 10:58
zas...ovaj...zaprao sam se u te reke jednom :slamka:

u shavrane beshe ima mlin...tamo sam negde iso za brasno :hm:

ma upropastiše toplicu :( kad sam bila klinka, išli smo na kupanje u istu....a sad ribe crkavaju svako malo :( i još onog entuzijastu sprečavaju da je čisti, da ne veruješ...

причалица
05-08-2011, 11:02
http://pirotcity.olx.rs/prodajem-porodicnu-kucu-iid-90438943 :kk:

au brate sestro gospođo :qq: za tako male pare :(

slonce
05-08-2011, 11:03
http://pirotcity.olx.rs/prodajem-porodicnu-kucu-iid-90438943 :kk:

proslog leta bio sam u prolom banju...za 12000 evra mozes kupiti spratnu kucu od 120 kvadrata...pa ti vidi :sad:

inace to je biznis...izdajes sobe pacijent...ovaj...turistima

slonce
05-08-2011, 11:32
najveci nedostatak u provincijama su otkupna mesta.

konan
05-08-2011, 12:51
Dogovoreno. Bez kamate na dve godine.

Hektari su odlični za papriku, suncokret, duvan, vinovu lozu i još ponešto.
Al ne bih se ja nešto na hektare oslanjala. Vidi šta malinarima rade.. :qq: i to
iz godine u godinu.. upropastiše ljude..

Neki turizam ili trgovina.. :hm:
E pa da ja dam neki predlog:
- pozajmljivanje na kamatu 10 posto:raz_076:,
- trgovinu uvek ali sa ispunjavanjem ugovora mislim porodičnih:jede:
-:raz_079: a što se tiče rada na selu to može ali ja ću da dajem podršku iz grada..............................
EVO JEDAN MOJ PREDLOG BIZNIS PLANA IZDAJ STAN OVDE I IDI U EGIPAT IZNAJMI STAN ZA 50 - 100 EURA I JOŠ 200 - 300 TI TREBA ZA NORMALAN ŽIVOT ČETVOROČLANE PORODICE

kojica
05-08-2011, 12:54
E pa da ja dam neki predlog:
- pozajmljivanje na kamatu 10 posto:raz_076:,
- trgovinu uvek ali sa ispunjavanjem ugovora mislim porodičnih:jede:
-:raz_079: a što se tiče rada na selu to može ali ja ću da dajem podršku iz grada..............................
EVO JEDAN MOJ PREDLOG BIZNIS PLANA IZDAJ STAN OVDE I IDI U EGIPAT IZNAJMI STAN ZA 50 - 100 EURA I JOŠ 200 - 300 TI TREBA ZA NORMALAN ŽIVOT ČETVOROČLANE PORODICE

1. Ja nisam zelenaš. :sojka:
2. Ne znam o čemu pričaš.
3. Ja da idem u Egipat a po Srbiji da se domaćinstva rasprodaju tuđinima za 5000 evra. :ljut:
Esi ti normalan? :pada:

e da.. :cmok:

kojica
05-08-2011, 13:01
au brate sestro gospođo :qq: za tako male pare :(


proslog leta bio sam u prolom banju...za 12000 evra mozes kupiti spratnu kucu od 120 kvadrata...pa ti vidi :sad:

inace to je biznis...izdajes sobe pacijent...ovaj...turistima

E o tome i pričam. Ne znam kako je u ostalim mestima. Znam samo za svoj kraj.

Koliko vremena će proći pa će te kuće šiptarima da se prodaju za bud zašto?
A polse ćemo da kukamo da ne damo državu iako smo se svi sjatili u tri grada.
Više nam od ta tri grada valjda i ne treba.

slonce
05-08-2011, 13:21
E o tome i pričam. Ne znam kako je u ostalim mestima. Znam samo za svoj kraj.

Koliko vremena će proći pa će te kuće šiptarima da se prodaju za bud zašto?
A polse ćemo da kukamo da ne damo državu iako smo se svi sjatili u tri grada.
Više nam od ta tri grada valjda i ne treba.

pa dobro...svako moze da kupi nekretninu ali to ne povlaci automatski drzavljanstvo.
sem naravno ako ne ide u miraz...eto...ako ne ozenim neku cestitu forumashicu idem u meshoviti brak sa ljutkom arnautkom
nego...obimna im familija...:sad:

причалица
05-08-2011, 13:28
pa dobro...svako moze da kupi nekretninu ali to ne povlaci automatski drzavljanstvo.
sem naravno ako ne ide u miraz...eto...ako ne ozenim neku cestitu forumashicu idem u meshoviti brak sa ljutkom arnautkom
nego...obimna im familija...:sad:

e pa....što bi rekao naš narod ''oćeš i da stisneš i da prdneš''...ne može i ejdno i drugo.

Raisa
05-08-2011, 13:30
ja sam iz ovog imala seminarski :lol:

QueenOfClubs
05-08-2011, 19:20
Не знам да ли је небулоза или не, такво знање немам.
Ал неколико ствари знам засигурно.
Не могу да чистим шталу, свињац, кокошињац.
Скоро сам била у селу и једну буву сам видела.
Сву ме је изуједала.
Фала лепо.

Воћњак да орезујем не умем а на дрво да се попнем – не бих.
Малине? Плашим се гмизаваца а нарочито змија.
Фала, не фала.

О њивама и читавој машинерији не бих да причам.
Без четворо радно способних + да се разумеју у све – не бива.

Краву или овцу да помузем. Јок ја :nene:

Рођена сам у граду сви су ми овде и сматрам да ме Бог погледао кад је бирао где ћу да живим. :lol:
Да ме недајбоже нека мука натера да живим на селу, једино чиме бих могла да се бавим су пчеле.
+ пси. Њихове кућице могу да чистим. :)
Уосталом, никад не бих могла да храним и пазим животињу а онда да је убијем и поједем.
Пробала па знам. :neutral:

А што се сеоске идиле тиче, нестане чим дођем у викендицу и погледам:
траву која треба да се покоси, лишће које треба да се сакупи, отпало труло воће, такође, иглице од четинара, коров око ружа и осталог цвећа,
лозу која треба да се ореже, башту која треба да се окопа и залије, бетон који треба да се помете и опере, баштенске чизме и рукавице кад је у башти блато.
+ сви послови у кући.
А за сваку набавку се пали ауто.

О томе где се налазе прва школа и лекар, не бих.
Да не заборавим, ђубре се вози колима у оближњи град јер контејнера нема.
Мислим...
Да, Бог ме благо погледао и рекао – ти си за град. :lol:

kojica
05-08-2011, 19:30
kakav je sad to biznis plan.. :hm:

QueenOfClubs
05-08-2011, 20:35
za oporavak Srbije

šta mislite da mi iz Beograda prodamo šta imamo
i
za te novce negde u unutrašnjosti kupimo stan/kuću
a za ostatak pokrenemo neki biznis.. :hm:

Ne razumem što smo se svi stisli u ove betone, de kvadrati koštaju koliko
hektari tamo negde.


kakav je sad to biznis plan.. :hm:

Одговарам на уводни пост. :neutral:
И написах, ко је пажљиво читао – пчеле, које, узгред, нико споменуо није. :neutral:
Ал да ме нека мука натера.
Нисам се стисла, имам сасвим довољно квадрата. :aha:

minjon
05-08-2011, 20:39
Нисам се стисла, имам сасвим довољно квадрата. :aha:

...ma nije mislila na to stiskanje...:g:

kojica
05-08-2011, 20:44
Ovo je više aplikacija za.. :hm: ne znam koje radno mesto...

QueenOfClubs
05-08-2011, 20:56
...ma nije mislila na to stiskanje...:g:

Па имам где и да паркирам :hm:

Lujka
05-08-2011, 21:37
Biznis plan :hm:
Da imam novaca kupila bih kucicu u nekom finom kraju, okruzen prirodnim lepotama i ostalim djakonijama koje seoski turizam moze da pruzi. Spremala bih gostima domacu 'ranu i milina.
Kojice, posto si talentovana i kreativna mogla bi da se bacis na neka tkanja, strikanja i ostalo pa i to ponudis gostima kao "suvenire".
Jos usput imas svoju basticu u kojoj sadis ne prskano :) povrce i mali vocnjak... koju zivotinjicu... i svojim zdravim proizvodima hranis goste.. a i sebe i porodicu.
Eto, mali predlog.
Mislim da je seoski turizam prava stvar.

slonce
05-08-2011, 22:17
seoski turizam...pa moze ono...neka kucica u vrnjackoj ili soko banji :lol:

причалица
05-08-2011, 22:18
kakav je sad to biznis plan.. :hm:

:lol:

kojica
05-08-2011, 22:18
Biznis plan :hm:
Da imam novaca kupila bih kucicu u nekom finom kraju, okruzen prirodnim lepotama i ostalim djakonijama koje seoski turizam moze da pruzi. Spremala bih gostima domacu 'ranu i milina.
Kojice, posto si talentovana i kreativna mogla bi da se bacis na neka tkanja, strikanja i ostalo pa i to ponudis gostima kao "suvenire".
Jos usput imas svoju basticu u kojoj sadis ne prskano :) povrce i mali vocnjak... koju zivotinjicu... i svojim zdravim proizvodima hranis goste.. a i sebe i porodicu.
Eto, mali predlog.
Mislim da je seoski turizam prava stvar.

a lepo meni marlon reko, čim me je na forumu video, ''idi heklaj''
a ja se još naljutila na nejga.. :qq:

QueenOfClubs
05-08-2011, 22:37
:lol:
Шта је смешно?

причалица
05-08-2011, 22:38
Шта је смешно?

kojicin komentar.

kojica
05-08-2011, 22:38
oće biti tuče... :alava:

mica
05-08-2011, 22:40
za oporavak Srbije

šta mislite da mi iz Beograda prodamo šta imamo
i
za te novce negde u unutrašnjosti kupimo stan/kuću
a za ostatak pokrenemo neki biznis.. :hm:

Ne razumem što smo se svi stisli u ove betone, de kvadrati koštaju koliko
hektari tamo negde.

mozemo da posadimo vutru..:hm:

причалица
05-08-2011, 22:41
oće biti tuče... :alava:

:nene:

mikili
05-08-2011, 22:41
:)da znas..mnogima sa sela cini se najisplativije:raz_068:

kojica
05-08-2011, 22:43
mozemo da posadimo vutru..:hm:

ne može ja sam budista.. :(

Al taj je kraj bio poznat po proizvodnji kudelje.

Moonster
05-08-2011, 22:45
mozemo da posadimo vutru..:hm:

Da posadimo mak... :hm:

QueenOfClubs
05-08-2011, 22:47
:)da znas..mnogima sa sela cini se najisplativije:raz_068:
С обзиром како живе и с обзиром да све распродаше не би ли децу школовали да се никад не врате – разумем их.

QueenOfClubs
05-08-2011, 22:48
Da posadimo mak... :hm:
И донесемо неке пчеле да опраше, милина.

Moonster
05-08-2011, 22:49
И донесемо неке пчеле да опраше, милина.

Mjok, napravimo pogaču :hm:

QueenOfClubs
05-08-2011, 22:50
Mjok, napravimo pogaču :hm:
Па то после опрашивања, колко се ја у пољопривреду разумем :hm:

Moonster
05-08-2011, 22:52
Па то после опрашивања, колко се ја у пољопривреду разумем :hm:

Mjok, pre pucanja čaura, nakon zasecanja, koliko se ja razumem u poljoprivredu... :hm:

QueenOfClubs
05-08-2011, 22:56
Mjok, pre pucanja čaura, nakon zasecanja, koliko se ja razumem u poljoprivredu... :hm:
А док је цветић?
Та ајте молим вас, нећемо само гледати.

http://www.youtube.com/watch?v=_aQv31XibQ4

:lol:

kojica
05-08-2011, 23:01
:qq: što ste neozbiljni...

mica
05-08-2011, 23:08
ne može ja sam budista.. :(

Al taj je kraj bio poznat po proizvodnji kudelje.

dobro,ja cem da sadim,berem i pusim :pusi: a ti se bavi seoskim turizmom,moze?:)

kojica
05-08-2011, 23:10
dobro,ja cem da sadim,berem i pusim :pusi: a ti se bavi seoskim turizmom,moze?:)

Ako ćeš da gajiš to za svoje potrebe, može.. :hm:

a i turiste ćeš da razveseliš.. :lol:

Moonster
05-08-2011, 23:11
А док је цветић?
Та ајте молим вас, нећемо само гледати.

http://www.youtube.com/watch?v=_aQv31XibQ4

:lol:

Ta dok je cvetak zanovetak, možemo uživati u bojama i paziti na prinos i računati na profit :raz_088:


http://razbibriga.net/clear.gif

Moonster
05-08-2011, 23:12
Ako ćeš da gajiš to za svoje potrebe, može.. :hm:

a i turiste ćeš da razveseliš.. :lol:

Osnova je u izvozu, izvozu :pusi:
A ostaće nešto i za domaće potrebe :aha:

QueenOfClubs
05-08-2011, 23:13
Ta dok je cvetak zanovetak, možemo uživati u bojama i paziti na prinos i računati na profit :raz_088:



А што ти не даш пчелицама да праве медић, што? :place:

mica
05-08-2011, 23:13
Ako ćeš da gajiš to za svoje potrebe, može.. :hm:

a i turiste ćeš da razveseliš.. :lol:

pa da,svi bidnemo yadovoljni:)
e sad,salu na stranu..ideja jeste odlicna,moj brat planira to da uradi,da proda sta u bgu i kupi kucu u sopotu i tamo radi nesto privatno.Ima dobre ideje,deca su mala pa nemaju mogucnost izbro aa i nije daleko. Sa jedne strane,skroz ga podrzavam jer je i meni licno muka od bg-a,guzvi i ostalog,samo sto je navika da si skroz urban i da ti je sve nekako raspolozivo 24h cudo i nisam sigurna da bih se rado odrekla toga..moja ideja je bila da prodav ovaj stan ovde i kupim dva u nisu,jedan iznajmljujem a u drugom zivim i pored toga radim neki poslic..

Moonster
05-08-2011, 23:15
А што ти не даш пчелицама да праве медић, што? :place:

Pa može, može, nemam ja ništa protiv pčelica, a može i proizvod u med da se stavi pa da se prodaje, slatko zadovoljstvo, nisam se toga ni setio, odlična ideja Kvin, hvala :)

mare
05-08-2011, 23:15
pročitah uvodni post samo..
.. i ja o ovome pričam, i pričam..

i preselio bih se na selo.. daleko od grada.. imam kuću u selu ali je blizu niša.. tako da to ne.. ali negde daleko da..

..ako bi me neko primio neka se javi..

QueenOfClubs
05-08-2011, 23:18
pročitah uvodni post samo..
.. i ja o ovome pričam, i pričam..

i preselio bih se na selo.. daleko od grada.. imam kuću u selu ali je blizu niša.. tako da to ne.. ali negde daleko da..

..ako bi me neko primio neka se javi..
Ео, Слончету треба 2-3 јача мушкарца за радове у пољу колико ми се чини.
А можда и за стругање дрва...

kojica
05-08-2011, 23:24
pa da,svi bidnemo yadovoljni:)
e sad,salu na stranu..ideja jeste odlicna,moj brat planira to da uradi,da proda sta u bgu i kupi kucu u sopotu i tamo radi nesto privatno.Ima dobre ideje,deca su mala pa nemaju mogucnost izbro aa i nije daleko. Sa jedne strane,skroz ga podrzavam jer je i meni licno muka od bg-a,guzvi i ostalog,samo sto je navika da si skroz urban i da ti je sve nekako raspolozivo 24h cudo i nisam sigurna da bih se rado odrekla toga..moja ideja je bila da prodav ovaj stan ovde i kupim dva u nisu,jedan iznajmljujem a u drugom zivim i pored toga radim neki poslic..
Nama ovisnicima o forumu je baš sve jedno gde živimo. I tako sve slobodno vreme
arčimo na netu. Da nije neko možda otišao u operu? :lol: Ili u pozorište? A i da jeste
to je se dešava jednom ili dva puta u godini, pa nije problem ni da se putuje par sati.

U poslu i jeste problem. Tamo gde ima posla i stambeni prostor ima cenu. Samo ja mislim
da mi ovde u Beogradu plaćamo preveliku cenu.

kojica
05-08-2011, 23:26
pročitah uvodni post samo..
.. i ja o ovome pričam, i pričam..

i preselio bih se na selo.. daleko od grada.. imam kuću u selu ali je blizu niša.. tako da to ne.. ali negde daleko da..

..ako bi me neko primio neka se javi..
Odma kreći.

I ja sam počela da pričam od petnaeste, pa evo me. :lol: Mrdnula nisam.

mica
05-08-2011, 23:27
Nama ovisnicima o forumu je baš sve jedno gde živimo. I tako sve slobodno vreme
arčimo na netu. Da nije neko možda otišao u operu? :lol: Ili u pozorište? A i da jeste
to je se dešava jednom ili dva puta u godini, pa nije problem ni da se putuje par sati.

U poslu i jeste problem. Tamo gde ima posla i stambeni prostor ima cenu. Samo ja mislim
da mi ovde u Beogradu plaćamo preveliku cenu.


O da,preveliku,slazem se..mislim,banalan primer,pogledaj cene u nasim kaficima,a pogledaj kad odes van beograda,za jedno pice ovde mozes da popijes minimum dva i po po unutrasnjosti Srbije..

причалица
06-08-2011, 08:16
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/269913/Paradajz-u-Leskovcu-kosta-sedam-dinara

:( jači biznis

Bisernica
06-08-2011, 09:45
Ne znam za vas koji ste se navikli ili ste tamo rođeni ,ali je ne bih mogla da živim u Beogradu ,
i ne samo u Beogradu ,nego ni u jednom velikom gradu ....ne volim gužvu i stampedo koji takav
život nameće ...za mene je to previše izgubljenog vremena u prevozu ,putovanju s jednog na drugi
kraj grada ,guranje u prenatrpanim autobusima ,zakrčenim ulicama ,...nedostatak svežeg vazduha....
Nisam opredeljena za poljoprivredu ili neki sličan rad,ali se bavim tim poslom pored svega ostalog i
mislim da je to dobro ,ne zbog toga što donosi dodatni prihod nego što se provede neko vreme na
čistom vazduhu ,što svakako u današnje vreme dođe kao poklon samom sebi.
Nije strašno živeti u provinciji ,sve je samo stvar navike .
Kukate zbog studija i lekara ...zamislite kako je ostatku Srbije koji ne živi u Beogradu i kada krene u
Bg ,prvo pogleda da li je stavio u novčanik dovoljno para ,a ne zdravstvenu knjižicu ili indeks.
Beogradske *gospođe* odraše kožu studentariji,odnosno njihovim roditeljima ,a lekari pacijentima i ne zna se kome je gore.
Srbija je zemlja koja ima neograničene mogućnosti ,ali isto tako ima i neograničeno mnogo ljudi koji nemaju inicijative ili
ne žele da rade nešto što iskače iz šablona života u velikim gradovima.....ne treba ti ne znam kakav veliki biznis plan da bi
radio nešto na zemlji ,moraš samo imati zemlju ,a hrana je uvek u *modi* ...šta god da radiš nešto će se zaraditi.
Malina je ove godine imala katastrofalno nisku cenu ,ali nije ostala neisplativa ,pitanje je samo da li je ta zarada i dovoljna?!
Meni je ostalo ...kako je s drugima ne znam.

Slowpoke Rodriguez
09-08-2011, 17:03
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/269913/Paradajz-u-Leskovcu-kosta-sedam-dinara

:( jači biznis

Moz' da bude to je samo trista i kusur km od BGa...
Pazaris 5 tone patlizani, zatvoris se u vikendicu na 5 dana, naravno treba ti dve goleme serpe, masina za mlevenje, levak i jedan sporet ssmederevac... sameljes skuvas zabrbocis u flase... cirka izidje bar 4000 litra flasiran patlidzan i cekas zimu... zimi valjas flajku na forumu po 100 dindzi i eto ti enormne zarade... Ulozis oko 1000 evrica za materijal i prevoz od Leskovac, a zaradis cirka 4000... pa ti vidi da l' se ne isplati...

'de s bio sta s' radio kuvo patlidzani nedelju dana i pazario auto...

mare
18-08-2011, 22:09
http://razbibriga.net/clear.gif

SELO - Krizu možete da prebrodite ako se vratite na selo ili ako se čvršće povežete sa selom. Kako je stanje na našim selima katastrofalno, od 4.600 sela u 200 nema nikoga, u 200 nema mlađih od 25 godina, u narednih 10 godina još 700 sela će ostati prazno, na selima je 50.000 napuštenih kuća, na 145.000 kuća u selima piše da su privremeno nenastanjene (kakav glup naziv za praznu kuću), ne obrađuje se 600.000 ha njiva, od 1950. do 2000. iz sela je otišlo u grad osam miliona ljudi. Taj prelazak u razvijenom svetu je trajao 150 godina. Dakle, nastavlja se programirano uništavanje naših sela i ne treba očekivati od ovog režima da će napraviti neki strateški zaokret prema selu. Šta onda da radimo? Treba da srušimo odnarođeni režim i da dovedemo sposobne stručnjake koji će napraviti novu ekonomsku politiku prema selu. Dok se to ne desi, predlažem vam da sami usmerite svoju životnu strategiju prema selu. Ovo pišem za one koji razmišljaju svojom glavom i koji znaju šta im savetujem. Selo je odbrana od krize. Kada dođe do sloma svetskih finansija i bankrota Srbije, biće presudno važno kako da se prehrani stanovništvo. Onaj koji živi u neboderu i kupuje u supermarketu iznenada će se naći u velikoj nevolji kada ne bude mogao da kupi hranu. Zato je važno da što više građana krene na selo i da obezbedi u sopstvenoj proizvodnji hranu. Učite kako se ore, kopa, drlja, sadi i odgajaju poljoprivredni proizvodi. Ja sam taj životni koledž završio davno u Strmici i znam da radim sve seoske poslove, pošto su me moji đedovi pripremali za vreme kada će Đavo odneti šalu i kada će svako morati da nauči da proizvodi hranu za sebe. Rasprava Černiševskog da li da se opredelimo za Šekspira ili masnu kobasicu, vođena negde sredinom XIX veka, pada u vodu pred gromoglasnom grmljavinom gladnih creva, tako da je najvažnije da građani budu spremni za drugi talas krize i da znaju da ih utočište čeka na selu.

Pored ovog materijalnog momenta, selo je dobro za nervoznog i frustriranog stanovnika grada i zbog toga što ga ono oslobađa napetosti, stresa, bensedina i stvara psihološku ravnotežu neophodnu za temeljno mentalno ozdravljenje ličnosti. Čovek koji se vrati na selo i počinje da proizvodi za sebe, nema nadređenog šefa, ne mora da putuje na posao, ne mora da se gužva po gradskom prevozu, dobija smirenost koju mu gradski život nikada ne može doneti. On može da planira svoje vreme samostalno, određuje koliko će raditi i koliko mu je dovoljno hrane za proizvodnju, pa tako postaje nezavisan od totalitarnog režima i nije podložan manipulaciji političkog ološa.

Kako dolazi iz grada i kako mu se smučio gradski život upravo zbog tih političkih manipulacija, njemu je sasvim dovoljno da isključi sve medije koji mu danas truju svakodnevno život i da se posveti i preda prirodi. Recept da se pobedi kriza je - povratak na sela. Ukoliko imate neku crkavicu koju ste skupili i držite po parazitskim bankama, vadite to što pre, pre cunamija koji stiže, da vam se ne bi ponovo desilo da vaša devizna ušteđevina postane nova stara devizna štednja. Da li ste me razumeli? Ako jest, lepo. Ako niste, ne mogu da vam pomognem. Kada promenimo vlast i kada na čelo države dođu stručnjaci i menadžeri, onda ćemo predložiti ono što je Holandija uradila pre dve decenije kada je pomogla vraćanje građana na sela.

QueenOfClubs
19-08-2011, 12:20
Kako dolazi iz grada i kako mu se smučio gradski život upravo zbog tih političkih manipulacija, njemu je sasvim dovoljno da isključi sve medije koji mu danas truju svakodnevno život i da se posveti i preda prirodi. Recept da se pobedi kriza je - povratak na sela. Ukoliko imate neku crkavicu koju ste skupili i držite po parazitskim bankama, vadite to što pre, pre cunamija koji stiže, da vam se ne bi ponovo desilo da vaša devizna ušteđevina postane nova stara devizna štednja. Da li ste me razumeli? Ako jest, lepo. Ako niste, ne mogu da vam pomognem. Kada promenimo vlast i kada na čelo države dođu stručnjaci i menadžeri, onda ćemo predložiti ono što je Holandija uradila pre dve decenije kada je pomogla vraćanje građana na sela.
Кад год ми се буде смучио градски живот сетићу се оне мотике и будака.
А мислим да ће и мој син. :lol:
Наша села немају развијену инфраструктуру да би живот тамо био идиличан.
То је прво.
Друго, наш сељак је препуштен сам себи и временским приликама.
Треће, производ са села је обезвређен.
Четврто, нема више задруга, нема заједништва на селу и нема никога да их поведе да се изборе за своја права.
Велики предузетници су покуповали најквалитетније и готово све.
Продрли својим производима у мегамаркете, и они имају дил са државом.
Појединачан сељак може само да паркира трактор, потражи посао и засади баштицу око куће, тек толико да зна да ће му се деца хранити здраво.
Бар док не крену на школовање у велики град.
Власт је деценијама систематски уништавала сељака и зар ико мисли да ће толики труд да баци у воду. :lol: :nene:
Није ово ни Холандија ни Енглеска ни Немачка.
Ово је Србија, овде ствари функционишу малко дукчије. :(

mikili
19-08-2011, 18:36
upravo tako kvini..i jos gore...ali imam jako puno posla da bih i ja dodala stogod..

Nežnicah
15-09-2011, 14:47
Eh, biznis plan...koliko sam ih samo napravila na poslu...uspesnih, ali sebi nisam uspela da napravim valjan. Uvodna tema je delimicno prica mog zivota. Odnosno, ideja je bila slicna, ali bilo je nekih faktora koji su pokvarili sve.
Elem, prodali dragi i ja stan u kome smo ziveli, stan mojih roditelja koji su mi dali. Stan bio na NBg, kod starog Merkatora, fina lokacija, dobili finu cenu.
Plan sledeci: Da kupimo kucu u nekom prigradskom naselju, sto useljiviju, da je potrebno uloziti neku manju kintu za krecenje i neke sitnije radove. Od razlike da otplatimo kredite, i da kupimo normalan auto (znaci nesto mladje od krsa koji smo vozili tada) i od ostataka da uradimo nesto pametno, da otvorimo neki fast food, ili nesto drugo, mozda cak i da kupimo garsonjericu pa da je izdajemo, nece da se baci.

E, puste zelje, pusti snovi. Moj tata, koji se sve vreme drzao po strani a bio je upoznat sa nasim planovima i slozio se, odjednom ulece u celu pricu, stavlja sape na pare, jer je moralo da ide preko mame, nisu na mene zvanicno prepisali stan. Pocinje da nam daje rokove da nadjemo kucu, da nas pozuruje, mi u totalnom bedaku, srusio nam se svet... Ne vredi prica, ne vredi stav, ne vredi nista, nista.

Da ne gnjavim puno, epilog: Eto nas u kuci koju smo zidali, 20km od centra grada, 1,5 km od autobuske stanice, bez zavrsene fasade, sa gomilom novih dugova na one stare kredite, koje nismo otplatili...
To je bilo za nervni slom. Mislim da smo posle prodaje tog stana i cele price, i muz i ja zaradili ove hronicne boljke koje sada imamo. On secer, a ja usporen rad stitne zlezde. Da ne pricam o patnji nase dece, koju smo iscupali iz kraja koje su volele, sve sa najiskrenijim obecanjima koja smo zeleli da ispunimo, da im kupimo neke stvarcice za kojima su patile, cisto da im malo nadoknadimo taj sok... Sve je to palo u vodu zbog tog faktora zvani moj tata.

kojica
15-09-2011, 16:42
o.. :kk: baš mi je žao

Nažalost, i najbolji planovi mogu da se izjalove.

mikili
15-09-2011, 17:07
to se desi kad si sentimentalan i verujes...prvo si trebala da trazis da stan bude na tebe..ali posle bitke svi generali su pametni..znam..

Nežnicah
15-09-2011, 17:37
^ Niko takvo nesto ne bi ocekivao od rodjenog oca, mada nam je radio slicne stvari i ranije, samo u dosta blazem obliku. Trebalo je da pouceni ranijim iskustvom imamo ipak dozu opreza, ali sto kazes, sentimentalnost... Zato su papiri kuce na mene, ako uspem da je prodam, sami cemo sebi da krojimo sudbinu dalje, ne moze mi se niko vise umesati. Mozda taj biznis plan ipak nije pao u vodu sasvim.

причалица
15-09-2011, 19:19
Eh, biznis plan...koliko sam ih samo napravila na poslu...uspesnih, ali sebi nisam uspela da napravim valjan. Uvodna tema je delimicno prica mog zivota. Odnosno, ideja je bila slicna, ali bilo je nekih faktora koji su pokvarili sve.
Elem, prodali dragi i ja stan u kome smo ziveli, stan mojih roditelja koji su mi dali. Stan bio na NBg, kod starog Merkatora, fina lokacija, dobili finu cenu.
Plan sledeci: Da kupimo kucu u nekom prigradskom naselju, sto useljiviju, da je potrebno uloziti neku manju kintu za krecenje i neke sitnije radove. Od razlike da otplatimo kredite, i da kupimo normalan auto (znaci nesto mladje od krsa koji smo vozili tada) i od ostataka da uradimo nesto pametno, da otvorimo neki fast food, ili nesto drugo, mozda cak i da kupimo garsonjericu pa da je izdajemo, nece da se baci.

E, puste zelje, pusti snovi. Moj tata, koji se sve vreme drzao po strani a bio je upoznat sa nasim planovima i slozio se, odjednom ulece u celu pricu, stavlja sape na pare, jer je moralo da ide preko mame, nisu na mene zvanicno prepisali stan. Pocinje da nam daje rokove da nadjemo kucu, da nas pozuruje, mi u totalnom bedaku, srusio nam se svet... Ne vredi prica, ne vredi stav, ne vredi nista, nista.

Da ne gnjavim puno, epilog: Eto nas u kuci koju smo zidali, 20km od centra grada, 1,5 km od autobuske stanice, bez zavrsene fasade, sa gomilom novih dugova na one stare kredite, koje nismo otplatili...
To je bilo za nervni slom. Mislim da smo posle prodaje tog stana i cele price, i muz i ja zaradili ove hronicne boljke koje sada imamo. On secer, a ja usporen rad stitne zlezde. Da ne pricam o patnji nase dece, koju smo iscupali iz kraja koje su volele, sve sa najiskrenijim obecanjima koja smo zeleli da ispunimo, da im kupimo neke stvarcice za kojima su patile, cisto da im malo nadoknadimo taj sok... Sve je to palo u vodu zbog tog faktora zvani moj tata.

:cmok:

Zolton
22-09-2011, 04:54
http://youtu.be/ZHWlCZVWiWk

lezi na rudu udji u masinu, to je biznis plan