PDA

Pogledaj Punu Verziju : Papučar



DaDole
29-09-2011, 08:44
Dragi moji,šta mislite šta je definicija..Papučar..šta je to?

DaDole
29-09-2011, 08:48
Neki dan mi reče jedan čovjek(nedavno ostao bez posla) :"Vidiš...perem,peglam,kuham..šta ću,žena radi pa nema ko.."
Došlo mi da ga pitam da li ima viklere na glavi?
naravno,ovaj čovjek nije u kategoriji papučara,bar ja ga tako ne vidim..

Sarmica
29-09-2011, 08:51
Onaj što se pre ženidbe busao u prsa:"Kome???Meni žena da nešto kaže???:ljut:...ja ću da radim šta ja 'oću:ljut:"... a posle ženidbe :"Ženče,'oćemo večeras da gledamo Titanik ili Kad je Hari sreo Sali:kojote:"....

bljak:raz_088:

Da se razumemo,ja sam naprosto očarana kada vidim da muškarac ume svašta nešto sa svoje dve ruke,a ne da se pravi kao da ih nema,kada ume da kuva,kada hoće da pomogne u kućni poslovima,i to nikako nije papučar.Obično oni što prozivaju takve muškarce su najveći papučići,samo im to još niko nije reknuo:raz_088:

kojica
29-09-2011, 08:52
to su oni što nose tihotapke.. nečuje papuče..

Sarmica
29-09-2011, 08:52
Neki dan mi reče jedan čovjek(nedavno ostao bez posla) :"Vidiš...perem,peglam,kuham..šta ću,žena radi pa nema ko.."
Došlo mi da ga pitam da li ima viklere na glavi?
naravno,ovaj čovjek nije u kategoriji papučara,bar ja ga tako ne vidim..

Ma otkud je bre on papučar,kapa dole što se mene tiče

DaDole
29-09-2011, 08:53
Sjetih se onog Marka Antonija..i Kleopatre je l te:)
elem,on je bio po meni pravi mačo men..vojskovođa,zgodan,hrabrog ratničkog srca..ali,nije mogao da odoli erotskim čarima navedene dame...poznato je da je u otao zarobljen u njenim raljama..a sad veliki Cezar..e,on je bio zarobljen njenim erotskim čarima tek godinu dana,ali je zato ostao vječni zarobljenik njenog intelekta..
elem,mislim da mačo može da bude papučar...:aha:

DaDole
29-09-2011, 08:55
to su oni što nose tihotapke.. nečuje papuče..

aa.misliš na one papuče šunjalice:) znači,nečujne:aha: pa jel to zato da ga ne čuju il da on ne čuje sam sebe:)

kojica
29-09-2011, 08:57
aa.misliš na one papuče šunjalice:) znači,nečujne:aha: pa jel to zato da ga ne čuju il da on ne čuje sam sebe:)

Da ne uznemirava komšiluk, jer bi komšinica mogla da ga prebije.. :hm:

i da slučajno ne probudi ženu ili decu.. pažljiv čovek...

DaDole
29-09-2011, 08:57
Onaj što se pre ženidbe busao u prsa:"Kome???Meni žena da nešto kaže???:ljut:...ja ću da radim šta ja 'oću:ljut:"... a posle ženidbe :"Ženče,'oćemo večeras da gledamo Titanik ili Kad je Hari sreo Sali:kojote:"....

bljak:raz_088:

Da se razumemo,ja sam naprosto očarana kada vidim da muškarac ume svašta nešto sa svoje dve ruke,a ne da se pravi kao da ih nema,kada ume da kuva,kada hoće da pomogne u kućni poslovima,i to nikako nije papučar.Obično oni što prozivaju takve muškarce su najveći papučići,samo im to još niko nije reknuo:raz_088:

da,to je što se tiče poslova koje povremeno ili češće obavljaju muškarci..lijepo je da nam pomognu i čak i da dijele neke poslove sa nama..istina,sve mi to volimo..ali,Papučar u jednom drugom kontekstu..
onaj koji ne smije ništa da uradi bez da pita suprugu za odobrenje ili mišljenje..a na toj skali,veoma lako se dođe do muškarca koji se boji reakcije svoje žene..e to,je belaj

Nežnicah
29-09-2011, 09:01
Po meni, svaki taj `papucar` je ustvari muskarcina i po, majke mi :sale: Samo zadovoljan, zreo i neiskompleksiran muskarac moze zasukati rukave i bez ikakvih predrasuda i blama pomoci svojoj zeni u kucnim poslovima. Isto vazi i za zene. Mene nikada nije bilo blam da ukoliko vidim da mu treba pomoc oko nekog nazovimo ga uslovno `muskog` posla, da uskocim i pomognem koliko mi to moja snaga dopusta. I da se umazem, i da ubacim koju lopatu cementa u mesalicu, ma bilo sta...

edit: sad tek videh post iznad, pa da dodam jos i to da na neki nacin postujem i to kad pita zenu. Ne bih volela da zivim u braku gde moj dragi digne zadnjicu i kaze e odoh malo sa kumom do grada... Red je pitati. Ne za dozvolu, mada se to tako tumaci. Ali ono osnovno, Jel imas nesto u planu, ako nemas otisao bi malo da se vidim sa kumom... U tom fazonu. Ja to ocekujem od svog muza, a i sama tako postupam. Zivimo zajedno, treba da se dogovaramo. Naravno ne da uskracujemo jedno drugom nesto, nego eto, smatram da je sasvim u redu na taj nacin funkcionisati. :g:

DaDole
29-09-2011, 09:10
Da,FAjf lijepo je kad smo već skupa i dijelimo sve,da se i dogovaramo..ali ne previše..treba malo slobode,pa ipak nismo slijepljeni..volim da se dogovorimo da se razumije,al nemam ništa protiv da me obavijesti čisto informativno da ide negdje,bez da me pita il se konsultuje..
isto očekujem i zauzvrat:)

Nežnicah
29-09-2011, 09:40
Ja ne volim da me samo obavesti i ode, jer ni ja tako ne funkcionisem. Nije u pitanju to sto smo mi u braku, cak i da nismo u braku a zivimo skupa, ocekivala bih da toliko ispostuje mene i moje vreme da mi unapred najavi svoje planove, jer imam i ja svoje zelje i svoje slobodno vreme. Ali srecom kod mene nema takvih situacija, udata sam za bika koji voli da bude kod kuce kad god moze, jedva ga nateram da negde mrdnemo, tako da sam uglavnom ja ta koja ga pita jel ima nesto u planu, ako nema ja bih malo prozujala sa drugaricom.
Po meni to ne gusi nikoga u braku ili vezi, ne sputava nicija prava, samo jaca i cini odnos otvorenijim. Nema tu nista lose... a ja nisam ni zatucana a ni dzangrizava zena.
Svi brakovi oko mene, tj.brakovi mojih prijatelja gde ljudi funkcionisu po principu sta ja ima tebi da polazem racune i trazim dozvolu za svaki svoj potez, raspadaju se, vecina se i raspala. Jer su i muskarci i zene bili suvise slobodoumni, sirokih shvatanja i vidika, nisu smatrali da se treba ipak dogovoriti, isplanirati, najaviti, mozda i nesto odloziti... Po meni to je sebicno i nije zrelo za zajednicki zivot.

Huh, ja odlutah malo od teme reklo bi se :stidljiva:

DaDole
29-09-2011, 09:44
Pa malo Fajf,ali tu je to negdje..ipak,stvarno me zanima šta je to papučar..posebno jer se taj izrat koristi u pogrdnom značenju..čovjek koji nema svoj stav već je njegov stav= stav njegove žene:hm:

Nežnicah
29-09-2011, 09:52
Ja ne poznajem nijednog takvog :hm: Ima jedan koji nije bas to, ali u nekim segmentima zivota eto vazi misljenje njegove zene jer je on sam priznao da se u to ne razume i da njoj to prepusta. Ali opet to nije papucar. Covek je samo iskren.

DaDole
29-09-2011, 09:58
E,ja znam jednog koji izgleda kao grijeh..uspješan,obrazovan,opšteprihvaćen u zajednici..e,taj se boji svoje žene..pošto često putuje,a ona je i ljubomorna..stalno ga zove na mobilni..kad je u hotelu onda ga zove na sobu:)
njemu se faca promijeni kad vidi ko zove...on ima strah od nje..i često ga svi ismijavamo :"Ne smiješ ti od žene .." i zaista,on ne smije..on se boji njene reakcije..sluša je kao slijepac..ovisnost..kompleks..tortura...:hm:
kad pričamo o nekim temama koje nisu vezane za posao on skoro svaku rečenicu započinje sa "Moja supruga.." ili je bar pomene u bilo kom kontekstu..ja mjislim da njemu treba pomoć:aha:

Man
29-09-2011, 10:02
ja sam zlatna papuča :kk:

DaDole
29-09-2011, 10:04
ja sam zlatna papuča :kk:

ima takva:hm: nisam znala..al ako je tako mane,ruke ti se pozlatile :raz_082:

DaDole
29-09-2011, 12:43
ili još gore o svega..(tek sad se sjetih) zašto su papuče imenica od koje je izveden ovaj izraz..zar samo one iniciraju :hm:
možda zato što asociraju na kućne poslove..

ribizla
29-09-2011, 12:55
mozete sta god da kazete.. ali papuchar uopste nije nista ruzno.
ovo je po meni tako glupa rech koja opisuje muskarca koji ce uvek da se nadje zeni pri ruci.. u svakom poslu.. sve da pomogne.. u sve se razume..
i po meni to je jedan divan muskarac..
i verujem da svaki taj kako vec "papuchar" zna da bude i pravi muskarac.. (to je ono da podvikne kad treba :lol: )

DaDole
29-09-2011, 12:58
meni se ne dopada papučar :nene: i ne mislim da je on taj koji se samo nađe "pri ruci"..po meni on je taj koji ne diše od žene:)

ribizla
29-09-2011, 13:01
meni se ne dopada papučar :nene: i ne mislim da je on taj koji se samo nađe "pri ruci"..po meni on je taj koji ne diše od žene:)

pa svako gleda iz svog ugla na to "papuchar" :aha:

DaDole
29-09-2011, 13:03
pa svako gleda iz svog ugla na to "papuchar" :aha:

baš tako ribizlo..to je i cilj da vidimo šta je za koga to..ne bi valjalo da svi mislimo isto..razlikuje nas mnogo toga,a i podneblja u kojima jesmo ,imaju svog udjela:)

причалица
29-09-2011, 20:50
Dragi moji,šta mislite šta je definicija..Papučar..šta je to?

pa to je neki muškarac koji nije našao dobru meru između toga da bude ženi sve i da bude i on neko i nešto.

DaDole
30-09-2011, 07:35
pa to je neki muškarac koji nije našao dobru meru između toga da bude ženi sve i da bude i on neko i nešto.

dopada mi se kako si to definisala pričo:)

причалица
30-09-2011, 07:36
dopada mi se kako si to definisala pričo:)

hvala. volim ja to kratko i.....jasno :lol:

DaDole
30-09-2011, 08:04
hvala. volim ja to kratko i.....jasno :lol:

vidim:) a da li bi ti mogla da podneseš da ti je pored tebe takav jedan..ja bih čini mi se,crkla u skoku:)

mica
02-10-2011, 00:35
Taj izraz su smislili maco muskarci:lol: Oni, koji sede po kafanama, lupajuci rukom o sto sa veeelikim noktom na malom prstu, za one koji radije provode svoje vreme uz zenu, ispunjavajuci ono sto su obecali onda, kad su joj okovali prst burmom... Ne postoji prava definicija te reci, prosto jer ta rec nema osnove. Muskarac koji postuje svoju zenu. Muskarac koji je nece spustati u drustvu, dolaziti pijan kuci i istresati se na nju, nako sa vrata.

DaDole
02-10-2011, 10:00
ne vidim da se to dvoje isključuju jer jedna takva kovanica može da se nađe samo na ovim vjetrometinama balkanskim,gdje je tradicionalno i neiskorijenjeno u obliku i načinu,mutiralo i zaplelo sa modernim ..pa više ne znamo je li muškarac onaj koji jeste ili onaj koji nije papučar:hm:

причалица
02-10-2011, 10:07
Taj izraz su smislili maco muskarci:lol: Oni, koji sede po kafanama, lupajuci rukom o sto sa veeelikim noktom na malom prstu, za one koji radije provode svoje vreme uz zenu, ispunjavajuci ono sto su obecali onda, kad su joj okovali prst burmom... Ne postoji prava definicija te reci, prosto jer ta rec nema osnove. Muskarac koji postuje svoju zenu. Muskarac koji je nece spustati u drustvu, dolaziti pijan kuci i istresati se na nju, nako sa vrata.

ovo je extremna definicija...papučarima se nazivaju i oni koji spuštaju slušalicu kad pričaju telefonom s komšinicom oko čišćenja hodnika, u trenutku kad naiđe žena...missim, dijapazon je širok.

DaDole
31-10-2011, 14:45
ovo je extremna definicija...papučarima se nazivaju i oni koji spuštaju slušalicu kad pričaju telefonom s komšinicom oko čišćenja hodnika, u trenutku kad naiđe žena...missim, dijapazon je širok.
baš jeste širok..ili muškarac koji vas redovno pozdravlja na ulici,a ukoliko je sa suprugom,on vas naprosto ne vidi:)

Sandokan
31-10-2011, 14:48
baš jeste širok..ili muškarac koji vas redovno pozdravlja na ulici,a ukoliko je sa suprugom,on vas naprosto ne vidi:)

Taj jeste papučar :aha:

DaDole
31-10-2011, 14:59
Taj jeste papučar :aha:

eto,a takvih ima brdo cijelo:) ne smije od žene da pozdravi:qq:

Sandokan
31-10-2011, 15:06
eto,a takvih ima brdo cijelo:) ne smije od žene da pozdravi:qq:

A e znaš da ima žena...... kad se zaustaviš tako i pozdraviš, sasvim normalno da ih i upoznaš .... ponašaju se kao poslednja nezainteresovana i bezobrazna ***** .... ono u fazonu ma šta me briga :aha:, pretpostavljam neka poruka se time upućuje :hm:

Lola
31-10-2011, 22:03
A ima i žena ,koje se prilikom slučajnog upoznavanja na ulici ,odmah izljube tri puta :pada: i nastave razgovor kao da se bas raduju tom susretu.... Koja je poruka :hm:

Man
31-10-2011, 22:29
esam vam spominjao koliko sam ja godina zaredom bio zlatna papuča beograda :place:

mica
31-10-2011, 22:30
esam vam spominjao koliko sam ja godina zaredom bio zlatna papuča beograda :place:
Nisi :palac:

Man
31-10-2011, 22:46
usput :)

prodajem zlatne papuče, lepe i udobne. Nošene, ali još uvek lepo izgledaju. Imaju i
rezervne flekice.

Lola
31-10-2011, 22:54
Siguran si da ti vise ne trebaju:hm:

Man
31-10-2011, 22:55
:aha: neće me više nijedna :(

причалица
01-11-2011, 07:15
:aha: neće me više nijedna :(

grešiš dušu :cmok:

DaDole
21-02-2014, 09:15
Neki dan slučajno sretoh starog poznanika..razveo se,reče ..
"Znaš i sama kakav sam bio..nikad nije došla kući da nije ručak bio serviran,nikad nije usisavala ni išla u nabavku,nikad joj nije bilo dovoljno što sam pored posla,uvijek ja sve obavljao..košulju mi nikad nije opeglala..u kafanu nikad nisam izlazio bez nje..
Ma,bio sam milion posto papučar..i onda mi je puk'o film..samo sam se spakovao.."
Bilo mi je neugodno...prvi put sam čula da neko priznao da je bio papučar..
"Tražio sam samo malo poštovanja:neutral:"

Man
21-02-2014, 09:30
ja sam zlatna papuča :kk:


Neki dan slučajno sretoh starog poznanika..razveo se,reče ..
"Znaš i sama kakav sam bio..nikad nije došla kući da nije ručak bio serviran,nikad nije usisavala ni išla u nabavku,nikad joj nije bilo dovoljno što sam pored posla,uvijek ja sve obavljao..košulju mi nikad nije opeglala..u kafanu nikad nisam izlazio bez nje..
Ma,bio sam milion posto papučar..i onda mi je puk'o film..samo sam se spakovao.."
Bilo mi je neugodno...prvi put sam čula da neko priznao da je bio papučar..
"Tražio sam samo malo poštovanja:neutral:"

Vidiš da nije prvi put :neznam: sam prizno :b:

DaDole
21-02-2014, 09:58
vidim:dada:

al ovaj mi to prizn'o gledajući me u oči :dada: kate sretnem,stisni petlju pa priznaj :haha:

Man
21-02-2014, 10:17
iz principa nikad ništa ne priznajem :aha:
al da je tako tako je :b:

причалица
21-02-2014, 12:51
i lelemood je papučar :blenta: al nikako da spakuje kofere :mv:

Picola
23-02-2014, 03:34
Uh, sto bih ja volela da imam jednog ovakvog "papucara"

http://fsa.zedge.net/scale.php?img=MS81LzQvNi8xLTg1NzYyODItMTU0NjQxNC5q cGc&ctype=1&v=4&q=81&xs=620&ys=383&sig=67c870a3eff981dd6c37348fc45e251897fd4379

al' da ne budem s njim u braku, jer bi smesta dobio sut (razume se, kad pocisti). :lol:

Vidana
25-02-2014, 17:58
Prva asocijacija na papučara mi je "mamin sin"...

DaDole
10-11-2015, 09:50
Baš maloprije na parkingu sretoh kolegu iz drugog sektora,pozdravi me srdačno sa osmijehom i par komplimenata..
Nije bilo potrebno da bacim pogled prema njegovom autu,jer sam znala da je sam,da mu supruga nije u pratnji.jer da jeste,samo bi hladno klimnuo glavom zureći u vrhove svojim besprijekorno ulaštenih cipela..

mrav
10-11-2015, 12:23
ovde:blenta:

DaDole
10-11-2015, 12:47
Mrave:haha: nije ti ovo dnevna prozivka:haha:
napiši,šta misliš,ako misliš o papučarima:g:

mrav
10-11-2015, 12:51
ma šta ima da mislim, mislim da sam se zaebo kad sam postao, da mi je znati kad se to desilo

Sarmica
21-11-2015, 13:06
onaj koji ne smije ništa da uradi bez da pita suprugu za odobrenje ili mišljenje..a na toj skali,veoma lako se dođe do muškarca koji se boji reakcije svoje žene..e to,je belaj

znam da nije tema, ali koja to žena ima želju da bude u braku sa nekim takvim, da legne s njim u postelju...ovo je na račun žena, da se razumemo...ona je ta koja ga je izmanipulisala do te mere, on je taj koji je želeo normalan brak pretpostavljam, ona je ta koja je maksimalno iskoristila njegovu dobrotu...ne treba niko nikome da bude podređen, ali treba da se zna ko nosi pantalone...a to ne treba da bude ona.

DaDole
22-11-2015, 12:35
znam da nije tema, ali koja to žena ima želju da bude u braku sa nekim takvim, da legne s njim u postelju...ovo je na račun žena, da se razumemo...ona je ta koja ga je izmanipulisala do te mere, on je taj koji je želeo normalan brak pretpostavljam, ona je ta koja je maksimalno iskoristila njegovu dobrotu...ne treba niko nikome da bude podređen, ali treba da se zna ko nosi pantalone...a to ne treba da bude ona.


tačno tako:dada: nažalost,zaista poznajem neke muškarce kodi su baš takvi,koji su izmanipulisani i upregnuti ,za koje je i otirač viša instanca...jednom prilikom sam čula ovo : "Šta da radim,da je puknem šakom..ja nisam takav tip,ja je poštujem kao i svaki ženu..u poslednje vrijeme me tjera na odnose,a ne mogu,nemam želju,ubija u mozak..klasično silovanje.."

Taj i njemu slični budu u takvim patološkim odnosima koji postanu sado-mazo i vremenom se naviknu da budu otirači..tu nema pomoći:nene: