PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li bi posetili savetovalište za roditelje i decu?



kojica
03-10-2011, 05:48
Da li je odluka da se ode u savetovalište neka vrsta poraza? Nismo uspeli?

Ili porazom smatrate prepuštanje problema vremenu. ''Rešiće se to samo od sebe''

?

причалица
05-10-2011, 16:59
ne verujem da je to poraz.
za mnoge životne situacije je potrebna pomoć, pa i za situacije kada dete odrasta a nailazi se na problem koji ne može da bude rešen kako treba.
odlazak u savetovalište ne mora da znači uvek 100% pomoć, ali mislim da može da pomogne....naravno, ako se tamo ode sa stvarnim osećajem potrebe i sa osećajem da postoji problem.
ako se ide bez takvog ubeđenja, onda je bezveze.

mikili
05-10-2011, 21:05
i ja mislim da ne bi trebalo ni da pomisljamo da je to poraz.pre bih rekla da je to jedna zrela odluka,suocavanje sa problemom koji ne mozemo sami da resimo,ne zatvaranje ociju nego resavanje.kad nesto kao odrasli ne znamo,pitamo nekoga ko je strucan,tako bi trebalo i da je sa ovim stvarima,mozda nam je potreban neko neutralan da nam kaze gde gresimo.

причалица
05-10-2011, 21:25
ili bilo kakvo mišljenje koje bi trebalo da usmeri neke daljne aktivnosti...i to nadam se - stručno mišljenje.

kojica
09-10-2011, 12:35
eh.. stručno mišljenje... :sad: to je več poseban problem, koji se više tiče nezainteresovanosti
za posao koji obavljaju, nego nestručnosti..

ali samo naše priznanje da nam je pomoć ponekad potrebna je za početak dovoljno i daleko je
bolje od :lala: pred problemima...

andromeda
03-02-2012, 10:51
to nije nikakav poraz naprotiv moze samo da ti pomogne i uvek mozes da saznas nesto novo sto nisi znao, tako da nej da skodi :)
pomoc je u svakom slucaju dobra

Vidana
25-03-2012, 21:18
Da li je odluka da se ode u savetovalište neka vrsta poraza? Nismo uspeli?

Ili porazom smatrate prepuštanje problema vremenu. ''Rešiće se to samo od sebe''

?

kakav bre poraz?
nikad nisam gledala na taj načina na savetovalište
pa svako prevremeno rođeno deet ide u razvojno savetovalište
logoped, takođe radi u razvojnom savetovalištu (mi posećujemo logopeda)

eidt:
da li mislimo na isto savetovalište....postoji li neko drugo, uopšte, sem razvojnog?

kojica
25-03-2012, 21:47
Pa da, u zavisnosti od uzrasta deteta i savetovališta su razna. Naši su još mali
pa se borimo sa logopedima, al valjda tako stičemo naviku da prihvatamo pomoć. :lol:

Možda je malo kasnije teže... :hm: kada odlazak u savetovalište zahteva da priznamo nemoć,
ili možda neku gešku...

paculjkica
27-12-2013, 10:36
Pa posetila bi ga verovatno kad bi znala gde treba da idem , sad prvi put i čujem za to :hm: Nije loše posavetovati se i sa i bez nekih problem,ipak deca prolaze kroz razne faze :aha:...Bilo bi dobro i da je lako dostupno, da ti ne trebaju razni uputi pa da ideš na drugi kraj grada...Na primer da je uokviru doma zdravlja ...:hm: