PDA

Pogledaj Punu Verziju : Napokon sama



DaDole
28-11-2011, 11:16
..i već se pitam..S kim?
Šta mislite o ženama koje pošto poto ne podnose da budu same,koje funkcionišu tek u paru i podnose vezu bez obzira kakva je ,samo da ne bi bile same?
Da li je biti sama tako loše i beznadno do te mjere da pristajemo po izreci "Bolje išta,nego ništa":hm:

mica
28-11-2011, 11:50
..i već se pitam..S kim?
Šta mislite o ženama koje pošto poto ne podnose da budu same,koje funkcionišu tek u paru i podnose vezu bez obzira kakva je ,samo da ne bi bile same?
Da li je biti sama tako loše i beznadno do te mjere da pristajemo po izreci "Bolje išta,nego ništa":hm:

Evo ti info iz prve ruke:)
Ja sam imala taj problem, strah od samoce. Kazem imala, jer sam uspela da ga prevazidjem. Imala sam problem da ostavim muza, jer sam se bojala cinjenice da cu biti sama. A onda sam uletala iz veze u vezu, samo da bih imala podtsreka, da odem. E, kad sam shvatila da to, tkao ne ide,onda sam pocela da "vezbam samocu". Ostavila sam ga, a onda sam opet pocela da srljam u veze, iz istog straha. Sad, konacno, uzivam u svojoj samoci. I ne zelim da imam bilo koga, pored sebe. Nekako se to, kod mene posle ove, poslednje veze u kojoj sam dosta sagorela, sve promenilo i dovelo u red.:dada:

DaDole
28-11-2011, 12:02
Je li strah od samoće prirodno stanje u tolikoj mjeri da pristajemo na sve samo da ne budemo sami..imali smo svi te faze ali evoluirali smo..a šta sa onima koji ostanu u vječnom grču zbog straha od separacije..nije li to onda klinička slika:hm:
kako se može pomoći tim ženama..

mica
28-11-2011, 12:09
Je li strah od samoće prirodno stanje u tolikoj mjeri da pristajemo na sve samo da ne budemo sami..imali smo svi te faze ali evoluirali smo..a šta sa onima koji ostanu u vječnom grču zbog straha od separacije..nije li to onda klinička slika:hm:
kako se može pomoći tim ženama..

Nikako. Dati savet, primere. Ali, to je nesto sto zena mora sama da u sebi presece. Moze biti cak i da je neka vrsta ankcioznosti u pitanju. Upada u panican strah, na samu pomisao da moze da ostane sama. To mogu biti posledice nekih strahova koji su steceni?

DaDole
28-11-2011, 12:21
Nikako. Dati savet, primere. Ali, to je nesto sto zena mora sama da u sebi presece. Moze biti cak i da je neka vrsta ankcioznosti u pitanju. Upada u panican strah, na samu pomisao da moze da ostane sama. To mogu biti posledice nekih strahova koji su steceni?
strah od separacije je izuzetno visok i opasan kao okidač za depresije težih razmjera...ali,i ja mislim da njima razgovor ne pomaže već isključivo stručna pomoć..one ne mogu same sa sobom i u sebi da presijeku nešto ukoliko nemaju uvid u to,kako da se liječe ako ne znaju da su bolesne..
znaš one vrste žena koje nikad ne prekidaju jednu vezu prije nego nađu drugog ..i čak i kad im savjetuješ da se odmore od svega,da samo u samoći mogu da donesu ispravnu odluku,to ne pomaže..

mica
28-11-2011, 12:27
strah od separacije je izuzetno visok i opasan kao okidač za depresije težih razmjera...ali,i ja mislim da njima razgovor ne pomaže već isključivo stručna pomoć..one ne mogu same sa sobom i u sebi da presijeku nešto ukoliko nemaju uvid u to,kako da se liječe ako ne znaju da su bolesne..
znaš one vrste žena koje nikad ne prekidaju jednu vezu prije nego nađu drugog ..i čak i kad im savjetuješ da se odmore od svega,da samo u samoći mogu da donesu ispravnu odluku,to ne pomaže..


Da i ja mislim da je to, ozbiljan poremecaj i da tim zenama, treba strucna pomoc. Imam poprilicno veliki broj primera, oko sebe...NE vredi ni davati savete niti razgovarati jer je to slicno udaranju o zid. Ne dopire...

DaDole
28-11-2011, 12:32
Da i ja mislim da je to, ozbiljan poremecaj i da tim zenama, treba strucna pomoc. Imam poprilicno veliki broj primera, oko sebe...NE vredi ni davati savete niti razgovarati jer je to slicno udaranju o zid. Ne dopire...

ne samo da ne dopire već može i da se o glavu razbije..ispadneš im neprijatelj il si ljubomorna:qq:
stoga je najbolje ne dijeliti lekcije sem ako nije neko tvoj jako blizak kom znaš da možeš reći istinu i koji će ti biti zahvalan na tome.

mica
28-11-2011, 12:38
ne samo da ne dopire već može i da se o glavu razbije..ispadneš im neprijatelj il si ljubomorna:qq:
stoga je najbolje ne dijeliti lekcije sem ako nije neko tvoj jako blizak kom znaš da možeš reći istinu i koji će ti biti zahvalan na tome.

Ja ima problem bas sa nekim, ko mi je najblizi...I sad ne zeli da prica sa mnom jer sam probala da je trgnem...I necu da popustim,koliko god da mi je tesko, dok ne shvati sama, sta radi sebi. Znam da ne mozes nikom da pomognes, ako on ne zlei sebi d apomogne, ali ja hocu da je nateram, da sebi pomogne...

DaDole
28-11-2011, 12:52
Ja ima problem bas sa nekim, ko mi je najblizi...I sad ne zeli da prica sa mnom jer sam probala da je trgnem...I necu da popustim,koliko god da mi je tesko, dok ne shvati sama, sta radi sebi. Znam da ne mozes nikom da pomognes, ako on ne zlei sebi d apomogne, ali ja hocu da je nateram, da sebi pomogne...
možda uspiješ jer ste bliske i jer postoji povjerenje..od pravih prijatelja nikad ne treba odustati sve dok ijednim dijelom osjećamo da im treba pomoć i da se brane ko nojevi kad zabiju glavu u pijesak..
treba samo da ona počne da misli što si ti toliko zapela i da se bar malo trgne..

mica
28-11-2011, 12:53
možda uspiješ jer ste bliske i jer postoji povjerenje..od pravih prijatelja nikad ne treba odustati sve dok ijednim dijelom osjećamo da im treba pomoć i da se brane ko nojevi kad zabiju glavu u pijesak..
treba samo da ona počne da misli što si ti toliko zapela i da se bar malo trgne..

Jos blize, setsra je u pitanju. Ali ja necu odustati i necu vise da cutim :) Sebi sam zadala, kao neku vrstu misije, da je sredim, komplet...

Sagacity
28-11-2011, 13:36
..i već se pitam..S kim?
Šta mislite o ženama koje pošto poto ne podnose da budu same,koje funkcionišu tek u paru i podnose vezu bez obzira kakva je ,samo da ne bi bile same?
Da li je biti sama tako loše i beznadno do te mjere da pristajemo po izreci "Bolje išta,nego ništa":hm:
Na ovo imam samo sledeći komentar, koji je takođe moj lični...

Bolje biti sam, nego sam u dvoje...

''Bolje išta, nego ništa'' ne funkcioniše u životu...U životu sve treba da se desi spontano (bar ja tako mislim), bez nekog pritiska i tenzije...i bez razmišljanja šta okolina misli...
No, nismo svi isti...Neko će trpeti sve ili ući nevoljno u neku vezu ili brak da bi dokazao okolini da je i on to postigao, a neko ne želi da uđe u nešto što mu i ne čini baš zadovoljstvo i što oseća da ga ne ispunjava u potpunosti...
Naravno, sve je lutrija, treba imati i mnogo sreće i ''naleteti'' na pravu osobu.., jer za sve treba ''pravo vreme, pravo mesto i prava osoba''...Neko ima sreću da tako nešto sretne veoma rano u životu, a neko nikada, a opet neko mnogo kasnije od ostalih...No nebitno je kada, bitno je da se desi..
Veza ''nazor'', je najgora moguća veza...

DaDole
28-11-2011, 14:00
Tačno..i ja se slažem..Bolje biti sam,nego(sam)udvoje..
nije li nam društvo u kojem živimo nametnulo neke obrasce ponašanja i zadane okvire pa iz njih i pravila po kojima vrednujemo manje one koji nisu "uspjeli"
KAo da svi zaboravimo da se sa prstenom na ruci ne mora voljeti:hm:

причалица
28-11-2011, 20:08
Je li strah od samoće prirodno stanje u tolikoj mjeri da pristajemo na sve samo da ne budemo sami..imali smo svi te faze ali evoluirali smo..a šta sa onima koji ostanu u vječnom grču zbog straha od separacije..nije li to onda klinička slika:hm:
kako se može pomoći tim ženama..

ne znam. missim da im nema pomoći.



KAo da svi zaboravimo da se sa prstenom na ruci ne mora voljeti:hm:

a ne mora se ni biti sam bez prstena na ruci :)

ljubičica
29-11-2011, 21:02
ma idi begaj, ja ne da se ne bojim samoce, ja sam u nju takoreci ogrezla:)))
iako se stalno zaljubljujem, msim svake dve-tri godine, u sustini od razvoda nisma nikog pustila ni na mala vrata svog zivota.
pretpostavljam da je i to neki strah.
kad jednom savladas strah od samoce, i odomacis se u njoj, a jos ako si drustven ko ja pa ti nikad ne fali ljudi, onda upadas u drugu zamku-da svakog ko zeli da ti se priblizi gurnes svom snagom. nije cak ni bitno zbog cega..razlog se uvek nadje.
zajebano.
misim totoalno sma promasila temu:drnd:

Man
29-11-2011, 21:14
nači baksuz :qq:

Vragolanka
29-11-2011, 22:10
..i već se pitam..S kim?
Šta mislite o ženama koje pošto poto ne podnose da budu same,koje funkcionišu tek u paru i podnose vezu bez obzira kakva je ,samo da ne bi bile same?
Da li je biti sama tako loše i beznadno do te mjere da pristajemo po izreci "Bolje išta,nego ništa":hm:

'bolje išta nego ništa' nema veze sa strahom od samoće.
i strah od samoće, ili usamljenosti? ako sam ovo drugo, zašto bi imala strah od prvog, koje je manje zlo?
i pre ćeš biti sam i usamljen u vezi. kada si sam-sam, znaš da si sam i svestan si svega što ti nedostaje. dok si sa nekim nisi ili ne želiš da budeš... uglavnom, teže ćeš skontati, jer manje vremena imaš da se baviš sobom.
dalje pričate o pauzame između veza... a posle svake 'jače' veze potreba da se bude sam je normalna.
kao što je posle razvoda normalno ne želeti se vezivati. tačnije ne ponoviti grešku. ali to je druga vrsta straha.
što opet nema veze sa samoćom. čak bi pre rekla da se strah od samoće projektuje kroz želju za 'biti sam'. ako nemaš taj strah nema ni podele na 'biti ili ne biti sam'. strah od toga da ti se neko (opet) previše približi, da se previše vežeš, da se previše daš, ili šta god je druga strana medalje.
ja sam sama od kad znam za sebe, bio tu neko ili ne, taj neko može samo dođe i prođe. nikada se nisam smatrala nekim ko ume da funkcioniše u paru. ne u onoj meri koja zahteva davanje, posvećenost tome, rad na svemu tome... nit imam želje, nit volje, niti sam srela osobu sa kojom bi tako nešto poželela. znači sve je stvar motivacije... možda bi umela da sam proživela neku priču u kojoj tog nekog vidim kao osobu sa kojom bi mogla 'do kraja života'. kako ovo strašno zvuči. nadam se da nije strah. :namcor:
i šta uopšte znači biti sam u kontextu teme? ne biti u stabilnoj vezi/braku? ne mogu dugo bez sexa i ende. a ni to ne može sa bilo kim. kamoli živeti ili postojati kroz vreme 'sa bilo kim'... pod ovim podrazumevam da ti u toj vezi fali koješta. za to treba biti svojevrstan talenat.

DaDole
30-11-2011, 08:04
Svakako živimo i samoće i usamljenost..svako na svoj način,svako sa svojim štitom i principom ili potrebom..ali,tema se odnosi na žene koje prosto moraju uvijek imati partnera,o njihovoj ovisnosti o tome da nisu "solo" iako se i u paru može biti sam,naravno.
Žene koje svoje ostvarenje vide jedino kroz prizmu veze,defnitivno imaju problem identiteta..

kojica
30-11-2011, 09:16
..i već se pitam..S kim?
Šta mislite o ženama koje pošto poto ne podnose da budu same,koje funkcionišu tek u paru i podnose vezu bez obzira kakva je ,samo da ne bi bile same?
Da li je biti sama tako loše i beznadno do te mjere da pristajemo po izreci "Bolje išta,nego ništa":hm:

Pa ne mislim ništa posebno. Neke od njih su mi drage, neke nisu. A sve u skladu sa
ostalim osobinama.

Ovo mi je malko sračunato. A možda sam i samo ljubomorna bila, nekada u nekom
trenutku, zato što ja to ne umem. Recimo, moja drugarica je umela da sačuva dečka
do Nove Godine. :lol: Da ne ide sama na doček.
A ja kad se naljutim, to je baš tad i nema ni makac. Ako treba raskinuću dan pred
doček. :haha:

DaDole
30-11-2011, 09:19
Pa ne mislim ništa posebno. Neke od njih su mi drage, neke nisu. A sve u skladu sa
ostalim osobinama.

Ovo mi je malko sračunato. A možda sam i samo ljubomorna bila, nekada u nekom
trenutku, zato što ja to ne umem. Recimo, moja drugarica je umela da sačuva dečka
do Nove Godine. :lol: Da ne ide sama na doček.
A ja kad se naljutim, to je baš tad i nema ni makac. Ako treba raskinuću dan pred
doček. :haha:

e,to i liči na tebe :) u pet do dvanaest:lol:
Kaže jedna meni:"PA što da ga ostavim,s kim ću na more"..a kakvo joj je to more sa njim:qq:

kojica
30-11-2011, 09:19
Je li strah od samoće prirodno stanje u tolikoj mjeri da pristajemo na sve samo da ne budemo sami..imali smo svi te faze ali evoluirali smo..a šta sa onima koji ostanu u vječnom grču zbog straha od separacije..nije li to onda klinička slika:hm:
kako se može pomoći tim ženama..

Ja imam dva oprečna straha. Strah od gubitka slobode i strah od samoće.
Pa je ovaj prvi malko jači.. :hm:

kojica
30-11-2011, 09:20
e,to i liči na tebe :) u pet do dvanaest:lol:
Kaže jedna meni:"PA što da ga ostavim,s kim ću na more"..a kakvo joj je to more sa njim:qq:

Pa eto. Čista računica. :lol:

DaDole
30-11-2011, 09:22
Ja imam dva oprečna straha. Strah od gubitka slobode i strah od samoće.
Pa je ovaj prvi malko jači.. :hm:

e,to je onda belaj ..jer ih nikad ne možeš izmjeriti i kad to i uradiš opet evoluiraju..:dada:

kojica
30-11-2011, 09:43
e,to je onda belaj ..jer ih nikad ne možeš izmjeriti i kad to i uradiš opet evoluiraju..:dada:

Nije belaj. :nene: Samo oceniš da li više gubiš no što dobijaš.
I to ne važi samo za te muško žemske kombinacije, nego uopšte,
na sve.

причалица
30-11-2011, 14:06
Kaže jedna meni:"PA što da ga ostavim,s kim ću na more"....
od kad ja idem na more sama :dosada:...a nisam nikog ostavila, niti je mene neko ostavio.

DaDole
30-11-2011, 14:10
Nije belaj. :nene: Samo oceniš da li više gubiš no što dobijaš.
I to ne važi samo za te muško žemske kombinacije, nego uopšte,
na sve.

znači,opet vaga:qq: Nažalost,nužna:)

kojica
30-11-2011, 14:32
znači,opet vaga:qq: Nažalost,nužna:)

Zvuči ko vaga vako objašnjeno rečima. Kao sad ti nešto sedneš pa mozgaš, pa
izvažeš. :lol: Zapravo, veze sa tim nema.. sve je to nekako spontano...

DaDole
30-11-2011, 14:34
nema veze:nene: al odosmo od teme:)
sa vagom il bez vage,sama ili sama udvoje,spontana ili ne..sve je to tu negdje:)

mona
05-12-2011, 08:07
..i već se pitam..S kim?
Šta mislite o ženama koje pošto poto ne podnose da budu same,koje funkcionišu tek u paru i podnose vezu bez obzira kakva je ,samo da ne bi bile same?
Da li je biti sama tako loše i beznadno do te mjere da pristajemo po izreci "Bolje išta,nego ništa":hm:
Znam takve zene, samo da ne budu same...
ne znam ja to ne razumem...
neki strahovi, slaba licnost, nesigurnost, nesamopouzdanje itd...

mona
05-12-2011, 08:10
Ja imam dva oprečna straha. Strah od gubitka slobode i strah od samoće.
Pa je ovaj prvi malko jači.. :hm:
Kod mene je prvi dominantniji tako da u drugi ne mogu upasti :lol: