PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li je novac bitan za ljubav?



Sagacity
03-02-2012, 22:38
Da li je istina da žene muškarce uglavnom posmatraju kroz materijalne vrednosti(auto, posao kojim se bavi....)
Da li se može reći da i muškarci to isto rade, kada su žene u pitanju?
Da li je novac presudan, da biste se zaljubili u nekog ili je možda presudan da ne biste dozvolili da se zaljubite u nekog?
Ko tu više iskreno voli, žene ili muškarci? Ili ljubav već odavno nije što je bila...
Koliko materijalno uopšte igra ulogu u ljubavi...?


:hm:

mica
03-02-2012, 23:08
Pa rekla bih da zene vise to posmatraju kroz prizmu "uspesnog" muskarca, sposobnog da stvori i napravi nesto za sebe i svoju porodicu. Mozda se to moze karakterisati kao posmatranje kroz materijalne vrednosti, ali svaka zena voli pored sebe sposobnog muskarca. Cenim da isto to vazi i u obrnutom smeru.
Ne bih rekla da je presudan novac, ali je lakse kad ga ima, jedan veeliki problem manje.
E sad, ko iskreno vise voli, to je individualna stvar, ne moze se genralizovati, ali zelim
da verujem da ljubav, kao ljubav, istinska, i dalje postoji...Kao nekada...

vrludava
03-02-2012, 23:10
Novac jeste bitan za ljubav. Sigurnost koju novac pruža.

burning violin
03-02-2012, 23:25
Materijalno je bitno u toj meri da ti dozvoli vreme da i dalje gajis prvobitan osecaj zbog cega si sa nekim. Teoretski je nebitna, ali svakodnevica te rasplinjuje.

Steppenwolf
03-02-2012, 23:41
Kad bi novac bio bitan za ljubav sirotinja se nikad ne bi volela.

vrludava
03-02-2012, 23:54
Materijalno je bitno u toj meri da ti dozvoli vreme da i dalje gajis prvobitan osecaj zbog cega si sa nekim. Teoretski je nebitna, ali svakodnevica te rasplinjuje.

Novac te može udaljiti puno više nego misliš.... Zavisi u kolikoj mjeri se na njega oslanjaš. Teoretski je bitan. Svakako je bitan. Kad imaš novac imaš sigurnost. Kad imaš novac nemaš toliko puno briga, barem ne onih koje su vezane za novac i materijalnu (ne)stabilnost. Kad imaš novac možeš se opustiti. Ali. Kad imaš novac ne znaš ni u ludilu koliko veza ili brak ovisi o temeljima novca. A ti temelji znaju biti jako krhki. Nestane novac, nestane bliskost.

vrludava
03-02-2012, 23:55
Kad bi novac bio bitan za ljubav sirotinja se nikad ne bi volela.

Bogatstvo ima razne nivoe. Ako nikad nisi jeo kavijar i nisi navikao na njega, najvjerovatnije ti se neće ni svidjeti... Meni je bio bljak.

Steppenwolf
03-02-2012, 23:57
Covek bankrotira, izgubi sve, izgubi zenu i prijatelje, ostane sam. Gde je tu ljubav?
Kavijar sam jeo i nije mi nista posebno vise mi prija da jedem masti i leba.

Sagacity
03-02-2012, 23:59
Mislim da važnost novca u ljubavi sve više dobija na značaju. Ali sam i dalje ubeđena da još uvek ima prave ljubavi . Moguće je da neki deo ženske populacije više posmatra muškarca kroz materijalno, jer im to pruža veću sigurnost...Ima i onih ''muških sponzoruša'', koji su sa nekom ženom iz materijalne koristi...Nema toga puno, ali ima i takvih slučajeva...

Ali džaba mu ''kamioni i avioni'', ako ja sa njim nemam šta da pričam, ako je nezanimljiv totalno, sirov itd...Uvek tražim prema sebi i mnogo mi je važnije da je sposoban i neko sa kim mogu zajednički stvoriti nešto, nego da ima ne znam šta, a da ni sam nije došao do toga..Mislim da je najlepši odraz ljubavi kada dvoje zajednički rade na ostvarenju zajedničkih ciljeva...

burning violin
04-02-2012, 00:00
Novac te može udaljiti puno više nego misliš.... Zavisi u kolikoj mjeri se na njega oslanjaš. Teoretski je bitan. Svakako je bitan. Kad imaš novac imaš sigurnost. Kad imaš novac nemaš toliko puno briga, barem ne onih koje su vezane za novac i materijalnu (ne)stabilnost. Kad imaš novac možeš se opustiti. Ali. Kad imaš novac ne znaš ni u ludilu koliko veza ili brak ovisi o temeljima novca. A ti temelji znaju biti jako krhki. Nestane novac, nestane bliskost.

Ja nisam mnogo drugacije srocila, samo u dve recenice, ko zeli razume.
Teoretski je nebitan jer, kao sto rece Steppenwolf, sirotinja nikada ne bi upoznala osecaj. Opustanje, nemanje briga jednako vreme potrebno za negovanje osecaja.
Ok, citamo se.

vrludava
04-02-2012, 00:02
Najlakše je povezati sirotinju sa novcem kao poveznicu.... Pa kao nije toliko bitan... Nije teoretski nego tehnički... lalalalalal....

Marko:
04-02-2012, 00:07
Pare nisu problem. Nema ih.

Bandit
04-02-2012, 00:09
Postoji neka osnovna ekonomska jedinica..ispod koje je nemoguće da funkcioniše ni jedinka ni dvoje ljudi ,dakle par, ni porodica ni država ..
To je osnova za dalju nadgradnju..svih međuljudskih odnosa..egzistencijalna osnova..
Ovde je naravno reč o onom više od toga..
Nekom treba puno više nekom treba..manje od toga..zavisi od karaktera i sposobnosti..
U principu sposobni ljudi su sigurniji u sebe i kažu da im nije neophodno mnogo novaca da bi bili srećni pa i u ljubavi..ovi drugi uvek gledaju da imaju trenutno što više jer nisu sgurni da uvek mogu imati dovoljno..tako se ponašaju i kad je ljubav u pitanju..
Neko uživa u ljubavi, gušta je što bi rekli.. neko je popije na iskap..i ostane prazan...
Novac u svemu tome može da bude kao tajni začin u poslastici da začini ljubav da joj da neki neobičan ukus i miris..
Isto moram da kažem da novac nije isti u svačijim rukama..nekad nekome ništa ne vrdi gomila para..a nekad je nekome samo malo dovoljno ako zna da ga upotrebi na pravi način...
Ipak LJubav retko kad može da donese novac..a Novac retko kad šteti ljubavi..

vrludava
04-02-2012, 00:15
Postoji neka osnovna ekonomska jedinica..ispod koje je nemoguće da funkcioniše ni jedinka ni dvoje ljudi ,dakle par, ni porodica ni država ..
To je osnova za dalju nadgradnju..svih međuljudskih odnosa..egzistencijalna osnova..
Ovde je naravno reč o onom više od toga..
Nekom treba puno više nekom treba..manje od toga..zavisi od karaktera i sposobnosti..
U principu sposobni ljudi su sigurniji u sebe i kažu da im nije neophodno mnogo novaca da bi bili srećni pa i u ljubavi..ovi drugi uvek gledaju da imaju trenutno što više jer nisu sgurni da uvek mogu imati dovoljno..tako se ponašaju i kad je ljubav u pitanju..
Neko uživa u ljubavi, gušta je što bi rekli.. neko je popije na iskap..i ostane prazan...
Novac u svemu tome može da bude kao tajni začin u poslastici da začini ljubav da joj da neki neobičan ukus i miris..
Isto moram da kažem da novac nije isti u svačijim rukama..nekad nekome ništa ne vrdi gomila para..a nekad je nekome samo malo dovoljno ako zna da ga upotrebi na pravi način...
Ipak LJubav retko kad može da donese novac..a Novac retko kad šteti ljubavi..

Odlično rečeno. Jedino ovo što sam boldala mi je malo upitno.... Ljubav može biti lak poticaj da čovjek iz sebe izvuče ono najbolje pa indirektno i da zaradi novac brže i više.....

Bandit
04-02-2012, 00:24
Apsolutno tačno..ali Ljubav može i zna da bude veliki pokretač inspiracija da se nešto uradi , i naravno posredno donese materijalno..tj novac..ali
to je samo u početku..kasnije zna da bude i otežavajuća okolnost..
Veliki posao i emocije vrlo je teško spojiti čak nemoguće nešto mora da trpi....itd..itd..da ne filozofiram ..ali
Znaš ono karijera ili porodica ..karijera ili ljubav..uvek je tako..Ko nađe balans..taj je car..ica..

vrludava
04-02-2012, 00:29
Apsolutno tačno..ali Ljubav može i zna da bude veliki pokretač inspiracija da se nešto uradi , i naravno posredno donese materijalno..tj novac..ali
to je samo u početku..kasnije zna da bude i otežavajuća okolnost..
Veliki posao i emocije vrlo je teško spojiti čak nemoguće nešto mora da trpi....itd..itd..da ne filozofiram ..ali
Znaš ono karijera ili porodica ..karijera ili ljubav..uvek je tako..Ko nađe balans..taj je car..ica..

E baš tako.... Svega je dobro imati u tolikoj mjeri da uvijek zadržiš čežnju za još malo.....

Steppenwolf
04-02-2012, 00:32
A sta je s onima koji su puni para kao brod i vise nemaju nijednu zelju?

vrludava
04-02-2012, 00:34
A sta je s onima koji su puni para kao brod i vise nemaju nijednu zelju?


Tuga... Nestalo je čežnje....

Sagacity
04-02-2012, 00:36
Mislim da ne postoje oni koji nešto ne žele...
Uvek se nešto želi, najgore kada imaš sve, a u stvari nemaš ništa..Iliti, imaš kule i gradove, ali ne i pravu ljubav.
Pa po tome ispade, da se ni bez ljubavi uopšte ne može...

Ali se može postaviti pitanje, ''A bez čega je teže'' :hm:

Steppenwolf
04-02-2012, 00:37
Nije, mogu da ceznu za nekim ko ih jednostavno nece voleti ma koliko god para imali.

vrludava
04-02-2012, 00:39
Nije, mogu da ceznu za nekim ko ih jednostavno nece voleti ma koliko god para imali.

Ne. Pogršno. Ako i čeznu za tim, onda je to da ih neko voli i da nemaju toliko para.

Steppenwolf
04-02-2012, 00:40
Pa to sam i ja rekao na drugi nacin.

naki
04-02-2012, 01:22
Kad bi novac bio bitan za ljubav sirotinja se nikad ne bi volela.
tako je :bravo:

причалица
04-02-2012, 07:57
Da li je novac presudan, da biste se zaljubili u nekog ili je možda presudan da ne biste dozvolili da se zaljubite u nekog?


:hm:

ma kakav novac :lol: nikad me novac nije zanimao kod eventualnih partnera :g: a šta je njih zanimalo kod mene, ne znam :lol:


imaš kule i gradove, ali ne i pravu ljubav.

ovo je kliše, delimično istinit...postoje i ljudi koje nemaju ''kule i gradove'' ali takođe nemaju ni pravu ljubav.
sasvim je izlišno da pričam o tome da novac stvarno nemam veze sa ljubavlju i obratno.

Rosa
04-02-2012, 12:00
Pa ima na žalost još mnogih koji misle da ljubav ima veze sa novcem..kroz novac ne gledam nikog,ne divim se onom što je sagradio kuću na četiri sprata..recimo..ok poštujem taj trud,ali to ostaje na tome,ko si ti kakav si ti,t.j da li si čovek..ili nisi čovek..
Imam sestru jednu sa kojom sam jako bliska koja sve gleda kroz novac..ali eto družimo se..to nije moj problem već njeno prokletstvo..

Cruz
04-02-2012, 14:46
novac ne sme da bude merilo ljubavi, jer ukoliko jeste, o ljubavi se ne moze govoriti

Vragolanka
04-02-2012, 17:26
ispada po većini komentara da možeš imati ili jedno ili drugo. nema sredine?

koliko god negirali kako nije bitno, bitno je. ako živite zajedno, itekako bitno. ako imate decu, još bitnije.
od ljubavi se ne živi.

ljubičica
04-02-2012, 20:19
ispada po većini komentara da možeš imati ili jedno ili drugo. nema sredine?

koliko god negirali kako nije bitno, bitno je. ako živite zajedno, itekako bitno. ako imate decu, još bitnije.
od ljubavi se ne živi.
ajde da postvaimo stvar drugacije.
da zivis sam, i nemas novac..prezivljavas.
kako onda nedostatak novca utice na tebe?
onako kako dozvolis.
moz da ucini da postanes zlo, ogorceno ljudsko bice, moze da ucini da postanes radoholik, i da zapostavis decu i porodocu, a moz da ucini od tebe filozofa zajebanta koji ide kroz zivot sa osmehom, bez obzira na sve:)
tako i u ljubavi..
da, novac je potreban. ali nedostatak novca utice na ljubav samo ako to dozvolimo..
sto znaci da ni tad nije do novca, nego do nas.
ne bih pristala da izdrzavam nekog muskarca, jer jedva i sebe i decu izdrzavam.
ali ne ocekujem ni od kog nista, i imanje ili nemanje novca ne utice kako nekog gledam-dozivljavam

Vragolanka
04-02-2012, 20:24
zavisi od karaktera, ne može novac da učini od tebe nešto što nisi.

ne utiče ni kod mene u smislu da ću ovako ili onako proceniti čoveka, ali bi za život u dvoje dobro razmislila.

nedostatak novca ne utiče na ljubav u bukvalnom smislu reči, ali olakšava život, elimiše svađe zbog novca.

Vragolanka
04-02-2012, 20:25
a oduvek su me fascinirali ljudi koji idu kroz život sa osmehom na licu, bez obzira na sve...

причалица
04-02-2012, 20:26
a oduvek su me fascinirali ljudi koji idu kroz život sa osmehom na licu, bez obzira na sve...

i mene :lol: