PDA

Pogledaj Punu Verziju : postoji li količina ljubavi



DaDole
20-09-2011, 12:15
"Davanje ljubavi je istinsko iskustvo..primanje ljubavi je beznačajno jer je to iskustvo prosjaka.Ne budi prosjak" (Ošo)

Vjerujem da ćemo se svi složiti oko toga da je najpotpuniji oblik ljubavi davanje i uzimanje(često kažemo obostrana ljubav)..dva u jedan.Idealno,zar ne..:hm:
Ali,da li zaista možemo biti ispunjeni samo ukoliko dajemo?
Svi stručnjaci se se složiti da se prava ljubav ne mjeri,ne važe,ne dozira..ali,šta vi mislite od tome..
postoji li količina ljubavi?

DaDole
20-09-2011, 12:23
i evo,prvo što me ovog trena asocira je jedno moje razmišljanje na prilično čestu pojavu u ljubavi koja nije obostrana..mislim da je neke ljude bolje pustiti da gladuju nego ih hraniti mrvicama..
zapela sam u količinu:aha:

DaDole
21-09-2011, 12:26
Sinoć me nazvala stara prijateljica,zapletena u sumnje kao da je čitala uvodni post..njen odgovor ne moj napad("Šta ćeš više sa njim pobogu? " ) bio je.."On me voli.malo,nedovoljno zapravo,al ja volim za oboje" :qq:
Količino,i bogu si teška:hm:

ribizla
21-09-2011, 12:34
u stanju sam da volim za desetoro.. :aha: tako da voleti za oboje nije problem nikakav :aha:
ako imam ljubavi (a imam je :heart: ) pruzicu je, davacu je.. i ne ocekujem da bude uzvracena, ne trazim je nazad.. Srecna sam kad volim nekog, i kad ta osoba oseca to.
i ne.. ne postoji kolicina ljubavi.. i nikad je ne bih merila..
nisam u stanju da je merim.. ne znam da li neko zapravo jeste?! :hm:

DaDole
21-09-2011, 12:40
u stanju sam da volim za desetoro.. :aha: tako da voleti za oboje nije problem nikakav :aha:
ako imam ljubavi (a imam je :heart: ) pruzicu je, davacu je.. i ne ocekujem da bude uzvracena, ne trazim je nazad.. Srecna sam kad volim nekog, i kad ta osoba oseca to.
i ne.. ne postoji kolicina ljubavi.. i nikad je ne bih merila..
nisam u stanju da je merim.. ne znam da li neko zapravo jeste?! :hm:
divno je pročitati ovako nešto..i ako je to tako ribizlo,onda je za svaku pohvalu:)
nažalost,ljudi neprekidno mjere,važu,doziraju,natežu se..ko će prvi,ko će reći,ko neće..kad treba..a kad ne treba reći,priznati emociju ili slično...
u tom iscrpljivanju zaborave najvažnije..ljubiti
a ljbiti i ne tražiti ništa zauzvrat rijetkost je

ribizla
21-09-2011, 12:44
divno je pročitati ovako nešto..i ako je to tako ribizlo,onda je za svaku pohvalu:)
nažalost,ljudi neprekidno mjere,važu,doziraju,natežu se..ko će prvi,ko će reći,ko neće..kad treba..a kad ne treba reći,priznati emociju ili slično...
u tom iscrpljivanju zaborave najvažnije..ljubiti
a ljbiti i ne tražiti ništa zauzvrat rijetkost je

tako je. :aha:
neka ih.. neka mere.. ja nemam nameru meriti nikad.. niti da doziram.. niti da se natezem :aha: a to ko ce prvi reci.. i to mi opet nije problem.. ako osecam potrebu da kazem nekom da ga volim, da mu priznam emocije, osecanja koja gajim prema njemu.. reci cu mu. :bisa: :heart:
ljubiti :bela: :bisa:

koto
21-09-2011, 17:20
e bre kakve ste vi nesebicne zene:sojka:
ja kad volim, ne merim. ali isto ocekujem zauzvrat..ne mogu voleti nekog ko mene ne voli..to mi..sta znam, kao put u jendom pravcu..
sta to uopste znaci, jednostrana ljubav?
ljubav je bre interakcija, uzimanje i davanje, prozimanje, razumevanje, prijateljstvo, neznost..
ne mogu da shvatim kako to izgleda kad jedna strana voli, i kao..sretna je i zadovoljna..a zauzvrat nema taj neopisivi oseca kad u necijim ocima vidis svu ljubav ovog svta, kad u zagrljaju nadjes apsolutni mir i spokoj..
mene jednostrane ljubavi rastuzuju..

ribizla
21-09-2011, 17:25
e bre kakve ste vi nesebicne zene:sojka:
ja kad volim, ne merim. ali isto ocekujem zauzvrat..ne mogu voleti nekog ko mene ne voli..to mi..sta znam, kao put u jendom pravcu..
sta to uopste znaci, jednostrana ljubav?
ljubav je bre interakcija, uzimanje i davanje, prozimanje, razumevanje, prijateljstvo, neznost..
ne mogu da shvatim kako to izgleda kad jedna strana voli, i kao..sretna je i zadovoljna..a zauzvrat nema taj neopisivi oseca kad u necijim ocima vidis svu ljubav ovog svta, kad u zagrljaju nadjes apsolutni mir i spokoj..
mene jednostrane ljubavi rastuzuju..


ko kaze da ja to ne vidim u ocima?
da ne nadjem spokoj i sigurnost u njegovom zagljaju..
sve ja to nadjem..
samo je problem sto ta osoba nece/ne zna/ne moze da iskaze osecanja..
el sad jasnije :aha:

Tibi
21-09-2011, 17:29
Meni niste ic jasne, al ja sporo kapiram, kad ukapiram, cu vam kazem moje misljenje:aha:

koto
21-09-2011, 17:35
ko kaze da ja to ne vidim u ocima?
da ne nadjem spokoj i sigurnost u njegovom zagljaju..
sve ja to nadjem..
samo je problem sto ta osoba nece/ne zna/ne moze da iskaze osecanja..
el sad jasnije :aha:

pa onda nije pitanje da li je ljubav obostrana, vec kako je ljudi ispoljavaju..
evo jedna difnaaa pesma na zadatu temu..
http://www.youtube.com/watch?v=6zRtaqAVxuY

DaDole
22-09-2011, 08:01
e bre kakve ste vi nesebicne zene:sojka:
ja kad volim, ne merim. ali isto ocekujem zauzvrat..ne mogu voleti nekog ko mene ne voli..to mi..sta znam, kao put u jendom pravcu..
sta to uopste znaci, jednostrana ljubav?
ljubav je bre interakcija, uzimanje i davanje, prozimanje, razumevanje, prijateljstvo, neznost..
ne mogu da shvatim kako to izgleda kad jedna strana voli, i kao..sretna je i zadovoljna..a zauzvrat nema taj neopisivi oseca kad u necijim ocima vidis svu ljubav ovog svta, kad u zagrljaju nadjes apsolutni mir i spokoj..
mene jednostrane ljubavi rastuzuju..

tačno..ljubav bi trebala da bude interaktivna,ali poznajem mnogo ljubavi koje nisu takve..i kad neko pita šta to znači jednostrana ljubav,onda mi bude drago jer to znači da je nije upoznao,da se nije sreo sa takvom ljubavlju..
ja sam ih sretala( i da ne zaboravim: terminološki gledano,jedna riječ isključuje drugu) i uvijek su tužne..jedno ljubi,a drugo podmeće obraz..
i što je najnevjerovatnije..taj koji ljubi se ni ne pita dokle jer mu je već sama prisutnost onog drugog,dovoljna..

DaDole
22-09-2011, 08:03
i da koto:)
Gabi ovo divno pjeva..to je jedna o najživotnijih pjesama i hvala što si i njom asocirala:)
samo,to je Način...a način je uvijek ljubav:)