PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kakvu ste frizuru imali kao dete?



Nežnicah
22-10-2011, 21:21
Mene je mama smarala sa kikicama i mašnama, a inače kad me vodila kod frizerke govorila je da me ošiša kao Senku Veletanlić koja je tada bila popularna :lol: Ja se jadna nisam bunila, mislila sam da sam faca sa tom frizurom. A mama se trudila da me uvek lepo posle kupanja isfenira, uzivala sam u tom feniranju.
Posle toga, usledila je Lokica faza, tada su one bile popularne sa Čolom, a nakon toga friz a la Marina Perazić u fazi Sobe 23 :raz_128:. Kasnije u pubertetu, ušla sam u fazu Kim Wilde i tada se po prvi put i ofarbala u plavo :sojka:

kojica
22-10-2011, 21:26
Pa čim sam te ugledala znala sam da imamo nešto zajedničko.:raz_114: Al sve isto.. neverovatno...

E samo što sam ja posle Marine Perezić prešla na hipi fazon.. :lol:

Nežnicah
22-10-2011, 21:29
ja sam bila Kim međ hipicima i metalcima, izrod :raz_114:

mikili
22-10-2011, 21:33
meni je stalno vezivala kosu a la-pipi duga carapa-,sa dve masnice na kraju,normalno,koje su od skakutanja ili igranja skolice stalno ispadale..potom sam se kratko sisasala,tifus frizura iz koje sam presla u poludugu..e onda sam bas eksperimentisala sa bojom,probala sve,a onda i stavila mini val..joj kakvo je to cudo bilo:raz_114:..za dva dana sam se ponovo osisala i jedva iscekala da ponovo izraste..posle nisam imala zelje za velikim promenama..poluduga,sa pramenovima mi je vec neko vreme..

Nežnicah
22-10-2011, 21:45
Sad se setih kako mi je mama jednom sama skraćivala šiške na toj Senka V. frizuri, a sutradan, rano ujutru putovala sam sa školom u Mimice na more, prvi razred osnovne. I ja bila nemirna, mami se omakne i unakazi mi šiške. Išle su od desne obrve na gore skroz do vrha čela :haha: I ne sme da mi kaže šta je uradila. Zove ujnu koja je bila tu u gostima i kaže joj Mico unakazih dete, ova uletela u kupatilo mislila da me ova povredila, pa zastade u šoku gledajući moje šiške a ja ne znam o čemu se radi.
Isfenirala mene moja mati, ja tražim ogledalo da se vidim, ona ne da. Kaže ne valja uveče pred put da se gleda u ogledalo, i ja poverovah. Ujutru, hoću da se vidim pred polazak, ona opet nešto izmišlja. Nabila mi šeširić na glavu i krenuli mi pred školu. Cik zore, sveže, ja sa šeširićem. Deca mi kažu da skinem, a učiteljica kojoj je moja mama šapnula o čemu se radi, kaže da sam baš slatka sa njim i da ga ne skidam.
I tako, kad sam ga kasnije konačno skinula bilo je smeha i pokazivanja na mene, ali nekako jadna preživeh, imam negde i sliku iz Mimica sa tim šiškama :stidljiva:

mikili
23-10-2011, 09:17
meni se desi i dan danas..kad sam nervozna,kad siske previse izrastu,kad nisam dovoljno strpljiva da sacekam odlazak kod frizera..umem sama da ih -sredim-..pocnem od -samo cu malo-,pa ispadne katastrofa..jednom mi se frizerka bas smejala i i obletala oko mene sve govoreci-o boze,boze...

причалица
23-10-2011, 09:47
E samo što sam ja posle Marine Perezić prešla na hipi fazon.. :lol:

ja sam se udala posle marina perazić faze.
inače, kao dete me je šišala na kratko dok nisam krenula u školu...a onda sam morala da imam dugu kosu koja me je nervirala (jer se nisam navikla na nju kao dete). te mašnice i tako to...nisam imala iskustva uopšte. ali jeste bila lokica faza, negde u osmom razredu...međutim, posle lokice sam već ušla u godine kad nije mogla da mi ''kroji'' frizuru.
dakle, marina perazić faza je bila moja ideja.

Nežnicah
23-10-2011, 11:20
Vezano za tu fazu Marine Perazic, secam se da se tada pojavio i prvi gel za kosu kod nas, Valera :mrgreen: va va va valera, i da smo sestra i ja posle prvog šišanja na tu frizuru kod Srete u Nušićevoj, odmah prešle preko puta u Jasmin i kupile Valeru, pa se kući umazale njome ko prasići, bilo nam to nešto novo, a htele smo da nam kosa ide onako na gore uz glavu baš kao Perazićki :stidljiva:

Spurs smrda
23-10-2011, 11:23
istu frizuru kao Miroslav Ilic...

Nežnicah
02-11-2011, 16:31
Jaooo, sad se setih frizure zvane italijanka :lol: i muski i zenski se sisali tako... to bese valjda onaj novi romantizam, a la Sajmon Le Bon. Imala sam i tu fazu, skroz zaoboravih na nju, ali tada me je sestra sisala pa ono pozadi sto je trebalo da bude stepenasto, ona mi napravila prave stepenike, bila sam ko luda nasta...

причалица
02-11-2011, 16:38
mene su nervirale te nju vejv frizure....i dan danas kad ih vidim, tu mi je nešto kičasto :(

mihaela
02-11-2011, 17:43
Dosadnu frizuru.Prvo je bila kratka,pa sam je puštala da raste.Od trećeg osnovne,pa do danas imam dugu kosu.Nekada je ošišam do ramena i opet puštam.Sada je do pola leđa.Duga i kovrdzava.Samo sam prije 6-7 godina jednom napravila izlet sa frizurom.Od dugokose plavuše,ošišala sam se skroz na kratko,i ofarbala u crno.To je takav bio šok za sve.(mada,taj moj postupak je govorio mnogo onima koji su me dobro znali).
Kosa crna,frizura kao što Mikili reče,kao kod tifusara,šiške ukoso odsječene,jedan kraj šiški skoro do nosa,drugi na samom tjemenu.Ali,lijepo mi je stajala,uprkos svemu.Samo nije odgovarala mojoj ličnosti.
I to je sve što se tiče mojih frizura.Jedino sam se igrala sa bojom kose.

Sarmica
07-01-2012, 16:25
šerpa stil:drnd:
šalim se, imala sam dugu kosu uvek...kako su me vaške volele:pada:

ЖениМиСе
07-01-2012, 16:36
imao sam najdužu kosu u školi devojčice mi zavidele na kosi :lol:

Rosa
07-01-2012, 17:06
Pa šerpu :aha:

mire
07-01-2012, 17:10
uvek cupavac...

Cruz
07-01-2012, 17:13
ne secam se bas :hm:

Picola
13-01-2012, 08:06
Kao Lokica.:pusi:

Ma'at
13-01-2012, 13:19
dugu kosu,koju mi je majka plela u pletenicu ..tzv. riblju kost...:roll:

Vidana
25-03-2012, 11:23
kad sam bila baš mala, negde do drugog razreda, mene su šišali na mušku frizuru, valjda radi lakšeg održavanja
a ja sam uvek kukala da oću dugu kosu
e kad sam prešla u treći razred, onda su me šišali na žensko :lol:
e od petog razreda sam počela da puštam kosu, međutim bila mi je tako slaba da sam u drugom srednje(tek) konačno shvatila da treba da je ošišam
i od tad nosim nešto između neku kratku do poluduge

Vidana
25-03-2012, 11:25
dugu kosu,koju mi je majka plela u pletenicu ..tzv. riblju kost...:roll:
e ja sam želela da imam kike i naročito riblju kost
a da mi pletenice budu onako debele ko ruka
e ta željami se nikad nije ostvarila
msm mogu ja periku da kupim, ali nije to-to

Sagacity
25-03-2012, 11:29
Imala sam dugu kosu do pola leđa sa šiškicama...:lol: Često sam je vezivala u rep.

Cruz
25-03-2012, 11:32
ja sam oduvek zelela da imam dugu kosu, ali me je moja majka uvek sisala kratko, a ja sam tako patila... :(

Vidana
25-03-2012, 11:41
ja se sećam, moji su jednom otišli kolima u kupovinu
a ja ljuta jer su me neposredno pre toga šišali
uzela sam češalj i htela sam da se češljam sve dok oni ne dođu, da bi mi porasla kosa
imala sam 5 godina, mislim
nit sam imala strpljanja da se češljam dok oni ne dođu, nit mi je kosa izrasla :lol::zrika:

Obešenjak
25-03-2012, 11:52
Dovoljno je da kažem da nikad nisam išao da se šišam, nego uvek i samo da se podšišam :kapa:

kako ja imam lepu kosicu :bisa:

Marko:
25-03-2012, 12:32
Kažu da je bila boje zlata ali ne mogu da potvrdim. Jer su sve fotke iz tog doba crno-bele :ljut:

burning violin
25-03-2012, 15:10
Crna, srednje duzine, pa mi mama pravila kikice i stezala onim gumicama za tegle dok svaku dlaku ne uhvati, a ja urlam 'peeceeee meee' :mirka:

Nežnicah
04-04-2012, 21:36
Crna, srednje duzine, pa mi mama pravila kikice i stezala onim gumicama za tegle dok svaku dlaku ne uhvati, a ja urlam 'peeceeee meee' :mirka:

Podseti me ovo na moje kikice, mama je patila za njima i stalno me mucila i pravila mi ih, pa na to jos stavi masne :qq:
Secam se tacno kako bismo nas dve isle u robnu kucu u Zemunu, u prizemlju je bilo odeljenje sa koncima, dugmadima, vunom, trakama a medju njima i te masne na metar. Pa onda bira dezene, hoce li biti sa tufnama ili bez njih, koje boje... imam cak i jednu sliku kad su me tako `skockanu` sa kikicama odveli kod fotografa da me slika. Stavili me pored nekog velikog bambija igracke, a ja namrgodjenaaa strasno, mrgud mali. Ako negde nadjem tu sliku, postavicu je :lol:

Mistery
22-04-2012, 19:47
Kao mala imala sam dugu kosu sa loknicama, imam čak i sliku i to uramljenu iz tog perioda-4 godine. Onda su me jednog leta ošišali i loknice su skoro sve nestale.

U tinejdž fazi bilo je i mini vala i duge kose i jako kratke jež frizure sa puno, puno gela.:cici: