Prijava

Pogledaj Punu Verziju : Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?



Sagacity
13-12-2011, 21:37
Dakle...Tema je jasna...Šta je bezobrazluk? Da li je to samo nevaspitanje ili je i više od toga...
Ko je bez-obraza-n?
Koji ili čiji vas je bezobrazluk ''isterao iz takta''...?
Da li na bezobrazluk, uzvraćate bezobrazno?

:hm:

rile_nezni_oblak
13-12-2011, 21:38
neko kad kaze rec na slovo 'p' :eek:

Vragolanka
13-12-2011, 21:41
mora malo konkretnije... da se ne zalećem. :lol:
može neki slikovit primer brezobrazluka?

Sagacity
13-12-2011, 21:43
Pa evo, na chatu sam rekla da me je iznervirao kamiondžija, koji je pre neki dan namerno ''pljesnuo'' u baru i isprskao devojke koje su bile na trotoaru...A bilo je jako hladno...

Da li je bezobrazluk, kada je neko namerno nevaspitan...:hm:

Vragolanka
13-12-2011, 21:47
dobro, čovek je možda sirovina... ili nije video baru.

mada je meni ponekad smešno to prskanje... mislim, kad nisam ja u pitanju, jel. :lol:

Cruz
13-12-2011, 21:49
bezobrazluk je kada u posti dodjete na red, a salterski sluzbenik vam ispred nosa nalepi "pauza" bez obzira sto ste bili poslednji u redu

Sagacity
13-12-2011, 21:50
Ma to je bilo samo da se ''načne tema''...
Kažu da je najgora moguća kombinacija...''glup, a bezobrazan''.....:hm:

Vragolanka
13-12-2011, 21:51
ja to zovem 'može mu se'... tim šalterušama je najteže. nisu ni oni što čekaju krivi, ali su poslednji u lancu.

Vragolanka
13-12-2011, 21:54
kontam da bi trebalo da ispoštujem ljude koji mi znače, one koji su me nečim zadužili (ili će tek :lol:)... sve ostalo po zasluzi, ne delim avanse.

Sagacity
13-12-2011, 21:54
Ne znam...Meni je pre negde bilo simpatično, iako je možda i bezobrazno...Dve klinke sede u busu i nailazi stara baka....Samo će jedna....''Ej, eno neke babe, aj' da se pravimo da spavamo''.....:huh::lol:

Cruz
13-12-2011, 21:55
ma ne, nikako glup covek ne moze biti bezobrazan, ipak su to oni pronicljivi koji znaju kako da te izbace iz ravnoteze i da uzivaju u tome

Obešenjak
13-12-2011, 21:58
Bezobrazluk... to vam je jedna vrsta situacije npr. kada vas neko gleda u oči i laže!!!

Sagacity
13-12-2011, 21:58
Jao ne znam Cruz...Imam koleginicu, koja je za sve pa neću da kažem glupa, ali kada treba da bezobrazno ''zavrne'' nekoga, tu se baš istakne...Ponekad pomislim da su ti ljudi pomalo i ''zloćikavi''...:hm:

Sagacity
13-12-2011, 22:00
Bezobrazluk... to vam je jedna vrsta situacije npr. kada vas neko gleda u oči i laže!!!
Da baš tako...:dada:
Čovek može biti nevaspitan i iz neznanja, ali bezobrazan čovek je uvek namerno nevaspitan...

Vragolanka
13-12-2011, 22:00
Jao ne znam Cruz...Imam koleginicu, koja je za sve pa neću da kažem glupa, ali kada treba da bezobrazno ''zavrne'' nekoga, tu se baš istakne...Ponekad pomislim da su ti ljudi pomalo i ''zloćikavi''...:hm:

zloćikavi su uglavnom oni koji su svesni nivoa svoje inteligencije, pa im je teško da to prihvate.

Sagacity
13-12-2011, 22:02
zloćikavi su uglavnom oni koji su svesni nivoa svoje inteligencije, pa im je teško da to prihvate.
Hoćeš da kažeš, da im bezobrazluk služi da se istaknu...:huh:

Vragolanka
13-12-2011, 22:03
Hoćeš da kažeš, da im bezobrazluk služi da se istaknu...:huh:

moguće, ili da skrenu pažnju, ili da prikriju glupost, ili prosto komplexi.

Cruz
13-12-2011, 22:04
ne volim da klasifikujem ljude na glupe i pametne, ali ako to pomaze da objasnimo fenomen bezobrazluka onda ok

bezobraznim ljudima nedostaje opsta kultura i vaspitanje, disciplina pre svega ako govorimo o slucaju salterskih radnika, ali svaki bezobrazluk je prica za sebe, pa da ne generalizujemo sad...

Vragolanka
13-12-2011, 22:05
joj, cruz... znaš da su najgori oni visoko kuturno uzdignuti? taj ti ga zavuče na finjaka.
za mene je nekultura pljuvanje, pcovanje i slično...

Sagacity
13-12-2011, 22:07
Bezobrazluk je i kada poslodavci svojim zaposlenima ne uplaćuju doprinose...platu....
Sad bi se moglo reći, da im je država to dozvolila...Ali čini mi se da su mnogi zaboravili na svoj ''obraz''...Koliko neko može biti bezobrazan, da osoba kod njega radi mesec dana i da na kraju meseca ne dobije platu....Ja ne bih mogla izaći nekome na ''oči''....Na primer...
Da li su ljudi zaboravili na ''obraz'' i karakter?

Vragolanka
13-12-2011, 22:10
i mislim da je sebičluk osnova bezobrazluka.
prepoznala sam se u temi. ne ustajem starijima, mrzi me da pomognem ponekad, gledam svoje dupe i da njemu bude lepo, a za druge me nije uvek briga... kad kupim čokoladu deci dam da podele jednu, ja sama pojedem drugu. jednom sam kupila 3, pojela svoju ali je dalek put bio pa sam i ostale dve. :roll:
pomognem ako sam raspoložena za tako nešto ili ako mi je neko simpatičan. ako mi se nastup ne dopadne il' ako sam nadrndana, rado ću i da odmognem, kao onaj kamiondžija. :lol:

Cruz
13-12-2011, 22:12
dobro, sa bezobrazlukom se srecemo na svakom koraku... sta ga pokrece? sta je uzrok? mislim da je u pitanju nezadovoljstvo

Cruz
13-12-2011, 22:13
dok ja iskucam vi ispisete 2 strane :eek:

Sagacity
13-12-2011, 22:19
:lol: :lol: :lol:
Pa dobro Vragolanka, ali svoju sebičnost si donekle ublažila iskrenošću...Mnogi to ne bi priznali..iako slično rade...

Nisam sebična...čak idem i u neku drugu krajnost...Ipak mislim da je bezobrazluk nanošenje štete drugome, u bilo kome smislu...Ti svoju decu nisi nizašta oštetila, samo si ih uskratila za neko parče čokolade...:hm:

Bezobrazlik je, kada smo cimerka i ja kao studenti ustali ženi sa detetom, da bi ona sela na jedno sedište, a dete stavila na drugo..A onda je ta žena sela, stavila dete u krilo i pozvala muža da sedne do nje....
Mislim šta reći...:lol:
Ponekad nije dobro ni biti fin...

Vragolanka
13-12-2011, 22:21
:lol: :lol: :lol:
Pa dobro Vragolanka, ali svoju sebičnost si donekle ublažila iskrenošću...Mnogi to ne bi priznali..iako slično rade...

Nisam sebična...čak idem i u neku drugu krajnost...Ipak mislim da je bezobrazluk nanošenje štete drugome, u bilo kome smislu...Ti svoju decu nisi nizašta oštetila, samo si ih uskratila za neko parče čokolade...:hm:

Bezobrazlik je, kada smo cimerka i ja kao studenti ustali ženi sa detetom, da bi ona sela na jedno sedište, a dete stavila na drugo..A onda je ta žena sela, stavila dete u krilo i pozvala muža da sedne do nje....
Mislim šta reći...:lol:
Ponekad nije dobro ni biti fin...

umem i ja da odem u drugu krajnost, ali tada ne očekujem povratnu reakciju. postoji uvek razlog za činjenje dobra kod mene, za loše i ne moda ga ga bidne.
dok je kod normalnih ljudi to obrnuto. :lol:
isto važi za poverenje, ne dajem ga gratis, a opet normalni ljudi ga daju dok ne dobiju razlog za sumnju. sve naopako kod mene.

zašto dete na drugo, ako je već malo da stoji? :mrgreen:
inače ja ne ustajem, nego uzmem dete. a dete ponekad neće, milina... i vuk sit i ovce ne broju. :lol:

Sagacity
13-12-2011, 22:23
umem i ja da odem u drugu krajnost, ali tada ne očekujem povratnu reakciju. postoji uvek razlog za činjenje dobra kod mene, za loše i ne moda ga ga bidne.
dok je kod normalnih ljudi to obrnuto. :lol:
isto važi za poverenje, ne dajem ga gratis, a opet normalni ljudi ga daju dok ne dobiju razlog za sumnju. sve naopako kod mene.
Hoćeš da kažeš, da ako je neko bezobrazan prema tebi, odmah ga prevaspitaš...:lol:

Vragolanka
13-12-2011, 22:23
Pa nije valjda samo to jedino nezadovoljstvo...:lol: :lol: :lol:

to je uzrok svih zala. :qq:

Vragolanka
13-12-2011, 22:26
Hoćeš da kažeš, da ako je neko bezobrazan prema tebi, odmah ga prevaspitaš...:lol:

kako god, samo ne violim da ostajem dužna. :lol:

inače imam lošu naviku da ne gledam kud bijem ponekad, pa bude i kolateralne štete. ali mi je posle uvek krivo jer me brzo i prođe, ako se to računa u olakšavajuću okolnost.

Sagacity
13-12-2011, 22:30
kako god, samo ne violim da ostajem dužna. :lol:

inače imam lošu naviku da ne gledam kud bijem ponekad, pa bude i kolateralne štete. ali mi je posle uvek krivo jer me brzo i prođe, ako se to računa u olakšavajuću okolnost.
Aaa, ne , ne...ja nikad ne uzvraćam bezobrazluk, bezobrazlukom...Meni nekako sami dođu na ''jes''...:dada: :lol:

Vragolanka
13-12-2011, 22:32
Aaa, ne , ne...ja nikad ne uzvraćam bezobrazluk, bezobrazlukom...Meni nekako sami dođu na ''jes''...:dada: :lol:

ali ih sačekaš... to ti je to, pamti-vrati. :lol:

DaDole
14-12-2011, 08:14
Drskost i neuviđavnost onih koji sebe smatraju "iznad" koji se vode uvijek riječima:"Može mi se".
Na bezobrazne ljude reagujem apsolutnim negiranjem,posmatram ih kao vremensku pojavu ,kao kišu koju ne mogu ni naručiti niti spriječiti.

Sarmica
14-12-2011, 08:29
:qq:nate šta ja ne volim...kad ljudi lako zaboravljaju:dosada:...kad je njima trebalo ti si ostavio sve svoje brige i poslove i otišao tom nekom da učiniš pomogneš,ponizio se radi njega,uradio nešto što ni za sebe čak nikad ne bi...i sve se to časkom zaboravi...čist bezobrazluk:dosada:

DaDole
14-12-2011, 08:35
:qq:nate šta ja ne volim...kad ljudi lako zaboravljaju:dosada:...kad je njima trebalo ti si ostavio sve svoje brige i poslove i otišao tom nekom da učiniš pomogneš,ponizio se radi njega,uradio nešto što ni za sebe čak nikad ne bi...i sve se to časkom zaboravi...čist bezobrazluk:dosada:

:dada: to je ona grupa ljudi kojima sto puta nešto pomogneš i 101.put objektivno ne možeš..e,onda kao a nikad nisi ništa uradio ni pomogao:qq: nema te goreg

Sagacity
24-08-2012, 06:48
Bezobrazluk je...kada si uključio žmigavac i pretičeš kamion, a on na retrovizoru vidi da si mu već na ''zadnjem repu'' i istovremeno i on počinje da pretiče auto ispred sebe, bez obzira što si ti već u preticanju...Eto...
Bezobrazluk je jedna vrsta bezobzirnosti. :aha:

Mistery
31-08-2012, 11:22
Živimo u sistemu poremećenih vrednosti i bezobrazluk se može osetiti u svim sferama života -od bezobrazluka na šalterima, preko bezobrazluka u firmama i gradskom prevozu do bezobrazluka u sferi prijateljskih i porodičnih odnosa.

Bezobrazni ljudi nemaju obraz, on je tvrd kao đon, a bezobrazni su zato što su i nevaspitani ai to im je deo karaktera. Teško mogu da se menjaju.

Doživela sam da istrpim intrige i bezobrazno ponašanje ex drugarice. Više nismo u kontaktu. Izbacujem iz života sve negativne ljude, kako bih pažnju posvetila dobrim ljudima.

Povlačim se kada doživim neko neprijatno iskustvo-kada je neko bezobrazan prema meni. Ne odgovaram istom merom.

Vaspitana sam da ne psujem, da ustajem starijima u autobusu, da budem kulturna u javnim institucijama-pošta npr.

Ljuta sam na sebe kada doživim da je neko bezobrazan, ali posle to zaboravim, ili pamtim kada su u pitanju prijateljski i porodični odnosi. Ali opraštam.

Ne, nisam idealna, verovatno sam i ja bila bezobrazna prema nekome, ali znala sam i znam da kažem "Izvini, oprosti, žao mi je"...

DaDole
31-08-2012, 11:27
Jeste Mistery..danas je nekako najteže da ljudi nauče reći Izvini,Oprosti..to se izgubilo u devalviranim vremenima u kojima pulsira bahatost i samoživost..mnoge želje su kod ljudi blokirane i kao takve one izazivaju otpor koji se kreće od bezobraznog ponašanja pa sve do agresivnih oblika..
Nemam želju da mijenjam ljude niti ispravljam njihove obrasce ponašanja i nekako uvijek vjerujem da se takva količina negativne energije treba zaobići,kao smrdljivi kontejner u julskoj večeri..

Mistery
31-08-2012, 11:54
Krasiva, slažem se da je bezobrazluk i način odbrambenog mehanizma kod ljudi. Mnoge želje ne mogu da ispune, mnoge obične stvari danas su problem i neki ljudi biraju da budu bezobrazni i da ispred sebe postave neko "gard ponašanje" da bi sebe predstavili u drugačijem svetlu. Da su jaki, da mogu sve, i ne misle na druge.

Zapravo su ranjivi iza te fasade. Ali, moje iskustvo mi govori da ipak sve kreće od kućnog vaspitanja. Znam da i sestrina deca i deca sa kojom se druže i ona deca u mom komšiluku kažu "dobar dan" starijima i ustaju u prevozu. Od malena se uče nekom lepom ponašanju.

Takvo je i vreme, da ljudi sve više gledaju samo sebe, nemaju vremena za nečije probleme, niti želju da budu dobronamerni prema drugima. Život ih ne miluje.

Da li je to opravdanje za bezobrazluk..ne verujem. Svi smo u "istom sosu" i treba bar da pokušamo da pružimo razumevanje, neku humanost - na primer ustajanje u gradskom prevozu starijima i bolesnim..ali..toga nema.

Ljude koji su bezobrazni treba izbegavati ukoliko je to moguće.

Ciciban
31-08-2012, 12:49
Ja sve cesce postajem bezobrazna i bezobzirna i .....

DaDole
31-08-2012, 17:02
Svakako Mistery..nema opravdanja za bezobrazno ponašanje..motivi i razlozi su jedno,možemo da eventualno razumijemo,ali ne i opravdamo..ali kad smo već kod toga,da li postoji način da se takvi ljudi vremenom promijene,da shvate da oholost,bahatost i bezobrazluk,neprimjerene drskosti i nepoštovanja ljudi..nisu ono što ih čini sretnim..
davno sam se pitala je li takav obrazac zapravo nepromenjiv..da li je on hronična i neizlječiva bolest ili ima lijeka..sve više mislim da nažalost,nema jer oni se ne žele mijenjati prosto jer ne vide sebe na način na koji ih drugi vide...jer su učahureni u svoje malo zlo (sasvim je onda nevažno da li je njihovo zlo posljedica odbrane i garda ili im je to neko prirodno stanje)..
a najteže je pomoći onima koji ne žele pomoć..

Mistery
31-08-2012, 17:53
Svakako Mistery..nema opravdanja za bezobrazno ponašanje..motivi i razlozi su jedno,možemo da eventualno razumijemo,ali ne i opravdamo..ali kad smo već kod toga,da li postoji način da se takvi ljudi vremenom promijene,da shvate da oholost,bahatost i bezobrazluk,neprimjerene drskosti i nepoštovanja ljudi..nisu ono što ih čini sretnim..
davno sam se pitala je li takav obrazac zapravo nepromenjiv..da li je on hronična i neizlječiva bolest ili ima lijeka..sve više mislim da nažalost,nema jer oni se ne žele mijenjati prosto jer ne vide sebe na način na koji ih drugi vide...jer su učahureni u svoje malo zlo (sasvim je onda nevažno da li je njihovo zlo posljedica odbrane i garda ili im je to neko prirodno stanje)..
a najteže je pomoći onima koji ne žele pomoć..

Možda mogu da se promene kada su mladi, sa godinama promene su sve teže.

Sagacity
13-11-2012, 21:46
Bezobrazluk je kada nekome maksimalno pomažeš, a on ti na kraju to ospori...Recimo...
Bezobrazluk je jedna vrsta bezobzirnosti...

kojica
22-07-2013, 11:12
ja sam brezobrazna... :drnd: i to znači da imam brezobrazne asocijacije
na sve više stvari koje se oko mene dešavaju...

al kuliram.. :mm: