PDA

Pogledaj Punu Verziju : [Anketa]: Kako se služite tastaturom?



ribizla
14-09-2011, 14:45
Kako se služite tastaturom?

http://razbibriga.net/imported/2011/09/225x169_064833tastaturapccomputer-1.jpg

Ja kucam sa svih 10 prstiju.. koristim i numericki deo tastature na lptp, znam slepo kucanje, i nije problem da kucam i cirilicu, samo mi treba nekih 10 minuta da se priviknem na raspored slova :aha: to vazi i za kvachice :g:
a vi?

Man
14-09-2011, 14:48
:eek: znači sad ću da ti brišem sve poruke bez kvačica :ljut:

ribizla
14-09-2011, 14:50
:eek: znači sad ću da ti brišem sve poruke bez kvačica :ljut:

:bije: nemoj da mi spamujes temu.

mica
14-09-2011, 14:50
Trebala si da ubacis varijantu za mene :) Ja sam sve od nabrojanog, kucam sa skoro svim prstima, a nekad sa dva, uglavnom sleop i uglavnom nabadam tastaturu :lol: Otud i silne greske :haha:

причалица
14-09-2011, 15:29
ne znam nikoga ko kuca palcem obe ruke, tj. sa 10 prstiju....koristim prste obe ruke, ali ne i palac, majke mi....nemam pojma kako bih ga udenula u kucanje....a nije ni slepo, gledam isključivo u tastaturu kad kucam.

kojica
14-09-2011, 15:31
Evo znaš mene.. :juhu:

Oni služe za razmak - space. :hm: Ja ne znam kako bih bez njih.

ribizla
14-09-2011, 15:33
ja koristim oba palca :)
:hm: ucili smo u skoli slepo kucanje :) i imali predmet poslovne korespodencije (srednja ekonomska)
a i godine ircanja, forumisanja.. ucinili svoje :aha:

причалица
14-09-2011, 15:34
pa dobro...vi ste vi, ali ''uživo'' ne znam nikog :jezik:

mare
14-09-2011, 15:34
ja koristim kažiprst i ovaj do njega najviše, ove ostale pomalo.. obe ruke naravno.. takođe mi je nezamislivo da koristim palac za kucanje

kojica
14-09-2011, 17:04
ja sam srasla s tastaturom... :lol:

mare
15-09-2011, 13:37
naravno, ne gledam tastaturu, solidno grešim, ali se trudim da ispravim

i jako volim kada neko koristi sva naša slova s kvačicama, uključujući zapostavljeno đ, a ne dj

Nežnicah
15-09-2011, 18:13
Sluzim se odlicno, prvi posao mi je bio posao daktilografa i izucila sam zanat odlicno. Kada gledam u tastaturu, kao da prvi put vidim slova, uopste ne umem da kucam gledajuci u nju. Nasa slova sa kvacicama sam prestala da koristim posle duzeg boravka na jednom forumu gde su me urednice stalno opominjale zbog tih slova i zabranjivale njihovo koriscenje. Od tada ja ovako suskam, pa kad napisem da mi siske ruzno stoje ili da volim kokos, onda dovedem ljude u nedoumicu o cemu pricam :qq:

mare
15-09-2011, 18:14
Zašto bi neko zabranjivao korišćenje kvačica, nije mi jasno?

planinar
15-09-2011, 18:21
Kako se služite tastaturom?

http://razbibriga.net/imported/2011/09/225x169_064833tastaturapccomputer-1.jpg

Ja kucam sa svih 10 prstiju.. koristim i numericki deo tastature na lptp, znam slepo kucanje, i nije problem da kucam i cirilicu, samo mi treba nekih 10 minuta da se priviknem na raspored slova :aha: to vazi i za kvachice :g:
a vi?
I ja kao i ti, osim numerički deo. Svojevremeno sam bio teleprinterista i radista. Nije mi čudno da kucam na slepo, a uvek se čudim kada sam na nekom šalteru i vidim da neko numeričku tastaturu ubada na slepo.

причалица
15-09-2011, 18:21
I ja kao i ti, osim numerički deo. Svojevremeno sam bio teleprinterista i radista. Nije mi čudno da kucam na slepo, a uvek se čudim kada sam na nekom šalteru i vidim da neko numeričku tastaturu ubada na slepo.

pa ja samo numeričku na slepo...sve drugo moram da gledam.

planinar
15-09-2011, 18:24
pa ja samo numeričku na slepo...sve drugo moram da gledam.
Ja nikada nisam imao potrebu da vežbam numerički deo na slepo, šta više, sumnjam da bi i naučio.

Bisernica
03-11-2011, 23:04
kucam sa obe ruke i ne znam baš da li i sa svih deset prstiju :lol:
ali uspem da iskucam brzo iako nije slepo kucanje

причалица
03-11-2011, 23:05
Ja nikada nisam imao potrebu da vežbam numerički deo na slepo, šta više, sumnjam da bi i naučio.

nisam ja vežbala...nego sam prinuđena dosta da je koristim.

mrav
01-02-2012, 13:34
kako kad u zavisnosti od potrebe nekad je podmetač za kafu nekad je lupam o sto, nabadam sa cela tri prsta nekad i četiri a kad se mangupiram palcem opičim razmaknicu

naki
01-02-2012, 13:40
slozicu se sa kojom i mravomanom :) ...
nema sladjeg nego raspaliti spejs sa palcem :dance:

limunada
01-02-2012, 16:01
Kucam sa svih 10 prstiju. Slepo kucanje. Kada sam počela da koristim računar i uopšte da radim u word-u, odlučila sam da nakon završenog kursa za rad na računaru, naučim i taj "detalj". Pronašla sam program i vežbala dok nisam naučila.
Uglavnom koristim latinična slova, mada mi nije problem ni ćirilica.

...da koristim i palac :lol:

Obešenjak
01-02-2012, 16:07
... kucam sa 9 prstiju... slepo ... ne koristim palac desne ruke! :kreza:

Sarmica
02-02-2012, 08:26
:krsti:
a sto ne bi koristila oba palca:hm::huh:
fala Gadu pa sam imala daktilografiju u srednjoj, jeste da smo udarali po masinama ali verovatno drugacije ne bih ni naucila, plus sto smo imali strogu profesorku :krsti:nacrta nam jednu tacku na tabli i svi moramo da gledamo u nju:eek::krsti:pogledas li u prste zavrsijo si cas i kucanje za taj dan :srbpla:...imala sam i informatiku na kojoj smo stalno i samo ucili kako da kucamo:krsti:ali nije ta umela nista da nam objasni, a i korespondenicarka nije bila nesto strucna...uglavnom zahvaljujuci pisacoj masini naucila sam slepo kucanje sa svih deset prstA i mnogo mi nezgodno kad moram negde da nabadam sa nekoliko prstiju, a i kad pogledam u tastaturu odma' se zbunim.... valjda navika sta li je.A i malcice sam pismenija no sto pisem ovde:kreza: