PDA

Pogledaj Punu Verziju : ДА Л’ ДА ТРЕПНЕМ?



Ometač
25-11-2011, 18:29
На које све начине с неким може да се флертује?


• Загледати се у некога, значајно, за шерете је дозвољено и да намигну. Поглед може да буде пропраћен и благим, ситним трептањем.
• Говор тела: жене несвесно њишу куковима, забацују косу, мушкарци заузимају позу, испрсе се и надују грудни кош, као „ћурани”.
• Смешкање, кикотање које, наравно, на „четовима” и на СМС има одређене графичке ознаке.
• Слање писама (она старинска, руком исписана, која стижу у поштанско сандуче, већ су реткост), односно мејлова, порука преко друштвених мрежа или мобилним телефоном.
• Поклони, неке ситнице које имају одређено значење, а „крупнице” су за људе одређених година и одговарајућег имовног стања.
• Смишљање досетки, пошалица, фазона. Смех је одлично „оружје” за флерт.
• И данас понекад „пролази” пренемагање, играње на карту наивности типа „падам с Марса”.
• Слање виртуелних пољубаца, може уживо, још више преко Интернета.
• Многи падају на некога ко свира, рецимо, гитару или зна лепо да пева.

kojica
25-11-2011, 22:01
sve, sve, al ovo namigivanje i sitno treptanje... :raz_114:

Nežnicah
25-11-2011, 23:03
Kojice :g::helena:

kojica
28-11-2011, 09:09
babs.. :bela:

(8. slanje virtuelnih poljubaca )

:pia: :pia:

DaDole
28-11-2011, 09:17
meni je namigivanje ružno,treptanje namješteno i nekako jeftino,prenemaganje gadljivo i uopšte te semaforske radnje..glasam za jedan značajam pogled i recimo..slučajni dodir:)

mikili
28-11-2011, 09:26
ja se obicno sluzim razgovorom..ako kroz razgovor ne skapira:sojka:..ili je tupav ili nezainteresovan..njegov problem:raz_125:

mica
28-11-2011, 10:09
Govor tela:rumenko:

Sarmica
28-11-2011, 17:32
meni je namigivanje ružno,treptanje namješteno i nekako jeftino,prenemaganje gadljivo i uopšte te semaforske radnje..glasam za jedan značajam pogled i recimo..slučajni dodir:)

:raz_114:

Sarmica
09-12-2011, 17:13
Govor tela - flertovanje



Govor tela je umetnost i lepota koja leži u neizgovorenim rečima. Retko je svesno primećujemo, a na taj način izražavamo najdublja osećanja. Najveći deo nas uopšte ne shvata šta govorimo kada naša tela šalju poruku u komunikaciji. Flertovanje je važan deo razumevanja osećanja prema Vama, od strane druge osobe, takođe i način da se pokaže koliko je neko Vama poseban. To je glavna stavka u izgradnji odnosa. Niko nije usamljeno ostrvo, a romantični, pa čak i platonski odnos, može Vam pomoći nekad u životu.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Ovaj poseban osećaj je često ono što prožme oženjene ili udate, jer većina zaista ne može uvek da kontroliše znakove svog tela kada ugledaju njima atraktivnu osobu. Čak i kada ste u srećnom braku, i dalje ćete smatrati druge ljude atraktivnim, a Vaše telo ne laže. Flertovanje nije samo dodir, to jekoketna reakcija vidna u našem govoru, čak i bez ijedne izgovorene reči.

Zamislite kada biste mogli da prepoznate i pročitate govor tela kod drugih osoba, i signale flerta, lako kao što je čitanje email-a. Ili da svaki razgovor ima ishod koji želite. Ili kada biste mogli da pročitate govor tela, jednostavno kao što je čitanje knjige namenjene za dve godine staru decu? To bi bilo olakšavajuće.

Ljubavni govor tela i kontakt očima

Ako ste zainteresovani za nekoga, trebalo bi da obratite više pažnje da se ljubavni govor tela identifikuje preko kontakta, jer je to snažan pokazatelj privlačnosti, interesovanja i otvorenosti. Možete da primetite da Vas neko laže, ako skreće pogled. Kontakt očima često je sekundaran i pogrešan gest, jer su nas učili od ranog uzrasta da gledamo u oči onoga kome govorimo. Pridržavajte se kontakta očima i drugih telesnog stavova. Posmatranje govora tela otkriva mnogo stvari.

http://razbibriga.net/imported/2011/12/flert-1.jpg

Neki stručnjaci kažu da 90% komunikacije nije izražen rečima. Naučna istraživanja su pokazala da našneverbalan govor tela, dok komuniciramo, predstavlja preko 55%, glas predstavlja 38%, a naše izgovorene reči predstavljaju samo 7%. Neverbalne poruke šaljemo govorom tela i flertovanjem kako bismo privukli ljude suprotnog pola ili samo da komuniciramo, iako nismo zainteresovani. Flertovanje nije u vezi sa seksualnim aluzijama i privlačenjem mogućeg partnera - bebe flertuju sa roditeljima da bi obezbedile opstanak, a ljudi u preduzećima flertuju sa svojim klijentima da bi obezbedili poslove.

DaDole
12-12-2011, 12:13
da,milojka..govor tijela:) kažu da samo 10 % komuniciramo riječima,20% intonacijom,a čak 70 % govorom tijela :dada:

Sagacity
12-12-2011, 20:28
Virtuelni poljupci....:lol: :lol: :lol: Na šta se sve neki neće ''paliti''....

Ja sam pre za neki spontan vid komunikacije i pogled, pa gde se nađemo...To smišljeno ''treptanje'' i ''blejanje'' u oči mi je skroz providno :g:...

Sarmica
12-12-2011, 20:30
pa zar ima ljudi koji zaista tako smišljeno trepću i bleje?:pada:

Sagacity
12-12-2011, 21:02
Čuj dal' ima..Pa ima...''Namiguše''....:lol:

причалица
12-12-2011, 21:06
• Многи падају на некога ко свира, рецимо, гитару или зна лепо да пева.

stvarno :pada:

Sagacity
12-12-2011, 21:09
Pa Pričo, sve tinejdžerke ''otkidaju'' za momcima koji znaju da sviraju gitaru...Uvek bilo..:lol:
A, ne, ne...ja nisam ''padala'' na tak'e...ali znam mnoge koje jesu....:dada:

kojica
12-12-2011, 22:02
pa zar ima ljudi koji zaista tako smišljeno trepću i bleje?:pada:


http://www.youtube.com/watch?v=ehKMS-LLbaU

причалица
13-12-2011, 07:54
A, ne, ne...ja nisam ''padala'' na tak'e...ali znam mnoge koje jesu....:dada:

ne znam, nisam taj tip...pa zato kažem :g:

DaDole
13-12-2011, 08:28
Pa Pričo, sve tinejdžerke ''otkidaju'' za momcima koji znaju da sviraju gitaru...Uvek bilo..:lol:
A, ne, ne...ja nisam ''padala'' na tak'e...ali znam mnoge koje jesu....:dada:
jeste vala,otkidala i neda:dada: al sam šašava bila..otkidala sve dok nisam i ja naučila da je sviram:haha:
pa se tako spojilo korisno sa korisnim:igra1:

mikili
13-12-2011, 10:18
a tek kako -otkidaju- momci na cure koje znaju da sviraju gitaru :raz_125:

причалица
13-12-2011, 10:24
ma, ja samo klavir svirala...gitaru malkice...i svi nešto misle da sam bila ''na note'' zato što sam svirala klavir :(

DaDole
13-12-2011, 10:27
a tek kako -otkidaju- momci na cure koje znaju da sviraju gitaru :raz_125:
:dada: a ako još pritom trep trep trepću:) pa onda momak ne zna jel došO ili pošO:pada:

mikili
13-12-2011, 12:58
sta da ti kazem dirko:lol:..sve znas:raz_076::raz_125:

Sarmica
13-12-2011, 13:11
ja ne znam nikoga ko svira gitaru:hm:
al' znam jednog što peva lepo:rumenko:

kojica
13-12-2011, 14:39
Pa Pričo, sve tinejdžerke ''otkidaju'' za momcima koji znaju da sviraju gitaru...Uvek bilo..:lol:
A, ne, ne...ja nisam ''padala'' na tak'e...ali znam mnoge koje jesu....:dada:

i ja isto..:pada: a tek električnu gitaru kad čujem.. :pada:

a nisam ni tinejdžerka... :hm:

DaDole
13-12-2011, 15:35
i ja isto..:pada: a tek električnu gitaru kad čujem.. :pada:

a nisam ni tinejdžerka... :hm:

mora biti akustična:rile: tu tek onda frajer zna znanje:rile: