PDA

Pogledaj Punu Verziju : Dubak



kojica
23-09-2011, 12:26
http://razbibriga.net/clear.gif

Čujem da pedijatri u poslednje vreme savetuju da se dubak ne koristi.
Moji su se vozali po kući, da sve pršti. I nikada se nije desilo da ispadnu iz dupka.
Imali smo neki sa ogromnim točkovima, dovoljno visok i stabilan.

Da li dubak izlazi iz mode? Vaša iskustva?

DaDole
23-09-2011, 12:42
ne bih znala šta je dubak da nisam vidjela sliku:) al sad znam,elem to je hodaljka:)
imala sam jednu dosta stabilnu ali kako je sin bio nemirniji,morali smo da je otežamo stavljajući nekakve šipke u plastiku kraj točkića da se ne prevrne..
ne znam za današnje preporuke od strane pedijatara,al znam da je vrlo praktičan ..kad su djeca u pitanju ne smatram da treba da se držimo modnih detalja ili trendova..osim toga,taj dubak je jedna razdragana velika igračka koja je unijela mnogo radosti u moj dom..način na koji dijete prvim koracima šeprtljavo istražuje svijet..:)

mikili
23-09-2011, 12:58
mi smo imali nesto bas kao na slici..stariji je umeo da se zaleti ,podigne noge i kliza od stvari do stvari,a posto nam je kuca sa nivoima,sve po dve stepenice,par puta nam je i ispao,bez posledica :rumenko:,a mladji,posto je bio tezi i krupniji i lenji umeo je satima da sedi u njemu,bez zelje da mrdne..

Vragolanka
23-09-2011, 13:15
mojima se dešavalo da ispadnu, ili se prevrnu.
čak se stariji isprevrtao niz 20-ak stepenika... nisam smela da siđem dok ga nisam čula da plače.
vremenom sam oguglala... :lol:

mihaela
27-09-2011, 11:11
Eh...pod uticajem doktora,dugo nisam htjela svoju bebu da stavim u hodalicu.Čitavih 8,5 mjeseci sam je nosala na rukama :neutral: E,kada su moja leđa počela da pucaju,predomislila sam se,stavila je u dubak.Trebalo joj je nekih 15-ak dana da skonta da u tome može da hoda.Kada je to shvatila,ne da je hodala,već je trčala u njoj.Izbacili smo sve tepihe iz kuće,napravili joj prostor i sva sretna je u njoj bila.Prohodala je sasvim normalno,nije joj dubak bio smetnja za njene prve samostalne korake.
Mada,i dalje mislim da bebu ne treba prerano stavljati u dubak,znam neke koji su već sa 4 mjeseca bebu stavili u dubak.Po meni je to prerano.