PDA

Pogledaj Punu Verziju : DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...



marabu
23-09-2011, 14:06
23.09.2011
London



Varvarske dečije borbe po borilaČkim klubovima u Britaniji -

DECA SE TUKU U KAVEZU, RODITELJI GLASNO NAVIJAJU ?! ...

Dečaci već od pet godina, bez ikakve zaštite, na nagovor roditelja, nemilosrdno se tuku u ringu ograđenom žicom -


http://razbibriga.net/clear.gif


Borilački klubovi u Britaniji organizuju takmičenja u borbama dece u kavezu, u kojima se dečaci već od pet godina nemilosrdno tuku pred roditeljima koji glasno navijaju. Po uzoru na borbe odraslih, takmičenje je upotpunjeno i polugolim manekenkama koje ulaze u ring u pauzama i najavljuju sledeću rundu.

Britanci su šokirani snimcima, koji su se prvo pojavili na internetu, a onda vrlo brzo i u široj javnosti, na kojima se mališani varvarski tuku u ringu ograđenom žicom.
Kao odrasli borci

Kao odrasli borci ........

Za razliku od odraslih kolega, dečacima navodno nije dozvoljeno udaranje rukama, nogama, kolenom i laktovima, već su deca trenirana da rvanjem obore protivnika. Međutim, ta pravila se retko poštuju. Da bi ličili na prave, odrasle borce, pored lekara i sudije, deca iz svlačionice izlaze u ring u mantilima sa kapuljačama, u pratnji trenera.

Na jednom od snimaka napravljenom u „Grinlends lejbor klubu" u Prestonu, dva mališana se golim rukama i nogama, bez ikakve zaštite, tuku do suza, pred publikom od 250 ljudi koja navija kao na borbama odraslih. Devetogodišnji Kijan Mekinson, koji se u kavezu bori poslednjih devet meseci, na tom snimku savladava osmogodišnjeg dečaka. Na kraju jedne od desetominutnih rundi, osmogodišnji „gubitnik" u suzama čeka lekara da proveri da li može da nastavi sa borbom.

Policija: Sve je legalno
Britanska policija navela je da neće ništa preduzeti protiv organizatora varvarskih borbi dece u kavezu. Nadležni navode da nema nikakvog prekršaja ukoliko roditelji dopuštaju deci da se bore.
- „Grinlends lejbor klub" ima dozvolu za održavanje takvih takmičenja. Jedino što ćemo proveriti je da li je sredina bezbedna za decu - naveo je nadležni u policiji Prestona.


Nik Hartli (33), otac devetogodišnjeg Kijana, koji pored njega ima još dvoje dece, tvrdi da nijedan od malih boraca nije u opasnosti u ringu i dodaje da je sport vrlo bezbedan.

- Da se ne bori u kavezu verovatno bi kamenjem gađao autobuse i zadavao ljudima muke. Ovako se uči poštovanju i disciplini - zaključio Hartli.

Da borbe mališana nisu opasne tvrdi i organizator takmičenja u „Grinlends lejbor klubu", profesionalni borac u kavezu Stiven Najtingejl (28).

- Oni koji počnu rano sa ovim sportom, već od pete godine, kasnije postanu vrlo uspešni. Borbe su sve popularnije među decom - kaže Najtingejl.

Na pitanje o dečaku sa snimka koji plače tokom borbe, on kaže:

- Mali nikad ranije nije dobio batine. On je jedan od onih koji osvajaju zlatne medalje, a takva deca kad god dobiju batine, postaju previše emotivna.


Lekari traže zabranu .....

Socijalne službe i udruženja lekara burno su reagovala na objavljene snimke i jednoglasno pozvala da se takva poremećena aktivnost zabrani. Oni ističu da nedostatak pravilne zaštite, pogotovo za glavu, može da dovede do teških povreda mozga ili čak smrti.

http://razbibriga.net/clear.gif

Bolesna zabava ... Polugola manekenka označava početak borbe, koja se završava intervencijom lekara


- To je poremećeno i sramotno. Vlasti bi trebalo da zabrane takve varvarske borbe. Ne mogu da verujem da roditelji dopuštaju da im se deca bave takvim sportom - navela je Rozi Karter iz humanitarnog udruženja Sejfčajld.

Portparol britanskog udruženja lekara izjavio je da se bokserski i mečevi u kavezu često opravdavaju time da kroz njih dete nauči da kontroliše svoju agresivnost pomoću discipline.

- Udruženje, međutim, veruje da postoje brojni drugi sportovi koji decu uče disciplini, ali ne uzrokuju povrede mozga - zaključio je portparol udruženja lekara.

Izvor: Intermezzo


***

Evropaaaaaaaa je to moj brajko ! Nego šta...:zrika:
Mada, kod nas je taj ,,sport,, odavno bio na tapetu samo ... kod nas to roditelji rade suptilnije - gledaju s'prozora. Ili ... ako mu dete nekim slučajem popije batine onda ,,tata,, ode da nalupa pobednika :lol:

Nema problema .... biće skoro propast sveta :raz_068:

kojica
27-09-2011, 20:32
stvarno bolesna zabava.. :hm:

mare
27-09-2011, 20:36
pa šta 'oćete, i naša deca se ovako tuku, samo ne u kavezima već u hodnicima i učionicama..

mica
27-09-2011, 21:28
pa šta 'oćete, i naša deca se ovako tuku, samo ne u kavezima već u hodnicima i učionicama..

Da, ali to nije bas uz podrsku roditelja...:(

kojica
27-09-2011, 21:34
Moji se ne tuku.. :nene:

a neka deca pušu i drogiraju se, pa el treba da ih gledamo kako to rade i navijamo? :hm:

Nežnicah
27-09-2011, 21:48
Ajoj, sva sam se najezila, ovo je totalno bolesno. Pa zar je to deo Evrope u koju mi `hitamo`? :pada:

mica
27-09-2011, 21:48
Moji se ne tuku.. :nene:

a neka deca pušu i drogiraju se, pa el treba da ih gledamo kako to rade i navijamo? :hm:

Pa ni moji, samo se biju medju sobom, ja ponekad gledam i navijam :lol:

mare
27-09-2011, 22:00
Moji se ne tuku.. :nene:

a neka deca pušu i drogiraju se, pa el treba da ih gledamo kako to rade i navijamo? :hm:

da li si sigurna? :lol:

kojica
28-09-2011, 09:24
Sigurna sam.

A kad krenu međusobno da se biju, poređam ih u ćošak. :aha: dok se ne olade...

mare
28-09-2011, 13:30
Dobro, još su mali.. Valjda..

Mada me jako čudi za starijeg.. :lol: