PDA

Pogledaj Punu Verziju : Nega lica



sani
28-08-2009, 17:03
Sta od kozmetike koristite za negu lica?

Moje iskustvo sa proizvodima Balea su vrlo pozitivna (kupujem ih u dm-u). Cena je prihvatljiva, a rekla bih da su ,bez preterivanja, u rangu Nivea kozmetike koja je duplo skuplja.

Upotrebljavam dakle mleko za ciscenje lica, tonik, dnevnu i nocnu kremu za zrelu kozu, koji pored vitamina E, F, provitamina B5 sadrze i ulje jezgra grozdja (tako pise) :p

Lilu
28-08-2009, 17:31
Hmm... sad si me zainteresovala... Ja se osipam na niveu i koristim garnier kremu za lice dnevnu i nocnu. Onu hidrantnu... Ali bih rado promenila kremu. E sad, nesto mi se ne proba bilo sta, bas bih nesto provereno...

bleja
28-08-2009, 18:28
ja sad koristim uglavnom Vichy kreme i pudere, neutrogena wash i maska i Roc oko ociju. pre sam koristila uriage isolift odlicna je za osetljivu kozu al eto, malo da promenim.
inace leti radije koristim one varijante seruma (gel a ne krema, lako upija ne masti)

причалица
14-09-2009, 11:41
korstim 'avon' jer mi je dostupan (blizu je ofis i lako dolazim do proizvoda). zadovoljna sam kremama i to baš, baš...jer sam koristila i ove druge jako kvalitetne kreme mnogo ranije, pa sam ukapirala da nema razlike, sem u ceni....

Ciciban
02-10-2009, 18:56
Moj izbor je zepter ....i od skoro loreal genese serum i dnevna ...ali ih koristim naizmenicno kad dodje do zasicenja, ali pricam samo o dnevnim kremama ....nocu uvek i samo Avon alternative ...ne menjam je sve dok mi prija a prija mi zaista i prezadovoljna sam .....inace nikad nisam koristila proizvode iste firme...recimo sve po redu ....anti rid serum dnevna nocna sve iz iste firme...ali bas nikada ...losione , mleka tonika za ciscenje lica nikad nisma ni kupila ....lice cistim jednom oriflaime rukavicom koju imam bar zadnjih 7-8 i vise godina i sapunom ( iskljucivo protex) i tolko .....

leti: estee lauder oil control losion i gel ili nista .....samo nastavim sa nocnom ( avon altern) ......

sad cu da kupim eucerin s hijaluar.

Bisernica
04-10-2009, 14:38
Ne znam šta da vam preporučim,jer ne koristim nijednu.Povremeno stavim masku ( uglavnom glinene - kaolin )i uradim piling sa projinim brašnom koje je sastavljeno sa limunovim sokom i mlakom vodom ,a nakon toga namažem maslinovo ulje i svaki put odem kod kozmetičara dva tri dana za redom da uradim darsonval sa vit C.Imam 45 god,ne koristim kozmetiku baziranu na hemijskim preparatima,a mislim da se na slici vidi da mi je koža valjda prirodno takva da joj nije potreban poseban tretman,bar za sad.Srećom :)

причалица
14-02-2010, 17:35
dakle, redovno koristim losion, kermu (dnevnu ili noćnu), antirid.....maska 2 puta nedeljno, a obavezno bar jedanput...maske menjam, po nekom svom ''osećaju za filing''.....ali, uvek koristim kreme odgovarajuće mojim godinama...jednostavno - moram.

причалица
20-06-2010, 07:32
evo, jutros sam stavila neku peel off masku od čajevca...toliko je lepo koža prodisala, upila kremu (trenutno koristim avon clinical za svetao ten)...osećam se sveže skroz.

Ciciban
28-06-2010, 18:47
Eucerinom sam zzaista zadovoljna( zepter mi je ipak preskup , dosta je :) ) ali i dalje uvece stavljam AVON allternativnu ...maske retko koristim mada imam neku avonovu za svezinu koze ali maske se bojim upotrebljavati jer mi zastare uvek jer ih retko koristim pa ostanu godinama .....inace protex sapun i rukavica je sve sto sto koristim za skidanje sminke, piling etc etc

причалица
29-06-2010, 17:13
za umivanje koristim avonovu penu za kombinovanu kožu....ona odlično skida svu nečistoću sa lica.
vidim i da su devojke zadovoljne, jer sužava pore, pa su im mitiseri minimalni.

mona
30-07-2010, 02:34
Obavezno antirid oko ociju dbevni i nocni...
Kreme za lice dnevna nocna...
Nekad maske...
i nesto za pranje lica umesto sapuna...

причалица
30-07-2010, 08:25
čim otovorim oči...kao i jutros idem u kupatilo...naravno, prvo operem zubiće.
onda skinem sve losionom i natapkam antirid (mnogo je dobar ovaj u crvenoj staklenoj kutijici od avona ''anew'' kolekcija) ispod očiju i na kapke...onda stavljam serum na lice. leti ne stavljam kreme, teške su za moju kožu...serumi su idealni.

dr.Kadžija
21-08-2010, 00:37
...:raz_095:

L'ORéAL HYDRA-RENEWAL CONTINUOUS MOISTURE CREAM WITH PRO-VITAMIN B5, DRY/SENSITIVE SKIN
Water, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Cyclopentasiloxane, Polyethylene, Mineral Oil, Shorea Robusta Seed Butter, Urea, Glyceryl Linoleate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-2 Stearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polysorbate 60, Glyceryl Oleate, Panthenol, Cetyl Alcohol, Lanolin Alcohol, Stearic Acid, Palmitic Acid, Tocopheryl Acetate, Citrulline, Phenylalanine, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Glyceryl Linoleate, Myristic Acid, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Potassium Sorbate, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Fragrance.

Ovo je sastav samo jednog iz mase kozmetickih proizvoda. Kao sto se da videti, tu ima svega i svacega. Vecina ovih sastojaka su osnova/baza kozmetickog proizvoda, ostali se dodaju prema potrebi i nameni. Boldovane su supstance koje predstavljaju ozbiljan rizik po zdravlje. Da ne bude nesporazuma, rizik po zdravlje koji stvaraju te supstance nije utvrdjen direktnom upotrebom kozmetickih proizvoda koji sadrze ove supstance, vec je to utvrdjeno za svaku supstancu ponaosob, kakvo je njeno opste dejstvo i uticaj na coveka i okolinu. Upotreba vecine kancerogenih supstanci u farmaceutskoj i kozmetickoj industriji uglavnom ima potporu u neprofesionalnim i nepotpunim ''naucnim'' istrazivanjima, koja obicno samo sluze da se zaobidje sustina problema, sa ciljem da se proizvod sto bolje plasira na trzistu.
Na osnovu dosadasnje dostupne naucne literatrure - svi ostali prisutni sastojci u kozmetici su u manjoj ili vecoj meri stetni, ili su pod sumnjom da su stetni i da predstavljaju rizik po covekovo zdravlje, i to u smislu - rizika od raka, toksicnosti za imuni sistem, alergija, toksicnosti za reproduktivne i nereproduktivne organe, iritacije koze, pluca ili ociju, biohemijske i celijske promene, neurotoksicnosti, toksicnosti za endokrini sistem...(nije svaka od ovih supstanci ponaosob povezana sa svim pobrojanim rizicima, ovo je samo grupni prikaz svih problema koje uzrokuju hemikalije iz kozmetike, a koje mozete nabaviti u pakovanjima od 20l, 50l, metalnim buradima od 200l i plasticnim kontejnerima od 1000l :lol:...kineske hemikalije su naravno najjeftinije na trzistu :lol: ).
Od ovih boldovanih jedinjenja iz sastava kreme vrlo je interesantan metilparaben, kao i svi ostali parabeni koji idu sa njim u paketu (skoro u svakom proizvodu). Metilparaben je metil estar para-hidroksibenzojeve kiseline, i vec se decenijama koristi kao prezervativ tj konzervans, antiseptik i kao antibakterijsko sredstvo, u kozmetici, hrani i farmaceutskoj industriji. Na osnovu pozeljnih naucnih radova, smatra se da je bezbdan za tu upotrebu, tacnije, oni koji ga koriste pozivaju se na odredjene naucne radove, a ostale uopste ne zele da uzimaju u obzir. I kao sto se da pretpostaviti, dosta tih ''priznatih'' savremenih naucnih radova su finansirale i sponzorisale upravo farmaceutske i kozmeticke kuce. I kako se metilparaben (tj ceo sistem parabenskih prezervativa) pokazao u tim istrazivanjima? Da je u principu pouzdan, slabo toksican, da se ne akumulira u telu, da relativno brzo hidriolizuje po ulasku u telu, te ga nema u krvi...medjutim, ti rezultati su dobijeni eksperimentisanjem na drugim zivotinjskim vrstama.

Metilparaben se korsiti u preko 22.000 kozmetickih sredstava (brojka bez lekova i hrane). Ulazi u sastave sampona, kupki, balsama, dezodoransa, kupki za intimne delove, svakakvih krema za lice, ruke, telo, boja za kosu i izbeljivaca, maskara, skidaca sminke, tonera, pilinga, sapuna, antiperspiranata, pasti za zube, senki za oci, SPF krema, pena/gelova za brijanje...ukratko receno, metilparaben se nalazi u skoro svim prozivodima koje (vecinom) zene koriste svakodnevno sa ciljem da budu lepe, lepse i najlepse, tj da budu u skladu sa svim protokolima zivotno ponizavajucih planova osmisljenih za covecanstvo, koji izmedju ostalog neizbezno ukljucuju i opstu telesnu zatrovanost.
Da li su eksperimetalne zivotinje testirane sa onim dozama i u periodu trajanja koliko to zene cine sebi? Naravno da nisu, ko ce da placa nekoga da jadne zivotinje svakodnevno maltretira metilparabenom, recimo u trajanju od 1, 2, 5,10...20 godina. Metilparaben se u kozmetici nalazi u koncentraciji od 0.8% kad je smesha parabena u pitanju, a 0.4% kad je samo on prisutan. To se odnosi na jedan proizvod. A da li se uzima u obzir da se zena (mal)tretira sa minimum desetak proizvoda dnevno, svaki dan, 365 dana u godini... zene sminkanjem nanose metilparaben, skidanjem sminke nanose metilparaben... zene prakticno nemaju pauzu od metilaparabena. http://razbibriga.net/imported/2009/11/lol-1.gif Kada su u sve vecem broju pocela da se pojavljuju istrazivanja koja ukazuju na toksicnost parabena, industrija je odmah reagovala izbacivanjem dodatnih studija o bezbednosti parabena i svetlim parolama poput - metilparaben je bezbedan i zvanicno odobren, tako su rekli autoriteti, a ostala istrazivanja su nepotpuna, netacna i sl.
Prvi naucni radovi koji spominju stetnost parabena su se pojavili krajem 70tih godina proslog veka. 2004te je u UK, objavljen naucni rad u kojem se doslo do interesantnog saznanja-u 20 razlicitih uzoraka tumora dojke su nadjeni tragovi metilparabena, i to netaknutog, sto se poprilicno kosi sa prethodnim dugogodisnjim uverenjem da se metilparaben ne akumulira u telu. Pored raka dojke, parabeni su povezani i sa rakom materice, a u poslednjih par godina i sa rakom koze. Pored toga, metilparaben, tj parabeni (ne svi) su mimici estrogena, tj oponasaju/igraju ulogu kao i estrogen. 2005te, japanski naucnici sa Kyoto Prefectural University of Medicine su radili istrazivanje sa metilparabenom, posle kojeg su dosli do zakljucka da ista supstanca, koja se izmedju ostalih koristi i u kremama ''protiv starenja'', upravo ubrzava proces starenja koze. Eksperiment je radjen tako sto je na kozu naneta kolicina metilaparabena slicna onoj koja se nalazi u nekom kozmetickom proizvodu (znaci nije u pitanju kolicina iz nekoliko proizvoda, koja je svakodnevno realno prisutna) a potom je koza izlozena zracenju od 30 milidzula UV zraka, sto se smatra da je prosecna dnevna kolicina izlaganja tokom letnjeg vremena. Rezultati su pokazali da je 19% celija koze umrlo, dok je kod koze bez metilparabena 6% celija umrlo. Uz to, nadjeno je da je kolicina lipidnih peroksida (supstance koja ubrzava proces starenja) tri puta veca kod koze sa metilparabenom nego kod one bez istog.
Medjutim, to se zvanicno i dalje vodi kao ''izuzetak od pravila'', u smislu da industrija koristi odbranu da je do sada daleko vise dokazano, i napisano radova, o bezbednosti i nestetnosti metilparabena, i da je odobren od strane zvanicnih institucija.
Istini za volju, od skora je metilparaben zabranjen u pojedinim zemljama EU, a u nekima je klasifikovan kao nebezbedan za upotrebu u kozmetici :grip: :lol:
Velika vesela porodica parabena se zahvaljujuci igrarijama i IUPAC dosetkama unutar hemijske industrije na raznoraznim proizvodima nalazi pod raznoraznim imenima...a sva oznacavaju jednu te istu stvar http://razbibriga.net/imported/2009/11/lol-1.gif ...onu kojom zene svakodnevno maltretiraju svoju kozu :lol:

Methylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, methyl ester
4-Hydroxybenzoate de methyle
methyl 4-hydroxybenzoate
Methyl-4-hydroxybenzoat
4-Hidroxibenzoato de metilo
4-Hydroxybenzoic acid methyl ester
4-hydroxybenzoesaeure-methylester benzoate,
4-hydroxy-, methyl methyl p-hydroxybenzoate
p-hydroxybenzoic acid methyl ester
methyl paraben
methyl ester of p-hydroxy benzoic acid
4-(Carbomethoxy)phenol
4-(Methoxycarbonyl)phenol
Benzoic acid, p-hydroxy-, methyl ester
Methylben
Methylparaben
p-Carbomethoxyphenol
p-Methoxycarbonylphenol

Ethylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, ethyl ester
4-Hydroxybenzoate d'ethyle ethyl 4-hydroxybenzoate
Ethyl-4-hydroxybenzoat
4-hidroxibenzoato de etilo
4-hydroxybenzoesaeure-aethylester
benzoate, 4-hydroxy-, ethyl
ethylparaben
ethyl parasept
4-(Ethoxycarbonyl)phenol
4-Carbethoxyphenol
4-Hydroxybenzoic acid ethyl ester
Benzoic acid, p-hydroxy-, ethyl ester
Ethyl p-hydroxybenzoate
p-(Ethoxycarbonyl)phenol
p-Carbethoxyphenol
p-Hydroxybenzoate ethyl ester
p-Hydroxybenzoic acid ethyl ester

n-Propylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, propyl ester
4-Hydroxybenzoate de propyle propyl 4-hydroxybenzoate Propyl-4-hydroxybenzoat
4-hidroxibenzoato de propilo
4-Hydroxybenzoic acid propyl ester
4-hydroxybenzoesaeure-propylester
4-hydroxybenzoic acid propylester
propyl p-hydroxybenzoate
propyl paraben
benzoate, 4-hydroxy-, propyl
Benzoic acid, p-hydroxy-, propyl ester
n-Propyl 4-hydroxybenzoate
p-Hydroxybenzoic acid propyl ester
p-Hydroxybenzoic acid, propyl ester
p-Hydroxybenzoic propyl ester

Butylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, butyl ester
4-Hydroxybenzoate de butyle butyl 4-hydroxybenzoate
Butyl-4-hydroxybenzoat
4-hidroxibenzoato de butilo
4-Hydroxybenzoic acid butyl ester
4-hydroxybenzoesaeure-butylester
benzoate, 4-hydroxy-, butyl
p-oxybutylbenzoate
4-(Butoxycarbonyl)phenol
Aseptoform Butyl
Benzoic acid, p-hydroxy-, butyl ester
Butyl p-hydroxybenzoate
n-Butyl 4-hydroxybenzoate
n-Butyl p-hydroxybenzoate
n-Butylparabenp-Hydroxybenzoic acid butyl ester

isobutylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, 2-methylpropyl ester
4-Hydroxybenzoate d'isobutyle
isobutyl 4-hydroxybenzoate
Isobutyl-4-hydroxybenzoat 4-hidroxibenzoato de isobutilo
2-Methylpropyl p-hydroxybenzoate
Benzoic acid, p-hydroxy-, isobutyl ester
iso-Butyl p-hydroxybenzoate
Isobutyl p-hydroxybenzoate
p-Hydroxybenzoic acid isobutyl ester

benzylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, phenylmethyl ester
4-Hydroxybenzoate de benzyle
benzyl 4-hydroxybenzoate
Benzyl-4-hydroxybenzoat
4-hidroxibenzoato de bencilo
Benzyl p-hydroxybenzoate
benzoate, 4-hydroxy-, benzyl
4-(Benzyloxycarbonyl)phenol
4-Hydroxybenzoic acid benzyl ester
Benzoic acid, p-hydroxy-, benzyl ester
p-Hydroxybenzoic acid benzyl ester

Naravoucenije - najbezbednija sinteticka hemikalija je ona sa kojom nemate kontakt (...to sam parafrazirao dzejmsa senona(bivsi direktor americkog national institute of health) - najbezbednija vakcina je ona koja nije upotrebljena :lol: )

sani
21-08-2010, 09:42
uuuuuuuuuuuuuuuuuuu bre doktoreeeeeeeeee :lol:

pa aj, ja nikakvu kozmetiku nisam ni koristila do 40. god. A sad vala ako mi ti parabeni, estri i kojesta skode alal..al tesko bre podnosim da gledam kako mi se guzva vrat.hahha


Verujem da si u pravu sa ovim navodima. Zato kod dece treba izbegavati pampers pelene (u kojima ima "neznamceganema" pa narocito u dodiru sa urinom stvaraju se vrlo stetne materije) i kreme na bazi borne kiseline. To nije informacija sa neta, to je informacija sa strucnih sastanaka, tako da kod dece zaista treba biti oprezan ...a mi matori.., pa rekoh :lol:

причалица
02-09-2010, 15:46
boli me uvo za ta jedinjenja...mažem se onime što mi odgovara.

zvezdica
02-09-2010, 15:51
čim otovorim oči...kao i jutros idem u kupatilo...naravno, prvo operem zubiće.
onda skinem sve losionom i natapkam antirid (mnogo je dobar ovaj u crvenoj staklenoj kutijici od avona ''anew'' kolekcija) ispod očiju i na kapke...onda stavljam serum na lice. leti ne stavljam kreme, teške su za moju kožu...serumi su idealni.
Bukvalno isto i ja radim...mada zimi moram da koristi kremu.Sad par godina koristim od Anew.... i zadovoljna sam.

причалица
10-09-2010, 19:45
maska spa ''dead sea'' je odlična. koža se zaista regeneriše.

причалица
06-10-2010, 09:53
Prkosite starenju: Hit tretmani koji brišu bore s lica

Prvi tragovi godina na ženskom licu vide se već posle tridesete. Srećom, starenje kože se danas može znatno usporiti. Osim onoga što sami možete učiniti za vašu zrelu kožu, postoje i dermatološki tretmani koji uz razne lasere, preparate i supstance gotovo čudotvorno brišu bore s lica.

Kad se pojave prve bore, treba znati da mladolikost licu ne daje samo zategnuta koža, već i pozitivnost, energija, osmeh… Međutim, ako ste odlučili da učinite nešto povodom bora, danas postoje neinvazivne metode koje imaju odlične efekte. Najpopularnije su fileri, botoks...Da bismo usporili starenje, osnovno je da sa pravilnom negom kože počnemo još u ranoj mladosti.To, na prvom mestu, podrazumeva zaštitu od sunca.

Koža sve pamti, pa će se izlaganje suncu bez adekvatne SPF zaštite već od 35. godine videti na vašem licu kroz umor, flekice i blage bore. Zato, obavezno, uz SPF preparate sa maksimalnim faktorom još od detinjstva treba koristiti i mehaničku zaštitu (šeširi, naočare…). Do tridesete godine nema potrebe preterivati sa sredstvima za negu koja sadrže antirid ili razne aktivne supstance. Za mladu kožu lica dovoljna je adekvatna hidrantna krema. Povremeno možete naneti neku od maski koje možete i sami napraviti kod kuće. Ono što vam prija da jedete, biće blagotvorno i za kožu, a posebno su dobre maska od jagoda i ona od kvasca razmućenog sa malo vode.
Problematična koža brže stari, zbog čega je potrebno posvetiti joj posebnu pažnju. Ako je masna ili aknozna, na primer, treba je lečiti na vreme, a za to je najbolji tretman Clear light laserom. Tako tretirana koža biće bolje pripremljena za godine koje dolaze.
Iako ne starimo svi na isti način, posle 35. su obično na koži već vidljivi znaci starenja.
Tada je važno prihvatiti godine i biti u skladu sa njima.

Kad se pojave prve bore, treba znati da mladolikost licu ne daje samo zategnuta koža, već i pozitivnost, energija, osmeh… Međutim, ako ste odlučili da učinite nešto povodom bora, danas postoje neinvazivne metode koje imaju odlične efekte, posebno ukoliko počnete da ih primenjujete na vreme.

1. FRAXEL LASER
Svetski trend za podmlađivanje kože (odstranjivanje i ublažavanje bora) je korišćenje Fraxel lasera. Laseri na prirodan način iz kože izvuku sve ono što je najbolje. Jedna od osnovnih prednosti ovog lasera je u tome što daje vrhunske rezultate − vidno podmlađenu i zategnutu kožu, bez neprijatnih tragova (kraste i crvenilo). Obično se preporučuju dva-tri tretmana u razmaku od mesec dana. Na laserima rade isključivo lekari specijalisti.

2. FILERI
Idealan tretman za kožu na kojoj su već vidljivi znaci starenja je kombinacija Fraxel lasera i filera (hijaluronska kiselina). Hijaluronska kiselina je prirodna supstanca koja vezuje vodu za ćeliju, a njeno nestajanje iz organizma počinje već posle 25. godine, kad koža prirodno počinje da stari. Ovi fileri se mogu koristiti za osvežavanje i hidriranje kože, kao i za popunjavanje bora i poboljšanje kontura lica (usana). Posebno se koriste za uklanjanje nazolabijalnih bora koje se spuštaju od korena nosa ka uglovima usana. Tretman hijaluronskom kiselinom nema negativan uticaj na vaš prirodni izraz lica. Radi se u intervalu od 8 do12 meseci, koliko i traje efekat. Ukoliko počnete na vreme, dok bore još nisu veoma izražene, moguće je znatno usporiti proces njihovog produbljivanja.

3. BOTOKS
Botoks se najviše koristi za bore u regiji čela i oko očiju. Potpuno bezbolno se ubrizgava iglicom i za 3 minuta bukvalno briše bore. Sa ovim tretmanom možete početi već od 35. godine, a efekat traje 6-8 meseci, posle čega će bore biti u istom stanju kao pre tretiranja. Botoks takođe usporava proces produbljivanja bora, pa se može reći da redovnim tretmanima deluje preventivno − onemogućava mrštenje, izraženu mimiku....


pa, ko voli - nek' izvoli.

dr.Kadžija
06-10-2010, 10:11
Prkosite starenju: Hit tretmani koji brišu bore s lica

Prvi tragovi godina na ženskom licu vide se već posle tridesete. Srećom, starenje kože se danas može znatno usporiti. Osim onoga što sami možete učiniti za vašu zrelu kožu, postoje i dermatološki tretmani koji uz razne lasere, preparate i supstance gotovo čudotvorno brišu bore s lica.

Kad se pojave prve bore, treba znati da mladolikost licu ne daje samo zategnuta koža, već i pozitivnost, energija, osmeh… Međutim, ako ste odlučili da učinite nešto povodom bora, danas postoje neinvazivne metode koje imaju odlične efekte. Najpopularnije su fileri, botoks...Da bismo usporili starenje, osnovno je da sa pravilnom negom kože počnemo još u ranoj mladosti.To, na prvom mestu, podrazumeva zaštitu od sunca.

Koža sve pamti, pa će se izlaganje suncu bez adekvatne SPF zaštite već od 35. godine videti na vašem licu kroz umor, flekice i blage bore. Zato, obavezno, uz SPF preparate sa maksimalnim faktorom još od detinjstva treba koristiti i mehaničku zaštitu (šeširi, naočare…). Do tridesete godine nema potrebe preterivati sa sredstvima za negu koja sadrže antirid ili razne aktivne supstance. Za mladu kožu lica dovoljna je adekvatna hidrantna krema. Povremeno možete naneti neku od maski koje možete i sami napraviti kod kuće. Ono što vam prija da jedete, biće blagotvorno i za kožu, a posebno su dobre maska od jagoda i ona od kvasca razmućenog sa malo vode.
Problematična koža brže stari, zbog čega je potrebno posvetiti joj posebnu pažnju. Ako je masna ili aknozna, na primer, treba je lečiti na vreme, a za to je najbolji tretman Clear light laserom. Tako tretirana koža biće bolje pripremljena za godine koje dolaze.
Iako ne starimo svi na isti način, posle 35. su obično na koži već vidljivi znaci starenja.
Tada je važno prihvatiti godine i biti u skladu sa njima.

Kad se pojave prve bore, treba znati da mladolikost licu ne daje samo zategnuta koža, već i pozitivnost, energija, osmeh… Međutim, ako ste odlučili da učinite nešto povodom bora, danas postoje neinvazivne metode koje imaju odlične efekte, posebno ukoliko počnete da ih primenjujete na vreme.

1. FRAXEL LASER
Svetski trend za podmlađivanje kože (odstranjivanje i ublažavanje bora) je korišćenje Fraxel lasera. Laseri na prirodan način iz kože izvuku sve ono što je najbolje. Jedna od osnovnih prednosti ovog lasera je u tome što daje vrhunske rezultate − vidno podmlađenu i zategnutu kožu, bez neprijatnih tragova (kraste i crvenilo). Obično se preporučuju dva-tri tretmana u razmaku od mesec dana. Na laserima rade isključivo lekari specijalisti.

2. FILERI
Idealan tretman za kožu na kojoj su već vidljivi znaci starenja je kombinacija Fraxel lasera i filera (hijaluronska kiselina). Hijaluronska kiselina je prirodna supstanca koja vezuje vodu za ćeliju, a njeno nestajanje iz organizma počinje već posle 25. godine, kad koža prirodno počinje da stari. Ovi fileri se mogu koristiti za osvežavanje i hidriranje kože, kao i za popunjavanje bora i poboljšanje kontura lica (usana). Posebno se koriste za uklanjanje nazolabijalnih bora koje se spuštaju od korena nosa ka uglovima usana. Tretman hijaluronskom kiselinom nema negativan uticaj na vaš prirodni izraz lica. Radi se u intervalu od 8 do12 meseci, koliko i traje efekat. Ukoliko počnete na vreme, dok bore još nisu veoma izražene, moguće je znatno usporiti proces njihovog produbljivanja.

3. BOTOKS
Botoks se najviše koristi za bore u regiji čela i oko očiju. Potpuno bezbolno se ubrizgava iglicom i za 3 minuta bukvalno briše bore. Sa ovim tretmanom možete početi već od 35. godine, a efekat traje 6-8 meseci, posle čega će bore biti u istom stanju kao pre tretiranja. Botoks takođe usporava proces produbljivanja bora, pa se može reći da redovnim tretmanima deluje preventivno − onemogućava mrštenje, izraženu mimiku....


pa, ko voli - nek' izvoli.


Ovde samo da napomenem da se hijalurnoska kiselina za potrebe kozmetičke industrije dobija iz životinjske hrskavice, najčešće pileće :lol:...što je izrazito pohvalno, obzirom da se moderna kozmetička industrija dobrano koristi materijalima dobijenim iz abortiranih fetusa...

причалица
06-10-2010, 10:14
znači, kreme na bazi ove kiseline nisu neprihvatljive?

dr.Kadžija
06-10-2010, 10:19
pa bilo bi daleko korisnije kad bi koristili hijalurnosku kiselinu iz biljnih izvora :)...al to im je skupo...a ovako se, kad su i mrtve životinje u igri, sasvim lepo prave trojstva/spojevi mesne industrije, kozmetičara i farmaceuta :lol:

причалица
06-10-2010, 10:21
a pro-sirutin tx tehnologija? šta možeš o tome da mi kažeš? kreme koje koristim prave se po njoj.

dr.Kadžija
06-10-2010, 11:36
a pro-sirutin tx tehnologija? šta možeš o tome da mi kažeš? kreme koje koristim prave se po njoj.

Pro sirtuin tehniologija je mlaćenje prazne slame odmah da ti kažem :lol:...iliti mazanje očiju :lol:... za sirtuine su pre desetak godina otkrili da mogu u nekoj meri da pomažu ćelijama da se ove brane od oksidativnog stresa i dnk mutacija, pa tako i ćelijama kože, i nije trebalo puno vremena da najveći zagađivač ženskih tela poznatiji kao avon :lol: na tržište izbaci proizvode koji su rađeni po tehnologiji bombastičnog naziva :lol:, a za koju ne možeš naći nigde ništa konkretno, osim dobro odrađene reklame, gde je svaka druga reč youth :lol:
Ovo sve žene mackanja željne treba da znaju - batalite avon :pusi: u bilo kom obliku.
Jedna paralela - kad ubiju nekoga poznatog krimosa ili političara, na sahrani najviše plače/plaču ubice ili naručioci ubistva...po istom šablonu, najkancerogenija kozmetika na tržištu, prednjači i glavna je u borbi protiv raka dojke, organizuju šetnje, fešn vikove :lol:, ispiraju mozak ženama roze mašnom (koja je omča btw, samo se okrene naopačke)...

причалица
06-10-2010, 11:41
čekaj, bre...koristim avon oko 7-8 godina...ne vidim nikakav problem na koži.

dr.Kadžija
06-10-2010, 12:09
čekaj, bre...koristim avon oko 7-8 godina...ne vidim nikakav problem na koži.

nigde nisam rekao da avon izaziva probleme na koži, već da avon obilato koristi dokazano kancerogene supstance u svim svojim proizvodima.

причалица
06-10-2010, 12:10
nigde nisam rekao da avon izaziva probleme na koži, već da avon obilato koristi dokazano kancerogene supstance u svim svojim proizvodima.

pa dobro....ako je toliko kancerogeno, kako to da nemam problema?

dr.Kadžija
06-10-2010, 12:15
pa dobro....ako je toliko kancerogeno, kako to da nemam problema?

e jbg sad i ti...pa ne prave oni kozmetiku koja će da ubija posle 5 mazanja :lol:
sa druge strane, u velikoj meri utiče i generalno stanje tvog fizičkog tela i imunog sistema, jer kao što je dobro poznato, ali ne i priznato :lol:, naše fizičko telo je izuzetno moćna mašina, i može da podnese mnogo toga. Ne možeš na osnovu sebe i svog iskustva da meriš i uticaj na ostale.

причалица
06-10-2010, 12:17
a na osovu čega se onda sve to toliko prozvodi i prodaje?

Zazijavalo
06-10-2010, 12:21
Na osnovu toga što se sve vi pomalo veštice i obožavate čarobne pomade. :mrgreen:

причалица
06-10-2010, 12:21
Na osnovu toga što se sve vi pomalo veštice i obožavate čarobne pomade. :mrgreen:

nisam ja veštica....usotalom, čime onda da negujem lice ako je sve toliko zagađeno? meni kreme iz apoteke ne prijaju.

QueenOfClubs
06-10-2010, 12:23
Na osnovu toga što se sve vi pomalo veštice i obožavate čarobne pomade. :mrgreen:
Ја сам вештица а не подносим помаде, нити их користим.

Zazijavalo
06-10-2010, 12:24
Al obožavaš čarobne pomade. U dubini duše očekuješ da će konačno da se pojavi nešto (makar bilo i kancerigeno :mrgreen:) pa se ti s otim namažeš i ideš sa kojicama u diskoteku, a ono njih puste, a tebe vrate sa ulaza jerbo si maloletna. :eek:

Zazijavalo
06-10-2010, 12:25
Ја сам вештица а не подносим помаде, нити их користим.

Poštujem. Ti si profesionalac. :lol:

причалица
06-10-2010, 12:27
Al obožavaš čarobne pomade. U dubini duše očekuješ da će konačno da se pojavi nešto (makar bilo i kancerigeno :mrgreen:) pa se ti s otim namažeš i ideš sa kojicama u diskoteku, a ono njih puste, a tebe vrate sa ulaza jerbo si maloletna. :eek:

nisam išla u diskoteke ni kad je možda trebalo da idem, a ne sad.....

dr.Kadžija
06-10-2010, 12:32
a na osovu čega se onda sve to toliko prozvodi i prodaje?

Na osnovu agresivnog marketinga i repetitivne propagande. Misliš da bi kupovala avon, ili uopšte čula za njega, da u svim medijima reklamiraju recimo preparate na biljnoj bazi u onoj meri u kojoj se to radi sa avonom? Sumnjam.
Da ne bude zabune, niko nije radio direktna ispitivanja kancerogenosti avonovih proizvoda, niti bilo kog drugog komercijalnog proizvođača, jer se to nikome ne isplati (propali bi odmah :lol: ), podatke o kancerogenosti komercijalnih krema sam izvlačio iz msds, tj material safety data sheet...svaka supstanca, tj hemikalija koja se koristi u bilo kakvom proizviodnom procesu uz sebe mora da ima taj prateći dokument u kojem stoji opis supstance, fizičko hemijske karakteristike, štetnosti po zdravlje, uticaj na okolinu ....sve supstance za kozmetičku industriju se uglavnom nabavljaju, a gde bi drugo nego, u kini :lol: i to u pakovanjima od 1000l, 2000l, 5000l :lol: ...
novi trend je da sve više proizvođača sad fura reklamu da su ''free'' od neke supstance, kao npr vichy što fura da nema parabena u sebi, ali avon se baš ništa ne trudi, svi njihovi proizvodi za ''negu'' svih delova tela su puni svega i svačega (jer je tako proizvodnja jeftinija).

QueenOfClubs
06-10-2010, 12:36
Добро бре дрки, чиме да се купамо, перемо зубе и косу, којим лаком да мажемо нокте, чиме да се депилирамо, шминкамо...
Шта да једемо?
Шта да облачимо?
Обувамо?
Где да дишемо?
Којом водом да се перемо?
И нас и веш?

Мислиииим, ЈБТ!
Од нечега се мора умрети.
Све ми се чини да је најпогубнији кисеоник. :lol:

причалица
06-10-2010, 12:39
ama čekaj, čoveče...sve verujem što pišeš, ali gde se ''vidi'' ta kancerogenost kompletnog proizvoda? pazi, meni sad nije bitno moje lice, nego razmišljam onda čime se sve zemljište i hrana špricaju....dakle, ono što unosim u organizam svakodnevno...ebeš kreme sad.


Све ми се чини да је најпогубнији кисеоник. :lol:

pa i jeste najgori...sagoreva nas samo tako. ne moš bez njega niakako, a baš je štetan.

dr.Kadžija
06-10-2010, 12:42
Добро бре дрки, чиме да се купамо, перемо зубе и косу, којим лаком да мажемо нокте, чиме да се депилирамо, шминкамо...
Шта да једемо?
Шта да облачимо?
Обувамо?
Где да дишемо?
Којом водом да се перемо?
И нас и веш?

Мислиииим, ЈБТ!
Од нечега се мора умрети.
Све ми се чини да је најпогубнији кисеоник. :lol:

:lol:...nije sve crno ili belo
nemam idealno rešenje za svakoga, to svako mora za sebe da nađe :lol:
a ne da se sedi u fotelji i samo da se prati i sluša sila...pa kad se prestane sa slušanjem jedne sile, odma se traži druga...samo da se ne remeti komocija :lol:

QueenOfClubs
06-10-2010, 12:46
:lol:...nije sve crno ili belo
nemam idealno rešenje za svakoga, to svako mora za sebe da nađe :lol:
a ne da se sedi u fotelji i samo da se prati i sluša sila...pa kad se prestane sa slušanjem jedne sile, odma se traži druga...samo da se ne remeti komocija :lol:
Добро, немаш решење за свакога, али свакоме нађеш проблем, и да не живи, ради, једе и дише како треба.
Занима ме само како ти живиш и шта радиш кад ти испуцају руке од хладноће, рецимо...

Zazijavalo
06-10-2010, 12:48
Carica je u pravu. Kiseonik je poguban skroz. Izoksidiše nas iznutra i svakim udisajem smo sve bliži smrti. :eek:

dr.Kadžija
06-10-2010, 12:49
pa rekoh ti pričalice - 80-90% sastojaka krema su kancerogeni, uzmeš ona sitna slovce što se nalaze ispisana iza ingredients:, i proučiš svaku korišćenu supstancu, i sve je prilično jasno, nema laži nema prevare :)
rak uvek nastaje sinergijom, tj dejstvom više različitih uzročnika. Ne može npr pušenje samo po sebi da izazove rak, ili mazanje kremama.

причалица
06-10-2010, 12:50
pa rekoh ti pričalice - 80-90% sastojaka krema su kancerogeni, uzmeš ona sitna slovce što se nalaze ispisana iza ingredients:, i proučiš svaku korišćenu supstancu, i sve je prilično jasno, nema laži nema prevare :)
rak uvek nastaje sinergijom, tj dejstvom više različitih uzročnika. Ne može npr pušenje samo po sebi da izazove rak, ili mazanje kremama.

moj ćale nit je pušio nit se mazo kremama, pa je umro od limfoma....kakvu li je on sinergiju imao, samo da mi je znati?

dr.Kadžija
06-10-2010, 12:54
Добро, немаш решење за свакога, али свакоме нађеш проблем, и да не живи, ради, једе и дише како треба.
Занима ме само како ти живиш и шта радиш кад ти испуцају руке од хладноће, рецимо...

ne nađem ja niome problem, već samo objektivno pričam o stvarima kako stoje
od ishrane počinje sve pa ide na dalje...
ruke kad mi ispucaju, tj koža na rukama, a što se vrlo retko dešava, mažem emolijansom...odeš u apoteku i tražiš da ti daju emolijans :)

причалица
06-10-2010, 12:56
i ja ruke mažem emolientnom kremom, ali ne mogu lice....orošavi se.

QueenOfClubs
06-10-2010, 12:59
ne nađem ja niome problem, već samo objektivno pričam o stvarima kako stoje
od ishrane počinje sve pa ide na dalje...
ruke kad mi ispucaju, tj koža na rukama, a što se vrlo retko dešava, mažem emolijansom...odeš u apoteku i tražiš da ti daju emolijans :)
Е то брате, дај конкретна решења, а не бре само да нас критикујеш.
Ае сад лепо да нам набројиш шта једеш, пијеш, чиме се купаш и све редно.
Постаћемо параноични, знаш...
Како неко нешто напише ето тебе за њим како кажеш да постоји шанса да добије рак.
Срећа па се од кекса не добија канцер. Или... :eek:

dr.Kadžija
06-10-2010, 12:59
moj ćale nit je pušio nit se mazo kremama, pa je umro od limfoma....kakvu li je on sinergiju imao, samo da mi je znati?

jel hodžkinsov limfom u pitanju?
Galvni uzrok limfoma je uništen imuni sistem, a rušitelja imuniteta imaš kolko oćeš u bliskom životnom okruženju.
Medecina ima tendenciju da sve to svaljuje na genetiku i na mutacije unutar gena, ali to je mazanje očiju sa ciljem da bi se u stranu gurnule ili prikrile neke druge opasnosti koje se ne mogu ukloniti jer donose profit.

dr.Kadžija
06-10-2010, 13:03
Е то брате, дај конкретна решења, а не бре само да нас критикујеш.
Ае сад лепо да нам набројиш шта једеш, пијеш, чиме се купаш и све редно.
Постаћемо параноични, знаш...
Како неко нешто напише ето тебе за њим како кажеш да постоји шанса да добије рак.
Срећа па се од кекса не добија канцер. Или... :eek:

a od kog keksa :lol:?...svaki keks na tržištu u sebi sadrži hidrogenizovane biljne masti, čije prejkomerno unošenje prouzrokuje dijabetes tip2
a ovo ispitivanje k'o u pandurskoj stanici ću da nastavim nekom drugom prilikom :lol: tj odgovaranje, ne ispitivanje :lol:...evo za početak da nagovestim...nisam ljubitelj, ni konzument mesa mrtvih životinja...tj ne jedem ništa što je imalo oči i majku :lol:

dr.Kadžija
06-10-2010, 13:05
Carica je u pravu. Kiseonik je poguban skroz. Izoksidiše nas iznutra i svakim udisajem smo sve bliži smrti. :eek:

da da...čuvena ''naučna'' mantra koja služi za podupiranje mita o mutacijama :lol:

QueenOfClubs
06-10-2010, 13:05
jel hodžkinsov limfom u pitanju?
Galvni uzrok limfoma je uništen imuni sistem, a rušitelja imuniteta imaš kolko oćeš u bliskom životnom okruženju.
Medecina ima tendenciju da sve to svaljuje na genetiku i na mutacije unutar gena, ali to je mazanje očiju sa ciljem da bi se u stranu gurnule ili prikrile neke druge opasnosti koje se ne mogu ukloniti jer donose profit.
Па добро, има нешто и у генетици.
Имамо читаве породице које генерацијама умиру од рака, имају шећер, слабије бубреге, вид, нервни систем...
Ако ништа, генетика барем утиче на то да су наследне слабе тачке у организму.
Људи који живе под сличним условима не морају да оболе од истих болести, зар не?

QueenOfClubs
06-10-2010, 13:08
a od kog keksa :lol:?...svaki keks na tržištu u sebi sadrži hidrogenizovane biljne masti, čije prejkomerno unošenje prouzrokuje dijabetes tip2
a ovo ispitivanje k'o u pandurskoj stanici ću da nastavim nekom drugom prilikom :lol: tj odgovaranje, ne ispitivanje :lol:...evo za početak da nagovestim...nisam ljubitelj, ni konzument mesa mrtvih životinja...tj ne jedem ništa što je imalo oči i majku :lol:
Па после оволико придика на рачун нашег начина живота, заслужили смо да добијемо праве одговоре, зар не?
И што баш мајку, што не рече оца и мајку?

QueenOfClubs
06-10-2010, 13:09
da da...čuvena ''naučna'' mantra koja služi za podupiranje mita o mutacijama :lol:
А шта си ти студирао, ако није тајна? :kojote:

dr.Kadžija
06-10-2010, 13:10
Па добро, има нешто и у генетици.
Имамо читаве породице које генерацијама умиру од рака, имају шећер, слабије бубреге, вид, нервни систем...
Ако ништа, генетика барем утиче на то да су наследне слабе тачке у организму.
Људи који живе под сличним условима не морају да оболе од истих болести, зар не?

naravno...ne kažem ja da nema uticaja genetike, već ukazujem na taj relativno novi naučni trend - kad god nešto nije moguće smisleno objasniti običnom narodu, to se odmah gura u polje genetike i mutacija.
čitave porodice koje umiru generacijama od istih stvari takođe mogu imati vrlo sličan životni stil, ili živeti u određenom istom podneblju...mnogo toga ima da bi se određene pojave tek tako gurale u polje genetike.

причалица
06-10-2010, 13:10
jel hodžkinsov limfom u pitanju?
Galvni uzrok limfoma je uništen imuni sistem, a rušitelja imuniteta imaš kolko oćeš u bliskom životnom okruženju.
Medecina ima tendenciju da sve to svaljuje na genetiku i na mutacije unutar gena, ali to je mazanje očiju sa ciljem da bi se u stranu gurnule ili prikrile neke druge opasnosti koje se ne mogu ukloniti jer donose profit.

jeste, hočkin drugog stepena.

dr.Kadžija
06-10-2010, 13:13
Па после оволико придика на рачун нашег начина живота, заслужили смо да добијемо праве одговоре, зар не?
И што баш мајку, што не рече оца и мајку?

nisu to pridike na račun vašeg/tvog načina života, već je to konstatovanje činjeničnog stanja...ti ga doživljavaš kao pridiku na račun načina života.
nekako mi je više pesnički bilo da upotrebim samo oči i majku...oči, oca i majku je predugo :lol:

dr.Kadžija
06-10-2010, 13:16
А шта си ти студирао, ако није тајна? :kojote:

tajna je :per: ..ovako je lepše :lol:...kad ne znate iz koje branše potiče sagovornik, pa ne možete da formirate prizmu kroz koju ćete posmatrati i procesirati njegove izgovorene ili napisane reči...tj ne ostavljam vam prostora za pomisao tipa ''ma šta jedan filozof može da zna o hemijii'' :lol:

причалица
06-10-2010, 13:16
naravno...ne kažem ja da nema uticaja genetike, već ukazujem na taj relativno novi naučni trend - kad god nešto nije moguće smisleno objasniti običnom narodu, to se odmah gura u polje genetike i mutacija.
čitave porodice koje umiru generacijama od istih stvari takođe mogu imati vrlo sličan životni stil, ili živeti u određenom istom podneblju...mnogo toga ima da bi se određene pojave tek tako gurale u polje genetike.

nemam pojma o čemu pričaš....moja baba je živela skoro 90 godina, deda isto, a ćale i sva njegova braća (samo je jedan ostao živ) su umrli od ovog ili onog tumora. zajednički imenitelj im je da su bili piloti.
dakle, ljudi čije se zdravlje striktno kontroliše svakih 6 meseci....ali, prokleti kiseonik koji su udisali dok su bili vojni piloti ih je sve shebo...ali sve.

QueenOfClubs
06-10-2010, 13:19
nisu to pridike na račun vašeg/tvog načina života, već je to konstatovanje činjeničnog stanja...ti ga doživljavaš kao pridiku na račun načina života.
nekako mi je više pesnički bilo da upotrebim samo oči i majku...oči, oca i majku je predugo :lol:
Искрено да ти кажем, можеш ти да причаш шта год хоћеш, ја живим тако како живим, много ми је лепо и немам намеру да ишта мењам.
А то, колико ћу да живим није ми много важно јер је мени квалитет много важнији од квантитета и немам намеру да се оптерећујем супстанцама.
Али стварно сматрам да је основни ред да нам кажеш шта то по теби ваља и како треба а не само да причаш шта то не ваља и да нам се на неки начин подсмеваш.
Можда некога и занима.

причалица
06-10-2010, 13:20
Искрено да ти кажем, можеш ти да причаш шта год хоћеш, ја живим тако како живим, много ми је лепо и немам намеру да ишта мењам.
А то, колико ћу да живим није ми много важно јер је мени квалитет много важнији од квантитета и немам намеру да се оптерећујем супстанцама.
Али стварно сматрам да је основни ред да нам кажеш шта то по теби ваља и како треба а не само да причаш шта то не ваља и да нам се на неки начин подсмеваш.
Можда некога и занима.

tako je, kvini...nejmu ništa ne valja...maz'o bi lice cveklom, sveže rendanom.

dr.Kadžija
06-10-2010, 13:22
nemam pojma o čemu pričaš....moja baba je živela skoro 90 godina, deda isto, a ćale i sva njegova braća (samo je jedan ostao živ) su umrli od ovog ili onog tumora. zajednički imenitelj im je da su bili piloti.
dakle, ljudi čije se zdravlje striktno kontroliše svakih 6 meseci....ali, prokleti kiseonik koji su udisali dok su bili vojni piloti ih je sve shebo...ali sve.

pazi...ovo zahteva malo ozbiljniju diskusiju od pisanja par redova po postu u vreme kad mi se na poslu ne radi ništa. Da li si se nekada raspitala za statistiku vezanu za broj obolelih od ovog ili onog raka među pilotima? Ne možeš da okriviš isključivo kiseonik koji su udisali da ih je shebao...

QueenOfClubs
06-10-2010, 13:22
tajna je :per: ..ovako je lepše :lol:...kad ne znate iz koje branše potiče sagovornik, pa ne možete da formirate prizmu kroz koju ćete posmatrati i procesirati njegove izgovorene ili napisane reči...tj ne ostavljam vam prostora za pomisao tipa ''ma šta jedan filozof može da zna o hemijii'' :lol:
Па добро, видим да ти је веома стало до тога да те неко погрешно не процени. :lol:

dr.Kadžija
06-10-2010, 13:28
Искрено да ти кажем, можеш ти да причаш шта год хоћеш, ја живим тако како живим, много ми је лепо и немам намеру да ишта мењам.
А то, колико ћу да живим није ми много важно јер је мени квалитет много важнији од квантитета и немам намеру да се оптерећујем супстанцама.
Али стварно сматрам да је основни ред да нам кажеш шта то по теби ваља и како треба а не само да причаш шта то не ваља и да нам се на неки начин подсмеваш.
Можда некога и занима.

Tebe u svakom slučaju, kao što i sama kažeš, ne zanima. Ja se ne podsmevam nikome, to sam ti već jednom prilikom rekao, ali ti ne možš da ukloniš početnu predrasudu koju si o meni oformila. Ja hoću da vam kažem to što vas zanima, a to što vam trenutno nedostaje razumevanje činjenice da možda nisam u prilici da vam to kažem onako kako bih želeo, to nije moj problem. Jednostavno, o nekim stvarima ne želim da pričam iscepkano, šturo da me neko prekida svaki čas...a trenutno samo tako mogu da pišem, a to ne želim.
Meni su podjednako bitni kvalitet, kvantitet i smisao života.

dr.Kadžija
06-10-2010, 13:31
Па добро, видим да ти је веома стало до тога да те неко погрешно не процени. :lol:

Nisam fan procenjivanja na osnovu oskudnih informacija :). Zamisli kad bih ja tvoje sve reči proceisrao kao reči neke ''štamparke'' koja se tokom dana bakće sa kunstdrukom :lol:

QueenOfClubs
06-10-2010, 13:38
Tebe u svakom slučaju, kao što i sama kažeš, ne zanima. Ja se ne podsmevam nikome, to sam ti već jednom prilikom rekao, ali ti ne možš da ukloniš početnu predrasudu koju si o meni oformila. Ja hoću da vam kažem to što vas zanima, a to što vam trenutno nedostaje razumevanje činjenice da možda nisam u prilici da vam to kažem onako kako bih želeo, to nije moj problem. Jednostavno, o nekim stvarima ne želim da pričam iscepkano, šturo da me neko prekida svaki čas...a trenutno samo tako mogu da pišem, a to ne želim.
Meni su podjednako bitni kvalitet, kvantitet i smisao života.
Онда могу да очекујем да ћеш једног дана, кад будеш имао времена и будеш лепо расположен, отворити тему.

Nisam fan procenjivanja na osnovu oskudnih informacija :). Zamisli kad bih ja tvoje sve reči proceisrao kao reči neke ''štamparke'' koja se tokom dana bakće sa kunstdrukom :lol:
Па већ си закључио да сам довољно "плитка" и да друге посматрам кроз призму њихових занимања. ;)

dr.Kadžija
06-10-2010, 13:45
Онда могу да очекујем да ћеш једног дана, кад будеш имао времена и будеш лепо расположен, отворити тему.

Па већ си закључио да сам довољно "плитка" и да друге посматрам кроз призму њихових занимања. ;)

važi :)...samo mi još kažite kako da nazovem temu :lol:
što se ovog drugog tiče, u onom postu kad sam koristio 'vam', nisam ti persirao, govorio sam uopšteno :lol:...

QueenOfClubs
06-10-2010, 13:47
važi :)...samo mi još kažite kako da nazovem temu :lol:
što se ovog drugog tiče, u onom postu kad sam koristio 'vam', nisam ti persirao, govorio sam uopšteno :lol:...
У здравом телу здрав дух.

Па и ја спадам ту, зар не? ;)

Zazijavalo
06-10-2010, 14:18
А шта си ти студирао, ако није тајна? :kojote:

Čovek je teo da studira medicinu, al mu zafalilo proseka pa se upiso na stomatologiju. Nakon prve odslušane godine prebacio se na prava. :D

причалица
06-10-2010, 14:20
Čovek je teo da studira medicinu, al mu zafalilo proseka pa se upiso na stomatologiju. Nakon prve odslušane godine prebacio se na prava. :D

es ti njegov drveni advokat?

dr.Kadžija
06-10-2010, 14:26
Čovek je teo da studira medicinu, al mu zafalilo proseka pa se upiso na stomatologiju. Nakon prve odslušane godine prebacio se na prava. :D

nenene :lol:...teo sam prvo da budem marveni lekar, al mi rekoše da krava ne može da mi kaže de je boli... pa sam odustao, i tek onda ide ova tvoja konstrukcija :lol:...uz dodatak da sam paralelno sa pravima pohađao predavanja od svake godine na rudarskom :lol:

Zazijavalo
06-10-2010, 14:27
nema veze :mrgreen:

dr.Kadžija
06-10-2010, 14:29
nema veze :mrgreen:

kakvog ispita? :lol:
haha...šta je ovo u citatu? :lol:

Zazijavalo
06-10-2010, 14:31
kakvog ispita? :lol:
haha...šta je ovo u citatu? :lol:

Uturio si se između pričalice i mojeg odgovora njoj. I ondak sam teo da obrišem, al nema za da se obriše. I ondak tako... nema veze. :lol:

dr.Kadžija
06-10-2010, 14:35
i to što reče..nema veze :lol:
odoh sad da ovaj radni :lol: dan uspešno privedem kraju :lol:

причалица
09-10-2010, 08:42
Mandarine za lepu kožu

Mandarine su savršeno voće jer su pune vitamina C i beta-karotena, minerala i vlakana. U 100 grama mandarina ima 30 mg vitamina C, što je dvostruko više od pomorandže, a razgradnjom beta-karotena dobijamo vitamin A koji je važan za vid i lepu kožu.

U mandarinama ima folne kiseline, kalijuma, gvožđa, magnezijuma, vitamina B1, B2 i B3 i vlakna koja su neophodna za uravnoteženu probavu. Od mandarina se nećete ni ugojiti jer 100 grama ovog voća sadrži tek 34 kalorije. Zbog svog diuretičkog svojstva pomažu i u borbi protiv celulita.

misticlady
16-10-2010, 16:11
Kiselina koja brise godine

Nekada je bio problem kako i čime podmladiti lice, ruke i vrat. Zahvaljujući „filerima“, kako se popularno zove hijaluronska kiselina, to je sada moguće uraditi ambulantno, a trajnost je za intervencije na licu jedna i po godina, dok je za vrat i šake trajnost do tri godine.
kako kiselina funkcionise?

- Sigurno nećete pogrešiti ako umesto trajnih izaberete privremene preparate hijaluronske kiseline, jer su tada komplikacije svedene na minimum. Suština zatezanja kože lica, izmena kontura lica i popunjavanje tankih usana je u jednostavnosti intervencije. U kožu ili ispod nje ubrizgava se specijalni materijal za punjenje, od kojih je najbezbednija hijaluronska kiselina. Ona kožu čini glatkom tako što se ubrizga ispod bora i podiže ih. To je ambulantna intervencija koja traje 10 minuta, a rezultati su vidljivi i do godinu i po dana - objašnjava doktorka Ivana Filipović-Marković, specijalista dermatovenerologije ordinacije „Delta estetika".
Nije potrebno da pacijent izostaje sa posla jer, osim blagog otoka i crvenila koje traje nekoliko sati, nema ozbiljnijeg perioda oporavka. Najčešće se hijaluronskom kiselinom pune tanke usne, nazolabijalne bore (bore oko usta), bore na čelu, bore oko očiju, sitne bore oko gornje ili donje usne, konture lica, brade, vrat i šake.
- Materijale ubrizgavamo pod kožu ili u oštećeni deo uz pomoć veoma tanke igle. Površinske bore se tretiraju pod anestezijom u obliku kreme, koja se utrljava, a ozbiljnije intervencije, kao što je punjenje usana, zahtevaju anesteziju koja se daje injekcijom. Intervencija obično traje 10 minuta, mada kod ozbiljnijih bora može trajati i duplo duže - kaže doktorka Ivana Filipović-Marković.
Pravi rezultat nemoguće je videti odmah posle intervencije, jer se na mestima na kojima je kiselina ubrizgana pojave otoci. Pogrešan utisak obično se desi kod punjenja usana. Otok prolazi posle tri-četiri dana (za usne rezultat je vidljiv posle sedam dana) i tada imamo pravu sliku koja može biti manja 30-40 procenata.
Dve strane medalje

Dobra strana ove intervencije je da su, vremenom, rezultati sve bolji jer je hijaluronska kiselina polisaharid koji vezuje vodu. Loša strana je što se vremenom, u zavisnosti od vrste materijala koji je korišćen, intervencija mora ponoviti da bi se rezultat zadržao. Takođe, posle intervencije povećanja usana može da se pojavi manja nejednakost na usnama, koja se mora popraviti.
- Kod korišćenja materijala bilo koje vrste može doći do alergijskih reakcija, kao što su otok, crvenilo ili osetljivost kože. Slične pojave mogu se javiti i na mestu davanja injekcije, koje nastaju od bakterija koje se nalaze u samoj koži i mogu izazvati i infekciju. Ukoliko je u istoriji bolesti postojao herpes, ubodom igle rizikuje se da se ponovi pojavi. Retko se dešava da dođe do stvaranja čvorića, ponekad mnogo godina posle intervencije. U vrlo retkim slučajevima, čvorić postaje vidljiv, posebno na usnama, gde može da izazove smetnje, pa je u ozbiljnijim slučajevima potrebna hirurška intervencija odstranjivanja. Čvorići se najčešće javljaju kod aplikovanja trajnih preparata - upozorava doktorka Ivana Filipović-Marković.
Mesto intervencije mora biti zaštićeno nekoliko dana, uz mirovanje. Masiranje, kozmetički tretmani, kao i korišćenje bilo kakvih krema, jeste zabranjeno. Preterana mimika, smejanje, previše govorenja, kao i snažno žvakanje trebalo bi izbegavati. Tretirano mesto nije preporučljivo izlagati suncu i ići u solarijum sve dok otok i crvenilo ne nestanu.

http://razbibriga.net/imported/2010/10/imagejpgimageId379thumb1lastModified1282-1.jpg

misticlady
16-10-2010, 16:16
Magicne formule za savrsen ten

Donedavno su mejkap podloge samo prikrivale nedostatke na koži lica. Međutim, najnoviji kozmetički preparati ove kategorije su praktično lekoviti - rešavaju i sprečavaju pojavu različitih problema i nedostataka.
Izbegnite efekat maske
Poslušajte savete eksperata, koji eliminišu svaku mogućnost da izgledate "prešminkano"
KORAK 1: Izaberite pravi tip podloge
Koristite proizvod koji odgovara vašem tipu kože. Ako imate problem sa pojačanim lučenjem masnoće, koristite podlogu koja ne sadrži ulja ("oil free"), a ako je vaša koža suva, izaberite podlogu sa hidratantnim sastojcima.
KORAK 2: Odaberite odgovarajuću nijansu
Pre svega, ignorišite nazive boja na pakovanjima! U stvarnosti ne postoji osoba koja ima zaista "bež" ten ili kožu "boje slonovače". Isprobajte podlogu utrljavanjem manje količine u vilični deo lica (koža na rukama je drugačije boje). Nanesite nekoliko podloga na kožu, proverite boju na dnevnoj svetlosti i kupite podlogu čija boja se potpuno stapa sa vašim tenom.
KORAK 3: Nanesite podlogu kao profesionalac
Ako je u pitanju puder, nanesite ga malim, kružnim pokretima na lice, i to četkicom za podlogu. Počnite od nosa, a onda nastavite prema ivicama lica. Ako koristite tečnu podlogu, ili u kremi, utrljajte je u kožu vrhovima prstiju. Njihova toplota će omogućiti ravnomerno nanošenjepodloge u tankom sloju. Za savršenu završnicu, razmažite podlogu kozmetičkim sunđerčićem po celom licu - samo, nemojte da ga koristite za nanošenje, jer upija podlogu, pa tako uzalud trošite preparat.
I, nemojte da zaboravite da...
Prvo nanesete hidratantnu kremu
Nanošenje kreme bar pet minuta pre podloge osigurava bolje upijanje i ravnomernije nanošenje, a time i prirodniji izgled kože.
Zakamuflirate vrat
Kada nanesete podlogu na lice, razmažite je malo sa brade prema vratu. Tako ćete izbeći pojavu uočljive razlike u boji između lica i vrata. Ako nosite odeću koja otkriva vaš dekolte, možete naneti malo podloge i na ovaj deo tela.
Završite postupak puderom
Nakon utrljavanja tečne podloge ili podloge u kremi, nanesite i jedan sloj translucentnog pudera u prahu (ili u kamenu), čime ćete fiksirati podlogu i izbeći pojavu sjaja u "T" zoni lica.
Ako želite ujednačen ten
Ovi preparati lagane teksture ne samo što savršeno prikrivaju nedostatke na licu, već i hidriraju kožu, čineći je baršunastom i svilenkastom.
Ako želite zaista da zablistate
Za trenutnu blistavost lica, ovi preparati vas neće razočarati. Osim toga, sadrže korisne materije koje ishranjuju kožu i kreiraju trajan efekat blistavosti.
Ako želite da prikrijete bore
Ove formule u osnovi deluju kao i anti-aging kreme: umanjuju bore i hidriraju kožu, pa ona uvek izgleda sveža.
Ako želite da ublažite crvenilo
Većina podloga odlično prekriva crvene mrlje na licu, ali ovi preparati sadrže mineralne čestice koje reflektuju svetlost, zbog čega koža deluje kao zdravo preplanula.
Ako želite kožu bez suvišnog sjaja
Lice vam se sjaji, posebno u T-zoni? Ništa tako efikasno ne rešava ovaj problem kao kozmetika koja sadrži matirajuće agense koji eliminišu sjaj.

причалица
31-10-2010, 08:40
Maska za umornu kožu lica
Izrendati komadić jabuke, možemo dodati po želji parče banane, obavezno dodati nekoliko kapi limuna, pola kašičice ulja, kašičicu meda, kašičicu sira, sve izmešati i masku naneti na lice. Nakon 20 min isprati lice mlakom vodom.

Maska za normalnu kožu lica
Napraviti glatku masu od žumanceta, kašičice meda, kašičice maslinovog ulja, nanesite na očisćeno lice i vrat da odstoji 25 minuta, posle toga isperite lice i nanesite kremu.

Maska za masnu kožu lica
Kašiku griza umutite sa belancetom, masku naneti na lice. Posle 20 min kružnim pokretima prstiju masirati lice i skinuti masku. Umiti lice hladnom vodom i naneti kremu.

Maska za suvu kožu lica
Izrendati šargarepu, dodati pola kašike bademovog ulja, kašiku kiselog ili slatkog mleka. Naneti masku na lice 30 min i nakon toga isprati lice.

Maska protiv bora lica
Izmesati 3 kašike punomasnog mekog sira, žumanac, sneg od jednog belanca, jednu kašiku grožđenog šećera ili žutog šećera, sve naneti na lice da odstoji 30 minuta...nakon toga isprati lice. Masku koristiti dva puta nedeljno.

Maska protiv bora oko očiju
Izrendati krompir,staviti ispod očiju da odstoji 30 minuta, posle isprati mlakom vodom.

Maska za umorne oči
Komadice vate umočite u hladan zeleni čaj, nanesite na oči 10 minuta, nakon toga isperite oci.

причалица
31-10-2010, 08:46
Kada žena napuni 29 godina i želi da duže vremena zadrži mladost i svežinu i ne izgleda starija od 30 godina, mora bar jednom nedeljno da stavlja odgovarajuću masku na lice.
Maska sprečava da gornji sloj kože diše i tako omogućuje veći priliv krvi u tkivo. Koža tako postaje elastična, mišići se napinju, ten postaje svežiji, čistiji i blistaviji (jer pore pritom izlučuju nečistoću).

Postoje tri vrste maski: maske za čišćenje, maske za zatezanje i maske za glačanje kože.
Maske za zatezanje mišića ne treba često upotrebljavati jer je koža posla toga dvostruko labavija, pa lice zgleda umorno i uvelo.
Najbolji učinak maske daju pred odlazak na spavanje. Noću se maska ne sme držati na licu, već vremenski onoliko koliko je propisano receptom.
Ako postupite po receptu dejstvo maske trajaće dva-tri dana. Masku treba stavljati na lice onda kad niste uznemiravani i neka to bude vaša mala tajna koju ne treba da znaju ni vaš suprug, a ni prijateljice.

Lice treba prvo brižljivo očistiti, pa tek onda staviti masku.
Najbolje je prethodno sprovesti parnu kupku, a zatim lice dobro oprati odgovarajućim sapunom. Onda alkoholom (važi za masnu kožu) premazati lice, zatim toplom i hladnom vodom ga ispljuskati. Osetljivu kožu posle toga premazati kremom. Naneti masku na lice i leći opušteno na ležaj. Maska je potpuno bez svrhe ako niste opušteni.
Posle određenog vremenskog perioda skinuti masku mlakom vodom ili kamilicom. Zatim lagano masirati lice uz neki masni krem ili ulje. Kad pronađete svoj recept za masku, ne menjajte ga jer koži ne prijaju promene.

Maska od kvasca
Uzeti kesicu suvog kvasca i pomešati ga sa mlakim mlekom, pa naneti na čisto lice. Kad se masa stvrdne treba je kružnim pokretima, vrhovima prstiju skidati sa lica. Kožu zatim oprati vrućom vodom, pa isprati hladnom. Zatim dobro osušiti lice.
Redovnom upotrebom koža postaje čista, bez bubuljica i mitesera i dobija matiran sjaj koji podseća na kajsiju.

Maska od meda
Ova maska je dobra za dehidriranu i perutavu kožu, kao i za masažu kože. Nanesite tanak sloj meda na celo lice i vrat. Lezite i domorite se 15 minuta sa maskom na licu. Pre ispiranja početi nežno tapkanje lica vrhovima prstiju. Praviti brze pokrete, kao da svitare na klaviru. Tapkajte oko 5 minuta. Isperite toplom vodom i mokrim peškirom, pa namažite vlažnom kremom, ako je potrebno.

Kleopatrina maska
Pomešati 3 kašičice peskovite zemlje, 3 kašike nekuvanog mleka i 1 kašičicu pčelinjeg meda. Četkom masu naneti ravnomerno na lice. Pritom ostaviti slobodne usne, očne kapke i nosne šupljine.
Maska treba da stoji na licu pola sata. Zatim oprati toplom i na kraju lice isprskati hladnom vodom.

Maska od ovsenih mekinja
Staviti 2 kašike ovsenih mekinja u 4 kašike mleka, da nabubri. Namazati lice i ostaviti da deluje 20 minuta.
Isprati mlakom vodom i na kraju isprskati lice hladnom vodom.
Ova maska glača grubu, a matira masnu kožu.

Holivudska maska
Uzeti 2 kašike kukuruznog (ili ovsenog) brašna, pa pomešati sa 2 belanceta i onda dobro umutiti. Naneti na lice i ostaviti 20 minuta.
Osušenu masu skidati krpom. Zatim lice oprati toplom i isparati hladnom vodom.
Ova maska čisti i matira kožu.

Maska od krompira
Skuvati krompir, pa ga oljuštiti i ispasirati. Dodati malo nekuvanog mleka i 1 žumance. Po potrebi dodati malo vode da kaša bude pogodna za nanošenje. Zagrejati masu (koliko možete da podnesete) i naneti je na lice. Pokriti peškirom i posle 20 minuta isprati vrućom, pa isprskati jako hladnom vodom.
Ova maska osvežava uvelu kožu i čini je elastičnom.

Maska od šargarepe
Dve mlade šargarepe sitno nastrugati i pomešati sa 1 kašikom krompirovog brašna i 1 žumancetom. Masu dobro sjediniti i naneti na čisto lice. Ostaviti da deluje oko 20 minuta. Oprati vrućom, a onda isprati hladnom vodom.
Ovu masku dobro podnose svi tipovi kože. Maska osvežava, hrani i glača kožu.

Maska od krastavca
Oljuštiti krastavac. Pa trake dobijene od kore krastavca poređati na čisto lice. Pritisnuti ih rukom i pokriti peškirom. Ostaviti da deluju oko 30 minuta.
Lice posle toga ne treba ispirati. Maska daje mekoću koži, osvežava je i hrani.
Podnose je svi tipovi kože i može se nanositi koliko puta želite.

причалица
03-11-2010, 16:10
Preparati koji čuvaju mladost

Ukoliko želite da se podmladite ili da imate punije usne, a da pri tom ne odete pod nož, obradovaće vas vest da sve to, i mnogo više, možete da ostvarite uz pomoć preparata za negu. Mi smo izdvojili najnovije koji imaju veoma delotvoran učinak.

Antioksidanti su u kozmetici jedan od najmoćnijih sastojaka ze podmlađivanje

Rezveratrol – molekul mladosti
"Dr Sebagh Supreme Maintenance serum" je jedan od najkoncentrovanijih seruma za podmlađivanje, izuzetan i po svom moćnom sastojku, rezveratrolu, takozvanom “molekulu mladosti.
Antioksidanti su u kozmetici jedan od najmoćnijih podmlađujućih sastojaka, a rezveratrol je poslednja reč nauke, antioksidans koji mnogo obećava na planu lepote, ali i zdravlja.
Istraživanjima na Harvardu utvrđeno je da rezveratrol, inače sastojak crnog grožđa i vina, može da pobudi enzime “sirtuine”, koji su u stanju da povećaju vitalnost i dugovečnost ćelija i organa u organizmu sisara. I dok se naučnici još spore oko doziranja i moguće primene rezveratrola kao suplementa u ljudskoj ishrani, mnogi se slažu da njegova antiinflamatorna i antioksidantna svojstva mogu da budu vrlo delotvoran na koži.
Najbrže je reagovao dr Žan Luj Sebag, francuski “kralj botoksa” i tvorac čuvene kozmetičke linije za podmlađivanje. Rezveratrol je iskoristio kao “hit” sastojak u svom “super serumu”.
Čim se "Dr Sebagh Supreme Maintenance serum" pojavio na tržištu, bez premca po koncentraciji aktivnih sastojaka (oko 98 odsto), postao je jedan od najprodavanijih "Dr Sebagh" proizvoda, uprkos visokoj ceni, koja je adekvatna delotvornosti i sastavu: osim rezveratrola ključni sastojci su, vitamin C, tri antiejdžing peptida, hijaluronska kiselina i mineralni kompleks.

Serum podmlađuje, štiti, hidrira, učvršćuje, poboljšava ten i vraća sjaj koži.

Kako da koristite serum
Nanesite nekoliko kapi ujutru i uveče na čistu kožu, uključujući i zonu oka, pa preko njega nanesite kremu. Serum koristite kao povremenu negu kada je koži potrebna regeneracija, kao sada, na jesen, ili kao deo redovne nege u zrelim godinama. Očekujte da vaša koža postane svetlija, nežnija, elastičnija i lepša.

причалица
07-11-2010, 08:23
Pripremite usne za hladne dane

Usne nose na sebi svu seksipilnost lica, pa su stvorene za ulešavanje. Koža na usnama, međutim, posebno je krhka, pa da bi bile baršunaste treba posebna nega.

Negovane i senzualne usne su jedan od najboljih aduta svake žene. Vodite račuan o njima
Za razliku od kože lica, koža usana je mnogo osetljivija: ona nema lojne ni znojne žlezde, pa tako nije zaštićena prirodnim zaštitnim masnim slojem i neostaje joj vlaga. Dok koža lica ima oko 16 slojeva mrtvih ćelija kojie je štite od spoljnih uticaja, koža ima samo tri do pet slojeva. Ona ne proizvodi ne melanin koji daje tamnu boju i štiti od sunca. Zato je tako važno da joj zaštitne i hidrirajuće sastojke nanosimo spolja.

USNE NA ZIMI
Sigurno već znate na kakvom su iskušenju vaše usne na zimi i vetru, ispucale, ranjive, preosetljive, a i najmanji pad imuniteta može doneti herpes na usni. Stikovi za zaštitu usana su vaš svakodnevni saveznik protiv lošeg vremena, a kada oni ne pomažu, posegnite za još efikasnijim sredstvima.
Preporuka: kupite stik za ispucale i ranjive usne, koji ublažava simptome labijalnog herpesa. Njegova lekovita moć leži u čistim nerazblaženim sveže ceđenim sokovima lekovitih biljaka kao što su ehinacea, neven, žalfija...

PODMLAĐIVANJE
Koža na usnama i iznad njih, sklona je boranju, a kod pušača se javljaju i tipične vertikalne "pušačke" bore iznad usana. Da biste predupredili ili sanirali ove probleme počnite na vreme s antiejdž negom, preparatima koji će održavati vlagu i štiti usne, ali i pomagati regeneraciju kože. Kreme sa faktorima rasta koje započinju regeneraciju sa površinskih ka dubljim slojevima kože su odlično rešenje.

причалица
09-11-2010, 07:27
Pređite s letnjeg na jesenji stil šminkanja

Leto je iza nas i pravila za šminkanje za tople dane više ne važe. Sada se može igrati sa intenzivnijom paletom boja i senki, a uz naše savete lako ćete usvojiti novi, sezonski stil prilagođen tmurnim i hladnim danima.
Šminku prilagodite jesenjim tonovima, ali licu obezbedite i adekvatnu negu.

RAZBLAŽITE KREME ZA SAMOPOTAMNJIVANJE
Sa prvim jesenjim danima morate da se rastanete od letnje preplanulost. Smanjite korišćenje krema za samopotamnjivanje, kao i odlazak u solarijum. Prirodan ten je poželjniji. Ako ne možete da se oslobodite krema za crnjenje, onda ih koristite razblažene: dodajte u njih malo hidratantne kreme, boja će biti manje intentzivna i više prirodna. Tako se nećete odjednom probuditi „beli ko sir“, a transformacija će izgledati prirodnije.

RUMENILO
Da biste prilagodili svoj izgled rumenilo morate da stavljate ispod jagodica. „Oblikovan“ izgled savršen je za jesen i zimu, a idealan izbor su smeđi tonovi koje možete koristiti i tokom cele zime.

PROMENITE BOJU NOKTIJU
U duhu mora, sunca leti smo savetovali plave nijanse, boje betona, srebrne i sive nijanse i ljubičaste tonove za nokte. Jednostavan način da se prebacite na jesenji trend je da koristite nešto tamnije ili metalik verzije. Jedan od predloga je i da se vratite osnovnoj crvenoj boji. Ona je jesenski klasik, a opet je zabavna.

ODMOR ZA OBRVE
Kada se primakne jesen počnite da puštate obrve da narastu. U jesen i zimu obrve su uvek punije i šire, nego tokom toplih dana. Obrve svejedno moraju da budu uredne i očešljane.

SAKRIJTE ŠTETU OD SUNCA
Ako imate problema s hiperpigmentacijom (tamnim flekama od sunca) obavezno posetite kozmetičara ili kupite kvalitetnu kremu za izbeljivanje. Od prirodnih lekova može vam pomoći ekstrakt tratinčice i ekstrakt potočarke, a poznati narodni lek je i eterično ulje celera. Dok se ne rešite problema – koristite gušći korektor da prekrijete mrlje.

ZAMENITE OLOVKU ZA USTA
Menjanje boje kojom ocrtavate usne odmah će „ažurirati“ vaš izgled - koristite tamnije nijanse, a olovku za usne pomešajte s jarkim ružem koji imate kako biste ga potamnili i tako prilagodili jesenjim makeup diktatima. U obzir dolaze i „nude“ i nijanse prljavo roze.

BIRAJTE ZAGASITE SENKE
Odlučite se za zagasitije nijanse – smeđe, ljubičaste, bronzane... i bićete u trendu. Važna je boja, a možete da kombinujete metalik ili mat varijante.

DODAJTE CRNU
Stavljanje crnog tuša(ajlajner) ili olovke za oči ponovo na svoje kapke brz je način da potamnite šminku i učinite je dramatičnijom. Tuš protegnite i malo van kapka – ove jeseni pogled mora biti „mačkast“.

причалица
24-11-2010, 07:19
Neke maske

Pomorandže - Osvežavajuća maska
Iscedite sok od jedne pomorandže i dodajte sok od pola zrele papaje koju ste prethodno izgnječili viljuškom. Pomešajte sa 100 grama punomasnog mleka i nanesite na lice. Izbegavajte deo oko očiju. Ostavite da deluje 20 minuta, a onda isperite toplom vodom.

Nar - Krema protiv starenja kože
Očistite pola nara, ubacite zrnca u mikser i procedite sok. Čuvajte ga u frižideru i svake večeri dodajte kašičicu ovog soka u kremu za noć koju inače koristite. Ovako pripremljen sok može da se čuva u frižideru nekoliko dana.

Mandarine - Preparat za piling
Iscedite sok od četiri mandarine. Zasebno pripremite glazuru od 10 kašika šećera od trske i malo tople vode. Kad se glazura prohladi, pomešajte je sa sokom od mandarine i dobijenu smesu koristite za masiranje tela (naročito je efikasna na delovima gde je koža ogrubela: laktovi, pete).

Krastavac - Tonik za zatvaranje pora
Oljuštite veći krastavac i izmiksajte ga, a zatim dobijenu smesu skuvajte u litru neslane vode. Kad se tečnost ohladi, procedite je kroz gazu i koristite umesto tonika za lice.

причалица
27-11-2010, 07:45
Voćne kiseline za podmlađivanje

Koža je organ koji najduže pamti a najjači stimulatori nastanka slobodnih radikala jesu UV zraci, što znači da ako se leti prekomerno izlažemo suncu i previsokim temperaturama, plivamo u moru, bazenu, možemo očekivati promene poput fleka, pega, proširenih i zapušenih pora, dehidrirane i opuštene kože sa oslabljenom mrežom elastičnih vlakana, usled čega je koža opuštena i naborana. Sada je pravo vreme da joj pomognete.

Mezoterapija je trenutno jedna od najpopularnijih metoda podmlađivanja
Važno je da posle leta stručnom negom neutrališemo razornu moć slobodnih radikala, nadomestimo izgubljenu vlagu, zaštitimo i osvežimo kožu kako bi se mogla suočiti sa štetnim uticajima iz okoline.
Kako se kozmetologija sve više prepliće sa dermatologijom, sada nudi tretmane inspirisane kozmetičkom medicinom, koji na najbolji način pomažu vašoj koži da uspostavi fiziološki balans, povrati sjaj, hidrataciju, mekoću i mladalački izgled. U tom smislu ubrzana eksfolijacija, odnosno tretman voćnim kiselinama je jedan od najboljih metoda korišćen u te svrhe u kozmetičkim i dermatološkim centrima .
Hemijski piling koristi hemijski rastvor da bi poboljšao i uglancao teksturu kože odstranjujući njene spoljne oštećene slojeve, sa namerom da se postigne ćelijska obnova i da se stvori “nova koža“. U ove svrhe koriste se trihlorsirćetna (TCA) i alfahidroksilna (AHA) voćna kiselina.


RAZLIKE MEĐU VOĆNIM KISELINAMA
AHA - glikolna, mlečna ili voćna kiselina najblaže su formule za piling. Ovaj piling jednostavno obnavlja epiderm i deluje na teksturu kože. Ne prouzrokuje perutanje kože, pa nema ni osećaja neprijatnosti. Rezultat se dobija posle serije od nekoliko sesija pilinga. Ovaj piling tretira prve znake starenja kože, deluje na mrlje različitog porekla kao i na površinske ožiljke od akni, sužavanje pora, za tretiranje manjih bora. Mogu se primenjivati jednom nedeljno ili u dužim intervalima, da bi se postigao najbolji rezultat. Vreme trajanja tretmana- 15 minuta.
TCA – koristi se za piling srednje dubine. Ovaj piling uništava kožu sve do gornjeg sloja dermisa. Deluje na značajnije lezije, kao što su permanentne bore i uporne mrlje. Ova vrsta pilinga deluje preko hemijske nekroze. To je veoma iritirajuće i zahteva nekoliko dana oporavka. Koža se odvaja u trakama i potrebno je nedelju dana da bi se obnovila. Da bi se postigli željeni rezultati potrebno je više od jednog TCA pilinga.

Dubinsko zagrevanje kože
Kolagen je glavni protein vezivnog tkiva i čini 25 odsto ukupne mase. Njegova funkcija je drugačija od opšte namene proteina u telu. Ima veliku sposobnost rastezanja i vraćanja u prvobitno stanje. Razgradnja kolagena, slabo i nepotpuno obnavljanje, dovode do pojave bora, opuštenosti kože, celulita i starenja. Dubinskim zagrevanjem kože postiže se pokretanje metabolizma i pojačana cirkulacija. Na taj način se podstiče regeneracija postojećeg kolagena i proizvodnja novog. Zbog toga su efekti ovog tretmana vidljivi odmah.

MEZOTERAPIJA
Pored tretmana voćnim kiselinama najefikasnija metoda nehirurških intervencija za postizanje trenutnih rezultata je mezoterapija. Mezoterapijom se kroz veliki broj malih uboda ubrizgavaju male količine razgrađene aktivne supstance, što daje maksimalan efekat, zahvaljujući blizini mesta delovanja i ukupnoj većoj koncentraciji, te supstance na ciljanom mestu bez neželjenih reakcija organizma na datu supstancu koja se primenjuje za:

Lice - u cilju rešavanja problema tamnih kolutova oko očiju, podočnjaka, bora, pada tonusa kože, ožiljaka od akni, pigmentacije, podbradka i bora na vratu i dekolteu.
Kosa - mezoterapija efikasno rešava alopeciju, a važno je početi s prvim znacima gubitka kose.
Telo - mezoterapija kroz lipolizu uspešno rešava skidanje manjih masnih naslaga sa stomaka, leđa, kukova i ruku. Takođe, problem celulita se najbolje smanjuje kroz seriju mezoterapije gde se prvo rešava problem krvotoka koji je doveo do pojave celulita, zatim lipoliza zarobljenih masti, razlaganje enzimskim supstancama.
Mezoterapija sama ili uz piling voćnim kiselinama najefikasnije rešave strije. Rezultat je vidljiv već posle prvog tretmana kod novonastalih strija, a kod starijih je potrebno više tretmana.

MEZOTERAPIJA BEZ IGLE
Pored gore navedene metode mezoterapije, postoji i mezoterapija aparatom, bez igle. Mezoterapija bez igle je alternativni metod klasičnom tretmanu sa iglom, njime se eliminišu eventualni strahovi od uboda igala i omogućava širok spektar aplikacija u lokalnim tretmanima lica i tela. Aktivne supstance koje se koriste u tretmanima moraju biti takve da mogu ući u prirodne hemijske procese sa slobodnim radikalima, da se mogu povezati sa njima i nesmetano cirkulisati u ćelijama kože.

Pored aparata za mezoterapiju, značajnu ulogu u zatezanju kože lica i tela ima i aparat radio talasni lifting, koji pruža neagresivnu, a izuzetno efikasnu metodu podmlađivanja.
Nije potrebno da uvek imate sve vreme sveta na raspolaganju da biste se posvetili sebi i bili lepši i zadovoljniji. Budite uvek za korak isred i pobedite današnji tempo života, odvajajući minimalno vreme za maksimalne rezultate. Održavanjem i unapređenjem prirodnog kvaliteta vaše kože upotrebom odgovarajućih tretmana, zagarantovani su trajni rezultati, jer vaša koža vas otkriva.

причалица
29-11-2010, 07:49
Lepi sa 30, 40, 50: Prava nega za vaše godine

Tridesete nam donose prve bore, posle četrdesete koža gubi elastičnost, a sa pedeset je vidno suvlja. Pravilnom negom kože možete značajno usporiti prirodan proces starenja, zato pogledajte šta kozmetičari savetuju shodno godinama koje imate.
Posle pedesete godine naglo opadaju proizvodnja estrogena i nivo sebuma, što utiče na gubitak vode, dovodeći do suvoće i perutanja kože

Posle tridesete - hidratacija
Epiderm počinje da pokazuje znakove oštećenja zahvaljujući štetnim efektima sunca, zagađivačima, lošoj ishrani, nedostatku sna. Posle tridesete se javljaju prve bore, i to najpre oko očiju. Svežinu tena ćete sačuvati samo efikasnom negom, koja zahteva dodatnu vlažnost bez obzira na tip kože. Najbolje je da svakodnevno koristite preparate koji hidriraju kožu, dok je za osetljivi deo oko očiju najvažnija upotreba antirida.
Savet plus: Dva puta nedeljno na lice nanesite masku za hidrataciju. Prirodne maske od bilo koje namirnice sa visokim sadržajem vode idealne su za ponovnu hidrataciju epiderma.

Posle četrdesete - piling
Posle četrdesete vezivno tkivo gubi kolagen, pa koža lica vidno gubi elastičnost i više nije tako zategnuta. U ovim godinama koži je potrebno više vremena za obnavljanje površinskog sloja, a izumrle ćelije kože čine ten neujednačenim i bez sjaja. Mogu se javiti i tamne fleke. Proizvodnja sebuma opada, a kapilari lakše pucaju. Bore na licu postaju sve dublje, pa je vreme da u dnevnu i noćnu negu obavezno uvrstite specijalne preparate sa sastojcima protiv starenja koji podstiču stvaranje kolagena i ubrzavaju regeneraciju ćelija. Idealni su preparati koji sadrže retinol, vitamine A, E ili folnu kiselinu.
Savet plus: Jednom nedeljno uradite temeljan piling lica ili isprobajte mikrodermoabraziju, intenzivan tretman koji se primenjuje u kozmetičkim salonima za uklanjanje izumrlih ćelija s površine kože i momentalno čini kožu svežijom i vraća joj sjaj.

Posle pedesete - koenzim Q10
Posle pedesete godine naglo opadaju proizvodnja estrogena i nivo sebuma, što utiče na gubitak vode, dovodeći do suvoće i perutanja kože. Bore oko nosa i usana su izraženije, a koža lica i vrata je opuštena. Vaše kreme sada moraju, pored lipida, da sadrže i fitohormone na bazi soje ili koenzim Q10. Za momentalno popunjavanje bora odlična je hijaluronska kiselina jer duboke bore i nastaju zato što nje ima manje u koži. Međutim, najnovije kreme protiv starenja imaju sličan efekat - njihovi sastojci uspešno prodiru u dublje slojeve kože, zatežu je i popunjavaju brazde.
Savet plus: Redovno koristite intenzivne preparate s kolagenom. Šminka za zrelu kožu, koja ima veliku moć prikrivanja nedostataka, učiniće da bore postanu manje vidljive.

причалица
29-11-2010, 17:26
Devet pravila lepote koja više ne važe

Naši najveći eksperti u oblasti nege objašnjavaju zašto pojedine tradicionalne kozmetičke metode nisu zaista delotvorne.

1. SAUNA TOPI KILOGRAME
Kad posle saune stanete na vagu, pokazaće se da ste lakši za čitav kilogram. Međutim, to je samo privid jer je kilogram manje rezultat isparavanja vode iz organizma, a ne topljenja masnoće. Izgubljena tečnost, a samim tim i kilogrami, vraćaju se za nekoliko sati. Ipak, iako niste izgubili težinu, izgubili ste toksine i pročistili organizam.

2. ŠMINKA ŠTETI KOŽI
Šminka ne samo da ne šteti koži već ima i zaštitnu i negujuću funkciju. Savremeni puderi su sada toliko usavršeni da uopšte ne zapušavaju pore, tako da koža pod njima normalno diše. Uz to se, kao i kreme, prave tako da odgovaraju potrebama različitih tipova kože i štite je od štetnih spoljnih uticaja: vetra, slobodnih radikala, duvanskog dima itd. Ipak, može da naškodi u tri slučaja: ako joj je istekao rok trajanja, ako je ne skidate pred spavanje i ako je stavljate direktno na kožu, bez dnevne kreme.

3. NEKI FENOVI NE GORE KOSU
Fen neće goreti vašu kosu samo ako ga ne koristite redovno, a i tada isključivo na hladnom režimu. Većina nas, međutim, mora da osuši kosu brzo, pa redovno koristi najvreliji vazduh. Fenovi s jonizatorom, koji obećavaju zaštitu vlasi, samo su marketinški trik. Visoke temperature u svakom slučaju isušuju kosu. Rešenje je u preparatima za zaštitu kose od vrelog vazduha, koji zaista oblažu vlas i štite je tokom feniranja. Takođe, važno je da ne približavate fen tik uz kosu.

4. BOLJA JE SKUPA KOZMETIKA
Cena kozmetičkih preparata ne mora uvek biti u skladu s kvalitetom, tako da ne znači da je dobro sve što je skupo. Najobičniji neutralni tonik za lice može biti bolji od onih koji sadrže alkohol, nanu, mentol ili neke druge sastojke koji mogu da iritiraju kožu, bez obzira na cenu. Ima i mnogo skupih sredstava za negu kože koji sadrže samo jednostavne sastojke, bez mnogo aktivnih komponenti, a ima i jeftinijih, čiji je sastav bogat i plemenit. Zato se pri izboru rukovodite sastavom, a ne cenom.


5. PUNO VODE LEČI SUVU KOŽU
Suva koža ne nastaje samo zbog prostog nedostatka vlage. Istraživanja pokazuju da je nivo vlage u normalnoj, masnoj i suvoj koži gotovo isti. Problem suve kože genetski je predisponiran, a reč je o drugačijem kvalitetu međućelijskog tkiva nego kod normalne kože. Zato unos velike količine tečnosti u organizam ne može da popravi stanje, već to mogu samo adekvatni preparati koji će delovati na strukturu tkiva.

6. NOĆNA KREMA JE OBAVEZNA
Prema konceptu kozmetike „dr hauška“, pred spavanje ne treba stavljati nikakve kreme, već samo nemastan tonik, koji podržava noćni metabolizam i pročišćavanje kože. Naime, koža je noću metabolički najaktivnija i treba joj dozvoliti da slobodno diše i izlučuje nusprodukte metabolizma. Prema ovom konceptu nege, ni danju ne treba preterivati s hranljivim kremama prepunim aktivnih sastojaka jer to vremenom dovodi do zavisnosti i pasivnosti kože.

7. PROCVETALA KOSA MOŽE DA SE REGENERIŠE
Nema šanse! Jedini način da se rešite procvetalih krajeva je radikalan – a to je šišanje. Istina, neki balzami i pakovanja mogu privremeno da „zalepe“ iskrzalu vlas, ali to traje do sledećeg pranja. Inače, kosa cveta iz tri razloga: zbog prečestog pranja, hemijskih procedura čestog i agresivnog češljanja.

8. PRIRODNA KOZMETIKA NE IZ AZIVA ALERGIJE
Ako ste skloni alergijama, apsolutno nikada ne možete biti sigurni da nećete odreagovati na neko kozmetičko sredstvo. Bilo da je reč o prirodnoj ili organskoj kozmetici, sa konzervansima i hemijskim supstancama ili bez njih, obavezno pre upotrebe uradite test osetljivosti. Nanesite malo sredstva na unutrašnju stranu lakta i, ako se nakon 48 sati ne pojavi reakcija, znači da smete da koristite taj preparat.

9. AKO NE OSEĆATE PARFEM, NIJE POSTOJAN
Osoba koja koristi neki parfem brzo se navikava na dotični miris, i zato prestaje da ga primećuje. To, međutim, nikako ne znači da i ljudi oko vas ne osećaju vaš parfem, pa zato ne podležite iskušenju da ga nemilice polivate po sebi.

причалица
04-12-2010, 13:13
pošto sam prezadovoljna gold kolekcijom avona, tj. antiridom i serumom, odlučila sam da uzmem dnevnu i noćnu kremu...i stigne mi samo dnevna krema, a noćna će tek za 2 nedelje....ali nema veze, bolje išta nego ništa:

http://www.dodaj.rs/f/2V/EP/34nVKfs0/avon2.jpg

причалица
11-12-2010, 10:01
Osnovna pravila zimske nege kože

Ledeni vetar, niska temperatura i boravak u prostorijama u kojima grejanje isušuje vazduh glavni su krivci što su vam usne ispucale, a koža dehidrirana i neprijatno zategnuta uz peckanje i crvenilo. Sve su to znakovi da je vreme da obratite pažnju na zimsku negu kože.

Vremenski uslovi i boravak u prostorijama sa suvim vazduhom ne prijaju koži tela, a posebno licu, zato je bitno da obratite pažnju na pojačanu hidrataciju u vidu seruma i krema.

KOŽA LICA
Tokom zime zaboravite na jake penaste ili tečne preparate za čišćenje lica i uklanjanje mejkapa. Najbolji izbor je mleko za čišćenje lica, koje će uz to kožu negovati i nahraniti. Vremenski uslovi i boravak u prostorijama sa suvim vazduhom ne prijaju koži tela, a posebno licu, zato je bitno da obratite pažnju na pojačanu hidrataciju u vidu seruma i krema. Serum nanesite pre hidrantne kreme jer on dublje prodire u kožu i time omogućava bolji efekat. Potrudite se, takođe, i da što manje pregrevate prostoriju u kojoj boravite, a možete nabaviti i neki ovlaživač vazduha, što će posebno prijati vašoj koži.

KOŽA TELA
Tokom zime zaboravite na tuširanje vrelom vodom, ma koliko vam to prijalo. Topla voda dodatno isušuje kožu, pa se zato potrudite da bude što hladnija. Namažite telo posle tuširanja nekim hranljivim mlekom ili losionom, ali ne zaboravite da je važno da je nahranite i iznutra. Pijte bar dva litra tečnosti dnevno, najbolje vode.

KOŽA OKO OČIJU
Znamo da je koža oko očiju naročito tanka i osetljiva. Naizmenični uticaji hladnog, zimskog vazduha napolju i suvog, toplog vazduha unutra pojačaće simptome umora i starenja kože na ovom delu lica. Zato je obavezno u redovnu negu uvrstiti kreme za negu kože oko očiju. Bilo bi najbolje da sadrže biljne ekstrakte, alge i kofein. Pored toga što neguju kožu, ove kreme će ublažiti podočnjake i otekline.

ZIMSKA UV ZAŠTITA
Nemojte misliti da je zimsko sunce bezopasno, zato obratite pažnju da li vaša dnevna krema sadrži UV zaštitu. Ukoliko ne, nabavite za zimsko vreme preparat sa zaštitnim faktorom 15 i nanesite ga na lice i ruke bar pola sata pre izlaska napolje.

OPREZNO S PILINGOM
Piling uklanja izumrle ćelije, ali on može negativno uticati na odbrambeni mehanizam kože. Zimi on nikako ne treba da bude agresivan i čest. Jednom nedeljno uradite blagi piling lica mlekom od ruža tako što ćete samleti dve šake oljuštenih badema i dodati im ružinu vodicu. Izmešajte da dobijete glatku masu, koju ćete naneti na vlažnu kožu, masirajući nežno kružnim pokretima. Posle toga kožu isperite vodom. Možete pomešati i ovseno brašno sa kašičicom jabukovog sirćeta i malo vode. Masirajte ovom smesom lice i posle toga isperite vodom, takođe.

ZAŠTITITE USNE
Usne su veoma osetljive na uticaje hladnog vetra i suvog vazduha. Bilo bi dobro da ih namažete medom pre spavanja, ukoliko su ispucale, a efekat će vas oduševiti. Prijaće im i obično bademovo ulje, ali i preparati i balzami na bazi ši butera. Povremeno će im dobro doći nežna masaža suvom četkicom za zube .

kupidonka
05-01-2011, 13:13
Najbolje da preko ovog foruma ucimo farmaceutsku hemiju,tehnologiju ili kozmetologiju kako se vec zovu ti strucni predmeti!?Nama treba savet koje kreme su povoljne i kvalitetne i kako da nam koza izgleda lepo i negovano.A ova pise o nekim buradima i navodi sastave...Veliko ime mora kao Avon,L oreal,Clinik,Vischi, da zastiti i konzervise debelo svoje kreme kad putuju po celom svetu.Zato ja koristim Tammy kozmetiku jer imam alergiju na sve moguce i oko mi se odmah rasplace jer je senzitivno.20 godina upotrebljavam sve moguce njihove proizvode i prezadovoljna sam.A kada sam u nedoumici sta da radim jaih zovem na telefon,ili e-mailom.A hajde nazovite vi neku od stranih firmi...Nema sanse!
...:raz_095:

L'ORéAL HYDRA-RENEWAL CONTINUOUS MOISTURE CREAM WITH PRO-VITAMIN B5, DRY/SENSITIVE SKIN
Water, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Cyclopentasiloxane, Polyethylene, Mineral Oil, Shorea Robusta Seed Butter, Urea, Glyceryl Linoleate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-2 Stearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polysorbate 60, Glyceryl Oleate, Panthenol, Cetyl Alcohol, Lanolin Alcohol, Stearic Acid, Palmitic Acid, Tocopheryl Acetate, Citrulline, Phenylalanine, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Glyceryl Linoleate, Myristic Acid, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Potassium Sorbate, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Fragrance.

Ovo je sastav samo jednog iz mase kozmetickih proizvoda. Kao sto se da videti, tu ima svega i svacega. Vecina ovih sastojaka su osnova/baza kozmetickog proizvoda, ostali se dodaju prema potrebi i nameni. Boldovane su supstance koje predstavljaju ozbiljan rizik po zdravlje. Da ne bude nesporazuma, rizik po zdravlje koji stvaraju te supstance nije utvrdjen direktnom upotrebom kozmetickih proizvoda koji sadrze ove supstance, vec je to utvrdjeno za svaku supstancu ponaosob, kakvo je njeno opste dejstvo i uticaj na coveka i okolinu. Upotreba vecine kancerogenih supstanci u farmaceutskoj i kozmetickoj industriji uglavnom ima potporu u neprofesionalnim i nepotpunim ''naucnim'' istrazivanjima, koja obicno samo sluze da se zaobidje sustina problema, sa ciljem da se proizvod sto bolje plasira na trzistu.
Na osnovu dosadasnje dostupne naucne literatrure - svi ostali prisutni sastojci u kozmetici su u manjoj ili vecoj meri stetni, ili su pod sumnjom da su stetni i da predstavljaju rizik po covekovo zdravlje, i to u smislu - rizika od raka, toksicnosti za imuni sistem, alergija, toksicnosti za reproduktivne i nereproduktivne organe, iritacije koze, pluca ili ociju, biohemijske i celijske promene, neurotoksicnosti, toksicnosti za endokrini sistem...(nije svaka od ovih supstanci ponaosob povezana sa svim pobrojanim rizicima, ovo je samo grupni prikaz svih problema koje uzrokuju hemikalije iz kozmetike, a koje mozete nabaviti u pakovanjima od 20l, 50l, metalnim buradima od 200l i plasticnim kontejnerima od 1000l :lol:...kineske hemikalije su naravno najjeftinije na trzistu :lol: ).
Od ovih boldovanih jedinjenja iz sastava kreme vrlo je interesantan metilparaben, kao i svi ostali parabeni koji idu sa njim u paketu (skoro u svakom proizvodu). Metilparaben je metil estar para-hidroksibenzojeve kiseline, i vec se decenijama koristi kao prezervativ tj konzervans, antiseptik i kao antibakterijsko sredstvo, u kozmetici, hrani i farmaceutskoj industriji. Na osnovu pozeljnih naucnih radova, smatra se da je bezbdan za tu upotrebu, tacnije, oni koji ga koriste pozivaju se na odredjene naucne radove, a ostale uopste ne zele da uzimaju u obzir. I kao sto se da pretpostaviti, dosta tih ''priznatih'' savremenih naucnih radova su finansirale i sponzorisale upravo farmaceutske i kozmeticke kuce. I kako se metilparaben (tj ceo sistem parabenskih prezervativa) pokazao u tim istrazivanjima? Da je u principu pouzdan, slabo toksican, da se ne akumulira u telu, da relativno brzo hidriolizuje po ulasku u telu, te ga nema u krvi...medjutim, ti rezultati su dobijeni eksperimentisanjem na drugim zivotinjskim vrstama.

Metilparaben se korsiti u preko 22.000 kozmetickih sredstava (brojka bez lekova i hrane). Ulazi u sastave sampona, kupki, balsama, dezodoransa, kupki za intimne delove, svakakvih krema za lice, ruke, telo, boja za kosu i izbeljivaca, maskara, skidaca sminke, tonera, pilinga, sapuna, antiperspiranata, pasti za zube, senki za oci, SPF krema, pena/gelova za brijanje...ukratko receno, metilparaben se nalazi u skoro svim prozivodima koje (vecinom) zene koriste svakodnevno sa ciljem da budu lepe, lepse i najlepse, tj da budu u skladu sa svim protokolima zivotno ponizavajucih planova osmisljenih za covecanstvo, koji izmedju ostalog neizbezno ukljucuju i opstu telesnu zatrovanost.
Da li su eksperimetalne zivotinje testirane sa onim dozama i u periodu trajanja koliko to zene cine sebi? Naravno da nisu, ko ce da placa nekoga da jadne zivotinje svakodnevno maltretira metilparabenom, recimo u trajanju od 1, 2, 5,10...20 godina. Metilparaben se u kozmetici nalazi u koncentraciji od 0.8% kad je smesha parabena u pitanju, a 0.4% kad je samo on prisutan. To se odnosi na jedan proizvod. A da li se uzima u obzir da se zena (mal)tretira sa minimum desetak proizvoda dnevno, svaki dan, 365 dana u godini... zene sminkanjem nanose metilparaben, skidanjem sminke nanose metilparaben... zene prakticno nemaju pauzu od metilaparabena. http://razbibriga.net/imported/2009/11/lol-1.gif Kada su u sve vecem broju pocela da se pojavljuju istrazivanja koja ukazuju na toksicnost parabena, industrija je odmah reagovala izbacivanjem dodatnih studija o bezbednosti parabena i svetlim parolama poput - metilparaben je bezbedan i zvanicno odobren, tako su rekli autoriteti, a ostala istrazivanja su nepotpuna, netacna i sl.
Prvi naucni radovi koji spominju stetnost parabena su se pojavili krajem 70tih godina proslog veka. 2004te je u UK, objavljen naucni rad u kojem se doslo do interesantnog saznanja-u 20 razlicitih uzoraka tumora dojke su nadjeni tragovi metilparabena, i to netaknutog, sto se poprilicno kosi sa prethodnim dugogodisnjim uverenjem da se metilparaben ne akumulira u telu. Pored raka dojke, parabeni su povezani i sa rakom materice, a u poslednjih par godina i sa rakom koze. Pored toga, metilparaben, tj parabeni (ne svi) su mimici estrogena, tj oponasaju/igraju ulogu kao i estrogen. 2005te, japanski naucnici sa Kyoto Prefectural University of Medicine su radili istrazivanje sa metilparabenom, posle kojeg su dosli do zakljucka da ista supstanca, koja se izmedju ostalih koristi i u kremama ''protiv starenja'', upravo ubrzava proces starenja koze. Eksperiment je radjen tako sto je na kozu naneta kolicina metilaparabena slicna onoj koja se nalazi u nekom kozmetickom proizvodu (znaci nije u pitanju kolicina iz nekoliko proizvoda, koja je svakodnevno realno prisutna) a potom je koza izlozena zracenju od 30 milidzula UV zraka, sto se smatra da je prosecna dnevna kolicina izlaganja tokom letnjeg vremena. Rezultati su pokazali da je 19% celija koze umrlo, dok je kod koze bez metilparabena 6% celija umrlo. Uz to, nadjeno je da je kolicina lipidnih peroksida (supstance koja ubrzava proces starenja) tri puta veca kod koze sa metilparabenom nego kod one bez istog.
Medjutim, to se zvanicno i dalje vodi kao ''izuzetak od pravila'', u smislu da industrija koristi odbranu da je do sada daleko vise dokazano, i napisano radova, o bezbednosti i nestetnosti metilparabena, i da je odobren od strane zvanicnih institucija.
Istini za volju, od skora je metilparaben zabranjen u pojedinim zemljama EU, a u nekima je klasifikovan kao nebezbedan za upotrebu u kozmetici :grip: :lol:
Velika vesela porodica parabena se zahvaljujuci igrarijama i IUPAC dosetkama unutar hemijske industrije na raznoraznim proizvodima nalazi pod raznoraznim imenima...a sva oznacavaju jednu te istu stvar http://razbibriga.net/imported/2009/11/lol-1.gif ...onu kojom zene svakodnevno maltretiraju svoju kozu :lol:

Methylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, methyl ester
4-Hydroxybenzoate de methyle
methyl 4-hydroxybenzoate
Methyl-4-hydroxybenzoat
4-Hidroxibenzoato de metilo
4-Hydroxybenzoic acid methyl ester
4-hydroxybenzoesaeure-methylester benzoate,
4-hydroxy-, methyl methyl p-hydroxybenzoate
p-hydroxybenzoic acid methyl ester
methyl paraben
methyl ester of p-hydroxy benzoic acid
4-(Carbomethoxy)phenol
4-(Methoxycarbonyl)phenol
Benzoic acid, p-hydroxy-, methyl ester
Methylben
Methylparaben
p-Carbomethoxyphenol
p-Methoxycarbonylphenol

Ethylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, ethyl ester
4-Hydroxybenzoate d'ethyle ethyl 4-hydroxybenzoate
Ethyl-4-hydroxybenzoat
4-hidroxibenzoato de etilo
4-hydroxybenzoesaeure-aethylester
benzoate, 4-hydroxy-, ethyl
ethylparaben
ethyl parasept
4-(Ethoxycarbonyl)phenol
4-Carbethoxyphenol
4-Hydroxybenzoic acid ethyl ester
Benzoic acid, p-hydroxy-, ethyl ester
Ethyl p-hydroxybenzoate
p-(Ethoxycarbonyl)phenol
p-Carbethoxyphenol
p-Hydroxybenzoate ethyl ester
p-Hydroxybenzoic acid ethyl ester

n-Propylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, propyl ester
4-Hydroxybenzoate de propyle propyl 4-hydroxybenzoate Propyl-4-hydroxybenzoat
4-hidroxibenzoato de propilo
4-Hydroxybenzoic acid propyl ester
4-hydroxybenzoesaeure-propylester
4-hydroxybenzoic acid propylester
propyl p-hydroxybenzoate
propyl paraben
benzoate, 4-hydroxy-, propyl
Benzoic acid, p-hydroxy-, propyl ester
n-Propyl 4-hydroxybenzoate
p-Hydroxybenzoic acid propyl ester
p-Hydroxybenzoic acid, propyl ester
p-Hydroxybenzoic propyl ester

Butylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, butyl ester
4-Hydroxybenzoate de butyle butyl 4-hydroxybenzoate
Butyl-4-hydroxybenzoat
4-hidroxibenzoato de butilo
4-Hydroxybenzoic acid butyl ester
4-hydroxybenzoesaeure-butylester
benzoate, 4-hydroxy-, butyl
p-oxybutylbenzoate
4-(Butoxycarbonyl)phenol
Aseptoform Butyl
Benzoic acid, p-hydroxy-, butyl ester
Butyl p-hydroxybenzoate
n-Butyl 4-hydroxybenzoate
n-Butyl p-hydroxybenzoate
n-Butylparabenp-Hydroxybenzoic acid butyl ester

isobutylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, 2-methylpropyl ester
4-Hydroxybenzoate d'isobutyle
isobutyl 4-hydroxybenzoate
Isobutyl-4-hydroxybenzoat 4-hidroxibenzoato de isobutilo
2-Methylpropyl p-hydroxybenzoate
Benzoic acid, p-hydroxy-, isobutyl ester
iso-Butyl p-hydroxybenzoate
Isobutyl p-hydroxybenzoate
p-Hydroxybenzoic acid isobutyl ester

benzylparaben
Benzoic acid, 4-hydroxy-, phenylmethyl ester
4-Hydroxybenzoate de benzyle
benzyl 4-hydroxybenzoate
Benzyl-4-hydroxybenzoat
4-hidroxibenzoato de bencilo
Benzyl p-hydroxybenzoate
benzoate, 4-hydroxy-, benzyl
4-(Benzyloxycarbonyl)phenol
4-Hydroxybenzoic acid benzyl ester
Benzoic acid, p-hydroxy-, benzyl ester
p-Hydroxybenzoic acid benzyl ester

Naravoucenije - najbezbednija sinteticka hemikalija je ona sa kojom nemate kontakt (...to sam parafrazirao dzejmsa senona(bivsi direktor americkog national institute of health) - najbezbednija vakcina je ona koja nije upotrebljena :lol: )

причалица
06-01-2011, 15:24
najbolja nega lica je dobar san.

причалица
09-01-2011, 09:10
Puderi budućnosti: Prikrijte svaki nedostatak na licu

Besprekorna koža, bez fleka, bubuljica, kapilara i bora danas je imperativ, pa puder prestaje da bude isključivo estetsko sredstvo. On mora da nahrani kožu, sakrije sve nepravilnosti, podmladi… Odgovor kozmetičke industrije na ove zahteve su moćni puderi budućnosti.

Oni rade više nego što se od njih očekuje: prave idealan ten, štite kožu, leče akne, peglaju bore, skrivaju pore, i plus lepo mirišu

ZA PODMLAĐIVANJE
Jedva primetne linije, borice, bore, boretine… Muka svake žene. Čak nam i simpatične bore smejalice smetaju i rado bismo ih menjale za savršenu glatkoću lica.
Rešenje: Odaberite puder s antiejdžing efektom, koji sadrži retinol.

ZA HIDRIRANJE
Zimsko vreme ostavlja tragove na koži – hladnoća i jak vetar je suše i umrtvljuju, pa joj treba jača hidratacija.
Rešenje: Koristite superhidrirajuću podlogu lake teksture nalik gelu. Postoje hidratantni tečni puderi koji savršeno popunjavaju neravnine i koloristički se prilagođavaju tenu.

ZA TRAJNOST
Puderom treba da vam traje osam sati, a da vam se lice ni u jednom trenutku ne zasija?
Rešenje: Nabavite mineralni puder s dugotrajnim mat efektom, pod kojim će vam koža disati.

ZA LOŠ TEN
Puderi imaju svrhu da koloristički ujednače ten, ali šta ćemo kad nam je ten toliko loš, pa se nepravilnosti naziru i ispod dva sloja podloge?
Rešenje: Postoje puderi specijalno namenjeni korekciji neujednačenog tena. Poznatiji su kao baze ili podloge i savršeno pokrivaju svaki nedostatak.

ZA OŽILJKE
Peruta vam se koža ili imate ožiljke od akni i, kakav god puder da nanesete, sve se vidi.
Rešenje: Potražite podlogu s eksfolijantima, ona je istovremeno i piling i puder. Postoje danas podloge bogate morskim algama, najboljim prirodnim čistačima, i kofeinom.

ZA CRVENILO
Rezultati istraživanja pokazuju da svaka četvrta žena ima problem s crvenilom, u manjoj ili većoj meri.
Rešenje: Pronađite tečni puder specijalno kreiran da minimalizuje crvenkasta područja i hidrira kožu.

причалица
12-01-2011, 07:48
Zimska nega baš za vaše lice

Koža zimi zahteva specifičnu negu jer svi problemi koje inače imate postaju naglašeniji. Vetar, hladnoća, suv vazduh u prostorijama iritiraju i isušuju kožu, pa njen imunitet pada. To se najviše primećuje na koži lica, koja gubi zdravu boju i kvalitet.

Pre nego što izađete napolje na mraz i vetar, preko dnevne kreme obavezno nanesite tanak sloj zaštitne kreme sa SPF, cink-oksidom ili titanijum-dioksidom. Ako imate suvu kožu, birajte jaču zaštitnu kremu, a ako imate mešovit tip, neka ona bude lagane teksture

Bez obzira tip vaše kože i bez obzira na kozmetičku marku koju koristite, u zimskim mesecima treba da koristite intenzivne tretmane u vidu seruma, eliksira i ampula koji će popraviti stanje.

ZA MASNU KOŽU
Čišćenje: Nemojte da čistite lice agresivnim metodama, a preparati na bazi alkohola ne dolaze u obzir. Šminku skidajte i umivajte se blagim penama i gelovima koji ne isušuju kožu. Mleka izbegavajte.
Piling: Jednom nedeljno uradite blagi piling sa mikrogranulama.
Krema: Krema treba da bude lagane teksture i da sadrži komponente koji opskrbljuju ćelije vodom. To mogu biti kreme s ekstraktima nara, kivija i slično.
Maska: Stavljajte masku od gline.

SUVA KOŽA
Čišćenje: Koristite preparate u vidu mleka ili emulzija koji ostavljaju blagi film idealni su za čišćenje suve kože jer sprečavaju odavanje vode i umanjuju neprijatan osećaj pucanja kože.
Piling: Jednom u nedelju dana uradite blagi enzimski piling. Nikada nemojte raditi mehanički piling.
Maska: Koristite umirujuće maske na bazi pantenola, kamilice, divljeg kestena ili hranljive maske, poput maske od kamelije.
Krema: Odaberite kremu koja intenzivno nadoknađuje lipide i hrani kožu.

MEŠOVITA KOŽA
Čišćenje: Umivajte se blagim penama i gelovima koji ne isušuju kožu. Za skidanje šminke možete koristiti lagano mleko.
Piling: Radite piling jednom nedeljno, a odgovaraće vam i blagi enzimski pilinzi i vrlo blagi mehanički.
Maske: Na masnu zonu na licu stavljajte masku od gline, a na obraze stavljajte hranljivu masku.
Krema: Birajte kreme lagane teksture koje intenzivno hidriraju kožu.

kupidonka
12-01-2011, 21:35
Pa ovo je straaasno! sve ce se dame razbezati.One treba da zavole kozmetiku a ne da je omrznu.A pored pricalice ce je omrznuti kao deca skolu ili dooosadnu uciteljicu.Huuuuuuu.:misticlady:

Sarmica
20-01-2011, 14:08
Mozda je genetika,ali ja poslednjih 20 godina mazem lice becutan kremom,iskljucivo.
Bubuljice,mitisere nikad nisam imala...

andromeda
20-01-2011, 14:16
Mozda je genetika,ali ja poslednjih 20 godina mazem lice becutan kremom,iskljucivo.
Bubuljice,mitisere nikad nisam imala...

pa ti ko ja :)

samo bekutan i nista drugo :)

Sarmica
20-01-2011, 20:52
Lice nam je kao bebina guza:lol::lol::lol:

причалица
20-01-2011, 20:53
pa kad ste mlade, ništa vam i ne treba...kakva sam ja bila sa dvajes i nešto :raz_088:

причалица
22-01-2011, 08:29
Ispravite najčešće greške u nezi lica i tela

U želji da budemo što lepše i da delujemo negovano često pravimo greške koje mogu izazvati neželjeni kontraefekat. Evo nekoliko najčešćih grešaka koje žene prave ne samo iz neznanja, a koje se mogu na jednostavan i ekonomičan način preduprediti.

NANOŠENJE BALSAMA NA CELU DUŽINU KOSE
Većina žena nanosi balzam na kosu, baš kao i šampon, celom dužinom. Međutim, to je potpuno pogrešno budući da balzam ima funkciju regeneratora, a vlasi pri korenu su najzdravije, te im ovo nije potrebno. Pravilno je da balzam nanesete samo na krajeve kose, odnosno počevši od ušiju pa naniže. Na ovaj način ne samo da štedite na količini, već sprečavate i da vam se kosa izmasti nakon par dana.

PUDER PRE NEGO ŠTO SE KREMA OSUŠI
Žene često prave ovu grešku, jer odmah nakon nanošenja hidratantne kreme ili podloge, stavljaju puder. Ukoliko ne dozvolite da vaša koža lepo upije kremu, puder neće biti postojan onoliko koliko treba, a rizikujete i da vam šminka "sklizne" sa lica. Sačekajte bar 60 sekundi po nanošenju kreme, da biste stavili puder. Ukoliko ste baš u žurbi, za bolji efekat pokupite višak kreme sa lica tuferom, pa onda nanesite puder.

PRSKANJE PARFEMA TEK KADA SE OBUČETE
Parfem može da ostavi fleke na tkanini. I ne samo to, u kombinaciji sa određenim tipovima tkanine, miris parfema može poprimiti prilično neprijatnu notu, što je efekat koji svakako ne želite da postignete. Pravilo je da parfem nanosite direktno na kožu i to na pulsne tačke koje se nalaze iza uha, kolena, na zglobu i na vrat. Takođe, kada parfem nanesete na zglobove, nemojte ih trljati jedan o drugi jer se tako uništava molekularna struktura parfema.

ČUPANJE OBRVA SUVIŠE BLIZU OGLEDALA
U želji da uklonimo sve sitne dlačice koje su višak na našim obrvama, često koristimo ogledala koja uveličavaju ili ih pak prinosimo suviše licu. Na ovaj način rizikujemo da, trudeći se da uklonimo svaku malu dlačicu, upropastimo oblik obrva. Kao rezutlat dobijamo tanke i nejednake obrve. Bolje je naći veće ogledalo koje ćete staviti blizu prozora, a onda se odmaći par koraka da sagledate celo lice. Kada se ponovo primaknete ogledalu da počupate dlačice imaćete bolju kontrolu, a dok ne završite posao, još koji put se odmaknite da ispratite šta ste uradili.

KREME NANOSITE SAMO NA LICE
Kada negujete svoje lice, nemojte to činiti samo do brade. Kako je koža vrata tanja od one na licu, njoj treba čak i više nege jer je podložnija promenama pigmenta, elastičbnosti i teksturi, a brže se i bora. Jedan od načina da sprečite bore na vratu je da ne zaboravite da idući put kada budete nanosili kremu za sunce na lice, malo utrljate i u vrat. Što se svakodnevne nege tiče, najbolje je ipak da vrat negujete specijalizovanim kremama za ovo područje.

KORISTITE HIDRANTNU KREMU DA SMANJITE OTOK OČIJU
Kada se probudite sa podočnjacima i naduvenim kapcima nikako nemojte posezati za hidratantnom kremom. Razlog je jednostavan, oči su nadute zbog zadržavanja viška tečnosti, a hidratantna krema samo može pogoršati ovaj problem, budući da sadrži više vlažnosti. Svakako je bolje da pripremite hladnu oblogu koju ćete držati na očima oko 15 minuta. Takođe vam može pomoći i neki gel na oči na bazi kofeina, koji će "izvući" višak tečnosti.

KUPATE SE DOK KOŽA NE POČNE DA "ŠKRIPI" POD PRSTIMA
Sledeći put kada budete besomučno trljali telo lufom ili rukavicom pod tušem, smanjite pritisak. Dok uklanjate mrtve ćelije, ujedno eliminišete prirodne lipide i ulja iz kože, zbog čega ona gubi svoj sjaj i glatkost. Takođe, treba da ograničite vreme koje provodite pod tušem. 10 minuta je sasim dovoljno da se osećate sveže i čisto i to činite mlakom, a ne vrućom vodom, jer se tako koža takođe dodatno isušuje.

BUBILJICE MAŽETE I KREMOM I PUDEROM
Bubuljice i akne jesu neprijatne i mogu vam pokvariti dan. Međutim, ne treba na njih da stavljate sve što vam padne pod ruku ne biste li ih prikrili. Mnoge žene greše kada prvo na upaljeno mesto nanesu neki antiseptik, a nakon toga i puder. Na ovaj način ćete samo dodatno iziritirati upaljeno mesto. Bolje je da akne lečite samo adekvatnim preparatom, koji ćete nanositi u skladu sa upustvom.

причалица
24-01-2011, 09:38
Obrve daju karakter i izražajnost licu

Sigurno se i vama desilo da ste previše počupale obrve, pa nikako da dočekate da izrastu. Ili ste, pokušavajući da ih oblikujete, previše skratili luk i dobili ravne obrve...

POTRAŽITE SAVET STRUČNJAKA
Niko ne može da vam takod obro oblikuje obrve kao stručnjak koji iskusnim okom ume da proceni oblik vašeg lica, njegove nedostatke i prednosti. Stručnim oblikovanjem obrva vaše lice može dobiti sasvim drugačiji izraz, mogu se vizuelno ublažiti nedostaci poput velikog nosa ili podočnjaka, mogu se istaći ili "povećati" oči. Zato je najbolje da vam barem prvi put obrve oblikuje stručnjak. Nakon toga, barem neko vreme, oblik možete održavati sami, pincetom.

PINCETA, MAKAZICE, ILI...
Iskustvo pokazalo je da je oblikovanje voskom najkraći put do savršenog oblika, jer se dobija čista linija i dobra definicija obrva. Međutim, vosak je dobar samo u iskunoj ruci, nemojte ga koristiti sami ako nemate mnogo iskustva u tome. Nakon što vam stručno oblikuju obrve voskom, koristite pincetu kojom ćete samo otklanjati novoizrasle dlačice izvan oblikovane linije.
Iako se odlučite da sami oblikujete obrve, uvek koristite pincetu jer je manja mogućnost da pogrešite.

NE KOPIRAJTE TUĐE OBRVE
Ma koliko vam se dopadale obrve vaše drugarice, nemojte ih preslikavati na svom licu. Svako je lice jedinstveno. Vaše lice se verovatno ne može uklopiti ni u kalupe koji možete kupiti u parfimerijama, morali biste da kupite sve postojeće kalupe da biste, eventualno, našli neki koji barem približno priliči vašem licu. Za taj novac dobićete stručno oblikovane obrve kod pravog majstora.

TRI VAŽNA KORAKA
Kada sami oblikujete obrve, najpre olovkom iscrtajte nekoliko raznih oblika, i utvrdite uz koji vaše lice deluje najotvorenije i najmlađe, a oči najkrupnije. Obojte olovkom celu zonu obrva koju želite da zadržite, a tek nakon toga pincetom otklonite sve dlačice koje štrče. Ne zaboravite prvo pravilo: uvek je bolje iščupati manje nego više, zato polako i pažljivo.

NE PRATITE MODU
Moda se iz godine u godinu menja, ali oblik vaših obrva mora pre svega da odgovara vašem licu. Previše tanke obrve su retko kada u modi, a kada ih prviše skinete i dobijete pretanak luk, veoma teško ćete ponovo vratiti gustinu i debljinu obrve kada se moda promeni. Osim toga, bez obzira na modu, prviše tanak luk gotovo nikome ne stoji dobro. Neka se moda ogleda u izboru boja šminke, a ozbiljne stvari poput oblikovanja obrva uvek neka budu deo vašeg lica. Najopasnije je ako se modi priklonite kada radite trajnu šminku – a odgovoran majstor trajne šminke uvek će pratiti zahteve vašeg lica a ne aktuelne trendove.

NAJČEŠĆE GREŠKE
Kao najčešću grešku srećemo previše počupane obrve. One su rezultat nesigurnosti u oblikovanju, pokušaja da se isprave greške i asimetrije, nestručnosti. Treba da imate u vidu da se obrve na mestima na kojima se stalno previše čupaju vremenom proređuju, a ako ste uporno nosili suviše tanak luk, na kraju će vam kao jedino rešenje ostati trajna šminka. Druga greška je pogrešan oblik. Obrve nikada ne treba da budu jedna tanka linija ujednačene debljine, jer ne deluju prirodno. One nikada ne smeju da budu niti prava linija, niti pravilan polukrug, niti prelomljene pod oštrim uglom.

VEŠTO OBLIKOVANJE
Obrve moraju da deluju prirodno, bez obzira da li su delo trajne šminke, stručnog oblikovanja ili vašeg docrtavanja olovkom. Neprirodan izgled će stalno privlačiti oko posmatrača i stvarati loš utisak o vama. Ovo ne znači da je luk koji je priroda namenila vašem licu i najbolji, kako ćete često pročitati u štampi – to naprosto nije tačno. Kao što vam priroda nije podarila savršene crte lica, možda je i sa obrvama "pogrešila" pa se veštim oblikovanjem vašem licu može dati mnogo prijemčiviji i zavodljviji izgled.

DOCRTAVANJE
Ako imate istanjene i retke obrve, bilo usled preteranog čupanja ili prirodno, ili uopšte nemate obrve, pravi izbor za vas je trajna šminka. Danas postoji savremena tehnika, ni nalik na stare varijante trajne šminke, kojom se dlačice iscrtavaju jedna po jedna, i u prirodnim bojama, pa se dobija utisak potpuno prirodnih obrva. Nekada je dovoljno docrtati po neku dlačicu koja nedostaje, nekada je potrebno proširiti i drugačije oblikovati njihov luk, a nekada se obrve u potpunosti docrtavaju. Veoma je važno da prilikom odluke za trajnu šminku potražite stručnjaka koji ne samo savremenu opremu, kvalitetne pigmente i savršenu higijenu salona, nego i estetsko oko i iskustvo za savršen oblik vaših obrva.

причалица
24-01-2011, 09:52
6 brzih tretmana za blistav ten

Da biste bili lepi i negovani, ne morate da kupujete skupu kozmetiku. Nudim vam jednostavne trikove za kućnu negu lica i tela, uz pomoć kojih ćete koži vratiti sjaj i zdrav izgled.

Piling od morske soli čisti kožu
Ako vam se koža peruta, napravite piling od dve kašike morske soli i četiri kašike maslinovog ulja. Kružnim pokretima utrljajte smesu u kožu, lice isperite i dobro osušite peškirom. Krema vam neće biti neophodna, jer zahvaljujući maslinovom ulju koža će dugo da ostane glatka i nežna.

Hladna kašika briše podočnjake
Nije teško izboriti se s tamnim kolutovima oko očiju ako isprobate dva trika. Stavite u zamrzivač dve metalne kašike, nakon pet minuta ih stavite na kapke kako bi hladnoća opustila limfne žlezde i na taj način ćete se osloboditi tamnih podočnjaka. Ili isecite dva koluta jabuke i stavite ih na kapke. Voćne kiseline utiču na smanjenje crnila oko očiju i ujedno hrane vašu kožu zahvaljujući vitaminima A i C.

Punomasno mleko hidrira i hrani
Uronite telo u mlečnu kupku. U kadu s vodom dodajte litar punomasnog mleka, i primetićete odmah po izlasku iz kade da vam je koža baršunasto nežna zato što su joj mlečne masti dale svu potrebnu vlažnost.

Maska od meda osvežava lice
Najbolja pomoć za isušenu kožu jeste domaća maska od meda, jer mlečni šećer pospešuje vlažnost kože i umanjuje bore. Pomešajte dve kašike meda s dve kašike pavlake. Nakon deset minuta isperite lice mlakom vodom.

Maslinovo ulje pegla bore
Da biste ublažili postojeće bore i sprečili nastanak novih, nisu vam neophodne hirurške intervencije. Povremeno masirajte kožu toplim maslinovim uljem odozgo nadole. Ne izostavite bradu, vrat, dekolte i predeo oko ušiju. Vitamini A, C i E, koji se nalaze u maslinovom ulju, regenerišu ćelije, sprečavaju nastanak bora i ubrzano starenje kože.

Pomorandža skuplja pore
Voćne kiseline koje se nalaze u pomorandži uspešno će odstraniti mrtve ćelije na koži i skupiće proširene pore ako lice blago izmasirate kriškom ovog voća bogatog vitaminima.

причалица
27-01-2011, 07:56
Šargarepa i šljive za savršen ten

Naučnici su istraživali vezu između boje puti i privlačnosti i otkrili da ljude sa žućkastim tenom drugi doživljavaju kao zdravije i, samim tim, privlačnije, prenosi Rojters.
Za tu žućkastu nijansu kože "krivi" su žuti pigmenti ili karotenoidi koji se nalaze u određenom voću i povrću.
Dr Ian Stefen, jedan od istraživača koji je radio na projektu, nada se da bi rezultati istraživanja mogli da podstaknu mlade da jedu više voća i povrća, posebno kada se zna da su za vidljive rezultate dovoljna dva meseca uzimanja, na primer šargarepe.
"Umesto da mladima kažemo da će ih za 40 godina verovatno pogoditi srčani udar ako ne budu zdravo jeli, možemo im reći da će privlačnije izgledati za samo dva meseca ako jedu više voća i povrća", kaže dr Stefen.

причалица
11-02-2011, 08:07
Za lice bez bora

KREME
Najbolje kreme protiv bora su one s retinolom. Međutim, kreme koje se mogu naći u slobodnoj prodaji nemaju visok procenat ovog sastojka i mogu samo preventivno da deluju ili blago ublaže fine bore.
Kreme s visokim procentom retinola su znatno delotvornije, ali se kupuju samo uz recept. Može da vam ih prepiše dermatolog jer njihova upotreba podrazumeva određeni rizik.
Preparati na bazi vitamina C i voćnih kiselina manje su delotvorni od krema s retinolom, ali ipak mogu da osveže kožu.

MASKE
Ako želite da osvežite lice, umivajte se pirinčanom vodom. Naime, voda u kojoj se kuvao pirinač odlična je za zatezanje kože i na licu i na telu. Dovoljno je da se namažete njom, pričekate nekoliko minuta da se osuši i onda je isperete naizmenično toplom i hladnom vodom.

HIJALURON
Jedina procedura koja stoprocentno i momentalno briše bore jeste ubrizgavanje hijaluronske kiseline pod kožu. Reč je o prirodnoj supstanci, koja se inače nalazi u vezivnom tkivu kože. Za upotrebu hijaluronskih filera nema donje granice u godinama, a optimalno je početi kada se pojave prve borice jer se one tada lakše koriguju i sprečava se njihovo produbljivanje. Procedura ne zahteva period oporavka i nema neželjenih dejstava.

ISHRANA
Za mladalački izgled u organizam bismo morali unositi dovoljne količine antioksidanata, koji štite kožu od štetnog dejstva slobodnih radikala. Ishrana siromašna vitaminima A, B, C, E i H smanjuje sintezu kolagena i elastina koji imaju važnu ulogu u borbi protiv bora. Osim namirnica bogatih ovim vitaminima, u organizam morate unositi i dovoljno tečnosti.

mihaela
13-02-2011, 19:13
Ne koristim nikakve kreme.Nikada!Ponekad napravim piling sa kukuruznim brasnom i mlijekom i istrljam lice sa njim.Poslije toga stavim masku na lice,zumance i limun.Ljeti volim da namazem lice sa korom od svjezeg krastavca.I to je sve.

mare
13-02-2011, 19:27
a za šta su tačnije delotvorne te maske? :)

причалица
13-02-2011, 20:51
a za šta su tačnije delotvorne te maske? :)

pa zavisi kako koja....mislim, zavisi kakva je koža lica - hrane kožu, čiste je, smanjuju pojavljivanje bubuljica, sužavaju pore, daju blistav ten....eto.

zvezdica
13-02-2011, 21:05
Ja koristim kreme i baš ne žalim novac za negu...odlazim redovno kod kozmetičarke na dubinsko čiščenje bar 2 puta godišnje..
I ostale tretmane nekad ubacim...maske kombinujem nekad voćne nekad SPA...
mada za negu lica nije to dovoljno..treba i zdravo živeti i hraniti se.

причалица
14-02-2011, 09:00
Ja koristim kreme i baš ne žalim novac za negu...odlazim redovno kod kozmetičarke na dubinsko čiščenje bar 2 puta godišnje..
I ostale tretmane nekad ubacim...maske kombinujem nekad voćne nekad SPA...
mada za negu lica nije to dovoljno..treba i zdravo živeti i hraniti se.

tačno, to je najvažnije...ali, je važno i ovo ostalo.
kad si jako mlad - ništa ti ne treba, kao...ali, sve se to posle odrazi i vidi se.
kožu treba negovati od ulaska u pubertet....i to ne samo kožu lica, nego i tela.
i to ne samo zbog lepote, negpo zbog toga što preko kože dišemo - što je ona u boljem stanju i mi ćemo se bolje osećati :)

причалица
15-02-2011, 09:30
Podočnjaci



Koža u zoni oka je tanja od kože lica, a starenjem se dodatno istanjuje i gubi elastičnost. Zato će i podočnjaci, ako ste im skloni, s godinama postati sve izraženiji. Međutim, u bilo kom životnom dobu da se nalazite, ipak treba da utvrdite zašto ih imate.

1. Podočnjaci mogu da budu urođeni, tj. nasledni.
2. Nastaju i zbog slabe cirkulacije u oblasti oko očiju.
3. Posledica su manjka sna, a mnogo kafe, alkohola i nikotina.
4. Tamni, upali podočnjaci mogu biti znak anemije, pa zato proverite krvnu sliku.
5. Ako imate podočnjake samo u određeno doba godine, testirajte se na alergije. Možda tako reagujete na polen ili prašinu.
6. Otekli podočnjaci mogu da budu posledica nakupljanja masti i tečnosti u ovom delu lica koje se slabo drenira.
7. Kesice ispod očiju mogu da signaliziraju i problem s bubrezima, ali i da ukažu na neadekvatnu negu.
8. Naprezanje oka ispred kompjutera ili televizora takođe može pogodovati stvaranju podočnjaka.

TRETMANI
Postoje kozmetički tretmani kojima uspešno možete da umanjite sve vrste podočnjaka, a potpuno da uklonite one koji su nastali kao posledica neadekvatne nege, slabe cirkulacije u predelu očne zone i hiperpigmentacije. Tretmani koji se zasnivaju na dejstvu aktivnih sastojaka iz preparata i imaju za cilj podsticanje cirkulacije i drenažu očne zone dobri su za smanjivanje kesica, a mezoterapija sa kodžik kiselinom i vitaminom C, te piling sa trihlorsirćetnom kiselinom, efikasno smanjuju tamne podočnjake, objašnjava Jasna Obradović, kozmetičar.

KREME I OBLOGE
Kozmetički preparati koji doprinose smanjenju podočnjaka najčešće sadrže biljne ekstrakte koji pomažu drenažu i pročišćavanje zone oka. Na kapke i podočnjake dobro je nanositi gel od aloja vere, koji deluje umirujuće. Kao prva pomoć, uvek je dobrodošao kućni tretman hladnim oblogama jer one sužavaju krvne sudove i daju trenutni efekat. Možete da kupite komprese za tu namenu, ali i da ih napravite sami od tupfera vate koje ste umočili u ružinu vodicu ili u hladan čaj od kamilice. Osim što će vam ublažiti podočnjake, blagotvorno dejstvо ovih mirisa će vas i opustiti.
Na oči stavite kolutove krastavca iz frižidera. To je stari neprevaziđen lek protiv podočnjaka

ŠMINKA
Opšte je poznato da se podočnjaci prikrivaju korektorom, ali evo nekoliko trikova pomoću kojih ćete ih zaista učiniti nevidljivim.
1. Najlakše se stavljaju korektori u olovci. Sa njima ćete teško preterati s količinom, a u tome je tajna prirodnog izgleda.
2. Što ste stariji, to sloj korektora treba da bude tanji.
3. Koristite vlažan, sjajan korektor (sa hajlajterom) ili polumat korektor nijanse slične vašoj boji kože. Previše svetla nijansa daće vam vampirski izgled.
4. Nemojte ispod očiju nanositi korektor s antibakterijskim dejstvom jer on može da iritira ionako osetljivo područje oko očiju.

OPERACIJA

Kesice
Poslednja opcija za rešavanje problema oteklih podočnjaka jeste blefaroplastika, to jest hirurška intervencija kojom se odstranjuje višak kože i masnoće ispod oka. Operacija ne uklanja tamne kolutove, ali kada se odstrane kesice, podočnjaci su mnogo svetliji i manje upadljivi.

Upali podočnjaci
Skinite šminku, prislonite prst na podočnjak i zatim ga brzo sklonite. Ako pritisnuto mesto posvetli, reč je o problemu s cirkulacijom ili s alergijama. Ako ostane iste boje, najverovatnije se radi o hiperpigmentaciji tog dela lica.
Upali podočnjaci mogu se ukloniti ubrizgavanjem filera, odnosno gela na bazi hijaluronske kiseline, čime se bave dermatolozi i antiejdž lekari. Hirurg može u zonu podočnjaka ubizgati i malo vaše vlastite masti, koju je prethodno izvukao sa nekog drugog dela vašeg tela i preradio je.

Tamni kolutovi
Podočnjake koji su nastali kao posledica hiperpigmentacije najefikasnije se uklanjaju laserskim tretmanima. Ipak, pre nego što se odlučite na tako radikalan i skup korak, isprobajte kreme koje sadrže posvetljivače kao što su kojic kiselina u maloj dozi ili hidrokinon.

причалица
12-03-2011, 07:43
5 načina da pripremite ten za proleće

Proleće, toplije temperature i promena sezone utiču i na vaš ten. Više vlage u vazduhu i sunčevih zraka mogu uzrokovati pojačano zamašćivanje i prljanje kože lica i vrata. Zato preduzmite neophodne korake da promenite način svakodnevne nege.

ZAŠTITNI FAKTOR
Više sunčanih dana i svetlosti podrazumevaju da morate da budete pažljiviji i oprezniji prema koži lica, vrata i dekoltea.
Prekontrolišite svoju podlogu i puder, da li sadrže zaštitni faktor. Obavezno dopunite neseser proizvodima koji štite od sunčevih UV zraka.

HIDRATACIJA
Održavajte vlažnost kože. Stavljajte hidratantnu kremu posle čišćenja da bi bila glatka i mladolika. Pijte dosta tečnosti, naročito vode. Kupite i noćnu kremu sa povišenim procentom vlažnosti.

MINERALI
Koristite šminku bogatu mineralima. Težak tečni puder ostavite u rafu za zimu, koristite tonizirajuću kremu i laganije podloge. Zbog prirodne svetlosti lakše će se uočiti razlika na licu i vratu, pa zato prednost dajte, na primer, puderu u kamenu.

ČIŠĆENJE
Za izgled bez mana dubinski čistite pore lica najmanje jednom nedeljno. Ako se pojačano znojite u proleće preduzmte dodatne korake da očistite pore od masnoće i prljavštine. Isprobajte neke maske za čišćenje. Najbolji izbor su biljne.

PROMENE
Sve pola iskorišćene proizvode bacite. Proverite datum važenja maskare, pudera, kreme. Obnovite mejk ap set nežnim nijansama senki i glatkim sjajem za usta.

причалица
14-03-2011, 15:32
Nega lica bez dinara troška

1. Kremu za lice stavljajte bar 15 minuta posle umivanja jer sloj kreme na vlažnoj koži narušava termoregulaciju.

2. Nikada ne radite piling kože oko očiju, to će istanjiti ionako tanku i suvu kožu očne zone.

3. Suv vazduh u prostorijama, a hladan napolju nepovoljno utiču na kožu. Ne znojimo se dovoljno, a metabolizam ćelija kože je usporen. Zato treba koristiti serume koji, zbog svoje jače koncentracije, prodiru u dublje slojeve kože. Koža se tako kvalitetnije hrani i hidrira.

4. Ujutru istrljajte lice i vrat kockicama leda, to će vašoj koži vratiti tonus. Ovaj jutarnji tretman ujedno pomaže zarastanju mikroranica.

5. Probudili ste se naduveni, a ispod očiju imate kese. Stavite dve kašičice u zamrzivač na pet minuta, a zatim ih prislonite na oči. Posle samo nekoliko sekundi otoci će splasnuti.

6. Skuvajte čaj od žalfije, kamilice, ruse i dvozuba i dodajte mu vodu od obarenog lanenog semena. Ovaj rastvor je idealan za čišćenje masne, a osetljive kože.

7. Savršene maske za lice u zimskom periodu su one od meda i maslinovog ulja. Možete da pomešate ova dva sastojka u srazmeri pola-pola, a možete da namažete lice samo medom ili samo uljem. Svaku od ovih maski držite 15 minuta, a onda se umijte.

8. Ženama koje imaju više od 25 godina prijaće svakodnevna masaža lica. Pet minuta nežno štipkajte lice jagodicama prstiju. To će poboljšati cirkulaciju, podići tonus kože i biti odlična preventiva protiv bora.

9. Omega-3 masne kiseline čine kožu prirodno vlažnom, dok njihov nedostatak isušuje kožu i uzrokuje akne. Zato što češće jedite plavu ribu poput tune, sardine i skuše.

10. Gledajte da svi vaši preparati za osnovnu negu sadrže E vitamin, bez obzira na to koji tip kože imate. On je jak antioksidant i odličan je u borbi protiv starenja.

11. Da bi vas čupanje obrva manje bolelo, prethodno namažite to područje hranljivom kremom. Višak kreme obrišite vatom kako pinceta ne bi klizila.

12. Sve maske za lice, bilo domaće bilo kupovne, intenzivnije deluju ako pre nego što ih nanesete naparite lice. Ako imate kapilare, nemojte se pariti, već stavite tople obloge na lice: debelu salvetu ili peškirić natopite vrelom vodom, iscedite i stavite na lice.

причалица
02-05-2011, 08:05
Prava nega za vaš tip kože

Blic žena, Jelena Milentijević, Foto: Shutterstock, 02. 05. 2011.

Postoje četiri osnovna tipa kože, a to su normalna, suva, masna i mešovita, objašnjava dr Svetlana Đuišić, dermatolog. Najlakši način da odredite kom tipu pripadate jeste da temeljno očistite lice i da tri do četiri sata ili preko noći ne stavljate nikakve kreme ili druge kozmetičke preparate. Nakon toga pritisnite na lice čistu papirnatu maramicu.

• Ako su na papiru blago izražene masne fleke, koža je normalna.
• Ako uopšte nema masnih mrlja, koža je suva.
• Kod masne kože fleke su izražene.
• Kod mešovite kože na maramici će vam ostati masnoća samo sa određenih delova lica – sa čela, nosa i brade.

Suva koža
Osobine
• Koža je mat, lagano hrapava i bez sjaja.
• Sklona je borama, naročito u predelu oko očiju.
• Peruta se, zateže i ponekad svrbi.
Nega
Nije dopušteno umivati se naizmenično hladnom pa toplom vodom. Hladna sužava krvne sudove i još više isušuje kožu, a topla voda širi pore i izaziva proširene kapilare. Na sapun zaboravite. Koristite specijalne pene s aktivnim vlažećim dejstvom, u čijem se sastavu nalazi sojino ili kokosovo ulje.
Birajte kreme sa zaštitnim faktorom, vitaminima, glikolnom kiselinom, kolagenom, hijaluronskom kiselinom, aminokiselinama i umirujućim sastojcima. Jednom mesečno uradite piling.

Normalna koža
Osobine
• Koža je fina i elastična, pore su nevidljive.
• Izlučivanje znoja i loja je uravnoteženo.
• Ten je ružičast, a nos, čelo i brada lagano su masni.
Nega
Higijena kože, posebno kod uklanjanja šminke, mora biti redovna i besprekorna. Kad koža počne da gubi mladost i lepotu, pojačajte negu serijom prirodnih maski za regeneraciju, ali i serumima i ampulama bogatim retinolom ili hijaluronom. Uz pravilnu negu možete sačuvati lepu i zdravu kožu čak i u starosti.

Masna koža
Osobine
• Koža je neprozirna, debela i blago otekla.
• Pore su proširene, a nos, brada i čelo su masni.
• Izražena je sklonost aknama i bubuljicama.
Nega
Preparati za čišćenje masne kože treba da sadrže salicilnu kiselinu, koja razlaže izumrle ćelije i masnoću. Šminku skidajte gelovima i izbegavajte preparate koji isušuju kožu.

Mešovita koža
Osobine
• T-zona (nos, čelo i brada) izrazito su sjajni, a obrazi i oblast oko očiju suvi i osetljivi.
• Srednji deo lica pun je lojnih žlezda.
• Na suvim delovima lica pojavljuju se bore.
Nega
Izbegavajte jaka sredstva za čišćenje, formulisana za masnu kožu, ali i mlečna, koja su napravljena za suvu kožu. Lice čistite hidratantnim losionima, a suve delove poštedite koliko god je to moguće. Posle umivanja obavezno nanesite hidratantni krem. Povremeno koristite blagi piling, koji će omekšati mitesere.

причалица
09-05-2011, 06:56
Masne kiseline prijaju koži u proleće

I. Hadžiomerović | 09. 05. 2011. - 00:02h |''Blic''

U proleće provodimo više vremena napolju, izlažući kožu uticajima sunca i vetra, ali i smoga i zagađenja, što znači da joj je potrebna posebna nega. Da bi vaše lice zadržalo lep i zdrav izgled, neophodno je da redovno vodite računa o zaštiti i hidrataciji.

Čišćenje - Najvažniji korak koji prethodi upotrebi svih vrsta kozmetičkih preparata je čišćenje. Za osetljivu i normalnu kožu izaberite sredstva sa obnavljajućim sastojcima, kao što je blaga pena, a za masnu je najbolje da koristite jače sastojke, kao što je salicilna kiselina, koja će ukloniti masnoću i odumrle ćelije i tako sprečiti pojavu akni. Ako je vaša koža suva, opredelite se za sredstva sa kremastom ili mlečnom formulom, a izbegavajte proizvode koji sadrže sapun. Sastojci kao što je masna kiselina nahraniće površinski sloj ćelija.

Zaštita - Nakon čišćenja, važno je da pružite licu zaštitu od štetnih uticaja kojima ćete biti izloženi. Normalnoj koži odgovaraće hidrantna krema sa antioksidansima i zaštitnim faktorom, masnoj koži krema bez ulja, a suvoj koži krema sa šea buterom ili jojobinim uljem. Ako je vaša koža izrazito osetljiva, potrebno je da je zaštitite kremom sa prirodnim mineralima, poput cink oksida koji blokira UVA i UVB zrake.

Noćna nega - Ne zaboravite na vaše lice tokom noći – tada je takođe potrebno nahraniti kožu zaštitnim sastojcima. Pre spavanja na normalnu kožu nanesite kremu na bazi peptida koji podstiču proizvodnju kolagena, a na suvu kremu bogatu ceramidima i lipidima koji prodiru u unutrašnje slojeve. Masni tip zahteva kremu sa salicilnom kiselinom, a osetljivi onu sa ekstraktom hrizanteme ili đumbira.

Raisa
16-05-2011, 09:49
Dolazi leto,obratite jako paznju na ten,minimalna sminka, eventualno stavite olovku za oci i to je to

al ten je kljucan :g:

причалица
06-06-2011, 07:18
Kako da se negujete da lice duže ostano mlado

''Blic Žena'', 05. 06. 2011. 00:02

Temeljno čistite lice i koristite medicinske preparate za jaku hidrataciju, tako će vam lice duže ostati mlado, kaže dr Milan Colić, plastični hirurg

Čistite lice ujutru i uveče
Čak i ako ste nenašminkani, pred spavanje morate dobro da očistite lice. Pošto tokom noći koža izbaci na površinu kroz pore nečistoću i višak masnoće, čišćenje treba da ponovite i ujutru. Evo kako.
Uveče
• Mlekom skinite šminku. Ako imate masnu kožu, koristite bezuljni skidač šminke.
• Umijte se vodom i osušite lice.
• Tupferom nanesite tonik.
• Potom stavite noćnu kremu za vaš tip kože.
Ujutru
• Umijte se gelom ili penom.
• Stavite tonik na lice.
• Nanesite dnevnu kremu.


Hemijski piling nije u modi
Kod kuće jednom nedeljno sami uradite piling. Odaberite enzimski piling za osetljivu kožu ili onaj s mikrogranulama za masnu kožu, koja brže zadebljava, pa joj treba efikasnija abrazija. U salonu Dr Colić ne savetuje hemijski piling jer, kaže on, nikad ne možete u potpunosti da kontrolišete reakciju kože na kiseline. Za regeneraciju i podmlađivanje strukture kože on preporučuje laser ili dermoabraziju, koja mehanički ispravlja neravnine na površini kože, uklanja ožiljke od akni i fine bore.

Posle 30. antirid je obavezan
Kakav god tip kože imali, hijaluronski preparati su najbolji izbor. Hijaluron vezuje molekule vode koji izazivaju bubrenje ćelija kože, a to popunjava bore i daje koži jedrinu.
• Ujutru stavljajte hijaluronsku dnevnu kremu, a uveče noćnu.
• Na oblast oko očiju redovno nanosite hijaluronski antirid.
• Dvaput godišnje koristite serume (ili češće ako je tako naznačeno). Serumi iniciraju proizvodnju kolagena i vitaminski su šok za kožu.
• Podstiču mikrocirkulaciju i oksigenaciju kože.
• Stavljaju se ispod kreme.

причалица
14-06-2011, 06:07
Najlepše kreme od cveća

Jelena Milentijević, Foto: Shutterstock, 13. 06. 2011. ''Blic''

Koju negu i kremu koristite veoma je važno za vaš ten. Ovog puta vam predstavljamo najlepše kreme od cveća.

MOĆNI HIBISKUKS
Nova „Avonova“ krema za lice „solušns ejdžles akolad“ (Solutions Ageless Accolade) s ekstraktom hibiskusa zateže kožu i povećava nivo njene vlažnosti. Zahvaljujući tome, fine, sitne bore nestaju. Krema izjednačava i boju kože, potpuno eliminišući eventualnu depigmentaciju.

http://razbibriga.net/clear.gif

LEKOVITI MATIČNJAK
Najnovija „Hauškina“ krema od matičnjaka namenjena je mešovitoj koži. Efikasno reguliše lučenje sebuma u T-zoni, a s druge strane jako hidrira obraze. Osim toga, idealna je za osetljivu kombinovanu kožu jer umiruje crvenilo i iritacije. Košta 2.177 din.

http://razbibriga.net/clear.gif

VESELI BELI LOTOS
Krema za skidanje šminke s ekstraktom belog lotosa sadrži još i molekule sreće i vitamin E, takozvani vitamin mladosti. Dok tupferom čistite lice i udišete taj opojni miris, vaše raspoloženje vidno raste. Posle čišćenja nemojte se umivati. Krema košta 4.070 din.

http://razbibriga.net/clear.gif

причалица
22-07-2011, 10:29
Saveti za letnju negu masne kože

''Žena'', 21. 07. 2011.

U svako godišnje doba je važno da se nega lica vrši ne samo na osnovu tipa kože, već i u skladu sa meteorološkim uslovima. A to se naročito odnosi na letnje mesece, jer nam je koža u to vreme češće izložena čak i ekstremnim uticajima. Bitno je da koža može da "diše", pa zato u povećanoj meri treba voditi računa o čistoći tena, i izbegati teške, masne kreme.

Za vreme velikih vrućina povećava se sadržaj vlage u vazduhu, te se fizičke osobine gornjih slojeva kožnog tkiva menjaju. Krvni sudovi se šire, a emisija toplote, znojenje i proizvodnja loja rastu.
Čest je problem da se u proširene pore – naročito ako ih pokriva i debeli sloj kreme ili šminke – lakše lepi raznorazna prljavština koja na taj način pruža odličnu osnovu za pojavljivanje mitesera, čemu dodatno doprinosi i pojačano znojenje.

Vrlo često kombinacija slane vode ili bazenske vode i sunca može da ima komedogeni efekat, što dovodi do zatvaranja pora na koži i upalnih procesa poput akni. Sunce, naime, stimuliše pojačano lučenje sebuma (loja), a hlor deluje na skupljanje pora, pa koža koja nije očišćena i pravilno pripremljena vrlo često reaguje upalnim procesima.

Kako da se zaštitite?
Preparat sa zaštitnim faktorom treba da nanositi svaka dva do tri sata kako bi vas efikasno zaštitio od svih gore pomenutih posledica, na lice prethodno očišćeno od soli i/ili hlora. Uz ostale preventivne mere ovde vam predlažemo dva faktora za sunce sa specijalnom formulom. Za masnu i aknama sklonu kožu Exfoliac zaštitni matirajući fluid SPF 50+ baziran na Dermapure HP® kompleksu koji ima trojako delovanje: reguliše nivo sebuma na fiziološki nivo, sprečava proliferaciju bakterija i stvaranje upalnih akni, poboljšava tonus i teksturu kože. Istovremeno maksimalno štiti kožu od UV zraka.
Za lice sa normalnom i mešovitom kožom Roc zaštitni fluid je baziran na kompleksu zaštitnih faktora koji sprečavaju prodor preko 95% UVA i UVB zraka. Njegova hidrantna formula ostavlja kožu nežnom i glatkom.

причалица
01-09-2011, 06:21
Očistite, nahranite i učvrstite kožu sa belim grožđem

Žena, 31. 08. 2011. 00:01

Belo grožđe je postalo hit u kozmetici, jer su njegovi osnovni sastojci stvoreni za negu. Dragoceni su njegovi vitamini (A, B, C, E), minerali (natrijum, fosfor, kalcijum, magnezijum), nezasićene masne kiseline i voćne kiseline, a posebno polifenoli koji štite kožu od starenja. Grožđe čisti, dezinfikuje kožu i sužava pore, a polifenoli iz koštica uništavaju slobodne radikale.

Dakle, očistite, nahranite i učvrstite kožu grožđem - ili firmiranim ili, u skladu s našim savetima, preparatima iz kuhinje.

MASKA ZA SVAKI TEN
Da biste sami napravili hranljivu masku, potrebno vam je belo grožđe. Umutite jaje i dodajte tri kašike svežeg mleka, sok od pola limuna i sedam do deset dobro izgnječenih zrna. Masku nanesite na lice i ostavite da deluje 30 minuta, pa isperite mlakom vodom. Ponavljajte postupak jednom nedeljno i primetićete da sitne bore oko očiju nestaju.

GROŽĐANI TONIK
Za osveženje tena najbolji je svež sok od belog grožđa. Oljuštite 100 g grožđa, umutite u blenderu ili sokovniku. Ovaj vitaminski tonik istovremeno čisti i učvršćuje kožu; obilno natopite kožu i nakon deset minuta isperite mlakom vodom.

Grožđe skuplja pore i osvežava ten
Ako su se pore na vašem licu vidno proširile ili ako vam koža deluje umorno, istrljajte lice sveže izgnječenim grožđem ili napravite sok kojim ćete natopiti tupfere i rasporediti ih po licu. U oba slučaja hranljivim sastojcima je potrebno 20 minuta da prodru u kožu, skupe pore i osveže ten. Umijte lice mlakom vodom posle ove kure.

PILING ZA NEŽNIJU KOŽU
Da bi koža bila čista i nežna, bez obzira na tip, morate redovno da odstranjujete mrtve ćelije. Piling od grožđa čisti kožu i vraća joj sjaj. Izgnječite pet do sedam zrna i pomešajte sa kašikom mekinja. Smesu nanesite na vlažno lice kružnim pokretima, pa isperite mlakom vodom.

POBEDITE BUBULJICE
Ako imate nečistu kožu i bubuljice, zgnječite pet do sedam zrna belog grožđa i pomešajte s kašikom zobenih pahuljica. Masu nanesite na lice i isperite mlakom vodom nakon 15 minuta.

причалица
06-09-2011, 07:07
Grožđe - eliksir mladosti
05. septembar 2011. 12:42 | ''Novosti''

Lepa Mastilović, najpoznatija kozmetičarka savetuje kako da se negujete i usporite prirodni proces starenja

http://razbibriga.net/clear.gif

Koliko je grožđe kvalitetno pre svega za ishranu, a potom i za negu kože lica i tela, potvrdile su i mnoge naučne studije. Ovo voće obiluje vrednim sastojcima koji čuvaju lepotu, mladalački izgled kože i zdravlje. Ono obiluje vitaminima A, B, C i E, i mineralima poput natrijuma, fosfora, kalcijuma, kalijuma, gvožđa, magnezijumaa i flora, a sadrži i voćne kiseline i to jabučnu, vinsku i limunsku.

Koštice grožđa bogate su polifenolima, antioksidansima koji su dokazano vrlo uspešni u borbi protiv slobodnih radikala. Zbog njih je uostalom grožđe i ušlo na velika vrata u svet kozmetike, jer štite kožu od štetnih uticaja, znatno usporavajući prirodni proces starenja. Polifenoli u kombinaciji s ostalim sastojcima pomažu svim tipovima kože, podstiču prokrvljenost, čuvaju i pogoduju prirodnoj elastičnosti i vlažnosti kože, čine je nežnom, zdravom i svežom. Uspešno usporavaju pojavu i brišu prve bore, pa tako usporavaju starenje, jačaju, zatežu i osvežavaju zrelu i stariju kožu. Sastojci iz grožđa pogoduju i nečistoj koži, dubinski je čiste i sužavaju pore.

Piling
Svaka nega kože počinje odstranjivanjem šminke, masnoće i prljavštine sa površine kako bi delovanje maske bilo maksimalno. Zato pre nanošenja maske obavezno uradite prirodni piling. Napravite ga od mase koja je otpala prilikom ceđenja soka. Stavite je u gazu i sa njom kružno trljajte po površini kože. Drugi način je da pokvasite lice i ruke sokom od grožđa, a potom ruke prislonite na mekinje i dobro istrljajte kožu. Posle isperite lice mlakom vodom, obrišite i nanesite neku od maski.

Maska za revitalizaciju
Umutite šoljicu soka od grožđa, kašičicu meda i kašiku pavlake. Sve sastojke dobro promešajte, pa dodajte pšeničnog brašna onoliko koliko je potrebno da dobijete kašicu. Na lice, vrat dekolte i ruke utrljajte masku pažljivo i držite je 20 minuta, a na starijoj koži poželjno je da maska stoji duplo više radi uspešnijeg efekta. Operite masku mlakom vodom, pa hladnom da se popravi tonus kože.

Maska protiv bora
Bore se naprosto odjednom pojave i mi ih vidimo pri pogledu u ogledalo. U skladu sa svojim godinama, jednom ili dva puta nedeljno pripremite masku protiv bora. Izmutite žumance i belance u penu pa pomešajte sa velikom kašikom slatke pavlake, sokom od pola šoljice soka od grožđa i jednom kašičicom grožđanog šećera koji se prodaje u prodavnicama zdrave hrane. Gustin ili brašno iskoristite da odredite gustinu maske. Masku uvek nanosite na dobro očišćeno lice i držite 30 minuta, a potom je isperite toplom vodom.


Tonik za učvršćivanje
Osim što učvršćuje ovaj tonik i osvežava i podmlađuje kožu, bez obzira na godine. Pripremite ga od soka grožđa koji ste prethodno ocedili u sokovniku. Sipajte sok u bočicu i dodajte čašicu lozove rakije. Tonikom obilno natopite kožu lica i posle 10 minuta isperite mlakom vodom. Možete ovim losionom natopiti i veliku duplu gazu i staviti preko lica, vrata i dekoltea, a kada je skinete nanesite hidrantnu ili masnu kremu.

Wellness vinoterapija
Odnegujte istuširanu čistu kožu prvo pilingom, a potom je izmasirajte uljem od koštica grožđa i belim vinom, prvo umasirajte ulje, a potom natapajte kožu vinom i masirajte dok se ne upije. Vino kao losion pomaže da ulje dublje prodre u telo. Ako vam je koža starija i suva nemojte se tuširati već se samo obrišite, koža će za nekoliko sati sve upiti i postati glatka i vratiti svežinu. Ovaj tretman povećava mikrocirkulaciju i izlučivanje otrova metabolizma iz vezivnog tkiva, a takođe i hidrira kožu tako da ona postaje čvrsta i napeta. Treba ga primenjivati jednom ili dva puta nedeljno.



Terapija mršavljenja grožđem
Jedite jedan do jedan i po kilogram grožđa dnevno, nedelju dana. Uz to bi trebalo da pijete oko dva litra čaja, najbolje nekog za mršavljenje. Sa terapijom od grožđa osim što ćete skinuti kilograme očistićete i probavni trakt. Ovo može da bude i vikend dijeta i to redovna, a težinu možete održavati i unošenjem u ishranu jednog ili dva voćna dana u toku nedelje.

причалица
08-09-2011, 17:39
Pripremite ten za jesen
Mariota Vlaisavljević, 08. 09. 2011. 00:02 ''Blic Žena''

Preplanuo ten posle letnjeg odmora zahteva posebnu negu. Prvi jesenji dani se bliže i sada je trenutak da kožu pripremite za jesenje kiše i vetar.


PILING
Napravite dobar piling da biste se rešili nečistoća u porama od čestog znojenja lica. Posle pilinga, na lice nanesite deblji sloj hranjive kreme ili masku za lice.

PROMENITE KREMU
Kako dolaze sve hladniji dani, letnju kremu zamenite malo jačom hidratantnom kremom koja će vratiti vlagu licu i čuvati ga od vetra.

OSLOBODITE SE FLEKA
Mrlje koje su nastale od sunca teško je ukloniti, a najbolje rezultate ćete imati ako nabavite preparate koji uklanjaju mrlje i koristite ih redovno.

NE ODUSTAJTE OD ZAŠTITE
Iako niste na moru koristite kremu sa zaštitnim faktorom. Neka vam pređe u naviku da svaka dnevna krema koju kupujete ima u sebi zaštitni faktor jer ćete jedino tako moći da sprečite prevremeno nastajanje bora na licu.

VODA ZA LICE
Neka vam pri ruci uvek bude sprej sa vodom za lice koji će pomoći da se rešite neprijatnog osećaja zatezanja kože i na taj način ćete najlakše vratiti licu vlagu.

причалица
11-09-2011, 19:15
Tajne lepote koje zvezde nerado otkrivaju
Gordana Golubović, 11. 09. 2011. 00:02 ''Blic Žena''

Zabluda je da poznate dame besprekoran izgled duguju hirurgiji i botoksu. Mnoge od njih primenjuju jeftine trikove za lepotu, ali nerado o njima pričaju. Šminkerka Lindzi Mils otkriva šta zvezde obilato koriste kako bi blistale na crvenom tepihu.

1. BELI KREJON
Veoma popularan trik među supermodelima. Beli krejon otvara oko, a nanosi se samo na unutrašnju stranu donjeg kapka.

2. SATENSKI JASTUK
Male linije koje se javljaju posle spavanja na pamučnom jastuku vremenom postaju dublje bore, te je stoga bolje spavati na satenu. Ovaj materijal prija i kosi.

3. SOK OD BRUSNICE
Cuvene crvenokose dive ispiraju svoju kosu ovim sokom kako bi ona imala lep sjaj. A I dobar je za unutrasnje organe.

4. EKSTAKT PEPERMINTA
Pepermint ima prirodu osobinu širenja krvnih sudova, posebno površinskih, tako da je bolji od kolagenskih injekcija. Stavite malo na usne i divite se prirodno punim usnama.

5. TRIK ZA SVEŽE LICE
Još jedan od trikova supermodela za hidrataciju lica jeste punomasno mleko pomešano sa vodom, u bočici sa raspršivačem. Ova mešavina, naneta na lice nekoliko puta tokom dana, osvežava kožu i čini je blistavom.

6. SOK OD LIMUNA
Prirodni toner, sok od limuna čisti lice i osvežava ga sužavajući pore i održavajući čist ten. Limunova kiselina je takođe prirodni piling, kaže Lindzi, a i umanjuje pegice od sunca. Limun treba iscediti na parče vate i očistiti lice pred spavanje.

7. MASLINOVO ULJE
Skida čak i vodootpornu maskaru, a bogato je vitaminima A i E, prirodnim antioksidantima. Takođe, dobro je za uklanjanje podočnjaka – test je pokazao da nestaju posle tri dana – jer su podočnjaci u većini slučajeva posledica suve kože.

malavelika
15-09-2011, 17:49
celo leto sam koristila samo ovu kremu i baas mi je prijala...generalno im je kozmetika odlicna, ima je u Diva parfimerijama, samo gledajte datum kad kupujete, retko se uzimaju, pa im istekne rok, a prodavacice ih ne sklone sa rafa...

причалица
17-09-2011, 09:11
Maske od jabuke

Ž. P. | 15. septembar 2011. 11:37 |''Novosti''

OSIM što je stručnjaci neprestano preporučuju kao deo zdrave ishrane, jabuka može da vam posluži i kao nezaobilazna namirnica u pripremanju preparata za negu lica.

* Od nje možete da napravite masku koja će vam pomoći da uklonite crvenilo sa lica i nosa.

Potrebno je: kisela jabuka, 150 ml mleka, 2 žumanca.

Priprema: ogulite jabuku, pomešajte je sa mlekom i kuvajte dok ne provri, kako biste dobili mlečnu kašu. Kada se ohladi, dodajte žumance i sve dobro umutite.

Masku nanesite na lice, kapke i vrat i ostavite da deluje 20 minuta. Osim što će nestati crvenilo, koža će postati glatka.

* Maska kojom ćete nahraniti kožu i osvežiti je, pravi se tako što izrendate jednu jabuku i dodate joj kašiku meda. Kašu nanesite na lice i vrat, pa preko stavite gazu i ostavite da deluje deset minuta. Kako je jabuka bogata pektinom, koža će posle ove maske postati vlažna i sjajna.

* Jabuku isečenu na četiri dela možete da upotrebite i za masažu, tako što ćete kriškama snažno trljati kožu i tako joj vratiti neophodnu svežinu.

причалица
21-09-2011, 06:21
Ko su skriveni uzroci akni?
Mariota Vlaisavljević, 20. 09. 2011. 00:04, ''Blic Žena''

Proizvodi za kosu, vlaga, mobilni telefoni, odstranjivanje dlačica s lica - samo su neki od uzroka akni kod žena posle 25. godine.
Akne kod odraslih se razlikuju od tinejdžerskih ,jer su dublje i češće se pojavljuju u obliku potkožnih bubuljica. Osim hormonskih promena, PMS ili menopauze i nezdrave ishrane, dermatolozi tvrde da postoji još iznenađujućih razloga za ovu pojavu.

KOSA PRLJA LICE
Proizvodi za kosu mogu da izazovu izlučivanje ulja s kose na čelo i onda se na tom delu kože u porama stvaraju bakterije koje uzrokuju akne.

DEPILACIJA
Najbolje je da kozmetičar skida sve dlake sa vašeg lica. Ako se odlučite za kućnu varijantu, lice dobro očistiti lice mlekom. Ako se akne ipak pojave i nisu prolazna iritacija kože, izbacite taj preparat iz upotrebe.

MENJANJE KOZMETIKE
Žena, tokom godine, isproba od pet do deset novih kozmetičkih proizvoda, pokazalo je britansko istraživanje. Neki proizvodi mogu da iritirati kožu pa je bolje da se držite proverenih.

LOŠE MLEKO
Mleko za čišćenje lica može da delovati tako da u kombinaciji s prirodnim uljima kože blokira pore i utiče na pojavu bubuljica.

VLAGA KRIVAC ZA LOŠ TEN?
Putovanje, vlaga ili minerali iz vode mogu uzrokovati promene tena. Čak su i mobilni nekada krivi za pojavu bubuljica. Oni su izloženi mnogim bakterijama koje se direktno prenose na lice.

причалица
25-09-2011, 22:19
Tableta protiv bora
Ž. P. | 24. septembar 2011. 16:41 ''Novosti''

Stručnjaci tvrde da ova čudesna tableta već posle 14 nedelja smanjuje bore oko očiju za 30 odsto. Već je u prodaji u Britaniji, a ubrzo će moći da je isprobaju žene u Kanadi i Španiji

Ukoliko se plašite injekcija, hirurškog noža ili pak nemate sredstava za one skupocene kreme i serume koji brišu tragove godina na licu, onda ćete se sigurno obradovati izumu britanskih naučnika. Reč je o prvoj tableti protiv bora, za koju stručnjaci tvrde da već posle 14 nedelja smanjuje bore oko očiju za 30 odsto. Tabletu su isprobale stotine žena koje su prošle menopauzu. Već se nalazi u prodaji u Velikoj Britaniji, a ubrzo će moći da je isprobaju žene u velnes centrima u Kanadi i Španiji.

U piluli se nalazi mešavina ekstrakata poput vitamina C i E, izoflavona iz soje i omega 3 masne kiseline iz ribljih ulja, koji ublažuju nedostatak kolagena i estrogena u organizmu kao posledicu starenja.

- Većina krema protiv bora deluje samo na površinski sloj kože, a pilula, aktivirajući gene koji proizvode estrogen i kolagen, podstiče proizvodnju kolagena iznutra, pa se bore vremenom peglaju - istakao je dr Džon Kejsi, vođa tima koji je izumeo pilulu.

причалица
01-10-2011, 06:28
Kada i kako da stavljate kreme kako bi bile efikasnije
Žena, 30. 09. 2011. 00:04

Kako bi proizvod za negu lica prodro duboko u kožu, najvažnije je uraditi temeljni piling. Prvu kremu koju ćete naneti odmah nakon toga, koža će najbolje upiti. Ako, na primer, imate problema s aknama, prvo stavite kremu koja ih suzbija, a tek posle možete staviti kremu za zaštitnim faktorom. Ako upotrebljavate proizvode za dva problema, jedan stavite ujutro na “golu” kožu, a drugi pre spavanja. Tako ćete dobiti stopostotni učinak obe kreme. Najbolje je stavljati kreme od laganije prema masnijima.

Izuzetak su one s retinoidima, odnosno za borbu protiv bora. Njih je bolje staviti nakon drugih krema. Dermatolozi preporučuju i da se lice umiva mlakom, a ne hladnom vodom. Tako podižete temperaturu tela, čime se otvaraju pore, a time će se olakšati upijanje krema. Njihovi sastojci tako se lakše kreću kroz kožu i brže deluju na stanice nego dok koža nije topla.
Dodatan način da pojačate upijanje hranjivih sastojaka iz krema je da negu lica završite sa onim koje sadrže veću količinu prirodnog ulja i voska. No to ne vredi u slučaju ako koristite proizvode s retinoidima, vitaminom C i različitim kiselinama. Takođe, bolje je da ih potpuno izbegavate ako ste skloni aknama.

[U]Za masnu kožu kreme na bazi vode
Pre nego što krenete u kupovinu krema, morate tačno znati kakav tip kože imate - suvu, masnu, mešovitu, normalnu ili osetljivu. Ako imate masnu kožu, najbolje je odabrati kremu na bazi vode i lice obvezno čistiti dva puta na dan. Suva koža traži najviše hidratacije jer je najsklonija pojavi bora.

Sintetički mirisi štete koži
Kako starimo, tako valja početi sa korišćenjem hidratantne kreme sa što intenzivnijim sastojcima. Ali dermatolozi preporučuju da se klonite onih sa sintetičkim mirisima jer su glavni uzročnik alergijskih reakcija. I one s mineralnim uljima mogu prouzrokovati iritaciju kože.

Zolton
01-10-2011, 06:30
za negu lica sam tatko iako sam musko... sto manje kreme i sto kvalitetniji sapun

причалица
01-10-2011, 07:07
Kada lojne žlezde rade pojačano, onda koža lica trpi, na njoj nastaju akne, pojavljuju se proširene pore u koje se zavlači prljavština, pa su neizbežni i mitiseri.

Takvu kožu treba dvaput dnevno čistiti losionom i redovno mazati odgovarajućim kremama. Uz pravilnu negu, pore će biti manje, a prvi korak na tom putu je otvaranje pora.

* Desetak minuta, prekriveni peškirom, parite lice nad posudom vrele vode. Možete, takođe, zagrejan peškir nekoliko minuta da držite na licu, ali nemojte da očekujete isti rezultat.
* Posle parenja lice tretirajte pilingom, koji možete da napravite od kukuruznog brašna i vode ili, na primer, od šećera, maslinovog ulja i limunovog soka, u zavisnosti od toga šta trenutno imate u kuhinji. Za koji god da se opredelite, njime kružnim pokretima masirajte lice. Koža će biti očišćena, ali i mekana.
* Za kraj, nahranite lice maskom od kašike kvasca i pola kašike limunovog soka, nanesite je i držite na koži 15 minuta. Pore će suziti i krastavac. Isecite ga na kolutove, pospite mlevenim lešnikom i pre stavljanja na lice držite u frižideru sat vremena. Ovu masku stavljajte na lice svakog trećeg dana.

Zolton
01-10-2011, 07:08
mrzi me sad da objasnjavam, inace sam profi za te pore i kreme...

Zolton
01-10-2011, 07:10
lice treba prati kvlaitetnim sapunom, ne (dove, nivea,...) najbolje neki bebu sapun jer tu ne smeju toliko da muckaju.... oprati lice mlakom vodom a onda isprskati hladnom da se zatvore pore...

Lupe
01-10-2011, 10:02
Ma muckaju, kako ne muckaju, pogledaj sastav pa ces videti. Ja koristim kozji sapun, tj. sapun od kozjeg mleka, obicno ga nalazim po Zdravim Hranama. Par puta sam trapava ja i okusila taj sapun dok sam se umivala i stvarno ima ukus na kozje mleko. Blag je, lepo cisti, a preporucila bih ga narocito suvoj kozi, mada i meni sa masnom odgovara.

mare
01-10-2011, 18:08
Takođe koristim sapun od kozjeg mleka, kao i onaj cimet-med..

Ima ga u prodavnicama prirodne kozmetike..

причалица
01-10-2011, 21:25
kad ste mladi, možete i da se ne umivate :lol: missim, sapunom.

причалица
04-10-2011, 18:37
Tri jesenja tretmana za blistavu kožu
Gordana Golubović, 02. 10. 2011. 00:02 ''Blic Žena''

Sada je idealno vreme da se pobrinemo za posledice koje je sunce ostavilo na našoj koži, pre svega na licu. Prateći potrebe kože nakon letnjeg perioda, iz "Metropoliten Beauty Centra" izdvajaju tri tretmana koja revitalizuju i hrane suncem ispošćenu kožu, te uspešno uklanjaju tamne fleke nastale dejstvom štetnih zraka.

Dr.Hauschka Revitalizirajući tretman lica
Ovaj tretman počinje toplom kupkom za stopala na bazi žalfije kako bi se klijent relaksirao i uspostavila dobra cirkulacija u celom telu. Potom se tretira suprotan pol, tj.razgibavanje glave sa opuštanjem mišića vrata i ramena.
Nakon poziva na relaksaciju, tretman počinje nanošenjem tople komprese namočene u kupku na bazi lavande, na dekolte, a potom i na lice. Zatim se nežno utiskuje u kožu krema za čišćenje, koja ima efekat dubinskog čišćenja kože bez narušavanja prirodne kiselosti kože, te je koža glatka bez osećaja zatezanja. Sledi toniziranje kože i parenje kože parnom kupkom što daje impuls porama da se dodatno prošire, nakon čega se nanosi pročišćavajuća maska, tj. maska sa glinom koja umiruje i dubinski čisti pore.
Sledeća faza je nanošenje odgovarajućih ampula ili intenzivnih tretmana, koji imaju za cilj da
daju jači impuls koži, dovodeći oslabljene funcije kože u stanje balansa.
Sledi limfna stimulacija Dr.Hauschka četkicama, koja omogućava bolju mikrocirkulaciju, oksigenaciju a deluje i na tonus lica. Četkice se lagano, u ritmu, povlače u pravcu limfe, a zatim se stimulišu limfni čvorovi nežnim pritiskom na isti. Stimulacija se vrši u tri faze a kao krajnji rezultat stimulacije limfe koža je svežija i blistavija.
Potom sledi nanošenje druge (tretmanske) maske i masaža dekoltea. Tretman se završava nanošenjem hladne komprese na bazi limuna koji skuplja pore, nakon čega se nanosi odgovarajuća dnevna nega.

Melaperfekt – tretman protiv hiperpigmentacija
Ovaj tretman je efikasan u borbi protiv hiperpigmentacija izazvanih štetnim dejstvom sunčevih zraka, ali i kod poremećaja u pigmentaciji uzrokovanih izmenjenim hormonskim statusom u trudnoći ili u menopauzi.
Nakon relaksirajućeg uvođenja u tretman u vidu masaže vrata i stopala toplim peškirima i stimulacije energetskih tačaka, vršimo dubinsku pripremu kože dvostrukim pilingom na bazi salicilne kiseline, lava i bisernog pudera. Ovi pilinzi, pored uklanjanja izumrlih ćelija, imaju za cilj stimulaciju ćelijske obnove, pa već nakon eksfolijacije koža dobija svetliji ton.
Sledi nanošenje Melaperfekt tretmana sa vitaminom C i ekstraktom bele breze, u debljem sloju, uz metod digitopresure, čime se postiže snažniji efekat samog preparata.
Tehnika fitodrenaže, u kombinaciji sa aromatičnim uljem Orange blossom, bogatim eteričnim uljima lavande, limuna i cveta narandže, doprinosi borbi protiv slobodnih radikala, eliminaciji toksina, kao i snabdevanju ćelija kiseonikom.
Poseban trenutak u tretmanu čini Darphin dubinska masaža kojom se uz istovremenu relaksaciju popravlja mišićni tonus i poboljšava ishrana tkiva.
Nakon masaže sledi nanošenje maske sa kamelijom, a potom i vital maske sa diatomejskom zemljom. Kombinacijom ove dve maske postiže se dubinska remineralizacija kože, hidratacija i blistavost.
Tretman se završava nanošenjem odgovarajuće nege u vidu seruma i krema, uz neizostavan SPF faktor 50!

Pure Altitude Seve de Vie
Životna snaga je pravo ime za ovaj tretman koji u sebi nosi vitalnu snagu organskih biljaka Alpa i čiste izvorske vode.
Čišćenje kože, kao važan prvi korak svakog jesenjeg tretmana, radi se blagim pilingom sa cerealijama, gde se laganim kružnim pokretima uklanjaju izumrle ćelije bez iritacije. Ovim se podstiče regeneracija kože.
Sledi osveženje i toniziranje organskim cvetnim sprejom na bazi soka breze i cvetne vode nevena i aloje.
Masaža eliksirom sa korenom peruanske make vraća vitalnost umornoj koži i najvažniji je deo tretmana. Masaža počinje pozivom na relaksaciju, masiranjem dekoltea i opuštanjem vratnih mišića, nakon čega sledi masaža lica japanskim lifting pokretima koji pospešuju čvrstinu i elastičnost kože. Specifičnim pokretima se potom posebno radi na svim grupama mišića lica, ali i očne zone sa posebnim osvrtom na fine linije oko očiju, između obrva i na čelu. Masažu završavamo laganim pritiscima u kosmatom delu glave.
Maska za dubinsku negu koju nanosimo posle masaže sadrži ekstrakte borovnice koji tonizira i regeneriše i diatomejske zemlje koja ima pročišćavajuće dejstvo.
I za kraj tretmana nanosimo Bio-organic kreme za negu očne zone, lica i vrata, a poseban akcenat je na serumu na bazi turmalina koji ima efekat infracrvene lampe, zagreva tkivo dubinski, pospešuje mikrocirkulaciju i daje posebnu blistavost i najumornijoj koži.

Sarmica
20-10-2011, 15:04
:bisa:

prošli mesec da sam umrla ne bih znala šta je dobar puder:bisa:

http://razbibriga.net/clear.gifhttp://razbibriga.net/clear.gif

mikili
20-10-2011, 15:10
cini mi se da je zadnjih godina koriscenje pudera -pod obavezno-.ja ga uopste ne koristim,prosto ne znam zasto bih...ali ajde da pocnem,pa s kojim da krenem?:(

Rosa
20-10-2011, 16:17
:bisa:

prošli mesec da sam umrla ne bih znala šta je dobar puder:bisa:

http://razbibriga.net/clear.gifhttp://razbibriga.net/clear.gif

Ne znam za ovaj puder,jel stvarno dobar?

Šta ti se svidja? mene intresuje dal dobro navlaži kožu ...

A cena? :hm:

Sarmica
24-10-2011, 19:12
Imam jako suvu kožu lica i baš zato mi ovaj odgovara.Doduše samo sam jedan puder pre ovog i probala,ali ovaj mi izgleda nebrojeno puta bolje u odnosu na prethodni:lol:
Nisam ga kupila ovde,ali mislim da je oko 2500-3000 din

причалица
20-11-2011, 16:14
Pet namirnica za blistavi ten

Zorana Nikolić (http://zena.blic.rs/autor/126/Zorana_Nikolic), 20. 11. 2011. 10:00 ''Blic Žena''

Svi znamo koliko pravilna ishrana utiče na metabolizam i težinu, ali malo ljudi zna da neke namirnice utiču i na ten, i mogu da učine da blistavije izgleda. Pogledajte kojih pet namirnica mogu da poboljšaju izgled vašeg tena.

KROMPIR
Ukoliko ubacite više krompira u ishranu, vaša koža će biti svilenkastija. U njima ima dosta beta-karotena koji se pretvara u vitamin A uz pomoć koža zadržava nežnost, tvrdi dermatolog Lisa Dreher. Ukoliko ne volite krompir isti trik možete da izvedete i sa šargarepom.

KIVI
Vitamin C stimuliše stvaranje kolagena koji je važan u sprečavanju pojave bora. Namirnice koje sadrže vitamin C u najvećim količinama su kivi, pomorandže i grejpfrut. U jednoj studiji koja je objavljena u magazinu “Klinikal Nutrišn”, žene koje su svakodnevno konzumirale vitamin C imale su daleko manje bora od onih koje su ga konzumirale u minimalnim količinama.

CRNA ČOKOLADA
Činjanica da je crna čokolada dobra za ten obradovaće mnogo dame koje vole slatkiše. Drejerova tvrdi da ukoliko konzumirate umerene količine crne čokolade koja je puna kakaoa, obezbedićete optimalan nico flavanola, supstance koja utiče na hidriranje kože.

JOGURT
Sudeći prema rečima nutricioniste Paule Simspon jogurt je dobar i za ten i za nokte. U njemu ima dosta proteina i kalcijuma, koji stimuliše metabolizam, pomaže u očuvanju dobre linije ali i podstiče rast noktiju.

ORAŠASTI PLODOVI
Umesto keksa i čipsa, bolji izbor grickalica za užinu svakako su semenke, lešnik, badem i drugi orašasti plodovi. Najbolji izbor su semenke suncokreta koje sadrže nutritijente i vitam E koji sprečavaju prerano starenje kože.

Lupe
20-11-2011, 22:43
Mislim da Yves Rochera nema u Srbiji. Dobar je npr. Bourjois Healthy Mix za suvu kožu, lice prosto sine od njega. Ipak, ne možemo od pudera očekivati hidrataciju, krema je ta koja treba da odradi taj posao.

mona
21-11-2011, 16:17
Bitna je dobra krema za lice i antirid. :aha:

Sarmica
21-11-2011, 17:42
Mislim da Yves Rochera nema u Srbiji. Dobar je npr. Bourjois Healthy Mix za suvu kožu, lice prosto sine od njega. Ipak, ne možemo od pudera očekivati hidrataciju, krema je ta koja treba da odradi taj posao.

Moguće da nema,nisam ni gledala...lupila sam cenu onako okvirno naspram te koju sam ja platila.
Evo ja sam npr nakon svakog umivanja morala da namažem neku onako poprilično masnu kremu,i to nikad ne smem ni da pomislim na umivanje sapunom:nene:ne znam šta bi onda tek bilo.A otkako koristim ovaj puder uopšte mi nije koža više tako suva:hm:

причалица
21-11-2011, 17:52
Mislim da Yves Rochera nema u Srbiji. Dobar je npr. Bourjois Healthy Mix za suvu kožu, lice prosto sine od njega. Ipak, ne možemo od pudera očekivati hidrataciju, krema je ta koja treba da odradi taj posao.

krema i - dosta vode tokom dana.

Raisa
01-01-2012, 17:25
Ja sam dobila jedno mleko za ciscenje lica juce, od badema, i uzasno mi se svidja...
inace ja bih savetovala negu,je,l standardno ujutru i uvece da se ocisti lice,i ne bi skodilo na svaka tri meseca ici kod kozmeicarke na jedan tretman,bez obzira da li imas problematicnu kozu ili ne. redovnom negom i plus svaki treci mesec da malo castis sebe,i sa licem ne bi trebala da imas problema.

причалица
25-03-2012, 15:08
Ako ste primetili da je vaša koža lica postala suva i gruba na dodir, pravi kozmetički preparat za vas jeste bebi krema. Iako je prvenstveno namenjena deci, ova krema je pogodna i za osobe svih uzrasta, jer vraća koži vlažnost i usporava pojavu bora.

Prema rečima mr ph spec Dragane Ilić iz "Laboratorije Doktor Pavlović" svaka žena bi redovno trebalo da koristi bebi kremu, posebno u nezi kože laktova i peta.
- Bebi kreme su obično nešto masnije od ostalih, što je savršeno za suvu kožu. Svakodnevnim mazanjem održava se hidriranost i elastičnost kože, pa ona ne samo da lepše izgleda, već je i zdravija - napominje Dragana.
Veliku primenu bebi kreme imaju i tokom trudnoće, jer njihovo korišćenje sprečava rastezanje kože i pojavu strija. Takođe, kako objašnjava Dragana Ilić, one se mogu koristiti i za negu dojki tokom dojenja.
- Tokom perioda dojenja potpuno je bezbedno mazati dojke bebi kremama, jer one ne sadrže toksične elemente. To će pomoći koži da brže zaceli - ističe ona.

http://zena.blic.rs/Lepota/10361/Bebi_kreme_stite_kozu_od_isusivanja

Cruz
25-03-2012, 15:21
ja koristim bebi kreme, a i nivea obicnu, najvise mi odgovaraju. trenutno mazem becutan, prija mojoj kozi

причалица
25-03-2012, 15:40
meni, ne znam zašto, nisu nikad odgovarale...možda zato što nemam suvu kožu :hm:

Cruz
25-03-2012, 15:42
mozda, moja je osetljiva, uz to jos i suva i ne odgovara mi nista osim bebi..

zimi koristim pavloderm, sa kamilicom, nevenom i pantenolom, odlicna je ako se boravi duze vani na hladnoci ili po vetru

причалица
25-03-2012, 15:43
ova moja starija isto tako kao ti...samo niveu macka i to joj je ok.
a meni nivea masna :srbpla:

Cruz
25-03-2012, 15:44
u tom slucaju ja ne znam koju bi kremu mogla da koristis.. osim tonika za ciscenje lica koji pokupe masnocu, ne znam zaista sta kod masne koze pomze

причалица
25-03-2012, 19:34
imam ja svoje kremice :) samo kažem da mi bebi varijanta ne prija.

Sarmica
18-04-2012, 20:00
Mislim da Yves Rochera nema u Srbiji.

Ipak ima:dada:
U Ušću imaju radnju, u DC štand, u SC jedna parfimerija drži njihove proizvode.

DaDole
19-04-2012, 08:42
Napokon se i kod nas pojavljuju Murad proizvodi,a testere sam sve isprobala i vrijeme je da odriješim kesu:drnd:

причалица
19-04-2012, 13:10
videla sam reklame za njih, ali mi se čini da su kremice preskupe za ono što nude.
pogotovo što ne znam nikoga ko ih koristi a ima lice u boljem stanju od mene :sojka:

причалица
19-08-2012, 20:10
Koži oko očiju nije dovoljna krema za lice, nego joj je već od dvadesete godine potrebna posebna nega. Zašto? Krema za lice bira se zavisno od stanja kože i treba da reguliše lučenje masnoće, da sanira akne, hrani, zateže... Sastojci ovih krema nisu prilagođeni koži u predelu oka.




http://zena.blic.rs/data/images/2012-08-09/29542_7_iff.jpg?ver=1344540789

Oni mogu suviše da je zamaste, isuše ili iritiraju visokom koncentracijom sastojaka. Zato se na lice najpre nanosi krema za zonu oko oka, pa tek onda krema za lice. Ali kako odabrati antirid kad ih po parfimerijama i apotekama ima bezbroj? Na ovo pitanje odgovara Magdalena Korolija, viši kozmetičar i estetičar.

OD 20 DO 30 GODINA: HIDRATACIJA
Tanka i krhka koža oko očiju prva će pokazati znake starenja, umora i brige. Počnite negu očne zone posebnim preparatima još od dvadesete godine kako biste sačuvale njenu svežinu i usporile neminovne znake starenja. Budući da vam u ovim godinama ne treba antiejdž u pravom smislu reči, idealni su sastojci koji će čuvati vlagu i pomagati vašoj koži da uspostavi prirodan balans. Zato vaša krema za negu očne zone treba da sadrži organske biljne ekstrakte.
Glavni sastojak: pčelinji vosak, ulje koštica kajsije, ulje jojobe, ekstrakti nevena, šargarepe i zečje dateline jer čuvaju vlagu kože oko očiju.

OD 30 DO 40 GODINA: PREVENTIVA
Nakon tridesete pojavljuju se prve bore, pa se i proizvodi namenjeni ovim godinama zovu „za prve znake starenja“. Osim hidriranja očne zone, ženama ovih godina neophodna je i prevencija prvih bora.
Glavni sastojci: ružino ulje, koje jeza kožu vrednije od zlata. Ono je poznato po izrazito hidratantnom i umirujućem dejstvu, uz antiseptična i regenerativna dejstva. Zaceljujuća svojstva pomažu borbu protiv upalnih procesa, koji doprinose starenju i pomažu koži da održi zdrav balans.

OD 40 DO 50 GODINA: MOĆAN ANTIRID
Bore se neminovno pojavljuju posle četrdesete kao pratilac nataloženih godina, mimike i stresa. Ukoliko ste kožu ranije negovali, vaše bore će biti plitke, ali vam je svakako vreme za prvi ozbiljan, moćan antirid.
Glavni sastojci: Retinol podstiče stvaranje novog kolagena, što je važno za elastičnost kože. On izglađuje i leči bore na duže staze. Mada se misli da retinolske preparate ne treba koristiti na suncu, to nije tačno. Ovo važi samo za retinol koji lekari prepisuju u većim koncentracijama, a kozmetičke kreme su apsolutno bezbedne.

50 +: NAJJAČI ANTIOKSIDANS
Ako ste ušli u menopauzu, nedostatak hormona koji obezbeđuju vitalnost celom telu, pa i koži, učiniće da ona počne da gubi tonus i ubrzano se opušta.Gornji kapak polako se spušta ka oku i sužava ga.Za lifting očne zone sada treba koristiti najdelotvornije sastojke jer treba da postignu više rezultata odjednom: da ubrzaju cirkulaciju, pospeše drenažu zone oka, spreče dejstvo slobodnih radikala koji ubrzavaju starenje kože, da zatežu površinski sloj kože, pospeše proizvodnju kolagena, a pored svega i da svi budu ukomponovani u laganu teksturu koja neće mastiti oko.
Glavni sastojci: Ginko i grožđe,zato što njihova kombinacija pojačava cirkulaciju i zaceljuje sva oštećenja koja nastaju zbog dejstva slobodnih radikala.

http://zena.blic.rs/Lepota/12043/Antirid_po_vasoj_bori

причалица
22-08-2012, 10:12
Okupajte lice biljem
Jakim čajem od lekovitih biljaka možete vratiti svežinu svom licu.

http://www.lovesensa.rs/repository/images/_variations/c/a/ca23b82d3f2defa70b3794208151ff5f_articlemain.jpg

"U prirodi ništa nije savršeno i sve je savršeno. Drveće može biti iskrivljeno, savijeno na čudan način, i da još uvek bude lepo", podseća nas američka književnica Alice Walker. Tako i plodovi koje nam priroda daje donose lepotu. Zavirite u baštu, svratite u biljnu apoteku ili na pijacu i na bogatim tezgama odaberite svoj novi tonik za osveženje kože - biljni čaj.
Sastojci od kojh ćete ga napraviti zavise od tipa kože. Limun-trava i limun pomažu protiv akni i izjednačavaju ten. Kamilica smiruje crvenilo osetljive kože. Ruzmarin je posebno koristan leti protiv štetnog uticaja zagađenog vazduha i UV zraka. Lavanda rashlađuje kožu i ima blago antiseptično dejstvo. Ako imate masnu kožu, posegnite za latinacama nevena. On je, inače, neumorna biljka čija će vam sadnica koju prvi put posadite godinama uzvraćati bujnim bokorima.
Od odabrane biljke napravite jaki čaj i rashladite ga u frižideru, pa ulijte u bočicu s raspršivačem i osvežavajte lice ujutru i uveče. Biljni eliksir za kožu može da stoji u frižideru i do nedelju dana u staklenoj posudi.

http://www.lovesensa.rs/clanci/prirodno-lepe/okupajte-lice-biljem

DaDole
22-08-2012, 10:57
'Tamna' strana sunca
Svi znamo kako sunce može biti blagotvorno: motivira nas, otklanja depresiju, proizvodi se vitamin D (vitalan za apsorbiranje kalcija i formiranje kostiju) u koži. Kada sunce sja, jednostavno se osjećamo dobro.

Oni koji provode mnogo radnog ili slobodnog vremena na otvorenom, uključujući i 'suncoljupce', prije ili kasnije dobivaju neelastičnu, žilavu kožu


Ali, kao što je sjajno, sunce ima i svoju 'tamnu' stranu za našu kožu. UV-zrake, na primjer, uzrokuju prijevremeno starenje kože. Prvi znaci su neatraktivni nabori tj bore.
Oni koji provode mnogo radnog ili slobodnog vremena na otvorenom, uključujući i 'suncoljupce', prije ili kasnije dobivaju neelastičnu, žilavu kožu. To je zato, jer zrake svjetlosti uzrokuju promjene u kolagenskim i elastičnim vlaknima kožnog vezivnog tkiva i može čak uništiti jezgru kožne stanice, njezin DNK.
Ljeto traži posebnu zaštitu
Normalno, tjelesni vlastiti sustav obrane popravlja UV oštećenja u mraku (po noći). Ali, intenzivnim izlaganjem suncu, ovaj sustav je jednostavno preopterećen.
Ljudska koža nije samo važan kozmetički objekt – kao najveći ljudski organ ima i brojne životno važne funkcije.
Kako bi zaštitila tijelo od utjecaja okoline, ona sudjeluje u različitim procesima prerade, regulacije i stvaranja zaliha. Kvaliteta i stanje u kojem se nalazi može biti različito. Ovisi o tome na kojem djelu tijela se koža nalazi, ovisi o starosti, spolu i pojedinca kao takvog.
Također, na stanje kože utječu i vanjski faktori kao što su hladnoća, sunce, vjetar… Ljeti kožu lica treba posebno zaštiti radi utjecaja sunca. Koža lica je osjetljivija pošto je tanja i više izložena
Preventivnom njegom sprečava se oštećenje stanica zbog svjetlosti, tj. prerano stvaranje bora.
Kreme bi ljeti morale biti laganije teksture, sa pojačanom vlagom, kako bi se nadomjestila izgubljena ili smanjena vlaga zbog utjecaja sunca na kožu. Također treba koristiti kreme koje u sebi sadrže repair komplekse (za obnovu) koji su djelotvorna pomoć. Oni potiču sposobnost kože za vlastito obnavljanje te na taj način sprečavaju pojave starenja, kao posljedicu svjetlost
Osim krema koje vlaže kožu, tu su i koncentrati i fluidi koji u sebi sadrže vrlo koncentrirane hidratantne sastojke za povećanje vlage u koži.
Jedno od vodećih prosudbi djelotvornosti je svjetlosni zaštitni faktor – SPF. On se odnosi samo na djelovanje u UV-B području (navodi koliko duže možemo ostati na suncu da ne izgorimo). A što je sa UV-A zaštitom? Još uvijek nedostaju jedinstveni kriteriji za prosuđivanje, koji bi bio analogan svjetlosnom zaštitnom faktoru.
To znači da ovdje ne utvrđujemo faktore kao kod UV-B zaštite, nego vrijedi deklaracija 'ispunjava' ili 'ne ispunjava'. Prema toj metodi, proizvod bi morao apsorbirati 90% UV-A zraka. Za korisnika je onda jasno da ovako deklarirano sredstvo daje dovoljnu zaštitu na UV-A području.
Što se tiče osnovnih preparata za njegu lica ljeti koji sadrže repair komplekse su:
Dnevna krema (za svjetlom oštećenu kožu) i dnevna krema za suhu kožu (i svjetlom oštećenu kožu). Obje dnevne njege sa SPF pružaju koži optimalnu zaštitu od štetnih djelovanja UVB (i UV-A) zraka te aktiviraju njezinu prirodnu obrambenu sposobnost.
Oni omogućavaju kontinuiranu potporu kožnoj elastičnosti i poboljšavaju tonus kože. Rezultat su smanjene fine linije i bore. Spriječeno je svjetlom uzrokovano prijevremeno starenje kože. Koža lica postaje uhranjenija i sjajnija.
Dnevna njega SPF za lagano stresnu, suhu kožu je bogatija formulacija koja regulira ravnotežu masnoća i vlažnosti suhe kože. Svaka krema se nanosi ravnomjerno nakon jutarnjeg čišćenja i nježno umasira.
Noćna njega - za svjetlom oštećenu kožu. Koža dobiva intenzivnu pomoć za vrijeme noćnog regeneracijskog procesa. Tonus i elastičnost lagano stresne kože su popravljeni, sadržaj masnoća i vlage je uravnotežen tijekom noćnog biološkog regenerativnog procesa.
Metabolizam kože i mikrocirkulacija su aktivirani. Koža se ujutro budi s baršunasto-mekim i glatkim osjećajem. Nakon večernjeg čišćenja kože, nanesite ravnomjerno i nježno umasirajte.
Njega oko očiju - za svjetlom oštećenu kožu. Osjetljive konture oka su posebno ranjive od UV zračenja. Uz ovu Očnu Njegu i njezinu visoku SPF 20 klasu, suhe linije i bore su smanjene. Elasticitet kože je uvećan. Nanesite ovu Očnu Njegu oko očiju nakon jutarnjeg i večernjeg kozmetičkog čišćenja i nježno umasirajte.

причалица
26-08-2012, 07:19
Po rečima lekara dermatologa, postoje brojne zablude koje se odnose na negu kože lica i tela. Navodimo neke od najrasprostranjenijih "mitove" o kozmetologiji.


http://zena.blic.rs/data/images/2011-12-06/21639_maska-shutterstock_81157033_iff.jpg?ver=1345817203

KOZMETIČAR
Zabluda: Mehaničko čišćenje lica dovodi do širenja pora i pojačane maljavosti na licu.
Istina: Posle tretmana kod profesionalnog kozmetičara i stavljanja specijalnih maski (recimo na bazi bele gline), pore se sigurno neće raširiti. Ako, pak, sami cedite mitesere, ponekad zaista dolazi do proširenja ili začepljenja pora. U domaćim uslovima možete da primenujete tretman da biste održavali problematičnu kožu između dve posete kozmetičaru. Kozmetičar će da primeni sredstva koja sadrže biljne medicinske komponente za ublažavanje tegoba. Kod kuće možete sami da pravite maske od ovsenih pahuljica ili gline uz dodatak limuna. Dobar tonizirajući efekat na kožu imaju zeleni čaj i čaj od koprive ili kamilice. A što se tiče maljavosti lica, razlog sigurno nije poseta kozmetičaru, već najverovatnije hormonski poremećaji.

MASAŽA LICA
Zabluda: Masaža lica dovodi do rastezanja kože i njenog brzog starenja.
Istina: Efekat je potpuno suprotan - masaža lica i vrata deluje kao lifting, to jest zateže kožu, poboljšava cirkulaciju i sprečava pojavu bora. Za masažu se bira krema koja odgovara vašem tipu kože.

http://zena.blic.rs/data/images/2009-09-03/2370_ftoth_hlinda_jutka_bloom_M7W6889_iff.jpg?ver= 1345817235

PILING
Zabluda: Piling sa istucanim jezgrom iz koštica breskve ili piling običnom kuhinjskom solju efikasno čisti kožu lica.
Istina: Svaki piling treba primenjivati veoma oprezno i precizno poštovati uputstvo za upotrebu. Piling se ne preporučuje češće od jednom sedmično, uz uslov da je koža potpuno zdrava, bez upalnih procesa, ranica ili alergije. Piling od jezgra breskve može da ošteti kožu jer stvara na njoj minijaturne pukotine i posekotine i na taj način otvara put mikroorganizmima. Isti efekat imaju kristali soli, koji uz to veoma nadražuju kožu. Trljajte solju pete, laktove i kolena, ali nikako lice i vrat.

NOĆNA KREMA
Zabluda: Noćnu kremu treba nanositi neposredno pred spavanje.
Istina: Nepravilna tehnika nanošenja kreme za lice i predeo oko očiju dovodi do toga da ujutru delujete natečeno, sa kesicama ispod očiju. Neke žene stavljaju noćnu kremu 10 minuta pre odlaska u postelju i pri tom se trude da je što energičnije utljaju u kožu, naročito ispod očiju, čime je samo iritiraju. Bilo koju noćnu kremu treba nanositi sat i po do dva pre spavanja.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-01-16/22652_svkrema03_iff.jpg?ver=1345817280

KREME
Zabluda: Svaka krema se nanosi u debelom sloju, a višak se upija pomoću salvete.
Istina: Koža upija onoliko kreme koliko joj je potrebno i zato nanošenje debelog sloja nema nikakvog smisla. Tim pre što savremene kreme imaju veoma laganu i nežnu teksturu. Prema tome, ako je koža upila kremu i lice se ne sija, to ne znači da treba da dodate još jedan sloj. Pri korišćenju krema i emulzija, morate da budete štedljivi. I bez ikakvog upijanja!

SUVA KOŽA
Zabluda: Suvu kožu ne treba čistiti, pošto ona nema mitesere, niti mastan odsjaj, pa nije problematična.
Istina: Suva koža, isto kao masna ili kombinovana, mora da se čisti, ali je tretman za svaki tip kože drugačiji. Suva koža zahteva tretman jednom u dva meseca, a masna češće.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-03-01/24131_zena-se-umiva-foto-01-Shutterstock_iff.jpg?ver=1345817311

UMIVANJE
Zabluda: Možete se umivati toplom vodom i sapunom, naročito ako imate masnu kožu. Od tople vode koža postaje manje masna i lakše se čisti.
Istina: Upravo suprotno! Čim ste sprali zaštitni sloj, lojna žlezda, koja se nalazi u šoku zbog vruće vode, počinje pojačano da luči loj; dodatno zamašćena koža pojačava upalne procese. Suva i osetljiva koža apsolutno ne podnosi sapun i vruću vodu. Treba se umivati mlakom ili hladnom vodom i specijalnim gelom ili penom za lice, u zavisnosti od tipa kože. Alkalna sredina sapuna suši kožu i, što je najvažnije, lišava je odgovarajuće zaštite, čime se stvara pogodna sredina za infekcije.

KOMBINOVANA KOŽA
Zabluda: Kombinovanoj i masnoj koži ne treba vlaga.
Istina: Dodatna vlaga je neophodna svakoj koži, naročito zimi. Grejanje, klima-uređaji, hladan vetar, vrućina - sve to dovodi do njenog prevremenog starenja. Zimi dehidrirana masna koža može da se peruta kao suva. Rešenje je da se jednom nedeljno stavlja hidratantna maska, a jednom dnevno hidratantna krema ili emulzija i pije dva litra vode.

MASNA KOŽA
Zabluda: Masna koža obavezno treba da se čisti losionom koji sadrži alkohol da bi se uništili mikrobi i sasušile bubuljice.
Istina: Alkohol isušuje svaki tip kože, pa i masnu. Ispod pora koje su se skupile pod dejstvom alkohola nagomilava se loj i stvaraju se gnojne bubuljice. Ako obratite pažnju, videćete da sva profesionalna kozmetika i kozmetika čuvenih kozmetičkh kuća ne sadrži alkohol.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-02-26/23953_shutterstock_43228486_iff.jpg?ver=1345817349

TONIRANE KREME
Zabluda: Tonirane kreme zapušavaju pore.
Istina: Mladi ne treba da zloupotrebljavaju dekorativnu kozmetiku; bolje je da lokalno maskiraju 'defekte' na koži specijalnim toniranim olovkama s lekovitim dejstvom, koje se prodaju u apotekama. Inače, savremene tonirane kreme ne zapušavaju pore ako ih birate prema tipu kože i nanosite isključivo na čisto, negovano lice.

SUNCE I LICE
Zabluda: Za kožu lica je korisno da pocrnite: ona izgleda zdrava, nestaju bubuljice, peglaju se bore.
Istina: Rezultati dermatoloških istraživanja su odavno dokazali da ultraljubičasti zraci nisu bezopasni za kožu. Spoljašnji efekat crnjenja je privremen: intenzivno i često izlaganje ultraljubičastim zracima izaziva prevremeno starenje kože, pojačava sitne bore, isušuje kožu i uništava kolagen, a bubuljice posle izvesnog vremena postaju još izrazitije. Međutim, ako se pametno izlažete suncu, uz zaštitne kreme, naočare i šešir, sve to može lako da se izbegne.

izvor: bližena

причалица
02-09-2012, 08:45
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51frqnEp0ML.jpg


nađoh u ''dm''-u dnevnu i noćnu kremu po ceni jedne kutije. koristim već neko vreme i veoma sam zadovoljna :)

причалица
17-12-2012, 18:48
U OVO DOBA godine, pod uticajem niskih temperatura, vetra i snega, koža gubi svežinu, pogotovo ako je suva.
Ovaj tip kože karakteriše manje lučenje lojnih žlezda, pa ukoliko je nega neadekvatna često dolazi do iritacija, perutanja i zategnutosti, čak i do pucanja. Zbog toga je potrebno primeniti tretmane i negovati je odgovarajućim preparatima, posebno tokom zime. Kozmetika može da pomogne da ublažimo negativne promene na licu ili telu. Zimski tretmani za suvu kožu po teksturi preparata hranljiviji su i masniji. Bazirani su na antiejdžing programima sa blagim voćnim kiselinama, raznovrsnim serumima i obaveznom aromaterapijom.

Nega kod kuće
Kada je temperatura oko nule kožu treba zaštititi i negovati pažljivo odabranim kvalitetnim preparatima.
* Ujutru se umijte, obrišite kožu losionom, a zatim lice namažite hranljivom hidrantnom kremom, koja je ujedno i odlična podloga za šminku. Ukoliko imate bore na čelu, vratu, obrazima ili oko očiju, preko njih stavite prvo antirid, a zatim kremu za dan. Na suvu i zreliju kožu prvo nanesite serum ili ampulu, zatim antirid i na kraju hidrantnu kremu. Ukoliko imate osećaj da vam se koža zateže, nanesite više kreme pre izlaska iz kuće. Lice zaštitite puderom u prahu ili tečnim, a možete i da ih kombinujete.
* Tokom zime vodite računa i o usnama. Najbolja zaštita su specijalni proizvodi za negu usana, masna krema ili masniji ruž. Kada je hladno i vetrovito ne vlažite usne jezikom, jer će se brže sušiti i ispucati. Ukoliko to toga ipak dođe, ispucale usne redovno mažite odgovarajućim proizvodom. Ne čupkajte i ne povređujte ispucalu kožu dok se sama ne regeneriše. Ispucale usne možete da regenerišete medom, dovoljno je da ga nanesete nekoliko puta tokom dana.

* Očima takođe smetaju hladnoća i vetar. Bilo bi poželjno da ih zaštite naočarima za sunce sa većim okvirima. Ukoliko imate suvu kožu poželjno je da koristite masne senke koje, osim što duže traju, odlično štite kožu na kapcima.
* Crvenilo na licu i prošireni kapilari najčešće se javljuju zimi. Ovom tipu kože jako smeta hladnoća, jer se na niskim temperaturama kapilari više skupljaju, a ulaskom u toplu prostoriju šire, pa tako gube elastičnost. Zbog toga je treba zaštiti specijalnim prepratima, pre svega kremom i puderom u prahu. Međutim, i pored ovakve zaštite poželjno je da ne boravite dugo na hladnom vazduhu.

* Ako vam je koža jako suva, na dlanu pomešajte malo tečnog pudera i masne kreme ili hidrantnog ulja i namažite lice. Ovo će posebno prijati ako tečni puder koji koristite nije dovoljno mastan ili je koža previše suva.

Nega u salonu
Redovnu negu u kozmetičkom salonu potrebno je početi već sa prvim negativnim promenama na koži. Tretmani moraju da se prilagode potrebama kože, da joj nadoknade vlažnost, da je nahrane spolja i iznutra i da je dubinski očiste.
* Morske alge koriste se u tretmanima za osveženje ili podmlađivanje lica i tela, a bogate su oligo elementima, vitaminima i hlorofilom, pa su pravi melem za sve tipove kože, a posebno za suvu, dehidriranu i stariju kožu.
* Kolagen liofiziran u foliji, čist ili u kombinaciji sa elastinom, zelenim čajem, alojom, hibiskusom, kavijarom, placentom ili vitaminom A i E, takođe se dosta koristi za revitalizaciju suve kože.
* Soft laser preko snage paralelne svetlosti stimuliše svaku ćeliju kože, a preko bora, akupunkturnih tačaka i meridijana direktno stimuliše i energiju organizma.
* Kavijar tretmani pokazali su se kao izvanredni za regeneraciju i podmlađivanje svih tipova kože, naročito suve, jer je dubinski hidriraju.

* Mezoterapija bez igle vraća suvoj koži prirodnu funkciju podmlađivanjem u samoj ćeliji. Za stariju suvu kožu idealan je korektivni lifting sa posebnim delovanjem na duboke bore.
* Aromaterapija je nezamenljiva u pravilnoj kombinaciji ulja. U ovim tretmanima koristi se mnogo vrsta egzotičnih i domaćih ulja. Kod izuzetno suve kože poželjno je aromaterapiju obilno zalivati bezalhokolnim losionom ili čajem od kamilice, jer se ulja tako bolje rastvaraju i prodiru u dublje slojeve kože.
* Santronikov lifting u kombinaciji sa hidrolift maskom najbrže osvežava suvu kožu. Osim što je dubinski čisti, ovaj tretman hrani kožu i spolja i iznutra i nadoknađuje tečnost koja je najpotrebnija suvoj koži.
* Minerali, placenta, aloja, žen šen, žele rojal, matični mleč... takođe ulaze u sastav tretmana za suvu kožu, naravno uvek dobro ukomponovani prema potrebi kože.

http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.305.html:410877-Zimski-tretmani-za-suvu-kozu

sudjenik
28-12-2012, 01:22
za najfiniji ten lica kazu najbolje je blato i topla kravlja balega... i nemo mi se shokirate... ziva istina

DaDole
28-12-2012, 09:00
Meni je davno još baka govorila..stavi dijete bjelanjac i u njega urendaj mrkvu:dada:
A baka je imala lice na kom se moglo pisati:bisa: i nikad nije koristila nikakvu kremu..

sudjenik
29-12-2012, 22:50
bjelanjac moz da zameni nesto drugo proteinskog karaktera a da se ne trosis ko prica za ona prednja jaja :lol:

DaDole
15-02-2013, 13:53
Dijetalni 'face lifting' napitak od samo 3 sastojkaZa čudotvorni napitak koji će vašoj koži (http://hr-engine.xclaimwords.net/DoClick.xclaim?key=aHR0cDovL3phZG92b2xqbmEuZG5ldm5 pay5oci9jbGFuYWsvemRyYXZsamUvbmFwcmF2aXRlLWRpamV0Y WxuaS1mYWNlLWxpZnRpbmctbmFwaXRhay1vZC1zYW1vLXRyaS1 zYXN0b2prYS0tLTI3NDcyNy5odG1s,MTE3NTMw,ODg5MzQ=) podariti zategnutost i elastičnost, komponente koje s godinama naša koža gubi, potrebni su vam krastavac,celer i organski zeleni čaj.
http://image.dnevnik.hr/media/images/213xX/Feb2013/60762420-napitak-zdravlje-zeleni-sok.jpgUmirujuće i blago djelovanje krastavca dobro je poznato, a pripisuje se kafeinskoj kiselini i vitaminu C, dok je silicijeva kiselina kao još jedna komponenta krastavca vrlo važna za održavanje zdravlja vezivnog tkiva mišića.
Sastojci za face lifting napitak:
2 oguljena svježa krastavca
4 stabljike celera
2 šalice organskog zelenog čaja
Priprema:
U blender ubacite sve sastojke i dobro izmiksajte, po potrebi dodajte malo vode ako vam smjesa bude pregusta. Napitak konzumirajte u što kraćem roku nakon pripreme.

причалица
16-02-2013, 10:43
Super trikovi za zimsku negu kože


Niske temperature i hladan, oštar vetar isušuju kožu, a samim tim pogoduju stvaranju bora. Tom svima nama omraženom procesu doprinose boravak u zagrejanim prostorijama, suv vazduh, loša cirkulacija i usporen metabolizam. Kreme i tretmani koji su nam donedavno prijali sada mogu čak i da štete.

SIPAJTE BADEMOVO ULJE U KREMU
Pre nego što izađete napolje, u kremu koju koristite za negu lica dodajte malo ulja. Savršen izbor čak i za osetljivu kožu jeste bademovo ulje jer je nežno i umirujuće. Isto ovo ulje možete koristiti i za skidanje šminke oko očiju i za čišćenje celog lica. Ako imate izrazito suvu kožu, prijaće vam da umasirate malo bademovog ulja uveče, nakon čišćenja, na još vlažnu kožu.

PILING SAMO KOD KOZMETIČARA
Hemijski piling je odličan način da osvežite i podmladite kožu lica. Pritom je to pravi zimski tretman jer se posle njega koža nikako ne sme izlagati suncu.
Međutim, on može da bude mač sa dve oštrice. Ako preterate s jačinom i učestalošću, postići ćete suprotan efekat. Zato vam savetujemo da, kad su hemijski pilinzi u pitanju, prepustite stvar profesionalcima.
Hemijski piling ne sme da se radi češće nego jednom nedeljno.
Posle tretmana vrlo je važna redovna i intenzivna hidratacija.

ZIMI IZBEGAVAJTE SAPUN
Blagi sapuni odlično dubinski čiste kožu lica od šminke i drugih nečistoća, i to im je nesporna vrlina. Ipak, svaki sapun, ma kako nežan bio, zimi će naneti licu više štete nego koristi, budući da isušuje kožu. Za zimski period najbolja sredstva za umivanje su ona na bazi ulja jer temeljno čiste pore, a koži daju vlažnost.

UMIVAJTE SE MLAKOM VODOM
Nemojte se umivati vrućom vodom za vreme tuširanja. To možda prija vama, ali ne prija vašem licu. Topla voda momentalno izvlači svu vlagu iz kože, a to bore mnogo vole. Pošto je jasno da su zimski uslovi surovi prema koži, isušivanje je poslednja stvar koja vam je potrebna pre nego što izađete na hladan vetar.

STAVLJAJTE PUDER
Puder nema samo estetsku funkciju. On takođe štiti našu kožu od svega što joj smeta. Sada postoje puderi napravljeni tako da ne zatvaraju pore, a hidriraju i štite kožu. Neki čak imaju i antiejdž dejstvo, pa ih zimi obavezno stavljajte. Pritom, ne zaboravite na glavno pravilo: puder se nikad ne stavlja na suvu kožu. Namažite lice kremom, sačekajte deset minuta da je koža upije, pa tek onda stavite puder.

http://zena.blic.rs/Lepota/14227/Super_trikovi_za_zimsku_negu_koze

DaDole
22-03-2013, 10:40
Nova La Roche-Posay linija proizvoda protiv starenja kože Redermic sadrži najnaprednije dermatološke aktivne tvari protiv starenja kože, prilagođene posebnim potrebama osjetljive kože. U liniju su dva proizvoda označena različitim slovima – R za retinol, a C za vitamin C koji zajedno čine komplementarnu njegu iako se mogu koristiti i posebno

http://www.femina.hr/images/articles/images/2012/redermic_cijela1.jpg

DaDole
22-03-2013, 10:41
Starenje kože kompleksna je pojava, koja istovremeno uključuje dva klinički i biološki nezavisna procesa: endogeno ili kronološko starenje i eksogeno odnosno starenje uzrokovano vanjskim čimbenicima npr. Svjetlošću. Prirodno starenje karakterizira ga polagano i bespovratno propadanje tkiva, što vodi do progresivnih bioloških promjena. Fotostarenje je posljedica izloženosti utjecajima okoliša tj. UV-zrakama. Na područjima izloženim suncu oštećenja kože miješaju se s oštećenjima nastalim zbog kronološkog starenja.Laboratoriji La Roche-Posay razvili su liniju proizvoda Redermic, što djeluju protiv vanjskih (fotostarenje) i unutarnjih (kronoloških) čimbenika starenja kože, s naprednim dermatološkim aktivnim tvarima, prilagođenim osjetljivoj koži.

REDERMIC R: Retinol je dermatološki standard u borbi protiv fotostarenja kože i njegovih znakova: vidljivih sitnih borica i dubokih bora, preranih oštećenja od sunca, nepravilne teksture kože. Retinol je najneposredniji aktivni kozmetički oblik vitamina A, što se prirodno nalazi u tijelu. Prilikom nanošenja na kožu retinol podeblja epidermu, koja sa starenjem postaje tanja. U dubljim slojevima kože retinol sprječava razgradnju sastavnih dijelova kože (kolagena, elastina), tako da koči djelovanje kolagenaze. Stimulira sintezu kolagena i elastina, te tako vidljivo smanjuje dubinu bora. Koža je zato na površini homogenija, a u dubini ima bolju potporu i ponovno stječe elastičnost.

REDERMIC C: čisti vitamin C poboljšava mikrocirkulaciju, djeluje na ujednačavanje tena i ublažavanje crvenila te na bore i čvrstinu kože. Vitamin C je u proizvodu Redermic C u 5-postotnoj dozi i stimulira proizvodnju kolagena te djeluje na reorganizaciju dermo-epidermalnih spojeva. Zapunjuje bore, povećava elastičnost i čvrstinu kože i bori se protiv oksidacijskog stresa. Njegov učinak dodatno usavršava djelovanje manoze, šećera koji potiče kompaktnost kože te intenzivno ujednačava ten. Osim vitamina C, Redermic C sadrži i manozu te fragmentiranu hijaluronsku kiselinu te Madecassoside, Neurosensine i termalnu vodu La Roche-Posay.

sarahkay021
30-05-2013, 14:24
Da li je neko pokusao da napravi masku za lice od zeolita? Koji zeolit sta koristili, Homozel ili onaj iz poljoprivredne apoteke?

DaDole
01-07-2013, 07:49
http://www.femina.hr/images/articles/images/2013/clinique_cc_krema_cijela.jpg

Skraćenica CC znači "colour correcting" (ispravljanje tona kože) čiju su tehnologiju usavršili Cliniqueovi znanstvanici, a koja upija svjetlost u cilju postizanja blistavosti i zdravog izgleda kože. Optičke čestice multidimenzionalno raspršuju svjetlost kako bi se ujednačio ton izgled kože. Siva, pepeljasta koža postaje blistavija i svjetlija, žuta umorna koža pretvara se u sjajnu kožu boje breskve, a crven ton kože je neutraliziran. Nesavršenosti kože su trenutno ispravljene, a koža izgleda svježe i blistavo.Clinique CC krema sadrži hijaluronsku kiselinu koja trenutno osvježava, hidratizira i zadržava vlažnost kože, dok sastojci poput trahaloze i sorbitola štite kožu od promjena vlažnosti u atmosferi. Koža je trenutno i dugotrajno hidratizirana s osjećajem ugode cijeli dan.

Formula također štiti od sunčevih zraka - sadrži UVA i UVB zaštitu koji pomažu spriječiti vidljive znakove starenja i ključne antioksidanse poput Vitamina E, ružmarina, nordihydroguaiaretic kiselinu koja ispravlja oštećenja od UVA/UVB zraka te asorbyl-tocopheryl maleate koji štite od vanjskih štetnih utjecaja.

DaDole
27-02-2014, 21:01
http://www.nezavisne.com/slika/slikac.php?slika=20140227122729_233061.jpg

Uklonite umor s lica kukuruznim brašnom

Nakon cjelodnevnog boravka u kancelariji i zatvorenom prostoru, vašem licu je potreban intenzivan tretman kako bi se oporavilo i kako bi nestali znakovi umora.
Za brzi oporavak, primijenite prirodni piling za lice.

Pomiješajte dvije kašičice kukuruznog brašna s jednim bjelanjkom. Nanesite na lice i ostavite da djeluje 15 minuta. Smjesu zatim isperite toplom vodom, dok lice masirate blagim, kružnim pokretima. Za kraj samo lice isperite hladnom vodom.

Još jedan odličan recept na bazi meda protiv umora na licu glasi: Pomiješajte dvije kašičice meda s malo soka od limuna i nanesite masku na lice.