PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kada dete treba uključiti u sport?



kojica
30-09-2011, 06:34
Da li sport smatrate važnim za razvoj deteta? Da li vi birate sport ili dete?

Stručnjaci kažu da bi dete trebalo da počne da se bavi sportom između šeste i desete
godine.

Kako postići da se pravilno razvijaju pre šeste godine?

kojica
01-10-2011, 20:37
Mislim da je sa pet godina najbolje vreme. Kakva crna šesta.. pa kako noliku torbu da nose..

I što da čekamo do šeste godine da im tabani postanu ravni, a kičme pokrivljene. :hm:

mare
01-10-2011, 21:20
Što pre, što pre

Mene moji ni na šta nisu upisali, ybg

причалица
01-10-2011, 21:24
Kako postići da se pravilno razvijaju pre šeste godine?

što se ne bi pravilno razvijali do 6. godine ako imaju normalne dečje aktivnosti?

kojica
01-10-2011, 21:28
što se ne bi pravilno razvijali do 6. godine ako imaju normalne dečje aktivnosti?

Pa ne znam više ni šta su normalne dečije aktivnosti. Samo znam da su skoro svi, na obaveznom pregledu
pred polazak u školu dobili upute il za vežbe za krivu kičmu il za ravne tabane. Ne razumem zašto roditelji
čekaju taj pregled. Ko da ne mogu nešto ranije da preduzmu.

причалица
01-10-2011, 21:34
Pa ne znam više ni šta su normalne dečije aktivnosti. Samo znam da su skoro svi, na obaveznom pregledu
pred polazak u školu dobili upute il za vežbe za krivu kičmu il za ravne tabane. Ne razumem zašto roditelji
čekaju taj pregled. Ko da ne mogu nešto ranije da preduzmu.

ne znam ni ja....mislim, naše ćerke su na pregledu pred školu dočekane rečima ''pa vi imate mišićnu masu''...što je mene poprilično zaprepastilo, jer nisam znala da to nije pravilo.
a čime su se bavile? pa veranjem po onim penjalicama, igrale smo dosta loptom razne igre, plivanje (bez obzira što su bile neplivači) - išli smo često na bazene i po mesec dana na more....o bicikli da ne pričam, nisu se ''skidale'' s bicikle....mislim da je to sasvim dovoljno.