PDA

Pogledaj Punu Verziju : Pivo ispred prodavnice



kojica
11-10-2011, 08:33
Još nisam žene videla da su zasele pred prodavnicom da ispijaju piva, pa zato vas
pitam..

Oko vas gomila pikavaca, ljudi prolaze i okreću glavu od vas, žene prelaze
na drugu stranu ulice...

a nije zdravo ni sedeti na ladnom betonu...

U čemu je tu draž?

mrav
11-10-2011, 08:36
vid ovo prvi sam

nem pojma nikad nisam pio pivo ispred prodavnice ali mislim da je u pitanju ladan beton

Man
11-10-2011, 08:48
Ne pijem pivo :aha: meni je svejedno ružno i ispijanje kafa skoro ispred svake firme i prodavnice.

Sandokan
11-10-2011, 09:27
Još nisam žene videla da su zasele pred prodavnicom da ispijaju piva, pa zato vas
pitam..

Oko vas gomila pikavaca, ljudi prolaze i okreću glavu od vas, žene prelaze
na drugu stranu ulice...

a nije zdravo ni sedeti na ladnom betonu...

U čemu je tu draž?

Čisto da udje u zapisnik vidjao sam i žene u takvim situacijama ... lično se gadim toga, ali verovatno je njima super-extra, pa dok me ne ugrožavaju neka ih :aha:

Sarmica
11-10-2011, 09:37
Čisto da udje u zapisnik vidjao sam i "žene" u takvim situacijama ...

zaboravijo si navodnike:aha:

Sandokan
11-10-2011, 09:41
zaboravijo si navodnike:aha:

Pa hteo sam da dopunim, da mslm na osobe ženskog pola ... a onda rekoh da ne filozofiram preterano :aha:

DaDole
11-10-2011, 09:43
Nekad su bile seoske trgovine(a ima ih i sad naravno) takozvane zadruge koje su obično bivale smještene u centru sela i sav "društveni život" se događao upravo ispred tih trgovinica smještenih kraj prašnjavog puta sa pogledom na sve koji tu eventualno prođu ili zalutaju:)
I obavezan dio tog folklora je bila gajba piva,trošna klupica i mještani koji uživaju u "izlasku".
Danas se taj običaj zadržao po selima i ponekim prigradskim naseljima,i tamo se to sve nekako i uklapa ..on sjedi i pije pivo,kraj njega je zastao komšija koji vodi kravu na livadu i oni dokono pričaju..slika usporena i autohtona:)
ali,za urbane sredine.nepojmljivo je..mada sam i to sretala..imam osjećaj kao da sam na nekom najprljavijem autobusnom stajalištu ili u zoni sumraka:)

Sandokan
11-10-2011, 09:46
Nekad su bile seoske trgovine(a ima ih i sad naravno) takozvane zadruge koje su obično bivale smještene u centru sela i sav "društveni život" se događao upravo ispred tih trgovinica smještenih kraj prašnjavog puta sa pogledom na sve koji tu eventualno prođu ili zalutaju:)
I obavezan dio tog folklora je bila gajba piva,trošna klupica i mještani koji uživaju u "izlasku".
Danas se taj običaj zadržao po selima i ponekim prigradskim naseljima,i tamo se to sve nekako i uklapa ..on sjedi i pije pivo,kraj njega je zastao komšija koji vodi kravu na livadu i oni dokono pričaju..slika usporena i autohtona:)
ali,za urbane sredine.nepojmljivo je..mada sam i to sretala..imam osjećaj kao da sam na nekom najprljavijem autobusnom stajalištu ili u zoni sumraka:)

E bre Nedo sad mi naslika poznate slike ... bravo, na to sam skroz zaboravio .... jes to je u takvim mestima jedino okupljalište :aha:

DaDole
11-10-2011, 09:56
E bre Nedo sad mi naslika poznate slike ... bravo, na to sam skroz zaboravio .... jes to je u takvim mestima jedino okupljalište :aha:

jeste..pošto puno putujem,meni je uvijek drago to vidjeti..čak nekad i zastanem(vole oni da se nešto dešava) da udahnem predjele netaknute zubom vremena i modernog potrošačkog mentaliteta..

причалица
11-10-2011, 17:11
kod nas ima bračni par koji pridržava prodavnicu leđima u sezoni sunca...kad sam videla da piju pivo tugeder do maltene poslednjeg dana do njenog porođaja :pada: ipak, rodi ona tu dečicu (blizance) i sad ne stiže na pivce...a muž je tu....:lol:

Sarmica
12-10-2011, 00:42
kod nas ima bračni par koji pridržava prodavnicu leđima u sezoni sunca...
:raz_114:

Nežnicah
17-10-2011, 14:46
Uh, skljokice prek radnjama, nista gore, mrzim onaj tajac kad zensko prodje, pa se ucute i merkaju.
Nisam nikad pila pivo pred radnjom, samo sam jela sladoled :mrgreen: Bila sam tada sa porodicom kod svekra i svekrve na placu, u blizini Mladenovca. Oni su u nekoj divljini, pa moraju da se spuste u selo po hleb i ostale namirnice. Krenule cerke i ja sa svekrom, da vidimo selo. Stigli tamo, bas kao sto Neda opisa, na centru mala piljarnica, jedna jedina u selu, i tu je glavno zezanje. Svekar sreo nekog komsiju, uzeli po pivo, a deca i ja uzesmo sladoled, da nekako prekratimo vreme. Tako da, eto, bila sam u ekipi, ali nisam pila pivo :rumenko:

DaDole
17-10-2011, 20:04
da ne kritikujemo baš sve..znate,ima tu nešto duše u cijeloj toj seoskoj priči..tu vrijeme kao da ne teče..sve je usporeno i miriše na prošlost,na djetinjstva:)

Zolton
17-10-2011, 20:08
popijes nekoliko piva i onda je sve usporeno a to sto ti mirise na detinstvo... kazu da pivo ima ukus plodove vodice pa mozda zato :)
Draz je u tome sto je pivo ispred zadruge jeftino... samo to i nista vise

DaDole
17-10-2011, 20:12
popijes nekoliko piva i onda je sve usporeno a to sto ti mirise na detinstvo... kazu da pivo ima ukus plodove vodice pa mozda zato :)
Draz je u tome sto je pivo ispred zadruge jeftino... samo to i nista vise

nisi me shvatio:) ne miriše meni pivo na djetinjstvo već prodavnica sa statim stolažama i miris zemlje ispred ulaza:)
lijepo je da navratiš u mušku sobu zoltone:)

mica
17-10-2011, 21:29
Ja sam pila pivo ispred prodavnice. Skupili smo nesto para i kupili par flasa i zezali se. Bilo nam je bas cool, lepo smo se proveli. Ne vidim da je to, nista strasno...-

kojica
17-10-2011, 22:06
I tako dete krene iz škole i vidi te kako sediš pred prodavnicom i kaže ti ''de si mama.. :juhu:''

Strašno? :hm:

mica
17-10-2011, 22:21
I tako dete krene iz škole i vidi te kako sediš pred prodavnicom i kaže ti ''de si mama.. :juhu:''

Strašno? :hm:

A, bre, da li mislis da sad imam vremena da blejim ispred prodavnice da locem pivo?:lol: Nemam vremena za to,ni kod kuce :sad:
Inace, bih mu rekla, :O sine, dodji na pivce, ladno je:lol:"

kojica
17-10-2011, 22:23
ne mislim.. samo nisi videla ništa strašno, pa sam morala da ti dočaram.. :sad:

različak
17-10-2011, 22:27
Ne pijem pivo :aha: meni je svejedno ružno i ispijanje kafa skoro ispred svake firme i prodavnice.
sto jes jes-ruzno je.
jednako je ruzno i sada pusenje ispred svake radnje,firme i sl.a kad dodje zima onda je + tuzno

Zolton
19-10-2011, 18:48
http://youtu.be/ttyIX5rmU0I