PDA

Pogledaj Punu Verziju : Zaštita od agresivnih pasa



kojica
12-10-2011, 09:52
Pomenuh već na nekoj temi, ali mislim da priča zaslužuje posebnu temu.
Možda još neko od vas ima neki savet.

Pre godinu dana sam nabavila ultrazvučni umirivač agresivnih pasa

http://razbibriga.net/imported/2011/10/psi1-1.jpg
dogchaser

Namučili smo se dok smo ga pronašli. Nešto je veći od mobilnog telefona
i zgodan je da ga deca imaju kod sebe. Sa suzavcem ih već ne bih poslala
u školu. Mogao bi da posluži i vlasnicima kućnih ljubimaca koji bi da zaštite
svog ljubimca.

kojica
12-10-2011, 09:57
Efekat delovanja: do 12m

SUPER DOGCHASER ima na sebi tri dugmeta sa različitim funkcijama:

TORCH (Baterijska lampa): Pritisni i drži dugme, svetlo će se upaliti

EXPEL (Oterati): Pritisni i drži dugme, uperi SUPER DOGCHASER prema neprijateljski
raspoloženom psu i ultra-zvučni talasi, u kombinaciji sa bljeskom svetlosti kao sa blica,
obezbeđuju zaštitu od pasa (SUPER DOGCHASER možže takođe da se koristi i protiv
agresivnih mačaka);

TRAIN (Trening): Pritisni i drži dugme, pa u kombinaciji sa glasovnim komandama i
pokretima ruke treniraj psa. (Ultra-zvučni talasi su neskodljivi za ljude i ne mogu se čuti).

Važno:
* Ne uperujte uređaj direktno u ljude.
* Ne testirajte uređaj na vašim većã istreniranim ljubimcima kako ih ne biste doveli u stanje konfuzije.
* Nemojte menjati ili prepravljati unutrašnje komponente uređaja;
* Nemojte prektivati ili blokirati ultra-zvuèni transmitter (koji emituje talase);
* Ne dozvolite da ureðaj doðe u kontakt sa vodom.
SUPER DOGCHASER vam pomaže da formirate bezbednu zonu između vas i neprijateljskih pasa.
Ali, bez obzira na efikasnost ovog uređaja, uvek budite oprezni kada vam se približavaju nepoznati psi.

Nežnicah
12-10-2011, 12:52
Jel to cudo skupo?
Ja iako volim zivotinje, a pogotovo pse, nije mi bas svejedno kad naidjem na copor lutalica, ili na psa koga je vlasnik pustio da trcakara bez povodca. Svog psa uvek drzim vezanog u setnji, ne zelim da rizikujem i da stvaram sebi i drugima neprilike, dovoljno je da iz radosti skoci na neko dete ili cak i odraslu osobu, i da se detence ili ta osoba istraumira, a moj pas bude proglasen agresivnim i da imam neprilike. Desavalo mi se da imam susrete sa psima koji idu u coporu, brane svoju teritoriju, i tada bih uvek razmisljala o nekom sredstvu za odbranu, a oko mene ni kamencica ni grane, ni nicega da makar pripretim.

kojica
12-10-2011, 16:23
Pa šta znam.. nije ni skupo ni jeftino.. platili smo ga oko 3000 din + baterije