PDA

Pogledaj Punu Verziju : Popularna psihologija



kojica
11-11-2011, 10:04
Svi bi mi voleli da budemo srećni, zdravi, bogati i slično...

Da li se iz tog razloga tako dobro prodaju knjige sa naslovima od
''Kako sam se izlečio'' do ''Kako sam zaradio milione''?

Da li kupujete takve knjige i šta mislite o njima?

DaDole
11-11-2011, 10:14
Ne,ne kupujem..ljudi žele da im se proda recept,čarobni štapić..ljudi vole da "kupuju" zdravlje i shortcut i mišljenja sam da je to visoko komercijalizovano ali ipak se prodaje..
to je kao serijali zatupljujućih zapleta,o snazi ljubavi koja pobjeđuje na neki španski ili drugi način..
primjer..
Japanac,hanibal,pojeo je ženu i njihov pravosudni sistem ga je oslobodio jer to u zakonu nije definisano..narednih 25 godina taj mali hanibal(ne sjećam se imena) počeo je da se bavi literaturnim radom:qq:
objavljivao je silne knjige o tome kako je pojeo jednu Evropljanku,šta je to u njemu što ga nagoni na takav zločin et cet..i što je najgore..njegove "knjige" su prodavane u velikim tiražima:qq:

I kao i uvijek..nisu krivi oni koji pišu svašta,već oni koji kupuju.

kojica
11-11-2011, 10:35
Meni je baš interesantno da čujem kako je neko sebi pomogao, ali bih
nekako da to čujem u kratkim crtama. :lol: Da li baš moram celu knjigu
da čitam?

Sa jedne strane podržavam njihovu volju da pisanjem knjige ohrabre
druge. (Naravno, ako im je to motiv a ne zgrtanje novca, a sigurno ima
i toga.) A sa druge strane zameram na naivnosti onima koji misle da
će time što su pročitali o nečijem pozitivnom iskustvu, i sami biti u stanju
da sve to izvedu. Čitav jedan život, splet okolnosti koju je tu osobu načinio
takvom kakva jeste, doveo je do toga da nešto postigne.
Možemo li mi odjednom da se stavimo u njegovu kožu i postignemo
isto? :nene:

DaDole
11-11-2011, 10:48
Naravno da ne možemo,ali dovoljno je da poželimo da nešto mijenjamo..a da pritom sami odaberemo svoj način i sredstvo,a ne uputstvo:)

mrav
11-11-2011, 11:25
Malopre se ja razmasem po strane izžvrljam i ništa. Nisu te knjige za nas i naš mentalitet, to je više za zapad, tamo mora da napišu da možeš da padneš na klizavom stepeništu nije im dovoljna napomena da je stepenište klizavo, Oćeš pomoć pozoveš lepo prijatelja ili prijateljicu na kafu pa se po srpskom običaju izjadaš a oni ti se kao pravi prijatelji podsmevaju u sebi i oma ti bude lakše. Kake knjige bre o samopomoći i o bogaćenju. Tip u amerikama postavio oglas za dolar šaljem uputstvo kako da zaradite milon dolara milion njih tražilo i on im poslao papirić rukom ispisan uradite isto što i ja, neznam samo koliko je platio poštarinu?

mare
11-11-2011, 12:07
Apsolutne gluposti.. Jednom sam se opeko, sa onim Kaluđerom..