PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ishrana majke dok doji utiče na izbirljivost deteta



kojica
03-10-2011, 06:40
''Ukus majčinog mleka utiče na kasniji odabir omiljene hrane, tvrde naučnici iz Filadelfije
koji su obavili istraživanja.

Čulo ukusa, toliko važno u životu svake osobe, formira se u najranijem periodu. S
obzirom na to da se receptori ukusa obrazuju između drugog i petog meseca, upravo
ukus majčinog mleka utiče na kasniji odabir omiljene hrane, tvrde naučnici iz Filadelfije
koji su obavili istraživanja.

Raznovrsna ishrana majke utiče na kvalitet dečje ishrane kasnije tokom života. Bebe
koje su se hranile gorko-kiselom mlečnom formulom, slične ukuse vole i u adolescentnom
dobu. Ali zato bebe koje su ovaj ukus prvi put probale sa navršenih šest meseci, nisu
htele uopšte da je piju.

Zato, stručnjaci ističu da majke svoju ishranu treba da obogate voćem i povrćem, jer će
bebine čulne kvržice na jeziku spontano prihvatiti ovaj ukus. Kada ga prihvate, zavoleće
ga i kasnije rado jesti i voće i povrće. Ukoliko majčina ishrana nije raznolika i ukus mleka
će biti jednoličan, što može negativno da utiče na dete, odnosno njegov loš izbor hrane
u kasnijem životu.''

причалица
03-10-2011, 06:44
pa ne znam sad ti naučnici svašta ispituju....uglavnom sam se isto hranila s obe bebe, a vole totalno različitu hranu - obe su dojene po godinu dana...tj. ova mlađa 10 meseci. ali, dobro, svakako treba da se majka raznovrsno hrani pre svega zbog svog zdravlja, a onda i dečjeg.

mihaela
03-10-2011, 08:16
Dojim bebu još uvijek,evo 15 mjeseci.Hranim se raznovrsno,posebno sam vodila računa o ishrani prvih 10-ak mjeseci.Mislim da,ovo što je Kojica napisala nema veze nikakve,bar ne u našem slučaju.
Beba povrće neće da jede,muka živa.Meso takođe.Na pavlaku,sir,dobije nagon za povraćanjem.:(
Mlijeko na flašicu,ni kravlje ni formulu nije htjela nikada,pa ni danas.
A,ja sam jedem sve i svašta,a eto ona nikako.

mikili
03-10-2011, 11:08
Ima ,i te kako...samo sto tvoja beba nece krenuti da jede dok god joj dajes dovoljno da sisa,a dovoljno je velika i trebalo bi..

причалица
03-10-2011, 19:12
Ima ,i te kako...samo sto tvoja beba nece krenuti da jede dok god joj dajes dovoljno da sisa,a dovoljno je velika i trebalo bi..

i ja mislim da je vreme da je odbiješ od sise...nema potrebe više za tim, jer sve što je potrebno, dobila je u prvih 12 meseci.