PDA

Pogledaj Punu Verziju : Prestali da jedu i piju da bi zajedno umrli



kojica
03-10-2011, 06:22
http://razbibriga.net/imported/2011/10/prestali_da_jedu-1.jpg


Jedan je stariji bračni par iz Novog Meksika u SAD-u nakon 69 godina srećnog braka i u
starosti iznad 90 godina odlučio je da prestane sa uzimanjem hrane i vode kako bi
zajedno umrli. Armond i Doroti Rudolf hteli su da izbegnu demenciju u dubokoj starosti ali
i još goru bol koju bi osećali zbog lošeg zdravstvenog stanja oboje.

Doroti koja je bila u potpunosti nepokretna preminula je u 90. godini života, a Armond
koji je imao stalne bolove u kičmi umro je u 92. godini, samo dan pre svoje supruge.

Doroti je svog muža upoznala kada je imala samo 15 godina i tad je odlučila da čitav
život provede sa njim.

Stručnjaci su njihov izbor umiranja procenili relativno bezbolnim i mirnim.

Njihov sin Nil objasnio je da njegovi roditelji nisu želeli i dalje da zdravstveno propadaju i
izgube sposobnost da se brinu sami o seb, zbog čega su se odlučili na ovakav potez.

причалица
03-10-2011, 06:31
ne znam šta da mislim o ovome....mogu da shvatim zašto žele zajedno da umru, ali ne - zašto na taj način? dakle, umreće od gladi i to je ''relativno bezbolno''. po lekarima, svašta je ''relativno bezbolno''.

mica
03-10-2011, 22:36
Auuu, koja je to ljubav bokca mu, kroz ceo zivot, da su odlucili da zajedno i umru. Ja sma odusevljena :bisa: