PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li smo mi, isti mi i na netu?



Sagacity
31-12-2011, 12:31
Da li net pomaže ljudima da se lakše otvore?
Da li nam je lakše da budemo opušteni na netu? Da li smo iskreniji na netu, nego u reali ili obrnuto? Ili to nema veze, da li je net ili reala...Iskrenost je iskrenost...
Da li smo na netu komunikativniji, a u reali ćutljiviji ?
Da li je osećaj bliskosti na netu, lakše doživeti nego u reali?
Da li se možemo lakše zbližiti sa ljudima, na netu?
Da li chat u potpunosti može otkriti čoveka?
Šta mislite...:hm:

deda mraz
31-12-2011, 12:33
Na sva ova pitanja odgovaram sa:Da

Cruz
31-12-2011, 12:35
Da li net pomaže ljudima da se lakše otvore?
Da li nam je lakše da budemo opušteni na netu? Da li smo iskreniji na netu, nego u reali ili obrnuto? Ili to nema veze, da li je net ili reala...Iskrenost je iskrenost...
Da li smo na netu komunikativniji, a u reali ćutljiviji ?
Da li je osećaj bliskosti na netu, lakše doživeti nego u reali?
Da li se možemo lakše zbližiti sa ljudima, na netu?
Da li chat u potpunosti može otkriti čoveka?
Šta mislite...:hm:

ko te inspirisao priznaj :)

mislim isto kao i ti...

Obešenjak
31-12-2011, 12:36
Ja mogu samo da pričam u svoje ime, i mislim da sam isti i na netu i u real life-u. Nisam podvojena ličnost! :kreza:

Sagacity
31-12-2011, 12:36
ko te inspirisao priznaj :)

mislim isto kao i ti...
Ti i još jedna osoba...:dada:
Ja ću svoj odgovor kasnije dati..Ipak sam ja autor teme...:)

kojica
31-12-2011, 12:41
http://razbibriga.net/imported/2010/11/705-1.gif

isti ste.. :dada: hteli to ili ne... :lol:

причалица
31-12-2011, 12:42
nadam se da sam ista...možda sam malo više hirovita na netu, doduše...ali, to je samo zato što ne znam šta tamo neko misli, a ne mogu odmah da ga(je) pitam.

Obešenjak
31-12-2011, 12:47
http://razbibriga.net/imported/2010/11/705-1.gif

isti ste.. :dada: hteli to ili ne... :lol:

Pa i ja tako nešto razmišljam ... Iste smo osobe, pa sad da li bili na netu ili negde drugde, samo što net možda podražava neke delove ličnosti koje drugde ne bi došle do izražaja u toj meri! :)

Ako sam napisao glupu rečenicu, izvinjavam se :kapa:

причалица
31-12-2011, 12:51
Pa i ja tako nešto razmišljam ... Iste smo osobe, pa sad da li bili na netu ili negde drugde, samo što net možda podražava neke delove ličnosti koje drugde ne bi došle do izražaja u toj meri! :)

Ako sam napisao glupu rečenicu, izvinjavam se :kapa:

nisi napisao glupu rečenicu. samo ne bih rekla da podražava, nego da potiče neke delove ličnosti više nego realni život.

Sagacity
31-12-2011, 12:51
Ista sam i u reali i na netu.:dada:...
Mnogo sam više otvorenija na netu, kada su u pitanju neke moje životne traume. U reali o tome ne pričam..Zašto? Ne znam, nekako mi je lakše da se otvorim na netu...

Komunikativna sam, i ovde i u reali...Nisam preterano pričljiva, čak sam i ćutljiva, ako nemam društvo za priču..Znači ne pričam ''po svaku cenu''...
Ono sa čim imam problem u reali, imam i ovde...A to je preterana rezervisanost prema ljudima..Komuniciram, ali mi treba više vremena da nekome pošaljem PP ili da mu pošaljem zahtev za prijateljstvo..Tu sam potpuno nesigurna, i to je jedini deo u kojem nisam sigurna...I teže se zbližavam sa ljudima..Eto, takva sam i u reali..Zbog toga, mogu delovati ljudima uobraženo i nedostupno..

причалица
31-12-2011, 12:52
pa dobro, sago...i mane buni što mi zanesenjak još uvek nije prijatelj :huh: pa se ne sekiram zbog toga :lol:

Sagacity
31-12-2011, 12:58
pa dobro, sago...i mane buni što mi zanesenjak još uvek nije prijatelj :huh: pa se ne sekiram zbog toga :lol:
Ja sam se strašno nasekirala što mi je neko najednom nestao sa liste prijatelja, i mogu da ti kažem da mi nije bilo sve jedno, jer tu osobu baš cenim i mnogo mi je draga...Ništa joj nisam uradila, niti rekla...Polazim od činjenice, da je neki nesporazum..To mi se prvi put desilo...:huh:
Srećom, nepravda je ispravljena...:)
Ni meni Zan nije prijatelj...:hm:

mire
31-12-2011, 12:59
dakle, ne konstatujem lažove...

Obešenjak
31-12-2011, 13:00
pa dobro, sago...i mane buni što mi zanesenjak još uvek nije prijatelj :huh: pa se ne sekiram zbog toga :lol:

:hm:
To je najmanji problem, nego, ja sam novi ovde i hteo sam prvo da vidim kako f-šu stvari, pa mi bilo glupo da ja svima šaljem te zahteve... reko', pitaće se ljudi... ko je sad ovaj i šta hoće :)

mikili
31-12-2011, 13:02
nismo isti,bar ja..rezervisanija sam,pazljivije biram recenice,jer si nevidljiv,nekome mogu da zazvuce drugacije,ne cuju ton kojim su izrecene,ne vide osmeh,da li se salis ili ne..ne postoji mogucnost da vidis ucinak koje su one ostavile,da ga ublazis,ako nisu dobro shvacene..:raz_125:

Sagacity
31-12-2011, 13:02
:hm:
To je najmanji problem, nego, ja sam novi ovde i hteo sam prvo da vidim kako f-šu stvari, pa mi bilo glupo da ja svima šaljem te zahteve... reko', pitaće se ljudi... ko je sad ovaj i šta hoće :)
Eto vidiš, zato sam i otvorila temu..Isto razmišljam ko' i ti..To znači, da nikada ne bismo postali prijatelji, jer smo istomišljenici i čekamo ko će pre poslati zahtev, jer se plašimo da nismo preterali ili napadni možda...:dada:

Obešenjak
31-12-2011, 13:05
Eto vidiš, zato sam i otvorila temu..Isto razmišljam ko' i ti..To znači, da nikada ne bismo postali prijatelji, jer smo istomišljenici i čekamo ko će pre poslati zahtev, jer se plašimo da nismo preterali ili napadni možda...:dada:

Pa ja nemam problem da šaljem te zahteve, ali prvo moram da upoznam ljude, da budem siguran da li želim da im budem prijatelj :)

deda mraz
31-12-2011, 13:06
Pa da li vam je lakse da posaljete zahtev za prijatelja na nekom drustvenom sajtu, ili da u reali pitate nekog da vam bude prijatelj?

Sagacity
31-12-2011, 13:06
nismo isti,bar ja..rezervisanija sam,pazljivije biram recenice,jer si nevidljiv,nekome mogu da zazvuce drugacije,ne cuju ton kojim su izrecene,ne vide osmeh,da li se salis ili ne..ne postoji mogucnost da vidis ucinak koje su one ostavile,da ga ublazis,ako nisu dobro shvacene..:raz_125:
Evo, mikili, u ovom delu koji si ti navela, ja sam totalno opuštena i ne biram reči...Prosto pričam kako bih pričala u reali...Takva sam i u reali verovala ili ne...Desi se da me neko ne razume kako bi trebalo, ali na kraju uspem da to sve korigujem..Zbog istih stvari zbog kojih bih ovde mogla ući u neku raspravu, to bih mogla i u reali...
To je samo dokaz, da se ipak svi u istom domenu ponašanja, možemo različito ponašati na netu, u odnosu na realu...

Sagacity
31-12-2011, 13:09
Pa ja nemam problem da šaljem te zahteve, ali prvo moram da upoznam ljude, da budem siguran da li želim da im budem prijatelj :)
A ako ne želiš, a prihvatiš njihov zahtev, kako to nazivaš...? :)

Obešenjak
31-12-2011, 13:12
Pa ako ne želim, ne prihvatam :)

причалица
31-12-2011, 13:13
Pa ja nemam problem da šaljem te zahteve, ali prvo moram da upoznam ljude, da budem siguran da li želim da im budem prijatelj :)

pa u pravu si....i ti i saga...:)

Sagacity
31-12-2011, 13:16
Pa ako ne želim, ne prihvatam :)
Veruj mi Zan, ja to nikada nisam uradila...Ne znam, nekako mi je to vređanje osobe koja mi šalje zahtev...Niti sam ikada nekoga ''skinula'' sa liste prijatelja...:dada:
A kako reaguješ u reali, kada neko želi da ti se približi kao prijatelj, a tebi on nije po volji...? :hm:

rile_nezni_oblak
31-12-2011, 13:20
u reanosti je to dosta drugacije...

- da li vi, mlada, zelite da promenite status veze na fejsbuku u 'udata'?

- da....

- da li vi, mladozenja, zelite da promenite status veze na fejsbuku u 'ozenjen'?

- da...

- proglasavam vas muzem i zenom.

- molim kumove da pridju i lajkuju..

:eek:

причалица
31-12-2011, 13:22
u reanosti je to dosta drugacije...

- da li vi, mlada, zelite da promenite status veze na fejsbuku u 'udata'?

- da....

- da li vi, mladozenja, zelite da promenite status veze na fejsbuku u 'ozenjen'?

- da...

- proglasavam vas muzem i zenom.

- molim kumove da pridju i lajkuju..

:eek:

:raz_114::raz_114:

Obešenjak
31-12-2011, 13:22
Veruj mi Zan, ja to nikada nisam uradila...Ne znam, nekako mi je to vređanje osobe koja mi šalje zahtev...Niti sam ikada nekoga ''skinula'' sa liste prijatelja...:dada:
A kako reaguješ u reali, kada neko želi da ti se približi kao prijatelj, a tebi on nije po volji...? :hm:

Pa, iskreno, nisam imao mnogo takvih iskustava. Mislim da se to u reali, lakše da i staviti do znanja i primetiti... Stvarno nisam imao nijedan ekstremni slučaj tipa... da se sad tu neko ubi da postane prijatelj sa mnom a ja ga ignorišem i obrnuto :)

naki
31-12-2011, 15:19
dakle... kako rece kojica...manje vise...isti smo :raz_128: ...jedino mi ovaj zubic cist u reali ... :pusi:

Sarmica
31-12-2011, 17:53
Pa ne znam baš koliko je moguće da se pretvaraš stalno...msm da za to moraš biti poprilično :koni:...kod mene nema neke prevelike razlike, možda samo više pričam u rl:hm: