PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ko se pre "smori" od braka?



Sarmica
10-12-2011, 11:51
http://razbibriga.net/imported/2011/12/v198996p0-1.jpg

Ženama brak brže postane dosadan nego muškarcima, pokazalo je istraživanje sprovedeno u Velikoj Britaniji.

Utvrđeno je da su najsrećniji parovi oni u kojima su oboje supružnika fakultetski obrazovani, nemaju decu, oboje su zaposleni i zajedno su manje od pet godina.

Nakon tog "zlatnog" perioda u vezi, počinje da opada zadovoljstvo, i to mnogo brže kod žene nego kod muškarca.

Stručnjaci za veze smatraju da je za ovo odgovorna činjenica da žene više ulažu u svoje veze, time što brinu o stvarima vezanim za kuću ili se sećaju posebnih prilika i važnih datuma.

Međutim, nakon nekoliko godina, počinju da osećaju netrpeljivost prema partneru zato što smatraju da ne ulaže dovoljno u vezu.

Istraživanje koje je sproveo Institut za ekonomska i društvena istraživanja obuhvatilo je 40.000 parova u Velikoj Britaniji.

Utvrđeno je i da su bračni parovi srećniji od onih koji "samo" žive zajedno.

Među anketiranim bračnim parovima, 55 odsto muškaraca bilo je srećno nakon pet godina braka, kao i 57 odsto žena.

Ali, nakon 11 godina braka, 33 odsto muževa je srećno, dok je kod žena taj procenat opao na 26 odsto.

"Žene počinju da preispituju svoje veze nakon nekoliko godina, kada uvide da u vezi pružaju više. Muškarci se opuštaju, i zaboravljaju da bi trebalo da održe 'varnicu' i romantiku i posle tog vremena", rekla je psiholog dr Pem Spur.


Šta vi mislite ko se pre smori i štoo?:palac:

i što se tu opšte neko mora smoriti:hm:

mrav
10-12-2011, 12:14
Moje mišljenje. Prvo se smori onaj ko više zahteva od onog drugog, i što se neko više trudi manje vredi ima više mana

Cruz
10-12-2011, 12:18
ja bih to preformulisala i rekla da se prvi "smori" onaj koji previse ocekuje, odnosno koji je u startu idealizovao svog partnera, zato je razocarenje neizbezno, a samim tim i razilazenje

DaDole
11-12-2011, 19:32
Brak je dvoje.Dvije individue koje jesu par,ali i individue.Smori se prvo ona koja zaboravi da je i u paru individua.

kojica
22-12-2011, 07:55
Naravno da se žene prve smore, kasu čitale bajke, ljubavne romane i gledale sapunice. :drnd:

Bez tih romantičnih gluposti u glavi se verovatno ne bi ni udavale.. :lol:

mica
22-12-2011, 08:02
Zene, naravno. Zato sto trazimo bajke, immao nijanse i mnogo smo komplikovane. Muskarci su, po tom pitanju, jednostavniji. I manje zahtevni.

причалица
22-12-2011, 08:20
pa, ako se nema u vidu da je brak iz ljubavi nastao...onda se neko smori, pre ili kasnije...ako nije nastao iz ljubavi, nego iz nekih drugih razloga, onda i treba da se smaraju, što da ne? svaki drugi razlog za brak, osim ljubavi, je bezvezan...i ne vredi posle nekog vremena.
lepo je govorio duško radović:
''devojke, dobro razmislite zašto nekog volite. ako volite bez nekog razloga, taj će vam razlog kasnije sve više nedostajati!''

DaDole
22-12-2011, 08:25
Naravno da se žene prve smore, kasu čitale bajke, ljubavne romane i gledale sapunice. :drnd:

Bez tih romantičnih gluposti u glavi se verovatno ne bi ni udavale.. :lol:

čim prohodaju curicama kupuju lutke i kolica za bebe lutke,pa šerpice one malene kuFinjice da vježbaju ono što će cijeli život da rade:qq:
cenzurisala bih te poklone,a i sapuničaste bajkolike serije:dada:

Ma'at
22-12-2011, 08:40
http://razbibriga.net/imported/2011/12/ixlribyudtgnlbsdrmpf-1.gif

Ma'at
22-12-2011, 08:40
http://razbibriga.net/imported/2011/12/tfiyjpywelewkvlxplky-1.gif

Ma'at
22-12-2011, 08:41
Ja nasla ovo na netu..tu se krije odgovor..:dada:

kojica
22-12-2011, 08:42
ahahahahaa.... :haha:

mnogo jednostavan rečnik... :lol:

Moonster
22-12-2011, 09:44
pa, ako se nema u vidu da je brak iz ljubavi nastao...onda se neko smori, pre ili kasnije...ako nije nastao iz ljubavi, nego iz nekih drugih razloga, onda i treba da se smaraju, što da ne? svaki drugi razlog za brak, osim ljubavi, je bezvezan...i ne vredi posle nekog vremena.
lepo je govorio duško radović:
''devojke, dobro razmislite zašto nekog volite. ako volite bez nekog razloga, taj će vam razlog kasnije sve više nedostajati!''

Sve tačno od reči do reči, samo mogu potvrditi :)

Cruz
09-03-2012, 17:47
http://www.youtube.com/watch?v=mB2wdw7VJZ8

marlon
10-03-2012, 04:49
deca

Ciciban
06-03-2020, 21:50
Ja mislim da sam se ja najbrze smorila. Kad bolje razmislim mozda sam i zakasnila, ranije sam trebala da se smorim :kafa:

A generalno, statisticki ili kako vec, ne znam, samo za sebe znam.

salel
09-03-2020, 14:19
toe mrtva trka :blenta:
dan, mesec ili godina gore-dole zar je to bitno
više od decenije,ne verujem da je iko ...
to je jedina igra u kojoj i najdobri đaci idu na popravni
DR: "U životu samo 2 puta treba biti pametan, kad biraš posao i partnera,
ako tada nisi pametan onda ćeš morati to biti celoga života"

Laganini
10-03-2020, 13:48
meni je brak zakon ne znam kako bi funkcionira u drugoj formi..

DaDole
11-03-2020, 10:11
meni je brak zakon ne znam kako bi funkcionira u drugoj formi..
svaki zakon ima rupe:dada:

Ciciban
27-05-2020, 08:13
Samo ti treba dobar racunovodja