PDA

Pogledaj Punu Verziju : Osmeh (ne) zaslužuje svako



Nežnicah
19-01-2012, 22:08
Kaze ovaj, sigurno svima, poznati tekst:

Osmeh ne košta ništa,a znači mnogo.On obogaćuje one koji ga primaju,a ne osiromašuje one koji ga daju.Traje trenutak,ali je sećanje na njega kadkad večno.Niko nije dovoljno bogat da bi ga propustio,niti tako loš da ga ne zaslužuje.On čini ljude sretnima,olakšava im rad,a očevidan je znak prijateljstva.Obeshrabrenima vraća hrabrost,daje odmor onima koji su umorni.On se ne može ni kupiti,ni pozajmiti,ni ukrasti,jer je nešto što nema vrednost,osim onda kada se poklanja.I ako nekada sretneš osobu,koja više nema osmeh,budi velikodušan, pokloni joj svoj.Jer niko ne oseća takvu potrebu za osmehom,kao oni koji ne mogu da ga poklone drugima.

E nakon visegodišnjeg osmehivanja, tj. poklanjanja osmeha, tvrdim suprotno. Osmeh ne zaslužuje svako, eto. Stojim iza toga. Mislim na onaj, ljudski, normalan osmeh, ne na valjanje od smeha, kao lud na brašno, već onaj, ušli smo u prodavnicu, ljubazno se obratili prodavačici sa blagim osmehom, ili radnici u banci, ili pošti, ili medicinskoj sestri... ma bilo kome sa kim stupimo u bilo kakav kontakt. Meni je makar prirodno da se osmehnem, to mi je tako normalno. Ali ima ljudi koji ga jednostavno ne zaslužuju, jer se posle vašeg iskrenog osmeha, osetite kao totalni blenta, kome je u ovo tesko vreme sve potaman, pa se čak `usuđujete` da zračite pozitivnošću i ljubaznošću dok vam namćorasta prodavačica hukćući, gunđajući, besna što je tek zapalila cigaretu umesto osmehom uzvrati pogledom koji strelja. :puca:
I ne, nemam više milosti ni razumevanja ni opravdanja za takve namćore, ne zanima me koja sam im po redu danas, ako sam ja u stanju da poklonim osmeh, mogu valjda i oni.

A vi kako te? :hm:

ljubičica
22-01-2012, 09:23
veoma dobro hvala na pitanju.
i da, ne zasluzuje ga svako:)
ja se 90% zivota smejem, smesim ili vristim od smeha:drnd:
al kad naletim na neko nadrnadano bice, ne da nema osmeha, nego ledenice vise sa nos:)
nekad kad je taj neko nadrndan moj, onda se ipak nasmesim..i pokusam da mu prenes malo pozitivne energije.
radim bre na sebi, pokusavam da kanalisem sukobe..da ih predupredim. narocito na poslu. a tu osmeh jaako pomaze.
samo treba stati, i umesto u u sukob uleteti kao furija, sto bi licilo na mene, udahnuti duboko, nasmesiti se i reci, dobro, ajmo sad iz pocetka:)
ih, pa do penzije cu i nauciti da se kontrolisem:)))
odlicna ti tema. mada sam je mozda malo promasila:)

Nežnicah
22-01-2012, 09:31
Nisi, bas mi je drago da si napisala ovo :) Na takve sam stvari i mislila, samo sto meni polako pucaju zivci, i otud ova tema o osmehu. Inspirisala me jedna toliko namrgodjena prodavacica gde cesto pazarim, da mi prosto dodje da joj se izvinem sto kupujem (mislim, ne stvarno) ali to je takav namcor, da se zaista osetite krivcem sto ste tu u redu na kasi, osmeh ne pomaze kod nje. A i inace sam primetila, da postoje ljudi koji zloupotrebljavaju recimo moj osmeh, pa ga ne citaju kao gest lepog vaspitanja, dobre volje, vec ga tumace totalno pogresno, u fazonu, ovo je neka dobrica, ovu mogu da zezam kako hocu... e ti mi idu na zivce, ljubazan sa osmehom=kreten, ovca za sisanje itd, u njihovim glavama. :qq:

ljubičica
22-01-2012, 09:35
e, a neljubazni prodavci su posebna prica
te bih ladno ostavila bez posla.
pff, mene nikad ne tumace kao dobricu.
iako zapravo jesam, to oni koji rade sa mnom dugo, ili se druze dugo, oni me skontaju pa znaju da sam u sustini bezopasna.
ali oni koji me tek upoznaju:zrika::lol::rumenko:
al pazi, imidz vestice se gradi godinama..ako pocnes odmah, stici ces na vreme..:manijak:

Nežnicah
22-01-2012, 09:45
I to sto kazes, nikad nije kasno, pocecu da vezbam na ovoj, danas kad odem izgledacu ovako nekako :ljut:

DaDole
23-01-2012, 08:06
Jedna sasvim kriva linija zvana osmijeh koja može da popravi mnogo toga:bisa:
Možda je ne zaslužuje svako i to nije upitno,ali uvijek polazim od sebe jer kad se ja osmijehnem,meni je dobro:)

Mistery
03-03-2012, 11:31
Kažu da osmeh i lepa reč otvaraju i gvozdena vrata. Međutim, postoje ljudi koji umesto da vas dočekaju osmehom, imaju ledeno lice i guraju vas od sebe, teraju na svađu.
Takve ljude treba izbegavati,mada su tu, neizbežni.

Za sebe znam da se trudim da imam osmeh i kada mi se plače. Profi deformacija, ali bolje je tako nego da se ljudi žale i da im bude neprijatno.