PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite?



Sagacity
24-01-2012, 14:33
Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite? :hm:
Da li je prilagođavanje jedno, drugom isto što i promena zbog nekog da bi veza funksionisala?
I da li su realne odluke po principu..od sutra ne pušim smeta mom partneru ili ne pijem, jer ne voli moj partner...? Ili ona skrati kosu, jer njen dečko voli kratku kosu..Da li su to ''sitne'' promene ili je to tek početak ''korigovanja''? :hm:
Koliko ''daleko'' ste spremni u tom ''prilagođavanju'' da idete...? Gde su granice?

Slowpoke Rodriguez
24-01-2012, 14:37
Ne se sigram sa toj igru... sto b' moj cale reko ''kaki sam taki sam''...

Sarmica
24-01-2012, 14:39
E pa sad da skratim kosu jer se njemu tako svidja bas i nece da moze, ali svi se valjda trudimo da zbog onog drugog korigujemo svoje mane i statijaznam, a i nema zene koja nije pokusala i koja ne pokusava svakodnevno da svog muskarca oblikuje po svojoj meri:lol:
Ako neko oce da me promeni u potpunosti sta je onda poenta, onda to nisam ja ebi ga:srbpla:

Steppenwolf
24-01-2012, 14:41
Sve sam pokusao, i sebe da menjam i nju da menjam ali sam shvatio da je to nemoguce i batalio tu rabotu.
Prilagodjavanje da, ali samo do izvesne mere.

Sarmica
24-01-2012, 14:44
Naravno, zene ce da pisu da se bas trude da ugode svom partneru, nedodirljivi muskarci ce da pisu kako nema sanse da bi se promenili zbog tamo neke ...sasam se iznervirala:ljut:

Steppenwolf
24-01-2012, 14:47
Pa i sama si rekla da ako bi neko hteo skroz da te menja to onda vise ne bi bila ti, i u pravu si.
Ako je neko zavoleo tebe onakvu kakva jesi zasto uopste hoce da te menja?

kojica
24-01-2012, 14:48
Naravno, zene ce da pisu da se bas trude da ugode svom partneru, nedodirljivi muskarci ce da pisu kako nema sanse da bi se promenili zbog tamo neke ...sasam se iznervirala:ljut:

Nemoj se nerviraš.. :lol: evo ja ću da popravim prosek... :haha:

Ništa se ne trudim da se menjam zbog drugih i kako oni hoće. Ovo za frizure i šminkanje posebno.
Zapravo s tako površnima nisam ni imala posla.. :hm:

Raduje svaka promena... :jasenka: i dok se ja radujem, moja okolina nije baš zadovoljna..
al šta ću... moram tamo kud sam pošla...

Sarmica
24-01-2012, 14:51
Ti si kanda jos mali:hm:
Jeste, rekoh to ali sam vise mislila na neke drasticne promene iz korena:)
A i kad volis spreman si na sto sta, naravno ne bih dozvolila da neko napravi robota od mene, ali ja sam spremna na svakojake stvari:dada:...ali kosu ne bih sekla:lakat:

kojica
24-01-2012, 15:07
Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite? :hm:
Da li je prilagođavanje jedno, drugom isto što i promena zbog nekog da bi veza funksionisala?
I da li su realne odluke po principu..od sutra ne pušim smeta mom partneru ili ne pijem, jer ne voli moj partner...? Ili ona skrati kosu, jer njen dečko voli kratku kosu..Da li su to ''sitne'' promene ili je to tek početak ''korigovanja''? :hm:
Koliko ''daleko'' ste spremni u tom ''prilagođavanju'' da idete...? Gde su granice?
Koliko god da smo spremni daleko da odemo, uzalud nam poso. Mogće su te promene iz jake
volje da se nekome dopadnemo, ali su kratkog daha. Kad se bujica emocija smiri, sve se vraća
u staro korito i teče kuda je i pre teklo. Svesne i trajne promene su naravno moguće, ali pod
sasvim drugim okolnostima.

A prilagođavanje.. :hm: prilagođavam se tako što se mirim sa tim da će on celog svog veka
gubiti ključeve i naočare.... :lol:

Steppenwolf
24-01-2012, 15:12
Ti si mala sarmica i ja bih odmah od tebe zatrazio kosu da odseces da mi dokazes koliko si spremna za ljubav da se zrtvujes.
A to bi bio tek pocetak posto vidim da si tip koji zrtvu voli.

mikili
24-01-2012, 18:24
Te promene se desavaju neprimetno,usled godina zajednickog zivljena,otprilike kao ono kad opisuju -kuvanje zabe-,pre bih to nazvala prilagodjavanje,umerenije reagovanje ili kontrolisanje pojedinih reakcija koje su nekad umele da budu drugacije.I po meni su neminovne i s jedne i s druge strane.Obicno karakter te osobe ostaje isti,ali je ragovanje promisljenije.I niko nas ne menja ,sami se promenimo.Ispunjavanje nenormalnih zelja s jedne ili druge strane kojim neko pokusava da kontrolise ono drugo,ne racunam u -menjanje-.

причалица
24-01-2012, 18:28
Koliko ''daleko'' ste spremni u tom ''prilagođavanju'' da idete...? Gde su granice?
:nene: nema šanse da učinim više nego što smatram da treba.

ljubičica
24-01-2012, 19:38
jesam, pokusavala sam nekog da promenim
pokusavala sam i sebe da promenim
zaludan je to posao.
ili jesi ili nisi..i gotovo.

Sarmica
24-01-2012, 20:04
Ti si mala sarmica i ja bih odmah od tebe zatrazio kosu da odseces da mi dokazes koliko si spremna za ljubav da se zrtvujes.
A to bi bio tek pocetak posto vidim da si tip koji zrtvu voli.

Ja jesam mala, al' ti si lud:jasenka:...kake te to misli spopale:krsti:ne volim zrtvu, ali kad nekoga volis ne postoji ni sram ni ponos niti bilo sta slicno:nene:
a secenja kose je drasticna promena:hm: pomalo i bolestan zahtev moram priznati:hm:a kad do takvih,drasticnih stvari dodje onda dodje i vreme da se podje:rile:

Steppenwolf
24-01-2012, 20:31
Pa ti samu sebe demantujes, kazes u ljubavi se ne racuna ni ponos ni sram niti bilo sta slicno a onda ti drastican zahtev da odseces kosu.
Znaci moze da ti gazi ponos a ako zatrazi da se osisas to ti je drasticno.
Ko je sad ovde lud?

Sagacity
24-01-2012, 20:53
Ne prilagođavamo se samo nekome u vezi, već je prilagođavanje neminovno u društvu u kojem živimo, hteli mi to da priznamo ili ne. Ako se prilagođavamo nekome na način da ne gubimo sebe i ono svoje što nosimo u sebi, onda to nije nikakva drastična promena, već jedan nivo tolerancije koji mora da postoji.

Biti sa nekim kod koga vam u startu smeta što je ''drčan'', nervozan, ima ''kratak fitilj'' ili jako čudnu narav..i još nekih osobina, a ostajati sa tom osobom jer živiš sa mišljenjem da će se taj neko izmeniti je čista iluzija. Čoveka prihvatamo onakvog kakav jeste, bez očekivanja da će se promeneiti u nekim osobinama koje je nemoguće promeniti,....... karakter, narav...
Vrlo često žene imaju kraj sebe muškarca koji je sklon piću i ko se učestalo napija, ali nastavlja vezu sa njim i ulazi u brak, sa mišlju da će se taj neko sa rođenjem deteta promeniti..I to je još jedna od zabluda...Desi se da neko odluči da se iz ''korena'' promeni i odbaci neke stare navike...ali je to ipak retkost...

Lično, jesam za to da se uzajamno prilagođavamo i korigujemo jedno, prema drugome. Ali da se samo on trudi, ili da samo ja pokušavam sebe da korigujem radi njega, to ne bih radila..Ako postoji neki balans u tome OK..
Spremna sam da obučem nešto što se nekome dopada na meni..Ako mu to čini zadovoljstvo, zašto da ne..Biće i meni zadovoljstvo..Ako voli boks i baš bi voleo da i ja sa njim odem da odgledamo taj ''boks-meč'' iako ja baš i nisam neki ''obožavatelj'' boksa...Otišla bih...Ali ako on nikada ne bi meni ni u čemu izašao u susret, onda to više ne bi bilo to..

Što se tiče ''šišanja'' duge kose i tako neke korekcije...ne bih to radila, jer mi je to već menjanje fizičkog izgleda...
To bi isto bilo, da on nosi bradu, a ja ga takvog ''bradatog'' prihvatila, a posle očekivala da se obrije..Tako nekako..

Ali sam čula za mnogo drastičnije korekcije, nego to skraćivanje kose...:lol:

Steppenwolf
24-01-2012, 21:10
Ma ja se samo zezam na temu kose jer je to neko pomenuo, ja svakako ne bih izlazio u susret da mi neko trazi da menjam imidz, ni za ciju ljubav ne bih menjao.

Čarapica
25-01-2012, 00:57
niti sam kad koga mjenjala, niti mi pada na pamet da se mjenjam...

Sarmica
25-01-2012, 06:27
Pa ti samu sebe demantujes, kazes u ljubavi se ne racuna ni ponos ni sram niti bilo sta slicno a onda ti drastican zahtev da odseces kosu.
Znaci moze da ti gazi ponos a ako zatrazi da se osisas to ti je drasticno.
Ko je sad ovde lud?


Ma ebes ponos, znas ti otkad ja uzgajam ovu grivu:krsti::jasenka:

причалица
25-01-2012, 07:20
To bi isto bilo, da on nosi bradu, a ja ga takvog ''bradatog'' prihvatila, a posle očekivala da se obrije..Tako nekako..



đe me nađeee....:lol:

kojica
25-01-2012, 07:56
niti sam kad koga mjenjala, niti mi pada na pamet da se mjenjam...

Čarapice bi trebale često da se menjaju. :dada:

DaDole
25-01-2012, 08:02
Da bih bila savršena forumašica trebalo bi da kažem da se nikad nisam pokušavala mijenjati,a ne do bog ni njega(nekog tamo je l te) mijenjati..:dada:
svi smo imali faze kad smo bolovali od tih "dječijih ospica" dok nismo shvatili da je to Sizifov posao,da se ljudi ne mogu mijenjati,ali da se svakako mogu pokušati prilagoditi,korigovati u nekim stvarima koje partneru smetaju,pokazati dobru volju i nešto napora..
a možda bi ipak Sizifa valjalo zamisliti sretnim:hm:

Sarmica
25-01-2012, 08:11
:dada:
Sizifov posao i Tantalove muke:kreza:...dobro je ako na vreme shvatis da to i nema nekog smisla:hm:..ja jos nisam, ali se nadam da cu:dada:..iskreno, druge bas i ne pokusavam da promenim, kazem ako mi nesto bas smeta oces oces - neces neces i svima lepo:aha:uvek sam ja bila ludja...ili "ludja" ko ce ga znati :aha:

Čarapica
25-01-2012, 12:06
Čarapice bi trebale često da se menjaju. :dada:

pa nek promjeni carapu :ljut: ce se nadje valjda neka noga i za ovu staru :ljut:

mrav
25-01-2012, 14:53
mene svi pokušavaju da izmene a ja ko električar banderaš nedam se

Steppenwolf
25-01-2012, 15:00
Ma ebes ponos, znas ti otkad ja uzgajam ovu grivu:krsti::jasenka:
Pa nisi ti Samson da ti se bez kose ne dize.
Obrati paznju na ponos, covek koji ga izgubi postaje otirac.

Sarmica
25-01-2012, 20:28
Pa nisi ti Samson da ti se bez kose ne dize.
Obrati paznju na ponos, covek koji ga izgubi postaje otirac.

Da prostis meni se ne dize ni s kosom ni bez nje:huh::krsti:
Fala za savete cika Vuce:dada:

burning violin
25-01-2012, 20:40
Da li je prilagođavanje jedno, drugom isto što i promena zbog nekog da bi veza funksionisala?


Prilagodjavanje je jedno i apsolutno neophodno za bilo koji odnos, vezu, brak. Potreba da se neko promeni se, po meni, malo granici sa patologijiom i zene tu cesto grese misleci da ce nekoga promeniti tokom veze ili braka. Nece, i jos niko se nije promenio samo zato sto mi zelimo.
Te sitne korekcije (kosa, izgled i sl.) su samo sminka i nebitno je.
A pitanje je i odakle dolazi potreba da nekoga menjamo? Zar nam nije prvobitno bio dobar/dobra?

kojica
25-01-2012, 20:43
Kako odakle.. :hm: pa iz ega ko i sve...

Zamisli, baš ti si pozitivno uticala na nekoga. Baš ti imaš moć nad nekim drugim JA.
Fino zvuči... :drnd:

naki
25-01-2012, 20:52
daklem, sve mi diraj, kosu ne :pusi:
kako god... prilagodjavanje mozemo da definisemo i kao potraga za kompromisom... :dosada:
mada prvobitno je rastegljiv pojam... menjaju se ljudi, menjaju se okolnosti...
ljudsko bice nije konstanta... odatle mozda i ta potreba za menjanjem... :hm:

Steppenwolf
25-01-2012, 21:11
Da prostis meni se ne dize ni s kosom ni bez nje:huh::krsti:
Fala za savete cika Vuce:dada:
Ahaha, sad vise nisam mali, sad sam cika vuk. Napredujes mala sarmice, jednog dana ces biti lepa velika sarma.

Sagacity
25-01-2012, 21:20
Prilagodjavanje je jedno i apsolutno neophodno za bilo koji odnos, vezu, brak. Potreba da se neko promeni se, po meni, malo granici sa patologijiom i zene tu cesto grese misleci da ce nekoga promeniti tokom veze ili braka. Nece, i jos niko se nije promenio samo zato sto mi zelimo.
Te sitne korekcije (kosa, izgled i sl.) su samo sminka i nebitno je.
A pitanje je i odakle dolazi potreba da nekoga menjamo? Zar nam nije prvobitno bio dobar/dobra?
Zar prilagođavanje nije neka vrsta promene..? Ipak se ti malo menjaš ili trudiš da se bar malo koriguješ...da bi sa nekom osobom bolje funkcionisala...?
Nekada se pilagođavamo i korigujemo spontano, a da to i ne osetimo....
Prilagođavanja postoje sve dok su dvoje zajedno i dok imaju želju da njihova ljubav traje..Ona se odnose na neke sitne navike..Na korigovanje kašnjenja, ako neka osoba ima sa tim problem...Na mnogo toga što ne čini narav ili karakter...koji su kao takvi dati i tu nema promene...I zovu se prilagođavanja upravo jer to partneri čine obostrano. Ako je trud samo sa jedne strane, onda ona ili pokušava da promeni sebe ili drugu stranu..Onda je to veza ''bezveze''...
Te ''sitne korekcija'' kosa, izgled....su kraj nečije želje da te promeni od ''glave do pete''...To mi je kao da mi neko kaže...''Znaš Sago, voleo bi da si lepša''...Pazi, ne mora to da znači uvek....

Inače slažem se sa tim, da se osoba prihvata onakava kakva je...Uostalom, opširnije o tome sam rekla u prethodnom postu..:)

kojica
25-01-2012, 21:24
daklem, sve mi diraj, kosu ne :pusi:
kako god... prilagodjavanje mozemo da definisemo i kao potraga za kompromisom... :dosada:
mada prvobitno je rastegljiv pojam... menjaju se ljudi, menjaju se okolnosti...
ljudsko bice nije konstanta... odatle mozda i ta potreba za menjanjem... :hm:

pa ono.. trebalo bi da nije.. ali...
ne bi verovala koliko konstanti poznajem.. :qq:

naki
25-01-2012, 21:25
mozda to nisu ljudi kojo :qq:
cak i kamen podleze promenama, tokom vremena... :dosada:

Bisernica
25-01-2012, 21:34
menjam se onoliko koliko je potrebno da se prilagodim ,u situacijama kada je to potrebno
a ne narušava moju individualnost.Ne pokušavam da menjam nikoga ,ako nekog prihvatim,
onda ga prihvatim onakvog kakav jeste,ili ga ne prihvatim uopšte.
Ukoliko sam nema potrebu da se menja ,menjam se ja u odnosu na njega/nju

Cruz
25-01-2012, 21:38
ne mogu da se promenim, niti zelim ikoga da menjam, mogu samo da se prilagodim i to je sve :pardon:

Bisernica
25-01-2012, 22:24
Razuman čovek prilagođava sebe svetu, a nerazuman čovek prilagođava svet sebi.
Zato sav napredak zavisi samo od nerazumnog čoveka.

Bernard Šo

Nežnicah
25-01-2012, 22:38
Kad se osvrnem 20 godina unazad, pa ne da smo se oboje promenili, nego smo drugi ljudi. Sad tolerisem ono sto ranije nisam ni htela ni mogla, i obrnuto, on isto. Sve su te promene nastale u hodu, kroz zivot, kroz greske koje smo pravili, situacije koje smo prolazili, niko od nas nije primoravao niti pokusavao da menja ono drugo niti sam sebe, nekako je sve bilo spontano.
Sto se tice fizickog izgleda, ja sam ta koja pokusava njega da malo promeni, ne zbog vizuelnog utiska, vec zbog zdravlja. A jedino sto je on meni, ne trazio, vec kako da kazem sugerisao, ili udelio kompliment, je da mi jako lepo stoji podignuta kosa, repic, pundjica tako nesto i da voli da me vidi sa takvom frizurom. I onda ja kad se setim toga, dignem kosu, ali najcesce ne, mrzim osecaj da mi nesto steze kosu :)

Sagacity
25-01-2012, 22:48
Kad se osvrnem 20 godina unazad, pa ne da smo se oboje promenili, nego smo drugi ljudi. Sad tolerisem ono sto ranije nisam ni htela ni mogla, i obrnuto, on isto. Sve su te promene nastale u hodu, kroz zivot, kroz greske koje smo pravili, situacije koje smo prolazili, niko od nas nije primoravao niti pokusavao da menja ono drugo niti sam sebe, nekako je sve bilo spontano.
Sto se tice fizickog izgleda, ja sam ta koja pokusava njega da malo promeni, ne zbog vizuelnog utiska, vec zbog zdravlja. A jedino sto je on meni, ne trazio, vec kako da kazem sugerisao, ili udelio kompliment, je da mi jako lepo stoji podignuta kosa, repic, pundjica tako nesto i da voli da me vidi sa takvom frizurom. I onda ja kad se setim toga, dignem kosu, ali najcesce ne, mrzim osecaj da mi nesto steze kosu :)
Pravi primer spontanog prilagođavanja babs...:)
Nekako se i podrazumeva da baš tako bude u zajedničkom životu..

Cruz
25-01-2012, 22:52
da, ali retki su to slucajevi, uglavnom se sve svodi na uzaludne pokusaje da jedan drugog promene i oblikuju po sopstvenoj zelji, pri cemu dolazi do svadja i razmirica, teranja inata i slicno, umesto da se prilagode jedno drugom i uzivaju... :aha:

Bandit
26-01-2012, 00:26
NIt imam nameru nekog da menjam ..nit može da me menja..to sam što sam..oću da ugodim..ako mogu..i od mene dosta..
i ako mi se svidja takva kakva je što da je manjam..pa da se pokvari..

kojica
26-01-2012, 07:01
E sad mene zanima, kad se neko promeni bez da smo želeli da ga menjamo, pa se
ko što Bandit reče, pokvari, šta onda? :hm: Jel to kad se neko promeni znači da više
nije to ta ista osoba, pa ne možemo ni da ga volimo ili.. :hm:

Sarmica
26-01-2012, 07:28
Ahaha, sad vise nisam mali, sad sam cika vuk. Napredujes mala sarmice, jednog dana ces biti lepa velika sarma.

:ququ:ne daj bouze

Sarmica
26-01-2012, 07:36
:qq: :qq: na svakoj temi se neko muvo.. a niko se nije smuvo.. :sad:

E sad mene zanima, kad se neko promeni bez da smo želeli da ga menjamo, pa se
ko što Bandit reče, pokvari, šta onda? :hm: Jel to kad se neko promeni znači da više
nije to ta ista osoba, pa ne možemo ni da ga volimo ili.. :hm:


promeni se bez da smo zeleli da ga menjamo:hm:
pa zavisi od osobe do osobe, zavisi sta se promeni, zavisi od praga tolerancije onog drugog, vec ustanovismo da ima i onih "sto me vise bije ja ga vise volim":lol: ...ko ce ga znati, svakakvih nas ima :aha:
ja licno mislim kad se ona druga strana promeni u toj meri da mogu da kazem za njega da se pokvario mislim da bi lagano i to voljenje prestalo...a mozda i naglo:hm:

kojica
26-01-2012, 08:16
Sam tu malo bila neprecizna... :hm: nisam mislila na neku negativnu promenu,
već na to da bilo kakva promena ''pokvari'' ono što već jeste.

Sarmica
26-01-2012, 08:28
Sam tu malo bila neprecizna... :hm: nisam mislila na neku negativnu promenu,
već na to da bilo kakva promena ''pokvari'' ono što već jeste.

jesi:kreza:...kase nesto pokvari onda se baci, pazljivo s recima:qq:
eh, pa neminovno je da se nesto a mozda i sve promeni bez da to iko trazi, meni kazali da tako idu stvari:dada:
zavisi kakav spoj se nadje, ako vidim da je i druga strana spremna da se prilagodi nekim mojim bubicama onda sam ja spremna bar sestostruko da vratim, ali ako je zadrt nema tu leba...mada vec rekoh da sam uvek ja ta koja je bila ludja, pa ajd da sad ne kvarim

Cruz
26-01-2012, 10:36
Sam tu malo bila neprecizna... :hm: nisam mislila na neku negativnu promenu,
već na to da bilo kakva promena ''pokvari'' ono što već jeste.

ako se neko promeni na bolje, moze samo jos vise da nas veze za sebe i nikako ne moze da pokvari ono sto vec jeste, nego moze da ga unapredi.
ako su promene negativne.. sigurno ce takva veza puci pre ili kasnije

burning violin
26-01-2012, 20:46
Zar prilagođavanje nije neka vrsta promene..? Ipak se ti malo menjaš ili trudiš da se bar malo koriguješ...da bi sa nekom osobom bolje funkcionisala...?


Moze se i tako reci, mada se sustinski ti ne menjas. Samo 'cinis ustupke' nekome do koga ti je stalo, priblizavas stavove.
Recimo, partneru smeta sto onaj drugi vikendom ispija jutarnju kafu po dva sata u pidzami. (veze pucaju na sitnicama) Prilagodjavanje bi bilo da ovaj sto pije kafu pokusa da svede svoj uzitak na neko razumnije vreme, a da se ovaj prvi potrudi da ne pokazuje toliko otvoreno svoj otpor prema tome. Znaci, sustinski se tu niko nije promenio, samo malo prilagodio zarad zajedickog dobra. Mozda sam ja sitnicava, ali smatram da ljudi postaju frustrirani pokusajima da nekog prilagode samo sebi, jer naravno vecina je misljenja da su bas njegovi stavovi ispravni.
Sustinski se mi razumemo. :)

mica
29-01-2012, 07:38
Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite? :hm:
Da li je prilagođavanje jedno, drugom isto što i promena zbog nekog da bi veza funksionisala?
I da li su realne odluke po principu..od sutra ne pušim smeta mom partneru ili ne pijem, jer ne voli moj partner...? Ili ona skrati kosu, jer njen dečko voli kratku kosu..Da li su to ''sitne'' promene ili je to tek početak ''korigovanja''? :hm:
Koliko ''daleko'' ste spremni u tom ''prilagođavanju'' da idete...? Gde su granice?

Jesam. Doduse, mogla bih pre to da nazovem, prilagodjavanjem nego promenama. Pricam o sebi, nisam nikad menjala druge, niti smatram da bilo ko od nas, ima prava da menja drugog. Ta moja prilagodjavanja i male promene, su se odnosile upravo na promenu frizure, recimo, ponekad i promene stila oblacenja na pr ili takvih stvari. Nisam nikad menajla svoje stavove zbog nekog, ali jesam volela da ugadjam kroz te, sitne promene. Mada, pitanje je, da li sam ugadjala njoj/njemu, ili sebi, zarad tog osecaja kad nekog usrecis necim, sto si ti, uradio... Zapravo, to je sad, neka druga tema...Da li mi, bilo sta radimo da bi ugodili drugom,ili sebi...:)

причалица
29-01-2012, 08:16
partneru smeta sto onaj drugi vikendom ispija jutarnju kafu po dva sata u pidzami
ma, partneru ne može ovo da smeta stvarno, ako ne postoji neki mnogo dublji problem.

vrludava
03-02-2012, 21:46
Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite? :hm:
Da li je prilagođavanje jedno, drugom isto što i promena zbog nekog da bi veza funksionisala?
I da li su realne odluke po principu..od sutra ne pušim smeta mom partneru ili ne pijem, jer ne voli moj partner...? Ili ona skrati kosu, jer njen dečko voli kratku kosu..Da li su to ''sitne'' promene ili je to tek početak ''korigovanja''? :hm:
Koliko ''daleko'' ste spremni u tom ''prilagođavanju'' da idete...? Gde su granice?

Uvijek iste dileme.... Pa naravno da neću mijenjati ono što sama ne želim. Npr. pušenje. Ne bih prestala pušiti samo zato što to njemu smeta. Ali ako shvatim da bi to i mene činilo sretnijom, onda bih. Po tom principu bih ili ne bih mijenjala bilo šta na sebi. A pogotovo nikad ne bih mijenjala nešto zato što on to, ne daj Bože, zahtjeva.

Rosa
03-02-2012, 21:58
Čim ti pokušavaš nekog mnogo da menjaš ili on tebe,nema tu "ništa od toga" narodski rečeno..
Kad nekog zaista voliš prihvataš ga takav kakav jeste u potpunosti..eventualno se mogu pojaviti neke sitnice,ali iza takvih zahteva mora da stoji valjani razlog,zbog čega to tražiš i t.d

Obično čmi zafali ljubav,dolazi želja da menjamo partnera,sve više i više misleći da ćemo tada biti zadovoljni ( a to je samo začaran krug),onda to sve ide dublje i dublje dok nam ne počne smetati i najmanja sitnica,čak može postati nepodnošljivo-danas na žalost postoji gomila ovakvih brakova ( koje znam)

Rosa
03-02-2012, 22:04
Inače zlatno pravilo a vezano za temu "Odustani od onih koji te ne prepoznaju" kratko i jasno..