PDA

Pogledaj Punu Verziju : Pre i posle foruma...



kojica
24-10-2011, 08:24
Kakvi ste bili pre, a kakvi ste sada?

Koliko vam je forum pomogao da naučite nešto novo o sebi i drugima?

Ili možda samo da uvidite nešto što ste oduvek bili, ali niste primećivali?

Man
24-10-2011, 08:28
mene je forum načisto upropastio :cry:

Sarmica
24-10-2011, 08:31
E vako...fina tema :lol:
E pa ne znam da li je to nešto novo ili je čučalo negde ali meni su pomoću foruma živci mnoooogo deblji postali,bez šale. Vidiš za kakve gluposti se ljudi nerviraju,na šta su sve spremni da bi se istakli i nekako ti vremenom postaje se smešno:lol:
Ovde valjda vidiš na malom mestu sve tipove ljude,možda čak i one koje nikad ne bi sreo u stvarnom životu i ustvari shvatiš koliko si...normalan:hm:...možda je to prevelika reč ali recimo da shvatiš kako se nenormalno svi razlikujemo.

DaDole
24-10-2011, 08:34
Kakvi ste bili pre, a kakvi ste sada?

Koliko vam je forum pomogao da naučite nešto novo o sebi i drugima?

Ili možda samo da uvidite nešto što ste oduvek bili, ali niste primećivali?

Nije me promijenio budući da jako dobro poznajem,ali mi je obogatio život:bisa:
malo li je :)

kojica
24-10-2011, 08:39
mene je forum načisto upropastio :cry:

i mene.. :place:

DaDole
24-10-2011, 08:42
i mene.. :place:

a možda sa mnom nešto nije u redu:haha:

kojica
24-10-2011, 08:46
a možda sa mnom nešto nije u redu:haha:

Samo polako Nedo.. ima vremena.. još si ti nova.. :lol:

Pa ne znam. Menjala sam se i ranije, ali mi se čini da se promene, od kako sam
na forumu brže dešavaju. :hm:

Sarmica
24-10-2011, 08:48
Ovo je ozbiljna tema od koje može nekome život da zavisi:ljut:
šta ako se neko baš sad pita tu bi or not tu bi,a vi se sprdate:ljut:

kojica
24-10-2011, 08:51
E vako...fina tema :lol:
E pa ne znam da li je to nešto novo ili je čučalo negde ali meni su pomoću foruma živci mnoooogo deblji postali,bez šale. Vidiš za kakve gluposti se ljudi nerviraju,na šta su sve spremni da bi se istakli i nekako ti vremenom postaje se smešno:lol:
E ovo mi se sviđa.

I meni su živci postali deblji. :lol:
Ne znam na koji način si ti uvidela da su u pitanju gluposti..
ali recimo da je sa ovim načinom komunikacije prolaznost svega očiglednija
i kada primetiš tu prolaznost, izgubiš volju da se nerviraš oko ''gluposti''...


Ovde valjda vidiš na malom mestu sve tipove ljude,možda čak i one koje nikad ne bi sreo u stvarnom životu i ustvari shvatiš koliko si...normalan:hm:...možda je to prevelika reč ali recimo da shvatiš kako se nenormalno svi razlikujemo.
A možda vremenom počnemo i da ličimo?:zrika:

DaDole
24-10-2011, 08:54
Samo polako Nedo.. ima vremena.. još si ti nova.. :lol:

Pa ne znam. Menjala sam se i ranije, ali mi se čini da se promene, od kako sam
na forumu brže dešavaju. :hm:

ako je tome tako..onda bih ja da ostanem nova:hm:
ma,ljudi moji..sve su promjene dobrodošle:) meni se desio Forum i ja sam baš :say:

mikili
24-10-2011, 09:15
recimo da mi je omogucio da porazgovaram o temama koje mi u stvarnom zivotu ne bi pale napamet,da saznam neke nove stvari,da uvidim da sam za neke stvari totalna neznalica..ima jedna tema na kojoj ne smem cak ni da pitam sta je i kako se radi:qq:,svi bi ste mi se smejali ili neverovali..i tako..

kojica
24-10-2011, 09:19
ako je tome tako..onda bih ja da ostanem nova:hm:
ma,ljudi moji..sve su promjene dobrodošle:) meni se desio Forum i ja sam baš :say:

gotovo sad, nema nazad... :nene:

aj se setimo ove teme dogodine, pa da se pitamo ponovo.. :lol:

kojica
24-10-2011, 09:36
recimo da mi je omogucio da porazgovaram o temama koje mi u stvarnom zivotu ne bi pale napamet,da saznam neke nove stvari,da uvidim da sam za neke stvari totalna neznalica..ima jedna tema na kojoj ne smem cak ni da pitam sta je i kako se radi:qq:,svi bi ste mi se smejali ili neverovali..i tako..

Mhm.. :hm:

Prva moja promena koja je bila očigledna, je to što sam prestala da se družim sa ljudima
sa kojima nisam mogla da pričam o temama koje me interesuju.

A onda su mi se naravno menajla i interesovanja.

Naravno, nisam prekinula kontakte sa prijateljima, ali sam radije kuckala na forumu,
nego što sam kafenisala sa koleginicama ili komšinicama.

Sarmica
24-10-2011, 10:06
E ovo mi se sviđa.

I meni su živci postali deblji. :lol:
Ne znam na koji način si ti uvidela da su u pitanju gluposti..
ali recimo da je sa ovim načinom komunikacije prolaznost svega očiglednija
i kada primetiš tu prolaznost, izgubiš volju da se nerviraš oko ''gluposti''...


A možda vremenom počnemo i da ličimo?:zrika:

Pa to sam i mislila,ovde nekako možeš da se izmakneš i sagledaš sa strane neke stvari i viidiš koliko su nebitne,kao da ljudi nemaju stvarnijih i većih problema:aha:
Ne daj Bože da postanemo svi slični:krsti: to bila katastrofa

Sarmica
24-10-2011, 10:06
ma vid ovog nasmejanog:ljut:

Nežnicah
24-10-2011, 10:35
Ranije su forumi za mene bili nesto najdosadnije na svetu, chat je bio za nijansu zanimljiviji. Ali malo po malo, kad god nesto trazim na netu, najbolje odgovore dobijem upravo na forumima.
Tako sam i pocela. Nisam se ja licno mnogo promenila, samo sam naucila da prihvatam razlicitosti u svakom pogledu.

Picola
02-11-2011, 18:06
Kakvi ste bili pre, a kakvi ste sada?

Koliko vam je forum pomogao da naučite nešto novo o sebi i drugima?

Ili možda samo da uvidite nešto što ste oduvek bili, ali niste primećivali?

Ne znam ali valjda malo realnija u smislu da ne ocekujem mnogo od ljudi. Ranije sam cini mi se ocekivala vise. Sad, da li je to zbog foruma i raznoraznih ljudi i sudbina koje citam cesce, ili ne....posebno je pitanje.

Ali u osnovnim crtama licnosti - nije me izmenio.

ribizla
02-11-2011, 21:20
ne znam kakva sam bila pre.. ali znam kakva sam sad.. bez dlake na jeziku :g:


naucila sam da su ljudi licemerni... i sto je najgore to vise ne skrivaju, ili ne zele da sakriju (ako se to uopste moglo sakriti!)
da su neiskreni, da lazu, da su nepravedni.. (iako je ovo samo virtuelni svet.. ali ako su takvi ovde ko zna kakvi su u realno zivotu) ...
dvolicnost necu da pominjem... sve ih je vise..
sujeta isplivava na sve strane..
eto.. :aha:

zaboravih da dodam... sve vise zabadaju nos u privatini zivot ljudi koji borave na forumu.. (ali valjda je to sad normalno.. :hm: )

Bisernica
02-11-2011, 21:32
To sam što sam ,bila i ovde i tamo.
Na forumu sam naučila koliko su ljudi opterećeni i koliko znaju biti rasterećeni.
Ovde pepeišu i ogovaraju,spletkare i konstruišu preko svake mere,
u realu nemaju toliko prilike a ni toliko objekata ...nevaspitanje je mnogo lakše
ispoljiti na forumu nego u realu,forum labavi neke kočnice,tako da se bez zadrške ispolji...
i osećajnost se u virtuelnom životu lakše ispoljava ,zaštićen nikom čovek može
da se opusti i da ne brine,ili brine manje...ovde je lakše ,ali i zanimljivije biti posmatrač...
Ne znam da li sam naučila nešto novo o sebi ,ali sam istrenirala sebe na neki način ,
postala sam manje impulsivna ,strpljenja sam već imala i ranije ...jedini okidač koji
me i ovde i u životu izbacuje iz orbite je neotesanost i nevaspitanje

Man
02-11-2011, 21:52
Meni na forumu najviše smeta bezobrazluk, valjda ljudi misle da su zaštićeni iza ekrana :m:
Posebna priča su oni perfidniji, što jedno pričaju javno a na pp sasvim deseto... jadni i neshvaćeni :aha:
Sreća pa je takvih jako malo, inače bih digao ruke od foruma :mm:
Velika većina ljudi koje sam upozna su više nego ok, tako da se izgubila i ta crta virtuelnog... sad ih gledao kao prijatelje, sa svim onim što bih mislio i da sam ih upoznao na nekom drugom mestu.
Da ne spomenem par njih koje prosto obožavam :) i da su na daleko višem mestu u hijerarhiji mojih prijatelja od većina ljudi koje znam, ovako ili onako.

mica
02-11-2011, 22:14
Mene je jedino ovaj forum zadrzao. Oduvek sam bila pre chater, nego forumas. Mislim da sam se promenila jer sam se ovde nekako, odomacila, stekla prijatelje i nekako, en vidim ovaj forum kao nesto virtuelno, iako to jeste....Sto kaze man, izgubila se ta crta jer sam veliki bropj ljudi odavde upoznala i zavoelala, stekla prave prijatelje. Ovde sam ono sto jesam, bez maske, bez skrivanja, bez licemerja. Tako da, definitvno sam se promenila u smislu da sam otvorenija i opustenija.
Sto se tice licemerja drugih korisnika, ta tema se nekako uvek provlaci, forum kao i RL, omogucava nam da upoznamo ljude u pravom svetlu, ne moze niko, dugo da se krije iza monitora. Svako ispliva na povrsinu i sve se, vremenom iskristalise.

причалица
03-11-2011, 09:38
Kakvi ste bili pre, a kakvi ste sada?

Koliko vam je forum pomogao da naučite nešto novo o sebi i drugima?

Ili možda samo da uvidite nešto što ste oduvek bili, ali niste primećivali?

pa naučio me je svemu i svačemu...mnogo ljudi na jednom mestu, puno različitih mišljenja, velika dinamika....mora da se vodi računa da nekoga ne povrediš, bar ne namerno....nije lako.
ima i korisnih praktičnih informacija, ali me aspekt odnosa sa ljudima više zanima.

Sandokan
03-11-2011, 10:54
Pa eto naučio sam da postoji mesto na kome čovek može da se opusti, nauči nešto, sazna iz prve ruke neke stvari bez potrebe da kopa na drugim stranama .... da forum može biti stvar od koje se može i zavistan postati, kao i da tolika koncentracija različitih ljudi, neminovno dovodi do lepih i ružnih situacija kao i u RL-u :aha: