PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ko hoće muško?



Ometač
09-09-2011, 21:55
Ko hoće muško?
Spomenka Milić

http://razbibriga.net/imported/2011/09/51205320milorad20kovacevic-1.jpg
Milorad Kovačević


Verovatno otkad je sveta i veka, roditelji (a posebno očevi), navijaju za “prvo – pa
muško”, iako bi zdrav razum nametnuo pitanje da li je važniji pol deteta ili, recimo –
njegovo zdravlje i inteligencija. Mada je, uz pomoć ultrazvuka, moguće manje-više sigurno
utvrditi pol deteta pre rođenja, još nije osmišljen način da se dečak ili devojčica “naruče”
još pre začeća.

Milorad Kovačević, atletski trener, slikar i pisac, tvrdi da je uspeo da ode i korak dalje – na
osnovu datuma rođenja roditelja (i još ponekog iz rodbinskog stabla), on će vam reći kada
treba začeti dete da bi ono bilo željenog pola, ali i – odgovarajućih talenata, psihofizičkih
osobina i sl. O svojoj metodi (a i još nekim otkrićima) Kovačević je pre par meseci objavio
objavio i knjigu “Nismo sami”, koja će se uskoro i naći na inostranom tržištu (već je
prevedena na engleski jezik).

Ometač
09-09-2011, 21:56
Selekcija sportista

Kako je sve počelo? S obzirom da već dugo trenira sportiste Atletskog kluba “Spartak” u
Opovu (Južni Banat), Kovačević je davne 1982. svodio podatke za sprintere, ali i ostale
atletske discipline, i došao do interesantnih zaključaka:

- Odmah mi je zapalo su datumi rođenja sprintera vrlo slični, to je bila generacija rođena
1974, i gotovo svi bili su rođeni u januaru. S obzirom da sam sa studija na Fakultetu
fizičke kulture u Beogradu znao da je brzina isključivo nasledna osobina, odmah mi je bilo
jasno da je reč o nečemu velikom. Krenuo sam brzopleto da selektujem sprintere rođene u
januaru, a ispostavilo se da je sledeća generacija sprintera uglavnom bila rođena u junu.
Onda sam počeo da selektujem rođene u januaru i junu, da bi sledeća grupacija bila – u
aprilu. Dakle, serija grešaka.

Međutim, pošto je Kovačević, kako sam priznaje, tvrdoglav, nastavio je da analizira
datume, u pokušaju da pronađe neku pravilnost.

- Imao sam sreće da budem u maloj sredini kao što je Opovo, opština broji samo 12
hiljada stanovnika, poznavao sam skoro svu decu, pratio sam sportiste, trenirao sam i
fudbalske i košarkaške i druge klubove, tako da sam znao svakog brzog čoveka u opštini.
Dešavale su se komične scene – da, recimo, vidim trudnu ženu i kažem joj kog će pola biti
dete i koje će osobine naslediti. Onda su počeli da uobražavaju da sam vidovit. Nisam
vidovit, ovo je čista nauka na kojoj sam radio 26 godina.

Ometač
09-09-2011, 21:56
Zahvaljujući svojim otkrićima i pravilnoj selekciji sportista, Kovačević je uspeo da njegov
“Spartak” više od dve decenije bude među pet-šest najboljih klubova Srbije i Jugoslavije
na srednjim i dugim prugama (1999. bili su najbolji klub u Jugoslaviji na 800 metara). A da
bi došao do ovih rezultata, Kovačević je obnovio znanja iz osnovne škole – iz hemije,
fizike, pa gradivo iz srednje škole, načitao se literature iz astronomije, meteorologije,
biologije.. Pravi rezultati došli su tek kada je ta prva generacija đaka dobila svoju decu:

- Tek kada sam uporedio njih i njihovu decu, klupče je počelo da se odmotava.

A “odmotavanje” genetskih uslovljenovsti počelo je proučavanjem koena, kako Kovačević
naziva sveprisutnu kosmičku energiju. Zapazio je da koen ima svoje cikluse:

- Prvo sam zapazio nauci opšte poznat, 11-godišnji ciklus Sunca, a zatim sam došao do
sledećeg ciklusa u kosmosu koji iznosi 308 godina (samo ponekad 304), i to prateći
istoriju civilizacije, Sunčevog sistema: na svakih 308 godina ponavljaju se i velike promene
klime – topla ili ledena doba. Recimo, da čovek i nije zagadio prirodu, trenutna promena
diktirana je putem koena. A ovo što liči na otopljavanje – u stvari je baš suprotno, jer će
posle otopljavanja doći će do mini ledenog doba. Sledeći ritam je onaj od 3350 svetlosnih
godina, a zatim od 320 hiljada svetlosnih godina! A siguran sam da iza toga postoji još
mnogo ritmova koji se nikakvim ciframa ne mogu iskazati. Što, uostalom, u slučaju ovih
pronalazaka nije ni bitno.

Ometač
09-09-2011, 21:57
Ovi ciklusi doprineli su da Kovačević dođe do tačnih proračuna “pulsiranja” kosmičke
energije:

- Za svaki dan znam jačinu koena, i na osnovu toga mogu da rekonstruišem prošlost, ali i
da izračunam budućnost. Ovaj “račun” odnosi se i na čoveka. Koen stvara direktno i
indirektno materiju, samim tim i život. U trenutku začeća čovek ima sve – ta prva ćelija je
u stvari kompletna osnova svega što će se kasnije razviti.

Tipovi i godovi

Prva podela koju je Kovačević napravio je na osnovu tzv. tipova. Tipovi su, u stvari “vreme
i jačina koena”, odnosno - ono što je dominiralo u organizmu oca i majke u trenutku
začeća, i to se prenosi se na potomke. U knjizi se nalaze i osnovne osobine tipova. Recimo
– tip 1 je omiljen u društvu, 2 je vrlo promenljivog raspoloženja, tip je najenergičniji od
svih, dok je najviše naučnika i umetnika pod dominacijom tipa 4. Vrhunski sportisti
najčešće su začeti u tipu 3.

- To je mnogo veća podela, ali sam se odlučio za četiri najočiglednija dela, koji imaju
izrazite razlike – 1, 2, 3 i 4. Posle toga dolaze međutipovi – 5 i 6 su oko tipa 1, 7 i 8 oko
tipa 2, 9 i 10 oko tipa 3 i 11 i 12 oko tipa 4.

Ometač
09-09-2011, 21:57
Ekstra talenti u sportu najčešće su začeti u tipu 9/3 i 1/6, a u umetnosti u tipu 11/4.
Zanimljivo je da se u tipu 11/4 najčešće začinju i deca sa fizičkim deformitetima.

Osim tipova, tu su i godovi. Svaka žena i muškarac tokom života imaju i “ženske” i
“muške” periode, koje se naizmenično smenjuju i ne traju podjednako, ali imaju određenu
pravilnu zakonitost. U određivanju budućeg pola deteta, ali i naslednih osobina dobijenih
od krvnih srodnika, a najviše od roditelja, značajan uticaj ima i to u kojem su godu bili
roditelji u periodu začeča, isto tako – u kojem su godu bili babe i dete deteta, kada su
začinjali detetove roditelje. Takođe, određenu težinu nosi i to u kojem su godu bili roditelji
neke tetke, strice, ujaka.. od koga je dete dobilo najviše naslednih osobina te familije.

- Prvi god traje četiri godine i sva živa bića su tada ženskog pola, a zatim idu naizmenično
“muške” i “ženske” godine. Od odnosa između tipa i goda zavisi kog će pola dete biti. I tu
nema čiste situacije, zato se i događa da imate polom ženu ili muškarca, a da su u stvari -
suprotno. To je nastalo greškom u toj kombinaciji goda i koena – muškarac je, a u stvari
je žena. To je greška prirode, koja se može predvideti.

Ometač
09-09-2011, 21:58
Svoje proračune Kovačević je uradio čak 11 hiljada puta, i, kako kaže, samo pet puta je
pogrešio!

- Tri greške su matematičke, a za dve - ne znam zašto su nastale.

A koliko je dece rođeno po njegovim savetima?

- U Srbiji minimum hiljadu. Uglavnom su se interesovali za pol, i najveći broj želeo je -
muško dete. Zato sam oduglovačio sa objavljivanjem svojih otkrića, jer nisam želeo da se
ovi pronalasci zloupotrebe. Zamislite da svi imaju mušku decu? Na sreću, koen je postavio
nepremostive rampe koje čovek nikada neće savladati. Može malo da “iskoristi gužvu”, ali
samo u određenoj meri. Imate, recimo, parove koji nikada neće moći da imaju mušku
decu, barem ne prirodnim putem.

I ovome je Kovačević “doskočio”, ali – ne moramo baš sve da otkrijemo...

Ometač
09-09-2011, 21:59
Travarstvo

Milorad Kovačević bavi se i travarstvom, a ovaj zanat je samostalno savladao. Kako kaže,
smislio je 224 različita preparata. Patentirao je i dve rakije travarice – prva je za potenciju,
a druga – za jačanje imuniteta, i već ih proizvodi jedna poznata firma sa juga Srbije.

Kovačević se nije zaustavio na kombinacijama lekovitih biljaka u vidu čajeva, već je poželeo
da ubranim travama nekako produži rok trajanja (koji je, inače, oko dve godine), pa se
dosetio da napravi – sirće. Prvi pokušaji pravljenja (dva preparata - od sremuša i od
koprive) nisu uspeli:

-Sve se toliko usmrdelo da ljudi nisu mogli da prođu pored moje kuće u rodnom Statovcu
na Radanu.

Sledeći pokušaj bio je polovično uspešan - deo se pokvario, deo nije:

- Onda sam shvatio da je “preživeo” deo koji je bio u hladovini i da je u procesu
fermentacije bitna i temperatura. Kasnije sam uspeo da pronađem temperaturu
fermentacije za svaku biljku. Kada sam to sirće izneo posle par godina, bilo je pitko, lepo
kao vino.

Ispostavilo se da, recimo, biljke koje imaju dosta sumpora u sebi, mogu lepo da
fermentiraju samo na niskim temperaturama, dok one sa magnezijumom, podnose i letnje
uslove.

Kovačević objašnjava da se neki od ovih sirćetnih preparata piju razređeni (recimo,
“univerzal 189”, koji leči nekoliko bolesti), ali da je tu i sirće protiv opadanja kose, kojim je
i sam uspeo da uspori i kod sebe pojavu genetski predodređene ćelavosti. Travama se
bavi, kako kaže, ne da bi zaradio, već da bi obezbedio sredstava za “Spartak”:

- I dalje sam trener i predsednik kluba, često dolazim u Opovo, ali i oni kod mene, na
visinski kamp na Radanu, gde sada živim.

Ometač
09-09-2011, 21:59
Svest i podsvest

Kako objašnjava Kovačević, koen proizvodi i materiju i – antimateriju:

- Jedan deo u samoj građi čoveka je antimaterija, a to je - nesvesno, ono što zovemo
duša. Materijalno umire, a opstaje samo jedan deo, onaj koji je građen od antimaterije.
Zbog toga je reinkarnacija potpuno istinita stvar.

Trenutno naš sagovornik radi na “svesnom korišćenju nesvesnog”:

- Mnogo toga uspevam da iz podsvesti prevedem u svest. Jedan od primera je što stalno
igram loto, uplaćujem samo dve kolone, i gotovo redovno imam četiri ili pet pogodaka.
Velike mogućnosti su pred čovečanstvom kada bude naučilo da koristi podsvest.



Čovek je kolonizovao Zemlju

Knjiga “Nismo sami” dobila je naslov zbog Kovačevićeve tvrdnje da jednostavno – ne
možemo biti sami u kosmosu:

- Ni ljudi nisu sa Zemlje, već je čovek kolonizovao našu planetu. Ili je bio vać u sadašnjem
“obliku” - ili je došlo do ukrštanja sa već postojećim bićima, da bi se adaptirao. Naravno,
postavlja se pitanje - gde su brodovi kojim je čovek došao? Pa, mnogo je civilizacija
propadalo, zašto ne bi propali i dokazi o kolonizaciji? Nismo sami, kosmos vri od života.
Postoje razni oblici života, i ovde na Zemlji. Ti oblici stvoreni su od antimaterije koja u
svom sklopu drži mnogo memorije. Sve u kosmosu ima memoriju, pa i – kamen.