PDA

Pogledaj Punu Verziju : Android najviše napadnut mobilni OS



ribizla
12-09-2011, 11:16
http://razbibriga.net/clear.gif

Bezbednosna kompanija McAfee je saopštila da su napadi virusa na mobilnim platformama u porastu i da je Android po prvi put svrgnuo Symbian kao najviše napadnuti mobilni operativni sistem na tržištu, navodi se u izveštaju agencije Reuters.

McAfee Security u svom drugom kvartalu o bezbednosnim pretnjama izveštava da se širenje zlonamernih programa na Android od 76% od poslednjeg kvartala, poklapa sa značajnim povećanjem platforme u pogledu popularnosti tokom poslednjih godinu dana.

"Brzi rast zlonamernih programa kod Android-a u drugom kvartalu ukazuje da platforma postaje meta za sve cyber kriminalce", navodi se u izveštaju.

Tržište Androida je relativno otvoreno i donekle celoj platformi omogićava prijateljski pristup, malware-a, virusa i drugih digitalnih napasti, sa naizgled pravim aplikacijama. Takođe je mnogo teže za Google da im uđe u trag svojim "publish-first-and-ask-questions-later" (prvo objavi i kasnije postavljaj pitanja) pristupom.

Brza Google pretraga za virusima i anti virusima na Android platformi otkriva da je nedavno stekao dosta oba, koje potvrđuje nalaz McAfee-a.

mica
14-09-2011, 10:50
Realno, pogledaj, svi proizvodjaci telefona su preuzeli android platformu. Symbian zaista pada u zapecak. Ja imam 1.6 verziju, koja je poprilicno nazadna, ali mi radi za sve,sto mi treba, tek one nove verzije su opasno dobre... Morace Nokia da izbaci neki adekvatiniji odgovor...

ribizla
14-09-2011, 14:30
Realno, pogledaj, svi proizvodjaci telefona su preuzeli android platformu. Symbian zaista pada u zapecak. Ja imam 1.6 verziju, koja je poprilicno nazadna, ali mi radi za sve,sto mi treba, tek one nove verzije su opasno dobre... Morace Nokia da izbaci neki adekvatiniji odgovor...

ne znam ... ja sam bash poklonik Symbiana ... (ili je to mozda navika :hm: ) imala sam android.. i nije mi bilo to to.. :aha:
iskreno se nadam da nece doci do toga da se symbian ukine :kk: dusa bi mi pukla ..

Man
14-09-2011, 14:54
svi nabrojani još uvek ne mogu da se mere sa winmobil :aha:

mica
14-09-2011, 14:56
svi nabrojani još uvek ne mogu da se mere sa winmobil :aha:

Pa kolko vidim, svi nabrojani se sve vise koriste... E, sad, stvar je navike... Ja sam anvikla na android i odgovara mi...

ribizla
14-09-2011, 15:07
svi nabrojani još uvek ne mogu da se mere sa winmobil :aha:

a kako je krenulo.. ne bi me cudilo da i winmobil zazivi.. :aha: i to bas..

Man
14-09-2011, 15:14
eek: o čemu ti pričaš?

Davno je on zaživeo, i preležao sve dečje bolesti :aha:
android je napravljen za obične korisnike, zahteva slabije i jeftinije procesore...
obična igračka za masu...

mica
14-09-2011, 15:16
eek: o čemu ti pričaš?

Davno je on zaživeo, i preležao sve dečje bolesti :aha:
android je napravljen za obične korisnike, zahteva slabije i jeftinije procesore...
obična igračka za masu...

Pa da, ali ta masa je vecina korisnika :)

ribizla
14-09-2011, 15:16
eek: o čemu ti pričaš?


nisi me razumeo.. (opet)
hocu da kazem da ljudi to jako slabo koriste.
iz mog okruzenja ja znam samo jednu osobu koja to koristi.. (a to nisam ja :haha: )
ali bih volela :aha:

Man
14-09-2011, 15:24
nisi me razumeo.. (opet)
hocu da kazem da ljudi to jako slabo koriste.
iz mog okruzenja ja znam samo jednu osobu koja to koristi.. (a to nisam ja :haha: )
ali bih volela :aha:

družiš se sa pogrešnima :rile: u mom okruženju znam samo za dvoje koji koriste android, od toga jedan koristi oba sistema istovremeno...
prednost winmobile op sistema je u identičnom instaliranju programa kao na kompu, kompatibilnosti i jednostavnoj sinhronizaciji.
idealno za bisnis korisnike...

ribizla
14-09-2011, 15:25
družiš se sa pogrešnima :rile: u mom okruženju znam samo za dvoje koji koriste android, od toga jedan koristi oba sistema istovremeno...
prednost winmobile op sistema je u identičnom instaliranju programa kao na kompu, kompatibilnosti i jednostavnoj sinhronizaciji.
idealno za bisnis korisnike...

rodjendan mi je 23.12. :palac:
znas sta ti je ciniti.. :g:
:haha:

mica
14-09-2011, 15:25
Za biznis korisnike :) Za nas, obicne smrtnike, android rulez :lol:

Man
14-09-2011, 15:28
Pa da, ali ta masa je vecina korisnika :)

Naprotiv, većina korisnika uopšte ne želi takav sistem, dovoljno im je zeleno i crveno dugme i da kucaju sms.
Ovo je pokušaj trgovaca da prevare korisnike i nametnu im sistem za zaludjivanje i klasično otimanje para.
Posebno ova navlakuša da se aplikacije instaliraju direktno sa neta, ne smem ni da pomislim koliki će računi za protok biti.

mica
14-09-2011, 15:31
Naprotiv, većina korisnika uopšte ne želi takav sistem, dovoljno im je zeleno i crveno dugme i da kucaju sms.
Ovo je pokušaj trgovaca da prevare korisnike i nametnu im sistem za zaludjivanje i klasično otimanje para.
Posebno ova navlakuša da se aplikacije instaliraju direktno sa neta, ne smem ni da pomislim koliki će računi za protok biti.

Tu si u pravu, da. Ali isti ti korisnici mogu da uzmu onda nokiu c3 i da uzivaju u zelenom i crvenom dugmetu bez da se boje potrosnje van paketa. Problem je u tome sto se svi prime na tu opciju, da su online 24h preko telefona i ne razmisljaju o tome da takve platforme konstanno vrse update aplikacija ako su online i onda se zapitaju, zasto toliki racun? Ipak je potrebno bar neko osnovno znanje za koriscenje takvih telefona...

Man
14-09-2011, 15:36
ma klasična navlakuša operatera u dogovoru sa proizvođačima, korisnici ne mogu ni da znaju ako im to niko ne kaže.
Korisnici obično i ne znaju šta im treba i šta žele, klasična manipulacija. proizvedu potrošačku groznicu i izbacuju svakodnevno nove modele, onda pa promene verziju softvera i nanovo kupujte telefone :haha:

mica
14-09-2011, 15:38
ma klasična navlakuša operatera u dogovoru sa proizvođačima, korisnici ne mogu ni da znaju ako im to niko ne kaže.
Korisnici obično i ne znaju šta im treba i šta žele, klasična manipulacija. proizvedu potrošačku groznicu i izbacuju svakodnevno nove modele, onda pa promene verziju softvera i nanovo kupujte telefone :haha:

E, to je vec problem do korisnika, sto dozvoli da bude navucen? Ja, pre nego sto pazarim bilo sta, dobro se obavestim o tome, ne dam se navuci i manipulisati... Ma oce face, eto ti face, pa plati..

Man
14-09-2011, 15:42
ma da, ti i ne znaš koliko puta si navučena :P

evo primer, imaš 4 gb memorije na laptopu a koristiš samo 3 :slamka: niko ti nije rekao da možeš da imaš i samo 3 gb ili da moraš da koristiš 64-bitni sistem da bi sve iskoristila.
Pritom uzmi u obzir da u normalnom društvu op sistem se plaća, kao i svi programi... i da bi razlika bila drstična...

ribizla
14-09-2011, 15:44
ma da, ti i ne znaš koliko puta si navučena :P

evo primer, imaš 4 gb memorije na laptopu a koristiš samo 3 :slamka: niko ti nije rekao da možeš da imaš i samo 3 gb ili da moraš da koristiš 64-bitni sistem da bi sve iskoristila.
Pritom uzmi u obzir da u normalnom društvu op sistem se plaća, kao i svi programi... i da bi razlika bila drstična...

:aha: tipichan moj primer (:jezik: ).. s'tim sto nisam ja instalirala moj operativni :aha: nit me je ko pitao sta zelim..
pa se nisam ni pitala toliko.. samo su mi dali sve na gotovo..
ali evo.. bice da sedmica uskoro.. :palac: i radujem joj se.
i planiram da je kupim. cisto da se zna :haha:

причалица
14-09-2011, 15:45
Ipak je potrebno bar neko osnovno znanje za koriscenje takvih telefona...

osnovno znanje nema 90% korisnika.

mica
14-09-2011, 15:48
osnovno znanje nema 90% korisnika.

Ma ja to najbolje znam, radim sa njima. Ali ono sto nikako da shvatam, jeste to sto se bune kad placaju svoje neznanje i ocekuju da ih operater obucava kako da koriste telefon.

причалица
14-09-2011, 15:49
Ma ja to najbolje znam, radim sa njima. Ali ono sto nikako da shvatam, jeste to sto se bune kad placaju svoje neznanje i ocekuju da ih operater obucava kako da koriste telefon.

pa tu ste da im date savete samo u vezi paketa koji koriste ili svega?

mica
14-09-2011, 15:52
pa tu ste da im date savete samo u vezi paketa koji koriste ili svega?

U vezi usluga i svega sto je vezano za informacije o nasim uslugama. Sve ostalo je samo dobra volja operatera, da li ce ili ne da se cima i objasni korisniku nesto, sto se nalazi u uputsvu telefona. U principu, ja to radim, ali onda me uglavnom napuse jer su nezadovoljni...

Man
14-09-2011, 16:05
ma nepismeni su operateri po tim centrima :slamka:

Man
14-09-2011, 16:05
a ni ovi što zovu nisu ništa bolji :haha:


ubismo ribizli temu :mrgreen:

ribizla
14-09-2011, 16:06
zadavicu te :haha:

toda81
01-10-2011, 19:45
Ma viruse sam lako cistio i na symbian-u,a nece biti roblema ni na androidu ako imate malo maste