PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kako se odljubiti?



DaDole
26-12-2011, 14:09
Želite to,razum vam nalaže jedno..emocije drugo:qq:

Moonster
26-12-2011, 14:14
Želite to,razum vam nalaže jedno..emocije drugo:qq:

Razum mi po svim analizama govori da me maksimalno zeza i da joj ni malo nije stalo, ali emocije neće da se odvoje :aha:

Dakle da čujemo predloge :palac:

rile_nezni_oblak
26-12-2011, 14:15
tako sto cete se ponovo zaljubiti...

odes u prodavnicu i kazes... moze neka cudna, kao, antikvarnica... knjizara, tako nesto..

- zdravo, ja zelim da se zaljubim danas.. da li mozda imate neku devojcicu, ridju, sa kikicama i pegama?

- imamo jednu bas takvu, gospodine... ali ce se ona svakako vec sutra zaljubiti u drugog decaka... takva je, znate...

- nema veze, ja bi' ionako da se zaljubim samo danas... koliko to kosta?

- ceger tresanja... njoj odneti licno... i najlepsi osmeh sto imate...

i posle, kad prodje dan... i ode i mesec i zvezde...

ode i ona...

al', nema veze... srce je ponovo celo... spremno da se da nekom novom...

mikili
26-12-2011, 14:16
pa ne kaze se za dzabe -ne veruje srce pameti-..odljubis se kad ti slomi srce..:srce:

Moonster
26-12-2011, 14:20
:haha: :rile: legendo, bilo bi lepo da tako ide, ali :nene:

DaDole
26-12-2011, 14:20
rile,predlaže tehniku "Klin se klinom izbija" :hm:
A kako mikili reče u trenu? to nisam shvatila?

Cruz
26-12-2011, 14:20
kad ti slomi srce ti patis, jer jos uvek volis, ne ide to tako lako :nene:

Moonster
26-12-2011, 14:20
pa ne kaze se za dzabe -ne veruje srce pameti-..odljubis se kad ti slomi srce..:srce:

Slažem se ovde :dada:

DaDole
26-12-2011, 14:23
Slažem se ovde :dada:

čekajte ljudi,slomi srce i ono boli..znači bol je recept za odljubljivanje..može l bez lomljenja srceTA:)

Sagacity
26-12-2011, 14:24
Ne znam, za mene je ljubav poštovanje pre svega. Ako me neko ne poštuje na način na koji zaslužujem, onda srce i samo neće da se vezuje za takvog.
Mislim, da je tu Moon više problem o tvom nepomiranju da te ona možda neće na pravi način, a osećaš da si joj posvetio mnogo pažnje...

Razum će presuditi tako, što ćeš se malo opustiti, a onda će već naići neko drugi...A ne mora ni da naiđe...Mnogo je bolje imati čiste emocije, pa ''naleteti'' na nešto novo...Jer kada patimo zbog nekog ko nas nije vredan, obavezno takvog ponovo privučemo...

Opušteno...

Moonster
26-12-2011, 14:25
čekajte ljudi,slomi srce i ono boli..znači bol je recept za odljubljivanje..može l bez lomljenja srceTA:)

Slušamo :palac:

Obešenjak
26-12-2011, 14:25
Vreme leči sve! :dada:

(mada.. možda sidu i tumore, al' nju nikad ne) :srbpla:

mikili
26-12-2011, 14:26
moze..ali je to po meni pre neka-zanesenost-,mozda strast...pa te jedan ruzan,ili niz ruznih poteza prosto otrezni..bar sam ja to tako dozivljavala..:raz_125:

Moonster
26-12-2011, 14:26
Vreme leči sve! :dada:

(mada.. možda sidu i tumore, al' nju nikad ne) :srbpla:

Očemo ja i ti zajedno da pijemo :)

Moonster
26-12-2011, 14:27
Ne znam, za mene je ljubav poštovanje pre svega. Ako me neko ne poštuje na način na koji zaslužujem, onda srce i samo neće da se vezuje za takvog.
Mislim, da je tu Moon više problem o tvom nepomiranju da te ona možda neće na pravi način, a osećaš da si joj posvetio mnogo pažnje...

Razum će presuditi tako, što ćeš se malo opustiti, a onda će već naići neko drugi...A ne mora ni da naiđe...Mnogo je bolje imati čiste emocije, pa ''naleteti'' na nešto novo...Jer kada patimo zbog nekog ko nas nije vredan, obavezno takvog ponovo privučemo...

Opušteno...

To bi bilo optimalno rešenje, svakako :dada:

Baš tako samo opušteno :aha:

DaDole
26-12-2011, 14:28
Možda jednostavno treba da počnemo voljeti sebe više nego tog od kog se želimo odljubiti:hm:

Sagacity
26-12-2011, 14:28
Očemo ja i ti zajedno da pijemo :)
Ma kakvi, rakija ima da vam sve izleči...i da postanete alkoholičari..pa vas posle neće hteti nijedna...:lol:


To bi bilo optimalno rešenje, svakako :dada:

Baš tako samo opušteno :aha:
Da se baviš radom na podsvesti, to bi bilo mnogo lakše..Tada se čovek oslobađa vezanosti za tu osobu...Nekada se vežemo za pogrešne osobe..Što nas više ne žele, mi smo više emotivno zavisni od istih...:dada:

Zato i kažem, pokušaj opuštenosti..je najbolji, samo treba umeti..Za početak izbegavaj neke uobičajene navike...Na primer, provera SMS poruka od nje...:lol: :lol: :lol:
To izbaci...

Čarapica
26-12-2011, 14:28
pa ne kaze se za dzabe -ne veruje srce pameti-..odljubis se kad ti slomi srce..:srce:

ja uvjek tek tad skontam da sam i bila zaljubljena :facepalm:... vazda bila naopaka boze sacuvaj :facepalm:

Moonster
26-12-2011, 14:32
Možda jednostavno treba da počnemo voljeti sebe više nego tog od kog se želimo odljubiti:hm:

Da volimo sami sebe više nego druge, ne bi ni imali taj problem NeDo :aha:

Cruz
26-12-2011, 14:35
kod odljubljivanja samo vreme moze da pomogne...

Moonster
26-12-2011, 14:35
Ma kakvi, rakija ima da vam sve izleči...i da postanete alkoholičari..pa vas posle neće hteti nijedna...:lol:


Da se baviš radom na podsvesti, to bi bilo mnogo lakše..Tada se čovek oslobađa vezanosti za osobu...Nekada se vežemo za pogrešne osobe..Što nas više nne žele, mi smo više emotivno zavisni od istih...:dada:

Zato i kažem, pokušaj opuštenosti..je najbolji, samo treba umeti..Za početak izbegavaj neke uobičajene navike...Na primer, provera SMS poruka od nje...:lol: :lol: :lol:
To izbaci...

Za rakiju se zezam sa Zanesenjakom, mi ne pijemo ;)

Rad, red i disciplina, poznat recept, to uspeva Sago, ali pod uslovom da je okupiranost poslom 100%, što se teško postiže :aha:
To sam daaaavno izbacio, ali me još uvek taj zvuk SMS-a preseče i podseti, memorija je jako nezgodna stvar sago :aha:

Obešenjak
26-12-2011, 14:35
... nesam pametan :nene:

Moonster
26-12-2011, 14:37
kod odljubljivanja samo vreme moze da pomogne...

A kada imaš jako pamćenje pa relacije da vreme sve briše zbog zaborava ne vredi, šta onda ? :hm:

Moonster
26-12-2011, 14:37
... nesam pametan :nene:

Zato drugi jesu, pa pitaj :dada:

Sagacity
26-12-2011, 14:37
Za rakiju se zezam sa Zanesenjakom, mi ne pijemo ;)

Rad, red i disciplina, poznat recept, to uspeva Sago, ali pod uslovom da je okupiranost poslom 100%, što se teško postiže :aha:
To sam daaaavno izbacio, ali me još uvek taj zvuk SMS-a preseče i podseti, memorija je jako nezgodna stvar sago :aha:
Ja ti to kažem iz sopstvenog iskustva, kao neko ko je imao pravu osobu, a ta prava osoba više ne postoji...Nastradala je...:aha:
Ako se takve stvari prebole, zašto bi bilo teže preboleti nekoga ko te nije poštovao na način na koji si zaslužio...:dada:

DaDole
26-12-2011, 14:43
Da volimo sami sebe više nego druge, ne bi ni imali taj problem NeDo :aha:

znam,ali nikad nije kasno da ZAVOLIMO sebe više neg drugog..mada,svako će najvjerovatnije reći kako sebe voli najviše..ali kad bi dozvolio da analitički dođe do toga ,uvidio bi da radi na svoju štetu..je l da..
sjetila sam se jednom u gimnaziji sam čula na hodniku dvije profesorke kako razgovaraju..
"Ali,on je muškarac mog života..ja ne mogu da živim bez njega" (profes.biologije)
"Zar i ti?"(prof.filozofije)
"Šta i ja? "
"Zar si i ti u redu onih neevolutivnih žena koje ni pedalj nisu odmakle od teze da je muškarac njihovog života,ONAJ koji ih je ostavio!!"
Zbunjenoj biologinji ništa nije bilo jasno..žena se bavila amebama..
Imala sam samo 16..al i sad znam da je žena bila u pravu.

Moonster
26-12-2011, 14:46
Ja ti to kažem iz sopstvenog iskustva, kao neko ko je imao pravu osobu, a ta prava osoba više ne postoji...Nastradala je...:aha:
Ako se takve stvari prebole, zašto bi bilo teže preboleti nekoga ko te nije poštovao na način na koji si zaslužio...:dada:

Hmmm....Sago, nekada se ne može zaboraviti, pa samim tim ni preboleti :aha:

Cruz
26-12-2011, 14:47
A kada imaš jako pamćenje pa relacije da vreme sve briše zbog zaborava ne vredi, šta onda ? :hm:

pamcenje ti sluzi da se secas gde si gresio, intenzitet emocija vremenom slabi... sve je u stvari individualno, ja govorim kako posmatram iz sopstvenog ugla

Moonster
26-12-2011, 14:49
znam,ali nikad nije kasno da ZAVOLIMO sebe više neg drugog..mada,svako će najvjerovatnije reći kako sebe voli najviše..ali kad bi dozvolio da analitički dođe do toga ,uvidio bi da radi na svoju štetu..je l da..
sjetila sam se jednom u gimnaziji sam čula na hodniku dvije profesorke kako razgovaraju..
"Ali,on je muškarac mog života..ja ne mogu da živim bez njega" (profes.biologije)
"Zar i ti?"(prof.filozofije)
"Šta i ja? "
"Zar si i ti u redu onih neevolutivnih žena koje ni pedalj nisu odmakle od teze da je muškarac njihovog života,ONAJ koji ih je ostavio!!"
Zbunjenoj biologinji ništa nije bilo jasno..žena se bavila amebama..
Imala sam samo 16..al i sad znam da je žena bila u pravu.

NeDo teško,da ne kažem nemoguće da možemo sami sebe da ZAVOLIMO više nego nekoga drugoga....
Možda ima ljudi koji to mogu, najverovatnije ima, ali mislim da većina ne spada u tu kategoriju uopšte.
Profesorka biologije je u pravu.

Moonster
26-12-2011, 14:51
pamcenje ti sluzi da se secas gde si gresio, intenzitet emocija vremenom slabi... sve je u stvari individualno, ja govorim kako posmatram iz sopstvenog ugla

Da sticanje iskustva kroz pamćenje grešaka.
Nekada slabi, ali nekada ne slabi uopšte.
I ja :duh: govorim iz nekog svog ugla, naravno, sve je jako individualno...

Cruz
26-12-2011, 14:55
Da sticanje iskustva kroz pamćenje grešaka.
Nekada slabi, ali nekada ne slabi uopšte.
I ja :duh: govorim iz nekog svog ugla, naravno, sve je jako individualno...

slabi moon ne moze biti drugacije

ne boli tako jako kao na pocetku :dada:

DaDole
26-12-2011, 14:56
Čekaj moone..kako je u pravu neko ko kaže da ne može da živi bez određenog muškarca:qq:
ja mogu da živim bez oca i bez majke,pa sad da ne mogu bez nekog tamo ...

tiramisu
26-12-2011, 14:57
slabi moon ne moze biti drugacije

ne boli tako jako kao na pocetku :dada:

vreme leci sve:)

Sagacity
26-12-2011, 14:58
Sama sam uzela svoj primer...
Znači, imaš osobu koja je idealna za tebe...Prava....I u momentu najveće ljubavi bude uskraćena za život....I tako nešto se ipak preboli..
Pa zar je patnja za nekim ko te nije ni zaslužio teža?
To pitam...:aha:

Sagacity
26-12-2011, 14:59
ja mogu da živim bez oca i bez majke,pa sad da ne mogu bez nekog tamo ...
Ovo si baš lepo rekla...:dada:
Bez svakog se može...

Sarmica
26-12-2011, 14:59
Čekaj moone..kako je u pravu neko ko kaže da ne može da živi bez određenog muškarca:qq:
ja mogu da živim bez oca i bez majke,pa sad da ne mogu bez nekog tamo ...

pametno moje:bisa:

Moonster
26-12-2011, 15:01
slabi moon ne moze biti drugacije

ne boli tako jako kao na pocetku :dada:

Može, ali ok, neka bude da ne može :dada:

Moonster
26-12-2011, 15:02
Čekaj moone..kako je u pravu neko ko kaže da ne može da živi bez određenog muškarca:qq:
ja mogu da živim bez oca i bez majke,pa sad da ne mogu bez nekog tamo ...

NeDo nikada nisi volela nekoga više nego samu sebe ? :hm:

Moonster
26-12-2011, 15:03
Sama sam uzela svoj primer...
Znači, imaš osobu koja je idealna za tebe...Prava....I u momentu najveće ljubavi bude uskraćena za život....I tako nešto se ipak preboli..
Pa zar je patnja za nekim ko te nije ni zaslužio teža?
To pitam...:aha:

Ne, gubitak bliske osobe koju voliš je najteži definitivno.
Može ipak biti jednaka :dada:

DaDole
26-12-2011, 15:04
Sama sam uzela svoj primer...
Znači, imaš osobu koja je idealna za tebe...Prava....I u momentu najveće ljubavi bude uskraćena za život....I tako nešto se ipak preboli..
Pa zar je patnja za nekim ko te nije ni zaslužio teža?
To pitam...:aha:

mislim da se takva patnja koju si ti preživjela sago,ne može uporediti ni sa kojom patnjom za živim čovjekom vrste neuzvraćene ljubavi...

Moonster
26-12-2011, 15:05
Ovo si baš lepo rekla...:dada:
Bez svakog se može...

Nemoj to molim te :"Koga nema bez njega se može" može se, ma može se bez svakoga, ali ako tako rezonujemo, kakvi smo u suštini ?

DaDole
26-12-2011, 15:05
NeDo nikada nisi volela nekoga više nego samu sebe ? :hm:
jesam moone:dada: srećom,prošlo je..to je kad je ljubav ludilo..a šta je ljubav ako nekad nije ludilo:hm:

DaDole
26-12-2011, 15:06
Nemoj to molim te :"Koga nema bez njega se može" može se, ma može se bez svakoga, ali ako tako rezonujemo, kakvi smo u suštini ?

može se..naravno da se može..ali Kako? teško i sporo,dabome..dugo i bolno..ne liječi vrijeme rane kako vole reći u pjesmama:nene:
ono im samo da neku krastu pa ne zjape i ne krvare,vremenom izblijede,al ožiljci ne nestaju..

Moonster
26-12-2011, 15:11
može se..naravno da se može..ali Kako? teško i sporo,dabome..dugo i bolno..ne liječi vrijeme rane kako vole reći u pjesmama:nene:
ono im samo da neku krastu pa ne zjape i ne krvare,vremenom izblijede,al ožiljci ne nestaju..

Savršeno se sada dobro razumemo NeDo :dada:

Moonster
26-12-2011, 15:13
jesam moone:dada: srećom,prošlo je..to je kad je ljubav ludilo..a šta je ljubav ako nekad nije ludilo:hm:

LJubav je najjači i najopasniji narkotik NeDo :dada:
Koga uhvati, taj se obično loše provede, ovo iz vlastitog iskustva pričam.

Cruz
26-12-2011, 15:13
necemo o oziljcima :nene:

Moonster
26-12-2011, 15:18
necemo o oziljcima :nene:

Zašto, da nisu ispod njih i dalje rane ? :hm:
Ok, nećemo, pitanje je bilo onako, bez zle namere, da odmah objasnim :)

Sagacity
26-12-2011, 15:22
Nemoj to molim te :"Koga nema bez njega se može" može se, ma može se bez svakoga, ali ako tako rezonujemo, kakvi smo u suštini ?
Ih, sada ispade da sam ja loša...A šta sad da uradim....Da se ubijem...Pa ne ozbiljno...Život ide dalje...Na nama je kako ćemo ga kreirati..Možemo za nekim patiti ceo život, ali šta posle i šta imamo od toga...Od sećanja se ne živi...Ja to pričam iz vlastitog iskustva..I neko sam ko je mnogo vremena izgubio na učenju sebe da zaboravim...
Ja tako kontam...:dada:

Sarmica
26-12-2011, 15:22
Ih, sada ispade da sam ja loša...A šta sad da uradim....Da se ubijem...Pa ne ozbiljno...Život ide dalje...Na nama je kako ćemo ga kreirati..Možemo za nekim patiti ceo život, ali šta posle i šta imamo od toga...Od sećanja se ne živi...Ja to pričam iz vlastitog iskustva..I neko sam ko je mnogo vremena izgubio na učenju sebe da zaboravim...
Ja tako kontam...:dada:

Dobro kontaš:dada:

Moonster
26-12-2011, 15:29
Ih, sada ispade da sam ja loša...A šta sad da uradim....Da se ubijem...Pa ne ozbiljno...Život ide dalje...Na nama je kako ćemo ga kreirati..Možemo za nekim patiti ceo život, ali šta posle i šta imamo od toga...Od sećanja se ne živi...Ja to pričam iz vlastitog iskustva..I neko sam ko je mnogo vremena izgubio na učenju sebe da zaboravim...
Ja tako kontam...:dada:

Takvi slučajevi su posebna priča i posebna težina Sago, mislim da me razumeš šta želim da kažem, to se ne može porediti sa nekim drugim situacijama.
U tom kontekstu dobro kontaš :dada:

Sagacity
26-12-2011, 15:31
Takvi slučajevi su posebna priča i posebna težina Sago, mislim da me razumeš šta želim da kažem, to se ne može porediti sa nekim drugim situacijama.
U tom kontekstu dobro kontaš :dada:
Znam šta hoćeš da kažeš..Ja samo pokazujem da ima i mnogo gore...:dada:

Moonster
26-12-2011, 15:36
Znam šta hoćeš da kažeš..Ja samo pokazujem da ima i mnogo gore...:dada:
Ima Sago, nažalost uvek ima gore, naravno ima i bolje, ali ima i gore :dada:
To znam iz životnog iskustva, nažalost.

Bandit
26-12-2011, 18:10
Želite to,razum vam nalaže jedno..emocije drugo:qq:
Posvađaš se sam sa sobom..i rešiš problem..

Ma'at
26-12-2011, 19:07
Želite to,razum vam nalaže jedno..emocije drugo:qq:

Poslusati srce..ono ne gresi..:sojka:

Vragolanka
26-12-2011, 21:19
srce je linija manjeg otpora.
a svi smo mi mazohisti ponekad.

na konto onog 'početka', i bola s početka, mislim da radikalan rez rešava i taj problem. i nadu sahraniti obavezno, poželjno i svaki kontakt... sa nekim ljudima ne postoji bezbedan period niti udaljenost ni posle niza godina.
zavisnost je drugi padež, i mislim da je to ono što boli... a voleti nekoga i ne biti sa njim, može se i u tišini, ne mora da boli ako je priča ispričana do kraja.
druga je stvar ako se loše završila, pa tu pomalo radi sujeta, gorčina i slično... znači nema potreba odljubljivati se. samo kreneš dalje. sam sa sobom.

Vragolanka
26-12-2011, 21:21
kako serem...

Paranoik
26-12-2011, 21:28
na konto onog 'početka', i bola s početka, mislim da radikalan rez rešava i taj problem. i nadu sahraniti obavezno, poželjno i svaki kontakt... sa nekim ljudima ne postoji bezbedan period niti udaljenost ni posle niza godina.
http://razbibriga.net/imported/2011/12/a040-1.gif

Aj se potpuno slažem s tobom glede ovoga, postoje neke osobe kojih se treba klanjati i posle n godina.
Ad bismo se odljubili od nekog dovoljno je da prođe 60 dana bez ikakvog kontakta, ali net čini svoje, ljudi su nam nadohvat ruke, bez obzira gde se nalazili, zato rez, rez i samo rez rešava probleme, takoreći block and delete, bez undo opcije kako u RL, tako i VL

Cruz
26-12-2011, 21:34
dobar ti je recept :dada:

Vragolanka
26-12-2011, 21:39
to je samo teorijski deo... u praktičnom isčupati sebi srce, a zatim primeniti gorenavedeno.
i najbitnije, ostati dosledan... slično je vaspitavanju deteta. boli te duša, al neke stvari moraš da učiniš za njegovo dobro.

Bandit
26-12-2011, 21:43
odeš kod komšinice na kafu..

Sagacity
26-12-2011, 21:44
Tačno tako Vrag...''Iščupati'' srce, ''malo'' krvariti i idemo dalje.....Nije lako, ali je dostižno...:dada:

Ma'at
27-12-2011, 08:48
kakvo vas cupanje srca snaslo:(

Cruz
27-12-2011, 08:51
ono lekovito valjda :hm:

DaDole
27-12-2011, 08:51
kakvo vas cupanje srca snaslo:(
eto,ja se kao postavljač nadala konstruktivnim i mudrim savjetima,a ovamo hirurške intervencije:haha:

Ma'at
27-12-2011, 08:54
Si videla nedo...:qq:

I sta onda..umesto srca,staviti kamen..i kao srecni svi..ma da... :neutral:

Sagacity
27-12-2011, 09:12
eto,ja se kao postavljač nadala konstruktivnim i mudrim savjetima,a ovamo hirurške intervencije:haha:
Ma to je bre figurativno...:dada:
Misli se na pravljenje reza na silu....:lol: :lol: :lol:

DaDole
27-12-2011, 09:14
Ma to je bre figurativno...:dada:
Misli se na pravljenje reza na silu....:lol: :lol: :lol:

znam da je figurativno:haha: ali mi opet smiješno moja sago:igra1:

Sagacity
27-12-2011, 09:15
znam da je figurativno:haha: ali mi opet smiješno moja sago:igra1:
Ma nije to smešno..Pogledaj strane pre, pa ćeš videti...Ima raznih slučajeva....:dada:

Ma'at
27-12-2011, 09:29
Moze se na silu prekinuti...ali se na silu ne moze odljubiti..
Mozda neko moze,svaka cast ako je tako..
Ja ne mogu..

Bandit
27-12-2011, 09:33
može čovek i da voli nekog i da bude zaljubljen a da ne bude sa tom osobom..
nije obavezno biti zaljubljen i biti zajedno..
Dklen ne morate nekog prestati da volite ..možete se samo rastati..
A zaljubljenost će da prođe za godinu dve ..ljubav ..za tri do pet..pa opet jovo nanovo..

Picola
27-12-2011, 20:28
Želite to,razum vam nalaže jedno..emocije drugo:qq:

Pa silom prilika se odljubis, protokom vremena i sl., a najcesce kad upoznas osobu koja te vise postuje od doticne.

Paranoik
27-12-2011, 20:51
može čovek i da voli nekog i da bude zaljubljen a da ne bude sa tom osobom..
nije obavezno biti zaljubljen i biti zajedno..

Ali je problem u kontaktu, kada si s nekim u kontaktu održava se to stanje, a kada prekineš sve veze bledi.


A zaljubljenost će da prođe za godinu dve ..ljubav ..za tri do pet..pa opet jovo nanovo..

Nisam nikada bio zaljubljen godinu dve, to je malčice dug period za gajenje iluzija, obično posle dva tri meseca il' pređe u ljubaF il' se ugasi.
Po Transakcionalcima za prestanak ljubavi potrebna je odluka o tome, plus izbegavanje kontakta.
To sam primenjivao redovno, i nisam se patio preterano, osim ako sam čačkao mečku http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif

Moonster
27-12-2011, 21:03
kako serem...

:haha: :cmok:

Da, može i ovako, jednostavnije, ali hladnokrvnije, ako ste u stanju da to uradite.
Hladnokrvna analiza osobe, njenih reakcija na neke specifične situacije, onda se lepo saberu minusi i plusevi, pa se podvuče crta i onaj rezultat koji se dobije je tačan, možda neugodan i neprijatan, ali ipak istinit, što je najvažnije.
Najbitnije u svemu je biti potpuno realan i hladnokrvan kada se radi procena osobe koju simpatišemo ili volimo, to je ujedno i za većinu ljudi i najteži deo posla.
I ne tražiti nikakva opravdanja za osobu čija se procena radi niti ulepšavati stvari da bi se dobio bolji rezultat.

Nakon toga se lepo prihvati činjenica da vas osoba ne poštuje, ne voli, laže, vara ili šta god da je u pitanju, te da samim tim ne zaslužuje ni vaše simpatije ni vašu ljubav i da je kao takvu treba odbaciti.
Obično je ovakvo otrežnjivanje sasvim dovoljno da se odljubite od bilo koga.

Sada ja serem, al' nema veze......

Moonster
27-12-2011, 21:05
odeš kod komšinice na kafu..

Imam komšinicu, baš ovakvu u prizemlju :per:


http://www.youtube.com/watch?v=CsfL2h4ExcY

Sagacity
27-12-2011, 21:07
:haha: :cmok:

Da, može i ovako, jednostavnije, ali hladnokrvnije, ako ste u stanju da to uradite.
Hladnokrvna analiza osobe, njenih reakcija na neke specifične situacije, onda se lepo saberu minusi i plusevi, pa se podvuče crta i onaj rezultat koji se dobije je tačan, možda neugodan i neprijatan, ali ipak istinit, što je najvažnije.
Najbitnije u svemu je biti potpuno realan i hladnokrvan kada se radi procena osobe koju simpatišemo ili volimo, to je ujedno i za većinu ljudi i najteži deo posla.
I ne tražiti nikakva opravdanja za osobu čija se procena radi niti ulepšavati stvari da bi se dobio bolji rezultat.

Nakon toga se lepo prihvati činjenica da vas osoba ne poštuje, ne voli, laže, vara ili šta god da je u pitanju, te da samim tim ne zaslužuje ni vaše simpatije ni vašu ljubav i da je kao takvu treba odbaciti.
Obično je ovakvo otrežnjivanje sasvim dovoljno da se odljubite od bilo koga.

Sada ja serem, al' nema veze......
Al' si na pravom putu...Teoretski...:lol: :lol: : :lol:

Moonster
27-12-2011, 21:34
Al' si na pravom putu...Teoretski...:lol: :lol: : :lol:
Nema veze, bitno je da sam na pravom putu :lol: :lol:

Vragolanka
27-12-2011, 22:51
Moze se na silu prekinuti...ali se na silu ne moze odljubiti..
Mozda neko moze,svaka cast ako je tako..
Ja ne mogu..

ništa ne ide na silu, a odljubiti se ne moraš uopšte da bi se oslobodio.
ali moraš na svaki način otići.

Vragolanka
27-12-2011, 22:57
:haha: :cmok:

Da, može i ovako, jednostavnije, ali hladnokrvnije, ako ste u stanju da to uradite.
Hladnokrvna analiza osobe, njenih reakcija na neke specifične situacije, onda se lepo saberu minusi i plusevi, pa se podvuče crta i onaj rezultat koji se dobije je tačan, možda neugodan i neprijatan, ali ipak istinit, što je najvažnije.
Najbitnije u svemu je biti potpuno realan i hladnokrvan kada se radi procena osobe koju simpatišemo ili volimo, to je ujedno i za većinu ljudi i najteži deo posla.
I ne tražiti nikakva opravdanja za osobu čija se procena radi niti ulepšavati stvari da bi se dobio bolji rezultat.

Nakon toga se lepo prihvati činjenica da vas osoba ne poštuje, ne voli, laže, vara ili šta god da je u pitanju, te da samim tim ne zaslužuje ni vaše simpatije ni vašu ljubav i da je kao takvu treba odbaciti.
Obično je ovakvo otrežnjivanje sasvim dovoljno da se odljubite od bilo koga.

Sada ja serem, al' nema veze......

a opravdanja se traže kada sebe ne želiš da lišiš tog odnosa. nikada nisam tražila opravdanje da sperem tuđu krivicu, ali da stvorim prihvatljive uslove ne bi li se prolongirao odlazak, da. znači sebično sa moje strane. :lol:
mada... postoje stvari koje ne mogu progutati. niti oprostiti.

kada bi bilo tako jednostavno i zaljubljivanje bi bilo stvar odluke, a najčešće te strefi sa pogrešnom osobom, u pgrešno vreme, ili kada se najmanje nadaš.
razloge za mržnju ili šta već je najlakše naći, samo se okrenuti i otići... ali šta ako odnos ili osoba nisu to zalužili, već treba otići na onaj teži način, gde nema šta da mu/joj se prebaci? e to je ebeno.

Moonster
27-12-2011, 23:05
a opravdanja se traže kada sebe ne želiš da lišiš tog odnosa. nikada nisam tražila opravdanje da sperem tuđu krivicu, ali da stvorim prihvatljive uslove ne bi li se prolongirao odlazak, da. znači sebično sa moje strane. :lol:

Da, može biti i sebično sa jedne strane, ali može biti i mazohizam određene vrste, jer prolongiranje nečega što nanosi štetu pre ili kasnije nije dobro nikako, mada sm svi bili sigurno u situaciji da smo tako nešto barem jednom u životu uradili.



kada bi bilo tako jednostavno i zaljubljivanje bi bilo stvar odluke, a najčešće te strefi sa pogrešnom osobom, u pgrešno vreme, ili kada se najmanje nadaš.
razloge za mržnju ili šta već je najlakše naći, samo se okrenuti i otići... ali šta ako odnos ili osoba nisu to zalužili, već treba otići na onaj teži način, gde nema šta da mu/joj se prebaci? e to je ebeno.

Zaljubljivanje je stvarisključivanja razuma a uključivanja emocija, odljubljivanje je obrnut proces, kada osetimo da smo za te iste uložene emocije višestruko uskraćeni.
Bold i mene interesira, pretpostavljam da takve osobe egoizam stave ispred sebe kada ostavljaju nekoga kome nemaju šta da prebace i da emocije kod njih u takvim vezama nikada nisu ni imale nikakvu ulogu.

naki
27-12-2011, 23:21
meni jednom rekli... "klin se klinom izbija" :lol:
moguce je i to...
zavisi od vrste klina...ili koliko je duboko u vama...
kako god...:raz_088:

Vragolanka
27-12-2011, 23:25
Da, može biti i sebično sa jedne strane, ali može biti i mazohizam određene vrste, jer prolongiranje nečega što nanosi štetu pre ili kasnije nije dobro nikako, mada sm svi bili sigurno u situaciji da smo tako nešto barem jednom u životu uradili.



Zaljubljivanje je stvarisključivanja razuma a uključivanja emocija, odljubljivanje je obrnut proces, kada osetimo da smo za te iste uložene emocije višestruko uskraćeni.
Bold i mene interesira, pretpostavljam da takve osobe egoizam stave ispred sebe kada ostavljaju nekoga kome nemaju šta da prebace i da emocije kod njih u takvim vezama nikada nisu ni imale nikakvu ulogu.

... i našli adekvatno opravdanje zašto ostajemo. svaki je odnos stvar kompromisa, bar oni koji iole vrede... ali ako se svede na nečije trpljenje, to je više sado mazo relacija. :lol:
a s obzirom kojim je tokom tema krenula, ni samo zaljubljivanje, odnosno ljubav nije dobro nikako, i svi se samo pitaju kako se iskobeljati sa što manjim posledicama.

ali ja ne zahtevam recipročno, niti mi treba, niti šta tražim, niti puno dajem. svesna sam ovog poslednjeg i zato nemam pravo na više, ali ni druga strane nema pravo da prebaci za nešto što nisam tražila.

zavisi koji je razlog odlaska... da li višak, ili manjak emocija.
samo sam htela da kažem kako je daleko lakše kada imamo opipljivu krivicu druge strane, lakše otići, lakše preboleti, lakše naći razloge protiv.

kada pričamo na ovakve teme, nikako mi ne izbija iz glave, čitajući ono što pišem, kako sam u nekim situacijama ispala licemerna.
nije sve crno ili belo. i ako stvarno osećaš prema nekome neku jaču emociju, mora da boli. manje je bitno koliko je zaslužio. i pitam se stalno da li i čime ja zaslužujem ono što dobijam, bili dobro ili loše, opet nebitno.

Vragolanka
27-12-2011, 23:26
meni jednom rekli... "klin se klinom izbija" :lol:
moguce je i to...
zavisi od vrste klina...ili koliko je duboko u vama...
kako god...:raz_088:

to možda uspeva kada se barata samo klinovima. :lol:

naki
27-12-2011, 23:31
ili smo i sami klinovi vrage :mrgreen:
kazu da patnja dobro dodje... ocvrsne dusu...eto, nauk za ubuduce...
ali kako god... rekla si nije sve crno-belo...ima tu i pooooodosta sive... kako god... radije preferiram ove crne ili bele... nema u sivom leta :pusi:

Vragolanka
27-12-2011, 23:32
i ako me mnogo teže stvari u životu nisu skršile, neće ni jedan muškarac. ne dam, ende!

Moonster
27-12-2011, 23:33
...
kada pričamo na ovakve teme, nikako mi ne izbija iz glave, čitajući ono što pišem, kako sam u nekim situacijama ispala licemerna.
nije sve crno ili belo. i ako stvarno osećaš prema nekome neku jaču emociju, mora da boli. manje je bitno koliko je zaslužio. i pitam se stalno da li i čime ja zaslužujem ono što dobijam, bili dobro ili loše, opet nebitno.

Sve što dobiješ je stvar neke reakcije na već odrađenu akciju, tako da uvek zaslužuješ ono što dobiješ, e sada, pitanje je da li je ono što dobiješ adekvatno ili je samo proizvod nečije ljubomore, zavisti i slično.
Nije sve crno niti belo, postoje nijanse, samo što neki ne žele da objasne te nijanse drugoj strani, bilo kako bilo, najlakše je hladno preseći.

Moonster
27-12-2011, 23:34
ili smo i sami klinovi vrage :mrgreen:
kazu da patnja dobro dodje... ocvrsne dusu...eto, nauk za ubuduce...
ali kako god... rekla si nije sve crno-belo...ima tu i pooooodosta sive... kako god... radije preferiram ove crne ili bele... nema u sivom leta :pusi:

Samo pazi koliko patnje jastrebe, od previše patnje pouzdano se trajno gubi duša :pusi:

Vragolanka
27-12-2011, 23:35
ili smo i sami klinovi vrage :mrgreen:
kazu da patnja dobro dodje... ocvrsne dusu...eto, nauk za ubuduce...
ali kako god... rekla si nije sve crno-belo...ima tu i pooooodosta sive... kako god... radije preferiram ove crne ili bele... nema u sivom leta :pusi:

kaži im da seru. možda karakter, duša ti ugine vremenom. :mrgreen:

Moonster
27-12-2011, 23:35
i ako me mnogo teže stvari u životu nisu skršile, neće ni jedan muškarac. ne dam, ende!

Zašto bi te uopšte kršio ? :hm:

naki
27-12-2011, 23:35
zato se hvatamo za nase oblacice jastrebe...nepogresivo te izbavljaju iz ambisa...nije ova dusa resila jos da se izgubi :pusi:

Moonster
27-12-2011, 23:38
zato se hvatamo za nase oblacice jastrebe...nepogresivo te izbavljaju iz ambisa...nije ova dusa resila jos da se izgubi :pusi:
Pogrešno se izrazih jastrebe, moja greška, duša se ne gubi, bude ubijena il' što bi Vragolanka rekla, ugine :pusi:

Vragolanka
27-12-2011, 23:42
Zašto bi te uopšte kršio ? :hm:

jedna ljubav u životu mora da ti se desi i ta jedna će te promeniti, na ovaj ili onaj način.
a nije mi najveći problem u životu i celoj ovoj priči kako se odljubiti.
ja strahujem od nekih drugih stvari. :lol:

Paranoik
27-12-2011, 23:43
Mrzi me sada da citiram, ali neko napisa ovde kao da je emocija razdvojena od razuma. Mislim da to nema blage veze sa životom, blago rečeno.
Sve kreće iz glave, zaljubljenost je trip koji nas rastura zbog idelane slike koju smo o nekome stvorili u glavi, to što srce lupa brže, takođe ide iz glave.
Ne postoji način da se oseća srcem, podjednako je istinito kao kada bismo rekli da mislimo jetrom, što je malčice bezveze.
Elem, kao što negde napomenuh, mislim da je potrebno doneti odluku i preseći i tu se slažem s Vragolankom (valjda je ona to napisala) a ovo glede osećanja je potpuno besmisleno.

Vragolanka
27-12-2011, 23:43
Pogrešno se izrazih jastrebe, moja greška, duša se ne gubi, bude ubijena il' što bi Vragolanka rekla, ugine :pusi:

u tebi prepoznajem jedan deo sebe. :pusi:

Vragolanka
27-12-2011, 23:45
Mrzi me sada da citiram, ali neko napisa ovde kao da je emocija razdvojena od razuma. Mislim da to nema blage veze sa životom, blago rečeno.
Sve kreće iz glave, zaljubljenost je trip koji nas rastura zbog idelane slike koju smo o nekome stvorili u glavi, to što srce lupa brže, takođe ide iz glave.
Ne postoji način da se oseća srcem, podjednako je istinito kao kada bismo rekli da mislimo jetrom, što je malčice bezveze.
Elem, kao što negde napomenuh, mislim da je potrebno doneti odluku i preseći i tu se slažem s Vragolankom (valjda je ona to napisala) a ovo glede osećanja je potpuno besmisleno.

kao što je mozak najveća erogena zona, ni ljubav nije ništa više od hemijskog procesa. i malo talasanja hormona.
al lepše zvuči kad kažeš kako voliš srcem... i ugođaj iluzije biva potpun. :mrgreen:

Moonster
27-12-2011, 23:48
u tebi prepoznajem jedan deo sebe. :pusi:

Ono što ja prepoznajem, neću da kažem :pusi:

Paranoik
27-12-2011, 23:53
kao što je mozak najveća erogena zona, ni ljubav nije ništa više od hemijskog procesa. i malo talasanja hormona.
al lepše zvuči kad kažeš kako voliš srcem... i ugođaj iluzije biva potpun. :mrgreen:

Kome treba iluzija kada sledi užasan pad?
Zar ta iluzija koja traje jako kratko ne napravi toliko jada i suza koje traju duže nego sama zaljubljenost što je trajala?

marabu
27-12-2011, 23:58
Kome treba iluzija kada sledi užasan pad?
Zar ta iluzija koja traje jako kratko ne napravi toliko jada i suza koje traju duže nego sama zaljubljenost što je trajala?

Facit : Da batalimo ljubav načisto ?! :namcor:

Vragolanka
28-12-2011, 00:03
Kome treba iluzija kada sledi užasan pad?
Zar ta iluzija koja traje jako kratko ne napravi toliko jada i suza koje traju duže nego sama zaljubljenost što je trajala?

ono za iluziju je bilo ironično. nisam uzgajivač...

zavisi od očekivanja.
svakako je bolje osećati nešto punim intenzitetom, nego biti prazan. bar što se mene tiče... sa sve rizikom od pada u paketu.

Paranoik
28-12-2011, 00:03
@Marabu

Ljubav i zaljubljenost nisu isto, a ti bataljuj šta hoćeš, ja govorim svoje mišljenje o zaljubljenosti http://razbibriga.net/imported/2011/12/fbcmk4-1.gif

marabu
28-12-2011, 00:08
Polako, upljuvaćeš se i ne obrecuj se bez potrebe. Nisam ti osporavala pravo na tvoje mišljenje jer nije moje, no pošto su obe emocije tesno povezane ... postavih samo jedno logično pitanje. U čemu je problem :lol:

Paranoik
28-12-2011, 00:12
Pitanje mi nije bilo logično, jerbo si pomenula ljubav, a ja pisah o iluziji u prethodnom postu.
Za razliku od zaljubljenosti gde je iluzija i slika u našoj glavi ono što nas vodi, kod ljubavi imamo svesno stanje zasnovano na korišćenju zdravog razuma.

Elem, ne mogu se upljuvati daleko baca taj smalji. http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif

Moonster
28-12-2011, 00:13
Facit : Da batalimo ljubav načisto ?! :namcor:

Može :namcor:

marabu
28-12-2011, 00:16
Može :namcor:

Ne zam zašto :lol:... ali nešto ne mogu u to da poverujem :jede:

Moonster
28-12-2011, 00:18
Ne zam zašto :lol:... ali nešto ne mogu u to da poverujem :jede:

Sve se može kada se hoće :pusi:

marabu
28-12-2011, 00:22
Jašta, samo duže traje :jasenka:mada, sve je to individualno. :raz_010:

marabu
28-12-2011, 00:27
Elem, ne mogu se upljuvati daleko baca taj smalji. http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif


Odlično, onda imaš sreću.... za to pljuvanje .... i domet.
A za ono o u predhodnoj temi ... neka ostane takoako.Zarad one logike :aha:

naki
28-12-2011, 00:34
koristite logiku u svemu ovome? :raz_088:

Cruz
28-12-2011, 00:45
volim ove filozofe kad se raspisu :aha:

marabu
28-12-2011, 00:55
volim ove filozofe kad se raspisu :aha:

Odavno nisam filozofirala ali pošti ti voliš ... nemoj se ljutiti...ja eto, krenuh :bisa:

Cruz
28-12-2011, 01:00
hajde nastavi, da mogu da uzivam :dada:

marabu
28-12-2011, 01:07
...mazohitkinjo jedna :raz_114: malo bi u ove sitne sate da se svađutkaš ili šta ? :eek:
Ma jok, meni to ne treba a tebi ... želim laku noć :cao:

Cruz
28-12-2011, 01:09
...mazohitkinjo jedna :raz_114: malo bi u ove sitne sate da se svađutkaš ili šta ? :eek:
Ma jok, meni to ne treba a tebi ... želim laku noć :cao:

ja se bre ne svadjam :nene:

hajde laku noc, a sutra da nastavis :cao:

Moonster
28-12-2011, 01:09
Propade mi girls fight :eek:

Šta sada da radim :hm:

Cruz
28-12-2011, 01:10
Propade mi girls fight :eek:

Šta sada da radim :hm:

a da pocupam ja tebe malo za promenu? :namcor:

Moonster
28-12-2011, 01:14
a da pocupam ja tebe malo za promenu? :namcor:

Može, al' pazi i ja ću tebe počupati :duh:

Cruz
28-12-2011, 01:17
tesko moon :nene:

da ne bi bio off ja cu reci da je tesko odljubiti se, ali nije nemoguce, ostalo sam napisala nekoliko postova ispred

Moonster
28-12-2011, 03:02
Počupati suprotnu stranu, pa kada vam se zameri zbog toga što ste je počupali, lako će te se odljubiti :pusi:

mica
28-12-2011, 06:06
ja sam se odljubilaaaa :say:
Ali sam se opet zaljubila :sad:
Ppa sam se opet odljubilaaa:say:
Pa sam se opet :heart:...:sad:
I tako, nekoliko puta dnevno :place:

DaDole
28-12-2011, 08:31
e,to se mico ne računa:nene:

mica
28-12-2011, 08:33
e,to se mico ne računa:nene:

Kako ne, sve se racuna kad je u pitanu zaljubljenost :dada:

DaDole
28-12-2011, 08:38
Kako ne, sve se racuna kad je u pitanu zaljubljenost :dada:
dobro,nema razloga da ti ne vjerujem..samo šiljni recept:drnd:

mica
28-12-2011, 08:45
dobro,nema razloga da ti ne vjerujem..samo šiljni recept:drnd:

Nema tu recepta... To je falinka, pri rodjenju :ripa:

DaDole
28-12-2011, 08:47
Budući da nisam preveliki pobornik genetike,ne odustajem:) oćem falinku:igra1:

mica
28-12-2011, 08:53
Budući da nisam preveliki pobornik genetike,ne odustajem:) oćem falinku:igra1:

Pazi sta zelis, mozda ti se i ostavri, pa se zaljubbis u, mene recimo :lol:

Sagacity
28-12-2011, 08:55
Ne znam...Ja sam svoje mišljenje već dala u ranijim postovima...Teško je, kako okreneš..Rekla sam da sam imala idealnu vezu, koja je nasilno prekinuta u momentu najveće ljubavi..Znači neko je nestao iz realnog sveta...To su neopisive stvari...teško do srži...Posledice vučem i sada...Tu je bila borba sa sobom sa poređenjem osoba koje nailaze, a ništa nije bilo slično, a ti sličnost stalno tražiš...Ali ''pregrmelo'' se nekako...

Kada treba da zaboraviš osobu sa kojom si bio, pri čemu je ona otišla od tebe, i to je isto nezgodno...Ali smatram da vreme leči sve...I što je gore neko rekao, lakše je zaboraviti kada u tom nekom tražiš nešto loše kao opravdanje sebe...Da shvatiš, da te ipak nije bio vredan..čim te je napustio...:dada:

Druge slučajeve neću komentarisati..To su oni, gde se dvoje ne slažu, a opet nekako vole...Ne mogu zajedno, a ne mogu ni rastavljeno...To je već neka druga tema....

DaDole
28-12-2011, 09:17
Divan post Sago:) čitajući te,po ko zna koji put zaključujem da je jedino relevantno iskustvo koje,ma kako bolno bilo,ipak ima svoju vrijednost koju dalje nosimo sa sobom kroz život.
Što se tiče onih koji nam "rane "srce pa odu prije nego steknemo snagu da ih sami izbacimo ,čak im ni vrata ne otvorimo jer eto čekamo da se promijene(kakva je to tek greška:qq: čekati da se neko promijeni)..njih je najbolje držati u prošlosti,gdje im je i mjesto..otvarati ladice,obrisati prašinu po potrebi i pamtiti ih po tome što nas više ne u(ne)srećuju..
prilikom postavljanja teme,imala sam jedan inicijalni šlagvort..koji sam nekad davno čula:"Ne mogu sa tobom,ne mogu ni bez tebe".
i tu nastaje osnovni problem..

Sarmica
28-12-2011, 10:32
ja sam se odljubilaaaa :say:
Ali sam se opet zaljubila :sad:
Ppa sam se opet odljubilaaa:say:
Pa sam se opet :heart:...:sad:
I tako, nekoliko puta dnevno :place:


pa davaj savete ženo:qq:

Sarmica
28-12-2011, 10:35
a nisam videla, neda već tražila recepat:jede:

mikili
28-12-2011, 12:11
mislim da,nazalost,nema recepta..da svako to mora da prevazidje na svoj nacin i da svako odljubljivanje prati manja ili veca kolicina patnje:raz_125:

mica
28-12-2011, 12:26
ma samo treba biti dovoljno, abnormalan kao ja, na primer:dada:

Merima
28-12-2011, 12:43
Ko je to lud da se odljubljuva?:pada:

Slowpoke Rodriguez
28-12-2011, 13:07
@tema

Nadjes si noseci zid od neku dobro stojecu zgradu (da neje novogradnja) zatrcis se 5-6 metra i vrhom cela udaris u isti i ako se desi da se obneznanis ponoviti radnju minimum 10 puta...

Sarmica
28-12-2011, 13:08
a kako ću ponoviti radnju ako se obeznanim:eek:

mona
28-12-2011, 13:14
shvatiti :aha:

Sagacity
28-12-2011, 13:16
a kako ću ponoviti radnju ako se obeznanim:eek:
Pa nema tu Sarmice više radnje...Kad se obeznaniš, padaš u komu...Tad si se sigurno nesvesno odljubio...:lol: :lol: :lol:

Moonster
28-12-2011, 14:14
Druge slučajeve neću komentarisati..To su oni, gde se dvoje ne slažu, a opet nekako vole...Ne mogu zajedno, a ne mogu ni rastavljeno...To je već neka druga tema....

Čekamo temu :palac:

Sagacity
28-12-2011, 14:18
Čekamo temu :palac:

Evo, otvaram temu....:dada:

DaDole
28-12-2011, 14:21
vidi šta ste postova ispisali:qq:
dođe mi da se odljubim pod Itno..al odoh za sagom :say:

rile_nezni_oblak
28-12-2011, 15:29
jeste, i ja, isto kao i vecina ovde, mislim da se bez svakoga moze na ovom svetu... i da moras i uvek moras i uvek moras prvo sebe da volis... najvise... neko se rodi sa tim, neko shvati to kad i nije toliko strasno, a nego to nauci na najtezi nacin... nikad nije kasno, u svakom slucaju... ali, opet... ako nekoj osobi, ovakav kakav sam, nisam dovoljno dobar, onda joj od srca zelim da za sebe nadje nekog boljeg... ja cu isto tako potraziti za sebe neku meni bolju... lepo je malo sazaljevati sebe... ponekad... lepo je u glavi biti glavni lik u tom filmu... ali ne treba tako ziveti... vremena imamo tako malo i ne treba ga trositi na neke osobe koje to ne zasluzuju i koje vise nisu na isti nacin u nasim zivotima... jednostavno ne vredi... jer, da vredi, mi bismo to isto vreme delili sa njima...

dakle, prica je zavrsena? pa, dobro... idemo dalje...

okrenes se, pogledas oko sebe i vidis koliko je ovaj zivot lep... kisa? moze... lubenica? uvek... setnja? film? sport? alkohol? pos'o? cutanje? ... naravno... sve to isto tako lepo mogu i sam... bistre glave... cekajuci da dodje neka nova... neka koja ce u svemu tome umeti da uziva... i u meni... i kad dodje, bicu opet samo njen... bez nekih misli poslednjih... i idemo dalje... i nadamo se da ce sto duze da traje... zauvek, ako je ikako moguce...

a ako ne?! pa, prica je zavrsena... idemo dalje...

a, patiti zbog neke osobe koja nije vredna toga? to nije dobro...

Paranoik
29-12-2011, 19:25
koristite logiku u svemu ovome? :raz_088:

Jok, nego kvantnu fiziku http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif

ljubičica
29-12-2011, 19:57
evo citala sam skoro sve sto ste pisali.
na zadatu temu sam magistrirala, takoreci:))
dovoljno luda da se zaljubim do koske svaki put, ocu da umrem svaki put
e sad, koliko god da sam zaljubljena, kad dodjem do tacke da mi postane kristalno jasno da me osoba ne voli, potcenjuje, laze, unazadjuje, da me smatra losom, nedovoljno dobrom, da pokusava da me potcini, ili bilo sta drugo sto je lose za mene kao za ljudsko bice..tu je kraj.
ne , ne odljubim se ja na dugme.
samo odstranim osobu iz svog zivota.
mozda i pokleknem, vratim se, ocu ponovo, odustanem ponovo, ma sto cuda..al jednom kad taj proces otcepljenja pocne, on se nuzno jednom i zavrsi.
cilj nije da se odljubus.
cilj je da budes slobodan od veze koja je za tebe losa, da bi mogao da ostvaris drugu koja je za tebe dobra. ili, da budes sam. biti sam je takodje dobra stvar.
ja sam ranije mislila da se odljubim od prethodnog, kad se zaljubim u sledeceg..
a zapravo je suprotno
onog trenutka kad stavrno prebolim, moje se srce otvori ponovo, i sposobno je da voli nekog novog
patiti dugo, vise godina, za osobom koja te ne voli..ocigledan je dokaz autodestruktivnosti. mrznje prema sebi. dokaz je da to nije bila ljubav, nego opcinjenost. zavisnost. a te dve stvari nikakve veze nemaju sa ljubavlju.
najteze je sagledati sebe. sta je to, sto nas drugom coveku vuce.
ali to je jedini put.

kojica
31-12-2011, 10:51
brate mili, kakva komplikacija.. :hm:

pa ta zaljubljenost prođe ko što je i došla.. :drnd: ništa se tu ne može...

mikili
31-12-2011, 11:37
posto su nam svima odgovori puni zdrave logike,pametnog rezonovanja meni se namece samo jedan zakljucak..niko od nas nije nesrecno zaljubljen:raz_125:..

kojica
31-12-2011, 12:05
http://razbibriga.net/imported/2010/11/705-1.gif

misliš.. pa što ispisasmo 16 stranica ondak.. :lol:

mikili
31-12-2011, 13:07
bas zato..:)

причалица
31-12-2011, 13:10
patiti dugo, vise godina, za osobom koja te ne voli...

:( kako se to može sebi da se čini?

kojica
31-12-2011, 13:30
http://razbibriga.net/imported/2010/11/705-1.gif


:( kako se to može sebi da se čini?

ja ne znam.. :hm: preveliki sam egoista za tako nešto.. :lol:

Sarmica
31-12-2011, 14:10
posto su nam svima odgovori puni zdrave logike,pametnog rezonovanja meni se namece samo jedan zakljucak..niko od nas nije nesrecno zaljubljen:raz_125:..

jeste:dada:svi sve znaju, i to iz svih oblasti...ali ljis na prvom mestu:dada:
ja nemam pojma i ne pišem na temi:kreza: