PDA

Pogledaj Punu Verziju : nabavka



причалица
07-11-2011, 20:37
kako idete u nabavke za više dana? da li idete u megamarkete ili se snabdevate samo na pijaci i lokalnim prodavnicama? da li idete sami ili sa nekim? mužem...ženom, ne daj bouže :lol:
:tupan:

DaDole
07-11-2011, 20:59
Idem sama u velike nabavke jer ne podnosim ni sebe kad to moram,a kamoli nekog pored:)
Svake nedjelje kad sam u gradu odem na tržnicu jer volim ono šarenilo ,a jednom mjesečno idem u veliku planiranu kupovinu u nekom giga mega centru:)
Da bih saprala taj bljutavi okus jurenja sa kolicima okolo naokolo,volim da se po završetku kupovine,počastim dobrom kafom koju natenane ispijam uživajući u pogledu na sve one jureće žene sa kolicima koje prolaze i galame,a među njima nisam ja:)
Onda zadovoljno odguram kolica do gepeka:)

причалица
07-11-2011, 21:06
ne idem u velike nabavke, osim jednom nedeljno za strateške stvari - meso, povrće, voće higijena....dakle, megamarketi me ne vide, nego pijaca i eventualno maxi ili tako nešto slično...a našoj pijaci stvarno može sve da se kupi, a to - da li ću na nedeljnom nivou uštedeti 10 evra nije mi toliko bitno....jer nemam auto i vožnja taxijem bi mi pojela eventualnu uštedu u kupovini.

mikili
07-11-2011, 21:21
dakle,ja obozavam..lepo odredim dan bez previse obaveza i u stanju sam da obilazim metro ceo dan..ako je moj muz tu ide sa mnom,sto rece rile,da gura kolica..ne mogu na sve da pazim..dok ispregledam datume,rokove trajanja i jos da guram kolica..ponekad se podelimo ,on gleda nesto sto njega zanima ,ja sve po redu..obicno kupim sve sa spiska i jos toliko sto nisam planirala:raz_125:..zatim idemo negde na rucak ili na kafu i pice..kad nije tu obicno me vozi sin i onda se dogovorimo za koliko vremena dolazi po mene...svakodnevne sitnice kupujem u kraju,a mesecne nabavke u disu,i on mi je blizu..

причалица
07-11-2011, 21:28
e pa kad imate sinove...kad moje kojice budu naučile da voze, možda i odem u taj metro :sad:

Nežnicah
07-11-2011, 21:44
Dvaput mesecno idem u velike nabavke i to mi je spas da ne teglim svakodnevno kao magare jer mi je prodavnica predaleko, a i ustedi se fina para. Meni 10e na nedeljnom nivou da ustedim znaci prilicno,da se ne lazemo, to mi je na primer markica za prevoz :g: zasto bih je poklonila ovim pohlepnim privatnicima po selu ili dzak hrane za psa. Cak i dok smo ziveli u gradu, okruzeni velikim marketima, voleli smo da odemo u neki hipermarket i tamo lepo pazarimo, jer je ponuda svega mnogo bolja.
Dalje, prija mi da nadjem sve na jednom mestu, u toplom ili rashladjenom prostoru, zavisno od godisnjeg doba. Tacno znam gde sta stoji, pratim spisak, zavrsim to relativno brzo i kraj price. Kombinujemo Tempo, Rodu i Dis jer su svi u krugu od kilometar, tako da se nekad desi i da zaredjamo u krug, svako od njih ima nesto sto volimo da kupimo, na sta smo se navikli, recimo Mercator trg.marka ima fantasticne omeksivace za ves po izuzetno pristupacnoj ceni, Dis ima fantastican eurokrem Dobro, po neverovatnoj ceni za kg i tako...
U ove velike nabavke idemo uvek muz i ja, cerka se nekad prikljuci jer voli da mi trpa razne kozmeticke mazalice u kolica, pa kad zna da nismo u stisci sa parama onda krene da da sebi oduska :lol:

причалица
07-11-2011, 21:50
ma, sve to stoji...kad ste motorizovani...da li biste išli u megamarkete da nemate sopstveni prevoz, pitam vas?

tetka
07-11-2011, 22:07
Da nismo motorizovani verovatno ne bi išli, već bi kao moja mama dovlačila u kolicima sve sa pijace i iz lokalne Rode. Ali kad već imamo kola, onda se kupovina definitivno isplati. Lepo, po spisku, pa polako...uvek gledam da uzmem jefniju hemiju (jer zaista radi isti posao kao i onda skupa koja se reklamira po tv, a ja reklame neću da plaćam). Robne marke su stvarno isplatljive, i od hrane se tu svašta lepo, a povoljno može kupiti. I u megamarkete idem jednom mesečno, kupim sve što mi treba, posle hranu dokupljujem na pijaci....i zaista uživam u kupovini, sve do momenta dolaska na kasu...onda mi pozli od svega :pada:

Nežnicah
07-11-2011, 22:11
isli smo i tada, po kolica u ruke i udri, busom, pa pesaci preko poljane do tempa, pa pretrcavaj autoput jer je duzi put ako se ide ispod petlje...to je tek usteda bila, kad ne moram da pucam pare na gorivo :lol:
morali smo nekad i tako, jer zaista, pisala sam na drugoj temi, ja ne mogu da prebolim da ovde nesto platim 3 puta skuplje nego sto kosta bilo gde drugde... natovarimo se zestoko, nekako to sve dokotrljamo do kuce, ali sam zato rastercena bar dve nedelje, dokupljujem samo na sitno ono sto mi zafali... ja ne mogu da vam opisem koja alavost ovde vlada... evo veceras videh recimo fructus caj od lipe koji volimo, u rodi sam ga platila 35 dinara i jos neki iz te linije su kostali toliko, a u prodavnici u mom selu taj isti caj kosta 80 dinara, to je otprilike odnos cena u svemu... potrosacka korpa ovde kod mene i u nekom hiper marketu su kao nebo i zemlja, skoro pa da traze koliko im treba...

причалица
08-11-2011, 00:29
čaj od lipe 80 dinara :pada: pa to je kod mene u radnjici u zgradi 42 dinara...a radnjica je u ulazu, u stvari .

Sarmica
08-11-2011, 08:01
Pa pošto sam uglavnom sama bilo bi mi previše da se sad nešto natovarim u nekom hiper marketu...i posle da bacam,kad bih ja to izjela:place:...blizu mi je prodavničica pa trknem šta mi treba i gotovo:jede:

Picola
10-11-2011, 03:00
ma, sve to stoji...kad ste motorizovani...da li biste išli u megamarkete da nemate sopstveni prevoz, pitam vas?

Nemam sopstveni prevoz i ne idem u megamarkete (zapravo, samo jednom mesecno idem kad sam "motorizovana"), i to ako se poklopi da tad imam i para.

Sve od hrane moze se nacu u prodavnicama i na pijaci po slicnim cenama (samo treba znati gde), a od kucne hemije, pa kod "lily" i "DM-a" npr. uvek su neka snizenja, da ne govorim o "Maxi-ju" i "Idei".

Tako da...zaista se mogu izbeci naravno za one koji imaju vremena za parcijalnu kupovinu.