PDA

Pogledaj Punu Verziju : Prevaru je bolje prećutati?



kojica
10-11-2011, 07:25
Priznanje nevere znači otvaranje Pandorine kutije. Zato dobro i trezveno razmislite pre no što odlučite da priznate nesmotrenu prevaru.



Ako vam se preljuba već „omakla“, nemojte da počinite dodatnu grešku i da je priznate partneru ili drugarici. Seksualna prevara je vrlo neprijatan problem, jer njome rizikujete da nanesete patnju ne samo partneru nego i svima koji su umešani. Ako ste skrenuli s puta jedanput i nakon toga zažalili, očigledno niste zlikovac. Ipak, mnoge jednokratne preljubnike dugo grize savest i svaka moralna žilica u telu ih podstiče da ipak sve „povere“ i svome partneru. Da priznavanje prevare ne vodi ničem dobrom, potvrđuje i švedski seksolog Hakon Engvist, koji kaže:

- Neki preljubnici veruju da bi priznanjem uverili partnera da su u suštini iskreni i pošteni. Ipak, vest da je bilo varanja ostavlja mnogo jači utisak od izliva iskrenosti. Ako vam je teško da nosite preljubu na duši, nakon priznanja biće vam još teže. Otvorićete Pandorinu kutiju i zauvek promeniti odnos. Najčešće na lošije.

Umesto toga, razmislite da li želite da priznate preljubu iz sebičnosti, da biste umirili savest, ili mislite da će prikrivena laž pogoršati odnos. I imajte na umu da partner sam verovatno nikad neće otkriti preljubu. Ako ne održavate paralelnu vezu, nego ste se zaleteli samo jedanput, velika je verovatnoća da ne bude tragova koji ukazuju na ljubavnika. Dosadašnja iskustva su pokazala da su mnoga priznanja afera osudile mnoge veze na propast. Vrlo je izvesno da ćete tek tad shvatiti da je bolje živeti s osećanjem krivice nego bez partnera.

Izvor:Blic


Šta vi mislite?

mihaela
10-11-2011, 09:02
Ako se vec desila prevara,bolje je precutati.Ma,ni slucajno priznati.

Sarmica
10-11-2011, 09:16
Moja...nebitno šta...prevarila muža i kad je došla kući odma' mu rekla:jede:
i to sa lokalnim zubarem:jede:
i ošla jopet kod njega pa jopet sve ispočetka:lol:
ko bi reko za nju ,svakom loncu poklopac,uvek nesto popuje na tu temu,a vid je
nakon toga me ništa više ne može iznenaditi

Mislim,kad si već pojeo g. ćuti...ali ja ne bih mogla ćutati,izjela bi me savest,a plus što sam očajna u laganju:sad:

DaDole
10-11-2011, 09:39
grižnja savjesti ...kao okidač,kao balast,kao vjekovna hipoteka..odbijam generalno da je nosim,al to nije tema..
šta znači prevara ..ni to nije tema..ali,da ne spamujem..evo odgovora: :nene:

mikili
10-11-2011, 09:43
zavisi od motiva..nekada se vara i da bi onaj drugi saznao za to,jer nemaju hrabrosti da kazu drugacije da zele kraj..generalno ja sam za cutissi i radissi..:sojka:

mrav
10-11-2011, 09:50
ako ne pričaš u snu pokušaj da precutiš ali ako pričaš ne pokušavaj zabaćeš se

supermen*prvi
10-11-2011, 20:12
Priznanje nevere znači otvaranje Pandorine kutije. Zato dobro i trezveno razmislite pre no što odlučite da priznate nesmotrenu prevaru.



Ako vam se preljuba već „omakla“, nemojte da počinite dodatnu grešku i da je priznate partneru ili drugarici. Seksualna prevara je vrlo neprijatan problem, jer njome rizikujete da nanesete patnju ne samo partneru nego i svima koji su umešani. Ako ste skrenuli s puta jedanput i nakon toga zažalili, očigledno niste zlikovac. Ipak, mnoge jednokratne preljubnike dugo grize savest i svaka moralna žilica u telu ih podstiče da ipak sve „povere“ i svome partneru. Da priznavanje prevare ne vodi ničem dobrom, potvrđuje i švedski seksolog Hakon Engvist, koji kaže:

- Neki preljubnici veruju da bi priznanjem uverili partnera da su u suštini iskreni i pošteni. Ipak, vest da je bilo varanja ostavlja mnogo jači utisak od izliva iskrenosti. Ako vam je teško da nosite preljubu na duši, nakon priznanja biće vam još teže. Otvorićete Pandorinu kutiju i zauvek promeniti odnos. Najčešće na lošije.

Umesto toga, razmislite da li želite da priznate preljubu iz sebičnosti, da biste umirili savest, ili mislite da će prikrivena laž pogoršati odnos. I imajte na umu da partner sam verovatno nikad neće otkriti preljubu. Ako ne održavate paralelnu vezu, nego ste se zaleteli samo jedanput, velika je verovatnoća da ne bude tragova koji ukazuju na ljubavnika. Dosadašnja iskustva su pokazala da su mnoga priznanja afera osudile mnoge veze na propast. Vrlo je izvesno da ćete tek tad shvatiti da je bolje živeti s osećanjem krivice nego bez partnera.

Izvor:Blic


Šta vi mislite?Ovaj švedski seksolog Hakon Engvist nema pojma. Kako bre da ne priznam kad me pritera uza zid i nemas ni milimetar da mrdnes. Ako ne priznas bivas okarakterisan jos i kao lazov. Koje je to stanje kada si svestan da partner zna da si ga varao a ti kazes da nisi? Izazivas kod njega samo gnev i ljutnju onda i razocarenje u tebe. Mada, priznajem, zavisi mnogo i od partnera kako ce tu prevaru da akceptuje. Najvise na svetu mrzim kod ljudi kada lazu a znaju da ja znam da lazu pa opet lazu. :ljut:

Ili je po tom pitanju Nera razlicita od drugih zena? Stavila na vagu sta kod mene ne valja a na drugi tas sta je to zbog cega treba da nastavi samnom. Rezultat je vidljiv. U nekim slucajevima (kao ovaj moj) otkrivena prevara je veliki test za oboje.

Licno imam nekompromisan liberalan stav sto se tice prevare. Kada uspe neko da mi definise "prevaru" spreman sam da se po tom pitanju sukobimo misljenjima.

kojica
01-12-2011, 09:58
Prevara je kada se sa nekim dogovoriš, usmeno ili pismeno, da nećeš biti sa drigum
ljudima dok si sa njim u vezi, pa mimo tog dogovora uradiš suprotno.

jesam li dobro definisala.. :hm:

DaDole
01-12-2011, 10:14
Prevara je kada se sa nekim dogovoriš, usmeno ili pismeno, da nećeš biti sa drigum
ljudima dok si sa njim u vezi, pa mimo tog dogovora uradiš suprotno.

jesam li dobro definisala.. :hm:
jok..prevara je kad prevariš sebe i nema veze šta jesi ili nisi obećala nekom..
tako je mislila neda:)

kojica
01-12-2011, 10:15
Sebe je teško prevariti. :dada:

DaDole
01-12-2011, 10:25
:hm: jeste teško,ali nam se desi..neću da se rastužujem:nene:

kojica
01-12-2011, 10:27
Ama kako to.. evo ja sebe pokušavam da prevarim da doručkujem, već par sati
i ne uspeva mi.. :lol:

:drnd:

DaDole
01-12-2011, 10:31
Ama kako to.. evo ja sebe pokušavam da prevarim da doručkujem, već par sati
i ne uspeva mi.. :lol:

:drnd:
pa kako da te ne volEm:) ti znaš kako osmijeh na lice vrnuti:)

kojica
01-12-2011, 10:38
e dobro...

Ja mislim da je bolje da prećutu. Nek ih poždere saves, baš me briga.
Sami su tako hteli. :drnd:

mikili
01-12-2011, 10:43
ih bre..kao da su svi toliko savesni ,pa ih grize zbog malo seksa:sojka:..nekome je to ko dobar dan..

kojica
01-12-2011, 10:50
E.. saću da vam pričam...

Moja prava, kao nešto duža veza i ode magarac na pripreme sa ekipom,
na more.. vraća se.. sav nešto čudan.. i odmah, pljas..
''Znaš, ja moram nešto da ti priznam.. al to je bilo samo za jedno veče
i nemam nameru sa njom više da se viđam.. i to ništa nije značilo...'''
Bre, nisam stigla ni da se obradujem što se vratio. :pada:
E onda sam plakala i plakala... i plačem uveče dok ne zaspim, pa čim
ujutru otvorim oči, nastavim da plaćem.. i tako danima...
Taman se smirim, eto njega.. došao da mi čestita rođendan i da mi donese
poklon, koji je baš meni kupio i koji on nema kome drugome da da..
I ja se opet rasplačem :bela: i pomirimo se..
Posle toga smo bili zajedno još jedno pola godine, al to više nije bilo to.
Sa sledećih priprema se vratio ovakav :).. reko ''šta se bre smeškaš, jesi
li opet nešto zabrljao?''
Kaže.. ne.. lepo se osećam jer te nisam prevario...

I tako.. bar je naučio lekciju.. :haha:

Nikada mu nisam oprostila što mi je priznao. Pa ako je već tako bilo nevažno,
šta je imao i da priča. Tupson...

DaDole
01-12-2011, 10:54
Da,kojice..šta je to što nekog natjera da prizna prevaru koja je po njemu"nebitna".. da li je to stanje iskrenosti i vjera da moramo biti iskreni u svemu ili nešto drugo:hm:
Ne reci mi što ne znam jer neće da me boli..ako kažeš,boliće me:qq:
..zapravo ne znam ko je jadniji u našem okeTu:
A) prevario sam te i ništa mi nije značilo
B) uhvaćen u prevari i nemoćnog,pokajničkog izraza na licu

mikili
01-12-2011, 10:54
eto..bolje :)..kako je govorila moja baka..cutis si i radis si..:sojka:

kojica
01-12-2011, 10:56
Kazao je da je neko iz ekipe nekada mogao nešto da lane i da saznam,
a onda bi stvarno bio kraj. Toga se plašio, pa je bolje bilo odmah da kaže.

Možda je i imao pravo..

DaDole
01-12-2011, 11:04
Kazao je da je neko iz ekipe nekada mogao nešto da lane i da saznam,
a onda bi stvarno bio kraj. Toga se plašio, pa je bolje bilo odmah da kaže.

Možda je i imao pravo..

mora da je bio jako uplašen da te ne izgubi..a vjerovatno i nije znao da laže..da se brani,jer ko bi i imao dokaze:hm:

ja sam nekog tamo iz davne prošlosti uhvatila u prevari:) joj,kakvu sam zasjedu napravila,mladost-ludost,upecah ga elem,a on ko dijete u vrtiću,samo što se nije ušiškio..groteskno..čovjek od 197 cm:haha:
u tom času je u mojim očima imao tek pedalj..

ljubičica
07-12-2011, 14:02
ja ko i ilke.
sve bre mogu da ukapiram, osim da me neko laze..
ako nisam primetila, ok..
al ako jesam, i pitam, i laze me u oci.
koji ce mi *****?
sex je nevazan, meni.
poverenje mi je vazno.:drnd:

Sagacity
03-09-2012, 20:17
Mislim da sam se već izjasnila kada je u pitanju prevara bilo koje vrste. Ko prevari jednom, opet će. Ništa se ne može prećutati, kad tad dođe na videlo. Ako kaže, lepo bi se razišli, ako bi prećutao...''ode koža na vrljiku''...:blenta: Mislim i da oprostiš nekome prevaru to posle nije to ..Može da mi ''dubi na trepavicama'' i ništa...:aha:
Iz ove pozicije i načina razmišljanja, ne bih nikada prevarila. Da mi se desi ne bih prećutala. Rekla bih, bez obzira što bi možda bio kraj. Na kraju krajeva, krivica bi bila samo moja.

Ovo sam htela da kažem. Danas sam čula priču od jednog starijeg kolege. Ispričao nam je kako je njegov dobar prijatelj prevario svoju suprugu. Malo je više popio, neka se teta ''namestila'', nije odoleo izazovu i tap. Pokajao se odmah, ali džaba, ša je bilo bilo je.
Kaže čovek, došao kući i već stekao fobiju da će supruga odmah otkriti da je bio sa nekom. On ode sa sve odelom pod tuš (bilo letnje vreme :lol:), za svaki slučaj ako je ostao neki trag od nje...Ribao se tako jedno sat vremena. Ženi bude sumnjivo, pokuca na vrata...on se toliko trgao da je pomislio u momentu da će dobiti infarkt. Izašao iz kupatila, prethodno potopio veš da se ''otkiseli''...da zavara trag (:pada:). Naravno, ženi je već mnooogo bio čudan, taj ni šoljicu nije podigao, a kamoli prao veš...I tako, nekoliko dana je zaobilazio suprugu u širokom luku.
Prošlo je već nekoliko meseci i prosto morao je da joj kaže, to ga je baš proganjalo, kad ona ...''E ima i ja tebi nešto da kažem''...I ispostavi se da je ona njega prevarila malo pre....:lol: Kaže da ga sam čin prevare nije toliko zaboleo, koliko sama činjenica, da ga je ona prevarila pre nego što je on nju....:lol: :lol: :lol: Prema tome...
Mi smo posle polemisali...da je možda ona ''folirala''...Možda ga i nije prevarila...

jankovic
06-09-2012, 15:35
zavisi od motiva..nekada se vara i da bi onaj drugi saznao za to,jer nemaju hrabrosti da kazu drugacije da zele kraj..generalno ja sam za cutissi i radissi..:sojka:

Da ja sam tako na veliko varao devojku s kojom sam bio 9 godina, sve sqam cinio da me ostavi. I presrecan sam sto se na kraju ta veza zavrsila.

причалица
06-09-2012, 15:40
Da ja sam tako na veliko varao devojku s kojom sam bio 9 godina, sve sqam cinio da me ostavi. I presrecan sam sto se na kraju ta veza zavrsila.


devet godina je potrošeno na nemanje mooda da se kaže da je kraj :krsti:

Sagacity
06-09-2012, 21:01
Šteta....a trebali su da sačekaju 10 godina, pa da razmene ''jubilarne sateve'' u znak minulih godina....:jede:

причалица
06-09-2012, 21:03
Šteta....a trebali su da sačekaju 10 godina, pa da razmene ''jubilarne sateve'' u znak minulih godina....:jede:

:smeh: prvi put čujem za ovo

DaDole
11-09-2012, 16:26
Da ja sam tako na veliko varao devojku s kojom sam bio 9 godina, sve sqam cinio da me ostavi. I presrecan sam sto se na kraju ta veza zavrsila.

ovo je veoma tužan post..zašto ljudi odluče da je bolje i lakše pustiti da onaj drugi sam zaključi? Da li se toliko plaše da budu otvoreni i iskreni,da li toliko silno žele da krivnju prebace tamo gdje nije postojala,onom drugom..
ovo je u najmanju ruku,kukavički ..ali svako ima svoj način..

Makilibokili3
11-09-2012, 17:04
Tuzno..:(

Sarmica
11-09-2012, 18:09
a ne mi je jasno što bi neko potrošijo devet godina svog života tek tako:eek::kadi:

Mistery
11-09-2012, 22:51
Da ja sam tako na veliko varao devojku s kojom sam bio 9 godina, sve sqam cinio da me ostavi. I presrecan sam sto se na kraju ta veza zavrsila.

Tako je isto ex žena ostavila mog prijatelja. I u lice mu je rekla da ga vara i tu je bio kraj.

Lično ne volim da varam, niti da mene varaju. Ne bih podnela da čujem da me je partner prevario. Možda bih oprostila ali to više ne bi bilo to.

Sada sam free a dosadašnje veze koje sam imala, nije ih bilo mnogo, bile su ok dok su trajale. Nije bilo prevara, ili ja za to nisam saznala.

I bolje da se prećuti ako se desi.

Picola
13-09-2012, 03:21
Da ja sam tako na veliko varao devojku s kojom sam bio 9 godina, sve sqam cinio da me ostavi. I presrecan sam sto se na kraju ta veza zavrsila.

:lupa: :krsti: :raz_119:

9 godina straha da se kaze devojci "zdravo" nego si cekao na njen prvi korak???? :tuce: :poturu:

Ovo je fenomen. :wanted::raz_019:

(Sta je ovo sa danasnjim muskarcima? :mm::lupko::raz_065:)