PDA

Pogledaj Punu Verziju : Od ljubavi do mržnje



Sarmica
02-01-2012, 08:59
Da li je zaista moguće da se nakon propale ljubavi, dešava da se bukvalno zamrze oni koji su se neizmerno voleli, čak toliko da postanu neprijatelji:huh:
Ili je to samo izgledalo kao ljubav ili je stvarno linija između ljubavi i mržnje toliko tanka?:hm:

Cruz
02-01-2012, 09:14
ako nekoga volis, volis ga bez obzira sta da se desi, ne mozes da "mrzis"... sve ostalo je sarena laza

причалица
02-01-2012, 09:21
Da li je zaista moguće da se nakon propale ljubavi, dešava da se bukvalno zamrze oni koji su se neizmerno voleli, čak toliko da postanu neprijatelji:huh:
Ili je to samo izgledalo kao ljubav ili je stvarno linija između ljubavi i mržnje toliko tanka?:hm:

ma...ti koji se mrze, nisu se nikad voleli. samo misle da su se voleli....ne možeš nekoga, ako si i nekim groznim čudom - prestao da voliš - da mrziš, kao na primer u filmu ''rat rouzovih''.

Sarmica
02-01-2012, 09:21
a ako si ti njega volela volela volela:bisa:a on počeo npr da te tuče tuče tuče:bisa:...volećeš ga bez obzira na sve?:hm:

причалица
02-01-2012, 09:28
a ako si ti njega volela volela volela:bisa:a on počeo npr da te tuče tuče tuče:bisa:...volećeš ga bez obzira na sve?:hm:

pa meni je to nezamisliva životna situacija.
1. ako je volela volela volela - zašto je počeo da je tuče
2. ako je pored sve ljubavi počeo da je tuče - onda voli psihopatu
3. ako voli pishopatu - onda je mržnja tu negde već

a meni je to ipak nezamislivo :dada:

Sarmica
02-01-2012, 09:50
Kako sad to:huh:.."ako je volela volela volela - zašto je počeo da je tuče"...ispade da je uvek kriv onaj koji dobije batine:hm:
A meni je taj fizički obračun neki kapak, nešto preko čega ne bih mogla preći, pa zato i navedo' taj primer:dada:
Ali poenta je da li je moguće nakon tih određenih proživljenih situacija mrzeti se skoro istom jačinom kojom su se nekada voleli?:hm:

Moonster
02-01-2012, 10:02
ako nekoga volis, volis ga bez obzira sta da se desi, ne mozes da "mrzis"... sve ostalo je sarena laza

Znam tačno na šta misliš i tako je, samo što se mnogo "ljubavi" ne podrazumeva na taj način kod većine ljudi :aha:
I kada tako nekoga voliš, to je u najmanju ruku gadno :aha: posebno ako nije uzvraćeno ni najmanje :dada:

mire
02-01-2012, 10:10
sujeta je presudna za ovu temu...

причалица
02-01-2012, 10:50
sujeta je presudna za ovu temu...

slažem se.
missim da samo baš sujetni ljudi mogu da ''mrze'' i da ne žele da se izbore sa takvim osećanjem.



Ali poenta je da li je moguće nakon tih određenih proživljenih situacija mrzeti se skoro istom jačinom kojom su se nekada voleli?:hm:

ne znam. rekoh već, to su za mene nezamislive situacije.

mire
02-01-2012, 11:15
u tom slučaju sve polazi od "ja"...

a može i "meni"

Sarmica
02-01-2012, 11:35
u prilog temi:kreza:


http://www.youtube.com/watch?v=-3ZwqtpkyKk&feature=player_detailpage

mikili
02-01-2012, 11:42
Da li je zaista moguće da se nakon propale ljubavi, dešava da se bukvalno zamrze oni koji su se neizmerno voleli, čak toliko da postanu neprijatelji:huh:
Ili je to samo izgledalo kao ljubav ili je stvarno linija između ljubavi i mržnje toliko tanka?:hm:

zavisi koliko je ko zla naneo jedan drugom,koliko poznajemo tamnu stranu osoba sa kojima zivimo,da li smo je uvek svesni,da li je ikad pokazana...

Sarmica
02-01-2012, 12:02
E pa to, ako nismo svesni i odjednom eto te tamne strane niotkud:qq:

причалица
02-01-2012, 12:06
odjednom? pa to ja kao u nekom hororu...:srbpla:
ne, stvarno ne znam nikoga ko se tako ponaša ili se ponašao...stvarno ne znam kako to u realu izgleda.

Ciciban
02-01-2012, 12:18
od ljubavi do mrznje tanka crvena nit

Sarmica
02-01-2012, 12:22
odjednom? pa to ja kao u nekom hororu...:srbpla:
ne, stvarno ne znam nikoga ko se tako ponaša ili se ponašao...stvarno ne znam kako to u realu izgleda.


el ono crveno trebalo da bude "E":hm:
:kreza:

Sagacity
02-01-2012, 12:53
Pričaju ljudi da je tanka linija između ljubavi i mržnje...Ni meni to baš nije jasno...Ali mnogi tvrde...
Moja drugarica je kao student išla sa dečkom i posle godinu dana rešili su da žive zajedno...Onda su se i verili..Odmah nakon toga, on je počeo da je tuče...Jednom ju je tako tukao, da ju je ''omašio'' i udario rukom o ivicu vrata i povredio je ruku...Tada je i milicija reagovala...
Nakon toga, razišli su se, ali on ju je i dalje ''proganjao''...Dobio je zabranu da joj se približava...
I tako, iz neke navodno velike ljubavi izrodila se ''agresija''...

Posle par godina, bili smo kod nje na rođendanu i on ju je pozvao telefonom...Mi smo mislili da će ona prekinuti vezu...Ali ona samo što nije zaplakala od sreće....:huh: To već ne razumem..
Ona je udata, ali kaže da tu ljubav nikada ne može zaboraviti...Tako ona kaže...Kaže, da je na batine potpuno zaboravila..:eek:

Moonster
02-01-2012, 12:56
Pričaju ljudi da je tanka linija između ljubavi i mržnje...Ni meni to baš nije jasno...Ali mnogi tvrde...
Moja drugarica je kao student išla sa dečkom i posle godinu dana rešili su da žive zajedno...Onda su se i verili..Odmah nakon toga, on je počeo da je tuče...Jednom ju je tako tukao, da ju je ''omašio'' i udario rukom o ivicu vrata i povredio je ruku...Tada je i milicija reagovala...
Nakon toga, razišli su se, ali on ju je i dalje ''proganjao''...Dobio je zabranu da joj se približava...
I tako, iz neke navodno velike ljubavi izrodila se ''agresija''...

Posle par godina, bili smo kod nje na rođendanu i on ju je pozvao telefonom...Mi smo mislili da će ona prekinuti vezu...Ali ona samo što nije zaplakala od sreće....:huh: To već ne razumem..
Ona je udata, ali kaže da tu ljubav nikada ne može zaboraviti...Tako ona kaže...Kaže, da je na batine potpuno zaboravila..:eek:


I onda kažu da pojedine žene ne vole batine :haha: :haha:
Eto vidiš taj njen sadašnji je sigurno ne tuče, pa nije ljubav neka :aha:
Ko žene bude razumeo, treba mu spomenik za života podići od čistog zlata :aha:

Sagacity
02-01-2012, 12:58
Ja na jednom mestu imam temu ''Što me više bije, ja ga više volim''...Razmišljam to i ovde da otvorim....Ljudi su čudo...:lol:

Sarmica
02-01-2012, 13:01
Pričaju ljudi da je tanka linija između ljubavi i mržnje...Ni meni to baš nije jasno...Ali mnogi tvrde...
Moja drugarica je kao student išla sa dečkom i posle godinu dana rešili su da žive zajedno...Onda su se i verili..Odmah nakon toga, on je počeo da je tuče...Jednom ju je tako tukao, da ju je ''omašio'' i udario rukom o ivicu vrata i povredio je ruku...Tada je i milicija reagovala...
Nakon toga, razišli su se, ali on ju je i dalje ''proganjao''...Dobio je zabranu da joj se približava...
I tako, iz neke navodno velike ljubavi izrodila se ''agresija''...

Posle par godina, bili smo kod nje na rođendanu i on ju je pozvao telefonom...Mi smo mislili da će ona prekinuti vezu...Ali ona samo što nije zaplakala od sreće....:huh: To već ne razumem..
Ona je udata, ali kaže da tu ljubav nikada ne može zaboraviti...Tako ona kaže...Kaže, da je na batine potpuno zaboravila..:eek:


idiota od žene :krsti:

причалица
02-01-2012, 13:05
idiota od žene :krsti:

esam ti rekla da je to patologija....:( taj fazon - tuča, mržnja, suze...užas.

Moonster
02-01-2012, 13:09
Ja na jednom mestu imam temu ''Što me više bije, ja ga više volim''...Razmišljam to i ovde da otvorim....Ljudi su čudo...:lol:

Otvaraj Sago :)
Ljudi su posebna vrsta izgleda, meni nekada jako teško ako uopšte ikako razumljiva.
Naučio sam da ih više ni ne pokušavam shvatiti, jednostavno ih prihvatim takvima kakvi jesu i to je to :aha:
Ali uvek kada pomislim da sam baš SVE u životu video ili čuo što sam imao, uvek me nešto novo iznenadi i dokaže mi koliko malo znam o ljudima, mada znam više nego većina drugih ljudi, ali stvarno imam utisak da baš ništa o njima ne znam :dada:

Sarmica
02-01-2012, 13:11
Iz Sagine priče ispade da je nemoguće da se ljubav pretvori u mržnju, ma šta dvoje proživeli i preživeli:hm:...a s tim se slažu i Moon i Cruz:hm:
Moguće:hm:

Ne znam, mislim da nisam u stanju da mrzim, to mi oduvek nekako bila mnogo gadna reč...ali zato mogu da postanem ravnodušna i dalje nema:nene:

причалица
02-01-2012, 13:14
i ja kažem da ne može iz ljubavi da se pređe u mržnju.
ipak, taj pojam ''ljubav'' je baš rastegljiv....iz tako razvučenog pojma ljubavi - moguće je doći do mržnje, ali lično to ne mogu da nazovem ljubavlju, eto.

Moonster
02-01-2012, 13:15
Iz Sagine priče ispade da je nemoguće da se ljubav pretvori u mržnju, ma šta dvoje proživeli i preživeli:hm:...a s tim se slažu i Moon i Cruz:hm:
Moguće:hm:

Ne znam, mislim da nisam u stanju da mrzim, to mi oduvek nekako bila mnogo gadna reč...ali zato mogu da postanem ravnodušna i dalje nema:nene:

Ako je prava ljubav, onda je nemoguće :dada:
Ako je ona klasična, površinska, koja vredi do prvog problema u životu i slično, onda se može pretvoriti u šta god želiš, jer tu ljubavi niti je bilo niti je ima :aha:

Sagacity
02-01-2012, 13:24
Iz Sagine priče ispade da je nemoguće da se ljubav pretvori u mržnju, ma šta dvoje proživeli i preživeli:hm:...a s tim se slažu i Moon i Cruz:hm:
Moguće:hm:

Ne znam, mislim da nisam u stanju da mrzim, to mi oduvek nekako bila mnogo gadna reč...ali zato mogu da postanem ravnodušna i dalje nema:nene:
Tačno Sarmice...Ni ja ne bih mogla mrzeti, to ne bi ličalo na mene...Ali bih mogla biti ravnodušna ili bih bar radila na tome...:dada:

Cruz
02-01-2012, 13:38
nikako meni ljubav, mrznja i ravnodusnost ne idu ruku pod ruku :dada:

Sagacity
02-01-2012, 13:58
nikako meni ljubav, mrznja i ravnodusnost ne idu ruku pod ruku :dada:
Da budem iskrena, ja ti nisam nikada ni bila u situaciji da mogu nekoga ''zamrzeti''....Teško sam se ''odljubljivala'' od nekoga što više nije sa nama, a ostalo je zaboravljeno samo po sebi i dovedeno u stanje ravnodušnosti....Ne može se ni za to reći da nije bila ljubav...Samo što je vremenom izbledela..

Pa ako neka veza ne ide kako treba, nećeš sigurno u tog nekog biti zaljubljen ceo život..Valjda ćeš se truditi da svoje emocije postaviš u normalu i da nastaviš dalje..Što opet ne znači da si ga zamrzela...već daješ sebi šansu da nastaviš dalje....:dada:
..Nemam mnogo nekih veza za sobom, da bih sada davala neku detaljnu analizu...:lol: :lol: :lol:

причалица
02-01-2012, 14:02
Ako je prava ljubav, onda je nemoguće :dada:
Ako je ona klasična, površinska, koja vredi do prvog problema u životu i slično, onda se može pretvoriti u šta god želiš, jer tu ljubavi niti je bilo niti je ima :aha:

kako je ovaj moonster pametan :g:
''ljubav koja vredi do prvog problema u životu'' - tačno, površna ljubav, ljubav koju 95% ljudi naziva ljubavlju...a to stvarno nema veze s ljubavlju...onda nije ni čudo što se ''zamrze''...što god to značilo.

Cruz
02-01-2012, 14:07
Da budem iskrena, ja ti nisam nikada ni bila u situaciji da mogu nekoga ''zamrzeti''....Teško sam se ''odljubljivala'' od nekoga što više nije sa nama, a ostalo je zaboravljeno samo po sebi i dovedeno u stanje ravnodušnosti....Ne može se ni za to reći da nije bila ljubav...Samo što je vremenom izbledela..

Pa ako neka veza ne ide kako treba, nećeš sigurno u tog nekog biti zaljubljen ceo život..Valjda ćeš se truditi da svoje emocije postaviš u normalu i da nastaviš dalje..Što opet ne znači da si ga zamrzela...već daješ sebi šansu da nastaviš dalje....:dada:
..Nemam mnogo nekih veza za sobom, da bih sada davala neku detaljnu analizu...:lol: :lol: :lol:

osecanja mogu da blede, tj. da se njihov intenzitet smanji vremenom, ali nikako ne prelaze u ravnodusnost ako je ljubav u pitanju

Sagacity
02-01-2012, 14:09
osecanja mogu da blede, tj. da se njihov intenzitet smanji vremenom, ali nikako ne prelaze u ravnodusnost ako je ljubav u pitanju
Neke emocije sam morala da ''resetujem'', jer je glupo doživotno biti zaljubljen u nekog ko nije živ...:huh:
Što se ostalog tiče, moguće je da nije ni bila prava ljubav...:dada: Mada ja znam da sam volela....

Sarmica
02-01-2012, 14:11
Ako je prava ljubav, onda je nemoguće :dada:
Ako je ona klasična, površinska, koja vredi do prvog problema u životu i slično, onda se može pretvoriti u šta god želiš, jer tu ljubavi niti je bilo niti je ima :aha:


Nismo svi isti:nene:

Cruz
02-01-2012, 14:11
taj "reset" je svest uradila, ali zato podsvest govori drugacije... da ne ulazim dublje, nesto mi ove teme ne leze

Sarmica
02-01-2012, 14:12
nikako meni ljubav, mrznja i ravnodusnost ne idu ruku pod ruku :dada:

pa i ne idu:)
kad nastupi bilo koje od ta tri druga dva se isključuju :)

Sagacity
02-01-2012, 14:13
taj "reset" je svest uradila, ali zato podsvest govori drugacije... da ne ulazim dublje, nesto mi ove teme ne leze
Nema tu Cruz dubine...To je to...Možeš samo vreme da gubiš osvrćući se na prošlost...Ja to znam..Prošla sam...A život prolazi....:dada:

Moonster
02-01-2012, 14:18
Nismo svi isti:nene:

Dobro da je tako :dada:

Cruz
02-01-2012, 14:34
Nema tu Cruz dubine...To je to...Možeš samo vreme da gubiš osvrćući se na prošlost...Ja to znam..Prošla sam...A život prolazi....:dada:

nema tu osvrtanja, nikako :nene:

govorim o mom stavu o ljubavi, onako kako je ja dozivljavam i nepojmljivo mi je da to iskonsko osecanje moze da pomuti bilo sta i navede je da se pretvori u nesto negativno :dada:

Sagacity
02-01-2012, 14:37
nema tu osvrtanja, nikako :nene:

govorim o mom stavu o ljubavi, onako kako je ja dozivljavam i nepojmljivo mi je da to iskonsko osecanje moze da pomuti bilo sta i navede je da se pretvori u nesto negativno :dada:
Sa ovim se potpuno slažem...:dada:

ljubičica
02-01-2012, 20:44
desilo mi se..
ne ponovilo se.

Sagacity
02-01-2012, 20:50
desilo mi se..
ne ponovilo se.
Koto, aj' budi drug...Opiši nam malo tu situaciju...:) Ne mora da bude direktna priča, ali bar nam prezentiraj zašto se takve stvari dešavaju....:dada:

ljubičica
02-01-2012, 20:54
Koto, aj' budi drug...Opiši nam malo tu situaciju...:) Ne mora da bude direktna priča, ali bar nam prezentiraj zašto se takve stvari dešavaju....:dada:
znas, i ja bih volela da znam zasto se desilo..
a tesko je pricati, a ne ispricati pricu jbg..
mislim da covek kad nesto s****, pa shvati da je sjebao, nepovratno, i suoci se gubitkom, naprosto trazi nacin da ..preboli..
i onda priziva sve najgore, i bukvalno u sebi posadi mrznju, pa bi ga manje bolelo..
mene je ta mrznja posle bolela vise od svih sranja koje smo preziveli.
prestalo je posle..
ali je to bilo tesko, uzasno tesko
najteze je biti covek jbg.

Sagacity
02-01-2012, 20:59
znas, i ja bih volela da znam zasto se desilo..
a tesko je pricati, a ne ispricati pricu jbg..
mislim da covek kad nesto s****, pa shvati da je sjebao, nepovratno, i suoci se gubitkom, naprosto trazi nacin da ..preboli..
i onda priziva sve najgore, i bukvalno u sebi posadi mrznju, pa bi ga manje bolelo..
mene je ta mrznja posle bolela vise od svih sranja koje smo preziveli.
prestalo je posle..
ali je to bilo tesko, uzasno tesko
najteze je biti covek jbg.
Iskreno, mislim da se to javlja u onom delu, kada pokušavaš u nekome da pronađeš nešto loše da bi sebi olakšao, a istovremeno i opravdao...Tako nekako...:huh:

ljubičica
02-01-2012, 21:06
Iskreno, mislim da se to javlja u onom delu, kada pokušavaš u nekome da pronađeš nešto loše da bi sebi olakšao, a istovremeno i opravdao...Tako nekako...:huh:
ne znam..
ja u sebi nikad ne osecam mrznju, jednostavno..nisam taj tip.
uzasno me je povredilo kad sam je osetila u nekom sa kim sam bila dugo..
to je trajno narusilo uspomenu na sve sto smo imali.
veze budu i prekinu se..
ali otrov kad se prospe, on se ne zaboravlja.

Sagacity
02-01-2012, 21:19
ali otrov kad se prospe, on se ne zaboravlja.
Uh Koto, ne bih volela da imam takvo iskustvo...:huh:
Hvala na odgovoru...:dada:

ljubičica
02-01-2012, 21:21
molim.
dobra ti je potpis..:)
u skladu sa temom.

mikili
02-01-2012, 21:32
itekako se moze pretvoriti u mrznju..posto su zaljubljenost i ljubav stanja u kojima ne vidimo i ne zelimo da vidimo onog drugog kakav ume da bude.Vremenom,ako tu ljubav ne oplemenjujemo,ne radimo na njoj,ako ne osecamo istu zelju da je negujemo ,ako nismo svesni da s godinama ljubav prolazi kroz faze,postaje tisa,ali i neophodnija radja se i mrznja.ponekad ljudi zive u mucnim zajednicama punim mrznje godinama.negde se ta mrznja izliva fizickim nasiljem,negde psihickom torturom,negde tihim ignorisanjem,negde histericnim ispadima..negde cutanjem,negde pakosnim ispadima,negde se vidi u ocima,negde se oseti u vazduhu..neko za nju kaze-nervira me svaki njegov pokret-,neko opet-ne ide mi se kuci ,ne mogu da je gledam-.. i tako,nastavljaju dalje i ponekad samo ume da im se otme uzdah-boze,a kako smo se voleli..

Raisa
02-01-2012, 22:23
O kako da ne. Ja sam svakog svog mrzela posle veze,sa svakimsam na pas mater i ni sa jednim se ne cujem.doduse ne mrzim vise nijednog,to bi znacilo da ih jos uvek volim.

mica
04-01-2012, 05:56
Da li je zaista moguće da se nakon propale ljubavi, dešava da se bukvalno zamrze oni koji su se neizmerno voleli, čak toliko da postanu neprijatelji:huh:
Ili je to samo izgledalo kao ljubav ili je stvarno linija između ljubavi i mržnje toliko tanka?:hm:

Da, moguce je. Jer je ta linija, izmedju ljubavi i mrznje, veoma tanka. I, dokle god da nkog mrzis i imas bilo kakvu emociju prema toj osobi, znaci da se "nesto" desava. Onda kad dodje do ravne linije, kad ne postoji ama bas nikakva emocija, onda je to, definitivno kraj.

DaDole
04-01-2012, 08:40
Da, moguce je. Jer je ta linija, izmedju ljubavi i mrznje, veoma tanka. I, dokle god da nkog mrzis i imas bilo kakvu emociju prema toj osobi, znaci da se "nesto" desava. Onda kad dodje do ravne linije, kad ne postoji ama bas nikakva emocija, onda je to, definitivno kraj.
:dada: i mržnja je emocija..najubistvenija je ravnodušnost

причалица
04-01-2012, 09:08
:dada: i mržnja je emocija..najubistvenija je ravnodušnost

za koga je najubistvenija?
bolje biti ravnodušan nego da mrziš, moje je mišljenje.

DaDole
04-01-2012, 09:12
za koga je najubistvenija?
bolje biti ravnodušan nego da mrziš, moje je mišljenje.

o tom i pričamo ,da je ravnodušnost djelotvornija od mržnje..zamisli kad te neko ostavi a ti ga mrziš pa postaneš ravnodušan i tebi je to idealno,oporavljen si..ali taj neko ko je brljao pa ranio nas,pa svašta nešto najteže će podnijeti baš tu ravnodušnost ..sujeta je čudo:dada:

причалица
04-01-2012, 09:16
moguće, ne bih znala da bih mogla da uporedim...samo mogu da pretpostavim da je ravnodušnost ono što je delotvornije od mržnje.

Cruz
04-01-2012, 09:51
o tom i pričamo ,da je ravnodušnost djelotvornija od mržnje..zamisli kad te neko ostavi a ti ga mrziš pa postaneš ravnodušan i tebi je to idealno,oporavljen si..ali taj neko ko je brljao pa ranio nas,pa svašta nešto najteže će podnijeti baš tu ravnodušnost ..sujeta je čudo:dada:

ravnodusnost je neizostavno pracena razocarenjem, a javlja se kada shvatite da ste emocije i vreme trosili na osobu koja to ne zasluzuje. opet kazem da se tu ne radi o pravoj cistoj ljubavi kada se takva osecanja jave.

причалица
04-01-2012, 09:53
opet kazem da se tu ne radi o pravoj cistoj ljubavi kada se takva osecanja jave.

naravno, kad se pojave ovi osećaji - tu je ljubav odavno rekla zbogom.