PDA

Pogledaj Punu Verziju : Smrtna kazna?



kojica
10-10-2011, 05:30
Da se vi pitate..

Da li bi smrtna kazna postojala ili ne
i zašto?

причалица
10-10-2011, 06:56
pa ne...ali bi postojala doživotna robija....a ne ovo kao sad - 40 godina pa da izađe....ne treba nikad da izađe ako se dokaže da je oduzeo(la) život.
jutros čitam u novinama kako je majka 12 puta izbola novorođenu bebu....pa misslim...i takva žena će opet da rađa kad jednom izađe iz zatvor :srbpla:..ne bih je pustila iz zatvora dok ne uđe u menoapuzu, eto.

kojica
10-10-2011, 07:51
I ja sam videla taj naslov u novinama. Sve mi se želudac okrenuo. :kk:

Ni ja nisam za smrtnu kaznu. Veća je kazna da žive sa onim što su uradili.

mikili
10-10-2011, 08:19
gledajuci procenat greski koje su nacinjene pri sudjenju ljudima osudjenim na smrtne kazne ,uvek kazem ne..bolje je da i deset krivih zavrsi na slobodi nego jednom nevinom oduzeti zivot..

Sarmica
10-10-2011, 08:23
A jok kakva smrtna kazna:nono:..treba uvesti neko mučenje:hm:...neka španska čizma ili sl:hm:

mrav
10-10-2011, 08:28
A jok kakva smrtna kazna:nono:..treba uvesti neko mučenje:hm:...neka španska čizma ili sl:hm:

u potpunosti se slažem, samo za neke slučajeve je i španska inkvizicija slaba

DaDole
10-10-2011, 09:18
Smrtna kazna je blaga i brza ,treba osuđenika pustiti da živi i to tako da svakog sekunda žali što je živ.

Sandokan
10-10-2011, 12:21
Evropska unija i Savet Evrope istakli su danas svoje protivljenje smrtnoj kazni i opredeljenje za ukidanje te najstrože kazne, povodom međunarodnog dana borbe protiv smrtne kazne - 10. oktobra.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/48733_smrtnakaznastolicareuters_kf-1.jpg?ver=1318238067 http://razbibriga.net/imported/2011/10/8372_iranobeseniapvahidsalemi_kf-1.jpg?ver=1318238044 "Smatramo da je smrtna kazna nehumana, da predstavlja kršenje ljudskog dostojanstva", navodi se u zajedničkoj izjavi šefice diplomatije EU Ketrin Ešton i generalnog sekretara SE Torbjorna Jaglanda.

Iskustva u Evropi su pokazala da smrtna kazna ne sprečava povećanje nasilnog zločina, niti donosi pravdu žrtvama takvog zločina, navodi se u saopštenju.



Smrtna kazna, izrečena zbog pravosudne greške, od koje niti jedan pravni sistem ne može biti imun, predstavlja nepovratni gubitak ljudskog života, upozoravaju Ešton i Jagland, podsećajući da od 1997. na teritoriji zemalja članice ove dve organizacije nije izvršena nijedna smrtna kazna.http://razbibriga.net/imported/2011/10/167251_1014smrtfotoap_kf-1.jpg?ver=1318237985

"Nastavljamo da osuđujemo korišćene smrtne kazne u Belorusiji, jedinoj zemlji u Evropi koja primenjuje ovakvo kažnjavanje, i pozivamo beloruske vlasti da proglase moratorijum na izvršenje smrtnih kazni sa poglednom na potpuno ukidanje", ističe se u saopštenju.

Istovremeno, EU i SE pozdravljanju rezoluciju UN o globalnom moratorijumu na smrtnu kaznu, koju je podržala široka koalicija država svih regiona sveta.
Uz podsećanje da je sve veći broj zemalja ukinuo smrtnu kaznu, u saopštenju se navodi da se ta vrsta kažnjavanja i dalje izriče u 58 zemalja sveta.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/282267/EU-Smrtna-kazna-nehumana

Protiv sam smrtne kazne, kao što sam i protiv ograničavanja vremenskih kazni, doživotna robija to treba i da bude :aha:

supermen*prvi
10-10-2011, 16:57
Za pojedine slucajeve, prvo malo mucenje pa onda dozivotna kazna. Kad se oladi od mucenja onda jos jedan tretman.

supermen*prvi
10-10-2011, 17:02
Evropska unija i Savet Evrope istakli su danas svoje protivljenje smrtnoj kazni i opredeljenje za ukidanje te najstrože kazne, povodom međunarodnog dana borbe protiv smrtne kazne - 10. oktobra.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/48733_smrtnakaznastolicareuters_kf-1.jpg?ver=1318238067 http://razbibriga.net/imported/2011/10/8372_iranobeseniapvahidsalemi_kf-1.jpg?ver=1318238044 "Smatramo da je smrtna kazna nehumana, da predstavlja kršenje ljudskog dostojanstva", navodi se u zajedničkoj izjavi šefice diplomatije EU Ketrin Ešton i generalnog sekretara SE Torbjorna Jaglanda. Iskustva u Evropi su pokazala da smrtna kazna ne sprečava povećanje nasilnog zločina, niti donosi pravdu žrtvama takvog zločina, navodi se u saopštenju.



Smrtna kazna, izrečena zbog pravosudne greške, od koje niti jedan pravni sistem ne može biti imun, predstavlja nepovratni gubitak ljudskog života, upozoravaju Ešton i Jagland, podsećajući da od 1997. na teritoriji zemalja članice ove dve organizacije nije izvršena nijedna smrtna kazna.http://razbibriga.net/imported/2011/10/167251_1014smrtfotoap_kf-1.jpg?ver=1318237985

"Nastavljamo da osuđujemo korišćene smrtne kazne u Belorusiji, jedinoj zemlji u Evropi koja primenjuje ovakvo kažnjavanje, i pozivamo beloruske vlasti da proglase moratorijum na izvršenje smrtnih kazni sa poglednom na potpuno ukidanje", ističe se u saopštenju.

Istovremeno, EU i SE pozdravljanju rezoluciju UN o globalnom moratorijumu na smrtnu kaznu, koju je podržala široka koalicija država svih regiona sveta.
Uz podsećanje da je sve veći broj zemalja ukinuo smrtnu kaznu, u saopštenju se navodi da se ta vrsta kažnjavanja i dalje izriče u 58 zemalja sveta.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/282267/EU-Smrtna-kazna-nehumana

Protiv sam smrtne kazne, kao što sam i protiv ograničavanja vremenskih kazni, doživotna robija to treba i da bude :aha: Ali zato cutite ko *izde kad je u pitanju smrtna kazna koja je jos uvek u Americi na snazi i uveliko se primenjuje. Niko da kaze da je Amerika No 1 po broju izvrsenih smrtnih kazni nad nevinim osudjenicima.

E ovi evropski licemeri nikad da prestanu sa demagodijom.

причалица
10-10-2011, 17:37
Za pojedine slucajeve, prvo malo mucenje pa onda dozivotna kazna. Kad se oladi od mucenja onda jos jedan tretman.

kolega i ja mislimo isto :)

Sagacity
18-02-2012, 22:56
Da se vi pitate..

Da li bi smrtna kazna postojala ili ne
i zašto?
Smrtna kazna za monstruozna bića, koja iza sebe imaju nekoliko ubistava, je isuviše blaga kazna. Oni su tim činom pomognuti. Ostavila bi ih u samici doživotno na parčetu hleba i malo vode. Bez sunca i meseca. Za takve je to najadekvatnija kazna.
Smrtna kazna je za takve olakšanje...

ljubičica
18-02-2012, 23:00
da.
za pedofile, i decoubice.

kojica
18-02-2012, 23:00
Prava pravcata tamnica?

Meni je nejasno čemu služi kazna koja glasi ''dve doživotne robije''.
Skoro sam čula da je neko osuđen na četiri doživotne.. :hm: A kad
će da ih odsluži?

причалица
18-02-2012, 23:01
to valjda znači da nema šanse na pomilovanje. da se ne nada.

Steppenwolf
18-02-2012, 23:03
Najpravednije bi bilo onom koji je monstruozno ubio na isti nacin oduzeti zivot, ali sta ako je oduzeo vise zivota a moze samo jednom da umre.

Sagacity
18-02-2012, 23:06
Mislim da nema veće muke, kada živiš bez života...Ništa bez tamnice...
A to, da se ubije na način kako je i sam ubio..to je za takvog kompliment..Mora da prođe veću muku, jer je on zadao prvi udarac..

promaja
18-02-2012, 23:09
:ljut:ko u stara vremena ...kamenovanje do smrti i gotovo...

Steppenwolf
18-02-2012, 23:11
Ehhh, zlotvori se naviknu i na tamnicu, samo da im je ziveti.
A ima takvih monstruma gde ces tesko naci vecu muku od one koju su priredili svojim zrtvama.

kojica
18-02-2012, 23:13
Gledala sam pre neki dan emisiju o dva zatovenika u amerikama. Jedan je osuđen na
doživotnu a drugi na smrtnu kaznu. Zamerili se javnom tužiocu koji je muljao sa oružjem
i drogom pa im je namestio ubistvo. Ukratko. Nakon dve decenije borbe, dokazali su da
su nevini i oslobođeni su. Osuđenik na smrt je stoti po redu koji je oslobođen.

Koliko ih je onda nevinih ubijeno?

Sagacity
18-02-2012, 23:15
Da u pravu si Wolf.
To su takvi mozgovi sa idejama, nepojmljive običnom čoveku.
Ali u svakom slučaju za njih nije ništa brzo. Mislim da bi takvima to olakšalo.
Ne znam psihologiju takvih ljudi i da li im je mnogo stalo do života. Kada bih procenila da im je življenje baš bitno pa kakvo god da je, smislila bih nešto drugo..Ja kao da je to šahovska tabla..:lol:



Koliko ih je onda nevinih ubijeno?
Uh sad je to već neka druga tema...:qq:
Ja sam komentare davala pod uslovom da su 100% krivi.
Da li ti hoćeš da kažeš, da smrtna kazna ipak nije rešenje, jer se daje više prostora za istragu ukoliko se ipak na kraju otkrije nečija nevinost..:hm:

Steppenwolf
18-02-2012, 23:23
Ma ja isto pricam o dokazanim monstrumima.