PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ljubav u starijim godinama



mikili
01-11-2011, 10:35
Kako bi reagovali da vam neko od roditelja,ako je sam,kaze da se zaljubio,da zeli da se ozeni-uda?Pominjala sam da imam u komsiluku zenu koja je bila dobra prijateljica moje majke,ostala je sama,cerka i sin zive svoje zivote i ona je na jednom druzenju penzionera upoznala udovca svojih godina.Resili su da se vencaju,ona kaze da su zaljubljeni,da su se nasli,da se dopunjuju.I sve bi bilo u redu da nije ostre i burne reakcije njene dece.Uvredjeni su,cerka joj je rekla da prlja uspomenu na njenog oca,sin da treba da je bude sramota njenih godina..Sta vi mislite?

Nežnicah
01-11-2011, 10:47
Ma objasnila bih im neke stvari, sebicnjaci. Kako to ne razmislja ni o cemu, gledaju na svoje roditelje kao na neka bica koja tu postoje samo zbog njih i koja nemaju pravo na svoj zivot i izbor... svi zive svoje zivote, a usamljenost roditelja je nesto po njima sasvim normalno. Po njima valjda povremena poseta ili telefonski poziv treba da budu sasvim dovoljni da im ne treba vise niko u zivotu...c c c.
Cuj prlja uspomenu na pokojnog oca... najbolje da sama sebe kazni i odrekne se ostatka zivota koji za nju jos uvek traje, sedi sama kod kuce i ceka kada ce se deca setiti da ona postoji... more, sve bi ja to preko kolena, koliko god da su odrasli. Ona ce secanje na svog pokojnog supruga uvek cuvati u srcu, ali od toga se ne zivi, ljudskom bicu potrebno je da oseti radost zivljenja, da ima nekog bliskog pored sebe, ko nece otici posle ispijene kafe, ko ce biti tu i ujutru...

ljubičica
01-11-2011, 11:31
mislim da su kreteni...apsolutni egoisti..i sve tako:rile:

mihaela
01-11-2011, 11:37
Da je neko od mojih roditelja u pitanju,podržala bih to.Bez razmišljnja.Samoća je nešto strašno.Njima je u tim godinama zaista poteban neko pored njih,ako ništa da se bar mogu svađati međusobno.

ljubičica
01-11-2011, 11:39
ama samoca nije strasna pobogu.
ali ljubav je lepsa..i zasto da ljudi ne budu srecniji, nego sto su sad..

причалица
01-11-2011, 11:42
moja majka je udovica. missim, njoj ne pada takvo šta na pamet, ali bih je razumela ako bi joj palo...ali znam pouzdano da moj brat ne bi to odobrio. i znam da bi bio vrlo izričit.
ne razumem reakcije ljudi koje se svode na osuđivanje i ograničavanje slobode drugih, zaista. ne možemo živeti živote drugih ljudi i postavljati ih u svoje kalupe.
ako bi se moja majka zbilja odlučila na takav korak - to ne bi bilo prljanje uspomene mog oca. to bi bila njena odluka.
od mene bi dobila amin.

Sarmica
01-11-2011, 11:48
:lol:sad bi se moja draga majka slatko nasmejala na sve ovo:lol:
Zna ona da sam ja njoj dugo godina,nakon što je tata umro,govorila da ako se uda ili bilo šta slično da može komotno da zaboravi na mene,jer mi je bilo apsolutno nezamislivo da se ona u tim godinama nešto glupira.Mada se ona uopšte nikad nije ni izjašnjavala po tom pitanju,niti je,koliko ja znam,imala nekoga.
Kada se brat i ja poženismo i poudasmo onda sam stvari počela skroz drugačije da gledam.Sve je to lepo i deca i unuci,zetovi snaje ali svi se oni okrenu i odu svojoj kući a ona na kraj dana ostane potpuno sama.Ne postoji zamena za ljubav,jer ljubav prema deci i prema partneru ne može biti ista.
Sad bih uradila šta god je potrebno da ona nađe nekoga,ko je naravno neće zaebavati,nego nekoga s kim će doživeti starost...
sam se raspekmezila sad:raz_049:

mihaela
01-11-2011, 12:18
ama samoca nije strasna pobogu.
ali ljubav je lepsa..i zasto da ljudi ne budu srecniji, nego sto su sad..

Kako samoća nije strašna?Meni bi bila.I vjerujem da bi većini ljudi bila.Zamisli,stara si,sama,djeca ti dođu s vremena na vrijeme.Ustaješ,liježeš,jedeš...sve što radiš-radiš sama.Meni bi to bilo strašno.Ne bih voljela dočekati starost usamljena.

Sarmica
01-11-2011, 12:36
Samoća je nešto najgore što postoji,samo je pitanje da li to neko hoće da prizna ili ne

kojica
01-11-2011, 13:02
Pa ta zaljubljenost dođe i prođe... :sad:

Sećam se kada je moja baba ostala sama. Beše to pre dvadeset i kusur godina.
Nekoliko ljudi je prosilo, pa i jedan što joj se nešto kao dopao. I pitala je ćerke
šta da radi a one rekle ''njet'' :nono:
Posle nekog vremena, rekla im je da su imale pravo. ''Ma šta sam sama, kad je
selo puno ljudi. Imam svoj mir. Sad bih tamo njegove unučiće dočekivala, umesto
da dočekujem svoje.''
Valjda se odljubila.. :lol:

A skoro je rekla.. ''jel se sećate, bla, bla.. E, svi pomreše! :qq:''

DaDole
01-11-2011, 13:12
Teško je stariti sam,teško je ne imati nekog pored sebe na sasvim jednostavan način potrebe za partnerom,onim životnim..Ljubav ima bezbrojne oblike i godine nemaju mnogo sa tim..Ljubav je i čaša vode kad ima ko da je donese.

Bisernica
01-11-2011, 14:39
Kako bi reagovali da vam neko od roditelja,ako je sam,kaze da se zaljubio,da zeli da se ozeni-uda?Pominjala sam da imam u komsiluku zenu koja je bila dobra prijateljica moje majke,ostala je sama,cerka i sin zive svoje zivote i ona je na jednom druzenju penzionera upoznala udovca svojih godina.Resili su da se vencaju,ona kaze da su zaljubljeni,da su se nasli,da se dopunjuju.I sve bi bilo u redu da nije ostre i burne reakcije njene dece.Uvredjeni su,cerka joj je rekla da prlja uspomenu na njenog oca,sin da treba da je bude sramota njenih godina..Sta vi mislite?

Mislim da ne treba da zabadaju nos tamo gde mu nije mesto i
sa tim sam ti sve rekla !

причалица
01-11-2011, 15:13
all you need is love :duh: a ostali neka se slikaju :duh:

DaDole
02-11-2011, 08:24
Mislim da ne treba da zabadaju nos tamo gde mu nije mesto i
sa tim sam ti sve rekla !

tačno biso:) nevjerovatno je koliko su djece sebična:qq:

причалица
12-11-2011, 17:35
u konkretnom slučaju - jesu.
ali, ako starija osoba ne bi imala potrebe da živi sa bilo kim - deca tad obično umeju da joj nameću nekog ''prijatelja''....missim, ljudi nisu nikad zadovoljni.

- aj bre, kewo, izađi s-tim-i-tim šta bi ti falilo?
- jao, sine, nemoj da me nerviraš...nije mi ni do čega, a ne da slušam kako ga bole leđa i ne vidi na levo oko!

:lol:

mikili
12-11-2011, 17:52
pravi odgovor bi bio-ne svidja mi se-...ili se bojim..

причалица
12-11-2011, 19:17
ili ''nije mi ni do koga....'', a ne ''ni do čega'' :lol:

Picola
13-11-2011, 20:32
Kako bi reagovali da vam neko od roditelja,ako je sam,kaze da se zaljubio,da zeli da se ozeni-uda?Pominjala sam da imam u komsiluku zenu koja je bila dobra prijateljica moje majke,ostala je sama,cerka i sin zive svoje zivote i ona je na jednom druzenju penzionera upoznala udovca svojih godina.Resili su da se vencaju,ona kaze da su zaljubljeni,da su se nasli,da se dopunjuju.I sve bi bilo u redu da nije ostre i burne reakcije njene dece.Uvredjeni su,cerka joj je rekla da prlja uspomenu na njenog oca,sin da treba da je bude sramota njenih godina..Sta vi mislite?

I ja bih rekla to isto kao ta cerka.

Jedno je da sedvoje u starijim godinama upoznaju, druze i sl., a sasvim drugo je da im pada na pamet brak. To bi bila krajnja sramota i nepostovanje umrlog roditelja, kao i izdaja njegove dece a na kraju krajeva i zajednicke imovine.

mikili
13-11-2011, 21:40
I ja bih rekla to isto kao ta cerka.

Jedno je da sedvoje u starijim godinama upoznaju, druze i sl., a sasvim drugo je da im pada na pamet brak. To bi bila krajnja sramota i nepostovanje umrlog roditelja, kao i izdaja njegove dece a na kraju krajeva i zajednicke imovine.

Zasto mislis da to nije prirodna ljudska potreba,vec im-pada na pamet-?to mu dodje kao neki hir?Po meni je sasvim normalno,zar mislis da je tom coveku lako samom,sa svim poslovima koje nikad nije radio?njoj ce isto dobrodoci pomoc,oko stvari s pijace,iz prodavnice,kucnih popravki.ali ostavimo i tu korist,zar ne zasluzuju lepu rec,paznju,zajdnicke setnje,nekog da te podseti da popijes pilulu za pritisak,nekog da pogleda imas li temperaturu,dises li nocu.Zasto bi to bila izdaja njene dece,odraslih ljudi koji zive svoje zivote?podseti me na one indijske filmove gde su zenu spaljivali zajedno s muzem kad on umre,a sto se tice imovine postoje zakoni koji to lepo regulisu ili se to jednostavno resi jednim parcetom papira u kojem iskazes svoju volju.

supermen*prvi
14-11-2011, 01:04
Voleo bih da mi postavljacica teme (mikili) definise "starije godine". Citam komentare i vidim da do kolizije misljenja dolazi upravo zbog nedefinisane granice "starosti". Dajte mi tu granicu pa da vam kazem iz prve ruke, da se ne mucite.

mikili
14-11-2011, 12:20
Ne znam zasto bi to bilo vazno?u cemu je razlika ako ona ima recimo 65 ili 67 godina?:sojka:

причалица
14-11-2011, 12:55
I ja bih rekla to isto kao ta cerka.

Jedno je da sedvoje u starijim godinama upoznaju, druze i sl., a sasvim drugo je da im pada na pamet brak. To bi bila krajnja sramota i nepostovanje umrlog roditelja, kao i izdaja njegove dece a na kraju krajeva i zajednicke imovine.

:krsti: zaista ne vidim nikakvu sramotu u tome ako bi želeli da svoju vezu ozakone.
dakle, manja je sramota da žive nevenčano, putuju, idu kod prijatelja.... nego da se venčaju i da budu normalan bračni par :huh:

kojica
14-11-2011, 13:07
Ne znam zasto bi to bilo vazno?u cemu je razlika ako ona ima recimo 65 ili 67 godina?:sojka:

Pa tako kaži. Hoće Ilke da bude siguran da još nije zašao u starije godine. :haha:

mihaela
14-11-2011, 13:16
Dok sam radila u jednoj slastičarnoj,u toj zgradi je živjela jedna baka sa sinom,neoženjenim.
Muž joj davno umro,i ona se uda u 94 -oj godini.
Nikad joj ne bih dala te godine,zaista je vitalna,izgleda sigurno 20 godina mlađe.
Kaže,neće više za sinom da sklanja,da ga služi,nek nađe sebi ženu,oslonuo se na nju,i ne razmišlja o ženidbi.
I baka se lijepo udala,ljudi joj se smijali,ali šta je briga.Ona je odlučila s kim će dijeliti dane.

причалица
14-11-2011, 13:29
Dok sam radila u jednoj slastičarnoj,u toj zgradi je živjela jedna baka sa sinom,neoženjenim.
Muž joj davno umro,i ona se uda u 94 -oj godini.
Nikad joj ne bih dala te godine,zaista je vitalna,izgleda sigurno 20 godina mlađe.
Kaže,neće više za sinom da sklanja,da ga služi,nek nađe sebi ženu,oslonuo se na nju,i ne razmišlja o ženidbi.
I baka se lijepo udala,ljudi joj se smijali,ali šta je briga.Ona je odlučila s kim će dijeliti dane.

a sin? je l se oženio :lol:

Gladijator
14-11-2011, 13:31
kad se deca vole nek se uzimaju...

mihaela
14-11-2011, 13:47
a sin? je l se oženio :lol:

Nije :lol: Bar nije tada,vec par godina ih nisam vidjela.Ali,kolika je pijanica i problem bio,sumnjam da se ozenio.

kojica
14-11-2011, 22:53
Mi smo poslednja generacija koja će oko ovoga da lupa glavu. Naši roditelji su u većini
slučajeva ostali u braku dok iz smrt ne rastavi. Pa ćemo da vagamo ima li taj što je ostao
prava na ljubav ili ne.

U našoj generaciji, većina brakova će biti rasturena još dok su deca mala. Tako da će
na vreme moći da se navikavaju na naša prava.

supermen*prvi
14-11-2011, 23:46
Ne znam zasto bi to bilo vazno?u cemu je razlika ako ona ima recimo 65 ili 67 godina?:sojka::sad:
Nisi valjda mislila da cu granicu da ti trazim u razmaku 2 godine?

Opet nisi rekla koja je granica "starijih" godina. 50? 60? 70? 80?

Kad preguras dve decimale navedenih godina, znaces o cemu ti pricam. Inace, extremni slucajevi mogu samo da potvrde pravilo. Nema ljubavi u starijim godinama. Mogu samo da budu interesi. Kao sto i navedena baka neće više za sinom da sklanja,da ga služi. Nije rekla da se "zaljubila" ..................................

supermen*prvi
14-11-2011, 23:54
:krsti: zaista ne vidim nikakvu sramotu u tome ako bi želeli da svoju vezu ozakone.
dakle, manja je sramota da žive nevenčano, putuju, idu kod prijatelja.... nego da se venčaju i da budu normalan bračni par :huh: To je slucaj kada zele da "ozakone svoju vezu". Slazem se. Ne treba nicije misljenje da uvazavaju a ponajmanje misljenje sujetne dece koja nicime ne olaksavaju roditeljsku starost. Ali ljubavi u potpunom smislu te reci nema.

Ja sam bukvalno shvatio naslov teme. Sve ostale varijante iskljucujem. One zavise od slucaja do slucaja.

supermen*prvi
14-11-2011, 23:57
Pa tako kaži. Hoće Ilke da bude siguran da još nije zašao u starije godine. :haha:Ta idi molim te.:) Ja sam od 50-e poceo da brojim unatraske. Nikad necu stici u starije godine. :pusi:

Rece Lilasta Neri da sam najvece dete ovde. :jede:

kojica
15-11-2011, 07:18
:sad:
Nisi valjda mislila da cu granicu da ti trazim u razmaku 2 godine?

Opet nisi rekla koja je granica "starijih" godina. 50? 60? 70? 80?

Kad preguras dve decimale navedenih godina, znaces o cemu ti pricam. Inace, extremni slucajevi mogu samo da potvrde pravilo. Nema ljubavi u starijim godinama. Mogu samo da budu interesi. Kao sto i navedena baka neće više za sinom da sklanja,da ga služi. Nije rekla da se "zaljubila" ..................................
Pa jeste.. :hm: i ja bih očekivala da tata dovede neku da rinta po kući i pravi mu društvo,
al da kaže da se zaljubijo.. :pada:

Mada bih baš volela to da čujem.

DaDole
15-11-2011, 08:38
Nikako ja vas ne razumijem..kako nema ljubavi u starijim godinama:qq: svašta vala..i uopšte ko određuje tzv.starije godine..a da pritom ne odredi pojam Ljubavi koja ima bezbroj oblika i načina:)

Picola
15-11-2011, 17:25
J
:krsti: zaista ne vidim nikakvu sramotu u tome ako bi želeli da svoju vezu ozakone.
dakle, manja je sramota da žive nevenčano, putuju, idu kod prijatelja.... nego da se venčaju i da budu normalan bračni par :huh:

Teska je to sramota po mom shvatanju.

jedino ako ih deca ne gledaju...ali ako deca izgaraju za tog roditelja, da mu bude sve dobro i jos spominju i rado se secaju onog umrlog, onda je to ne samo sramota, nego i izdaja dece.

Picola
15-11-2011, 17:28
Zasto mislis da to nije prirodna ljudska potreba,vec im-pada na pamet-?to mu dodje kao neki hir?Po meni je sasvim normalno,zar mislis da je tom coveku lako samom,sa svim poslovima koje nikad nije radio?njoj ce isto dobrodoci pomoc,oko stvari s pijace,iz prodavnice,kucnih popravki.ali ostavimo i tu korist,zar ne zasluzuju lepu rec,paznju,zajdnicke setnje,nekog da te podseti da popijes pilulu za pritisak,nekog da pogleda imas li temperaturu,dises li nocu.Zasto bi to bila izdaja njene dece,odraslih ljudi koji zive svoje zivote?podseti me na one indijske filmove gde su zenu spaljivali zajedno s muzem kad on umre,a sto se tice imovine postoje zakoni koji to lepo regulisu ili se to jednostavno resi jednim parcetom papira u kojem iskazes svoju volju.

Ljubav u tim godinama ne moze da bude - to je sve zamajavanje i zelja za sigurnoscu. Pa cak i tad, u redu je da se druze, ali da stupaju u brak - sramota je i ruzno. Jedino ako imaju takvu decu koja su ih oboje zaboravila - druga je stvar. Ali da "vode ljubav" u tim godinama, to je stvarno glupo.

Nemam reci draga moja.

To je isto kao kad dete zeli da ostavi roditelja u staracki dom, a ne mora. Ima nekih nepisanih pravila sta je sramota.

причалица
15-11-2011, 17:29
J

Teska je to sramota po mom shvatanju.

jedino ako ih deca ne gledaju...ali ako deca izgaraju za tog roditelja, da mu bude sve dobro i jos spominju i rado se secaju onog umrlog, onda je to ne samo sramota, nego i izdaja dece.

a dokle roditelj, koji je završio sa odgajanjem dece, napravio od njih ljude - treba da se žrtvuje...kad treba da ima svoj život? ne vidim razlog da se odriče nekih lepih osećanja i lepog vremena provednog s nekim, po cenu života u prošlosti ?
to je teška sramota - ne dati roditelju (koji ti je dao sve) da živi lepo i srećno.

Picola
15-11-2011, 17:29
Voleo bih da mi postavljacica teme (mikili) definise "starije godine". Citam komentare i vidim da do kolizije misljenja dolazi upravo zbog nedefinisane granice "starosti". Dajte mi tu granicu pa da vam kazem iz prve ruke, da se ne mucite.

Za mene je ta granica sve iznad 50. otad se i neke prirodni procesi desavaju u organizmu da ti partner bas toliko i ne treba osim ako nisi napusten od dece ili krajnje sebican.

Picola
15-11-2011, 17:31
a dokle roditelj, koji je završio sa odgajanjem dece, napravio od njih ljude - treba da se žrtvuje...kad treba da ima svoj život? ne vidim razlog da se odriče nekih lepih osećanja i lepog vremena provednog s nekim, po cenu života u prošlosti ?
to je teška sramota - ne dati roditelju (koji ti je dao sve) da živi lepo i srećno.

Do kraja je roditelj roditelj.

Ali ako i zeli da provede neke lepe trenutke u starosti - nisam protiv, ali bez braka. Pa ovde se kupuju grobna mesta za dvoje cim jedan umre, na sta ce liciti ako se preuda ili opet ozeni taj roditelj? To je krajnja bruka.

причалица
15-11-2011, 17:32
Do kraja jer roditelj roditelj.

Ali ako i zeli da provede neke lepe trenutke u starosti - nisam protiv, ali bez braka. Pa ovde se kupuju grobna mesta za dvoje cim jedan umre, na sta ce liciti ako se preuda ili opet ozeni taj roditelj? To je krajnja bruka.

ako je roditelj - nije ništa drugo, je l? svašta.
a to - ko će gde biti sahranjen je stvarno mnogo manje važno. kad si mrtav - džaba ti je gde ćeš ležati :lol:

Picola
15-11-2011, 17:34
ako je roditelj - nije ništa drugo, je l? svašta.

Tacno tako. Pogotovu to za majku vazi, nisam protiv druzenja ali brak novi - ne.

причалица
15-11-2011, 17:37
Tacno tako. Pogotovu to za majku vazi, nisam protiv druzenja ali brak novi - ne.

i to će dete majci da zabrani :lol: boužeee....:krsti: to ''dete'' onda stvarno zna gde mu je mesto u porodici, nema šta drugo da se kaže.

supermen*prvi
15-11-2011, 17:49
Ljubav u tim godinama ne moze da bude - to je sve zamajavanje i zelja za sigurnoscu. Pa cak i tad, u redu je da se druze, ali da stupaju u brak - sramota je i ruzno. Jedino ako imaju takvu decu koja su ih oboje zaboravila - druga je stvar. Ali da "vode ljubav" u tim godinama, to je stvarno glupo.

Nemam reci draga moja.

To je isto kao kad dete zeli da ostavi roditelja u staracki dom, a ne mora. Ima nekih nepisanih pravila sta je sramota.Nije samo glupo nego je i neizvodljivo. Gotovo nemoguce.

supermen*prvi
15-11-2011, 17:53
ako je roditelj - nije ništa drugo, je l? svašta.
a to - ko će gde biti sahranjen je stvarno mnogo manje važno. kad si mrtav - džaba ti je gde ćeš ležati :lol:Nije isto za decu koja treba da ih obilaze. Nera nasla resenje za to pitanje. Da je spale pa da cetvrtinu pepela Djuradj baci u okean u Majami a ostatak da se podeli na tri dela. Rastku, Stefanu i kaze meni jedan deo jer ona hoce prva da ide. :)
Pa neka svako sa svojim delom radi sta hoce. :)

Picola
15-11-2011, 17:54
i to će dete majci da zabrani :lol: boužeee....:krsti: to ''dete'' onda stvarno zna gde mu je mesto u porodici, nema šta drugo da se kaže.

Ne da zabrani taman posla, ali neka je cuva i gleda taj starac kad bude "stani pani", a ne ja da vidimo kako ce.

Naravno, to nije slucaj kod mene niti u mojoj porodici, ali vec se uznemirim i od same te posmisli koliko je ruzno. :lol:

supermen*prvi
15-11-2011, 17:54
Nikako ja vas ne razumijem..kako nema ljubavi u starijim godinama:qq: svašta vala..i uopšte ko određuje tzv.starije godine..a da pritom ne odredi pojam Ljubavi koja ima bezbroj oblika i načina:)Rekao sam ti da nema. Ali nema nove ljubavi. Stara ostaje. A sta da ti pricam kad ne razumes? :sad:

Picola
15-11-2011, 17:55
Nije samo glupo nego je i neizvodljivo. Gotovo nemoguce.

Pa naravno...:ok: :cmok:

причалица
15-11-2011, 18:30
moja majka je udovica i daleko je od njene pameti takva jedna ideja kao što udaja za nekog drugog...ali zaista ne bih imala ništa protiv da provodi vreme sa nekom osobom koja joj je bliska...a znam je dobro - nikad ne bi ona ''provodila vreme ''s nekim s kim nije u zakonitoj vezi.
i znam da takva odluka ne bi imal veze sa (ne)poštovanjem mog oca, koga i ja volim iznad svega.
meni su te stvari potpuno razdvojive....ali, ok - ako neko ne može da razdvoji...ne shvatam, ali šta sad...to nije moj život pa da lupam glavu oko toga.

supermen*prvi
15-11-2011, 18:48
moja majka je udovica i daleko je od njene pameti takva jedna ideja kao što udaja za nekog drugog...ali zaista ne bih imala ništa protiv da provodi vreme sa nekom osobom koja joj je bliska...a znam je dobro - nikad ne bi ona ''provodila vreme ''s nekim s kim nije u zakonitoj vezi.
i znam da takva odluka ne bi imal veze sa (ne)poštovanjem mog oca, koga i ja volim iznad svega.
meni su te stvari potpuno razdvojive....ali, ok - ako neko ne može da razdvoji...ne shvatam, ali šta sad...to nije moj život pa da lupam glavu oko toga.O tome vam pricam. Kakva bre neka "nova ljubav" pa da se uda? To je zena kojoj su svi vetrovi vec grane polomili i ostalo samo stablo, cvrsto sa korenom. Neko druzenje ili slucajni susreti pa se poprica na ulici ili cak i u kafani nemaju veze sa ljubavlju ili zeljom da se starost provodi uz nekoga. Znaju svi vrlo dobro da bi onaj drugi vrlo brzo postao teret a ne oslonac.

mikili
15-11-2011, 19:09
Ljubav u tim godinama ne moze da bude - to je sve zamajavanje i zelja za sigurnoscu. Pa cak i tad, u redu je da se druze, ali da stupaju u brak - sramota je i ruzno. Jedino ako imaju takvu decu koja su ih oboje zaboravila - druga je stvar. Ali da "vode ljubav" u tim godinama, to je stvarno glupo.

Nemam reci draga moja.

To je isto kao kad dete zeli da ostavi roditelja u staracki dom, a ne mora. Ima nekih nepisanih pravila sta je sramota.

Sva sreca je sto ti ljudi uopste ne moraju da traze dozvolu od svoje dece.Verujem da si ti mlada,a verujem i da je okruzenje oko tebe takvo,zato takvi stavovi.Ali,postoji ljubav.Nije ona samo privilegija nas kada smo mladi.u mladosti je neobuzdana,strastvena,iskljuciva,netolerantna..u zrelim godinama ume da bude fatalna,oslobodjena strahova i obaveza,a u starijim pitoma,pokroviteljska,puna razumevanja,tiha ..ogleda se kroz neznost,paznju,mudrost joj daje stabilnost i neretko se u tim godinama otkriva lepota ljubavi neopterecena obavezama oko dece,porodice,muzevljevih potreba i potreba svih okolo.
A ono sto sam htela da vidim ,srecem u stvarnom zivotu na svakom koraku.sebicnost i egoizam dece,pravo da odredjuju sta roditelji smeju,sta ne,sta im prilici,sta ne,podsmeh na pomen bilo kakve neznosti koju dobiju od drugih,zaboravljanje da su ,iako stariji,i dalje bica koja osecaju,vole i imaju svoja osecanja.

причалица
15-11-2011, 19:14
Nemam reci draga moja.

To je isto kao kad dete zeli da ostavi roditelja u staracki dom, a ne mora. Ima nekih nepisanih pravila sta je sramota.

nisam tvoja draga, sva srećom.
nepisana pravila su zato i nepisana - jer su podložna promenama....i nisu sveto pismo.

Picola
17-11-2011, 20:38
nisam tvoja draga, sva srećom.
nepisana pravila su zato i nepisana - jer su podložna promenama....i nisu sveto pismo.

Pa nisam ni ja tvoja draga, sva sreca, i nisam se obratila tebi.

Picola
17-11-2011, 20:42
Sva sreca je sto ti ljudi uopste ne moraju da traze dozvolu od svoje dece.Verujem da si ti mlada,a verujem i da je okruzenje oko tebe takvo,zato takvi stavovi.Ali,postoji ljubav.Nije ona samo privilegija nas kada smo mladi.u mladosti je neobuzdana,strastvena,iskljuciva,netolerantna..u zrelim godinama ume da bude fatalna,oslobodjena strahova i obaveza,a u starijim pitoma,pokroviteljska,puna razumevanja,tiha ..ogleda se kroz neznost,paznju,mudrost joj daje stabilnost i neretko se u tim godinama otkriva lepota ljubavi neopterecena obavezama oko dece,porodice,muzevljevih potreba i potreba svih okolo.
A ono sto sam htela da vidim ,srecem u stvarnom zivotu na svakom koraku.sebicnost i egoizam dece,pravo da odredjuju sta roditelji smeju,sta ne,sta im prilici,sta ne,podsmeh na pomen bilo kakve neznosti koju dobiju od drugih,zaboravljanje da su ,iako stariji,i dalje bica koja osecaju,vole i imaju svoja osecanja.

Mozda, ali kakve veze ona ima sa brakom?

Drugo, deca su preca od tamo neke ljubavi, po mom misljenju. Desi se i u mladjim godinama ljubav ponekome, pa ne ostavlja muza i decu zbog toga ili zenu i decu, kako god.

E sad, kazem, ako nema od dece ko da je (ga) pogleda u starijim godinama, druga je stvar. Ali ako ima, nema razloga za brak.

mikili
17-11-2011, 20:50
Pia,ti si nesto pobrkala..idi procitaj uvodni post..

Picola
17-11-2011, 20:53
Mozda sam i pomesala, sad cu da vidim, ali sam protiv braka.

A pravo da vam kazem, ni ljubav ne mogu da razumem u starijim godinama,prijateljstvo i razumevanje da, ali bas ljubav...

причалица
17-11-2011, 21:51
:lol: :duh:

DaDole
18-11-2011, 11:48
Moja kolegica sa posla je otišla prošle godine u penziju sa 65 godina starosti.Divna i tiha žena,udovica koja je živjela samo za posao jer djecu nije mogla da ima.
Upoznala je starijeg gospodina i oni su počeli a se druže,da izlaze skupa..srele se dvije samoće..
Nedavno sam je srela i vjerujte mi da ona zrači nekom ispunjenošću i unutrašnjim zadovoljstvom koji nikad nisam vidjela na njenom licu..oni se vole i to jeste ljubav.A kakva i u kom obliku,da li je to toliko važno:hm:

причалица
18-11-2011, 13:16
Moja kolegica sa posla je otišla prošle godine u penziju sa 65 godina starosti.Divna i tiha žena,udovica koja je živjela samo za posao jer djecu nije mogla da ima.
Upoznala je starijeg gospodina i oni su počeli a se druže,da izlaze skupa..srele se dvije samoće..
Nedavno sam je srela i vjerujte mi da ona zrači nekom ispunjenošću i unutrašnjim zadovoljstvom koji nikad nisam vidjela na njenom licu..oni se vole i to jeste ljubav.A kakva i u kom obliku,da li je to toliko važno:hm:

naravno...našle se dve duše...kakve veze ima starost sa ljubavlju? srce čezne za nežošću i pažnjom i u zrelim godinama.

Sagacity
18-11-2011, 21:28
Ljubav ne zna za godine, ona se desi...Nekima više puta u životu, a nekima možda samo jednom...Zašto bilo kome to uskraćivati...ili bilo koga osuđivati...Moji roditelji se fenomenalno slažu...Dugo su u braku...Na pitanje moje majke, šta bismo brat i ja pomislili da oni jednog dana kažu da su se zaljubili u neke ''druge'', mi smo se zezali i rekli, da se samo dogovore ko će kome da pripadne (mislim brat i ja, ko ide mami, a ko tati), da znamo unapred..:)

I brat i ja smo već odrasli i samostalni i ko smo to pa mi, da ih osuđujemo ili im nešto ne dozvolimo...

Život je samo jedan i treba ga živeti...Život se živi za sebe, a ne za druge....Koga zanima, ''šta selo misli''...

причалица
18-11-2011, 21:31
I brat i ja smo već odrasli i samostalni i ko smo to pa mi, da ih osuđujemo ili im nešto ne dozvolimo...

Život je samo jedan i treba ga živeti...Život se živi za sebe, a ne za druge....Koga zanima, ''šta selo misli''...

e tako je...ali, vidiš kako ima i onih '''drugih'', spremnih da zarobe roditelje u večitu ulogu žrtve za decu....koja i sama već imaju neki svoj život.
zaista neshvatljivo.

Sagacity
18-11-2011, 21:52
e tako je...ali, vidiš kako ima i onih '''drugih'', spremnih da zarobe roditelje u večitu ulogu žrtve za decu....koja i sama već imaju neki svoj život.
zaista neshvatljivo.
Mislim da je to stvar vaspitanja...Imala sam sreće da sam odrastala u pravoj ljubavi, gde je smeh smenjivao šalu i obrnuto...Da se razumemo, ja nisam neko ko je lagodno živeo, ali je bilo lako preživljavati neke teške traumatične trenutke u porodici u kojoj vlada ljubav,lepo osećanje i podrška...Zašto ih ja ne bih podržala isto...

Mislim da je upravo ta sebilčnost proizašla iz nekih sebičnih odnosa...Vrlo često roditelji greše i sve podrede deci i deca se na to naviknu...Mislim da je u tome problem...Neka me neko ispravi ako grešim...Ali to je moje mišljenje....

причалица
19-11-2011, 09:11
Mislim da je upravo ta sebilčnost proizašla iz nekih sebičnih odnosa...Vrlo često roditelji greše i sve podrede deci i deca se na to naviknu...Mislim da je u tome problem...Neka me neko ispravi ako grešim...Ali to je moje mišljenje....

mislim da sam nešto slično tome i napisala, ali sam dobila odgovor ''a kome će da se podrede ako neće deci - jednom roditelj uvek roditelj bla bla bla''.
:dosada:

Picola
19-11-2011, 19:08
Pa jeste ima i toga, ako je roditelj ceo zivot podredjen deci, na sta bi licilo da se tek u starosti "uzjoguni"?

mikili
19-11-2011, 20:48
ko velis,ako nikad nije imao pravo na zivot i osecanja,odakle mu drskosti da sad trazi tako nesto ,jel?a -deca-o kojoj pricamo imaju po cetrdesetak godina...

причалица
20-11-2011, 09:35
Pa jeste ima i toga, ako je roditelj ceo zivot podredjen deci, na sta bi licilo da se tek u starosti "uzjoguni"?

ne znam šta tačno znači ''joguniti se'' u ovom tvom kontekstu, ali uvodni post je dosta jasan.
i dalje smatram da su deca sebična ako ne dozvoljavalju roditelju da ipak ima neki svoj život. doduše, i sam roditelj je za to donekle kirv (nije da nije), ali je činjenca sebičluka ipak neosporna.
ako je situacija osamostaljivanja roditelja :lol: smeštena u malagrađansku sredinu, onda mi je ipak sasvim jasna reakcija ''ne može da se joguni''...:zrika:

Picola
24-11-2011, 19:49
ko velis,ako nikad nije imao pravo na zivot i osecanja,odakle mu drskosti da sad trazi tako nesto ,jel?a -deca-o kojoj pricamo imaju po cetrdesetak godina...

Pa nema veze koliko deca imaju godina. Ako su mladja - utoliko gore.

Znam par primera gde se majka brzo preudala, pa su deca ubrzo postala problematicna.

A sto se tice starijih,pa da, oni poneki i prosenile, pa se ne zna da li ce taj "bracni partner" da ih iskoristi ustvari za imovinu.

Ne budite naivni, kakva ljubav u starijim godinama...Tu je samo korist u pitanju.

Picola
24-11-2011, 19:52
ne znam šta tačno znači ''joguniti se'' u ovom tvom kontekstu, ali uvodni post je dosta jasan.
i dalje smatram da su deca sebična ako ne dozvoljavalju roditelju da ipak ima neki svoj život. doduše, i sam roditelj je za to donekle kirv (nije da nije), ali je činjenca sebičluka ipak neosporna.
ako je situacija osamostaljivanja roditelja :lol: smeštena u malagrađansku sredinu, onda mi je ipak sasvim jasna reakcija ''ne može da se joguni''...:zrika:

Aha, pogodila si znas kako.:rile:

Man
24-11-2011, 19:52
Meni je to jako sebično :namcor: nek se volu i stari i mladi...

Picola
24-11-2011, 20:05
Ma nisam ja protiv da se neko voli (mada mi ne ulazi u glavu kako to u starijim godinama, ali 'ajde...) nego da sirom otvore oci jer je obicno materijalna korist u pitanju od strane tog potencijalnog "udvaraca". ;)

kojica
24-11-2011, 20:05
ma da.. nek prepišu sve deci pa nek se volu kolko oće...:haha:

Picola
24-11-2011, 20:06
ma da.. nek prepišu sve deci pa nek se volu kolko oće...:haha:

Pa na kraju krajeva i to. Neka se bar osiguraju od prevara.

Starac starca ne moze da cuva i neguje, nego samo dete.

Man
24-11-2011, 20:12
mda :loptica: mi srbi smo čuveni kako lepo pazimo starije...

Picola
24-11-2011, 20:14
Pa pazimo. Kod nas bar staracki domovi nisu popularni i u vecini gradova smatraju se sramotom.
(osim ako nisu bas opravdani slucajevi u pitanju).

mikili
24-11-2011, 20:21
Ma nisam ja protiv da se neko voli (mada mi ne ulazi u glavu kako to u starijim godinama, ali 'ajde...) nego da sirom otvore oci jer je obicno materijalna korist u pitanju od strane tog potencijalnog "udvaraca". ;)
Isto onako kao i u mladim godinama pia..bas isto..i ako cemo o -obicno- mogu ti reci da je vise slucajeva materijalnog koriscenja od -udvaracica-,ali to samo za slucajeve kad nema naslednika..rekoh li ti da je zakon to lepo regulisao i da se to uvek da regulisati.

Picola
24-11-2011, 20:24
Isto onako kao i u mladim godinama pia..bas isto..i ako cemo o -obicno- mogu ti reci da je vise slucajeva materijalnog koriscenja od -udvaracica-,ali to samo za slucajeve kad nema naslednika..rekoh li ti da je zakon to lepo regulisao i da se to uvek da regulisati.

Nije regulisao Mikili, nego se desi da taj partner nagovori tog roditelja da mu prepise imovinu. A ovaj, ponesen, ne razmislja nego kao eto nasao ljubav svog zivota u starijim godinama. Opasno je to.

mikili
24-11-2011, 20:31
pia,ko god bio,moze da prepise samo svoj deo,ako je imovina zajednicka,ne moze celokupna ako ima dece,rekoh ti da moze samo ukoliko nema naslednika..

Picola
24-11-2011, 20:43
Moze Mikili ako se prepise kao poklon.

mikili
24-11-2011, 20:54
Raspitaj se malo,ne mozes ni da otudjis,ni da poklonis,ni da raspolazes u potpunosti necim nad cim nisi apsolutni vlasnik..ovim smo duboko zabrazdili s teme i ne bi me cudilo da nas komica sve lepo obrise..:sojka:

причалица
24-11-2011, 21:16
ma da.. nek prepišu sve deci pa nek se volu kolko oće...:haha:

poklon za života...a posle neka ljubavišu, ko ih ebe :)

kojica
24-11-2011, 21:17
poklon za života...a posle neka ljubavišu, ko ih ebe :)

pa kad u suštini i nisu oni bitni, već imovina.. :duh:

причалица
24-11-2011, 21:25
pa kad u suštini i nisu oni bitni, već imovina.. :duh:

esam ja to negde pročitala da je pia- iz pirot :huh: :lol:

Picola
24-11-2011, 21:28
Raspitaj se malo,ne mozes ni da otudjis,ni da poklonis,ni da raspolazes u potpunosti necim nad cim nisi apsolutni vlasnik..ovim smo duboko zabrazdili s teme i ne bi me cudilo da nas komica sve lepo obrise..:sojka:

Moze Mikili, neka brise Kojica, ali ovo jeste sastavni deo ove teme, jer otkriva cesto skrivene uzroke "ljubavi u starijim godinama".

Moze da se prepise ako citava imovina glasi na tog roditelja i ako su mu je deca s poverenjem ustupila racunajuci na njegov razum i slogu.

причалица
24-11-2011, 21:29
Moze Mikili, neka brise Kojica, ali ovo jeste sastavni deo ove teme, jer otkriva cesto skrivene uzroke "ljubavi u starijim godinama".

Moze da se prepise ako citava imovina glasi na tog roditelja i ako su mu je deca s poverenjem ustupila racunajuci na njegov razum i slogu.

pa ima roditelj pravo da raspolaže sa imovinom kako hoće...nisu mu deca stekla tu imovinu.

Picola
24-11-2011, 21:29
pa kad u suštini i nisu oni bitni, već imovina.. :duh:

Bitni su, kako nisu bitni...pa bas zato dete treba da vodi racuna da roditelja neko ne iskoristi.

Picola
24-11-2011, 21:30
pa ima roditelj pravo da raspolaže sa imovinom kako hoće...nisu mu deca stekla tu imovinu.

Ima svojom polovinom, a ne i polovinom umrlog roditelja koju su mu deca prepisala svojevremeno.

причалица
24-11-2011, 21:31
Bitni su, kako nisu bitni...pa bas zato dete treba da vodi racuna da roditelja neko ne iskoristi.

:haha: ispade roditelj neki debil :zrika: zreo za starateljstvo.

Picola
24-11-2011, 21:31
:haha: ispade roditelj neki debil :zrika: zreo za starateljstvo.

Pa u starijim godinama svi su oni pomalo....detinjasti.

I bas zato ne verujem u ljubav u starijim godinama, nego u iluziju, obmanu.

причалица
24-11-2011, 21:32
Ima svojom polovinom, a ne i polovinom umrlog roditelja koju su mu deca prepisala svojevremeno.
deca ne prepisuju ništa, nego se ''odriču u korist roditelja''....a od tog trenutka je roditelj vlasnik i, vala, može da radi što god hoće. ako su mu deca naopaka, ne mora ništa ni da im ostavi.
''pametnom ne teci, ludom ne ostavi'', kaže narodna izreka.

Picola
24-11-2011, 21:33
deca ne prepisuju ništa, nego se ''odriču u korist roditelja''....a od tog trenutka je roditelj vlasnik i, vala, može da radi što god hoće. ako su mu deca naopaka, ne mora ništa ni da im ostavi.
''pametnom ne teci, ludom ne ostavi'', kaže narodna izreka.

Paako su deca svojevremeno to ostavila roditelju, a nisu morala, onda vala i on ne moze da raspolaze kako hoce. Postoji nesto sto se zove valjda stid i obaveza, sve i da ga deca ne cuvaju, a kamoli ako ga cuvaju, tj. vode racuna o njemu. Nemoj, postavljas stvari naopacke.

mikili
24-11-2011, 21:34
Cak ni onda,imaju pravo da traze svoje zakonske delove,a u krajnjoj liniji ,ko je stekao to ,roditelji ili deca?

Picola
24-11-2011, 21:35
Cak ni onda,imaju pravo da traze svoje zakonske delove,a u krajnjoj liniji ,ko je stekao to ,roditelji ili deca?

To su stekla oba roditelja, a ne samo jedan.

I taj roditelj koji je umro i sl. sigurno ne bi voleo da imovine ostane nekom trecem, a ne deci (bar njegov deo).

Zato je to izdaja i sramota.

Picola
24-11-2011, 21:37
esam ja to negde pročitala da je pia- iz pirot :huh: :lol:

Vidi - malogradjanstina je stanje duha, a ne lokacije.

Uostalom, pojma nemas gde zivim.

Sagacity
24-11-2011, 22:14
Baš je zanimljiva tema...osećam se, kao da sam u bioskopu...:raz_019:
Pa kakve veze ima imovina i brak sa ljubavlju u poznim godinama...?

Ne moraju ni stupiti u brak...Nek' se vole ljudi, neka uživaju...A kako će da raspolažu njihovom imovinom, njihova stvar...Oni su to zaradili, na njima je šta će...Osim toga, gde piše da roditelji moraju deci baš sve da obezbede?
Lično mi je glupa ova sadašnja logika, gde roditelji napuštaju dom koji su napravili, da bi zaboga deca živela komotnije, a oni odlaze u selo...Bezveze..Pa šta će od tog deteta da bude ako mu sve daš i ako ne zna nizašta da se pomuči u životu?
Da budem iskrena, ni meni ni bratu nije nešto specijalno obezbeđeno...Sve što imamo sami smo zaradili...I sigurna sam da poštujemo više roditelje, nego mnoga deca koja su dobila sve na ''kaščicu''...Ne znam, nekako je ovo vreme debilno...Osim toga, najbitnije je da roditelji svoju decu isškoluju i obezbede dobar ''put'' za život, a na deci je da to maksimalno iskoriste...

I tema....Ljubav održava u životu..Ona je kao kiseonik koji čoveku daje mogućnost da traje...Neko nema sreće da ima pravu ljubav ceo život..Neko je ima više puta u životu..Ali ono što su mi preneli, a to je da je najlepša ljubav u poznim godinama...Zašto? Zato što voliš bez opterećenja...

mikili
24-11-2011, 22:19
Bravo sago..na sirokim shvatanjima i razumevanju..smucio mi se egoizam..

Sagacity
24-11-2011, 22:27
U mojoj blizini, živi jedna starija žena (neću reći baka, jer izgleda fantastično)...Ona ima 73 godine bivša je učiteljica, sada je naravno penzionerka..Dugo je bila u braku, ali suprug joj je umro pre možda 4-5 god..Nije joj bio neki život sa njim, jer je toliko bio ljubomoran i naporan da žena nikada nije ni osetila neki normalan život...
Sada živi sa jednim starijim gospodinom...Deca su poludela kada su shvatila da ona to ozbiljno...I kada ju je moja majka pitala kako je.....Rekla je:''Ja tek sada živim''...
I ko' može to da osudi?

Picola
25-11-2011, 20:21
Bravo sago..na sirokim shvatanjima i razumevanju..smucio mi se egoizam..

Nije to egoizam, nego bas suprotno,briga za roditelja da ga neko ne prevarii da se ne obruka "pod stare dane".

Inace, ako je bas nekom doslo u 75 godina da voli,neka voli, samo ne mora da stupa u brak, eto toliko.

Ljubav i brak ne moraju da imaju veze jedno s drugim.

mikili
26-11-2011, 00:39
sva sreca sto su dovoljno stari da im dozvola od dece nije potrebna..

Man
26-11-2011, 00:56
Ima svojom polovinom, a ne i polovinom umrlog roditelja koju su mu deca prepisala svojevremeno.

Možda bi trebala da konsultuješ nekog pravnika, da ti pojasni kako to ide :palac: onda ne bi pričala o polovini :)
U polovini dela umrlog roditelja polovinu ima živi roditelja pa ono što ostane isti taj roditelj deli sa decom :g:

ako izraćunaš videćeš da je to jako daleko od polovine...
i kako su to deca mogla da prepišu nešto što nemaju :hm: niti je njihovo?
Ljudi koji žele da ostave za sobom čist račun napišu testament ili podele za života.

Picola
26-11-2011, 02:49
Možda bi trebala da konsultuješ nekog pravnika, da ti pojasni kako to ide :palac: onda ne bi pričala o polovini :)
U polovini dela umrlog roditelja polovinu ima živi roditelja pa ono što ostane isti taj roditelj deli sa decom :g:

ako izraćunaš videćeš da je to jako daleko od polovine...
i kako su to deca mogla da prepišu nešto što nemaju :hm: niti je njihovo?
Ljudi koji žele da ostave za sobom čist račun napišu testament ili podele za života.

Ovde pricamo vise metaforicki, naravno da nisu prepisala, nego se odrekla tog dela, ma koliki da je (uzgred znam da je polovina polovine, ali nebitno sada).

Postoje slucajevi gde jedan od roditelja iznenada umre ne bas star, tako da nije moguce da ostavi ni testament, ni da podeli za zivota.

Zato ovaj drugi ne sme to da zloupotrebljava kad su u pitanju deca, pa da njihov deo (koga su se odrekli) prepise nekom trecem. Uostalom, imovina sama po sebi nije bitna, ona samo prikazuje odnos medju ljudima, a bogami i tradiciju, jedno nepisano pravilo, obraz i cast.

Picola
26-11-2011, 02:51
sva sreca sto su dovoljno stari da im dozvola od dece nije potrebna..

Sva sreca sto sutra deca mogu da kazu "Neka te cuva i neguje onaj kome si ostavio/la imovinu" dakleneko treci, a tudja ruka nikad ne cese dobro kao svoja to se zna.

причалица
26-11-2011, 09:10
viš, moja mama sve podelila za života i može da ljubaviše s kim oće...i sve je neki bogati jure, a ona neće ni da čuje :lol:

mikili
26-11-2011, 10:56
Sva sreca sto sutra deca mogu da kazu "Neka te cuva i neguje onaj kome si ostavio/la imovinu" dakleneko treci, a tudja ruka nikad ne cese dobro kao svoja to se zna.

To se ne zna,zivot je jedno,a narodne poslovice drugo..u stvarnom zivotu imas mnogo zaboravljenih roditelja i dece koja se pojave samo kad treba nesto da naslede..verujem i da ces za ovo imati divnu narodnu poslovicu..ja nemam nameru da do besvesti mlatim po istoj temi..

причалица
26-11-2011, 11:46
u stvarnom zivotu imas mnogo zaboravljenih roditelja i dece koja se pojave samo kad treba nesto da naslede.

ili im ''otmu'' to što imaju za njihova života, pa ih opet zaborave...ima i toga...ali, onda im ne smeta ako tako usamljeni roditelji stupe u brak :dada:

Man
26-11-2011, 11:50
Pametni ljudi na vreme napišu šta i kako treba, dok ih još pamet služi :aha:

причалица
26-11-2011, 12:18
i još me zanima, kad se cela tema vrti oko ''pustih para'' - da li, ako roditelj sve prepiše deci za života i ako se ponovo venča ''pod stare dane'' - može da računa da će ga ta ista deca (kojoj je dao sve osim kože s leđa) paziti u bolesti i nevolji?...nego će biti ostavljeni na brigu novom bračnom drugu :huh:

Picola
27-11-2011, 21:00
To se ne zna,zivot je jedno,a narodne poslovice drugo..u stvarnom zivotu imas mnogo zaboravljenih roditelja i dece koja se pojave samo kad treba nesto da naslede..verujem i da ces za ovo imati divnu narodnu poslovicu..ja nemam nameru da do besvesti mlatim po istoj temi..

Pa upravo to i kazem, nisu ni sva deca ista, dakle ona ne brinu o roditeljima, nisu ni zasluzni te imovine. Ali ipak ima vise onih koji brinu o svojim roditeljima.

I uzgred, uopste te nisam terala i ne teram da odgovaras dalje na ovu temu, niti meni.

Picola
27-11-2011, 21:02
i još me zanima, kad se cela tema vrti oko ''pustih para'' - da li, ako roditelj sve prepiše deci za života i ako se ponovo venča ''pod stare dane'' - može da računa da će ga ta ista deca (kojoj je dao sve osim kože s leđa) paziti u bolesti i nevolji?...nego će biti ostavljeni na brigu novom bračnom drugu :huh:

Pa naravno da moze, tj. trebalo bi.

Ali tacno je, ima i svakave dece koja bi pre roditelja u staracki dom nego da ga cuvaju i kad za to nema razloga.:raz_010:

kojica
28-11-2011, 09:00
Ta mante se više od tu imovinu...

Nego..
Bila ja pre desetak godina u Soko banji. Dobili od lekara uput na 15 dana,
ali mi se dete razbolelo, pa smo morali u privatnom smeštaju da ostanemo
još koji dan, dok ne ozdravi. I smestimo se bebac i ja kod neke bake. Kad
tamo.. :qq: ebarnik...
U trpezariji sedi tata sa ćerkicom, kuka kako ne može da se otkači od neke
mađarice koja ga juri po šetalištu. Baka koja priča o svojoj ovogodišnjoj
romansi. A ja došla iz stacionara gde su mame samo o astmi pričale, pa ne
mogu da se opasuljim.
I vidiš uveče, prvo dolazi mađarica da pozove gospodina u šetnju. Posle
dolazi deka po baku. :lol: Pa ujutru prepričavanje, ko se kako proveo.
Uglavnom, baka je udovica i već godinama dolazi tu preko leta. Svega
par dana joj je potrebno da upozna nekog dobrodržećeg dasu. I čudi se
kako to mladi ne umu. :lol: Sve vreme je navijala za mađaricu i grdila
onog konja što joj se opire. :haha:

причалица
29-11-2011, 08:18
:haha:
kaže jedna mamina drugarica ''ih....šta bih dala da izgledam kao ti!'' :namcor:
a obe bapci od po 77 :lol:

Picola
10-12-2011, 07:38
Pa da,nema nista gore od starackog "vodjenja ljubavi". Ima takvih i na Kalemegdanu, ruzna slika.

kojica
10-12-2011, 10:18
Kako ružna.. :pada: zašto ružna.. :pada:

mrav
10-12-2011, 10:24
Pre par godina (svima tako izgleda počinje priča) na stanici kod banije stoje bakica i dekica oko 70-80 god oboje, drže se za ruke i on joj nešto šapuće i ogrće je maramom koja joj spala sa ramena, a ona se cereka kao neka šiparica iz 30-ih, ako su ceo život proveli zajedno i dalje se tako vole blago njima, sama po sebi i nije nešto zanimljiva situacija da nije sjaja u očima, načina na koji se gledaju, i zd itd

Man
10-12-2011, 10:29
Pa da,nema nista gore od starackog "vodjenja ljubavi". Ima takvih i na Kalemegdanu, ruzna slika.

Ma ko je tebe brknuo u oko :namcor:

причалица
10-12-2011, 14:04
Ma ko je tebe brknuo u oko :namcor:

bolje je pitanje - ko je nije brknuo :lol:

Vragolanka
10-12-2011, 14:39
Pa u starijim godinama svi su oni pomalo....detinjasti.

I bas zato ne verujem u ljubav u starijim godinama, nego u iluziju, obmanu.

deca su iskrena, jednostavna, tačno znaju šta hoće, još bolje šta neće.
tako da ova tvoja logika ne stoji.
a kad čovek prestane da se zaljubljuje, više nije živ.


Pa da,nema nista gore od starackog "vodjenja ljubavi". Ima takvih i na Kalemegdanu, ruzna slika.

uvek je ružna slika na javnom mestu... tačnije, da vas neko u'vati u akciji.
al' ti izgleda akcenat stavila na neku drugu reč?

причалица
10-12-2011, 16:35
a kad čovek prestane da se zaljubljuje, više nije živ.

e, jecka...i ja da se jednom složim sa tobom :)

Picola
11-12-2011, 06:00
Kako ružna.. :pada: zašto ružna.. :pada:

Pa ruzna....starci se "podnapiju" i igraju kolo, a nasminkane babe kad im vreme nije "podvriskuju", tako da ...sve je to jedno dno dna.

Picola
11-12-2011, 06:01
Ma ko je tebe brknuo u oko :namcor:

:haha:

Pa eto, ti starci sa Kalemegdana su mi brknuli u oko.

Picola
11-12-2011, 06:02
deca su iskrena, jednostavna, tačno znaju šta hoće, još bolje šta neće.
tako da ova tvoja logika ne stoji.
a kad čovek prestane da se zaljubljuje, više nije živ.


Ma 'ajde...izlapeli starci, kakva deca.

Picola
11-12-2011, 06:03
bolje je pitanje - ko je nije brknuo :lol:

Starci i njihovi "branitelji" su mi brknuli u oko.

A ako cemo pravo, samo ti me opsedas na temi!

Man
11-12-2011, 07:51
u gadnu babu rasteš :namcor:

причалица
11-12-2011, 08:49
Starci i njihovi "branitelji" su mi brknuli u oko.

A ako cemo pravo, samo ti me opsedas na temi!

ok, neću više :g:

Picola
12-12-2011, 17:07
u gadnu babu rasteš :namcor:

:haha:

Dobro, necu vise da rastem u gadnu babu. :lol:

Man
12-12-2011, 17:15
Možemo da se nađemo na kališu :rumenko: da prošetamo :g:

Vragolanka
13-12-2011, 21:03
Pa ruzna....starci se "podnapiju" i igraju kolo, a nasminkane babe kad im vreme nije "podvriskuju", tako da ...sve je to jedno dno dna.

to o čemu pričaš ne želim ni da zamišljam, dok tebe vidim motiviše na voajerizam. ybt, pusti ljude da žive, ne vidim da te ugrožavaju. ili bilo koga drugog.

pričaš kao da će tebe to doba zaobići. a i omašila si temu načisto.

ljubičica
13-12-2011, 22:15
e tako cu ja..u starackom domu da podvrskujem i djipam:))))

DaDole
14-12-2011, 08:17
Ljudi treba da slave život,pa i ljubav neovisno u kojim su godinama starosti..ko smo mi da sudimo nekom paru na klupi nekog parkića,recimo i ko od nas zna da neće jednom sjediti na nekoj tako sličnoj klupi..

Man
14-12-2011, 08:42
znam da ću ja sigurno da se vaćam i u tim godinama :rumenko:
kome bude smetalo ne mora da gleda :drnd: ili nek se brani :haha:

DaDole
14-12-2011, 08:43
znam da ću ja sigurno da se vaćam i u tim godinama :rumenko:
kome bude smetalo ne mora da gleda :drnd: ili nek se brani :haha:

:dada: ja se neću braniti :haha:

Sarmica
14-12-2011, 08:48
Pa ruzna....starci se "podnapiju" i igraju kolo, a nasminkane babe kad im vreme nije "podvriskuju", tako da ...sve je to jedno dno dna.

a zašto bi oni sebi uskraćivali neke stvari?to što su stari/ji ne znači da su...mrtvi:huh:...kanda kad prevališ određen broj godina nisi više ni za šta,ujutro po hleb i šta će ti bolja žurka:igra1:

Picola
14-12-2011, 10:40
to o čemu pričaš ne želim ni da zamišljam, dok tebe vidim motiviše na voajerizam. ybt, pusti ljude da žive, ne vidim da te ugrožavaju. ili bilo koga drugog.

pričaš kao da će tebe to doba zaobići. a i omašila si temu načisto.

Ne podstice mene to na voajerizam, nego su oni napadni.

I uostalom,kad ostarim, necu da podvriskujem, da se sminkam kao da imam 20 i da igram kolo osim ako nije u pitanju zenidba mog unuka / unuke.