PDA

Pogledaj Punu Verziju : Hoćete li bojkotivati izbore?



kojica
29-10-2011, 18:49
Hoćete li glasati ili ne?

Koji god kanal danas da sam pustila, svuda pričaju neku priču zašto je i koliko loše
da bojkotujemo izbore. Hoće li nas do izbora ubediti?

PRCKO
29-10-2011, 18:53
glasam za palmu :mrgreen:

Man
29-10-2011, 19:34
Greška je ne izaći na izbore :) bolje upropastiti listić :g:

Kijamet
29-10-2011, 20:09
Ja bojkotujem izbore..do daljnjeg! to sam se zaklela kad sam dremala u 4.ujutro u redu za pasoš..:rumunko:
to jutro sam negde povukla vlagu i dobila bronhitis:rumunko:

причалица
29-10-2011, 20:32
ne znam...odlučiću taj dan, posle ručka.

Nežnicah
29-10-2011, 20:44
ni sama ne znam sta je gore... volela bih da ovi moji pobede, ali svake godine tako zbog njih samo izadjem i nista...

Sandokan
29-10-2011, 20:57
Sve više želim da im napišem na Drini ćuprija u mom izdanju na onom parčetu papira... al se bojim da je stoci i to dokaz da mislim na njih :aha:

najbolje što sam čuo a u ovom je kontekstu ........ nacrtaš muški polni organ izmedju polja de terba da se izjasniš ... i onda se izborna komisija pobije čiji je :aha:

причалица
29-10-2011, 21:24
Sve više želim da im napišem na Drini ćuprija u mom izdanju na onom parčetu papira... al se bojim da je stoci i to dokaz da mislim na njih :aha:

najbolje što sam čuo a u ovom je kontekstu ........ nacrtaš muški polni organ izmedju polja de terba da se izjasniš ... i onda se izborna komisija pobije čiji je :aha:

iju, komšija :pada:

Sandokan
29-10-2011, 22:22
iju, komšija :pada:

Košminice tudja ideja ....aal stidm se ko da je moja :lol:

supermen*prvi
29-10-2011, 23:09
Hoćete li glasati ili ne?

Koji god kanal danas da sam pustila, svuda pričaju neku priču zašto je i koliko loše
da bojkotujemo izbore. Hoće li nas do izbora ubediti?Lose je ne ici na izbore. Listici koje ne turite u sanduce tuirice komisija posle zatvaranja izbornog mesta. :sad:

kojica
30-10-2011, 23:32
Ma ne bi oni tako nešto uradili... :lol:

Zaga
30-10-2011, 23:34
necu bojkotovati....

Nežnicah
30-10-2011, 23:50
mene bas danas navatali ovi `moji` da dam siguran glas, cerka i ja se upisasmo... simpatican neki decko bio :lol:

kojica
31-10-2011, 08:31
gledaj da te navataju da budeš u komisiji.. :palac: tu su dobre dnevnice...

supermen*prvi
31-10-2011, 08:56
gledaj da te navataju da budeš u komisiji.. :palac: tu su dobre dnevnice...A pogotovu sto mozes glasati vise puta. Od svakog kandidata dobijes po dnevnicu vise za svaki glas. Pa pocnes da glasas od jutra.

Tomica
31-10-2011, 21:04
ima da glasam z velju ilica,jedini je on covekiz naroda

Zaga
31-10-2011, 21:21
ovde na severu bi trebalo da se izadje....ovi drugi su jako organizovani i zbog naseg neizlazenja oni sve pokupe...
ne dam vise tako...zato i pricamo ljudima da izadju i glasaju....
bar na lokalnom nivou...

причалица
31-10-2011, 21:47
koji su to ''moji'' i '''ovi drugi'' :huh:

Bisernica
31-10-2011, 21:59
Hoćete li glasati ili ne?

Koji god kanal danas da sam pustila, svuda pričaju neku priču zašto je i koliko loše
da bojkotujemo izbore. Hoće li nas do izbora ubediti?

Nema potrebe da me ubeđuju da je to loše,jer je bojkot izbora najlošiji mogući izbor koji mogu da napravim.
Nikad nisam bojkotovala izbore,iz prostog razloga što time sama sebi uskraćujem pravo da izrazim sopstvenu volju,
a neki su ginuli za to isto pravo.Izlazak na izbore i poništavanje listića je isto tako iskazivanje volje ,kao i zaokruživanje
određenog rednog broja na listi,ispisana poruka na listiću je isto tako iskazana volja ,sve je iskazana volja ,kada se na izbore
izađe,bojkotom izbora ,bojkotujem samu sebe....ja to tako doživljavam.
Obzirom da je društvo tako koncipiralo sistem ,to je onda i jedini način da iskažem sopstvenu volju i da se nadam da će većina
biti u saglasju sa mom.Ukoliko je većina bojkotovala izbore ,manjina koja je iskoristila svoje pravo će odrediti sudbinu onima koji
nisu.Niti sam maloletna ,niti sam pod starateljstvom ,pa da mi neko drugi kroji uz moje dopuštenje.

Nežnicah
31-10-2011, 22:32
gledaj da te navataju da budeš u komisiji.. :palac: tu su dobre dnevnice...

posle popisa, ne zelim vise nista slicno da radim :qq: a i za tu komisiju treba veza... a ja sam zena bez/veze

Picola
01-11-2011, 09:17
Nema sta ko da me ubedjuje, znam da su svi losi,neko manje neko vise. Ali glasacu jer se neglasanjem samo odrzava status kvo.

Sarmica
01-11-2011, 09:20
Ja još nisam izlazila na izbore:lol:

kojica
01-11-2011, 09:24
:bravo: sarmice... država je dobila još jednog glasača.. :lol:

Ne mogu im ništa glasala ili ne. :aha: Al ne mogu da glasam, kad stvarno nemam za koga da glasam.
Nisam ja kriva.

причалица
02-11-2011, 13:41
Ja još nisam izlazila na izbore:lol:

:pada: pa moja deca su postale glasači....leleeee....al će da bude zanimljivo :zrika:

mikili
14-11-2011, 13:04
KAMPANJA NEZADOVOLJNIH
Biljana Srbljanović: Belim listićem političkoj eliti pokazujete šta mislite o njoj

Nezadovoljstvo postojećim nivoom političke rasprave i, pre svega, potpune političke neodgovornosti, gotovo svih aktera na sceni, stvara opšte zasićenje kod građana, pogrešnu i vrlo opasnu nezainteresovanost, apatiju i apstinenciju. Apstinencija nikada nije bila rešenje, ona je odustajanje od sopstvenih interesa, predavanje odluka u ruke nekog drugog. Građani imaju jedno oružje, to je njihov glas - kaže za "Blic" Biljana Srbljanović, dramski pisac, komentarišući mogućnost velikog broja belih listića na izborima.
http://razbibriga.net/imported/2011/11/191271_0210listicifotoandrejisakovic_f-1.jpg?ver=1321210944Analitičari smatraju da broj belih listića neće biti veliki


Uprkos predlozima i ocenama pojedinih intelektualaca da će na predstojećim izborima najviše biti nevažećih glasova ili takozvanih belih listića budući da se građani osećaju iznevereno, šanse da prešvrljani listići zabeleže značajniji rezultat su male, smatraju politički analitičari.


http://razbibriga.net/imported/2011/11/183847_0202biljanafotovladislavmitic_hs-1.jpg?ver=1321269429- Beli glas“ nije ni apstinencija ni nezainteresovanost, on je, naprotiv, velika politička zainteresovanost građana da kažu i pokažu političkim elitama do koje mere su nezadovoljni. To ne znači ne izaći na izbore, to znači mobilisati se i izaći na glasanje, a tim gestom pokazati šta se misli o ponuđenim opcijama - kaže Biljana Srbljanović.

Da kampanja na ovu temu nije opravdana, smatra sociolog i bivša profesorka Filozofskog fakulteta Zagorka Golubović. Ipak, tvrdi ona, s obzirom na malodušnost ljudi, nije nemoguće da bude veliki procenat takvih glasova.

http://razbibriga.net/imported/2011/11/80460_0206zagorkagolubovic_hs-1.jpg?ver=1321269448- Najlakše je reći „skidam brigu sa sebe, neka bude šta bude“, ali to je neodgovorno. Ljudi moraju da se opredele, jer je situacija u državi veoma ozbiljna. Prazan listić išao bi naruku nedemokratskim i neevropskim snagama. Ubacivanje u glasačku kutiju praznog listića ili apstinencija mogu da budu vrlo opasni - ističe Golubovićeva za „Blic“.

Na pitanje, da li su beli listići pravi način, s obzirom na tešku situaciju u zemlji, Biljana Srbljanović kaže:



Kampanja na FejsbukuKakvo je raspoloženje po pitanju „belih glasova“, govori i podatak da je na Fejsbuku otvorena stranica „Kampanja - nevažeći glasovi“, koju je do sada podržalo hiljadu ljudi.



- Sad je, baš zbog teške situacije u zemlji, opravdano više nego ikad, inače će se ta „teška situacija“ legitimno nastaviti i u sledeće četiri godine. Uvek postoji mogućnost nelegitimnosti izbora, ta kriza bi bila ozbiljna, ali i otrežnjujuća. A otrežnjenje nam jedino i treba.

Nevažeći glasovi koje mnogi zagovaraju pokazuju protest, ali do sada se nikada nije dogodilo da ih bude u većem broju, pa je verovatnoća da se to dogodi na ovim izborima minimalna, smatra Zoran Lučić iz CESID-a.

mrav
14-11-2011, 13:08
a šta cu ja tamo? Za koga da glasam? Ne mogu oni da slazu koliko ja ne mogu da padnem na njihove lazi

причалица
14-11-2011, 13:17
meni je dozlogrdilo da stalno glasam ''protiv nekoga''...za ceo svoj glasački vek nisam svim srcem glasala ''za''...uveg bre - protiv, da taj-i-taj ne bi došao na vlast.
missim, verovatno može gore od svega što nam se već desilo, ali stvarno nemam više snage da razmišljam o tome.

Gladijator
14-11-2011, 13:18
a ja bi najradije...da svi glasamo za monarhiju...

ЖениМиСе
14-11-2011, 14:05
već 10 godina unazad bojkotujem izbore, a ni na sledeće ne mislim da izlazim!