PDA

Pogledaj Punu Verziju : Podrzati partnera i kad nije u pravu?



Nežnicah
17-11-2011, 15:30
Nije u pravu po pitanju necega. Ubedjen je da jeste. Pokusate da mu navedete razloge zbog cega smatrate da silno gresi prema nekome, nailazite na osudu da niste uz njega, da mislite da je taj neko drugi u pravu. Cela ta situacija odlazi predaleko, osoba na koju je usmeren njegov bes, je vama (i njemu) mnogo cinila, i smatra da je zasluzila jednu malecnu uslugu. Vas partner to tumaci na neki svoj nacin, i tako dolazi do tog pakla...

Joj ljudi moji, ja cu od njega izludeti, ja ne znam vise kako da se postavim :qq:

mona
17-11-2011, 15:36
Ne podrzati... objasniti mu da shvati...

kojica
17-11-2011, 15:44
Mona je stručnjak da objasni :lol:

Pa pusti bre.. shvatiće sam...

mikili
17-11-2011, 15:50
ne vre3di fajf..pogotovo kad mi strelci krenemo da ubedjujemo..odmah teraju kontra..bar moj :m:valjda nismo suptilne..

Nežnicah
17-11-2011, 15:52
Ma on nas zameri sa svima znanima i neznanima zbog svoje pravdoljubivosti, ubedjenosti u svoj razum i procenjivanje ljudi... gomilu puta se zaista pokazalo da ume odlicno da procita ljude i njihove namere, ali nekad imam utisak da silno gresi. Evo, kao sad u ovom slucaju koji mi ne da mira... zavadi nas sa ocem potencijalnog zeta, a zivimo u istoj ulici i srecemo se svakodnevno... boze sta mi napravi...

причалица
17-11-2011, 21:55
Nije u pravu po pitanju necega. Ubedjen je da jeste. Pokusate da mu navedete razloge zbog cega smatrate da silno gresi prema nekome, nailazite na osudu da niste uz njega, da mislite da je taj neko drugi u pravu. Cela ta situacija odlazi predaleko, osoba na koju je usmeren njegov bes, je vama (i njemu) mnogo cinila, i smatra da je zasluzila jednu malecnu uslugu. Vas partner to tumaci na neki svoj nacin, i tako dolazi do tog pakla...

Joj ljudi moji, ja cu od njega izludeti, ja ne znam vise kako da se postavim :qq:

više se ne mešam u takve stvari. gubim previše energije uzalud.
nit podržavam njegovu odluku nit je osuđujem , jer kako uradi - tako će mu biti. gubila sam dosta dobre osobe zbog nesporazuma, držanja njegove strane...i, sad, kad sam skoro sama, više nemam nameru da se uplićem u bilo šta i to dobro zna.


Ma on nas zameri sa svima znanima i neznanima zbog svoje pravdoljubivosti, ubedjenosti u svoj razum i procenjivanje ljudi... gomilu puta se zaista pokazalo da ume odlicno da procita ljude i njihove namere, ali nekad imam utisak da silno gresi. Evo, kao sad u ovom slucaju koji mi ne da mira... zavadi nas sa ocem potencijalnog zeta, a zivimo u istoj ulici i srecemo se svakodnevno... boze sta mi napravi...

da nije on možda u znaku škorpije :namcor:

Nežnicah
18-11-2011, 00:18
Nije prico skorpija, bik je... ali valjda izgubio covek kompas, nivo tolerancije skoro nula.:sizika:

mona
18-11-2011, 04:52
Mona je stručnjak da objasni :lol:

Pa pusti bre.. shvatiće sam...
nece :kk:

kojica
18-11-2011, 07:51
Nije prico skorpija, bik je... ali valjda izgubio covek kompas, nivo tolerancije skoro nula.:sizika:

E ako je takva situacija, onda je baš nezgodno. :hm:

Ne možeš da mu pomogneš, sve dok sam ne shvati da je preterao i ne potraži pomoć,
ali možeš da ne učestvuješ u tome što radi. Ljudi možda neće to ni primetiti, jer je
malo onih koji bračni par ne posmatraju kao jednu osobu, ali će makar tebi srce biti
na mestu.

причалица
18-11-2011, 07:58
E ako je takva situacija, onda je baš nezgodno. :hm:

Ne možeš da mu pomogneš, sve dok sam ne shvati da je preterao i ne potraži pomoć,
ali možeš da ne učestvuješ u tome što radi. Ljudi možda neće to ni primetiti, jer je
malo onih koji bračni par ne posmatraju kao jednu osobu, ali će makar tebi srce biti
na mestu.

upravo tako. ne treba učestvovati u ''akcijama'' koje ne odobravaš....missim, ja tako radim i mnogi to i ne primećuju, a kad primete, obično je kasno jer sam ''strpana u fijoku'' osude.
mene je stvarno već baš briga.

Nežnicah
18-11-2011, 09:24
E ovo si tako dobro rekla `fijoka osude`, tako je u nasem slucaju. Pocece da me gledaju, u stvari vec jesu, kao neku pacenicu koja nema pravo glasa u kuci, mada nije tako, ali za publiku ispada bas tako. I sinoc sam pricala sa njim o konkrentno ovom slucaju sa buducim `prijateljem` ali ljudi moji to je nevererovatno kako on okrene situaciju u svoju korist, skoro da poverujes da je u pravu. I naravno opet se ljutio sto ja i dalje imam svoje izdvojeno misljenje... najgore mi je sto ne mogu sebe da nateram da zivim sa tim, da smo uvredili, tj.on ljude koji su nam mnogo ucinili, i sto je on u njihovim ocima ispao nula od coveka, a on to uopste tako ne gleda. On je covek apsolutno u pravu...tako on misli. Ako bih ja tim ljudima ucinila to bez njegovog znanja, ne dao bog da sazna, pa ispalo bi kao da sam mu pljunula u lice, tako bi to doziveo.

mikili
18-11-2011, 09:31
ne vredi fajf,bik je to..oni su uvek u pravu:raz_125:

DaDole
18-11-2011, 09:32
Naši muškarci jednostavno vole da smo uz njih,jedinstveni i nedjeljivi,da znaju da imaju našu podršku kako god nešto mjerili ili sjeckali,čak i kad griješe i čak i kad su svjesni da griješe ali ne popuštaju..
Brak jeste Dvoje..ali i dvije individue,a ne jedna.
Mišljenja sam da neće popustiti..Često kažem da dokad će dvoje voditi ljubav,odlučuje treći:(
treći kao prepreka,kao sukob oko nečeg,kao izazov,kao treća osoba..svejedno.

mikili
18-11-2011, 10:52
Znam dirko da je tako,ali koliko je to pametno?biti uz njega po svaku cenu ukoliko gresi da bi zadovoljili njegov osecaj-ja sam gazda,bice kako kazem-,makar svi stradali zbog toga..zao mi je,ako je nesto pogresno,pogresno je i ja se uvek trudim da predstavim dalekosezne posledice,objasnim ono sto nas moze sve stajati i trudim se neprekidnim ponavljanjem da to uvidi:sojka:

DaDole
18-11-2011, 11:17
Znam dirko da je tako,ali koliko je to pametno?biti uz njega po svaku cenu ukoliko gresi da bi zadovoljili njegov osecaj-ja sam gazda,bice kako kazem-,makar svi stradali zbog toga..zao mi je,ako je nesto pogresno,pogresno je i ja se uvek trudim da predstavim dalekosezne posledice,objasnim ono sto nas moze sve stajati i trudim se neprekidnim ponavljanjem da to uvidi:sojka:

draga moja,nikad nisam bila uz nekog po svaku cijenu i to je nešto što ako se i desi,kad tad dođe na naplatu..ne treba stati uz neku bezumnu odluku kojom će se nešto srušiti..slažem se jer ne treba..
riječ je samo o jednom..da svako sebi mora da odredi tu teško odredivu mjeru stvari..šta imamo,a šta gubimo i pritom ostati pošten prema sebi..
šta su viši ciljevi zarad kojih činimo mnogo toga,ukoliko nam godinama kasnije i dalje stoje kao kost u grlu..

Man
18-11-2011, 12:05
Ja pa mislim da kad je ovakva situacija, i ako je on izričit u svom stavu... jedino što možeš da uradiš je da ga prihvatiš. Nikako ne bi bilo lepo da ga sad kao ti preobratiš i ajd ispočetka. On verovatno zna zašto ima takav stav i mišljenje.

причалица
18-11-2011, 12:16
ne mora da prihvati mišljenje ako se istinski ne slaže s njim. zašto bi morala da prihvati mišljanje :huh: pogotovo ako je pogrešno.
a mnogo je lepo što je on ''ispao takav'' i što je njegovoj ženi neprijatno....missim....
fajf, drži se svog mišljenja, a ne tuđeg, nije ti na oko ispao.

kojica
18-11-2011, 13:29
Vidiš.. :hm: nije mi palo na pamet da je on već navikao da ga ona uvek prodržava...

Sad bi mogao još gori problem da nastane ako ga ''izda'' baš zbog potencijalnog
prijatelja. Nekako su muškarci osetljivi po tom pitanju. Da je žesko, još bi odmahnuli
rukom i rekli ''ma ženska posla''.

Lako je meni da pričam o ovome. Ne bih nikada mogla da živim sa nekim ko insistira
da razmišljam isto kao i on. I Konan takav. Svesna sam koliko puta donesem pogrešnu
odluku, pa mi je nekako normalno da i drugi greše. Rešavamo to tako što on ima svoje
prijatelje, a ja svoje.
O ljudima koji su nam nužno zajednički u životu se nekako dogovaramo.

kojica
18-11-2011, 13:36
E sad sam se setila.. jesmo jednom imali problem, na samom početku..
Ma mislim da nije prošlo ni mesec dana kako živimo zajedno.

Nešto su ga moji rođaci uvredili, ali ne baš toliko da bi se posvađali načisto.
Uglavom, on je rekao ''Neću više da ih vidim u kući'' i okrenuo se i zaspao.
Ko top.. :mirka:
Ja sam crkla plačući i nervirajući se do pola noći. Onda sam ujutru lepo
porazgovarala sa njim. Pitala sam ga da li je to samo njegova kuća i da li
će samo on donositi odluke ko će u kuću ulaziti a ko ne, jer u tom slučaju
meni tamo nije bilo mesta. Boje da se vratim mojoj kući dok je vreme.
Nisam poput žena koje muškarcu ''počiste'' sve prijatelje iz života, pa nisam
ni sama tako nešto zaslužila.
I od tada više nismo imali problema. :nene:

причалица
18-11-2011, 13:54
mi nismo imali problem u prvih desetak godina, kad sam ''aminovala'' sve njegove odluke...a kad sam videla da nam sve manje ljudi ulazi u kuću zbog njegovih odluka ( kao i mog ćutanja) i da ja sve češće provodim vreme okrećući telefonski imenik nemajući koga da pozovem, onda sam prestala da aminujem odluke...
u stvari, tačno se zna ko su njegovi a ko moji...nema mešanja a ni komentara.

vrludava
21-11-2011, 22:27
Nije u pravu po pitanju necega. Ubedjen je da jeste. Pokusate da mu navedete razloge zbog cega smatrate da silno gresi prema nekome, nailazite na osudu da niste uz njega, da mislite da je taj neko drugi u pravu. Cela ta situacija odlazi predaleko, osoba na koju je usmeren njegov bes, je vama (i njemu) mnogo cinila, i smatra da je zasluzila jednu malecnu uslugu. Vas partner to tumaci na neki svoj nacin, i tako dolazi do tog pakla...

Joj ljudi moji, ja cu od njega izludeti, ja ne znam vise kako da se postavim :qq:

On je ubjedjen da je u pravu jer se vodi svojim razlozima. Ti pokusavas da mu dokazes da nije u pravu navodeci svoje razloge. Ovdje ustvari nisu problem razlcita stajalista nego nepostojanje obostrane zelje da uzme u obzir stavove onog drugog. Ti se ne moras sloziti sa njegovim stavovima, ali treba da ga podrzis. Zato sto on ima svoje razloge za koje smatra da su mjerodavni. To sto podrzavas njega ne mora znaciti da podrzavas i njedovo misljenje vezano za odredjenu osobu.

Izvini ako sam zakomplicirala, nekad ne znam drugacije....

mica
23-11-2011, 11:51
Nije u pravu po pitanju necega. Ubedjen je da jeste. Pokusate da mu navedete razloge zbog cega smatrate da silno gresi prema nekome, nailazite na osudu da niste uz njega, da mislite da je taj neko drugi u pravu. Cela ta situacija odlazi predaleko, osoba na koju je usmeren njegov bes, je vama (i njemu) mnogo cinila, i smatra da je zasluzila jednu malecnu uslugu. Vas partner to tumaci na neki svoj nacin, i tako dolazi do tog pakla...

Joj ljudi moji, ja cu od njega izludeti, ja ne znam vise kako da se postavim :qq:


Ne bih ga podrzala, ukoliko smatra da nije u pravu. A, isto tako, ne bih se sukobljavala sa njim. Odrasli smo ljudi, svako snosi odgvoornost za svooje posledice, pa ako smatra da treba da izgura svoj stav, bez obizra na cenu, neka gura. Meni, apsolutno ne pada na pamet, da troskim svoju energiju, na talve stvari. Sut sa rogatim...Jok more :nene:

mrav
23-11-2011, 15:46
nikako to ne ciniti
osim ako neceta da budete vecito copavi i idijoti

Bandit
23-11-2011, 17:22
uz svo poštovanje podrške i zajedništva ..svako ima pravo na svoj stav i za to odgovara nekad sebi nekad drugima..
Mislim da je bez veze da pitaš da ga podržiš ili ne..
Svako ima svoj stav..svoje mišljenje..
Ono: ako nisi za mene onda si protiv mene..je glupavo ..najblaže rečeno...
Ako je baš neki kreten bez vezeje da se čovek druži ali nijanse..ako to gledaš ostaneš sam apsolutno...
Usput i ja imam vrlo malo prijatelja i drugova..ostalo sve poznanici..

причалица
23-11-2011, 18:23
Ono: ako nisi za mene onda si protiv mene..je glupavo ..najblaže rečeno...
:dada: e tako :)

kojica
23-11-2011, 18:27
a ono ''prijatelj mog neprijatelja je i meni neprijatelj'' da zaboravimo.. :hm:

matematika baš se sa emocijama ne slaže najbolje... :lol:

причалица
23-11-2011, 18:35
pa sad...kakav neprijatelj? ne vidim da je u uvodnom postu iko neprijatelj, ali moš da postane neprijatno onome ko nije ni kriv ni dužan u toj priči...i to ne svojom krivicom...
što da nosi taj teret?

kojica
25-11-2011, 17:15
Pa to ko je prijatelj a ko neprijatelj, je sasvim relativno.. :hm: nekome
se recimo učini da mu je neko neprijatelj, i onda mora ceo svet da ubedi
da je to tako... koga ne ubedi i taj mu je neprijatelj...

причалица
25-11-2011, 18:06
ne mora ništa...nikog da ubeđuje, bar missim da ne bi trebalo da oseća potrebu za ubeđivanjem. ne vidim ijedan razlog da se gubi vreme i energija na menjanje nečijeg mišljenja, pogotovo ako je odrasla osoba u pitanju.

Cruz
27-02-2012, 10:24
Nije u pravu po pitanju necega. Ubedjen je da jeste. Pokusate da mu navedete razloge zbog cega smatrate da silno gresi prema nekome, nailazite na osudu da niste uz njega, da mislite da je taj neko drugi u pravu. Cela ta situacija odlazi predaleko, osoba na koju je usmeren njegov bes, je vama (i njemu) mnogo cinila, i smatra da je zasluzila jednu malecnu uslugu. Vas partner to tumaci na neki svoj nacin, i tako dolazi do tog pakla...

Joj ljudi moji, ja cu od njega izludeti, ja ne znam vise kako da se postavim :qq:

ako sam potpuno sigurna da gresi, ja cu mu to i reci, pa makar se ljutio, ali ako se ljuti onda "to nije vise to". ja polazim od sebe, jer ocekujem da mi se otvoreno kaze kada gresim, pa da zajedno o tome popricamo, pronadjemo resenje i tako dalje.. ako i dalje ne odstupa od svojih stavova, ja bih ga pustila da radi onako kako je zacrtao, pa makar i lupio glavom o zid. neko ko ne odstupa ni milimetar, znaci da je sujetan, ma kako ovo grubo zvucalo.

a to da ocekuje da sam uvek uz njega kada mu treba potvrda da je u pravu moze da okaci macku o rep, dovoljno se poznajemo da zna da tako nesto nije moguce, bar kod mene :)

DaDole
27-02-2012, 10:54
Zanimljivo je kad kod muškaraca postoji sindrom Petra Pana..e onda on očekuje podršku bezrezervnu i to je problem..nepodržavanje doživljava kao izdaju:hm:

Cruz
27-02-2012, 11:00
Zanimljivo je kad kod muškaraca postoji sindrom Petra Pana..e onda on očekuje podršku bezrezervnu i to je problem..nepodržavanje doživljava kao izdaju:hm:

ako je tako, mozemo odmah da se pozdravimo :manijak:

DaDole
27-02-2012, 11:04
ako je tako, mozemo odmah da se pozdravimo :manijak:

tu i jeste "caka" :) najveći dio žena slijedi onu rečenicu: Ja sam ta koja će ga malo promijeniti:zrika:
ubijediću ga samo polako,shvatiće on..pa tako jednom,pa tako drugi put..pa onda već ljubav uhvati korijenje,pa je teže oprostiti a još teže i razići se:qq:
sujeta je čudo,a tek isključivost:drnd:

Cruz
27-02-2012, 11:53
sta tu ima da se menja kod vec formirane osobe... one koje tako misle samo mogu da izgube :hm:

ljubičica
28-02-2012, 21:40
ja nikad nisam aminovala sve odluke.
jedna od najboljih stvari u cinjenici da si sam:
imas upravo onakve odnose kakve formiras.

Cruz
29-02-2012, 11:56
ako bismo podrzali partnera u odluci, za koju smo sigurni da nije ispravna i ne kazemo ni rec, za mene je to izdaja, veca od bilo koje druge. takva neiskrenost i povladjivanje u vezi su krajnje nekorektni. drugi padez je da li ce partner nase misljenje da uvazi.

Picola
26-07-2013, 04:17
Ne podrzati, ali ni ne stajati mu na "zulj", narocito pred drugima.

Objasniti zasto ne mozes da podrzis. Ako i dalje insistira na tome, pustiti ga ali se distancirati, vremenom ce shvatiti gde nije bio u pravu.