PDA

Pogledaj Punu Verziju : Mizoginija - mržnja prema ženama



kojica
11-10-2011, 08:18
"Mržnja prema ženi zapravo je mržnja prema sopstvenoj nesavladivoj seksualnosti",
napisao je Oto Vajninger

Ima li istine u tome?

Kako prepoznajete ženomrsca?

Sandokan
11-10-2011, 08:58
Ja prvo morao da pročitam šta je to, mslm koje su manifestacije .... nisam siguran da sam upoznao nekog takvog :aha:

ribizla
11-10-2011, 09:19
ja cu poceti da mrzim zene :aha: jel se racunam?!

DaDole
11-10-2011, 09:53
"Mržnja prema ženi zapravo je mržnja prema sopstvenoj nesavladivoj seksualnosti",
napisao je Oto Vajninger

Ima li istine u tome?

Kako prepoznajete ženomrsca?
Djelimično je Vajninger u pravu jer ipak ne može se svesti isključivo na "Sopstvenu nesavladivu seksualnost"..pored mnogo faktora koji postoje i sasvim izvjesno utiču u procesu formiranja ličnosti.
Šta je recimo sa traumama iz djetinjstva koje dječak nosi od majke (ne bih ovdje navodila primjer jer su jezivi,jer su čak i doveli do masovnih ubojica)
Nije seksualnost jedina pokretačka snaga(u ovom slučaju destruktivna).
Poznajem jednog ženomrsca..visokoobrazovan i privlačan čovjek..sjajan sve dok ne popije,a onda..kad svi psuju ratove i privredu,kriminal i mito,on psuje sve žene ...njegova mržnja dospijeva čak van granica seksualnog(ni za to mu nisu dobre,kamoli za šta drugo)..

kojica
11-10-2011, 10:20
Ja prvo morao da pročitam šta je to, mslm koje su manifestacije .... nisam siguran da sam upoznao nekog takvog :aha:

Manifestuje se nepostojanjem razumevanja za žene. One se smatraju praznoglavim seksualnim bojektima
čiji problemi mogu da se reše na samo jedan jednostavan način - tako što će dobiti dovoljnu dozu seksa.
Omalovažavanjem žena, a u nekim slučajevima i prebijanjem istih.

Sandokan
11-10-2011, 10:28
Manifestuje se nepostojanjem razumevanja za žene. One se smatraju praznoglavim seksualnim bojektima
čiji problemi mogu da se reše na samo jedan jednostavan način - tako što će dobiti dovoljnu dozu seksa.
Omalovažavanjem žena, a u nekim slučajevima i prebijanjem istih.

Jes vala glupo i ružno .... možda kod nekog muškog ostavljenog ili ne daj bouže zlostavljanog od strane majke može da se razvije taj poremećaj.

DaDole
11-10-2011, 10:34
Jes vala glupo i ružno .... možda kod nekog muškog ostavljenog ili ne daj bouže zlostavljanog od strane majke može da se razvije taj poremećaj.

Da,jedna žena(majka ili neka druga) učini belaj,a onda on fakturiše cijeli život svima:aha:

mikili
11-10-2011, 11:40
moze da se razvije i kod deteta vaspitavanog samo od strane oca koji je imao losa zivotna iskustva,ili u braku u kojem je otac glavna figura,koji omalovazava,prezire,nipodastava zene,tretira ih kao krpe,koji formira na taj nacin i misljenje deteta.ima raznih slucajeva.svet je prepun kojekakvih situacija od kojih vam se dize kosa na glavi.

DaDole
11-10-2011, 11:45
DA,mikili..ali sve to nas vodi u oblast patologije i patoloških ponašanja.TAko da je temu nemoguće odrediti mimo tih naslaga.

mica
25-10-2011, 09:14
Pa ima toga, da... Ja poznajem jednu osobu koja ima jako izrazenu mrznju prema zenama jer je odrastao uz majku koja je bila poprilicno, hm vesela... Menjala je muskarce, cesto, tome je i on bio svedok...POred toga, on je bio zanemarivan, kao dete, sto donekle opravdava ove emocije. To je poprilican emotivni hendikep:(

mona
06-12-2011, 02:48
"Mržnja prema ženi zapravo je mržnja prema sopstvenoj nesavladivoj seksualnosti",
napisao je Oto Vajninger

Ima li istine u tome?

Kako prepoznajete ženomrsca?
Uh ima ih...
Eto skoro cuh od jednog poznanika on rece da su zene citiram: "Cold Bloody Creatures" :kk:

da li je on zenomrzac :kk:

takodje sam tu pojavu primetila na forumu... bilo kom...
Gde me neki izvesni muskarci napadaju bez obzira sto sam zensko, na religioznoj osnovi i to agresivno verbalno...
To je velikim delom jer su zenomrzci... prepoznam ih na kilometar...
Oni ne razumeju zene, grubi su u ophodjenju prema njima...

mona
06-12-2011, 02:50
Da li moze da neko postane zenomrzac ako je imao hladnu majku...

kojica
06-12-2011, 07:10
:hm:

Mislim da je obrnuto. Ženomrzac će biti agresivan prema tebi samo zato što
si žensko. Pa makar navijala za istu stranku kao i on.

mona
06-12-2011, 07:22
:hm:

Mislim da je obrnuto. Ženomrzac će biti agresivan prema tebi samo zato što
si žensko. Pa makar navijala za istu stranku kao i on.
Da ali gde su uzroci tome...
Mozda neki problem iz detinjstva vezan za majku koja mu nije pruzila ljubav itd :hm:

kojica
06-12-2011, 07:26
A možda su i od svog oca usvojili model ponašanja. Mogla je majka da emituje
ogromnu količinu ljubavi, ali ako je od muža trpela ''ćuti glupačo'' za svaku
koju izgovori, ''jadni muškarac'' će smatrati da sve žene moraju to da trpe.

mona
06-12-2011, 07:54
Mozda. U svakom slucaju nauceni su da ne vole zene...

Sagacity
06-12-2011, 09:33
Mislim da su najveći ženomrsci muškarci koji su najviše imali odbijanja od žena...Svoj neupeh kod istih, teško doživljavaju pa iz tog razloga počinju i da ih mrze...:hm:

Sarmica
06-12-2011, 09:42
Ona majčina "veselost" iz micinog posta najviše utiče na detetovo mišljenje i ponašanje ubuduće prema ženama.
Ja poznajem dve takve osobe,jedna je gej a za drugog su žene qrve i ništa drugo.

mona
06-12-2011, 23:04
Ona majčina "veselost" iz micinog posta najviše utiče na detetovo mišljenje i ponašanje ubuduće prema ženama.
Ja poznajem dve takve osobe,jedna je gej a za drugog su žene qrve i ništa drugo.
I to ako je nekome majka bila nemoralna, mada znam neke muskarce kojima majka jednostavno nije pruzila ljubav i zato su zenomrsci...